Ви є тут

Головна » Факультети » Управління фізичною культурою та спортом

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Емблема кафедри «Фізична терапія та ерготерапія»

Кафедра «Фізична терапія та ерготерапія» (ФТЕ)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: Ковальова Ольга Володимирівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія оздоровчих технологій

Спеціальності:

227 – «Фізична реабілітація», освітні програми:

«Фізична терапія, ерготерапія»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургенєва 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 398а
тел.: +380(61)7698572
e-mail: kafedra_frr@zntu.edu.ua

 

Освітньо-професійна програма «Фізична терапія, ерготерапія» Першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Освітньо-професійна програма «Фізична терапія, ерготерапія» Другого (магістерського) рівня вищої освіти

Пояснювальна записка до навчального плану.

Навчальний план.

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів на першому (бакалаврському) рівні.

Зображення

24 квітня кафедрою фізичної терапії та ерготерапії під керівництвом доц. Alla Yermolayeva дистанційно було проведено щорічну науково-практичну конференцію серед студентів, викладачів та молодих учених «Тиждень науки - 2023», на якій було зафіксовано 36 слухачів.

У ході конференції було представлено 25 тематичних доповідей та 1 майстер-клас по мануальній терапії від Григорія Івановича Тарана (Клініка Гармонія Тіла. Мурзілки)

Студенти мали змогу продемонструвати свої здобутки та звернути увагу на ряд актуальних питань, після доповіді яких виникала жива дискусія, і це дуже важливо!

Отже, переможцями за найкращу доповідь стали:

  • І місце – «Використання фітнес-програми в комплексній реабілітації дівчат 17-20 років з надлишковою масою тіла» студ. гр. УФКС-211сп МАРІЯ ПОПАЗОВА, науковий керівник МИРНА АНГЕЛІНА ІВАНІВНА
  • ІІ місце – «Фізична терапія при радикулопатіях попереково-крижового відділу хребта» студ. гр. УФКСз- 212м ОВЧАРЕНКО ВАЛЕРІЯ, науковий керівник ЄРМОЛАЄВА АЛЛА ВЯЧЕСЛАВІВНА
  • ІІІ місце – «Особливості реабілітації опорно рухового апарату із застосуванням методу Толстоносова А.А.» студ. гр. УФКСз-212м ЛЕПЬОХІН М.В., науковий керівник КОВАЛЬОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА

Вітаємо переможців!

P.s.: Хочу подякувати Тетяна Мормуль за допомогу у проведенні, наші студенти найкращі!!!

По закінченню конференції студенти-доповідачі отримають подяки та грамоти!

 

Зображення «Кохання переможе»

На день закоханих, профспілкою НУ «Запорізька політехніка» було оголошено поетичний конкурс, де наша студентка третього курсу спеціальності «Фізична терапія та ерготерапія» Півторак Діана посіла перше місце зі своєю роботою «Кохання переможе»!

Кохання переможе

 
Що таке кохання? Спитаєте мене.
Цікаве запитання... Для кожного своє..
Для мене - це коли серцебиття одне.
І тіло та душа твоя квіте.
 
Дістати зірку з неба?
Покласти світ до ніг?
Мені того не треба.
Аби ти поруч бути міг..
 
Борониш ти буття моє.
Для мене це кохання й є!
Справжнє, щире та міцне.
На все життя воно одне.
 
Відчути запах твій, коханий.
Але часу разом нестерпно мало.
Хоч и не поруч довго, може...
Але кохання переможе!

 
УФКС-220, Півторак Діана

 

Від автора: «Взагалі я дуже рідко пишу вірші, але коли побачила конкурс, то вирішила відправити свою роботу. Мій вірш, на жаль, на актуальну тему. Він, як голос тих дівчат та жінок, які залишилися без коханого поруч. Тих жінок, чиї половинки боронять наше життя. І тому це було досить складно. Мені приємно, що мій вірш отримав відклик у серцях людей, які його прочитали. Дякую.»

