Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут інформатики та радіоелектроніки » Факультет радіоелектроніки та телекомунікацій

Кафедра захисту інформації

Емблема кафедри «Захист інформації» ЗНТУ

Кафедра «Захист інформації» (ЗІ)

Рік початку діяльності: 2006

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., професор Карпуков Леонід Матвійович

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія технічних засобів захисту інформації
 • Навчальна лабораторія цифрових методів обробки та захисту інформації

Спеціальності:

125 – «Кібербезпека», освітні програми:

«Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки»
«Безпека інформаційних і комунікаційних систем»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 31-А, 36, 32-А
тел.: +380(61)7698491, +380(61)7698421, +380(61)7698597
e-mail: kafedra_zahisty@zntu.edu.ua
 • Квітень 2019

1. Досягнення наших студентів: студенти груп РТ-714, РТ-814  Гайтота Євгенія Валентинівна (диплом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки, почесна грамота за ІІІ місце з дисципліни "Управління інформаційною безпекою", почесна грамота за ІІІ місце з дисципліни "Прикладна криптологія"), Чуницька Вікторія Володимирівна Розумовський Кирило Ігорович (почесна грамота за ІІІ місце в груповому заліку) під керівництвом доцента кафедри захисту інформації Неласої Ганни Вікторівни прийняли активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Кібербезпека", яка проходила в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Квітень 2018

1. Досягнення наших студентів: студентка групи РТ-813 Литовка Тетяна Василівна ( диплом ІІІ ступеня ступеня Міністерства освіти і науки) під керівництвом доцента кафедри захисту інформації Щекотихіна Олега В’ячеславовича  прийняла участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017-2018  навчальному році за спеціальністю "Кібербезпека", який проходив у НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського". Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

2. Досягнення наших студентів: студенти груп РТ-714, РТ-814  Розумовський Кирило Ігорович (диплом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки, почесна грамота за ІІІ місце з дисципліни "Управління інформаційною безпекою", почесна грамота за ІІІ місце з дисципліни "Прикладна криптологія"), Чуницька Вікторія Володимирівна (почесна грамота за ІІ місце з дисципліни "Управління інформаційною безпекою"), Гайтота Євгенія Валентинівна під керівництвом старшого викладача кафедри захисту інформації Нікуліщева Геннадія Ігоровича прийняли активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Кібербезпека", яка проходила в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Липень 2017

1. Досягнення наших студентів: студенти групи РТ-815 у складі двох команди  ZNTU_Crutch_Stackers: Грицев Владислав Ігорович, Войтіх Максим Ігорович, Брусенський Владислав Романович прийняли активну участь у Дванадцятій відкритій міжнародній студентській олімпіаді з програмування ім. С.О. Лебедева та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2017», яка проходила у Київському політехнічному інститут ім. Ігоря Сикорського. Тренер Неласа Ганна Вікторівна,  доцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Травень 2017

1. Досягнення наших студентів: студент групи РТ-712 Таган Дмитро Андрійович виконував дипломний проект "Розробка КСЗІ типового робочого місця АС-1 четвертої категорії на базі «Гриф»" на замовлення Управління Держспецзвязку в Запорізькій області. Результати роботи мають практичну цінність і будуть використовуватись при розгортанні захищених систем в регіоні та при здійсненні методичного супроводження органів деожавної влади. Науковий керівник Лізунов Сергій Іванович, професор кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студента та його керівника і бажаємо подальших перемог!

2. Досягнення наших студентів: студентка групи РТ-712 Ігнатенко Катерина Валеріївна виконувала дипломний проект "Розробка КСЗІ типового робочого місця АС-1 четвертої категорії на базі «Лоза-1»"  на замовлення Управління Держспецзвязку в Запорізькій області. Результати роботи мають практичну цінність і будуть використовуватись при розгортанні захищених систем в регіоні та при здійсненні методичного супроводження органів деожавної влади. Науковий керівник Лізунов Сергій Іванович, професор кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентку та їх керівника і бажаємо подальших перемог!

 • Квітень 2017

1. Досягнення наших студентів: студенти групи РТ-813  Литовка Тетяна Василівна, Яцький Олег Віталійович , Антонюк Максим Андрійович прийняли активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі "Інформаційна безпека", яка проходила в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Березень 2017

1. Досягнення наших студентів: студентка Лех Вікторія Олександрівна (група РТ-812м) прийняла активну участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з спеціальності "Кібербезпека" 2016/2017 н.р., який проходив в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. Науковий керівник Козіна Галина Леонідівна, доцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентку та її керівника і бажаємо подальших перемог!

