Ви є тут

Головна » Факультети » Інформаційної безпеки та електронних комунікацій

Кафедра інформаційних технологій електронних засобів

Емблема кафедри «Інформаційні технології електронних засобів» ЗНТУ

Кафедра «Інформаційні технології електронних засобів» (ІТЕЗ)

Рік початку діяльності: 1970

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувача кафедри: к.т.н., доцент Малий Олександр Юрійович

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія конструювання та випробування радіоелектронних апаратів
  • Навчальна лабораторія автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій
  • Навчальна лабораторія «Кіберфізичні системи»

Спеціальності:

172 – «Електронні комунікації та радіотехніка», освітні програми:

«Радіоелектронні апарати та засоби» (бакалаврат)
«Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» (бакалаврат та магістратура)

174 – «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка», освітні програми

«Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» (бакалаврат та магістратура)

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 41-А
тел.: +380(61)7698252
e-mail: kafedra_ited@zp.edu.ua

СПІВПРАЦЯ З ПІДПРИЄМСТВАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМИ


З метою забезпечення високої якості підготовки фахівців, між кафедрою ІТЕЗ НУ "Запорізька політехнка" та рядом підприємств та організацій регіону підписані договори про співпрацю у таких напрямках, як створення лабораторій, проходження практики, проведення спільних наукових досліджень та практичних робіт.

Співпраця з Planetarium Noosphere

Під керівництвом викладача кафедри ІТЕЗ, керівника Інжинірингової школи "Ноосфера"  Шевченка Олексія Станіславовича було реалізовано проєкт "Симфонія стихій" для 3D-моделюванням та створенням fulldom-відео займались здобувачі освіти Олександр Щукін  (аспірант), Олексій Романченко (БК-612сп), Іван Глущенко (БК-612сп), Денис Щукін (БК-613м) та Артур Мимріков (БК-613сп). Проєкт був створений на замовлення сучасного науково-просвітницького центру астрономії, науки та техніки, платформи популяризації STEM-освіти та трансформації знань Planetarium Noosphere.

 

У «Запорізькій політехніці» відбувся Брокеридж-івент для інноваторів

1 листопада 2023 року у Національному університеті «Запорізька політехніка» у змішаному форматі відбувся важливий захід: Брокеридж-івент для інноваторів. Головна мета заходу - розвиток спільних інноваційних проєктів бізнесу, адміністрації міста та науковців, розроблення програм відновлення Запорізького регіону після перемоги України.
Брокеридж-івент організовано Регіональним кластером «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» у межах проєкту ClustersFUNDRAISE разом з Українським кластерним альянсом, НУ «Запорізька політехніка» та Запорізькою торгово-промисловою палатою.

В рамках заходу було проведено багато обговорень та доповідей серед яких представлені доповіді в.о.зав.кафедри ІТЕЗ Малого Олександра та ст.викладача кафедри ІТЕЗ Шевченка Олексія.

 

Філії на підприємствах

Навчання за усіма освітніми програмами на кафедрі ІТЕЗ передбачає проведення частини занять у філіях, розташованих на підприємствах Запорізького регіону, зокрема, КП "НВК"Іскра", ТОВ НВП "Хартрон-Юком", про що укладено договори про співпрацю: договір КП "НВК"Іскра", договір ТОВ НВП "Хартрон-Юком".

Підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями АLD engineering, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп»

ugoda

9 грудня 2020 року в Національному університеті Запорізька політехніка відбулося підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями ALD engineering company, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп». Основою в реалізації даного проекту стало створення та урочисте відкриття партнерами науково-технічного простору TechnoHub HУ "Запорізька політехніка" з навчальними стендами, укомплектованими обладнанням провідної компанії Schneider Electric. На базі простору TechnoHUB у викладацького складу університету та студентів з’явиться можливість працювати з сучасним обладнанням, організовувати конкурси з автоматизації, проводити наукові дослідження, а також створювати інноваційні проекти. Монтажем, проектуванням та програмуванням стендів для TechnoHUB займалися провідні інженери компаній-партнерів проекту.

Співпраця з підприємством "INFOCOM Ltd"

infokom_ltd

denys_romanyuk

Як взяти участь у розробці сучасних безпілотних технологій, якщо ти студент 2, 3, або 4,-го курсу? Як у вільний від навчання час пройти стажування на реальних проектах? На всі ці запитання студентів спеціальності 151 "Автоматизація та комп''ютерно-інтегровані технології" надали відповіді генеральний директор компанії "INFOCOM Ltd" Едуард Троценко та керівник департаменту безпілотних технологій Сергій Румянцев.

В компанії ІНФОКОМ ЛТД наші студенти та випускники працюють над цікавими та актуальними проектами. Денис Романюк (студент групи РТ-516) спеціальності 172 - "Телекомунікації та радіотехніка" бере участь в розробці робота-поліцейського.

Співпраця із ПрАТ "Плутон"

pluton

Студенти 1 та 3 курсів Національного університету «Запорізька політехніка» спеціальностей «Телекомунікації та радіотехніка» та «Автоматизація та компьютерно-інтегровані технології» проходили практику на підприємстві "Плутон" з метою ознайомлення з плануванням виробничих процесів та організацією їх послідовності, специфікою роботи обладнання та номенклатурою продукції, що виробляється.

Важливою складовою практики стала унікальна можливість діалогу з провідними фахівцями та експертами «Плутон» у робочій обстановці, ознайомлення з організацією виробничих процесів на окремих ділянках (складально-монтажних ділянках, механічній ділянці, ділянці виготовлення струмоведучих шин, ділянці автоматизованого монтажу друкованих плат та електронних пристроїв, ділянці обробки твердої ізоляції, ділянці листообробки, ділянці нанесення ущільнювача (Gasketing), ділянці виготовлення та нанесення маркування та інших), із сучасним та модернізованим обладнанням, зі складними технологіями в області програмування, електротехніки, автоматизації тягових підстанцій, розробки систем АСУ ТП та телемеханіки.

Співпраця із ПрАТ "Укрграфіт"

ukrgrafit

Студенти кафедри ІТЕЗ, що навчаються за спеціальністю  "Автоматизовані та комп'ютерно-інтегровані технології", проходили виробничу практику на підприємстві ПрАТ "Укрграфіт", де приймали участь у розробці, монтажі та відлагодженні шаф керування технологічними процесами на підприємстві. Також під час канікул студенти мали можливість підвищувати свій рівень практичних навичок програмування блоків систем керування на базі зазначеного підприємства. 

П'ятий академічний бізнес-інкубатор

43646120_1749153111873608_7615809552268656640_n11 жовтня 2018 року відкрито п’ятий академічний бізнес-інкубатор при вищих навчальних закладах Запорізької області.

Урочисте відкриття відбулося у Запорізькому національному технічному університеті, під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слепян, за сприянням Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, за фінансовою підтримкою Запорізької обласної ради за участі ректора університету д.т.н., професора Сергія Бєлікова.


МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ, АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ТА ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ОСВІТИ


Конференція «Інтернаціоналізація освіти: досвід НУ «Запорізька політехніка» через Erasmus+ в межах #ErasmusDays–2024»

16 жовтня в НУ «Запорізька політехніка» відбувся відповідальний захід, конференція присвячена інтернаціоналізації освіти через програми Erasmus+.У межах ErasmusDays2024 університет зібрав провідних експертів для обговорення досягнень та нових можливостей міжнародної співпраці. Конференція об'єднала понад 100 учасників: викладачів і студентів нашого університету й університетів-партнерів. Доцент кафедри ІТЕЗ Наталя МИРОНОВА виступила з доповіддю "Портал проєкту та доступ до освітніх ресурсів" і поділилась своїм досвідом участі у проєкті «WORK4CE».

Участь студентів кафедри ІТЕЗ у міжнародній академічній мобільності DILLUGIS у весняному семестрі 2023/2024 р.

Вітаємо магістрів 1 курсу Баранову Ольгу та Шевченка Тараса, БК-613м, освітня програма «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» кафедри інформаційних технологій електронних засобів факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій та пані декана факультету Фурманову Наталію з успішним проходженням онлайн курсу.

Здобувачі та викладачі отримали сертифікати з освітнього курсу "Product- and Project Management with an Agile approach", в рамках міжнародного  проєкту DILLUGIS освітньої програми "Цифрові технології та менеджмент" Східно-Баварського університету Амберг-Вайден, березень-липень 2024р. (за підтримки  програми академічних обмінів DAAD).

На підставі отриманих сертифікатів здобувачам було перезараховано результати проходження освітнього курсу «Product- and Project Management with an Agile approach» обсягом 150 годин (5 кредитів ECTS) міжнародного проєкту DILLUGIS (DAAD) Східно-Баварського технічного університету  як вибіркову освітню компоненту «Автоматизовані системи управління інженерними проєктами», обсягом 90 годин (3 кредити ECTS).

 Академічна мобільність у рамках міжнародного проєкту DILLUGIS

ЗображенняЗ початку жовтня 2022 р. студенти та викладачі НУ "Запорізька політехніка" були залучені в онлайн форматі до навчальних програм академічної мобільності Східно-Баварського університету м. Амберг-Вайден, Німеччина. За дисциплінами «Об'єктно-орієнтоване кодування» та «Сенсори для смарт систем» студенти вже склали випускні випробування та отримали відповідні сертифікати.

Студенти кафедри Кобець Микита, Нагурний Владислав, Федорова Софія та Шевченко Тарас прослухали курс «Об'єктно-орієнтоване кодування» англійською мовою, виконали програмний проєкт із використанням мови програмування Python на обрану тему під керівництвом німецького професора Prof. Dr.−Ing. Manfred Beham.

Студенти Баранова Ольга, Бойко Едуард, Половінчук Євген та Шевченко Тарас вивчали основні теоретичні засади апаратної складової сенсорів для Smart систем англійською мовою, спостерігали за експериментальними дослідженнями від німецького інженера Dipl.−Ing. Arno Erzberger.

Реалізація академічної мобільності Erasmus+

akademichna_mobilnist

yeva_byelinska

На початку 2020 року 2 студенти магістратури спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" Владислава Твердохліб та Михайло Романов взяли участь у програмі Академічної мобільності Erasmus+. Вони проходили навчання у Політехнічному університеті, м. Мадрид, Іспанія (Universidad Politecnica de Madrid).

З лютого 2021 р. здобувач ВО Бєлінська Єва (РТ-518) приймає участь у програмі академічної мобільності у Коледжі університету ім. Артезіса Плантійна в Антверпені, Бельгія. Результати виконання дослідницького проєкту обсягом 20 кредитів ЄКТС рекомендовано врахувати при оцінюванні дисциплін відповідно до наданого ЗВО-партнером переліку.

Міжнародна літня школа "Доповнена реальність"

75419070_979596445710042_2931117941736865792_n

З 30 вересня до 4 жовтня 2019 у Тернопільскому національному економічному університеті проходила міжнародна літня школа «Доповнена реальність» (спонсори - Німецька служба академічного обміну DAAD; Берлінський Університет прикладних наук (HTW Berlin); група компаній «MagneticOne Group».) В школі взяли участь студенти з HTW Berlin, ТНЕУ, ОНПУ та НУ "Запорізька політехніка". Робоча мова – англійська. Студенти були розділені на команди та працювали над проектами з розробки програмного забезпечення з AR. Студентки кафедри ІТЕЗ Ольга Кохан та Анна Шило в складі своїх команд розробляли та захищали проекти за темами:

- Доповнена реальність для вуличного мистецтва або графічних романів (коміксів);

- Квест у пошуках скарбів з доповненою реальністю.

Участь у школі надала можливість отримати нові навички  програмування в Unity. По завершенні школи вони отримали сертифікати, що відповідають 2 кредитам у навчальному навантаженні. Ці кредити були зараховані студентам в осіньому семестрі.

Академічна мобільність студентів та аспірантів

romanyuk1

Співпраця з університетами Євпропейського Союзу є найкращим способом обміну досвіду із закордонними спеціалістами та розвитку технологічної бази України. Так, бакалавр кафедри ІТЕЗ Романюк Денис вирушив за програмою мобільності ЄС Erasmus+ KA1 на навчання у Бельгію до коледжу Thomas More, який веде тісну співпрацю з університетом KU Leuven. Його навчання проходить на кампусі De Nayer, обладнаному для підготовки спеціалістів з автоматизаціі, електротехніки, автоіндустрії, технологій зварювання та ін. Там він отримує знання з предметів хмарного обчислення, алгоритмів цифрової обробки сигналів та зображень з використанням вбудованих систем. Для покращення перебування міжнародних студентів, заклади навчання пропонують курси нідерландської мови.

romanyuk2

За підтримки технічної бази кампусу та досвіду викладачів коледжу Thomas More, студент займається розробкою економічно доступної системи для відстеження концентрації важких часток у повітрі та їх джерел на великих площах. Результатом цієї роботи буде економічний (вартістю близько 60 EUR) прототип пристрою для відстеження забрудненості повітря, система для обробки отриманих даних та їх презентації у зрозумілому користувачеві вигляді. Усе це буде виконано з використанням хмарних технології, що дозволить з легкістю розширювати масштаби проекту. Утворення великих кластерів зазначених пристроїв дозволить визначати джерела забруднення.

shaptala

Участь у академічній мобільності студентів та докторів філософії є важливою складової для їх успішності в навчанні. Така можливість є і у студентів нашого університету. Цього року аспірант першого курсу спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Шаптала Стас прийняв участь у програмі Erasmus+. Він один семестр проходив навчання в Технічному університеті Ільменау. За цей час Стас розробив концепцію та прототип веб-симуляції "Автономного мініатюрного транспортера" для Віддаленої Лабораторії "GOLDi". Він повернувся з новими знаннями та ідеями та зараз працює над новим проектом у нашому університеті.

