Ви є тут

Головна » Факультети » Інформаційної безпеки та електронних комунікацій

Кафедра інформаційних технологій електронних засобів

Емблема кафедри «Інформаційні технології електронних засобів» ЗНТУ

Кафедра «Інформаційні технології електронних засобів» (ІТЕЗ)

Рік початку діяльності: 1970

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., доцент Єфименко Микола Володимирович

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія конструювання та випробування радіоелектронних апаратів
 • Навчальна лабораторія автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій
 • Навчальна лабораторія «Кіберфізичні системи»

Спеціальності:

151 – «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», освітні програми:

«Автоматизація, мехатроніка та робототехніка»
«Екологічні прилади та системи»

172 – «Телекомунікації та радіотехніка», освітні програми:

«Радіоелектронні апарати та засоби»
«Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 41-А
тел.: +380(61)7698252
e-mail: kafedra_ited@zntu.edu.ua

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
"АВТОМАТИЗАЦІЯ, МЕХАТРОНІКА ТА РОБОТОТЕХНІКА"

Згідно з графіком акредитації 2020-2021 НУ «Запорізька політехніка» з 29 березня 2021р. відбувається акредитація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології, галузі знань 15 Автоматизація та приладобудування.

Програма роботи експертної комісії

 

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОСИСТЕМНОЇ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ ТЕХНІКИ"

Згідно з графіком акредитації 2020-2021 НУ «Запорізька політехніка» з 10 березня 2021р. відбувається акредитація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, галузі знань 17 Електроніка та телекомунікації.

Програма роботи експертної комісії


Співпраця з підприємствами та організаціями


З метою забезпечення високої якості підготовки фахівців, між кафедрою ІТЕЗ НУ "Запорізька політехнка" та рядом підприємств та організацій регіону підписані договори про співпрацю у таких напрямках, як створення лабораторій, проходження практики, проведення спільних наукових досліджень.

Філії на підприємствах

Навчання за усіма освітніми програмами на кафедрі ІТЕЗ передбачає проведення частини занять у філіях, розташованих на підприємствах Запорізького регіону, зокрема, КП "НВК"Іскра", ТОВ НВП "Хартрон-Юком", про що укладено договори про співпрацю: договір КП "НВК"Іскра", договір ТОВ НВП "Хартрон-Юком".

Підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями АLD engineering, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп»

ugoda

9 грудня 2020 року в Національному університеті Запорізька політехніка відбулося підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями ALD engineering company, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп». Основою в реалізації даного проекту стало створення та урочисте відкриття партнерами науково-технічного простору TechnoHub HУ "Запорізька політехніка" з навчальними стендами, укомплектованими обладнанням провідної компанії Schneider Electric. На базі простору TechnoHUB у викладацького складу університету та студентів з’явиться можливість працювати з сучасним обладнанням, організовувати конкурси з автоматизації, проводити наукові дослідження, а також створювати інноваційні проекти. Монтажем, проектуванням та програмуванням стендів для TechnoHUB займалися провідні інженери компаній-партнерів проекту.

Співпраця з підприємством "INFOCOM Ltd"

infokom_ltd

denys_romanyuk

Як взяти участь у розробці сучасних безпілотних технологій, якщо ти студент 2, 3, або 4,-го курсу? Як у вільний від навчання час пройти стажування на реальних проектах? На всі ці запитання студентів спеціальності 151 "Автоматизація та комп''ютерно-інтегровані технології" надали відповіді генеральний директор компанії "INFOCOM Ltd" Едуард Троценко та керівник департаменту безпілотних технологій Сергій Румянцев.

В компанії ІНФОКОМ ЛТД наші студенти та випускники працюють над цікавими та актуальними проектами. Денис Романюк (студент групи РТ-516) спеціальності 172 - "Телекомунікації та радіотехніка" бере участь в розробці робота-поліцейського.

Співпраця із ПрАТ "Плутон"

pluton

Студенти 1 та 3 курсів Національного університету «Запорізька політехніка» спеціальностей «Телекомунікації та радіотехніка» та «Автоматизація та компьютерно-інтегровані технології» проходили практику на підприємстві "Плутон" з метою ознайомлення з плануванням виробничих процесів та організацією їх послідовності, специфікою роботи обладнання та номенклатурою продукції, що виробляється.

Важливою складовою практики стала унікальна можливість діалогу з провідними фахівцями та експертами «Плутон» у робочій обстановці, ознайомлення з організацією виробничих процесів на окремих ділянках (складально-монтажних ділянках, механічній ділянці, ділянці виготовлення струмоведучих шин, ділянці автоматизованого монтажу друкованих плат та електронних пристроїв, ділянці обробки твердої ізоляції, ділянці листообробки, ділянці нанесення ущільнювача (Gasketing), ділянці виготовлення та нанесення маркування та інших), із сучасним та модернізованим обладнанням, зі складними технологіями в області програмування, електротехніки, автоматизації тягових підстанцій, розробки систем АСУ ТП та телемеханіки.

Співпраця із ПрАТ "Укрграфіт"

ukrgrafit

Студенти кафедри ІТЕЗ, що навчаються за спеціальністю  "Автоматизовані та комп'ютерно-інтегровані технології", проходили виробничу практику на підприємстві ПрАТ "Укрграфіт", де приймали участь у розробці, монтажі та відлагодженні шаф керування технологічними процесами на підприємстві. Також під час канікул студенти мали можливість підвищувати свій рівень практичних навичок програмування блоків систем керування на базі зазначеного підприємства. 

П'ятий академічний бізнес-інкубатор

43646120_1749153111873608_7615809552268656640_n11 жовтня 2018 року відкрито п’ятий академічний бізнес-інкубатор при вищих навчальних закладах Запорізької області.

