Ви є тут

Головна » Факультети » Управління фізичною культурою та спортом

Кафедра фізичної терапії та ерготерапії

Емблема кафедри «Фізична терапія та ерготерапія»

Кафедра «Фізична терапія та ерготерапія» (ФТЕ)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: Ковальова Ольга Володимирівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія оздоровчих технологій

Спеціальності:

227 – «Терапія та реабілітація», освітні програми:

«Фізична терапія, ерготерапія»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургенєва 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 398а
тел.: +380(61)7698572
e-mail: kafedra_frr@zntu.edu.ua

 

АКРЕДИТАЦІЯ КАФЕДРИ 
 
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

  • спеціальність 227 – Фізична терапія, ерготерапія, освітня програма «Фізична реабілітація» (Сертифікат про акредитацію спеціальності УД 08011781, дійсний до 01.07.2028р.)
  • спеціальність 227 – Терапія та реабілітація, освітня програма «Фізична реабілітація» (Сертифікат про акредитацію спеціальності УД 08018157, дійсний до 01.07.2028р.)

 
Другий (магістерський) рівень вищої освіти:

  • спеціальність 227 – Фізична терапія, ерготерапія, освітня програма «Фізична реабілітація» (Сертифікат про акредитацію спеціальності УД 08002032, дійсний до 01.07.2024)

 
 
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНІ ПРОГРАМИ
 
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 
 
СИЛАБУСИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 
 
РОБОЧІ ПРОГРАМИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 
 
ПРАКТИКА
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 
 
ОЦІНКА ЯКОСТІ ВИКЛАДАННЯ ДИСЦИПЛІН
Анкети для студентів
Аналіз оцінки якості викладання дисциплін 
 
 
СТЕЙКХОЛДЕРИ
 
 
 
НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 
 
РЕЦЕНЗІЇ-ВІДГУКИ НА ОПП "ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ"
 
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
 

 
ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ "ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ТА ЕРГОТЕРАПІЯ
БУСОЛ ДАР’Я ВОЛОДИМИРІВНА
 
"У 2021 році я закінчила бакалавра та магістратуру в Національному університеті «Запорізька політехніка» за напрямом фізична терапія, ерготерапія. Завдяки знанням отриманим в університеті, в мене вийшло успішно реалізувати себе за фахом. Постійна підтримка професорсько-викладацького складу стимулювала мої професійні вміння і надавало творчої наснаги. Наразі я працюю фізичним терапевтом, ерготерапевтом, інструктором-методистом фізичної культури та фахівцем з кінезіотейпування в центрі остеопатії та медицини «Tensegrity». Всім майбутнім студентам я рекомендую вступати до Національного Університету «Запорізька політехніка» на кафедру фізичної терапії та ерготерапії для отримання якісної вищої освіти. Всім теперішнім студентам бажаю успіхів у навчанні та професійного розвитку у житті."
 
МЕЛЬНИК ГАННА ВІТАЛІЇВНА
 
"В Національному університеті «Запорізька політехніка» на кафедрі фізічної терапії та ерготерапії у 2023 році я отримала ступінь вищої освіти магістр за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія». Враховуючи те, що бакалавра я закінчувала за спеціальністю «Біомедична інженерія», кваліфікований викладацький склад зміг пояснити мені і навчити всього необхідного для опанування на високому рівні знань та навичок необхідних фізичному терапевту. 
Зараз я працюю викладачем кафедри Біобезпеки і здоров’я людини КПІ ім. Ігоря Сікорського та науковим консультантом Навчально-інноваційного центру протезування і реабілітації на базі ІПО КПІ ім. Ігоря Сікорського. Набуті під час навчання навички та знання в Національному університеті «Запорізька політехніка» на кафедрі "Фізична терапія та ерготерапія" я використовую під час своєї професійної діяльності та для підтримки та покращення фізичного стану членів своєї родини. 
Дуже вдячна висококваліфікованій команді викладачів, які мене навчали і рекомендую майбутнім вступникам обирати саме цей напрям і цю кафедру, адже в реаліях нашого з вами життя набуті знання та навички з фізичної терапії дозволять реалізувати себе в багатьох напрямках."
 
