Ви є тут

Головна » Інститути » Фізико - технічний інститут » Факультет будівництва, архітектури та дизайну

Кафедра дизайну

Емблема кафедри «Дизайн» ЗНТУ

Кафедра «Дизайн» (Д)

Рік початку діяльності: 2007

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: доктор філософських наук, професор Рижова Ірина Станіславівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчально-виробнича майстерня рисунку та живопису
 • Навчально-виробнича майстерня макетування та скульптури

Спеціальності:

022 – «Дизайн», освітні програми:

«Дизайн»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

191 – «Архітектура та містобудування», освітні програми:

«Архітектура та містобудування»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 500, 285
тел.: +380(61)7698509, +380(61)7698360
e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Увага!

Demo

Кафедра "Дизайн" запрошує абітурієнтів на короткострокові підготовчі курси за спеціальностю 022 "Дизайн" та 191 "Архітектура та містобудування" терміном 1 місяць. 

Телефонуй, приходь, записуйся!!!

Наші контакти:

адреса: м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.

аудиторія : 500

тел.: +380(61)7698509

e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Ми чекаємо на тебе!

 

Вступ!

Demo

Кафедра дизайну запрошує студентів до навчання за спеціальностями: 022 "Дизайн" та 191 "Архітектура та містобудування"

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

24.05.2019р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу, щодо отримання ліцензії на розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування" 

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

17.05.2019р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу, щодо отримання ліцензії на розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти за спеціальністю 191 "Архітектура та містобудування" 

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо акредитації магістрів за спеціальністю 022 "Дизайн"!

Demo

01.10.2018р. кафедра дизайну подає в МОН України акредитаційну справу, щодо проходження акредитації за спеціальністю 022 "Дизайн" 

відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Щодо акредитації бакалаврів за напрямом підготовки 6.020207 "Дизайн"!

Demo

21.03.2018р. кафедра дизайну подає в МОН України акредитаційну справу, щодо проходження акредитації за напрямом підготовки 6.020207 "Дизайн" 

відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

 

Вітаємо!

Demo

Студентка кафедри "Дизайн" Свердловська Вероніка Валеріївна прийняла участь у XV Міжнародній виставці-конкурсі сучасного мистецтва UKRAINIAN ART WEEK Топологія сучасного мистецтва та отримала призові місця. Дипломи додаються!!!

Колектив та студенти кафедри вітають з перемогою Вероніку Валеріївну!!!

 

 

Вітаємо!

Demo

Студентка кафедри "Дизайн" ТИТОМІР ЮЛІЯ стала фіналісткою конкурсу SBID UKRAIN. В конкурсі брали участь студенти та молоді спеціалісти з усієї України: Харкова, Одеси, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Чернівців, Полтави, Краматорська, Києва. Переможці визначались шляхом дворівневого процесу суддівства.

Колектив та студенти кафедри "Дизайн", щиро вітає нашу фіналістку!!!

 

Увага!

Demo

Кафедра "Дизайн" оголошує набір на підготовчі курси.

Початок занять - 1 листопада. 

Телефонуй, приходь, записуйся!!!

Наші контакти:

адреса: м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.

аудиторія : 500, 285

тел.: +380(61)7698509, 0677032010

e-mail: kafedra_designer@zntu.edu.ua

Ми чекаємо на тебе!

 

Виставка!

Demo

ЗВІТНА ВИСТАВКА СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ ПРИСВЯЧЕНА 10-и РІЧЧЮ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ «ДИЗАЙН»

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

Кафедра "Дизайн" прийняла участь у програмі "Корисні канікули" в рамках якої було проведено майстер-клас для учнів школи «Створення персонажів анімації у програмі 3D Studio Max». 30 березня 2017р. відбулася зустріч зі школярами, майстер-клас проводила Потапенко Ганна Михайлівна-старший викладач  кафедри "Дизайн".  Після майстер-класу діти пішли заряджені позитивною та творчою енергетикою.

Альтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображення

 

Ліцензування магістрів !!!

Demo

Вітаємо кафедру "Дизайн" з отриманням ліцензії на підготовку магістрів. Професійний колектив кафедри "Дизайн" запрошує студентів до магістратури.

 

Щодо ліцензування нової спеціальності!

