Ви є тут

Головна » Факультети » Комп’ютерних наук і технологій

Кафедра системного аналізу та обчислювальної математики

Емблема кафедри «Системний аналіз та обчислювальна математика» ЗНТУ

Кафедра «Системний аналіз та обчислювальна математика» (САОМ)

Рік початку діяльності: 1965

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: доктор фіз.-матем. наук, професор Корніч Григорій Володимирович

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія системного аналізу та обчислювальних методів

Спеціальності:

124 – «Системний аналіз», освітні програми:

«Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 361
тел.: +380(61)7698247
e-mail: kafedra_saom@zntu.edu.ua

Збірник тез доповідей

Опубліковано збірку тез доповідей учасників V Всеукраїнської Інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика». Переглянути тези можна за посиланням>>>>

Обговорення освітньо-наукової програми

Запрошуємо до обговорення проекта освітньо-науової програми  "Системний аналіз" третього рівня вищої освіти. Свої зауваження та пропозиції можна надсилати на кафедральну пошту kafedra_saom@zntu.edu.ua.

Конференція

10 червня 2022 року відбулася V Всеукраїнська Інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика», співорганізатором якої є кафедра САОМ. Географія конференції поширилась на міста України: Запоріжжя, Дніпро, Харків, Львів, а також м.Сідней (Австралія), Германія.На пленарному засіданні, на якому виступили представники відомих ІТ підприємств, учасники конференції ознайомилися з сучасними вимогами до вмінь і навичок випускників спеціальностей комп’ютерних технологій і системного аналізу; з сучасними напрямами розвитку ринку ІТ.Наступну VІ конференцію запропоновано провести в форматі оффлайн в м.Харків.

Аспірантура

Випускники нашої кафедри Білий Віталій та Литвиненко Артем зараховані на навчання в аспірантурі. Бажаємо творчої наснаги та наукових здобутків.

До  уваги вступників

Абітурієнти, які бажають здобути освіту за спеціальністю 124 -"Системний аналіз"  можуть отримати докладну інформацію стосовно спеціальності у ст. викладача Широкорада Дмитра Вікторовича  (тел. - 063 1182567)  або у гаранта освітньої програми доцента Терещенко Еліни Валентинівни (тел.  - 097 3676675). Доступні також месенджери    Viber та Telegram.

Запрошуємо до обговорення освітніх програм

Запрошуємо до обговорення проектів освітньо-професійних програм "Інтелектуальні технології  та прийняття рішень в складних системах" першого та другого рівнів вищої освіти на 2022-2023 р. Свої зауваження та пропозиції можна надсилати на кафедральну пошту kafedra_saom@zntu.edu.ua.

Зустріч з представником EOS Data Analytics

24 січня о 14:00 відбулась зустріч з випускником нашої кафедри Слободяником Олександром, представником компанії EOS Data Analytics, посада python developer.  Він розповів про деякі задачі, над якими працює компанія: аналіз полів, з якими супутниками має справу, про вегетаційні індекси та про вирубку  лісів. Запис зустрічі можна переглянути за посиланням >>>
 

Перемога у конкурсі НДР

Поздоровляємо завідувача кафедри САОМ, професора Корніча Г.В. з перемогою у складі групи дослідників на базі Сумського державного університету, керівник проєкту, професор Гончаров О.А. (СумДУ), на конкурсі науково-дослідних робіт на 2022/23 р.р. МОН України, що фінансуються за рахунок коштів держбюджету, у якості запрошеного фахівця за темою "Механізми формування та моделювання структурного стану плівок тугоплавких сполук з прогнозованими механічними характеристиками" згідно пріоритетного напряму розвитку науки і техніки: "Нові речовини і матеріали".

 Акредитація освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

 25 по 27 січня 2022 року на кафедрі системного аналізу та обчислювальної математики заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 124 «Системний аналіз».
Ознайомитися з програмою проведення акредитаційної експертизи можна за посиланням >> 
Запрошуємо всіх бажаючих на відкриту зустріч з експертною групою:
Відкрита зустріч з експертами: ID 19616 Національний університет «Запорізька політехніка», ОП «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»
Час: 25 січня, 2022, 15:30-16:10
Підключитись до конференції Zoom:
Ідентифікатор конференції: 782 1733 3824
Пароль: 2022

Оновлення комп'ютерних класів

У січні 2022 року кафедра системного аналізу та обчислювальної математики додатково отримала 10 сучасних комп'ютерів. Тепер маємо повністю оновлені комп'ютерні класи з доступом до мережі Інтернет.

Oracle Academi

Національний університет «Запорізька політехніка» підписав угоду про співпрацю з Oracle Academy. Відтепер викладачі та студенти  мають доступ до навчальних матеріалів Oracle Academy https://academy.oracle.com/en/solutions-curriculum.html. Oracle Academy пропонує доступ до програмного забезпечення світового рівня, навчальних матеріалів та ресурсів професійної сертифікації Oracle.  Усі бажаючі мають можливість приєднатись до вивчення курсу Oracle Academy, як елементу неформальної освіти. Членство у академії безкоштовне.

Студентський кейс-чемпіонат

Отримай справжній досвід у студентському кейс-чемпіонаті від Метінвесту! Призовий фонд — понад 100 00 грн.
8 міст, 21 підприємство, 12 напрямків, 130+ реальних кейсів. Чемпіонат проходить вже 6-ий сезон, але такий масштаб — вперше! Цього року долучилися основні українські підприємства групи, тому ти точно знайдеш кейс для себе. 
Напрямки кейсів #MStudentChamp:

безперервне вдосконалення, виробництво, технологія та якість, інжиніринг, охорона праці та екологія, автоматизація, ІТ, транспорт і логістика, промислове будівництво, фінанси, економіка, управління персоналом, технічний переклад.

Кожна команда / учасник отримає ментора від компанії Метінвест, разом з яким складе індивідуальний графік роботи над кейсом, зможе консультуватися та відвідувати підприємства. Автори найкращих рішень отримають запрошення на роботу у Метінвест та  цінні подарунки
Справжні виклики — реальна кар’єра!

Захист дипломних робіт

21 грудня відбувся захист магістерських дипломних робіт в режимі on-line. Щиро вітаємо нових випускників з успішним захистом, бажаємо творчих та наукових успіхів,  подальшого розвитку і зростання як професійних спеціалістів!