2. Досягнення наших студентів: студент групи РТ-813 Дьяченко Антон Володимирович прийняв участь в дев’ятому міжнародному ІТ-чемпіонаті "Золотий байт", що організує Комп’ютерна академія "ШАГ" та посів призове ІІ місце в номінації "Startup challenge" регіонального туру в м. Запоріжжі з проектом "Стартап в області інтернет речей: FRIENDS REMINDER". Науковий керівник Неласа Ганна Вікторівнадоцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студента та його керівника і бажаємо подальших перемог!

3. Досягнення наших студентів: студенти групи РТ-814 Гуменяк Данило Вадимович, Убоженко Сергій Сергійович, Москаленко Владислав Ігорович прийняли активну участь в дев’ятому міжнародному ІТ-чемпіонаті "Золотий байт", що організує Комп’ютерна академія "ШАГ" в номінації "Startup challenge" регіонального туру в м. Запоріжжі з проектом "Сервіс міськіх заходів WIG (Where am I going?)". Науковий керівник Неласа Ганна Вікторівнадоцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

4. Досягнення наших студентів: студенти групи РТ-815 у складі двох команд  ZNTU_Crutch_Stackers: Грицев Владислав Ігорович, Войтіх Максим Ігорович, Коба Богдан Сергійович та ZNTU_ViV: Матвейчук Олена Валеріївна, Брусенський Владислав Романович, Безрук Єгор Анатолійович прийняли активну участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM ICPC 2017, яка проходила у Запорізькому національному університеті. Тренер Неласа Ганна Вікторівна,  доцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Квітень 2016

1. Досягнення наших студентів: студенти Лех Вікторія Олександрівна (група РТ-812), Литовка Тетяна Василівна (група РТ-813), Яцький Олег Віталійович (група РТ-813) під керівництвом доцента кафедри захисту інформації Неласої Ганни Вікторівни прийняли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі "Інформаційна безпека", яка проходила в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, де посіли призове ІІІ командне місце. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Березень 2016

1. Досягнення наших студентів: студенти  у складі двох команд  ZNTU_Crutch_Stackers (група РТ-815): Грицев Владислав Ігорович, Войтіх Максим Ігорович, Коба Богдан Сергійович та ZNTU_Lavanda (група РТ-813): Литовка Тетяна Василівна, Яцький Олег Віталійович, Хвостенко Андрій Іванович прийняли активну участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM ICPC 2016, яка проходила у Запорізькому національному університеті. Тренер Неласа Ганна Вікторівна,  доцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Грудень 2015

1. Досягнення наших студентів: студентка Панкова Тетяна (група РТ-712) взяла участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу студентську наукову роботу 2015/2016 н.р. з роботою «Криптографічний протокол захисту інформації в радіоканалах БПЛА з використанням асиметричних алгоритмів» ( науковий керівник Лізунов Сергій Іванович, професор кафедри захисту інформації) де посіла призове ІІ місце. Щиро вітаємо студентку та її керівника і бажаємо подальших перемог!

 • Березень 2014

1. Досягнення наших студентів:       Читати про це на головній сторінці сайту ЗНТУ       26-27 березня 2014 р. студенти університету Андрій Гальченко (РТ-710), Андрій Тверденко (РТ-719) взяли участь у підсумковій конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Інформаційна безпека», який проводився Національним університетом «Львівська політехніка». Андрій Тверденко виступив у секції «Системи технічного захисту інформації» з доповіддю на тему «Розробка оптичного детектору пристроїв прихованого відеоспостереження» (науковий керівник – Корольков Роман Юрійович, старший викладач кафедри захисту інформації) і був нагороджений Грамотою за кращу реалізацію. Дипломом ІІІ ступеня конкурсна комісія нагородила Андрія Гальченка за доповідь на тему «Спосіб ідентифікації типу нелінійності дефектів дротових ліній зв'язку» (науковий керівник – Гулін Олексій Сергійович, асистент кафедри захисту інформації).       Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

2. Досягнення наших студентів:      Читати про це на головній сторінці сайту ЗНТУ       12-13 березня 2014 р. четверо студентів нашого університету (Сергій Шадрін, група РТ-919, Валентин Галкін, група РТ-810, Андрій Гребінь, група РТ-810 і Оксана Сеник, група МТУ-230) під керівництвом Бєлікова Дениса Вікторовича, асистента кафедри захисту інформації, брали участь в очному турі Південно-Східного регіону Міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe 2013/2014». За підсумками участі в цьому етапі олімпіади Сергій Шадрін посів ІІ місце.       Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

3. Досягнення наших студентів: студенти  групии РТ-814 у складі команди  ZNTU_TheStrangers: Гуменяк Данило Вадимович, Убоженко Сергій Сергійович, Білоцерковський Євгеній Олександрович, Сизоненко Дмитро Олександрович прийняли активну участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM ICPC 2015, яка проходила у Запорізькому національному університеті. Тренер Неласа Ганна Вікторівна,  доцент кафедри захисту інформації. Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших перемог!