Demo

02.02.2017р. кафедра дизайну подає в МОН України ліцензійну справу щодо розширення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністью 022 "Дизайн".

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності

відомості про інформаційне забезпечення освітньої діяльності 2

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

29 вересня 2016р.  для учнів школи дизайну МАУБ викладачі кафедри дизайну Пантус Ніна Михайлівна, Бобровський Ігор  Володимирович, Середа Вікторія Михайлівна, Демиденко Олександр Іванович під керівництвом Потапенко Ганни Михайлівни провели лекцію "Знайомство з програмою трьохмірної графіки 3-d studio MAX " на кафедрі дизайну гуманітарного факультета ЗНТУ.

Альтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображенняАльтернативна назва зображення

 

Робота з майбутніми абітурієнтами !

Demo

    20 вересня 2016 р. учні школи дизайну МАУБ відвідали кафедру дизайну гуманітарного факультету ЗНТУ. Викладачі кафедри показали кращі роботи випускників за напрямками предметного дизайну, інтер'єрів, графічного дизайну. Особливо вразили роботи по візуальних комунікацій, брендування - яскраво, креативно, стильно, дуже сучасно.

    Так само домовилися про подальшу співпрацю - наступний захід для учнів школи дизайну МАУБ - лекція викладача кафедри Анни Михайлівни Потапенко "Знайомство з програмою тривимірної графіки 3-d студія MAX" на кафедрі дизайну гуманітарного факультету ЗНТУ

 

Вітаємо з перемогою!

12-16 жовтня був проведений VIII Міжнародний форум «Дизайн – освіта 2015» де були представлені проекти студентів кафедри «Дизайн» Запорізького національного технічного університету.

 

Коваль Володимир Андрійович отримав Диплом I ступеня у конкурсі дипломних робіт в номінації «Промисловий інтер'єр» за темою: «Позашляховик з модульною системою кузовів». А також отримав Диплом за участь в номінації «Промисловий дизайн» за темою «Транспортний засіб для сільськогосподарських потреб».

 

Мельник Анна Олександрівна отримала Диплом II ступеня у конкурсі дипломних робіт в номінації «Інтер'єр». Тема: «Інтер'єри розважального центру «Mantra» на борту парусного тримарану». А також заохочувальний Диплом за «цілісне представлення ігрового середовища».

 

Чуприн Дмитро Віталійович отримав диплом III ступеня в номінації «Промисловий дизайн» за темою «Повітряний транспортний засіб спеціального призначення».

 

Школова Юлія Романівна отримала Диплом II ступеня у конкурсі дизайн-проектів.

 

Грудинська Надія Юріївна у конкурсі дизайн-проектів отримала заохочувальний Диплом за раціональний підхід у Дизайні.

 

Дуднік Руслана Юріївна у конкурсі дипломних робіт отримала заохочувальний Диплом «за своєрідність інноваційність проектного рішення» в номінації «Промисловий дизайн». За темою «Електромобіль для пересувної реклами, оснащений проекторами»

 

Кафедра «Дизайн» наймолодша в університеті. Вона почала свою історію як самостійна структурна одиниця університету 1 вересня 2007 року. Цього ж року відбувся перший випуск спеціалістів зі спеціальності 7.020210 «Дизайн» за спеціалізацією «Промисловий дизайн».

2008 року відбувся набір студентів і на другу спеціалізацію - «Дизайн інтер’єру»

Випускники кафедри отримують всебічну підготовку, яка поєднує професійне художнє чуття із знанням інженерно-технічних дисциплін. Протягом навчання в університеті студенти отримують знання з історії дизайну, основ методики дизайну, історії мистецтв та архітектури, основ ергономіки, формоутворення, композиції, кольорознавства, макетування, прикладної механіки, проектно-комп’ютерних технологій, скульптури, живопису, рисунка, проектування та конструювання обладнання, інтер’єрів, будинків та архітектурних конструкцій, реклами, маркетингу, патентознавства, та ін. Студенти оволодівають основними методами, професійними засобами та навичками проектно-художньої діяльності.

Спеціалісти з дизайну за спеціалізацією «Промисловий дизайн» повинні мати навички проектування промислових виробів, побутових речей, засобів транспорту, меблів, тощо.