Урочисте відкриття відбулося у Запорізькому національному технічному університеті, під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слепян, за сприянням Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, за фінансовою підтримкою Запорізької обласної ради за участі ректора університету д.т.н., професора Сергія Бєлікова.

Навчальна, виробнича, конструкторсько-технологічна практика:

Спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка":  ПАТ "Мотор Січ"НВП "Хартрон-ЮКОМ", ПрАТ "Плутон", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020), ТОВ "Імпульс" , ТОВ "Азов Контролз". Спеціальність 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології": ПрАТ "Укрграфіт"ПАТ "Запоріжсталь", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020)

До уваги стейкхолдтерів

Просимо роботодавців заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланнями:

Просимо здобувачів заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланнями:

Анкета випускників (для всіх спеціальностей)

Висловлені Вами побажання будуть використані для поліпшення якості освітніх послуг, що надаються НУ "Запорізька політехніка". Дякуємо за співпрацю!

 


Міжнародна діяльність


Реалізація академічної мобільності Erasmus+

akademichna_mobilnist

yeva_byelinska

На початку 2020 року 2 студенти спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" Владислава Твердохліб та Михайло Романов взяли участь у програмі Академічної мобільності Erasmus+. Вони проходили навчання у Політехнічному університеті, м. Мадрид, Іспанія (Universidad Politecnica de Madrid).

З лютого 2021 р. здобувач ВО Бєлінська Єва (РТ-518) приймає участь у програмі академічної мобільності у Коледжі університету ім. Артезіса Плантійна в Антверпені, Бельгія. Результати виконання дослідницького проєкту обсягом 20 кредитів ЄКТС рекомендовано врахувати при оцінюванні дисциплін відповідно до наданого ЗВО-партнером переліку.

Міжнародна літня школа "Доповнена реальність"

75419070_979596445710042_2931117941736865792_n

З 30 вересня до 4 жовтня 2019 у Тернопільскому національному економічному університеті проходила міжнародна літня школа «Доповнена реальність» (спонсори - Німецька служба академічного обміну DAAD; Берлінський Університет прикладних наук (HTW Berlin); група компаній «MagneticOne Group».) В школі взяли участь студенти з HTW Berlin, ТНЕУ, ОНПУ та НУ "Запорізька політехніка". Робоча мова – англійська. Студенти були розділені на команди та працювали над проектами з розробки програмного забезпечення з AR. Студентки кафедри ІТЕЗ Ольга Кохан та Анна Шило в складі своїх команд розробляли та захищали проекти за темами:

- Доповнена реальність для вуличного мистецтва або графічних романів (коміксів);

- Квест у пошуках скарбів з доповненою реальністю.

Участь у школі надала можливість отримати нові навички  програмування в Unity. По завершенні школи вони отримали сертифікати, що відповідають 2 кредитам у навчальному навантаженні. Ці кредити будуть зараховані студентам в осіньому семестрі.

Академічна мобільність студентів та аспірантів

romanyuk1

Співпраця з університетами Євпропейського Союзу є найкращим способом обміну досвіду із закордонними спеціалістами та розвитку технологічної бази України. Так, бакалавр кафедри ІТЕЗ Романюк Денис вирушив за програмою мобільності ЄС Erasmus+ KA1 на навчання у Бельгію до коледжу Thomas More, який веде тісну співпрацю з університетом KU Leuven. Його навчання проходить на кампусі De Nayer, обладнаному для підготовки спеціалістів з автоматизаціі, електротехніки, автоіндустрії, технологій зварювання та ін. Там він отримує знання з предметів хмарного обчислення, алгоритмів цифрової обробки сигналів та зображень з використанням вбудованих систем. Для покращення перебування міжнародних студентів, заклади навчання пропонують курси нідерландської мови.

romanyuk2

За підтримки технічної бази кампусу та досвіду викладачів коледжу Thomas More, студент займається розробкою економічно доступної системи для відстеження концентрації важких часток у повітрі та їх джерел на великих площах. Результатом цієї роботи буде економічний (вартістю близько 60 EUR) прототип пристрою для відстеження забрудненості повітря, система для обробки отриманих даних та їх презентації у зрозумілому користувачеві вигляді. Усе це буде виконано з використанням хмарних технології, що дозволить з легкістю розширювати масштаби проекту. Утворення великих кластерів зазначених пристроїв дозволить визначати джерела забруднення.

shaptala

Участь у академічній мобільності студентів та докторів філософії є важливою складової для їх успішності в навчанні. Така можливість є і у студентів нашого університету. Цього року аспірант першого курсу спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Шаптала Стас прийняв участь у програмі Erasmus+. Він один семестр проходив навчання в Технічному університеті Ільменау. За цей час Стас розробив концепцію та прототип веб-симуляції "Автономного мініатюрного транспортера" для Віддаленої Лабораторії "GOLDi". Він повернувся з новими знаннями та ідеями та зараз працює над новим проектом у нашому університеті.

Весняна школа у рамках програми ALIoT (Erasmus+)

67058020_2473759696021900_5458600650906533888_o

Викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ прийняли участь у весняній школі Spring Training School STraS-2019 “Academia and Industry Cooperation in Internet of Thing” у рамках програми ALIoT (Erasmus+), що проходила з 18 по 20 травня 2019 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка». В роботі школи прийняли участь представники всіх партнерських університетів України, а також університетів Великобританії (Університет Ньюкасл-апон-Тайн та Університет Лідс Беккет). Кафедра інформаційних технологій електронних засобів провела для учасників Весняної школи екскурсію до лабораторії кіберфізичних систем. Також було представлено наступні доповіді:

Smart mirror for sports (автори Г.М.Шило, Д.І. Романюк А.Р. Калиниченко) - про розробку розумого дзеркала, здатного розпізнавати рухи, для виконання спортивних вправ,

Application OF AR / VR for educational purposes (автори Н.І. Фурманова, Г.Н. Шило) - про використання доповненої та віртуальної реальності в освіті.


