Ви є тут

Головна » Факультети » Управління фізичною культурою та спортом

Кафедра управління фізичною культурою та спортом

Емблема кафедри «Управління фізичною культурою та спортом»

Кафедра «Управління фізичною культурою та спортом» (УФКС)

Рік початку діяльності: 2007

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.пед.наук, професор Мазін Василь Миколайович

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія інноваційних технологій фізичної культури та спорту

Спеціальності:

017 – «Фізична культура і спорт», освітні програми:

«Фізичне виховання»

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургенєва 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 392 (IV корпус)
тел.: +380(61)7698575
e-mail: kafedra_ufks@zntu.edu.ua
Прізвище, ім'я, по батькові Вчений ступінь, звання Посада
Мазін Василь Миколайович д-р. пед. наук, професор в.о. завідувача кафедри, професор
Захаріна Євгенія Анатоліївна д-р. пед.наук, професор професор
Шамардін Валерій Миколайович д-р. наук фіз. вих. і спорту, професор професор
Шамардіна Галина Миколаївна канд. пед наук, професор професор
Глущенко Наталія Володимирівна канд. наук фіз. вих. і спорту, доцент доцент
Корж Наталія Леонідівна канд. наук фіз. вих. і спорту, доцент доцент
Курта Євген Олександрович канд. юр. наук, доцент доцент
Чередниченко Інна Анатоліївна канд. наук з фіз. вих. і спорту, доцент доцент
Чухланцева Наталя Вікторівна канд. наук з фіз. вих. і спорту, доцент доцент
Шуба Людмила Вікторівна канд. пед. наук, доцент доцент
Брухно Едуард Леонідович   ст. викладач
Захарова Олена Миколаївна   ст. викладач
Миргородський Олександр Володимирович   ст. викладач
Порада Оксана Володимирівна   ст. викладач
Сметанін Сергій Валентинович   ст. викладач

 

I курс

1-й семестр

2-й семестр

II курс

3-й семестр

I курс

1-й семестр

2-й семестр

II курс

3-й семестр

4-й семестр

III курс

5-й семестр

6-й семестр

IV курс

7-й семестр

8-й семестр

Дні відкритих дверей факультету Управління фізичною культурою та спортом НУ "Запорізька політехніка"
 
Відповідно до діючих карантинних обмежень, дні відкритих дверей факультету Управління фізичною культурою та спортом НУ "Запорізька політехніка" будуть проводитися у дистанційному режимі в форматі відео-конференцій на платформі ZOOM щосуботи об 11:00

 • 17.04.2021
 • 24.04.2021
 • 15.05.2021
 • 22.05.2021
 • 29.05.2021

Підключення до відео-конференції ZOOM за ідентифікуатором 897 048 4344 код доступу 713376
 

Увага випускникам технікумів (коледжів), які вступають на навчання за ступенем «бакалавр» за скороченою програмою!
 
Розпочато додатковий період реєстрації для проходження ЗНО з української мови та літератури.
У 2020 році цей період триватиме з 25 травня до 9 червня включно.
Для проведення реєстрації потрібно перейти за посиланням:
 https://testportal.gov.ua/dodatkovyj-period-reyestratsiyi
Під час реєстрації у заяві вказати причину – «не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану».
 

Науково-практична конференція НУ Запорізька політехніка «Тиждень науки - 2020"
 