Спеціаліст з дизайну інтер’єру готується до проектування комплексних об’єктів з предметно-просторовим і соціо-культурним оточенням з метою створення гармонійного середовища. Дизайн інтер’єру пов’язаний з проектуванням чи реконструкцією цивільних, виробничих і житлових комплексів, міського середовища, проектування інтер’єрів і обладнання.

У 2015 році було відкрито третю спеціалізацію-"Графічний дизайн". 

Сучасні освітні технології передбачають широке використання комп’ютерної техніки у навчальному процесі. За програмою бакалавра вивчаються графічні комп’ютерні програми: AutoCAD, SolidWorks, Компас, PowerShape 3dsMAX, ArchiCAD, Adobe PhotoShop, Corel Draw.

Навчальний процес ведуть 12 викладачів кафедри – досвідчених фахівців, яким притаманний пошук нового, прогресивного та перспективного як у навчальному, так і в творчому процесі. В більшості вони члени творчих спілок: художників і дизайнерів України, кандидати та доктори наук.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Рижова Ірина Станіславівна доктор філософських наук, професор завідувач кафедри 
Антипенко Євген Юрійович доктор технічних наук, професор професор
Демиденко Олександр Іванович доцент професор
Кардашов Володимир Миколайович доцент професор
Рибчинський Олег  Валерійович доктор архітектури, доцент професор
Криворучко Юрій Іванович доктор архітектури, доцент професор
Гой Богдан Володимирович кандидат архітектури доцент
Русанова Ірина Василівна кандидат архітектури, доцент доцент
Гавронський Володимир Павлович   доцент
Єншуєва Тетяна Вікторівна   доцент
Зубричев Олександр Сергійович кандидат архітектури доцент
Кругляк Віталій Іванович   ст. викладач
Дуднік Майя Георгіївна   ст. викладач
Бобровський Ігор Володимирович   ст. викладач
Пантус Ніна Михайлівна   ст. викладач
Пасічна Тетяна Олександрівна   ст. викладач
Потапенко Ганна Михайлівна   ст. викладач
Северін Катерина Вікторівна   ст.викладач
Кузьменко Алла Олександрівна   зав. майстернею 
Подвойська Віта Іванівна   зав. майстернею 
Уманець Олександр Леонідович   майстер виробничого навчання
Романько Світлана Юріївна   лаборант

 

Назва лабораторій,
спеціалізованих кабінетів,
площа
Назва дисципліни
за навчальним планом
Наявне технічне
забезпечення
(обладнання)
ФАКУЛЬТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ДИЗАЙНУ
Кафедра «Дизайн»
1 спеціаліз. майстерня рисунку та академічного живопису,
№ 285, 82,4 м2
1)рисунок
2)академічний живопис
Мольберти, гіпсові скульптури, реквізит
2 спеціаліз. майстерня рисунку та академічного живопису,
№ 498в, 62,1 м2
1)рисунок
2)академічний живопис
Мольберти, гіпсові скульптури, геометричні фігури
3 спеціаліз. майстерня скульптури, роботи в матеріалі, макетування
№ 503, 45,8 м2
1)скульптура
2)робота в матеріалі
3)макетування
Гіпс, глина, Скульптурні верстати для виконання рельєфу та круглої скульптури, пристосування для скульптури, макетних робіт, інструмент, макети, моделі
4 спеціаліз. майстерні
№ 498а, 62,1 м2
№ 498б, 62,1 м2
1)основи формоутворення
2)основи композиції та формоутворення
3)основи композиції та кольорознавство
4)проектна графіка
5)основи проектної графіки
6)проектування
7)основи проектування
8)ергономіка
9)архітектура та дизайн виробничого середовища
10)основи методики дизайну
11)історія дизайну
12)будівельна фізика
13)історія інтер'єру
14)типи будівель та архітектурні конструкції
15)конструювання обладнання інтер'єрів
16)історія графічного дизайну
17)робота в графічних матеріалах
18)наукові основи дизайну
Планшети, обладнання для експозиції зразків курсових та дипломних робіт, зразки макетів та моделей.
5 Комп'ютерний клас кафедри
№496б, 34 м2
1)комп'ютерні технології в графічному дизайні
2)проектування
3)авторська друкована графіка і фотографіка
4)основи додрукарської підготовки
5)шрифт і типографіка
6)комп'ютерна графіка
Відеопроектор. Зразки курсових та дипломних робіт

 

Перелік навчально-методичних документів кафедри, які  підлягають оновленню та створенню в поточному періоді

Дуднік М.Г. - Конспект лекцій  з дисципліни "Основи композиції та кольорознавства" 

Дуднік М.Г. - Методичні вказівки до дисципліни "Ергономіка"

Дуднік М.Г. - Методичні вказівки до самостійних занять  з дисципліни "Основи проектування"

Потапенко Г. М. - Розробка робочих програм з дисциплін " Компютерна графіка" та "Проектвання" - 4 курс. Згідно зміни графіків навчання та робочих планів.