International week: lectures, roundtables, seminars, workshops

З 18 по 20 листопада 2020 року студенти та викладачі кафедри ІТЕЗ приймали участь в заході, присвяченому 120-річчю НУ "Запорізька політехніка". Були відвідані лекції, семінари та майстер-класи від провідних науковців з Бельгії, Німеччини, Португалії, Австрії, Ізраїлю, Польщі, Іспанії та України. За отриманими сертифікатами студенти мали змогу зарахувати частини кредитів із відповідних навчальних дисциплін.

Весняна школа у рамках програми ALIoT (Erasmus+)

67058020_2473759696021900_5458600650906533888_o

Викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ прийняли участь у весняній школі Spring Training School STraS-2019 “Academia and Industry Cooperation in Internet of Thing” у рамках програми ALIoT (Erasmus+), що проходила з 18 по 20 травня 2019 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка». В роботі школи прийняли участь представники всіх партнерських університетів України, а також університетів Великобританії (Університет Ньюкасл-апон-Тайн та Університет Лідс Беккет). Кафедра інформаційних технологій електронних засобів провела для учасників Весняної школи екскурсію до лабораторії кіберфізичних систем. Також було представлено наступні доповіді:

Smart mirror for sports (автори Г.М.Шило, Д.І. Романюк А.Р. Калиниченко) - про розробку розумого дзеркала, здатного розпізнавати рухи, для виконання спортивних вправ,

Application OF AR / VR for educational purposes (автори Н.І. Фурманова, Г.Н. Шило) - про використання доповненої та віртуальної реальності в освіті.
 


АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ


Вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»

6 березня 2024 року на базі НУ «Запорізька політехніка» відбувся вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи» в якому прийняли участь викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ.

Запрошені експерти розповіли про:
- проблеми застосування та вдосконалення законодавства щодо забезпечення академічної доброчесності;
- мета академічної доброчесності;
- актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2024 року;
- світові тенденції академічної доброчесності з огляду на поширення технологій штучного інтелекту.

Онлайн-лекція на тему "Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу"

9 та 10 грудня 2020 року о 16:00 в онлайн-форматі відбулися лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики, на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу».

Основні питання, які були розглянуті на лекціях:

  • Поняття академічної доброчесності.
  • Основні види порушень академічної доброчесності.
  • Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.
  • Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.
  • Поняття та види академічної відповідальності.
  • Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.

Лекція на тему "Академічна доброчесність"

img-f793e29e5bbb6ea2233143b5302e674e-v

img-8e3f37e7f378f47c6a0591f92662fefc-v

9 грудня 2019 р. в Національному університеті «Запорізька політехніка» було проведено лекцію на тему «Академічна доброчесність». Професор Бахрушин Володимир Євгенович, член національної команди експертів з реформування вищої  освіти, надав вичерпну інформацію щодо  понятійного апарату доброчесності, методів та засобів перевірки робіт на плагіат. Були обговорені питання організації внутрішньої якості освіти. 


ЛЕКЦІЇ, СЕМІНАРИ


Літня школа «AI for Defence: Drones, Security, and Disinformation»

Під час літньої школи «AI for Defence: Drones, Security, and Disinformation» українські студенти вчилися використовувати штучний інтелект в оборонних технологіях та створили власні інноваційні рішення для потреб захисту країни.

Навчання відбувалося за трьома напрямами: збір дронів, розробка програмного забезпечення для роботів і створення систем для боротьби з дезінформацією.

Завідувач кафедри ІТЕЗ Олександр Юрійович Малий провів для учасників літньої школи лекцію на тему "Робота з аналоговим відео". Лекція продовжилась жвавим обговоренням особливостей апаратної та програмної реалізації обробки відео, отриманих з БПЛА.

Олександр Юрійович Малий був відзначений подякою від організаторів заходу, серед яких - Міністерство цифрової трансформації України.

Гостьова лекція "Особливості 3Д-моделювання електронних пристроїв у Blender"

На кафедрі ІТЕЗ відбулася лекція на тему «Особливості 3D-моделювання електронних пристроїв у Blender» від Павла Костяного ("Інфоком ЛТД"). 

Під час лекції було розглянуто основні інструменти та техніки, що використовуються для створення тривимірних моделей електронних пристроїв. Особливу увагу було приділено практичним аспектам роботи з програмою Blender, яка є одним з найпопулярніших інструментів для 3D-моделювання. Лекція охоплювала важливі етапи створення моделей, починаючи від базової геометрії до текстурування і фінальної візуалізації. Подібні заходи допомагають розширювати знання студентів у сфері 3D-моделювання і сприяють їх професійному розвитку.

Проєктна діяльність та використання peer-to-peer навчання в рамках лабораторних робіт ОК «Системи управління роботами» 

В осінньому семестрі 2024/2025 у рамках проєктної діяльності здобувачі розпочали спільно працювати над розробкою програмних рішень для управління роботами, інтегруючи симуляцію та тестування на фізичному обладнанні. У межах лабораторних робіт ОК «Системи управління роботами» здобувачі вищої освіти, які мають доступ до фізичного робота (студенти, що перебувають територіально в м. Запоріжжі), виконують роль "менторів". Вони діляться практичним досвідом роботи з фізичним роботом, допомагаючи іншим студентам (які знаходяться поза межами Запоріжжя або за кордоном) проводити тестування та вносити коригування до розроблених програм управління роботом у системі симуляції Webots. Цей процес здійснюється дистанційно в режимі онлайн-консультацій під час занять.

Наприклад, студент групи БК-613м Нагурний Владислав, маючи доступ до фізичного обладнання кафедри (шестиногого робота) та враховуючи поточну безпекову ситуацію, у режимі онлайн проводить тестування розробленої програми руху робота під час лабораторного заняття. Програму підготували студентки Шило Анна та Баранова Оля, які перебувають поза межами Запоріжжя або за кордоном.

Така діяльність дозволяє розвинути навички систематизації знань і формування методичних матеріалів, які можуть бути використані для викладання спеціалізованих дисциплін. Менторство сприяє здатності викладати складний матеріал іншим, інтегруючи теоретичні та практичні аспекти. Студенти застосовують результати сучасних наукових досліджень і технологій у процесі розробки рішень для симуляції та роботи з фізичними роботами. При цьому використовується системний підхід, який враховує технічні й організаційні аспекти. Такий підхід забезпечує формування викладацьких та інженерних компетенцій, а також інтеграцію міждисциплінарних знань у практичну діяльність.