17 квітня 2020 року в рамках щорічної науково-практичної коференціїї серед викладачів, науковців, молодих учених і аспірантів НУ "Запорізька політехніка" відбулося засідання секції "СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ УДОСКОНАЛЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ  РІЗНИХ ВЕРСТВ НАСЕЛЕННЯ" кафедри управління фізичною культурою та спортом. У відповідності до дотримання запровадженого режиму карантину засіданні проходило в онлайн-режимі на платформі ZOOM. У конференції прийняло участь більше 20 учасників – викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри управління фізичної культурою та спортом. Насичена та цікава дискусія тривала протягом 4-х годин. Учасники засідання виступили з доповідями на актуальні теми впровадження сучасних технологій та інновацій в галузі фізичної культури та спорту, обговорювали надану інформацію, та відовідали на поставленні запитання інших учасників конференції. Серед доповідей студентів особливо цікавими своєю актуальністю та високим рівнем підготовки виявилися роботи Максима Гуриненка, Олександра Гладких, Теймура Тречиєва, Юлії Данилової та Ірини Будій. Вперше у конференції  прийняв участь аспірант кафедри УФКС, 12-ти разовий Чемпіон світу з шашок, Богдан Панченков. Тож, засідання пройшло у цікавому та плідному обговоренні винесених на розгляд актуальних питань вдосконалення технологій та методології удосконалення фізичної підготовленості різних верств населення. Нова та незвична форма проведення конференції, апробована протягом проведення, засідання показала свою високу результативність в умовах вимушеної ізоляції працівників та студентів під час карантину. Сподіваємося, у наступному році студенти, викладачі та науковці кафедри зможуть продовжити цю цікаву і важливу дискусію вже в форматі очної зустрічі! Тож, до нових конференцій, до нових засідань, до нових наукових дискусій у майбутньому році!

До уваги студентів 4 курсу денного та заочного відділення!
З 21.04.2020 р. розпочинається залікова сесія для студентів 4 курсу денного відділення та заліково-екзаменаційна сесія і оглядові лекції для студентів заочного відділення. Відповідні розклади сесій шукайте у розділі "Розклад занять та консультацій". Для студентів денного відділення (групи УФКС-116, УФКС-126, УФКС-136_под і УФКС-118сп) сесія триватиме по 24.04.2020 р., для студентів заочної форми навчання (групи УФКСз-116, УФКСз-126_под, УФКСз-118сп) заліково-екзаменаційна сесія та оглядові лекції триватимуть по 29.04.2020 р. Будьте уважні! Через запровадження карантину всі залікові заходи та заняття відбуватимуться у дистанційній формі. Загальні збори для студентів заочного відділення відбудуться у вигляді відео-конференції на платформі ZOOM 21.04.2020 о 9:00. Ідентифікатор конференції: 4 525 860 414
 

До уваги здобувачів вищої освіти, студентів 1, 2, 4 курсів та магістрів кафедри УФКС!

У розділі "Розклад занять та консультацій" оновлено інформацію стосовно організації та графіку роботи за навчальними дисциплінами на час продовдження карантину до 24 квітня 2020 року. Рекомендуємо ознайомитися з наданою інформацією та відповідально поставитися до виконання планів навчальної роботи в умовах використання дистанційних технологій навчання!
Бажаємо Вам здоров'я та успіхів у навчанні! Слідкуйте за інформацією на спеціалізовних ресурсах кафедри та університету, а також у соціальних мережах!

До уваги здобувачів вищої освіти, студентів кафедри УФКС!
На виконання наказу ректора НУ "Запорізька політехніка" від 01.04.2020 р. "Про додаткові заходи з організації освітнього процесу в умовах продовження загальнонаціонального карантину", акцентуємо увагу всіх здобувачів вищої освіти на необхідності чіткого виконання кожним здобувачем індивідуального навчального плану, розробленого на основі відповідної освітньої програми та навчального плану з урахуванням особливостей організації освітнього процесу на період карантину з використанням дистанційних технологій навчання, та нагадуємо про необхідність відповідально поставитися до виконання планів навчальної роботи і контролю за дотриманням графіку виконання відповідних тематичних модулів, індивідуальних завдань, тощо. Найближчим часом буде розповсюджено інформацію що до можливості та порядку використання здобувачами вищої освіти кафедри УФКС системи дистанційного навчання НУ "Запорізька політехніка" http://moodle.zntu.edu.ua/ за відповідними обліковими записами. Нагадуємо також, що під час самостійної роботи здобувачі вищої освіти мають можливість цілодобового доступу до інформаційних електронних ресурсів наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" за допомогою спеціалізованих сервісів: Електронний каталог: http://library.zntu.edu.ua:8081/lib2web/DocSearchForm ; Електронна бібліотека: http://library.zntu.edu.ua/ ; Електронний інституційний репозитарій: http://eir.zp.edu.ua/ ; Електронна доставка документів: http://library.zntu.edu.ua/edd_mba.html ; Електронна доставка документів: http://library.zntu.edu.ua/virtual_dovidka.html
Бажаємо Вам здоров'я та успіхів у навчанні! Слідкуйте за інформацією на спеціалізовних ресурсах кафедри та університету, а також у соціальних мережах!
 

Програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Освітня програма «Фізичне виховання» (PDF, 372 Kб)
 

Вітаємо Чередниченко Інну Анатоліївну з захистом кандидатської дисертації!
 
Колектив і керівництво кафедри управління фізичною культурою та спортом щиро вітає старшого викладача кафедри УФКС, заступника декана факультету з навчальної роботи Чередниченко Інну Анатоліївну з успішним захистом дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеню кандидата наук з фізичного виховання та спорту, що відбувся 12 квітня 2018 року! Бажаємо Вам подальших успіхів, нових звершень та наукових здобутків!

Вітаємо Мазіна Василя Миколайовича з захистом докторської дисертації!
 
Колектив і керівництво кафедри управління фізичною культурою та спортом щиро вітає доцента кафедри УФКС Мазіна Василя Миколайовича з успішним захистом дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеню доктора педагогічних наук! Бажаємо Вам подальших успіхів, нових звершень та наукових здобутків!

Представники кафедри УФКС пройшли наукове стажування у Польщі
18 – 21 травня 2016 року в польському місті Бидгощі відбувся міжнародний науковий форум «Фестиваль науки-2016». В роботі фестивалю в складі української делегації прийняли участь представники кафедри управління фізичної культури і спорту факультету УФКС Запорізького національного технічного університету. Декан факультету УФКС Ірина Вікторівна Пущина та доценти кафедри УФКС Людмила Вікторівна Шуба та Марина Сергіївна Буренко виступили з доповідями на засіданнях секцій та мали змогу відвідати лекції майстер-класи, передбачені програмою «Фестивалю науки». Представники кафедри мали змістовну бесіду з ректором Інституту економіки міста Бидгоща (Wy?sza Szko?a Gospodarki w Bydgoszczy) професором Веславом Ольшевським (Wies?aw Olszewski) та деканом факультету прикладних досліджень доктором Маріушем Барчаком (Mariusz Barczak). Під час фестивалю українські делегати пройшли наукове стажування, ознайомилися зі структурою університету, програмами підготовки фахівців з фізичного виховання та спорту і фізичної реабілітації, відвідали аудиторії та бази підготовки Інституту здоров’я та фізичної культури, лабораторії фізіотерапії Академічного медичного центру міста Бидгоща. Під час роботи в рамках конференції круглого столу «Міжнародні проекти та розвиток науки» представники кафедри  прийняли участь у дискусії з приводу перспектив розвитку взаємовідносин в галузі вищої освіти і наукових досліджень між Україною та Польщею. Були досягнені домовленості щодо подальшої співпраці в галузі наукової роботи та обміну досвідом в сфері підготовки фахівців фізичної культури та фізичної реабілітації.