Запрошуємо на лекцію

Шановна спільнота. 21.10.2021 о 12:00 відбудеться онлайн лекція А. Єременка, який є співзасновником та провідним аналітиком компаніїї маркетингових та соціальних досліджень Актив-груп " Протидія маніпуляціям соціологічною інформацією". Запрошуємо на зустріч>>>.

Шановні потенційні роботодавці!

Наша кафедра готує бакалаврів та магістрів в галузі 12 – «Інформаційні технології» освітня програма «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» спеціальність 124 Ситемний аналіз. Просимо  надати  пропозиції для вдосконалення освітніх програм та подальшого успішного працевлаштування наших випускників. Форма для надання пропозицій знаходиться за посиланням >>>

Зустріч з керівництвом компанії Kozak Group

29.09.21 відбулась зустріч студентів та викладачів кафедри "Системного аналізу та обчислювальної математики" з керівництвом та представниками  ІТ компанії Kozak Group. В компанії вже працюють випускники кафедри, в тому числі в керівному складі. Студентам запропоновано сприятливі умови працевлаштування без відриву від навчання в університеті.  Запропоновано також пройти навчання на безкоштовних курсах з метою подальшого працевлаштування.

Зустріч зі стейкхолдерами

14.09.21 відбулась зустріч викладачів кафедри з представником корпорації "Мотор Січ". На зустрічі висловлена зацікавленість у працевлаштуванні випускників кафедри "Системного аналізу та обчислювальної математики". Досягнута домовленість про організацію екскурсії студентів та викладачів на підприємство з метою ознайомлення зі специфікою компанії та кваліфікаційними вимогами до працівників.

Вітаємо з ювілеєм!

Щиро вітаємо доцента кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Пархоменко Ларису Олександрівну з ювілеєм! Бажаємо міцного здоров'я, натхнення та творчої наснаги!

Захист кандидатської дисертації

Вітаємо Дуду Євгена Вікторовича з успішним захистом кандидатської дисертації "Прискорене молекулярно-динамічне моделювання елементарних процесів дифузії в металах", науковий керівник проф. Корніч Г.В. Захист відбувся 11 травня в Інституті металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України, м. Київ.

Обговорення освітньо-професійної програми підготовки магістрів

Запрошуємо до обговорення проекту нової редакції освітньо-професійної програми підготовки магістрів "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах". Свої зауваженння та пропозиції надсилайте на адресу kafedra_saom@zntu.edu.ua

Вітаємо з виходом до півфіналу

Вітаємо студентську команду кейс-чемпіонату від "МЕТІНВЕСТ" у складі Сластнікова О.П., Супрун О.С., Кондратова Д.О. (куратор проф. Бакурова А.В.) з виходом до півфіналу.

MATLAB та комп’ютерні обчислення в освіті, науці та інженерії

24-28 квітня у Києві проходила друга міжнародна конференція "MATLAB та комп’ютерні обчислення в освіті, науці та інженерії". Активну участь у роботі конференції взяли викладачі кафедри системного аналізу та обчислювальної мтематики. На конференції обговорили актуальні питання щодо використання MATLAB  в освітньому процесі.

 

Сертифікат про акредитацію освітньої програми

Кафедра системного аналізу та обчислювальної математики отримала сертифікат про акредитацію освітньо-професійної програми "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах", другий (магістерський) рівень освіти.  Срок дії сертифіката про акредитацію освітньої програми — 01.07.2026 р.

 

ІV Всеукраїнська Інтернет-конференція «Інформаційні технології: теорія і практика»

17-19 березня 2021 р. проходить ІV Всеукраїнська Інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Інформаційні технології: теорія і практика», співорганізатором якої є Національний університет «Запорізька політехніка». Естафету по організації і проведенню конференції в наступному році передано НУ "Запорізька політехніка". З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням>>>

Тези доповідей>>>

Рік акредитації освітніх програм за новою процедурою: підсумки, проблеми, перспективи

11 березня 2021 року відбулись слухання в Комітеті з питань освіти, науки та інновацій на тему: «Рік акредитації освітніх програм за новою процедурою: підсумки, проблеми, перспективи». Учасниками слухань стали народні депутати України – члени Комітету, представники Міністерства освіти і науки України, Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, закладів вищої освіти, Української асоціації студентського самоврядування, національні експерти з реформування вищої освіти та інші. На слуханнях виступив професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Володимир Бахрушин.
http://kno.rada.gov.ua/news/Robota_Kom/Parl_Kom_slukh/Kom_slukh/IX_skl/75643.html
https://www.facebook.com/nazyavo/posts/1571144806416853

Акредитація освітньої програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» за спеціальністю 124 «Системний аналіз» за першим рівнем вищої освіти

Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи з використанням технічних засобів відеозв'язку у Національному університеті «Запорізька політехніка» освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»  за спеціальністю 124 «Системний аналіз» за першим рівнем вищої освіти у період з 18.03.2021 р. по 20.03.2021 р. можна за посиланням>>>>

Відкрита зустріч учасників освітнього процесу (запрошуються усі бажаючі) з експертною групою:

ID 19616, Національний університет "Запорізька політехніка", ОП «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах», рівень вищої освіти «бакалавр»

Time: Mar 18, 2021 03:30 PM Kiev
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/95336901193?pwd=clA5SWI2ZTM3NjVla05GQWZZY2FoQT09
Meeting ID: 953 3690 1193
Passcode: 0rFRE3

Освітньо-професійна програма підготовки "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах ">>>  
Відомості про самооцінювання освітньої програми >>>

Опитування випускників

   Шановні випускники! Просимо поділитися у нашому щорічному опитуванні вашими досягненнями, кар’єрним ростом за цей рік, а також думками, ідеями, щодо перспектив покращення підготовки за спеціальністю 124 Системний аналіз, пропозиціями про співпрацю. Дякуємо за підтримку! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjYu1NcZpip3zQzJG4xylYuqUNkOkPDGBjZWX4oBn3j-FNyw/viewform

Вітаємо з призначенням

  Указом президента в Україні створили Консультативну раду з розвитку шкільної освіти, до складу якої увійшов професор кафедри системного аналізу та обчислювальної математики, д.ф.-м.н. Бахрушин В.Є.