ГРЕБЕНЮК ЄВГЕНІЯ ЛЕОНІДІВНА
 
"Ральф Волдо Емерсон казав: «Завжди роби те, чого боїшся». "Так склалось, що в один момент свого життя я вирішила радикально змінити професію та стати майстром масажу. Але окрім бажання та страху потрібно було підґрунтя. Тож шукала ЗВО, в якому зможу отримати якісні знання і практику, і мій вибір впав саме на НУ "Запорізька політехніка".
В 2019 році отримала диплом магістра з фізичної терапії, ерготерапії, і це був важливий етап в моєму професійному розвитку. Вже в 2020 році я заснувала студію масажу, і зараз я не тільки масажист, а й керівник і викладач масажних технік. І з впевненістю можу сказати, що навчання на кафедрі "Фізична терапія та ерготерапія" вагомо вплинуло на моє становлення!
Тож щиро рекомендую всім майбутнім студентам навчання саме в цьому закладі, адже ви отримаєте гідні знання, диплом та сильну базу для свого професійного майбутнього!"
 
 

"ТИЖДЕНЬ НАУКИ-2024"

17.04.2024 кафедрою "Фізична терапія та ерготерапія" під керівництвом доцента Alla Yermolayeva дистанційно на конференц-платформі ZOOM було проведено щорічну науково-практичну конференцію серед студентів, викладачів та молодих учених "Тиждень науки - 2024", на якій було зафіксовано 65 слухачів. У ході конференції були представлені цікаві та тематичні доповіді і один майстер-клас з прикладної кінезіології від нашого студента @Maksym Hurynenko. Студенти мали змогу продемонструвати свої здобутки та звернути увагу на ряд актуальних питань, після доповіді яких, і це дуже важливо, виникала жива дискусія.

Переможцями за найкращу доповідь стали:

  • І місце - "Аналіз загальних характеристик протезів нижніх кінцівок для купання", студентка гр. УФКС-213м ЦИБА СНІЖАНА, науковий керівник КОВАЛЬОВА А.А.
  • ІІ місце - "Функціональні причини болю в попереково-крижовому відділі хребта та їх діагностика завдяки методам прикладної кінезіології", студент гр. УФКС-213_2 ГУРИНЕНКО МАКСИМ, науковий керівник ЄРМОЛАЄВА А.В.
  • ІІІ місце: "Ефективність викоритання твіст-терапії для лікування хворих з постравматичними контрактурами променево-запясткового суглоба", студент гр. УФКС-213м ТУРЕНКО ОЛЕКСІЙ, науковий керівник СТОЛБИНСЬКА О.В.

Вітаємо переможців!!!  Наші студенти найкращі!!!

Хочемо подякувати Юліі Стуловій за допомогу у проведенні конференції.

 
 

ТРЕНІНГ «ОСНОВИ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ ПОРУШЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ»

З 26 лютого по 1 березня та 25–29 березня 2024 року в місті Львів відбувся навчальний тренінг «Основи фізичної терапії при порушенні діяльності нервової системи».

Захід було організовано в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системах охорони здоров’я», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується міжнародною неурядовою організацією «Моментум Вілс фор Хьюменіті» (Momentum Wheels for Humanity). Метою тренінгу було надання фізичним терапевтам глибоких знань та практичних навичок у галузі фізичної терапії при порушенні діяльності нервової системи.

У заході взяли участь доцент Бурка Олена Миколаївна та представник клінічної бази кафедри КНП «Міська лікарня No8» ЗМР ерготерапевт Кальцева Юлія Володимирівна.

Протягом тренінгу були розглянути питання діагностики, реабілітації та лікування осіб з травмами та захворюваннями головного та спинного мозку: інсультів, черепно-мозкових травм, спинномозкових травм тощо. Серед практичного інструментарію розглянуті шкали та методики оцінки порушень нервової системи: Ранчо, ASIA, WISCI I та ін..

Для підвищення рівня якості навчання студентів спеціальності 227 Терапія та реабілітація, отримані матеріали будуть частково впроваджені в дисципліни «Фізична терапія в неврології», «Фізична терапія в неврології (клінічне навчання)», «Фізична терапія в травматології», «Функціональна та лабораторна діагностика», «Основи ерготерапії», «Ерготерапія (клінічне навчання)», «Терапевтичні вправи», «Етика та деонтологія», а також в програми практики третього, четвертого курсів бакалаврату та другого курсу магістратури.

