Ви є тут

Головна » Інститути » Фізико - технічний інститут » Факультет будівництва, архітектури та дизайну

Кафедра дизайну

Емблема кафедри «Дизайн» ЗНТУ

Кафедра «Дизайн» (Д)

Рік початку діяльності: 2007

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: доктор філософських наук, професор Рижова Ірина Станіславівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчально-виробнича майстерня рисунку та живопису
  • Навчально-виробнича майстерня макетування та скульптури

Спеціальності:

022 – «Дизайн», освітні програми:

«Дизайн»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

191 – «Архітектура та містобудування», освітні програми:

«Архітектура та містобудування»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 500, 285
тел.: +380(61)7698509, +380(61)7698360
e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Запорізька область є осередком виробничого потенціалу країни. Запоріжжя – велике індустріальне місто, яке потребує постійної розбудови, перебудови, реконструкції та модернізації об’єктів міського середовища. З метою підвищення  зацікавленості студентів у навчанні та підготовки якісного контингенту студентів кафедрою «Дизайн»  проводяться відповідні заходи, які передбачають залучення роботодавців до організації та реалізації освітнього процесу: участь роботодавців у розробці та вдосконаленні освітніх програм та навчальних планів, тематики курсових та кваліфікаційних робіт, у проведенні атестації здобувачів вищої освіти, організація студентських практик на підприємствах роботодавців; залучення студентів до участі у екскурсіях та днях відкритих дверей підприємств роботодавців; організація зустрічей студентів з потенціальними роботодавцями. Викладачі кафедри «Дизайн», що забезпечують викладання дисциплін за ОП, мають практичний досвід архітектурного проектування. Підготовка магістерської кваліфікаційної роботи передбачає опрацювання матеріалів, спілкування з архітекторами, керівниками архітектурних майстерень та бюро, архітектурно-проєктними групами підприємств будівельної галузі та промислових підприємств. Залучення роботодавців до організації та реалізації освітнього процесу відбувається в основному при забезпеченні практичної підготовки студентів, а саме: при підготовці магістерської кваліфікаційної роботи магістри проходять переддипломну практику в таких підприємствах: «Архітектурна майстерня LUKACHEV. ARCHITECTS», ПРАТ «Промвибух», ТОВ КомфортБуд.  
                                   

Кафедра "Дизайн" підтримує тісні наукові та творчі зв'язки з профільними кафедрами ЗВО України, а також  іншими університетами світу. У 2019р кафедрою було укладено договір про співпрацю з Cracow University of Technology (CUT). Згідно  договору сторони будуть обмінюватися науковою і науково-методичною літературою, проводити наукові консультації, запрошувати викладачів і наукових співробітників на конференції, семінари, наукові симпозіуми. Також згідно договору буде здійснюватися обмін студентами для проведення виробничих і переддипломних практик, робота над спільними освітніми, творчими та дослідницькими проєктами як двосторонніми, так і в рамках міжнародних програм.

Акредитація освітньої програми «Архітектура та містобудування» за спеціальністю «191 Архітектура та містобудування» за другим рівнем вищої освіти

 

Увага!

Demo

Кафедра "Дизайн" запрошує абітурієнтів на короткострокові підготовчі курси за спеціальностю 022 "Дизайн" та 191 "Архітектура та містобудування" терміном 1 місяць. 

Телефонуй, приходь, записуйся!!!

Наші контакти:

адреса: м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.

аудиторія : 500

тел.: +380(61)7698509

e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Ми чекаємо на тебе!

 

Вступ!

Demo

Кафедра дизайну запрошує студентів до навчання за спеціальностями: 022 "Дизайн" та 191 "Архітектура та містобудування"

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

24.05.2019р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу, щодо отримання ліцензії на розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування" 

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

17.05.2019р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу, щодо отримання ліцензії на розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування" 

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо акредитації магістрів за спеціальністю 022 "Дизайн"!

Demo

01.10.2018р. кафедра дизайну подає в МОН України акредитаційну справу, щодо проходження акредитації за спеціальністю 022 "Дизайн" 

відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо акредитації бакалаврів за напрямом підготовки 6.020207 "Дизайн"!

Demo

21.03.2018р. кафедра дизайну подає в МОН України акредитаційну справу, щодо проходження акредитації за напрямом підготовки 6.020207 "Дизайн" 

відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Вітаємо!

Demo

Студентка кафедри "Дизайн" Свердловська Вероніка Валеріївна прийняла участь у XV Міжнародній виставці-конкурсі сучасного мистецтва UKRAINIAN ART WEEK Топологія сучасного мистецтва та отримала призові місця. Дипломи додаються!!!