Науковий семінар

  17 лютого в 14.00  в ауд. 359 відбудеться представлення дисертаційної роботи Дуди Є.В. «Прискорене молекулярно-динамічне моделювання елементарних процесів дифузії в металах» (науковий керівник д.ф.-м.н., професор Корніч Г.В.). Запрошуються всі бажаючі. Посилання для дистанційної участі в роботі семінару:
https://us04web.zoom.us/j/77077767103?pwd=MU1nbWZQNVorTW5YWEE1cWN6VjlZQT09
Ідентифікатор конференції: 770 7776 7103
Код доступу: R27g5U

Запрошуємо викладачів на лекцію "Розроблення освітніх програм. Основні вимоги"

   Продовжуємо цикл запланованих заходів з питань забезпечення якості вищої освіти в нашому університеті та запрошуємо прослухати лекцію Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему "Розроблення освітніх програм. Основні вимоги". Лекція відбудеться 9 лютого 2021 року о 14:00 в онлайн-форматі.
Параметри підключення:
https://us02web.zoom.us/j/87326136016
Ідентифікатор конференції: 873 2613 6016
Код доступу: 2021

Оновлення компютерної техніки

    На заміну застарілої техніки кафедральні комп’ютерні класи оновились десятьма сучасними потужними комп’ютерами в добавок до 6 –ти, які кафедра отримала в минулому році. Всі комп’ютери поєднані в мережу, яка має вихід в Інтернет.

Конкурс студентських наукових робіт

   В рамках І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Системний аналіз» 03 лютого 2021 відбувся захист проєктів. Представлені на конкурс роботи були присвячені актуальним питанням в сферах агротехнологій, бюджетного фінансування ОТГ, створенню CRM систем. Перше місце здобув студент гр.КНТ-810м Білий Віталій з проєктом « Розробка CRM системи для стоматологічної клініки», наук.кер. доцент Денисенко О.І. Цей проєкт рекомендовано до участі у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Для конкурсантів, що посіли друге місце, запропоновано участь у M.Student Champ кейс-чемпіонаті від МЕТІНВЕСТ та Financial case Kernel.

Акредитація освітньої програми магістрів

   На засіданні 15/12/2020 Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було прийнято рішення про акредитацію освітньої програми другого (магістерського) рівня "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах" спеціальності 124 Системний аналіз . Вітаємо!

Вибори завідувача кафедри ситемного аналізу та ОM

  Вітаемо професора Корніча Григорія Володимировича з переобранням на посаду завідувача кафедри системного аналізу та обчислювальної математики.

Зустріч з випускниками

  16.12.2020 о 13-00 студенти запрошуються на зустріч з випускницею нашої кафедри Анною Аввакумовою, представником S-PRO. Тема зустрічі " Як почати кар'єру в ІТ"  https://zoom.us/j/6451820062?pwd=dDViQjAvdDFoanNrT2NQNkU3OXBnQT09

Захист дипломних робіт магістрів

  Кафедра системного аналізу вітає нових випускників! Захист дипломних робіт МАГІСТРІВ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ 2020 відбувся 14.12.2020. Бажаємо творчих успіхів та професійного зростання!

Концепція розвитку штучного інтелекту

    2 грудня Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку штучного інтелекту. Очікується, що штучний інтелект стане одним із ключових драйверів цифрової трансформації та загального зростання економіки України. Концепція передбачає створення умов для участі України у міжнародній співпраці з розвитку, регулювання та стандартизації штучного інтелекту, підвищення авторитету і рейтингів України у цій сфері, впровадження технологій штучного інтелекту в освіті, економіці, публічному управлінні, кібербезпеці, обороні та інших сферах задля підвищення конкурентоспроможності України у глобальному світі. В Концепції враховано пропозиції професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Володимира Бахрушина. З текстом Концепції можна ознайомитися за посиланням: https://thedigital.gov.ua/news/mikhaylo-fedorov-rozvivayuchi-sferu-shtuchnogo-intelektu-mi-zabezpechuemo-konkurentospromozhnist-ukraini-na-mizhnarodnomu-rinku.

 

Науково-методологічний семінар "Рішення математичних задач у наукових дослідженнях з агрономії"

      3 листопада 2020 у Інституті олійних культур Національної академії аграрних наук України відбувся науково-методологічний семінар на тему: «Рішення математичних задач у наукових дослідженнях з агрономії». Семінар відбувся on-line за допомогою програми ZOOM. В семінарі приймали участь науковці та аспіранти ІОК НААН, викладачі та студенти Національного університету «Запорізька політехніка».
     На семінарі було представлено доповідь Ведмедєвої Катерини Владиславівни, заступника директора ІОК НААН з наукової роботи, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника про напрями наукових досліджень в Інституті олійних культур.
     У доповіді висвітлювались приклади агротехнічних, селекційних та генетичних досліджень. За кожним з цих напрямів досліджень визначено складні моменти для вирішення наукових задач. Представлені особливо необхідні математичні розробки для пришвидшення селекційного процесу, розширення можливостей щодо обробки даних та представлення результатів у наукових публікаціях і практичного впровадження нових наукових знань у сільське господарство.
     В обговоренні прийняли участь студенти та науковці кафедри системного аналізу та обчислювальної математики. Були задані уточнюючи запитання щодо постановки проблем, визначено конкретний напрям з виконання практичних робіт на матеріалі досліджень науковців Інституту. Запропоновано математичні методи вирішення окремих задач у наукових дослідженнях. Заплановано подальші спільні наукові роботи.
     Також були запропоновані матеріали польових досліджень для наповнення навчально-методичних комплексів за освітніми програмами кафедри. На їх основі передбачається побудова навчальних завдань для студентів дослідницького характеру, зокрема з дисципліни Аналіз часових рядів

Запрошуємо до обговорення освітніх програм

З метою удосконалення освітньо-професійних програм «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» першого( бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 124 «Системний аналіз» запрошуємо всіх зацікавлених сторін приєднатись до обговорення змісту, наповнення та поліпшення освітніх прграм. Свої пропозиції, зауваження та побажання можна відпраляти на кафедральну адресу kafedra_saom@zntu.edu.ua

Участь у міжнародних конференціях

15 жовтня професор Володимир Бахрушин виступив з пленарними доповідями на двох міжнародних наукових конференціях>>>.