 

 

«ТИЖДЕНЬ НАУКИ-2023»

 

24 квітня кафедрою фізичної терапії та ерготерапії під керівництвом доц. Єрмолаєвої А.В. дистанційно на платформі Zoom було проведено щорічну науково-практичну конференцію серед студентів, викладачів та молодих учених «Тиждень науки - 2023», у якій прийняли участь 36 осіб. У ході конференції було представлено 25 тематичних доповідей та проведений 1 майстер-клас:

  • «Мануальна терапія» (Таран Г.І., м. Дніпро)

Студенти мали змогу продемонструвати свої здобутки та звернути увагу на актуальні питання з приводу яких виникала жива дискусія.

В рамках заходу був проведений конкурс на кращу студентську наукову доповідь секції «Тенденції розвитку реабілітації», переможцями якого стали:

  • І місце – «Використання фітнес-програми в комплексній реабілітації дівчат 17-20 років з надлишковою масою тіла», Марія ПОПАЗОВА, група УФКС-211сп , науковий керівник доц. МИРНА Ангеліна Іванівна

  • ІІ місце – «Фізична терапія при радикулопатіях попереково-крижового відділу хребта», ОВЧАРЕНКО Валерія, група УФКСз- 212м, науковий керівник доц. ЄРМОЛАЄВА Ала Вячеславівна

  • ІІІ місце – «Особливості реабілітації опорно рухового апарату із застосуванням методу Толстоносова А.А.», Максим ЛЕПЬОХІН, група УФКСз-212м, науковий керівник доц. КОВАЛЬОВА Ольга Володимирівна

Вітаємо переможців та їх керівників!

Висловлюємо подяку Тетяні МОРМУЛЬ за допомогу у проведенні, наші студенти найкращі!!!

 

 

ПОЕТИЧНИЙ КОНКУРС ВІД ПРОФСПІЛКИ «КОХАННЯ ПЕРЕМОЖЕ»

 

На день закоханих, профспілкою НУ «Запорізька політехніка» було оголошено поетичний конкурс, де наша студентка третього курсу спеціальності «Фізична терапія та ерготерапія» Півторак Діана посіла перше місце зі своєю роботою «Кохання переможе»!

ПІВТОРАК Діана: «Взагалі я дуже рідко пишу вірші, але коли побачила конкурс, то вирішила відправити свою роботу. Мій вірш, на жаль, на актуальну тему. Він, як голос тих дівчат та жінок, які залишилися без коханого поруч. Тих жінок, чиї половинки боронять наше життя. І тому це було досить складно. Мені приємно, що мій вірш отримав відклик у серцях людей, які його прочитали. Дякую.»

Кохання переможе

Що таке кохання? Спитаєте мене.
Цікаве запитання... Для кожного своє..
Для мене - це коли серцебиття одне.
І тіло та душа твоя квіте.
 
Дістати зірку з неба?
Покласти світ до ніг?
Мені того не треба.
Аби ти поруч бути міг..
 
Борониш ти буття моє.
Для мене це кохання й є!
Справжнє, щире та міцне.
На все життя воно одне.
 
Відчути запах твій, коханий.
Але часу разом нестерпно мало.
Хоч и не поруч довго, може...
Але кохання переможе!

                             УФКС-220, Півторак Діана

 

Весь професорсько-викладацький склад вітає Діану з перемогою!!!

 

 

 

НАУКОВИЙ КОНГРЕС

«СИНТЕЗ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ У НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОМУ І КЛІНІЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ»

 

25.11.2022 р. професорсько-викладацький склад кафедри «Фізична терапія та ерготерапія» разом зі студентами прийняли участь у науковому конгресі з міжнародною участю із залученням молодих вчених та студентів: «Синтез теорії і практики у навчально-методичному і клінічному забезпеченні здорового способу життя».

Метою Конгресу було обговорення сучасного стану навчально-методичного і клінічного забезпечення методами і засобами комплементарної/альтернативної (народної і нетрадиційної) медицини (далі - НіНМ) в Україні і світі, як єдиного цілісного медичного спрямування, та окремих методів і практик у контексті щодо здоров'я людства, здорового способу життя у періоді соціально-економічних і екологічних потрясінь.