Лекція на тему "Огляд можливостей RoboDK для моделювання, симуляції та програмування роботизованих систем"

4 листопада 2024 була прочитана лекція на тему "Огляд можливостей RoboDK для моделювання, симуляції та програмування роботизованих систем" інженером зі зварювання Triada-Welding, старшим викладачем кафедри, PhD, МОЛОЧКОВИМ Денисом Євгенійовичем в рамках вибіркової освітньої компоненти "Промислова та мобільна робототехніка" для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» (освітня програма «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка»). Під час лекції було освітлено огляд функціональних можливостей системи симуляції промислових роботів RoboDK, огляд бібліотеки промислових роботів, вибір певної моделі промислового робота, його інструментів та обмежень, особливості нульового положення роботу, встановлення інструменту, написання простішої програми для переміщення інструменту.

Залучення магістрів до викладацької діяльності на кафедрі ІТЕЗ

На кафедрі ІТЕЗ здобувачів вищої освіти (магістерського) рівня спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» (ОП «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка») та  172 «Електронні комунікації та радіотехніка» (ОП «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») залучають до виконання ролі асистентів при проведенні лабораторних занять для бакалаврів та студентів фахових коледжів НУ "Запорізька політехніка".

Наприклад, студентка магістратури Анна Шило (група БК-613м), на основі досвіду проходження відкритих освітніх курсів на онлайн-платформах та академічної мобільності, провела лабораторне заняття на тему "Створення 3д моделі з примітивів в Blender" в рамках дисципліни "Комп'ютерне моделювання для робототехніки" для здобувачів 2 курсу бакалаврату ОП "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка"(БК-613, БК-614сп).

  

 

Студент магістратури Денис Щукін (група БК-513м) провів курс «Основи програмування Arduino та розробки власного модуля» для студентів коледжу ВСП "Запорізький фаховий коледж комп'ютерних технологій НУ "Запорізька політехніка". Студенти коледжу отримали знання та навички розробляти схеми з використанням Arduino для вирішення прикладних задач у галузі електроніки, автоматизації та робототехніки.

 

Семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку"

60959902_2372311459500058_940067190319611904_n

17 травня 2019 року на базі кафедри ІТЕЗ Науково-методичним центром професійно-технічної освіти було органіовано семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку". Під час заходу викладачі різних навчальних закладів познайомилися з історією інформаційних технологій в інженерній діяльності, дізналися про особливості використання 3d-моделей для дизайну та виробництва, застосування різних систем тривимірного моделювання. Було проведене практичне заняття зі створення тривимірних моделей та 3d-друку. 


КОНФЕРЕНЦІЇ


Міжнародна конференція науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікації та інформаційних технологій"

10-12 грудня 2024 р. в НУ "Запорізька політехніка" відбудетьсяХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій", присвячена 125-річчю з дня заснування Національного університету "Запорізька політехніка".

Мета конференції: Аналіз і узагальнення нових теоретичних та практичних результатів у відповідних галузях знань, сприяння активному обміну досвідом фахівців.
Додаткова інформація за посиланням: https://zp.edu.ua/conference-2024-1-4

International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering 

Викладачі та аспіранти кафедри ІТЕЗ взяли участь у міжнародній конференції "International Conference on Advanced Trends in Radioelectronics, Telecommunications and Computer Engineering (TCSET)", що проходила 9-11 жовтня 2024 р. Конференція проходить під егідою IEEE — міжнародної організації інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості, що є світовим лідером в галузі розроблення стандартів з електроніки та електротехніки.

Були представлені наступні доповіді:

1. Nataliia Furmanova, Vadim Yakovenko, Oleksandr Malyi, Andrii Sharafanov. "Generalised Optimal Criteria for Urban Civilian Shelter Selection"

2. Oleksandr Malyi, Nataliia Furmanova, Serhii Harachuk, Oleksandr Shchukin. "Splitting a Video Stream into a Specified Number of Substreams for Distributed Transmission Over Radio Channels"

Computer-integrated technologies,  automation and robotics

16-17 травня 2024 року Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет «Запорізька політехніка» та Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського проводять  I-шу Всеукраїнську конференцію «Computer-integrated technologies,  automation and robotics» (CITAR`24).

Були представлені такі роботи викладачів та аспірантів кафедри "Інформаційні технології електронних засобів":

1. N. Furmanova, O. Farafonov, S. Malyi. "Automated Reverse Engineering of Printed Circuit Boards"

2. O. Malyi, I. Pospeieva, V. Miroshnichenko. "Creating Methodology Of Pre-Project Selection of Components for Multi-rotor UAVs"

3. V. Onyshchenko, O. Shevchenko, P. Kostianoi. "Development of A Video Stream Transmission System in Digital Form for FPV UAVs".

Онлайн-конференція "Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in Black Sea Region"

18 листопада 2020 року відбулась онлайн-конференція “Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in the Black Sea Region“ («Перспективи цифрової трансформації промисловості та вдосконаленого виробництва в Чорноморському регіоні»), присвячена 120-річчю Національного університету «Запорізька політехніка».

Співорганізатором конференції була міжнародна асоціація «Мережа університетів Чорноморського регіону» BSUN. В конференції взяли участь представники університетів членів асоціації та їх партнери з країн Європи та України, промислові підприємства AcumenIST (Бельгія), АТ «Мотор Січ», Schneider Electric Україна, TeraWatt Solutions GmbH (Німеччина), «АЛД інжиніринг та будівництво», INFOCOM LTD. Конференція зібрала експертів, що працюють у галузі передових технологій цифровізації. Доповідачі демонстрували, як впровадження їх останніх досягнень змінює виробництво та повсякденне життя. Учасники також окреслили перспективи подальших досліджень, які вчора здавалися неможливими. Представники кафедри інформаційних технологій електронних засобів входили до складу організаційного комітету та представили доповідь на тему «Convenient Positioning System for Construction Sites» в рамках науково-дослідної роботи кафедри спільно з компанією «АЛД інжиніринг та будівництво». Програма конференції  Організаційний комітет


ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ


Дистанційне навчання

Всі курси кафедри ІТЕЗ представлені в системі дистанційного навчання НУ "Запорізька політехніка" за посиланням: https://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=314

 

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

Згідно з графіком акредитації 2024-2025 НУ «Запорізька політехніка»:

  • з 6 до 8 листопада 2024 р. відбудеться акредитація освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка галузі знань 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації. Програма візиту. 
  • з 11 до 13 листопада 2024 р. відбудеться акредитація освітньо-наукової програми другого (магістерського) рівня "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій за спеціальністю 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка галузі знань 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікаціїї. Програма візиту.