Пантус Н.М. - Розробка робочих програм з дисциплін "Проектування"-5 курс, "Проектна графіка"-4 курс, "Додрукарська підготовка"-4 курс.

Поддубко К.В. - Розробка робочих програм з дисциплін "Рисунок" та "Академічний живопис"  2 курс.

Пасічна Т.О. - Розробка робочих програм з дисциплін "Ландшафтний дизайн", "Конструювання обладнання інтер'єрів"  та методичних вказівок до них. 

Коваль Л.М. - Оновлення робочої програми з дисципліни "Робота в матеріалі (освітлення інтер'єру ) та відповідних методичних вказівок.

 

Галузь знань – 02 «Культура і мистецтво»

Спеціальність 022 «Дизайн»

Спеціалізації:

«Дизайн промислових виробів і об'єктів»

Промисловий дизайн, той самий вид творчої діяльності, як і звичайний дизайн, але предметами промислового дизайну найчастіше є вироби побутового призначення промислового виготовлення.

Отже, промисловий дизайн це мистецтво поєднання дизайну з технологіями, а й маркетинговий інструмент.

Промисловий дизайн підрозділяється на дизайн знарядь праці і, побутової техніки від, меблів, транспортний дизайн і навіть дизайн механізмів. (Автомобіль, пилосос)

«Дизайн інтер'єру»

Інтер'є?р (фр. intérieur — внутрішня частина, середина; від лат. interior — ближчий до середини) — архітектурно й художньо оздоблена внутрішня частина будинку, що забезпечує комфорт людині та визначає функціональне призначення приміщення. Також термін може вживатися щодо оздоблення салонів транспортних засобів: авто, літака, залізничного вагона і т. д.

«Дизайн графічний»

Графічний дизайн − це один із видів сучасного мистецтва, що полягає в створенні графічних об'єктів (в тому числі − веб-сайтів) через застосування різноманітних типів графіки. Це створення візуально-інформативної комунікації між графічним об'єктом та аудиторією.

Первинним завданням графічного дизайну є привертання уваги, візуальне відокремлення інформації, продукції або компанії із загального потоку.

Галузь знань – 19 «Архітектура та будівництво»

Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування»

Спеціальність 022 "Дизайн" освітня програма "Дизайн"
Бакалавр
 1. Авторська друкована графіка
 2. Академічний живопис
 3. Архітектура та дизайн виробничого середовища
 4. Будівельна фізика
 5. Ергономіка
 6. Історія графічного дизайну
 7. Історія дизайну
 8. Історія інтер'єру
 9. Конструювання обладнання інтер'єрів
 10. Комп'ютерна графіка
 11. Комп'ютерні технології в графічному дизайні
 12. Ландшафтний дизайн
 13. Макетування
 14. Наукові основи дизайну
 15. Навчальна(ознайомча, біонічна) практика
 16. Основи композиції і кольорознавства
 17. Основи методики дизайну
 18. Основи додрукарської підготовки 
 19. Основи проектування
 20. Основи формоутворення
 21. Основи проектної графіки
 22. Проектна графіка
 23. Проектування(візуальні комунікації)
 24. Пластична анатомія
 25. Проектно-конструкторська практика
 26. Переддипломна практика
 27. Проектування
 28. Проектування (рекламна графіка)
 29. Проектування (фірмовий стиль)
 30. Проектування (упаковка)
 31. Проектування (інтер'єри підприємств торгівлі)
 32. Проектування (експозиції тематичної виставки)
 33. Проектування (інтер'єри підприємств громадського харчування)
 34. Проектування (інтер'єри соціально–значимих об'єктів)
 35. Проектування (промислових виробів і об'єкти спеціалізованого призначення)
 36. Проектування (об'єкт з адаптивними функціями)
 37. Проектування (транспортний засіб майбутнього)
 38. Проектування (екологічний та безпечний транспортний засіб)
 39. Рисунок
 40. Робота в графічних матеріалах
 41. Робота в матеріалі
 42. Скульптура
 43. Сучасні тенденції формування інтер'єрів 
 44. Технологія виробництва елементів зовнішньої реклами
 45. Типи будинків та архітектурних конструкцій
 46. Фотографіка
 47. Шрифт та типографіка