Від нашої кафедри були представлені цікаві та змістовні доповіді на теми:

Подяка :

Сертифікати: 

 

 

УНІВЕРСИТЕТСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА 2022р.

 

30.11.2022р. відбулась УНІВЕРСИТЕТСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА зі спеціальності "ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ", у якій прийняли участь 17 студентів  спеціальності 227, серед яких переможцями стали:

  • 1 місце - Оксана СТОЛБИНСЬКА, група УФКСз-212м, науковий керівник доц. КОВАЛЬОВА Ольга Володимирівна

  • 2 місце - Олександр ДОНОВСЬКИЙ, група УФКС-212м, науковий керівник ст.викладач РОМАНОВА Тетяна Анатоліївна

  • 3 місце - Михайло КОПТЄВ, група УФКС-212м, науковий керівник ст.викладач РОМАНОВА Тетяна Анатоліївна

Вітаємо переможців та їх керівників!

Вітаємо також Євгена ГЛУХОВА (4 місце), Аліну ГЕОРГІЄВУ (5 місце), Вікторію ОВЧАРЕНКО (6 місце), Тетяну ГОЛОЩАПОВУ (7 місце), Юлію ПУГУ (8 місце), Антона ПОПОВА (9 місце), Сніжану ЦИБУ (10 місце), яким в цьому році не вистачило трішки балів до перемоги !!!

Дякуємо усім студентам за участь в олімпіаді, бажаємо подальших успіхів у навчанні!!!

 

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТИЖДЕНЬ НАУКИ-2020»

 

16.04.2020р. пройшла науково-практична конференція «ТИЖДЕНЬ НАУКИ-2020» в онлайн - режимі на платформі Zoom, в якій прийняли участь більше 50 осіб. Викладачі, студенти та запрошенні гості виступили зі своїми доповідями про актуальні сучасні проблеми та інновації в фізичній терапії та ерготерапії. Було проведено 2 майстер-класи:

  • «Свідоме управління диханням в йогатерапії» (Соха А.М., м. Запоріжжя);

  • «Техніка масажа для вагітних» (Румілов Д.О., м. Дніпро)

Конференція була дуже насичена, інформативна та цікава. Висловлюємо подяку доценту Єрмолаєвій Аллі Вячеславівні за професійне та цікаве проведення та Калініной Дар'ї Сергіївні за допомогу!  Дуже вдячні кожному, хто долучися до нашої конференції!!!

До зустрічі в наступному році!

 

 

 
ШАНОВНІ ПЕРШОКУРСНИКИ!
 
Для ефективної організації навчального процесу та в межах науково-практичного дослідження, просимо вас відповісти на запитання в анкеті, яка знаходиться за посиланням. Дякуємо за співпрацю!

 

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

В 2024 році на кафедрі буде здійснено набір абітурієнтів: 

  • за освітньо-професійною програмою «Фізична реабілітація» за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» на освітній рівень бакалавр 
  • за освітньо-професійною програмою «Фізична реабілітація» за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація»  за спеціалізацією 227.01 «Фізична терапія» на освітній рівень магістр.

Ознайомитися із перевагами навчання на кафедри «Фізичної терапії та ерготерапії» НУ «Запорізька політехніка» Ви можете у презентації за посиланням

 

У нас на кафедрі домінує фаховість, компетентність, колективізм із поміркованим індивідуалізмом, взаєморозуміння та повага! Чекаємо на зустріч із вами!

 

Більш детально вся важлива інформація щодо вступу на нашу спеціальність представлена за посиланням

 

АНКЕТА ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ за посиланням.