Весь професорсько-викладацький склад вітає Діану з перемогою!!!

 

Науковий конгрес «Синтез теорії і практики у навчально-методичному і клінічному забезпеченні здорового способу життя»

25 листопада 2022 року професорсько-викладацький склад кафедри фізичної терапії та ерготерапії разом зі студентами прийняли участь у науковому конгресі з міжнародною участю із залученням молодих вчених та студентів: «Синтез теорії і практики у навчально-методичному і клінічному забезпеченні здорового способу життя». Метою Конгресу було обговорення сучасного стану навчально-методичного і клінічного забезпечення методами і засобами комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини (далі - НіНМ) в Україні і світі, як єдиного цілісного медичного спрямування, так і окремих методів і практик у контексті щодо здоров'я людства, здорового способу життя у періоді соціально-економічних і екологічних потрясінь.

Від нашої кафедри були представлені цікаві та змістовні доповіді на теми:

https://www.youtube.com/watch?v=MIGn1z7Ue6w&t=9170s

Зображення  Зображення

Зображення  Зображення

Зображення  Зображення

30 листопада відбулась УНІВЕРСИТЕТСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА зі спеціальності "ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ", у якій прийняли участь 17 студентів нашої спеціальності, серед яких переможцями стали:

Зображення

  • 1 місце - Оксана СТОЛБИНСЬКА;
  • 2 місце - Олександр ДОНОВСЬКИЙ;
  • 3 місце - Михайло КОПТЄВ.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ЇХ КЕРІВНИКІВ!!!

  • 4 місце - Євген ГЛУХОВ;
  • 5 місце - Аліна ГЕОРГІЄВА;
  • 6 місце - Вікторія ОВЧАРЕНКО;
  • 7 місце - Тетяна ГОЛОЩАПОВА;
  • 8 місце - Юлія ПУГА;
  • 9 місце - Антон ПОПОВ;
  • 10 місце - Сніжана ЦИБА та інші учасники, яким в цьому році не вистачило трішки балів до перемоги !!!

Дякуємо усім студентам за участь в олімпіаді, бажаємо подальших успіхів у навчанні!!!

 

16.04.2020 р. пройшла науково-практична конференція «ТИЖДЕНЬ НАУКИ-2020» в онлайн режимі на платформі Zoom.

Було присутньо більше 50 чоловік.

Викладачі, студенти та запрошенні гості виступили зі своїми доповідями про актуальні сучасні проблеми та інновації в фізичній терапії та ерготерапії.

А також було проведено 2 майстер-класи:

- «Свідоме управління диханням в йогатерапії» (Соха А.М., м. Запоріжжя);

- «Техніка масажа для вагітних» (Румілов Д.О., м. Дніпро)

Конференція була дуже насичена, інформативна та цікава!

Проводилась майже 7 годин і це неймовірно!!! 

Вкотре ми переконалися, що кафедра фізичної терапії та ерготерапії - найстійкіша!!!

Висловлюємо подяку доценту Єрмолаєвій Аллі Вячеславівні за професійне та цікаве проведення та Калініной Дар'ї Сергіївні за допомогу!

Дуже вдячні кожному, хто долучися до нашої конференції!!!

До зустрічі в наступному році!

