Аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття по дисциплінах спеціальності, що акредитується, проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться у загальному користуванні. Усі лабораторії обладнано сучасним устаткуванням, яке включає різноманітну контрольно-вимірювальну апаратуру, обчислювальну техніку та обладнання.
До складу матеріально-технічної бази кафедри входять наступні лабораторії, аудиторії, кімнати.
Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:
Аудиторія №11 – лабораторія вантажопідйомних машин. Oснащена діючим пасажирським ліфтом, кран-балкою та діючими моделями мостового, велосипедного, кабель-крана, настінно-поворотного крана та іншими макетами вантажопідйомних машин для виконання лабораторних робіт по дисциплінам “Вантажопідйомні крани”, “Спеціальні крани”, “Будівельна механіка та металоконструкції”, які читаються на кафедрі. Є також плакати до лекцій та практичних занять. З лабораторії знаходиться тензостанція для дослідження металоконструкцій.
Аудиторія №11а – лабораторія вантажопідйомних кранів. Оснащена електротельфером вантажопідйомністю 3,2 т., діючим краном-штабелювальником Q=160 кг, є чотири стенда з гальмами для виконання лабораторних робіт з ПТМ, стенд обмежувача вантажопідйомності, безредукторна лебідка з вантажоупорним гальмом, декілька макетів механізмів спеціальних кранів.
Аудиторія №13 – лабораторія машин безперервного транспорту. Оснащена діючим стрічковим конвеєром, діючими моделями вібро- та стрічкового конвеєрів і макетами, на базі яких студенти виконують лабораторні роботи по дисциплінам “Машини безперервного транспорту”, “Комплексна механізація навантажувально-розвантажувальних транспортних і складських робіт”.
Аудиторія № 21-а – лабораторія неруйнівного контролю, викладацька, комора. Містить два стелажа з плакатами до лекцій та практичних занять, шість шаф, стіл лабораторний з приладами, сім однотумбових столів, сім стільців, два кульмана, де студенти одержують консультації зі складних теоретичних питань та практичних, лабораторних, курсових, дипломних робіт.
Аудиторія № 174а – лабораторія динамічних випробувань ім. проф. П.А. Михайлова. Оснащена стендами, випробувальним устаткуванням. Використовується для проведення лабораторних і дослідних робіт з дисциплін: «Проектування металоконструкцій», «Дослідження напружено-деформованого стану металоконструкцій підйомно-транспортних, дорожних, меліоративних машин», «Діагностування фактичного стану підйомно-транспортних, дорожних, меліоративних машин».
Паспорт лабораторії
Положення
Вид на шафи налаштування
Зона викладання
Пульт керування
Установка РС-1
Аудиторія № 543 – лекційна спеціалізована аудиторія. Оснащена стендами, що містять необхідну інформацію з курсу «Деталі машин та основи конструювання».
Аудиторія № 544 – комп'ютерний клас кафедри. В класі встановлено 13 сучасних персональних комп'ютерів із системами автоматизованого проектування (САПР), які об'єднані в локальну мережу та мають зв'язок з університетською і з міжнародною мережею “Internet”, а також розміщені периферійні пристрої. Проводяться заняття, зв'язані з розрахунками і проектуванням по всім дисциплінам, які читаються на кафедрі.
Аудиторія № 544-а – Лабораторія дистанційної освіти. Перша на факультеті лабораторія, створена для проведення дистанційних занять зі студентами кафедри ДМ і ПТМ.
Аудиторія № 545 – лабораторія деталей машин. Оснащена лабораторними установками ДМ-41 в кількості – 2 штуки, ДМ-28М – 2 шт., приладом для вивчення роботи редуктора з циліндричними прямозубими колесами, установкою ДМ-36, лабораторною установкою для випробувань різьбових з'єднань, наочними стендами, необхідним інструментом. Читаються дисципліни “Деталі машин”, “Основи конструювання машин”.
Аудиторія № 545-а – методичний кабінет кафедри. Кімната оснащена відповідними робочими місцями, необхідною навчально-методичною та довідковою літературою, документацією щодо роботи кафедри.
Аудиторія № 546-а – лабораторія деталей машин. Оснащена редукторами для виконання лабораторних робіт, необхідними плакатами. Проводяться лабораторні роботи з курсів “Деталі машин”, “Основи конструювання машин”.
Лабораторія контактних випробувань – підвал 4 корпусу. Оснащена діючими установками для проведення експериментіз із контактної витривалості, а також аудиторією для проведення лекційних, лабораторних, практичних занять з різних курсів кафедри.
Лабораторія аддитивного виробництва та 3D друку – підвал 4 корпусу. Оснащена двома сучасними 3D принтерами.
В навчальному процесі кафедрою використовуються різні технічні засоби, серед яких є такі: комп'ютерні програми (45 одиниць), плакати до різних дисциплін та презентації (250 штук), стенди, зразки та моделі (54 одиниці). Склад та кількість технізованих навчальних засобів постійно оновлюється викладачами кафедри.