Акредитація освітньої програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» за спеціальністю 124 «Системний аналіз» за другим рівнем вищої освіти у період з 19.10.2020 р. по 21.10.2020 р

Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи з використанням технічних засобів відеозв'язку у Національному університеті «Запорізька політехніка» освітньо-професійної програми «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»  за спеціальністю 124 «Системний аналіз» за другим рівнем вищої освіти у період з 19.10.2020 р. по 21.10.2020 р. можна за посиланням>>>>

Відкрита зустріч учасників освітнього процесу (запрошуються усі бажаючі) з експертною групою:

 ID 19254 Національний університет "Запорізька політехніка", ОПП "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах"
Time: Oct 19, 2020 04:30 PM Kiev 
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/81832023482?pwd=dTZwV3NGTU9IS3N2Yy9zdWI0Z1RXdz09
Meeting ID: 818 3202 3482
Passcode: v3Py5c

Освітньо-професійна програма підготовки "Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах ">>>

Відомості про самооцінювання освітньої програми

Вітаємо з ювілеєм професора Бакурову А.В.

Шановна Анна Володимирівна! Від щирого серця вітаємо Вас з чудовим ювілеєм і бажаємо нових творчих успіхів, нових талановитих учнів, міцного здоров'я Вам і Вашій родині, удачі і світлих ідей, душевної гармонії і благополуччя, яскравих професійних досягнень у всіх Ваших справах, підтримки колег, бадьорості духу та спортивного азарту в усьому. Нехай ваша професія дарує Вам загальне визнання, а Ваша робота приносить нові досягнення.

Аналіз вимог роботодавців до фахівців з системного аналізу

Перелік вакансій та вимог роботодавців до фахівців з системного аналізу для Запорізького регіону

Лекція «Академічна доброчесність»

25 вересня 2020 р. в 12.15 на платформі ZOOM проф.Бахрушин В.Є. проведе лецію «Академічна доброчесність». Підключитись до конференції можна за посиланям https://us04web.zoom.us/j/72856841707?pwd=MEpiY3I1WUd2WlRZdUFUb2g0cEdKQT09 . Ідентифікатор конференції: 728 5684 1707, код доступу: 7e0HZx. Запрошуються всі бажаючі.

Зустрічі з роботодавцями

Важливою складовою в роботі кафедри системного аналізу та обчислювальної математики є сприяння працевлаштуванню випускників. Зустрічі студентів та викладачів кафедри з представниками підприємств та потенційними роботодавцями надають можливість ознайомити майбутніх фахівців з умовами праці, окреслити перелік компетенцій та вимог для вдалого працевлаштування. Постійний зворотній зв'язок з роботодавцями сприяє викладачам кафедри забезпечити відповідність навчальних планів сучасним стандартам освіти, що є запорукою конкурентоздатності випускників на ринку праці.

Традиційними для Запоріжжя також стали такі щорічні заходи як «Ярмарка вакансій» та «ІТ-форум», де є чудова можливість для випускників дізнатися про типові пропозиції роботодавців та про вимоги роботодавців щодо кваліфікації молодих фахівців.

Опитування студентів, викладачів та випускників

З метою удосконалення навчального процесу на кафедрі системного аналізу та обчислювальної математики проведено анонімне опитування студентів, викладачів та випускників. Результати опитування дозволили виявити проблемні напрямки діяльності кафедри, скорегувати навчальні плани, визначити основні пріоритети та окреслити шляхи подальшого розвитку.

Open Data Campus Запоріжжя

З 30 липня по 2 серпня проходив черговий Open Data Campus Запоріжжя - онлайн захід, присвячений створенню проєктів з обробки або генерації відкритих даних. Одним з учасників стала команда, яка в особі викладачів нашої кафедри представляла громадську організацію "Системні дослідження". За декілька днів учасникам треба було розробити власний проєкт, який би якимось чином покращував життя запоріжців та гостей міста, та презентувати його. В результаті мозкового штурму темою стала медична реформа, а саме вторинна ланка медичної допомоги. Було розроблено інтерактивну карту, що відображає залишки ліків, які закуповуються за бюджетний кошт, в міських лікарнях. Проєкт викликав певну зацікавленість з боку журі конкурсу та представників міськадміністрації, яка, в свою чергу, запропонувала подальшу співпрацю. Через брак часу багато початкових ідей не було реалізовано на момент закінчення роботи кампусу, тому запрошуємо всіх охочих приєднатися до подальшої розробки.

Вітаємо з ювілеєм професора Бахрушина В.Є.

Шановний Володимиру Євгеновичу! Прийміть щирі вітання й найкращі побажання з нагоди Вашого ювілею! Нехай кожен день додає Вам життєвих сил, оптимізму та наснаги для реалізації найсміливіших планів і задумів. Земних Вам щедрот та прихильності долі, розуміння і підтримки з боку рідних, друзів та колег!

Семінар "Комбінаторні конфігурації та їхні застосування"

На базі кафедри системного аналізу та обчислювальної математики НУ "Запорізька політехніка" та Льотної академії Національного авіаційного університету  відбувся ХХІІ Міжнародний науково-практичний семінар "Комбінаторні конфігурації та їхні застосування". В роботі семінару взяли участь науковці провідних вишів України та інших держав. Мета проведення семінару — обговорення актуальних проблем та підвищення інтересу учасників до активної наукової діяльності у досліджуваній галузі, а також сприяння формуванню наукових зв'язків між навчальними закладами та науковими установами. Відеозапис конференції можна переглянути тут>>>

III Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених 

Національний університет«Запорізька політехніка»,  кафедра системного аналізу та обчислювальної математики виступили співорганізаторами конференції «Інформаційні технології: теорія і практика». Тези доповідей IIІ-ї Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених, 2020 р., м. Харків

Навчання під час карантину

З метою забезпечення виконання індивідуальних навчальних планів здобувачів освіти викладачі кафедри СА та ОМ забезпечують інформаційне наповнення дисциплін в «Системі дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» (Moodle). Навчальні матеріали доступні за наступним посиланням:
Проведення дистанційних занять та консультацій відбувається з використанням мережевих технологій дистанційної освіти. Контактні дані викладачів наведені в файлі>>>>.  Також можна скористатись  Telegram-каналом кафедри системного аналізу та обчислювальної математики.

Кафедра САОМ у соцмережах

 

Facebook
Telegram
Instagram
YouTube

Вітаємо з 60-річчям!

29 лютого завідувачу кафедри системного аналізу та обчислювальної математики, доктору фізико-математичних наук, професору Корнічу Григорію Володимировичу виповнилось 60 років. Бажаємо нових наукових здобутків, творчої наснаги, талановитих учнів, міцного здоров’я! Хай щастить!