      У 2007 році в Запорізькому національному технічному університеті було створено кафедру «Фізичної реабілітації і рекреації», зараз має назву «Фізична терапія, ерготерапія», як випускову кафедру факультету Управління фізичної культури та спорту Інституту управління і права НУ «Запорізької Політехніки». Кафедра готує фахівців за спеціальністю 227 – фізична терапія, ерготерапія. 
      З 2009 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор Клапчук Василь Васильович.
      За період існування кафедри для забезпечення належного рівня підготовки фахівців і відповідно до державних вимог проведена велика робота по залученню висококваліфікованих фахівців для підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності 227 – фізична терапія, ерготерапія.
      На кафедрі працюють 1 професор, 8 кандидатів наук, 4 старших викладача та 1 викладача, які широко застосовують прогресивні форми організації навчального процесу і сучасні технології. Фахівцями кафедри викладається понад 60 дисциплін спеціальності. Також на умовах сумісництва кафедра залучає провідних фахівців з науковими ступенями та вченими званнями з інших кафедр та установ.
      Основною метою кафедри є якісне забезпечення педагогічного процесу підготовки фахівців, формування базових знань, вмінь використовувати засоби фізичної культури, кінезіотерапії, природних чинників для поліпшення здоров’я людини, зменшення порушень при різноманітних захворюваннях і травмах. Загальні тенденції розвитку й удосконалення системи фізичного виховання показали значну роль, яку в цій сфері відіграють фізична реабілітація, рекреація та інші засоби зміцнення здоров’я людей, пов’язані з використанням різних науково обґрунтованих форм рухової активності. Їх суспільне значення відчутно підвищилося – попри всі економічні та інші труднощі сьогоднішніх повсякденних реалій людей, все більше приваблює здоровий спосіб життя, - і, відповідно, є попит на те, що може цьому сприяти.
        В останні роки, особлива увага приділяється проблемі відповідності фахівців з фізичної реабілітації до вимог міжнародних організацій (ООН) та адаптації напрямків фізичної реабілітації до системи охорони здоров’я в Україні. З актуальних питань фізичної реабілітації зроблено понад 30 наукових доповідей на всеукраїнських та міжнародних конференціях і активно проходить процес створення монографій, посібників, методичних вказівок з висвітлених питань.
        Молоді вчені кафедри та студенти-гуртківці беруть участь в конференціях університету, що сприяє формуванню у студентів навичок організації та проведення дослідницької роботи.
Комплексній підготовці фахівців також сприяє проведення виробничої та науково-дослідної практики бакалаврів та магістрів на базах медичних, реабілітаційних та оздоровчих закладів м. Запоріжжя. Кафедра активно співпрацює з цими закладами на основі договорів про співробітництво: це Запорізький дитячий будинок-інтернат, Запорізький військовий госпіталь (військова частина А3309), Міська лікарня №6, Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Запорізька міська клінічна лікарня №10, Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко», Центр сучасної кінезіотерапії Medcord, Міська лікарня №8, Центральна лікарня Орджонікідзевського району, Евроспайн - Запоріжжя, Міська лікарня №3, універсальні медичні технології «Sano Roller» та "УКРДНІПРОМЕДКОНСАЛТІНГ".
        У відповідності до умов договорів здійснюється інформаційне і методичне  забезпечення фахівців з питань підтримки здоров'я. Така сумісна діяльність забезпечує гармонійне поєднання фундаментальних медичних знань зі спеціальними базовими знаннями у сфері фізичної культури і спорту та сприяє професійному зростанню студентів. 
       Сьогодні колектив кафедри фізичної терапії та ерготерапії прагне до розвитку і примноженню своїх досягнень, вдосконаленню методів роботи. Невідкладним завданням кафедри є зміцнення матеріальної бази, а також застосування в роботі найсучасніших технологій, з метою оптимізації відновлення і поліпшення стану здоров’я, а також підвищення результативності.

Контакти:

Телефони кафедри фізичної терапії та ерготерапії:
Завідувач кафедри (ауд. 398в) – (061) 769-85-72 
Викладацька (ауд.398в) – (061) 769-85-72
Електронна пошта:  kafedrafrir@ukr.net

Прізвище, ім'я, по батькові Вчений ступінь, звання Посада
Ковальова Ольга Володимирівна канд. мед. наук, доцент завідувач кафедри, доцент
Клапчук Василь Васильович д-р. мед.наук, професор професор
Присяжнюк Олена Анатоліївна канд. хім. наук, доцент доцент
Єрмолаєва Алла Вячеславівна канд. з фіз. виховання та спорту доцент
Бурка Олена Миколаївна канд. пед. наук доцент
Мирна Ангеліна Іванівна канд. мед. наук, доцент доцент
Петрик Наталія Ігорівна канд. мед. наук доцент
Романова Тетяна Анатоліївна   ст.викладач
Сидорин Володимир Олегович   ст.викладач
Рижкова Марія Вадимівна   ст.викладач
Ковальова Алла Андріївна   ст.викладач
Столбинська Оксана Василівна   викладач