Лекції та семінари


Участь викладачів в курсі по роботі з контролером ПЛК та системою візуалізації Rockwell Automation

uchast_v_onlayn-lekciyah_vykladachiv_sichen_2021

З 20 по 22 січня 2021 року відбулося підвищення кваліфікації викладачів від Азов Контролз TeraWatt Group, викладачі Шило Г.М., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

Навчання викладачів за програмою Schneider Electric

З 17 по 20 листопада, 23 по 27 листопада 2020 року відбулося підвищення кваліфікації за програмою «Програмування та експлуатація контролерів Modicon M340 та ePAC M580 в інструментальній системі EcoStruxure Control Expert», викладачі Шило Г.М., Шевченко О.С.та та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

International week: lectures, roundtables, seminars, workshops

З 18 по 20 листопада 2020 року студенти та викладачі кафедри ІТЕЗ приймали участь в заході, присвяченому 120-річчю НУ "Запорізька політехніка". Були відвідані лекції, семінари та майстер-класи від провідних науковців з Бельгії, Німеччини, Португалії, Австрії, Ізраїлю, Польщі, Іспанії та України. За отриманими сертифікатами студенти мали змогу зарахувати частини кредитів із відповідних навчальних дисциплін.

Онлайн-лекція на тему "Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу

Шановні студенти магістратури, керівники дипломних проєктів (робіт), викладачі і студенти університету!

Запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу».

Основні питання:

 • Поняття академічної доброчесності.
 • Основні види порушень академічної доброчесності.
 • Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.
 • Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.
 • Поняття та види академічної відповідальності.
 • Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.

Лекції проводитимуться 9 та 10 грудня 2020 року о 16:00 в онлайн-форматі.

Ідентифікатор конференції: 816 0982 8017

Код доступу: 2020

Лекція на тему "Академічна доброчесність"

img-f793e29e5bbb6ea2233143b5302e674e-v

img-8e3f37e7f378f47c6a0591f92662fefc-v

9 грудня 2019 р. в Національному університеті «Запорізька політехніка» було проведено лекцію на тему «Академічна доброчесність». Професор Бахрушин Володимир Євгенович, член національної команди експертів з реформування вищої  освіти, надав вичерпну інформацію щодо  понятійного апарату доброчесності, методів та засобів перевірки робіт на плагіат. Були обговорені питання організації внутрішньої якості освіти. 

Семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку"

60959902_2372311459500058_940067190319611904_n

17 травня 2019 року на базі кафедри ІТЕЗ Науково-методичним центром професійно-технічної освіти було органіовано семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку". Під час заходу викладачі різних навчальних закладів познайомилися з історією інформаційних технологій в інженерній діяльності, дізналися про особливості використання 3d-моделей для дизайну та виробництва, застосування різних систем тривимірного моделювання. Було проведене практичне заняття зі створення тривимірних моделей та 3d-друку. 


Конференції


Онлайн-конференція "Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in Black Sea Region"

18 листопада 2020 року відбулась онлайн-конференція “Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in the Black Sea Region“ («Перспективи цифрової трансформації промисловості та вдосконаленого виробництва в Чорноморському регіоні»), присвячена 120-річчю Національного університету «Запорізька політехніка».

Співорганізатором конференції була міжнародна асоціація «Мережа університетів Чорноморського регіону» BSUN. В конференції взяли участь представники університетів членів асоціації та їх партнери з країн Європи та України, промислові підприємства AcumenIST (Бельгія), АТ «Мотор Січ», Schneider Electric Україна, TeraWatt Solutions GmbH (Німеччина), «АЛД інжиніринг та будівництво», INFOCOM LTD. Конференція зібрала експертів, що працюють у галузі передових технологій цифровізації. Доповідачі демонстрували, як впровадження їх останніх досягнень змінює виробництво та повсякденне життя. Учасники також окреслили перспективи подальших досліджень, які вчора здавалися неможливими. Представники кафедри інформаційних технологій електронних засобів входили до складу організаційного комітету та представили доповідь на тему «Convenient Positioning System for Construction Sites» в рамках науково-дослідної роботи кафедри спільно з компанією «АЛД інжиніринг та будівництво». Програма конференції  Організаційний комітет

Міжнародна конференція науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікації та інформаційних технологій"

07-09 жовтня 2020 року в НУ «Запорізька політехніка» проходила X ЮВІЛЕЙНА МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА  КОНФЕРЕНЦІЯ  «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ І ДОСЯГНЕННЯ В ГАЛУЗІ РАДІОТЕХНІКИ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ». Конференція присвячена 120-річчю з дня заснування Національного Університету «Запорізька політехніка»

Мета конференції: Аналіз і узагальнення нових теоретичних та практичних результатів у відповідних галузях знань, сприяння активному обміну досвідом фахівців. Студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних технологій електронних засобів взяли участь в організації секції 4 «Інформаційні технології в проектуванні та виробництві»  Програма конференції 


Освітня діяльність


Дистанційне навчання

Всі курси кафедри ІТЕЗ представлені в системі дистанційного навчання НУ "Запорізька політехніка" за посиланням: https://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=314

Акредитація освітніх програм

Національним агентством з якості вищої освіти прийнято рішення про акредитацію в поточному навчальному році освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, галузі знань 17 Електроніка та телекомунікації: «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки».