 

 

Громадська організація «Системні дослідження »

У жовтні 2019 р. за ініціативою кафедри створено громадську організацію «Системні дослідження», що здійснює свою діяльність без статусу юридичної особи з метою розповсюдження інформації про перспективи застосування системних досліджень, сприяння науковим та прикладним дослідженням у сфері системного аналізу, методів аналізу даних та прийняття рішень, цифрової трансформації суспільства, а також захисту законних соціальних, економічних та інших спільних інтересів своїх членів. (реєстр громадських об’єднань http://rgo.minjust.gov.ua/ за кодом 1504069).

До лав громадської організації входять всі викладачі та працівники кафедри, а також студенти і випускники кафедри. У листопаді 2019 р. до членів ГО «Системні дослідження» приєдналась кафедра системного аналізу і управління Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

 

Нам 10 років!

Кафедра відзначила 10 річчя першого випуску. На зустріч приїхали випускники різних років та поділились своїми враженнями та спогадами, висловили свої побажання щодо змісту дисциплін, які викладаються на кафедрі. Наші випускники успішно працюють в провідних установах та фірмах як в Україні, так і в інших країнах світу. Відбулась також корисна зустріч випускників зі студентами, які зараз опановують професію системного аналітика.

 

 

До уваги абітурієнтів

  Презентація спеціальності 124—«Системний аналіз»

 

Поширюємо партнерство

Зусиллями кафедри системного аналізу та обчислювальної математики в лютому 2017 року було підписано договір про співпрацю між Українським відділенням компанії SAS (ООО «САС Инститьют Эл.Эл.Си.» http://www.sas.com ) та Запорізьким національним технічним університетом (ЗНТУ) за умови використання в навчальному процесі технології SAS on Demand. Це дозволило стати учасником глобальної Академічної програми компанії SAS, що розроблена для студентів, дослідників, викладачів та керівників вищих навчальних закладів (ВНЗ).

 

 

 

У 1965 році, в результаті структурних перетворень, пов'язаних з відкриттям нових, перспективних спеціальностей, в ЗНТУ була створена кафедра обчислювальної математики. Головною метою створення нової кафедри було забезпечення викладання основних і спеціальних розділів вищої математики, а також нових дисциплін комп'ютерного циклу, впровадження комп'ютерних технологій в навчальний процес і наукові дослідження на кафедрах і в науково-дослідних лабораторіях університету. На кафедру була також покладена дуже актуальна в той час робота з підвищення кваліфікації в галузі обчислювальної техніки та комп'ютерних обчислень викладачів, аспірантів, наукових співробітників університету і його адміністрації. У 2002 році в руслі реорганізації структури університету на базі кафедри обчислювальної математики були сформовані дві кафедри - обчислювальної та прикладної математики. Кафедру обчислювальної математики очолив доктор фізико-математичних наук, професор Корніч Г.В. Дисципліни комп'ютерного напрямку залишилися на кафедрі обчислювальної математики, а математичні курси перейшли на кафедру прикладної математики.

З 2004 року відкрита нова спеціальність «Системний аналіз у управління», що ознаменувало новий етап у розвитку кафедри. Навчальним планом передбачена підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

Впровадження спеціальності викликано підвищенням попиту на таких фахівців у Запоріжжі та Придніпровському регіоні для роботи у різноманітних сферах діяльності, що потребують знання фундаментальних математичних, природничих, комп'ютерних, гуманітарних та соціально-економічних наук, а також вміння використовувати сучасні математичні методи та обчислювальну техніку для моделювання і прогнозування розвитку складних природничих, технічних та соціально-економічних систем.

У зв'язку з появою нових сучасних спеціальностей у університеті викладачами кафедри підготовлено ряд нових спеціальних курсів, у більшості пов'язаних з застосування математичних методів у економіці та новими інформаційними технологіями. Загалом кафедра забезпечує більше 20 загальнонаукових дисциплін та спеціальних курсів.

Кафедра також забезпечує заняття на підготовчих курсах та на факультеті післядипломної освіти. Викладачі кафедри обчислювальної математики працюють у учбових закладах області, які входять у склад учбово-навчально-наукового комплексу ЗНТУ, забезпечують організацію та проведення вступних іспитів.

На кафедрі виконуються фундаментальні та прикладні дослідження у галузі обчислювальної та прикладної математики та математичного і комп'ютерного моделювання. Підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації здійснюється через аспірантуру і докторантуру.

Провідні виробничі підприємства регіону, підприємства зв'язку, органи державної адміністрації та силових відомств, фінансові установи і комерційні структури виявили зацікавленість у підготовці спеціалістів з системного аналізу. Серед них промислові флагмани регіону і України, а саме ВАТ «Запоріжсталь», ТОВ «Мотор-Січ», СП «АвтоЗАЗ», ТОВ «Січ-Інфоком», ККБ «Іскра», ВАТ «Запоріжтрансформатор», ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ХК «АвтоКРАЗ», АБ «Експрес-Банк» та інші.

Випускники кафедри зможуть працювати науковими співробітниками з системного аналізу в галузі обчислень та обробки даних, адміністраторами та аналітиками баз даних, прикладними програмістами, фахівцями в інших галузях обчислень та комп'ютерного моделювання, керівниками підрозділів комп'ютерних послуг, проектів, програм та структурних підрозділів державних установ, підприємств, банків і фірм відповідного профілю.

На кафедрі працють 3 професори, доктори фізико-математичних та економічних наук, 6 доцентів, кандидатів фізико-математичних та технічних наук, 2 старших викладачі, 2 асистента, 1 завідувач лабораторії, 2 старших лаборанта.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Корніч Григорій Володимирович д.ф.-м.н., професор завідувач кафедри
Бакурова Анна Володимирівна д.ек.н., професор професор
Бахрушин Володимир Євгенович д.ф.-м.н., професор професор
Денисенко Олександр Іванович к.т.н., доцент доцент
Пархоменко Лариса Олександрівна к.ф.-м.н., доцент доцент
Подковаліхіна Олена Олександрівна к.ф.-м.н., доцент доцент
Рябенко Антон Євгенович к.ф.-м.н., доцент доцент
Савранська Алла Володимирівна к.ф.-м.н., доцент доцент
Терещенко Еліна Валентинівна к.ф.-м.н., доцент доцент
Широкорад Дмитро Вікторович к.ф.-м.н. старший викладач
Голубничий Віктор Вікторович   зав. лабораторією
Потапова Юлія Анатолієвна   ст. лаборант
Шаталова Наталія Іванівна   ст. лаборант