Колектив та студенти кафедри вітають з перемогою Вероніку Валеріївну!!!

 

 

Вітаємо!

Demo

Студентка кафедри "Дизайн" ТИТОМІР ЮЛІЯ стала фіналісткою конкурсу SBID UKRAIN. В конкурсі брали участь студенти та молоді спеціалісти з усієї України: Харкова, Одеси, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Чернівців, Полтави, Краматорська, Києва. Переможці визначались шляхом дворівневого процесу суддівства.

Колектив та студенти кафедри "Дизайн", щиро вітає нашу фіналістку!!!

 

Увага!

Demo

Кафедра "Дизайн" оголошує набір на підготовчі курси.

Початок занять - 1 листопада. 

Телефонуй, приходь, записуйся!!!

Наші контакти:

адреса: м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.

аудиторія : 500, 285

тел.: +380(61)7698509, 0677032010

e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Ми чекаємо на тебе!

 

Виставка!

Demo

ЗВІТНА ВИСТАВКА СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ ПРИСВЯЧЕНА 10-и РІЧЧЮ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ «ДИЗАЙН»

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

Кафедра "Дизайн" прийняла участь у програмі "Корисні канікули" в рамках якої було проведено майстер-клас для учнів школи «Створення персонажів анімації у програмі 3D Studio Max». 30 березня 2017р. відбулася зустріч зі школярами, майстер-клас проводила Потапенко Ганна Михайлівна-старший викладач  кафедри "Дизайн".  Після майстер-класу діти пішли заряджені позитивною та творчою енергетикою.

Альтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображення

 

Ліцензування магістрів !!!

Demo

Вітаємо кафедру "Дизайн" з отриманням ліцензії на підготовку магістрів. Професійний колектив кафедри "Дизайн" запрошує студентів до магістратури.

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

02.02.2017р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу щодо розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністью 022 "Дизайн".

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності 2

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

29 вересня 2016р.  для учнів школи дизайну МАУБ викладачі кафедри дизайну Пантус Ніна Михайлівна, Бобровський Ігор  Володимирович, Середа Вікторія Михайлівна, Демиденко Олександр Іванович під керівництвом Потапенко Ганни Михайлівни провели лекцію "Знайомство з програмою трьохмірної графіки 3-d studio MAX " на кафедрі дизайну гуманітарного факультета ЗНТУ.

Альтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображення

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

    20 вересня 2016 р. учні школи дизайну МАУБ відвідали кафедру дизайну гуманітарного факультету ЗНТУ. Викладачі кафедри показали кращі роботи випускників за напрямками предметного дизайну, інтер'єрів, графічного дизайну. Особливо вразили роботи по візуальних комунікацій, брендування - яскраво, креативно, стильно, дуже сучасно.

    Так само домовилися про подальшу співпрацю - наступний захід для учнів школи дизайну МАУБ - лекція викладача кафедри Анни Михайлівни Потапенко "Знайомство з програмою тривимірної графіки 3-d студія MAX" на кафедрі дизайну гуманітарного факультету ЗНТУ

 

Вітаємо з перемогою!

12-16 жовтня був проведений VIII Міжнародний форум «Дизайн – освіта 2015» де були представлені проекти студентів кафедри «Дизайн» Запорізького національного технічного університету.

 

Коваль Володимир Андрійович отримав Диплом I ступеня у конкурсі дипломних робіт в номінації «Промисловий інтер'єр» за темою: «Позашляховик з модульною системою кузовів». А також отримав Диплом за участь в номінації «Промисловий дизайн» за темою «Транспортний засіб для сільськогосподарських потреб».

 

Мельник Анна Олександрівна отримала Диплом II ступеня у конкурсі дипломних робіт в номінації «Інтер'єр». Тема: «Інтер'єри розважального центру «Mantra» на борту парусного тримарану». А також заохочувальний Диплом за «цілісне представлення ігрового середовища».

 

Чуприн Дмитро Віталійович отримав диплом III ступеня в номінації «Промисловий дизайн» за темою «Повітряний транспортний засіб спеціального призначення».

 

Школова Юлія Романівна отримала Диплом II ступеня у конкурсі дизайн-проектів.

 

Грудинська Надія Юріївна у конкурсі дизайн-проектів отримала заохочувальний Диплом за раціональний підхід у Дизайні.