Конкурси, олімпіади та змагання


І етап змагань European BEST Engineering Competition

22-24 квітня 2021 р. в НУ "Запорізька політехніка" тривали змагання European BEST Engineering Competition. Команди змагаються у 2 категоріях і мають вирішити поставлену задачу за визначений час. У категорії Case study зазвичай питання стосуються управлінської діяльності або технічної сфери, завдання може носити специфічний характер, що стосується проблем і розробок компанії. Результати досліджень команди надають шляхом проведення презентації. Категорія Team design полягає у вирішенні технічної задачі. Підсумком роботи є пристрій, який виконує необхідні дії для вирішення проблеми. Цього року студенти кафедри ІТЕЗ приймали участь у змаганнях в обох категоріях. Команда першокурсників Strings of system (Антон Кривцун та Денис Білка (РТ-610), Максим Притула та Володимир Чернишев (РТ-510)) посіла 2 місце з напрямку Case study. У категорії Team design приймали участь одразу 2 команди наших студентів. Уже досвічена команда Incredible engineers (Олександр Щукін (РТ-510м), Вадим Котляров (РТ-118), Артур Чухрай (РТ-518сп)) посіли 3 місце, а новачки з групи РТ-610сп перемогли у змаганнях, об'єднавшись в команду Elon May Cry (Ольга Баранова, Антон Марченко, Ярослав Вакуленко, Віталій Король). Викладачі кафедри також традиційно приймають участь у змаганнях у якості членів журі. Так, Шевченко О.С. та Казурова А.Є. оцінювали результати у категорії Team design, а Фурманова Н.І. - в категорії Case study. Бажаємо всім учасникам залишатися такими ж творчими, а команді-переможцю - успіхів на національному етапі змагання!

ІІ етап Міжнародних відбіркових змагань ICPC

 

ii_etap_mizhnarodnyh_vidbirkovyh_zmagan_isrs

13 лютого 2021 р. студенти спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегрованих технологій" Баранова Ольга, Нагурний Влад, Шило Анна взяли участь у ІІ етапі Міжнародних відбіркових змагань ІСРС.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Робототехніка»

61681370_2391189027612301_1915026819505979392_n

23-25 травня 2019 р. в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Робототехніка». 
Кафедру інформаційних технологій електронних засобів представляла команда студентів (Олександр Щукін, Ігор Бучко, Аміна Рєзанова) з тренерами: доцентами каф. ІТЕЗ О.Ю. Фарафонов та О.Ю. Малий.

Конкурс NXP Cup Challenge EMEA

chehiya

21 березня 2019 року в м. Острава, Чеська республіка, проходив конкурс NXP Cup Challenge EMEA. Головною задачею була побудова безпілотної моделі гоночної машинки, що здатна максимально швидко пройти трек із білого полотна, розпізнати фінішну лінію та зони обмеженої швидкості, виходячи із показів лінійної камери. Студенти кафедри ІТЕЗ Антон Калиниченко та Денис Романюк розробили алгоритм розпізнавання треку та ключових знаків, представлених на ньому, на базі платформу FRDM-KL25Z. Отриманий студентами досвід в розробці роботизованих систем і мехатроніці надав можливіст покращити їх навички у даній сфері, а участь у конкурсах подібного рівня мотивує до нових звершень.

Висловлюємо щиру подяку компанії "INFOCOM LTD" за підтримку нашої команди!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Радіоелектронні апарати та засоби"

harkiv_olimpiada

19-21 березня 2019 року у Харківському національному університет радіоелектроніки пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади за напрямком "Радіоелектронні апарати та засоби". Наші студенти Павло Костяной та Артур Чухрай прийняли участь у роботі секції "Автоматизовані комплекси радіоелектроних виробництв", а Ігор Бучко та Євген Михайлов - секції "Проектування електронних апаратів".

За результатами олімпіади Павло Костяной отримав граоту за кращі знання в галузі 3Д-моделювання, а Артур Чухрай - за кращі знання в галузі CAD/CAM.

Проект "Sandbox" на конкурсі стартапів

47292412_2098610463536827_5373037502141562880_nМісяць праці, два дні виступів та дві години відчуття перемоги - проект "Sandbox" від нашої команди посів 2 місце на конкурсі стартапів! Диплом та сертифікат на 10 тис гривень вручив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Валерій Еделєв.

Також хлопці отримали сертифікат на навчання в Бізнес Школі Investment Business School 2.0 #IBS від групи компаній Global Genesis (засновник - Артур Гарслян) з можливістю подальшого розвитку проекту.

 

Графік навчального процесу для денної ф.н. на 2020/2021 н.р.: xls

Графік навчального процесу для заочної ф.н. на 2020/2021 н.р.: xls

Розклад занять викладачів: осінній семестр 2020/2021 н.р.: xls

                                                      весняний семестр 2020/2021 н.р.:xls

Розклад консультацій викладачів протягом осіннього семестру на 2020/2021 н.р.:doc

Розклад консультацій викладачів протягом весняного семестру на 2020/2021 н.р.:doc

Розклад занять студентів: осінній семестр 2020/2021 н.р.: xls

Розклад консультацій та іспитів студентів 1 семестр 2020/2021 н.р. : 1 курс, 1 курс сп , 2 курс , 3 курс , 4 курс , 1 курс магістри xls

Розклад консультацій та іспитів студентів 2 семестр 2020/2021 н.р. : 1 курс, 2 курс, 1 курс магістри, 3 курс, 4 курс.

Поточні розпорядчі документи

Академічна доброчесність (інформація про перевірку на антиплагіат)

Рейтинг академічної успішності студентів

Кафедра створена в 1970 році. Її очолював з 1970 р. по 2016 р. академік Міжнародної академії наук, професор Крищук Володимир Миколайович.