 

         Сьогодні на кафедрі працюють 2 комп’ютерних класи (аудиторії 355 та 359), в яких встановлено 32 комп’ютера  і 2 потужних сервери. Комп’ютери об’єднані у локальну мережу кафедри, яка, у свою чергу, підключена до комп’ютерної мережі університету з вільним виходом у INTERNET. Існує можливість бездротового доступу до INTERNET по WI-FI. Для складних наукових розрахунків застосовуються високопродуктивні робочі станції та сервери обчислень університетського центру інформаційних технологій. Є робочий кабінет для аспірантів з відповідним комп’ютерним оснащенням, методичний кабінет. Загальна площа кафедральних приміщень складає 368 кв. метрів.
         Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:

 • ауд. 361 – приміщення для викладачів;
 • ауд. 232a - приміщення завідуючого кафедри;
 • ауд. 355б – приміщення для аспірантів;
 • ауд. 355,359 - комп’ютерні класи кафедри;
 • ауд. 357 – кабінет основ комп’ютерного моделювання.

       Навчально-аудиторні площі кафедри відповідають вимогам СНІП.

Кафедра забезпечує викладання комп’ютерних дисциплін для всіх факультетів університету, а також підготовку студентів спеціальності системний аналіз.
Розробка навчально-методичного забезпечення, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, підготовки до практичних і лабораторних занять, виконання домашніх завдань, курсових, кваліфікаційних робіт тощо.
     Викладачами кафедри розроблені методичні вказівки, які містять тематику курсових проектів, вимоги до їх змісту і оформлення, порядок захисту, рекомендовану літературу. Щорічно видаються нові посібники, конспекти лекцій та методичні вказівки. По деяким дисциплінам застосовується оригінальне програмне забезпечення, створене на кафедрі системного аналізу та обчислювальної математики. В учбовий процес активно впроваджуються наукові дослідження та винаходи викладачів.

Кафедра веде підготовку фахівців за спеціальністю 124 – «Системний аналіз», освітня програма – «Інтелектуальні технології та прийняття рішень». Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра, магістра та доктора філософії (PhD).

Системний аналітик – одна з новітніх професій, що базується на ІТ-технологіях та математичному моделюванні. Однією з основних переваг фахівців з системного аналізу є універсальність підготовки, завдяки якій майбутні випускники здатні вирішувати проблеми і завдання високого рівня в будь-яких сферах діяльності людини. Фахівці з системного аналізу спираються на комплекс загальнонаукових, експериментальних, природничих, статистичних, математичних методів і застосовують системний підхід при аналізі та вирішенні проблем в складних технічних, економічних, екологічних системах. Спостерігається стійке зростання попиту на фахівців, що володіють сучасними технологіями аналізу даних, а Гарвардський бізнес-огляд визначив професіонала в галузі аналізу даних як «найпривабливішу роботу 21-го століття».

Випускники кафедри можуть працювати системними аналітиками, науковими співробітниками з системного аналізу в галузі обчислень та обробки даних, адміністраторами та аналітиками баз даних, фахівцями в інших галузях обчислень та комп`ютерного моделювання, керівниками підрозділів комп`ютерних послуг, проектів, програм та структурних підрозділів державних установ, підприємств, банків і фірм відповідного профілю.

 

  Освітньо-професійна програма підготовки бакалаврів >>>

Відомості про самооцінювання ОПП першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах» за спеціальністю 124 «Системний аналіз» >>>

Навчальні дисципліни, що вивчаються на ступені бакалавр напряму підготовки 124 Системний аналіз освітньої програми (спеціалізації) «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»

Перелік обов'язкових освітніх компонент ОП  першого освітнього рівня

Перелік вибіркових освітніх дисциплін ОП  першого освітнього рівня

 

 Навчальні дисципліни, що вивчаються на ступені магістр напряму підготовки 124 Системний аналіз освітньої програми (спеціалізації) «Інтелектуальні технології та прийняття рішень в складних системах»

Освітньо-професійна програма підготовки магістрів >>>

І. Цикл загальної підготовки

Обов’язкові компоненти ОП

Вибіркові компоненти ОП

ІІ. Цикл професійної підготовки

Обов’язкові компоненти ОП

Вибіркові компоненти ОП

 