 

Дуднік Руслана Юріївна у конкурсі дипломних робіт отримала заохочувальний Диплом «за своєрідність інноваційність проектного рішення» в номінації «Промисловий дизайн». За темою «Електромобіль для пересувної реклами, оснащений проекторами»

 

З 2002 року було започатковано підготовку дизайнерів у Запорізькому національному технічному університеті. Кафедра «Дизайн» почала функціонувати як самостійна структурна одиниця університету 1 вересня 2007 року. Цього ж року відбувся перший випуск студентів зі спеціальності 7.020210 «Дизайн» за спеціалізацією «Промисловий дизайн».

2008 року відбувся набір студентів і на другу спеціалізацію – «Дизайн інтер’єру», а у 2015 було відкрито та здійснено перший набір на третю спеціалізацію "Графічний дизайн".

У 2019 році кафедрою було відкрито нову спеціальність 191 «Архітектура та містобудування» та розроблено освітньо-професійні програми для підготовки бакалаврів і магістрів.

На даний час навчальний процес за фаховими дисциплінами спеціальностей  022 "Дизайн" та 191 "Архітектура та містобудування" здійснюють 17 викладачів кафедри, досвідчених фахівців, яким притаманний пошук нового, прогресивного та перспективного як у навчальному, так і в творчому процесі. Більшість з них є членами творчих спілок художників, архітекторів і дизайнерів України.

Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу, яка постійно розширюється та вдосконалюється, що дозволяє проводити навчальний процес на високому рівні та виконувати складні наукові та творчі завдання.

На кафедрі «Дизайн» сформувався науковий напрям досліджень взаємозв’язку дизайнерської практики та освіти, складання власних навчальних програм і методик, досліджень особливостей підготовки дизайнерів згідно з динамічним розвитком сфери дизайну, архітектури й суспільства та творчої діяльності, спрямованої на підвищення професійного рівня викладацького складу.

Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних наукових форумах, всеукраїнських конференціях і виставках з впровадження наукових досліджень, демонстрації творчих досягнень, направлених на підвищення професійного рівня науково-педагогічного складу.

Підготовка спеціалістів на кафедрі здійснюється як за денною, так і за заочною формою навчання.

Глибокі знання зі спеціальності 022 «Дизайн», 191 "Архітектура та містобудування" професійні вміння і навички забезпечують випускникам кафедри високу конкурентоспроможність на ринках праці, гарантують забезпечення працевлаштування в установах будь-якої форми власності і сфери ділової, виробничої і художньо-проектної діяльності.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Рижова Ірина Станіславівна доктор філософських наук, професор завідувач кафедри 
Антипенко Євген Юрійович доктор технічних наук, професор професор
Демиденко Олександр Іванович доцент професор
Захарова Світлана Олександрівна доцент доцент
Криворучко Юрій Іванович доктор архітектури, доцент професор
Русанова Ірина Василівна кандидат архітектури, доцент доцент
Гавронський Володимир Павлович   доцент
Єншуєва Тетяна Вікторівна   доцент
Зубричев Олександр Сергійович кандидат архітектури доцент
Кругляк Віталій Іванович   ст. викладач
Дуднік Майя Георгіївна   ст. викладач
Бобровський Ігор Володимирович   ст. викладач
Пантус Ніна Михайлівна   ст. викладач
Пасічна Тетяна Олександрівна   ст. викладач
Потапенко Ганна Михайлівна   ст. викладач
Северін Катерина Вікторівна   ст.викладач
Кузьменко Алла Олександрівна   зав. майстернею 
Подвойська Віта Іванівна   зав. майстернею 
Уманець Олександр Леонідович   майстер виробничого навчання
Романько Світлана Юріївна   лаборант

 

Кафедра «Дизайн» розташована у 7 навчальних та лабораторних аудиторіях загальною площею 435,2 м2. Площа, яка відведена, під навчальні спеціалізовані майстерні та комп'ютерний клас складає 348,5 м2. Кімнати професорського і викладацького складу займають площу в 86,7 м2.

 

Назва лабораторій,
спеціалізованих кабінетів,
площа
Назва дисципліни
за навчальним планом
Найменування обладнання, устаткувння Опис обладнання,устаткування
ФАКУЛЬТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ДИЗАЙНУ
Кафедра «Дизайн»
спеціаліз. майстерня рисунку та академічного живопису,
№ 285, 82,4 м2

за спеціальністю 022 "Дизайн" 

(бакалаврат, магістратура):

Мольберти, гіпсові скульптури, реквізит Мольберт художній, виконаний з дерева(ольха), повний учбовий набір гіпсових моделей для рисунку
спеціаліз. майстерня рисунку та академічного живопису,
№ 498в, 62,1 м2

 