Науковий рейтинг кафедр ЗНТУ
26 квітня 2016 року було оприлюднено науковий рейтинг кафедр університету, підрахований згідно наказу ректора ЗНТУ №90 від 29.02.2016 р. патентно-інформаційним відділом. Рейтинг визначався за п'ятьма параметрами, включаючи науково-педагогічний потенціал та підготовку науково-педагогічних кадрів, результативність освітньо-наукової діяльності, оприлюднення результатів наукової та науково-методичної діяльності, міжнародну наукову діяльність та забезпечення академічної мобільності, фінансову оцінку результатів наукової діяльності. Кафедра управління фізичною культурою та спортом отримала загальне 14 місце у вказаному рейтингу (з 59-и) і посіла першу сходинку рейтингу за показником І2 (результативність освітньо-наукової діяльності). Варто також відзначити, що кафедра управління фізичною культурою та спортом отримала найвищий сумарний рейтинг серед інших кафедр факультету УФКС. Вітаємо колектив кафедри з трудовими досягненнями та сподіваємося, що зусиллями керівництва, викладачів та співробітників кафедри, в наступному році вдасться підвищити ефективність і показники роботи кафедри. 

Представники кафедри УФКС пройшли наукове стажування у Польщі
18 – 21 травня 2016 року в польському місті Бидгощі відбувся міжнародний науковий форум «Фестиваль науки-2016». В роботі фестивалю в складі української делегації прийняли участь представники кафедри управління фізичної культури і спорту факультету УФКС Запорізького національного технічного університету. Декан факультету УФКС Ірина Вікторівна Пущина та доценти кафедри УФКС Людмила Вікторівна Шуба та Марина Сергіївна Буренко виступили з доповідями на засіданнях секцій та мали змогу відвідати лекції майстер-класи, передбачені програмою «Фестивалю науки». Представники кафедри мали змістовну бесіду з ректором Інституту економіки міста Бидгоща (Wy?sza Szko?a Gospodarki w Bydgoszczy) професором Веславом Ольшевським (Wies?aw Olszewski) та деканом факультету прикладних досліджень доктором Маріушем Барчаком (Mariusz Barczak). Під час фестивалю українські делегати пройшли наукове стажування, ознайомилися зі структурою університету, програмами підготовки фахівців з фізичного виховання та спорту і фізичної реабілітації, відвідали аудиторії та бази підготовки Інституту здоров’я та фізичної культури, лабораторії фізіотерапії Академічного медичного центру міста Бидгоща. Під час роботи в рамках конференції круглого столу «Міжнародні проекти та розвиток науки» представники кафедри  прийняли участь у дискусії з приводу перспектив розвитку взаємовідносин в галузі вищої освіти і наукових досліджень між Україною та Польщею. Були досягнені домовленості щодо подальшої співпраці в галузі наукової роботи та обміну досвідом в сфері підготовки фахівців фізичної культури та фізичної реабілітації.

Науковий рейтинг кафедр ЗНТУ
26 квітня 2016 року було оприлюднено науковий рейтинг кафедр університету, підрахований згідно наказу ректора ЗНТУ №90 від 29.02.2016 р. патентно-інформаційним відділом. Рейтинг визначався за п'ятьма параметрами, включаючи науково-педагогічний потенціал та підготовку науково-педагогічних кадрів, результативність освітньо-наукової діяльності, оприлюднення результатів наукової та науково-методичної діяльності, міжнародну наукову діяльність та забезпечення академічної мобільності, фінансову оцінку результатів наукової діяльності. Кафедра управління фізичною культурою та спортом отримала загальне 14 місце у вказаному рейтингу (з 59-и) і посіла першу сходинку рейтингу за показником І2 (результативність освітньо-наукової діяльності). Варто також відзначити, що кафедра управління фізичною культурою та спортом отримала найвищий сумарний рейтинг серед інших кафедр факультету УФКС. Вітаємо колектив кафедри з трудовими досягненнями та сподіваємося, що зусиллями керівництва, викладачів та співробітників кафедри, в наступному році вдасться підвищити ефективність і показники роботи кафедри. 