П'ятдесят років кафедра веде двоступеневу підготовку інженерів в галузі електроніки. Підготовка фахівців ведеться висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри, яку очолює  д.т.н., доцент Єфименко Микола Володимирович

Наші випускники успішно працюють у багатьох містах України, країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Багато з них стали кваліфікованими фахівцями в різних сферах діяльності. Глибокі професійні знання і широкий спектр гуманітарних та фундаментальних дисциплін дозволяють працювати в таких областях як: інформаційні технології, обчислювальні системи, зв’язок, автоматизовані системи управління, машинобудування.

Підготовка фахівців ведеться на високому технічному рівні. Лабораторні та практичні заняття проводяться в спеціалізованих лабораторіях, обладнаних спеціальною апаратурою. Кафедра також має комп’ютерні класи, які оснащені сучасною комп’ютерною технікою.

Враховуючи профіль спеціальності та специфіку підприємств регіону, студенти одержують знання з базових розділів: обчислювальна техніка та програмування, метрологія, основи радіоелектроніки, елементна база електронних апаратів, електронні прилади, матеріалознавство, основи оптоелектроніки, мікропроцесорна техніка, комп’ютерні засоби в інформаційних технологіях, а також спеціалізованих розділів: конструювання та технологія радіоелектронних засобів, радіотехнічні пристрої та інше.

Студенти вивчають не тільки традиційні методи проектування, а також системи автоматизованого проектування, такі як Electronics Workbench, PCAD, AutoCAD, Solid Edge, Unigraphics, КОМПАС, LabView. Це сучасні системи, що використовуються для автоматизованого проектування на світовому рівні та у країнах СНД. Вони дозволяють виконувати найскладніші креслення, створювати тривимірні та поверхневі моделі деталей та виробів, автоматизованим способом проектувати складні друковані плати та мікрозбірки, створювати технологічні процеси виготовлення виробів та програми для станків з ЧПУ.

Крім традиційної інженерно-технічної підготовки на кафедрі велику увагу приділяють розвитку творчих здібностей студентів і підвищення їх інтелектуального рівня. З цією метою на кафедрі були розроблені та поставлені оригінальні курси «Інновації в техніці», «Інженерне проектування», «Технологія інженерної діяльності».

Для активізації учбового процесу на кафедрі розроблена і впроваджена система активних методів навчання, яка включає в себе аналіз і розбір виробничих ситуацій, модернізацію вузлів і блоків, які випускаються серійно. В період навчання, студенти займаються науково-дослідницькою роботою під керівництвом викладачів. Вони приймають участь в олімпіадах, конкурсах, наукових конференціях, як університетських так і міжнародних.

Основна сфера діяльності випускників – проектування, виробництво, дослідження, монтаж, налагодження, експлуатація, випробування, обслуговування та ремонт різних видів побутової, радіолокаційної, контрольно-вимірювальної апаратури. Бакалаври і спеціалісти можуть успішно працювати на державних та приватних підприємствах, у науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях. Фахівці здатні виконувати професійну роботу: «Інженер-конструктор (електроніка та телекомунікація)», «Інженер-електронік», «Інженер з налагодження і випробувань», «Інженер з організації експлуатації та ремонту», «Інженер з підготовки виробництва», «Інженер з якості». У комерційних підрозділах і фірмах можуть займати посади менеджера, референта, консультанта з питань техніки.

На кафедрі існує аспірантура, створені сприятливі умови для плідної роботи аспірантів і здобувачів кандидатських та докторських дисертацій. Тематика робіт різноманітна: підвищення точності та надійності апаратури, проектування НВЧ пристроїв, розробка систем автоматизованого проектування, управління виробництвом, CALS-технології. Результати наукових досліджень доповідаються щорічно на наукових конференціях України та зарубіжжя. Наукові роботи публікуються в наукових журналах Національної академії наук України, Росії, США, а також у інших фахових періодичних виданнях.

Встановленні тісні науково-технічні контакти з промисловими підприємствами регіону: НДП «Імпульс», ЗМКБ «Прогрес», КП НВК «Іскра», ВАТ «Мотор-Січ», ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Перетворювач», АТ «Хартрон», Запорізька АЕС, «Укрзалізниця», металургійними підприємствами. Кафедра має філії на КП НВК «Іскра» та ВАТ «Мотор-Січ». Провідні фахівці підприємств залучаються до проведення занять, виробничої та переддипломної практики.

На початку 2017-2018 навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.

 

Навчання за спеціальностями 172 та 151 проводить висококваліфікований колектив викладачів, що мають відповідну освіту для забезпечення високого рівня викладання.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Єфименко Микола Володимирович д.т.н., доцент завідувач кафедри
Огренич Євген Вікторович к.т.н. доцент
Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна   старший викладач кафедри
Малий Олександр Юрійович к.т.н. доцент кафедри
Онищенко Вадим Федорович к.ф.-м.н. доцент кафедри
Поспеєва Ірина Євгенівна   старший викладач кафедри
Фарафонов Олексій Юрійович к.т.н., доцент доцент кафедри
Фурманова Наталія Іванівна к.т.н., доцент доцент кафедри
Миронова Наталя Олексіївна к.т.н. доцент кафедри
Шевченко Олексій Станіславович   старший викладач кафедри
Шаптала Станіслав Вікторович   асистент
Піроженко Олександр Олександрович   асистент
Твердохліб Євгеній Романович   асистент

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу

Лабораторна база кафедри ІТЕЗ:

Наказ №462 від 26.12.2019 року перейменувати Навчальну лабораторію конструювання та випробування РЕС  у Навчальну лабораторію конструювання та випробування радіоелектронних апаратів- а.0, 40, 42, 44.