 

НАШІ КОНТАКТИ: 

Наш e-mail:  kafedrafrir@ukr.net

Ми на офіційному сайті НУЗП https://zp.edu.ua/kafedra-fizychnoyi-terapiyi-ta-ergoterapiyi

Ми в Facebook https://www.facebook.com/groups/234795040672895/

Відповідальна особа по работі з абітурієнтами: 

                         Ковальова Ольга Володимирівна тел. +38-050-45-36-458, +38-067-618-24-94

                         Сидорин Володимир Олегович тел. +38-095-68-45-506

 
 

 

Розроблена на кафедрі "Фізична терапія та ерготерапія" навчально-методична документація та література відповідає вимогам Положення про організацію освітнього процесу в НУ «Запорізька політехніка» та орієнтована на кредитно-модульну систему організації навчального процесу, яка ґрунтується на поєднанні модульних технологій і залікових кредитів, охоплює зміст, форми та засоби навчального процесу, форми контролю якості знань і умінь та навчальної діяльності студента у процесі як аудиторної, так і самостійної роботи.

 

Навчально-методична діяльність кафедри орієнтована на Європейську кредитно трансферно-накопичувальну систему, що використовується в Європейському просторі вищої освіти з метою надання, визнання, підтвердження кваліфікацій та освітніх компонентів і сприяє академічній мобільності здобувачів вищої освіти.

 

До переліку навчально-методичних документів кафедри належать:

  • навчально-методичні комплекси дисциплін,
  • програми кваліфікаційних екзаменів,
  • програми практик
  • рекомендації до виконання дипломних робіт.

 

На кафедрі постійно триває процес створення нової та оновлення вже існуючої навчально-методичної документації.

 

 

Галузь знань – 22 «Охорона здоров’я»
 
Спеціальність – 227  «Терапія та реабілітація»
 
Спеціалізація за рівнем «магістр» – 227.01 «Фізична терапія»
 
Освітньо-професійна програма  – «Фізична реабілітація»
 
Освітньо-професійні програми підготовки фахівців здійснюються за рівнем «бакалавр» та «магістр».
 

Головною метою освітньо-професійних програм є підготовка конкурентоспроможних висококваліфікованих фахівців в галузі охорони здоров’я, здатних задовольняти потреби суспільства та держави, виявляти та ефективно розв’язувати складні спеціалізовані задачі і практичні проблеми інноваційного та наукового характеру у сфері фізичної терапії, володіти загальними та спеціальними компетентностями фізичного терапевта, здатних до професійного саморозвитку, самоосвіти та самовдосконалення.

 

Випускники бакалаврату отримують кваліфікацію "Асистент фізичного терапевта" і володіють інтегральною компетентністю, яка полягає в здатності вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, пов’язані з фізичною терапією та ерготерапією, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, із застосуванням положень, теорій та методів медико-біологічних, соціальних, психолого-педагогічних наук 

 

Випускники, які здобувають освіту за програмою "магістр", отримують освітню кваліфікацію "Магістр терапії та реабілітації" та професійну кваліфікацію "Фізичний терапевт". Вони володіють загальними й фаховими компетентностями спеціальності і спеціалізації, що передбачені стандартом вищої освти для другого (магістерського) рівня та додатковими компетентностями визначеними закладом вищої освіти в межах даної спеціальності з урахуванням сучасних тенденцій розвитку спеціальності та вимого роботодавців.

 

Фахівець за спеціальністю "Терапія та реабілітація", який навчався за освітньо-професійною програмою "Фізична реабілітація", готовий до професійної діяльності у закладах охорони здоров’я різного рівня в Україні та інших країнах світу.

 

 

 
ПЕРШИЙ (БАКАЛАВРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Обов'язкові компоненти ОП
 

 
Вибіркові компоненти ОП
 

  • 60 кредитів ЄКТС від загальної кількості відводиться на дисципліни вільного вибору із загальноуніверситетського, факультетського та кафедрального переліку

 
 
 
ДРУГИЙ (МАГІСТЕРСЬКИЙ) РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Обов'язкові компоненти ОП
 

 
Вибіркові компоненти ОП
 

  • 30 кредитів ЄКТС від загальної кількості відводиться на дисципліни вільного вибору із загальноуніверситетського та кафедрального переліку

 
 
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
 
Критерії оцінювання здобувачів вищої освіти регламентовані та висвітлені у пункті 4.4. на сторінці 26 Положення про організацію освітнього процесу в Національному Університеті «Запорізька політехніка» відповідно до наказу ректора від 27.11.2023 р. №466 (посилання на положення: https://zp.edu.ua/uploads/dept_nm/Polozhennia_pro_orhanizatsiyu_osvitnoho_protsesu.pdf)

Сторінки