Мольберти, гіпсові скульптури, геометричні фігури Мольберт художній, виконаний з дерева (ольха), повний учбовий набір гіпсових моделей для рисунку
спеціаліз. майстерня скульптури, роботи в матеріалі, макетування
№ 503, 45,8 м2

за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування"(магістратура):

1)Реставрація пам'яток архітектури та ревіталізація історично сформованого середовища
 

Гіпс, глина, Скульптурні верстати для виконання рельєфу та круглої скульптури, пристосування для скульптури, макетних робіт, інструмент, макети, моделі Глина скульптурна, верстат для скульптури, виконаний з дерева. Різноманітні інструменти для виконання макетних робіт.
спеціаліз. майстерні
№ 498а, 62,1 м2
№ 498б, 62,1 м2

за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування"(магістратура):

1)Сучасний дизайн архітектурного середовища в регіональному та національному контексті

2)Сучасні проблеми реконструкції архітектурного середовища міста

3)Сучасні тенденції у дизайні архітектурного середовища

4)Філософія архітектури

5)Соціологія міста

6)Сучасні тенденції в архітектурі громадських будівель

7)Архітектурна екологія

8)Сучасні архітектурні конструкції та енергоефективні рішення в архітектурі

9)Сучасні архітектурні теорії: аналіз та критика

10)Типологія форм архітектурного середовища

11)Інженерне обладнання територій і транспорт

 

Планшети. Обладнання для експозиції зразків курсових та дипломних робіт, зраз­ки макетів та моделей. Відеопроектор Планшети, виконанні з дерева для рисунку та живопису. Дерев’яний подіум для експозиції макетів та навчальних посібників. 2 відеопроектори: ACER x 122 DLP Projector, EMEA. MODEL NO: FNX 1341.
Спецілізована майстерня
№ 496а

за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування"(магістратура):

1)Композиційне формування ландшафтного середовища міста

Планшети. Обладнання для експозиції зразків курсових та дипломних робіт, зраз¬ки макетів та моделей. Планшети, виконанні з дерева для рисунку та живопису. Дерев’яний подіум для експозиції макетів та навчальних посібників
Комп'ютерний клас кафедри
№496б, 36 м2

за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування"(магістратура):

1)Концептуальне архітектурне проєктування

2)Архітектурне проєктування

3)Ландшафтна архітектура

4)Садово-паркове та ландшафтне проєктування

5)Сакральні простори і об'єкти

6)Дизайн внутрішнього простору будівель і комплексів

7)Ергономічні принципи проєктування міського середовища

Відеопроектор. Зразки курсових та дипломних робіт EPSON EXCEED Your vision Multimedia Projector EB-X9 Model: H375B EB-X9 EEB

 

Навчально-методична діяльність кафедри здійснюється за двома спеціальностями:

1) викладання дисциплін, пов'язаних з підготовкою бакалаврів, магістрів за спеціальністю 022 "Дизайн";

2) викладання дисциплін, пов'язаних з підготовкою бакалаврів, магістрів за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування";

 

Кафедра веде підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів:

 

Ступінь вищої освіти: БАКАЛАВР (перший рівень) Ступінь вищої освіти: МАГІСТР (другий рівень)

Галузь знань – 02 «Культура і мистецтво»

Спеціальність 022 «Дизайн»

Освітня програма "Дизайн"

Галузь знань – 02 «Культура і мистецтво»

Спеціальність 022 «Дизайн»

Освітня програма "Дизайн"

Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:

 

Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:

 

Галузь знань – 19 «Архітектура та будівництво»

Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування»

Освітня програма «Архітектура та містобудування»

Галузь знань – 19 «Архітектура та будівництво»

Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування»

Освітня програма «Архітектура та містобудування»

Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:  

3112 Технік з архітектурного проектування;

3112 Технік-дизайнер(будівництво);

3112 Технік-проектувальник;

2141.2 Архітектор та планувальник міст (під керівництвом професіонала архітектора І, ІІ категорії).

Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:

2141 Професіонал в галузі архітектури та планування міст

2141.2 Архітектор та планувальник міст

2141.2 Архітектор

2141.2 Архітектор з реставрації пам’яток архітектури та містобудування

2310 Викладач університетів та вищих навчальних закладів

 

Освітньо-професійна програма магістрів_2019р

Структурно-логічна схема

Відомості про самооцінювання освітньої програми

Рецензія на ОП від «ВЕРТОН-СЕРВІС»

Рецензія на ОП від «Архітектурна майстерня LUKACHEV. ARCHITECTS»

 

 

Сторінки