 

При кафедрі «Фізичної терапії та ерготерапії» створена і функціонує навчальна лабораторія «Сучасних оздоровчих технологій» під керівництвом Рижкової Марії Вадимівни.
Метою діяльності лабораторії є створення оптимальних умов для засвоєння та вдосконалення студентами практичних навичок з масажу, кінезіотерапії та інших реабілітаційних та оздоровчих технологій. Наукова робота лабораторії також ставить за мету впровадження результатів наукових досліджень в навчальний процес НУ «Запорізької політехніки».
 
Основні цілі і завдання діяльності навчальної лабораторії «Сучасних оздоровчих технологій»:
 
1. Створення умов для виконання навчально-лабораторних робіт, семестрових, річних атестацій згідно навчальних планів і програм предметів, що обслуговуються даною лабораторією.
2. Інтеграція науково-педагогічного персоналу для високоякісної підготовки фахівців спеціальності 227 фізична терапія та ерготерапія.
3. Розробка і проведення навчальних та ознайомчі тренінгів та майстер-класів для студентів і викладачів.
4. Проведення інноваційної діяльності по розробці нових методик викладання, впровадження нових форм аудиторної та поза аудиторної роботи студентів.
5. Залучення студентів до дослідницької роботи в галузі реабілітаційних та оздоровчих технологій.
6. Розвиток предметної творчості студентів. Організація виготовлення
наочних посібників (стендів, плакатів, альбомів та ін.), макетів, муляжів.
7. Забезпечення безпечних умов праці і проведення виробничих інструктажів по профілактиці травматизму для студентів згідно майбутнього профілю їх професійної діяльності.
8. Підготовка пропозицій щодо покращення якості практичної підготовки студентів і подання їх на розгляд профільним кафедрам і інституту.
9. Набуття вмінь і навичок в сфері оздоровчих технологій, які виконуються в фізкультурно-оздоровчих закладах різного профілю, створення реабілітаційних програм у відповідності з формою захворювання та віковими і статевими особливостями.
10. Забезпечення найповнішого використання можливостей функціонування молодіжного і волонтерського руху для фахової співпраці (в тому числі обміну студентськими групами та викладачами) із спорідненими факультетами і вищими навчальними закладами України та закордонними, через залучення студентів і викладачів інституту до роботи по обміну інформацією, проведення спільного практичного навчання, тренінгів, курсової та дипломної підготовки, пізнавальних та розважальних заходів.
 
Анотації спеціальностей фізична терапія, ерготерапія:
 
Галузь знань:
 
22 – «Охорона здоров’я»
 
спеціальність:
 
227 «Фізична терапія, ерготерапія»
 

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії виконує науково-дослідну роботу на тему 06918: «Розробка технологій експрес-оцінки фізичного стану і рухових можливостей при фізичній реабілітації за морфо-функціональними показниками різних категорій населення» під науковим керівництвом д.м.н, проф. Клапчука В.В. Наукові праці співробітників кафедри пов’язані з темою науково-дослідної роботи кафедри.

Під керівництвом завідувача кафедри, доктора медичних наук, професора Клапчука В.В. було захищено 12 кандидатських і 2 докторських дисертації.
 
Основні напрямки наукових досліджень: медичні проблеми фізичної культури та спорту, вольове керування диханням у клініці та спорті.
 
Проф. Клапчук В.В. очолював проблемну комісію МОЗ та АМН України «Медичні проблеми фізкультури та спорту» з 1990 р. до її реорганізації у 1995 р. Був організатором і головою першої в Україні спеціалізованої вченої ради з захисту докторських дисертацій за спеціальністю 14.01.24 – лікувальна фізкультура та спортивна медицина, яка діє з 1993 р. у Дніпропетровській державній медичній академії.

Сторінки