 

Підвищення кваліфікації викладачів

В червні 2024 р. викладачі кафедри ІТЕЗ успішно пройшли курси з удосконалення викладацької майстерності «Instructional Design» (Фурманова Н.І. та Миронова Н.О.) та використання англійської мови для викладання «English as a Medium of Instruction» (Фуранова Н.І.). Курси були створені у межах міжнародного проєкту VIMACS Німецької служби академічних обмінів DAAD.
В 2023 р. доценти Фурманова Н.І. та Миронова Н.О. підвищили кваліфікацію за тематикою "Англійська мова як середовище викладання" у в Cardiff University та Norwich Institute for Language Education (Велика Британія).
Доцент Миронова Н.О. у 2020-2021 рр. пройшла підвищення кваліфікації за тематикою сучасних інформаційних технологій, Університет прикладних наук та мистецтв, м. Дортмунд, Німеччина; у 2023 р. – “Дослідження використання алгоритмів машинного навчання в електроніці та робототехніці”, Політехнічний інститут Порто, Португалія.
Доцент кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. у 2021 р. пройшов курси “Intro to the MPLAB® X IDE”, “Introduction to USB 2.0” від Microchip University. 
оценти кафедри ІТЕЗ Фарафонов О.Ю. та Малий О.Ю. пройшли "курс по роботі з контролером ПЛК та системою візуалізації Rockwell Automation” від Azov Controls. 

Участь викладачів в курсі по роботі з контролером ПЛК та системою візуалізації Rockwell Automation

uchast_v_onlayn-lekciyah_vykladachiv_sichen_2021

З 20 по 22 січня 2021 року відбулося підвищення кваліфікації викладачів від Азов Контролз TeraWatt Group, викладачі Шило Г.М., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

Навчання викладачів за програмою Schneider Electric

З 17 по 20 листопада, 23 по 27 листопада 2020 року відбулося підвищення кваліфікації за програмою «Програмування та експлуатація контролерів Modicon M340 та ePAC M580 в інструментальній системі EcoStruxure Control Expert», викладачі Шило Г.М., Шевченко О.С.та та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

Навчальна, виробнича, конструкторсько-технологічна практика:

Спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка":  ПАТ "Мотор Січ"НВП "Хартрон-ЮКОМ", ПрАТ "Плутон", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020), ТОВ "Імпульс" , ТОВ "Азов Контролз". Спеціальність 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології": ПрАТ "Укрграфіт"ПАТ "Запоріжсталь", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020)

 

До уваги стейкхолдерів

Просимо роботодавців заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланням.

Просимо здобувачів заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланнями:

для освітньої програми "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" (бакалаври):

для освітньої програми "Радіоелектронні апарати та засоби" (бакалаври):

для освітньої програми "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" (бакалаври):

для освітньої програми "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" (магістри):

Шановні студенти магістратури, запрошуємо Вас взяти участь у опитуванні, спрямованому на оцінку та покращення якості освітнього процесу у НУ "Запорізька політехніка". Ваші відгуки допоможуть нам підвищити стандарти освіти та розвинути спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" та 174 "Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка" відповідно до сучасних вимог. Ваші відповіді є абсолютно анонімними, і результати опитування будуть використані виключно для внутрішнього аналізу та вдосконалення освітнього процесу.
 

Анкета випускників (для всіх спеціальностей)

172 Результати опитувань випускників (щодо працевлаштування)

172 Результати опитувань випускників (щодо освітнього процесу)

172 Результати опитувань роботодавців

Висловлені Вами побажання будуть використані для поліпшення якості освітніх послуг, що надаються НУ "Запорізька політехніка". Дякуємо за співпрацю!

______

Шановні аспіранти, запрошуємо Вас взяти участь у опитуванні, спрямованому на оцінку та покращення якості освітнього процесу у НУ "Запорізька політехніка". Ваші відгуки допоможуть нам підвищити стандарти освіти та розвинути спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ("Електронні комунікації та радіотехніка") відповідно до сучасних вимог. Ваші відповіді є абсолютно анонімними, і результати опитування будуть використані виключно для внутрішнього аналізу та вдосконалення освітнього процесу.


Результати опитування здобувачів освіти другого та третього рівня

У вересні 2024 р. на кафедрі ІТЕЗ було проведено опитування здобувачів освіти, що навчаються за спеціальностями 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегрвані технології та робототехніка, ОНП "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" та 172 Електронні комунікації та радіотехніка "Інтектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки". Результати опитувань: 174м, 172м.

Також було проведено опитування здобувачів освіти третього рівня, спеціальність 172. Результати опитувань: 172асп.

Гурткова робота

На гуртку «Автоматизація, робототехніка та безпілотні системи» в Національному університеті «Запорізька політехніка» навчають студентів основним напрямкам сучасної техніки та інженерії, пов'язаним з автоматизацією, розробкою роботів і безпілотних технологій. Основні теми, які  охоплюються на заняттях під час гурткової роботи, включають:

- програмування та управління роботами: вивчення мов програмування, алгоритмів для управління роботами та їх поведінкою;

- системи автоматизації: створення і налаштовуння систем, що автоматизують промислові процеси;

- робототехніка: основи проєктування та конструювання роботизованих систем, програмування та застосування у різних галузях;

- безпілотні системи: дрони та інші безпілотні технології, програмування, навігація, контроль та управління;

- мехатроніка: інтеграція механіки, електроніки та інформаційних технологій для створення сучасних автоматизованих систем.

Гурток готуює студентів до кар'єри в Індустрії 4.0, де електроніка, автоматизація та робототехніка відіграють ключову роль. Навички, отримані на цих заняттях, є  затребуваними у сучасному світі.


КОНКУРСИ, ОЛІМПІАДИ, ЗМАГАННЯ


Початок змагань «Student Tech Challenge» від Huawei Ukraine

21 жовтня почалися змагання «Student Tech Challenge» від Huawei Ukraine, у якому команди розроблятимуть інноваційні бізнес-ідеї у сфері телекомунікацій, теплових задач, проєктного менеджменту та інженерії транспортних мереж.

Команди отримали конкурсні завдання, познайомились із менторами — представниками компанії Huawei Ukraine, викладачами профільних ЗВО та Національної Академії наук України, журі та експертами. А після відкриття учасники роззнайомились та поділились своїми планами на майбутнє.

Єдині представники з регіонів — студенти факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій НУ «Запорізька політехніка»:
у напрямі «Radio Access Network» — Валерій Кофанов, Данило Плетінь, Софія Мезенок, Вячеслав Трохименко;
у напрямі «Thermal tasks» — Владислав Нікулін, Іван Бушман, Олег Зеленько;
у напрямі «Project Management» — Артем Жулай, Єлизавета Єренбург, Володимир Чернишев.

Вболіваємо за наших студентів!

Стартував новий сезон студентської першості світу з програмування ICPC

28 вересня у змішаному форматі відбувся I відбірковий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка є частиною півфіналу південно-східної Європи Студентської першості світу з програмування (ICPC — SEERC — Ukraine — 2024). Метою змагань є підвищення рівня підготовки майбутніх ІТ-фахівців, підтримка талановитої молоді та розширення міжнародної співпраці.