Науково-практична конференція "Тиждень науки-2016"
22 квітня 2016 року в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ "Тиждень науки-2016" відбулося засідання секції "Cучасні технології удосконалення фізичної підготовленості різних верств населення" кафедри управління фізичною культурою та спортом факультета УФКС. Було заслухано загалом 23 доповіді, в тому числі: 11 доповідей викладачів та наукових співробітників кафедри, 1 доповідь запрошеного науковця, а також 11 доповідей студентів - спеціалістів та магістрів кафедри УФКС. За результатами роботи секціі подано матеріали до публікації у збірнику тез матеріалів конференції "Тиждень науки-2016" Запорізького національного технічного університету.

 
До уваги студентів заочної форми навчання!
Ознайомтеся з розкладом настановчої сесії для груп УФКСз-110, УФКСз-110сп (спеціальність "Фізичне виховання"), УФКСз-310, УФКСз-310сп, УФКСз-310_3 (спеціальність "Спеціальна освіта") та магістрантів груп УФКСз-110м (спеціальність "Фізичне виховання"), УФКСз-310м (спеціальність "Спеціальна освіта"), та УФКСз-210м (спеціальність "Фізична терапія").

 

Кафедра управління фізичною культурою та спортом була створена 21 травня 2007 року.  Відповідно до освітньо-кваліфікаційних рівнів готує бакалаврів фізичного виховання  і спорту, тренерів з обраного виду спорту; викладачів фізичного виховання, керівників  фізичної культури  і спорту; магістрів фізичного виховання  і спорту, викладачів вищих навчальних закладів.

На кафедрі викладається 58 навчальних дисципліни, серед яких є фундаментальні («Теорія та методика фізичного виховання», «Педагогічні дослідження у фізичному вихованні та спорті», «Біомеханіка», «Психологія управління фізичною культурою та спортом», «Теорія спортивного тренування», «Управління фізичною культурою та спортом» та інші), і прикладні («Плавання з методикою викладання», «Легка атлетика з методикою викладання», «Гімнастика з методикою викладання», «Спортивні ігри з методикою викладання», «Туризм з методикою викладання», «Інформаційні технології фізичної культури та спорту», «Технології підвищення спортивної майстерності» та інші).

Для підготовки фахівців кафедрою розроблені навчальні дисципліни, що забезпечують готовність випускників не тільки бути кваліфікованим спеціалістом з фізичного виховання і спорту, але й планувати та керувати роботою фізкультурно-спортивних організацій  («Управління фізичною культурою та спортом», «Рекламна діяльність у фізичній культурі та спорті», «Маркетинг спортивно-оздоровчої діяльності», «Економіка фізичної культури та спорту», «Програмування спортивного тренування», «Організація управління спортивними спорудами», «Чинники успішного працевлаштування за фахом», «Спортивний менеджмент» тощо). Для відповідної підготовки магістрів до педагогічної та наукової діяльності кафедрою розроблено навчальні курси «Основи наукових досліджень», «Педагогічна антропологія», «Педагогіка вищої школи», «Методика викладання спортивних дисциплін у ВНЗ», «Фізичне виховання у ВНЗ».

Щорічно професорсько-викладацьким складом кафедр проводиться модернізація навчальних планів, програм та навчально-методичних комплексів відповідно до вимог МОНМСУ. Серед викладачів кафедри чотири Заслужених тренера України, три Майстри спорту міжнародного класу, вісім Майстрів спорту, два судді міжнародної категорії.

За період з  2008 р професорсько-викладацьким складом підготовано і видано 163 статті, 53 методичні розробки, 13 навчальних посібників, 6 монографій та 7 навчальних посібників які мають Гриф МОНМСУ. Розроблено та впроваджено у навчальний процес 7 навчальних програм з використанням комп’ютерних технологій.

Кафедра управління фізичною культурою та спортом має тісні зв’язки та співробітництво з:

 • Національним університетом фізичного виховання і спорту України (Київ);
 • Інститутом фізичного виховання та спорту НПУ імені М.П. Драгоманова (Київ);
 • Інститутом фізичного виховання і спорту ЛНУ імені Тараса Шевченка (Луганськ);
 • Львівським державним університетом фізичної культури;
 • Дніпропетровським державним інститутом фізичної культури і спорту;
 • Харківською державною академією фізичної культури.