Наказ №462 від 26.12.2019 року перейменувати Навчальну лабораторію НВЧ пристроїв та технологій РЕС у Навчальну лабораторію автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій - а.47, 48.

Наказ №50 від 18.02.2021 року створити Навчальну лабораторію <<Кіберфізичні системи>> - а.194а.

Комп’ютерні класи:

 • а. 47 — встановлено 25 ліцензованих робочих місць комплексу програм для автоматизації конструкторського та технологічного проектування компанії “Siemens PLM Software” (програмні продукти NX4 та SolidEdge), компанії “ИНТЕРМЕХ” (SEARCH, CADMECH, IMPROJECT, AVS, IMBASE), КОМПАС, операційна система реального часу QNX.
 • а. 48 — комп’ютерний клас з програмами загального схемотехнічного та конструкторського проектування РЕА.
 • а. 40 — 6 робочих місць для роботи з промисловими контролерами фірми Rockwell Automation (Allen-Bradley). Використовуються три програмних продукти: RSLogix, RSLinx, RSLogix Emulate 500. Для побудови анімаційних схем візуалізації у реальному часі застосовується програма RSView32. Використовуються родина контролерів SLC 500 та MicriLogix 1000.

Аудиторія також використовується як лабораторія конструювання РЕА

Лабораторії:

 • а. 42 — лабораторія технологічних процесів, матеріалознавства, мікроелектроніки та радіоелектроніки, елементної бази та техніки надвисоких частот.
 • а. 44 — лабораторія метрології.
 • а. 0 — лабораторія випробувань.

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (денна форма навчання, 2020 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (заочна форма навчання, 2020 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (денна форма навчання, 2017 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (заочна форма навчання, 2017 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Радіоелектронні апарати та засоби» (денна форма навчання, 2020 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Радіоелектронні апарати та засоби» (заочна форма навчання, 2020 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Радіоелектронні апарати та засоби» (денна форма навчання, 2017 рік вступу)

Навчальний план бакалаврів за освітньою програмою  «Радіоелектронні апарати та засоби» (заочна форма навчання, 2017 рік вступу)

Навчальний план магістрів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (денна форма навчання, 2019 рік вступу)

Навчальний план магістрів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (заочна форма навчання, 2019 рік вступу)

Навчальний план магістрів за освітньою програмою  «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки» (денна форма навчання, 2018 рік вступу)

Cтруктурно-логічна схема магістрів 172 спеціальності, ОП "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Структурно-логічна схема 172 спеціальності, ОП "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Структурно-логічна схема 151 спеціальності, ОП "Автотматизація, мехатроніка та робототехніка"

Наскрізна програма виробничої практики (151 спеціальність)

Робоча програма виробничої практики (151 спеціальність)

Наскрізна програма переддипломної практики (151 спеціальність)

Робоча програма переддипломної практики (151 спеціальність)

 
 

ПЛАН ВИДАНЬ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

НА 2019/2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:

 

1 Основи теорії випробувань. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ", частина 1 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Шило Г.М., Поспеєва І.Є., рецензент Бугрова Т.І.
2 Методики випробувань РЕЗ на зовнішні впливи. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ", частина 2 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Шило Г.М., Поспеєва І.Є., рецензент Бугрова Т.І.
3 Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Щурова Л.С.
 4 Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Коновалова  І.П.
5 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Проектування мікро- і наноструктур» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікація та радіотехніка» освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» усіх форм навчання / Укладачі: О.Ю. Фарафонов, Н.І. Фурманова, І.П. Коновалова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 22 с.
6 Методичні вказівки для виконання самостійної та індивідуальної роботи з дисципліни «Проектування мікро- і наноструктур» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 10 с.
7 Конспект лекцій з дисципліни "САПР мікро- і наносистем" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітня програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 58 с.
8 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «САПР мікро- і наносистем» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікація та радіотехніка» освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» усіх форм навчання / Укладачі: О.Ю. Фарафонов, Н.І. Фурманова, О.Ю. Малий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 29 с.
9 Методичні вказівки для виконання самостійної роботи  "САПР мікро- і наносистем" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 14 с.
10 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт № 1,2 з дисципліни «Теорія радіотехнічних систем» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 28 с.
11 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №5-№8 з дисципліни "Технічна електродинаміка" для студентів спеціальності  172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 52 с.
12 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№4 з дисципліни "Технічна електродинаміка" для студентів спеціальності  172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 52 с.
13 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№3 з дисципліни "Технологія деталей" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 24 с.
14 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №5-№7 з дисципліни "Основи технології ЕА" для студентів спеціальностей 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 32 с.
15 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№4 з дисципліни "Основи технології ЕА" для студентів спеціальностей 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 37 с.
16 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Основи виробництва" для студентів спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019.– 34 с.
17 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Конструювання та технології РЕА» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітня програма «Радіотехніка») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 26 с.
18 Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Виробництво електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки) усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019.– 34 с.
 
 

Проєкт освітньо-професійної програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - бакалавр, 2023 

Проєкт освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, освітній рівень - магістр, 2023

Проєкт освітньої програми "Радіоелектронні апарати та засоби" зі  спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка», освітній рівень - бакалавр, 2022 (PDF)

Проєкт освітньо-професійної програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, освітній рівень - бакалавр, 2022 (PDF)

Проєкт освітньо-наукової програми «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка» зі спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, освітній рівень - магістр, 2022 (PDF)

 

Проєкт ОП «Радіоелектроні апарати та засоби» 2021 (PDF, 899 КБ)

 

Освітньо-професійна програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»

Відомості про самоаналіз освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» другого (магістерського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»

 

Освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" (Проєкт 2021)

Освітня програма «Інтелектуальні технології  мікросистемної радіоелектронної техніки»

Відомості про самооцінювання освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»

Структурно-логічна схема ОП "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Навчальний план ОП "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" 2017 р.