Магістр

Спеціальність 191 "Архітектура та містобудування" освітня програма "Архітектура та містобудування"

Бакалавр

 1. Інженерна інфрастуктура та мережі в архітектурі та містобудуванні
 2. Архіктурна композиція та формоутворення
 3. Рисунок
 4. Архітектурне проектування
 5. Архітектурна графіка
 6. Навчальна (обмірна) практика
 7. Академічний живопис
 8. Основи геодезії
 9. Скульптура
 10. Історія архітектури та містобудування
 11. Основи комп`ютерного моделювання архітектурних обєктів
 12. Основи містобудування
 13. Основи теорії споруд
 14. Типологія будівель та споруд
 15. Основи архітектури інтер`єру
 16. Соціальні комунікації в архітектурі громадських просторів міст
 17. Виробнича (архітектурна) практика
 18. Соціологія міста
 19. Інформаційні технології в архітектурі 
 20. Архітектурне проектування (житловий комплекс або громадська споруда)
 21. Архітектурне матеріалознавство
 22. Архітектурна фізика (кліматологія, акустика, світологія, інсоляція)
 23. Дизайн архітектурного середовища
 24. Історія української архітектури та архітектурні традиції України
 25. Реконструкція та реставрація архітектурних об`єктів, охорона пам`яток архітектури
 26. Наукові основи в архітектурі
 27. Основи технології та організації будівництва
 28. Екологічні проблеми архітектури
 29. Візуальна комунікація в архітектурному проектуванні
 30. Архітектурне макетування засобами комп`ютерного моделювання
 31. Архітектурно-містобудівна колористика
 32. Ладншафтна архітектура та інженерний благоустрій території
 33. Архітектурна пластика, робота в матеріалі

Магістр

 1. Архітектурне проектування
 2. Сучасний дизайн архітектурного середовища в регіональному та національному контексті
 3. Основи планування та управління
 4. Сучасні проблеми реконструкції архітектурного середовища міста
 5. Ландшафтна архітектура
 6. Інтулектуальна власність 
 7. Концептуальне архітектурне проектування
 8. Сучасні тенденції пам`ятко-охоронної діяльності
 9. Реставрація пам`яток архітектури та ревіталізація історично сформованого середовища/ Сакральні простори та об`єкти
 10. Дизайн внутрішнього простору будівель і комплексів
 11. Сучасні тенденції у дизайні архітектурного середовища
 12. Сакральні простори і об`єкти
 13. Сучасні тенденції в архітектурі громадських будівель
 14. Основи наукових досліджень
 15. Цивільний захист і охорона праці в галузі

На кафедрі "Дизайн" для кожної дисципліни, що викладається для освітньої програми: "Дизайн" розроблено повний навчально-методичний комплекс, що включає в себе:

-робочу програму;

-конспект лекцій;

-матеріали для самостійної роботи студентів;

-матерали для контролю знань;

-питання для заліку та іспиту;

-методичні вказівки до виконання курсових проектів (робіт).

Список навчально-методичних робіт кафедри:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

1 курс 2 курс 3 курс 4 курс 5 курс

НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ

1.Демиденко, О.І. Рисунок. Гіпсова класична голова людини: навч. посібник для студентів вищ. навч. закл. [Текст]/ О.І.Демиденко; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Запорізької нац. техн. ун-т.-Запоріжжя: ТОВ "Фінвей", 2013.-95с., іл.

ПІДРУЧНИКИ

СЛОВНИКИ

1.Рижова І.С.Прусак В.Ф., Мигаль С.П., Рєзанова Н.О. Д44 Дизайн середовища: Словник-довідник / За ред. д.філос.н., проф. І.С.Рижової. – Львів: Простір-М,2017.-360с.

Сторінки