Крім того на протязі 5 років здійснюється плідна співпраця з загальноосвітніми школами, спортивними клубами та товариствами, школами вищої спортивної майстерності,  спеціалізованими дитячо-юнацькими школами олімпійського резерву тощо.

 

Навчальна лабораторія «Інноваційних технологій фізичного виховання  і спорту». Метою діяльності лабораторії є розробка і впровадження інноваційних технологій в діяльність освітніх установ, створення науково-методичної бази для вдосконалення професійних компетенцій майбутніх фахівців галузі «фізичне виховання, спорт та здоров’я людини».

Створення умов для виконання навчально-лабораторних робіт семестрових, річних атестацій згідно навчальних планів і програм дисциплін, що обслуговуються даною лабораторією.

Наукова робота лабораторії також ставить за мету впровадження результатів наукових досліджень в навчальний процес ЗНТУ.

Інтеграцію наукового, педагогічного і виробничого потенціалів колективу факультету для високоякісної підготовки фахівців в сфері фізичної культури та спорту здатних здійснювати виробничу і підприємницьку діяльність в ринкових умовах господарювання на підприємствах, організаціях, фірмах різних за потужністю, структурною побудовою та формами власності, вирішуючи основні завдання їх функціонування:

 • формування ринку фізкультурно-спортивних послуг;
 • розробка методології і оцінка ефективності занять  фізичною культурою та спортом;
 • розвиток та удосконалення інфраструктури фізкультурно-спортивних центрів;
 • надання основних та додаткових фізкультурно-спортивних послуг тощо.

Створення програм загального розвитку та правової системи забезпечення фізкультурно-спортивного руху, які включають в себе широку гаму питань, визначень і напрямів; навчальні, тренінгові, курсові програми, послуги закладів фізичної культури, спорту, фітнесу, побуту, тощо.

Організація і впровадження молодіжного руху за здоровий спосіб життя та профілактики захворювань методами фізичної культури і спорту, насамперед, серед студентів інституту та інших навчальних закладів, проведення роз'яснювальної роботи серед дітей-сиріт, підлітків, молоді, інвалідів та малозабезпечених.

 

Співпраця з Запорізьким обласним лікарським фізкультурним диспансером, Запорізької обласною клінічною лікарнею, Запорізькою обласною дитячою лікарнею, 6-ю міською лікарнею, санаторієм-профілакторієм ЗНТУ, санаторієм-профілакторієм ЗНУ, ПФК «Металург»,  Комунальним закладом «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності», Спортивним футбольним клубом «Динамо», Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з плавання та стрибків у воду «Мотор Січ», Спеціалізованою дитячо-юнацькою школою  олімпійського резерву «Металург», Спеціалізованою дитячо-юнацькою школою  олімпійського резерву з важкої атлетики «Спартак», Спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву з боротьби вільної та дзюдо.

 

На кафедрі діє дві наукових школи:

 

- за науковою спеціальністю «Олімпійський та професійний спорт» - керівник проф. Шамардін В.М. захистилось 3 аспіранти.

- за науковою спеціальністю «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» - керівник проф. Шамардіна Г.М. захистилось 3 аспіранти.

На працюють 3 студентських наукових товариства за основними науковими напрямами кафедр в яких беруть участь студенти 3-5 курсів. Щорічно кращі студенти факультету є учасниками  у Всеукраїнських олімпіадах з «Теорії і методики фізичного виховання» та «Фізичної реабілітації».

Протягом  останніх років викладачі і студенти факультету приймали участь більш ніж у 90 науково-практичних конференціях.

Кафедра Управління фізичною культурою та спортом працює над темою «Теоретико-методичні основи удосконалення тренувального процесу та змагальної діяльності в структурі багаторічної підготовки спортсменів».