Для участі у відбіркових змаганнях було зареєстровано дві команди кафедри ІТЕЗ: NUZP_Scythians (Іван Бушман, БК-612, Андрій Нестеренко, Данило Мустафаєв, БК-613сп, Владислав Нагурний, БК-613м, тренер — доцентка Наталя Миронова), NUZP_LikeATriumvirat (Єгор Пономарьов, Олексій Маслов, Павло Резниченко, БК-611, тренер — доцентка Наталя Миронова), які за результатами змагань у Запорізькій області посіли призові місця у студентському дивізіоні.

STARTUP із Запорізькою політехнікою

17 квітня 2024 р. урочистим фіналом завершився конкурс бізнес-ідей «STARTUP із Запорізькою політехнікою».

Робота над проєктами розпочалась у лютому. Зареєстровані учасники пройшли спеціальне навчання від Запорізької політехніки. Воно було спрямовано на покращення навичок організації, просування та презентацій бізнес-ідей і складалось з 5 відкритих вебінарів, які було організовано за підтримки Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій». Учасники отримали сертифікати після завершення навчального курсу.

З 21 бізнес-ідеї відбіркова комісія обрала 10 найкращих. У фіналі презентації учасників оцінювали наші партнери — представники організацій і підприємств: Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій, Запорізька обласна федерація роботодавців, ПАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ», ДП «Івченко-Прогрес», АТ «Креді Агріколь Банк», Запорізький кластер «Інжиніринг — Автоматизація — Машинобудування», ТОВ «АЛД Інжиніринг та будівництво».
Серед переможців конкурсу - студент факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій: 2 місце — команда «Akatsuki» (Владислав Нікулін, БК-512сп, наставник — виконувач обов’язків завідувача кафедри ІТЕЗ Олександр Малий) з бізнес-ідеєю «Використання штучного інтелекту та комп’ютерного зору для автоматизованого реверс-інжинірингу друкованих плат».

Успіхи студентів у фіналі Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт «Автоматизація процесів керування, приладобудування та комп’ютерно-інтегровані  технології»

29 червня 2023 р.відбувся фінал Всеукраїнського творчого конкурсу наукових робіт «Автоматизація процесів керування, приладобудування та комп’ютерно-інтегровані  технології» на базі Центральноукраїнського національного технічного університету. 
За напрямом "Електроніка та телекомунікації" студенти кафедри ІТЕЗ посіли призові місця:
1. Ачкасов Владислав Вадимович, "Модернізація базового LORA модему для реалізації прийомопередавача керування та телеметрії з ППРЧ та дублюванням каналу", науковий керівник Малий Олександр Юрійович, к.т.н., доц., доц. каф. ІТЕЗ
2. Дєєв Михайло Олексійович, "Розділення відеопотоку на N підпотоків для багатоканального передавання за допомогою низкошвидкісних прийомо-передавачів", науковий керівник Фарафонов Олексій Юрійович, к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ.
Висловлюємо подяку здобувачам освіти та науковим керівникам.

І етап змагань European BEST Engineering Competition

22-24 квітня 2021 р. в НУ "Запорізька політехніка" тривали змагання European BEST Engineering Competition. Команди змагаються у 2 категоріях і мають вирішити поставлену задачу за визначений час. У категорії Case study зазвичай питання стосуються управлінської діяльності або технічної сфери, завдання може носити специфічний характер, що стосується проблем і розробок компанії. Результати досліджень команди надають шляхом проведення презентації. Категорія Team design полягає у вирішенні технічної задачі. Підсумком роботи є пристрій, який виконує необхідні дії для вирішення проблеми. Цього року студенти кафедри ІТЕЗ приймали участь у змаганнях в обох категоріях. Команда першокурсників Strings of system (Антон Кривцун та Денис Білка (РТ-610), Максим Притула та Володимир Чернишев (РТ-510)) посіла 2 місце з напрямку Case study. У категорії Team design приймали участь одразу 2 команди наших студентів. Уже досвічена команда Incredible engineers (Олександр Щукін (РТ-510м), Вадим Котляров (РТ-118), Артур Чухрай (РТ-518сп)) посіли 3 місце, а новачки з групи РТ-610сп перемогли у змаганнях, об'єднавшись в команду Elon May Cry (Ольга Баранова, Антон Марченко, Ярослав Вакуленко, Віталій Король). Викладачі кафедри також традиційно приймають участь у змаганнях у якості членів журі. Так, Шевченко О.С. та Казурова А.Є. оцінювали результати у категорії Team design, а Фурманова Н.І. - в категорії Case study. Бажаємо всім учасникам залишатися такими ж творчими, а команді-переможцю - успіхів на національному етапі змагання!

ІІ етап Міжнародних відбіркових змагань ICPC

ii_etap_mizhnarodnyh_vidbirkovyh_zmagan_isrs

13 лютого 2021 р. студенти спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегрованих технологій" Баранова Ольга, Нагурний Влад, Шило Анна взяли участь у ІІ етапі Міжнародних відбіркових змагань ІСРС.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Робототехніка»

61681370_2391189027612301_1915026819505979392_n

23-25 травня 2019 р. в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Робототехніка». 
Кафедру інформаційних технологій електронних засобів представляла команда студентів (Олександр Щукін, Ігор Бучко, Аміна Рєзанова) з тренерами: доцентами каф. ІТЕЗ О.Ю. Фарафонов та О.Ю. Малий.

Конкурс NXP Cup Challenge EMEA

chehiya

21 березня 2019 року в м. Острава, Чеська республіка, проходив конкурс NXP Cup Challenge EMEA. Головною задачею була побудова безпілотної моделі гоночної машинки, що здатна максимально швидко пройти трек із білого полотна, розпізнати фінішну лінію та зони обмеженої швидкості, виходячи із показів лінійної камери. Студенти кафедри ІТЕЗ Антон Калиниченко та Денис Романюк розробили алгоритм розпізнавання треку та ключових знаків, представлених на ньому, на базі платформу FRDM-KL25Z. Отриманий студентами досвід в розробці роботизованих систем і мехатроніці надав можливіст покращити їх навички у даній сфері, а участь у конкурсах подібного рівня мотивує до нових звершень.

Висловлюємо щиру подяку компанії "INFOCOM LTD" за підтримку нашої команди!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Радіоелектронні апарати та засоби"

harkiv_olimpiada

19-21 березня 2019 року у Харківському національному університет радіоелектроніки пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади за напрямком "Радіоелектронні апарати та засоби". Наші студенти Павло Костяной та Артур Чухрай прийняли участь у роботі секції "Автоматизовані комплекси радіоелектроних виробництв", а Ігор Бучко та Євген Михайлов - секції "Проектування електронних апаратів".

За результатами олімпіади Павло Костяной отримав граоту за кращі знання в галузі 3Д-моделювання, а Артур Чухрай - за кращі знання в галузі CAD/CAM.