 • Методичні вказівки та завдання з курсу “Методи теоретичної фізики” для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 124 “Системний аналіз” для всіх форм навчання. Механіка. /Укл.: Г.В. Корніч, О.О. Подковаліхіна, О.В. Кривцун, Д.В. Широкорад, В.І. Кіпріч.- Запоріжжя: НУ “Запорізька політехніка”, 2021.- 60 с.
 • Методичні вказівки та завдання з курсу “Основи моделювання наносистем” для студентів другого (магістрського) рівня вищої освіти за спеціальністю 124 “Системний аналіз” для всіх форм навчання. Молекулярна динаміка. /Укл.: Г.В. Корніч, О.О. Підковаліхіна, О.В. Кривцун, Д.В. Широкорад, В.І. Кіпріч.- Запоріжжя: НУ “Запорізька політехніка”, 2021.- 21 с.
 • Об’єктно-орієнтоване програмування. Функціональне програмування. Методичні вказівки й завдання до курсової роботи для студентів спеціальності 124 «Системний аналіз» всіх форм навчання / Укл.:  Д.В. Широкорад, О.І. Денисенко, А.Є. Рябенко – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 33 с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Архітектура комп'ютерних систем» для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 – «Системний аналіз»/Укл.: О.І.Денисенко, Е.В.Терещенко, Д.В.Широкорад - Запоріжжя: НУ«Запорізька політехніка», 2021. - 42с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання курсової роботи з дисципліни «Бази даних та знань» для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 «Системний аналіз» /Укл.: О.І.Денисенко, О.О.Подковаліхіна, Л.О.Пархоменко - Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. - 70 с.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт за темою «Диференціальні рівняння» курсу «Математичні методи системного аналізу» для студентів спеціальності 124 Системний аналіз всіх форм навчання / Укл.: А.В. Савранська, О.О. Подковаліхіна – Запоріжжя:НУ"Запорізька політехніка" , 2021. – 47 с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання курсового проекту з дисципліни «Теорія управління та прогнозування в складних системах» для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 Системний аналіз. / Укл. Бахрушин В.Є.,  Пархоменко Л.О. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 22 с.
 • Основи методів оптимізації. Методичні вказівки і завдання до лабораторних робіт за курсом “Методи оптимізації та дослідження операцій” для студентів спеціальності 124 Системний аналіз. / Укл. Терещенко Е.В., Лозовська Л.І., Пархоменко Л.О. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 66с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання курсового проекту з дисципліни “Методи оптимізації та дослідження операцій” для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 Системний аналіз. / Укл. Терещенко Е.В., Бакурова А.В., Пархоменко Л.О. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 21 с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання курсового проекту з дисципліни “Основи системного аналізу” для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 Системний аналіз. / Укл. Бахрушин В.Є.,  Пархоменко Л.О. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 24 с.
 • Методичні вказівки до виконання  дипломних робіт для студентів усіх форм навчання спеціальності 124 – Системний аналіз./ Укл. Денисенко О.І., Терещенко Е.В., Широкорад Д.В. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка». 2020. – 46 с.
 • Аналіз і побудова алгоритмів і структури даних. Завдання до лабораторних робіт і методичні вказівки для самостійної роботи для студентів спеціальності 124 "Системний аналіз" всіх форм навчання / Укл. Кривцун О.В., Терещенко Е.В., Бакурова А.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. - 16 с.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання курсової роботи з дисципліни «Комп’ютерні мережі та проектування Internet-ресурсів» для студентів всіх форм навчання спеціальності 124 – Системний аналіз / Укл.: Денисенко О. І., Подковаліхіна О.О., Савранська А. В. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка, 2019. – 54 с.
 • Лабораторні роботи з курсу «Програмування та алгоритмічні мови» (основи прогамування мовою С++). Завдання і методичні вказівки для студентів спеціальності 124 – Системний аналіз всіх форм навчання / Укл.: Кривцун О. В., Денисенко О. І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 51 с.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт з курсу „Теорія ймовірностей” для студентів напряму підготовки 124 „Системний аналіз” галузі знань 12 „Інформаційні технології” денної форми навчання Частина 1. Тема 1. Ймовірність випадкових подій. Тема 2. Послідовності випробувань / Укл.: А.В.Савранська, О.В.Кривцун, Е.В. Терещенко, А.В. Бакурова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 59 с.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт з курсу „Теорія ймовірностей” для студентів напряму підготовки 124 „Системний аналіз” галузі знань 12 „Інформаційні технології” денної форми навчання Частина 2. Тема 3. Випадкові величини. Тема 4. Функції випадкових аргументів. Система двох випадкових величин /Укл.: А.В.Савранська, О.В.Кривцун, Е.В. Терещенко, А.В. Бакурова. – Запоріжжя: ЗНТУ,2019. – 62 с.
 • Методичні вказівки та індивідуальні завдання до дисципліни «Алгебра та геометрія» за темою «Елементи теорії лінійних просторів». Для студентів спеціальності 124 – Системний аналіз денної та заочної форм навчання / Укл.: Денисенко О. І., Рябенко А. Є. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт з курсу «Інформаційні системи і технології в торгівлі» для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність / Укл.: Денисенко О. І., Подковаліхіна О.О., Кривцун О.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 42 с.
 • Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень. Методичні вказівки до курсових робіт для студентів всіх форм навчання спеціальності 124 – Системний аналіз. Освітньо-квапіфікаційний рівень: магістр / Укл.: Корніч Г. В., Біла Н.І., Бакурова А.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 30 с.
 • Методи штучного інтелекту. Методичні вказівки до лабораторних робіт для студентів всіх форм навчання спеціальності 124 – Системний аналіз. Освітньо-квапіфікаційний рівень: бакалавр / Укл.: Бакурова А. В., Терещенко Е. В., Кривцун О. В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 40 с.
 • Методичні вказівки та індивідуальні завдання до лабораторних робіт з курсу «Прогрмне забезпечення ЕОМ» за темою «Програмування мовою VBA у середовищі Microsoft Excel» для студентів напрямку подготовки 6.040303 Системний аналіз/ Укл. Кузіна В.М., Оникієнко Т.М.  - Запоріжжя: ЗНТУ, 2009.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт з курсів «Основи інформатики та обчислювальної техніки»..»Інформатика»  для студентів  технічних спеціальностей усіх форм навчання / Укл. Вишневська В.Г. Корнєєва О.В.. Романіченко Г.В.. Кузьменко А.О. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2009.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт з курсу «Випадкові процеси» для студентів напряму підготовки 6.040303 «Системний аналіз» денної форми навчання/ Укл. Савранська А.В. Корнєєва О.В.. Кузьменко А.О. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2009.
 • Лабораторні роботи з курсу  «Обчислювальна техніка та програмування» завдання і методичні вказівки для студентів електричного факультету денної форми навчання / Укл. Оникієнко Т.М.. Кузіна В.М., Кіпріч В.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2009.