Навчальний план ОП "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" 2020 р.

Наказ "Про порядок заповнення кваліфікацій при формуванні навчальних планів та замовлень на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту" № 153 від 10 червня 2020 р.

 

Освітня програма "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" (Проєкт 2021 ver.2)

Освітня програма "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" (Проєкт 2021)

Освітня програма "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" (2020)

Відомості про самооцінювання освітньої програми "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»

Освітньо-професійна програма "Інтелектуальні мехатронні та робототехнічні системи" (2018) 

Освітньо-професійна програма "Інтелектуальні мехатронні та робототехнічні системи" (2018)

Навчальний план ОПП "Інтелектуальні мехатронні та робототехнічні системи" (2018)

 

Освітня програма "Радіоелектронні апарати та засоби" (2020) 

Структурно-логічна схема ОП "Радіоелектронні апарати та засоби"

Навчальний план денна форма навчання ОП "Радіоелектронні апарати та засоби" 2020 р.

Навчальний план заочна форма навчання ОП "Радіоелектронні апарати та засоби" 2020 р.

Відомості про самоаналіз освітньої програми «Радіоелектронні апарати та засоби» зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» галузі знань 17 «Електроніка та телекомунікації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті «Запорізька політехніка»

 

 

 

Спеціальність 172 - Телекомунікації та радіотехніка

Освітня програма "Радіоелектронні апарати та засоби"

Фахівці освітньої програми «Радіоелектронні апарати» отримують знання з сучасних технологій проектування та виробництва радіоелектронної апаратури, засобів забезпечення її якості та надійності, вчаться створювати програмне забезпечення для управління радіоелектронними апаратами. В процесі навчання використовують сучасні системи автоматизованого проектування. Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з радіоелектронних апаратів та засобів.

Освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Навчальний план освітньої програми передбачає базову підготовку в галузі проектування і технології радіоелектронної техніки та поглиблене вивчення фізико-технічних основ техніки, наноелектроніки та нанотехнологій, математичних методів та програмних засобів технічних та технологічних систем вищого (інтелектуального) рівня.

Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з інтелектуальних технологій мікросистемної радіоелектронної техніки.

Випускники спеціальності підготовлені для розробки і впровадження мікропроцесорних інтелектуальних систем та мереж, інтелектуальних технологічних систем виробництва на основі радіоелектронної техніки, розробки і дослідження новітніх наноелектронних пристроїв обробки сигналів. Універсальність підготовки дає можливість адаптації та працевлаштування в інших галузях, що потребують перехід на сучасні інтелектуальні інформаційні та виробничі технології.

Спеціальність 151 - Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані  технології

Сучасне виробництво сьогодні неможливе без автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій. Кожне виробниче підприємство зацікавлене в інтенсивному впровадженні новітніх інформаційних технологій,сучасних систем управління у виробничий процес та підготовці висококваліфікованих спеціалістів, які здатні це реалізувати. Сфера діяльності фахівців з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій охоплює майже всі галузі промисловості України.

По закінченню навчання випускники за освітньою програмою «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» отримують класичну інженерну освіту в галузі автоматизації з поглибленим опануванням комп’ютерних технологій та спеціального програмного забезпечення. Вони мають можливість займати посади, які є високооплачуваними сьогодні. Це і керівники та провідні спеціалісти з автоматизації, робототехніки, головні метрологи, інженери з автоматизації, інженери-розробники систем автоматизації, менеджери проектів, інженери з налагодження систем автоматизації, тестувальники програмного забезпечення, системні адміністратори та ін.

 

 

З метою формування "Правил прийому до ЗНТУ в 2017 р." та організації конкурсного відбору при вступі за освітнім ступенем "бакалавр" пропонуємо наступний перелік предметів для проходження ЗНО в 2017 р.:

Спеціалізація "Радіоелектронні апарати та засоби"

                   Предмет Обов'язковий або за   вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий         0,2
 2. Математика Обов'язковий         0,4
 3. Фізика За вибором         0,25
Іноземна мова За вибором

Cума невід'ємних вагових коефіцієнтів

        0,85

Спеціалізація "Інтелектуальні технології  радіоелектронної техніки"

                 Предмет Обов'язковий або за вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий        0,2
 2. Математика Обов'язковий        0,4
 3. Фізика За вибором        0,25
Іноземна мова За вибором

Сума невід'ємних вагових коефіцієнтів

       0,85

 

 

За час навчання студенти кафедри вивчають наступні дисципліни:

 

Каталог вибіркових дисциплін

 

 

Файл: 

Перелік науково-методичних праць викладачів кафедри «Інформаційні технології електронних засобів»:

2021 р.

 1. Методичні  вказівки  до  виконання  кваліфікаційних  проєктів (робіт)  для  студентів  спеціальностей  151  «Автоматизація  та комп'ютерно-інтегровані  технології»,  172  «Телекомунікації  та радіотехніка»  усіх  форм  навчання  освітнього  ступеню  «бакалавр».  / Уклад.:  Поспеєва  І.Є.,  Шило  Г.М.,  Куляба-Харитонова  Т.І., Фурманова Н.І., Коновалова І.П. – Запоріжжя: НУЗП, 2021. – 36 с. 
   

2020 р.

 1. Методичні вказівки до виконання курсового проєкту з дисципліни «Web-дизайн та Web-програмування» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Малий О.Ю., Фарафонов О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 18 с.