Проект "Sandbox" на конкурсі стартапів

47292412_2098610463536827_5373037502141562880_nМісяць праці, два дні виступів та дві години відчуття перемоги - проект "Sandbox" від нашої команди посів 2 місце на конкурсі стартапів! Диплом та сертифікат на 10 тис гривень вручив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Валерій Еделєв.

Також хлопці отримали сертифікат на навчання в Бізнес Школі Investment Business School 2.0 #IBS від групи компаній Global Genesis (засновник - Артур Гарслян) з можливістю подальшого розвитку проекту.

Кафедра створена в 1970 році. Її очолював з 1970 р. по 2016 р. академік Міжнародної академії наук, професор Крищук Володимир Миколайович.

П'ятдесят років кафедра веде двоступеневу підготовку інженерів в галузі електроніки. Підготовка фахівців ведеться висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри, яку очолює  к.т.н., доц. Малий Олександр Юрійович.

Наші випускники успішно працюють у багатьох містах України, країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Багато з них стали кваліфікованими фахівцями в різних сферах діяльності. Глибокі професійні знання і широкий спектр гуманітарних та фундаментальних дисциплін дозволяють працювати в таких областях як: інформаційні технології, обчислювальні системи, зв’язок, автоматизовані системи управління, машинобудування.

Підготовка фахівців ведеться на високому технічному рівні. Лабораторні та практичні заняття проводяться в спеціалізованих лабораторіях, обладнаних спеціальною апаратурою. Кафедра також має комп’ютерні класи, які оснащені сучасною комп’ютерною технікою.

Враховуючи профіль спеціальності та специфіку підприємств регіону, студенти одержують знання з базових розділів: обчислювальна техніка та програмування, метрологія, основи радіоелектроніки, елементна база електронних апаратів, електронні прилади, матеріалознавство, основи оптоелектроніки, мікропроцесорна техніка, комп’ютерні засоби в інформаційних технологіях, а також спеціалізованих розділів: конструювання та технологія радіоелектронних засобів, радіотехнічні пристрої та інше.

Студенти вивчають не тільки традиційні методи проектування, а також системи автоматизованого проектування, такі як Electronics Workbench, PCAD, AutoCAD, Solid Edge, Unigraphics, КОМПАС, LabView. Це сучасні системи, що використовуються для автоматизованого проектування на світовому рівні та у країнах СНД. Вони дозволяють виконувати найскладніші креслення, створювати тривимірні та поверхневі моделі деталей та виробів, автоматизованим способом проектувати складні друковані плати та мікрозбірки, створювати технологічні процеси виготовлення виробів та програми для станків з ЧПУ.

Крім традиційної інженерно-технічної підготовки на кафедрі велику увагу приділяють розвитку творчих здібностей студентів і підвищення їх інтелектуального рівня. З цією метою на кафедрі були розроблені та поставлені оригінальні курси «Інновації в техніці», «Інженерне проектування», «Технологія інженерної діяльності».

Для активізації учбового процесу на кафедрі розроблена і впроваджена система активних методів навчання, яка включає в себе аналіз і розбір виробничих ситуацій, модернізацію вузлів і блоків, які випускаються серійно. В період навчання, студенти займаються науково-дослідницькою роботою під керівництвом викладачів. Вони приймають участь в олімпіадах, конкурсах, наукових конференціях, як університетських так і міжнародних.

Основна сфера діяльності випускників – проектування, виробництво, дослідження, монтаж, налагодження, експлуатація, випробування, обслуговування та ремонт різних видів побутової, радіолокаційної, контрольно-вимірювальної апаратури. Бакалаври і спеціалісти можуть успішно працювати на державних та приватних підприємствах, у науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях. Фахівці здатні виконувати професійну роботу: «Інженер-конструктор (електроніка та телекомунікація)», «Інженер-електронік», «Інженер з налагодження і випробувань», «Інженер з організації експлуатації та ремонту», «Інженер з підготовки виробництва», «Інженер з якості». У комерційних підрозділах і фірмах можуть займати посади менеджера, референта, консультанта з питань техніки.

На кафедрі існує аспірантура, створені сприятливі умови для плідної роботи аспірантів і здобувачів кандидатських та докторських дисертацій. Тематика робіт різноманітна: підвищення точності та надійності апаратури, проектування НВЧ пристроїв, розробка систем автоматизованого проектування, управління виробництвом, CALS-технології. Результати наукових досліджень доповідаються щорічно на наукових конференціях України та зарубіжжя. Наукові роботи публікуються в наукових журналах Національної академії наук України, Росії, США, а також у інших фахових періодичних виданнях.

Встановленні тісні науково-технічні контакти з промисловими підприємствами регіону: НДП «Імпульс», ЗМКБ «Прогрес», КП НВК «Іскра», ВАТ «Мотор-Січ», ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Перетворювач», АТ «Хартрон», Запорізька АЕС, «Укрзалізниця», металургійними підприємствами. Кафедра має філії на КП НВК «Іскра» та ВАТ «Мотор-Січ». Провідні фахівці підприємств залучаються до проведення занять, виробничої та переддипломної практики.

На початку 2017-2018 навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.

 

Навчання за спеціальностями 172 та 151 проводить висококваліфікований колектив викладачів, що мають відповідну освіту для забезпечення високого рівня викладання.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Малий Олександр Юрійович к.т.н., доцент завідувач кафедри
Єфименко Микола Володимирович д.т.н., доцент доцент кафедри
Миронова Наталя Олексіївна к.т.н., доцент доцент кафедри
Онищенко Вадим Федорович к.ф.-м.н. доцент кафедри
Фарафонов Олексій Юрійович к.т.н., доцент доцент кафедри
Фурманова Наталія Іванівна к.т.н., доцент декан факультету, доцент кафедри
Гарачук Сергій Анатолійович   старший викладач кафедри
Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна   старший викладач кафедри
Поспеєва Ірина Євгенівна   старший викладач кафедри
Шевченко Олексій Станіславович   старший викладач кафедри
Піроженко Олександр Олександрович   асистент
Шаптала Станіслав Вікторович   асистент

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу

Лабораторна база кафедри ІТЕЗ:

Наказ №462 від 26.12.2019 року перейменувати Навчальну лабораторію конструювання та випробування РЕС  у Навчальну лабораторію конструювання та випробування радіоелектронних апаратів- а.0, 40, 42, 44.

Наказ №462 від 26.12.2019 року перейменувати Навчальну лабораторію НВЧ пристроїв та технологій РЕС у Навчальну лабораторію автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій - а.47, 48.

Наказ №50 від 18.02.2021 року створити Навчальну лабораторію <<Кіберфізичні системи>> - а.194а.