 • Методичні вказівки та індивідуальні завдання до практичних занять та  самостійної роботи з дисципліни «Теорія ймовірностей та математична статистика». Розділ 1 «Елементи теорії ймовірностей – випадкові події» для студентів спеціальності 6.040303 «Системний аналіз» денної форми навчання/ Укл. Галан О.Є. . Пархоменко Л.О.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та індивідуальні завдання до практичних занять та  самостійної роботи з дисципліни «Теорія ймовірностей та математична статистика». Розділ 2 «Елементи теорії ймовірностей – випадкові величини» для студентів спеціальності 6.040303 «Системний аналіз» денної форми навчання/ Укл. Галан О.Є.. Пархоменко Л.О. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та індивідуальні завдання пл. дисципліні «Теорія ймовірностей та математична статистика» для лабораторних  та самостійних робіт студентів 6.040303 «Системний аналіз денної форми навчання/ Укл. Галан О.Є.. Пархоменко Л.О.  - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Теорія прийняття рішень, теоретичні відомості та практичні завдання  для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» денної форми навчання/ Укл. Коротунова О.В., Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Основи методів оптимізації . Методичні вказівки і завдання до лабораторних робіт за курсом «Методи оптимізації та дослідження операцій» для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» денної форми навчання/ Укл. Лозовська Л.І.. Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт з курсів «Інформатика» «Алгоритмічні мови та програмне забезпечення « за темою «Системний аналіз та оптимізація засобами Excel» для студентів технічних спеціальностей усіх форм навчання/ Укл. Вишневська В.Г.. Корнєєва О.В.. Терещенко Е.В.. Пугіна К.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Конспект лекцій з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій» для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» денної форми навчання, частина 1/ Укл. Лозовська Л.І.. Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Конспект лекцій з дисципліни «Методи оптимізації та дослідження операцій» для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» денної форми навчання, частина 2/ Укл. Лозовська Л.І.. Терещенко Е.В.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання самостійних робіт з тем: «Диференційні рівняння вищих порядків». «Системи диференційних рівнянь» з курсу «Диференційні рівняння» Для студентів денної форми навчання спеціальності 4.03603 – Системний аналіз/ Укл. Савранська А.В., Корнєєва О.В., Кузьменко А.О..- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до виконання самостійних робіт з тем: «Диференційні рівняння першого порядку». лз курсу «Диференційні рівняння» Для студентів денної форми навчання спеціальності 4.03603 – Системний аналіз/ Укл. Савранська А.В., Корнєєва О.В., Кузьменко А.О.. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт і самостійної роботи студентів з курсу «Системний аналіз» для студентів всіх форм навчання спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» / Укл. Корніч Г.В., Терещенко Е.В.. Пянкова Ю.В.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних та сома остійних робіт з курсів «Інформатика». «Алгоритмічні мови та програмне забезпечення» за темою « Програмування лінійних та розгалужених обчислювальних процесів» засобами VBA для студентів технічних спеціальностей усіх форм навчання/ Укл. Вишневська В.Г.,Корнєєва О.В.,Терещенко Е.В.. Путіна К.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до самостійних робіт з курсу «Теорія керування» для студентів напряму 6.040303 «Системний аналіз» / Укл. Саранська А.В., Корнєєва О.В.. Кузьменко А.О.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Чисельні методи  . Методичні вказівки жл практичних та лабораторних робіт для студентів денної форми навчання напряму 6.040303 «Системний аналіз» / Укл. Біла Н.І. Подковаліхіна О.О. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Основи дискретної математики. Теорія та застосування. Частина 1. Теоретичні відомості та практичні завдання для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз» / Укл. Пінчук В.П., Бакурова Г.В.. Подковаліхіна О.О.. Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2007.
 • Основи дискретної математики. Теорія та застосування. Частина 2. Теоретичні відомості та практичні завдання для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз» / Укл Пінчук В.П., Бакурова Г.В., Подковаліхіна О.О., Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2007.
 • Основи алгебри логіки. Теорія та застосування. Теоретичні відомості та практичні завдання для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління»  денної форми навчання / Укл. Пінчук В.П., Бакурова Г.В.. Подковаліхіна О.О.. Терещенко Е.В - Запоріжжя: ЗНТУ, 2007.
 • Обчислювальні методи. Методичні вказівки до практичних занять та лабораторних робіт. Для студентів денної форми навчання спеціальності 4.03603 – Системний аналіз. Частина 1. / Укл. Біла Н.І., Подковаліхіна О.О.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2008.
 • Методичні вказівки та завдання до курсової роботи  з дисципліни  «Методи оптимізації та дослідження операцій» для студентів спеціальності 6.080200 «Системний аналіз та управління» денної форми навчання/ Укл. Терещенко Е.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2007.
 • Методичні вказівки та завдання до контрольної роботи № 1 за темою «Програмування мовою Visual Basic» з дисциплін «Інформатика». «Обчислювальна техніка та програмування» для студентів технічних спеціальностей заочної форми навчання і завдання до самостійних занять для студентів денної форми навчання / Укл. Пархоменко Л.О. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2007.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт з курсів «Обчислювальна техніка та програмування». «Алгоритмічні мови та програмне забезпечення» за темою «Масиви» для студентів технічних спеціальностей всіх форм навчання/ Укл. Вишневська В.Г. Корнєєва О.В.. Терещенко Е.В. Лозовська Л.І.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2006.
 • Електронні таблиці Excel Методичні вказівки й завдання до лабораторних робіт за курсом «Інформатика та комп’ютерна техніка» для студентів денного відділення економічних спеціальностей, / Укл. Біла Н.І.. Кузіна В.М., Оникієнко Т.М. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2006.
 • Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Обчислювальна техніка та програмування» для студентів з англійською мовою навчання/ Укл. Біла Н.І., Корніч Г.В., Богданова Є.М. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2006.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт з курсу «Бази даних та інформаційні системи» за темою «Робота в СУБД Access з використанням SQL» для студентів денної форми навчання спеціальності 7.080203 Системний аналіз і управління/ Укл. Кузіна В.М. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2006.
 • Електронні таблиці Excel методичні вказівки та завдання до лабораторних робот за курсом «Основи інформаційних технологій» для студентів ФПО економічних спеціальностей / Укл.  Біла Н.І.. Зарубіна Т.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2005.
 • Методичні вказівки та завдання до контрольної роботи з курсу «Інформатика та комп’ютерна техніка»  за темою «Обробка даних засобами електронних таблиць Excel для студентів заочної форми навчання економічних спеціальностей/ Укл.  Біла Н.І., Кузіна В.М. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2005.
 • Основи програмування на С++  лабораторні роботи з курсу «Інформатика» для студентів спеціальності «Системний аналіз та управління» всіх форм навчання/ Укл.  Лозовська Л.І.. Пінчук В.П. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2005.
 • Комп’ютерні мережі. Методичні вказівки і завдання до контрольної роботи за курсом «Комп’ютерні мережі та телекомунікації» для студентів заочного відділення спеціальності «Менеджмент» / Укл. Біла Н.І. Денисенко О.І.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2005.
 • Методичні вказівки та завдання до лабораторних робіт з курсу «Основне програмне забезпечення» за темою Робота з електронними таблицями EXCEL для студентів денної форми навчання спеціальності 7.080204 «Системний аналіз і управління» / Укл. Денисенко О.І., Корніч Г.В., .- Запоріжжя: ЗНТУ, 2004.
 • Методичні вказівки і завдання до контрольної роботи з курсу «Інформатика та комп’ютерна техніка Створення таблиць та запитів в Visual FoxPro для студентів заочної форми навчання спеціальності 7.050104 – фінанси/ Укл. Кузіна В.М. Оникієнко Т.М..- Запоріжжя: ЗНТУ, 2004.
 • Конспект лекцій з дисципліни «Інформаційні технології» для студентів спеціальності «Переклад (технічний) / Укл. Корніч В.Г., Пінчук  В.П.. Біла Н.І.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2004.

 

 

 

Сторінки