2019 р.

 1. Основи теорії випробувань. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ", частина 1 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Шило Г.М., Поспеєва І.Є., рецензент Бугрова Т.І.
 2. Методики випробувань РЕЗ на зовнішні впливи. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ", частина 2 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Шило Г.М., Поспеєва І.Є., рецензент Бугрова Т.І.
 3. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Щурова Л.С
 4.  Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Коновалова  І.П.
 5. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Проектування мікро- і наноструктур» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікація та радіотехніка» освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» усіх форм навчання / Укладачі: О.Ю. Фарафонов, Н.І. Фурманова, І.П. Коновалова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 22 с.
 6. Методичні вказівки для виконання самостійної та індивідуальної роботи з дисципліни «Проектування мікро- і наноструктур» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 10 с.
 7. Конспект лекцій з дисципліни "САПР мікро- і наносистем" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітня програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 58 с.
 8. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «САПР мікро- і наносистем» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікація та радіотехніка» освітньої програми «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки» усіх форм навчання / Укладачі: О.Ю. Фарафонов, Н.І. Фурманова, О.Ю. Малий. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 29 с.
 9. Методичні вказівки для виконання самостійної роботи  "САПР мікро- і наносистем" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 14 с.
 10. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт № 1,2 з дисципліни «Теорія радіотехнічних систем» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 28 с.
 11. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №5-№8 з дисципліни "Технічна електродинаміка" для студентів спеціальності  172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 52 с.
 12. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№4 з дисципліни "Технічна електродинаміка" для студентів спеціальності  172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 52 с.
 13. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№3 з дисципліни "Технологія деталей" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 24 с.
 14. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №5-№7 з дисципліни "Основи технології ЕА" для студентів спеціальностей 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 32 с.
 15. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1-№4 з дисципліни "Основи технології ЕА" для студентів спеціальностей 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 37 с.
 16. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Основи виробництва" для студентів спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (освітні програми «Інтелектуальні мехатроні та робототехнічні системи» та «Екологічні прилади та системи») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019.– 34 с.
 17. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Конструювання та технології РЕА» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітня програма «Радіотехніка») усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 26 с.
 18. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Виробництво електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки) усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019.– 34 с.
 19. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Шило Г. М., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 104 с.
 20.  Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Поспеєва І. Є., Шило Г. М. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 38 с.
 21.  Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Поспеєва І. Є., Шило Г. М. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.
 22.  Теплопередача в РЕА. Конспект лекцій з дисципліни "Тепломасообмін в радіоелектронних апаратах" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання, частина 1 / уклад.: Огренич Е. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 76 с.
 23.  Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Тепломасообмін в радіоелектронних апаратах" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Е. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 36 с.
 24.  Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Тепломасообмін в радіоелектронних апаратах" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Е. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 40 с.
 25.  Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Мікроелектромеханіка" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 42 с.
 26.  Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Мікроелектромеханіка" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітня програма «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 45 с..
 27.  Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Теорія електричних кіл та сигналів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 38 с..
 28.  Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Теорія електричних кіл та сигналів", частина 1 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 70 с.
 29.  Методичні вказівки до курсової роботи з дисципліни "Теорія електричних кіл та сигналів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 42 с.
 30.  Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Теорія електричних кіл та сигналів", частина 2 для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Огренич Є. В., Поспеєва І. Є. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 65 с.

2018 р.

1. Конспект лекцій з дисципліни з дисципліни "Зовнішні впливи та захист РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання» /уклад. І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 82 с.

2. Конспект лекцій з дисципліни "Методологія наукових досліджень" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 70 с.

3. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Зовнішні впливи та захист РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання» / уклад. Поспеєва І. Є., Щурова Л.С. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 42 с.

4. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методологія наукових досліджень", для магістрів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Г. М. Шило, І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 34 с.

5. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Зовнішні впливи на електронні апарати та засоби захисту" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 26 с.

6. Конспект лекцій з дисципліни "Основи проектування електронної апаратури", частина перша для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 78 с.

7. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методологія наукових досліджень" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 22 с.

8. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Основи проектування електронної апаратури" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад. І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 22 с.

9. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Основи геометричного та графічного моделювання" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 26 с.

2017 р.

1. Конспект лекцій з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 82 с. 

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 42 с.

3. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 1) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 62 с. 

4. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 2) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 46 с.

5. Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни «Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 14 с. 

6. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Дослідження перехресних завад в цифрових пристроях» з дисципліни «Основи електромагнітної сумісності» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 «Радіоелектронні апарати» усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Малий, І. Є. Поспеєва. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

7. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 90 с. 

8. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 38 с.

9. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

10. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 78 с.

11. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 34 с.

12. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 10 с.

13. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 18 с.

14. Методичні вказівки щодо проходження практики для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки")  усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 -16с.

15. Методичні вказівки до дипломного проектування для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Шило Г.М., Поспеєва і.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 36с

2016 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1,2  з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. -26с.

2. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни "Основи мікроелектроніки" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 -20с. 

3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Основи електродинаміки» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.:Шинкаренко Е.М., Поспеєва і.Є., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 66с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "ОП ЕА", частина 1 для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Щурова Л.С. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 52с.

5. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №4 "Технологія листового штампування" з дисципліни "Технологія деталей" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 -14с.

 

Методичні вказівки кафедри Ви можете знайти у електронному каталозі (ресурс доступний для внутрішньої мережі НУ «Запорізька політехніка»), а також на сайті електронної бібліотеки Національного університету «Запорізька політехніка»за адресою: http: // eir.zp.edu.ua.

 

Сторінки