Комп’ютерні класи:

  • а. 47 — встановлено 25 ліцензованих робочих місць комплексу програм для автоматизації конструкторського та технологічного проектування компанії “Siemens PLM Software” (програмні продукти NX4 та SolidEdge), компанії “ИНТЕРМЕХ” (SEARCH, CADMECH, IMPROJECT, AVS, IMBASE), КОМПАС, операційна система реального часу QNX.
  • а. 48 — комп’ютерний клас з програмами загального схемотехнічного та конструкторського проектування РЕА.
  • а. 40 — 6 робочих місць для роботи з промисловими контролерами фірми Rockwell Automation (Allen-Bradley). Використовуються три програмних продукти: RSLogix, RSLinx, RSLogix Emulate 500. Для побудови анімаційних схем візуалізації у реальному часі застосовується програма RSView32. Використовуються родина контролерів SLC 500 та MicriLogix 1000.

Аудиторія також використовується як лабораторія конструювання РЕА

Лабораторії:

  • а. 42 — лабораторія технологічних процесів, матеріалознавства, мікроелектроніки та радіоелектроніки, елементної бази та техніки надвисоких частот.
  • а. 44 — лабораторія метрології.
  • а. 0 — лабораторія випробувань.

В 2024-2027 р. науково-педагогічним персоналом кафедри виконується науково-дослідна робота 04214 "Розробка вдосконалених алгоритмів та методів віддаленого та автоматичного керування роботизованими системами", керівник - к.т.н., доцент Малий О.Ю.

План:

  • Розробка електронного обладнання для віддаленого керування робототехнічними системами
  • Розробка методів підвищення якості роботи алгоритмів автоматичного керування роботизованими системами
  • Розробка програмного забезпечення для керування роботизованими системами

Діючі ОП та навчальні плани

Освітньо-наукова програма «Телекомунікації та радіотехехніка» зі спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, освітній рівень - доктор філософії, 2024 рік вступу; навчальний план.

Освітньо-професійна програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, освітній рівень - магістр, 2024 рік вступу; навчальний план.

Освітньо-професійна програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, освітній рівень - магістр, 2023 рік вступу; навчальний план.

Освітньо-наукова програма «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - магістр, 2024 рік вступу; навчальний план.

Освітньо-наукова програма «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - магістр, 2023 рік вступу; навчальний план.


Проєкти ОП

Проєкт освітньо-наукової програми «Телекомунікації та радіотехехніка» зі спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, освітній рівень - доктор філософії, 2024

Проєкт освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, освітній рівень - магістр, 2024

Проєкт освітньо-професійної програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - бакалавр, 2024 

Проєкт освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - магістр, 2024

Проєкт освітньо-професійної програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - бакалавр, 2023 

Проєкт освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - магістр, 2023

Проєкт освітньо-професійної програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, освітній рівень - бакалавр, 2022 (PDF)

Проєкт освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, освітній рівень - магістр, 2022 (PDF)

Проєкт освітньої програми "Радіоелектронні апарати та засоби" зі  спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка», освітній рівень - бакалавр, 2022 (PDF)

Відомості про самооцінювання освітніх програм

Відомості про самооцінювання освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 «Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка» галузі знань 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» другого (магістерського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка» (2024 р.)

Відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» другого (магістерського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка» (2024 р.)

Відомості про самоаналіз освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» другого (магістерського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»(2019 р.)

Відомості про самооцінювання освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»(2021 р.)

Відомості про самооцінювання освітньої програми "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка» (2021 р)

Відомості про самоаналіз освітньої програми «Радіоелектронні апарати та засоби» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»(2021 р.)

 

Спеціальність 172  Електронні комунікації та радіотехніка

Освітня програма "Радіоелектронні апарати та засоби"

Фахівці освітньої програми «Радіоелектронні апарати» отримують знання з сучасних технологій проектування та виробництва радіоелектронної апаратури, засобів забезпечення її якості та надійності, вчаться створювати програмне забезпечення для управління радіоелектронними апаратами. В процесі навчання використовують сучасні системи автоматизованого проектування. Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з радіоелектронних апаратів та засобів.

Освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Навчальний план освітньої програми передбачає базову підготовку в галузі проектування і технології радіоелектронної техніки та поглиблене вивчення фізико-технічних основ техніки, наноелектроніки та нанотехнологій, математичних методів та програмних засобів технічних та технологічних систем вищого (інтелектуального) рівня.

Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з інтелектуальних технологій мікросистемної радіоелектронної техніки.

Випускники спеціальності підготовлені для розробки і впровадження мікропроцесорних інтелектуальних систем та мереж, інтелектуальних технологічних систем виробництва на основі радіоелектронної техніки, розробки і дослідження новітніх наноелектронних пристроїв обробки сигналів. Універсальність підготовки дає можливість адаптації та працевлаштування в інших галузях, що потребують перехід на сучасні інтелектуальні інформаційні та виробничі технології.

Спеціальність 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані  технології та робототехніка

Сучасне виробництво сьогодні неможливе без автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій. Кожне виробниче підприємство зацікавлене в інтенсивному впровадженні новітніх інформаційних технологій,сучасних систем управління у виробничий процес та підготовці висококваліфікованих спеціалістів, які здатні це реалізувати. Сфера діяльності фахівців з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій охоплює майже всі галузі промисловості України.

По закінченню навчання випускники за освітньою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» отримують класичну інженерну освіту в галузі автоматизації з поглибленим опануванням комп’ютерних технологій та спеціального програмного забезпечення. Вони мають можливість займати посади, які є високооплачуваними сьогодні. Це і керівники та провідні спеціалісти з автоматизації, робототехніки, головні метрологи, інженери з автоматизації, інженери-розробники систем автоматизації, менеджери проектів, інженери з налагодження систем автоматизації, тестувальники програмного забезпечення, системні адміністратори та ін.

Другий (магістерський) рівень


Спеціальність 172 Електронні комунікаціїї та радіотехніка (освітньо-професійна програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки")

Обов'язкові освітні компоненти:

Вибіркові освітні компоненти:

Спеціальність 174 Автоматизація, комп'ютерно-інтегровані технології та робототехніка (освітньо-наукова програма "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка")

Обов'язкові освітні компоненти:

Вибіркові освітні компоненти:

 


Третій (освітньо-науковий) рівень - доктор філософії


Спеціальність 172 Електронні комунікаціїї та радіотехніка (освітньо-наукова програма "Телекомунікації та радіотехніка")

Обов'язкові освітні компоненти:


Факультетський/кафедральний каталог вибіркових освітніх компонентів:

 

Файл: 

Методичні вказівки кафедри Ви можете знайти у електронному каталозі (ресурс доступний для внутрішньої мережі НУ «Запорізька політехніка»), а також на сайті електронної бібліотеки Національного університету «Запорізька політехніка»за адресою: http://eir.zp.edu.ua.

 

Сторінки