 • Травень 2013

1. ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ КАФЕДРАЛЬНОЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ЗА 2012-2013 НАВЧАЛЬНИЙ РІК   Завантажити

 • Квітень 2013

18.04 - о 13-30 на кафедрі буде проведено конференцію "Тиждень науки ЗНТУ". Запрошуються всі бажаючі !

Кафедра «Захист інформації» надає можливість отримати ступінь бакалавра (4 роки) та магістра (5,5 років) за денної або заочної форми навчання.

Умови прийому до вищих навчальних закладів в 2017 році:
http://mon.gov.ua

 

 

Розклад занять викладачів кафедри ЗІ:   xlsx

Графік консультацій викладачів кафедри ЗІ:   xls

Рекомендації щодо складання переліку законодавчих, нормативно-правових та нормативних документів, необхідних для провадження господарської діяльності у галузі технічного захисту інформації

http://www.dsszzi.gov.ua/dstszi/control/uk/publish/article?showHidden=1&art_id=92368&cat_id=48306

 

Указ Президента України

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про Доктрину інформаційної безпеки України»

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/47/2017

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №242/2016

Про Національний координаційний центр кібербезпеки

http://www.president.gov.ua/documents/2422016-20141

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №96/2016

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про Стратегію кібербезпеки України"

http://www.president.gov.ua/documents/962016-19836

 

Інші новини:

СБУ заблокировала распространение в Украине шпионского программного обеспечения http://mhub.top/2018/01/15/sbu-zablokirovala-rasprostranenie-v-ukraine-shpionskogo-programmnogo-obespecheniya/

Глава Киберполиции рассказал о количестве преступлений в стране http://mignews.com.ua/proisshestviya/19465628.html

Президент утвердил закон о кибербезопасности Украины http://www.unn.com.ua/ru/news/1697333-prezident-zatverdiv-zakon-pro-kiberbezpeku-ukrayini

Украинцев предупредили о возможном начале новой волны кибератак http://mignews.com.ua/society/19349739.html

Глава киберполиции назвал вирус, который атаковал Украину http://mignews.com.ua/proisshestviya/19349969.html

До питань національного кіберзахисту необхідно залучати бізнес, – експерт http://24tv.ua/ru/do_pitan_natsionalnogo_kiberzahistu_neobhidno_zaluchati_biznes__ekspert_n876292

Пользователей Android атаковал новый вирус, который блокирует экраны https://24tv.ua/ru/polzovatelej_android_atakoval_novyj_virus_kotoryj_blokiruet_jekrany_n876372

Украине грозит новая мощная кибератака: в СБУ дали рекомендации относительно действий http://24tv.ua/ru/ukraine_grozit_novaja_moshhnaja_kiberataka_v_sbu_dali_rekomendacii_otnositelno_dejstvij_n875823

Президент ввел в действие решение СНБО об усилении кибербезопасности http://www.unn.com.ua/ru/news/1684863-prezydent-uviv-u-diiu-rishennia-rnbo-pro-posylennia-kiberbezpeky

НАТО готово перейти ко второму этапу сотрудничества с Украиной по кибербезопасности http://mignews.com.ua/politics/18643559.html

В МИД внедрят сверхсовременные системы киберзащиты http://rian.com.ua/society/20170704/1025538216.html

Специалисты Symantec предложили простой способ защиты от вируса-вымогателя Petya http://itc.ua/news/spetsialistyi-symantec-predlozhili-prostoy-sposob-zashhityi-ot-virusa-vyimogatelya-petya

Кибератака на украинские банки и СМИ: что за вирус и как ему противостоять http://mignews.com.ua/proisshestviya/18429050.html

Мощная хакерская атака "уложила" компьютерные сети украинских СМИ, банков, метро и Кабмина http://mignews.com.ua/society/18428989.html

У травні 2018 року в Європі вводять у дію новий Регламент із захисту даних користувачів. Дізнайтесь, які зміни в роботі чекають на вашу компанію та як хмарні сервіси Microsoft допоможуть вам легко та безпечно перейти на новий рівень безпеки https://info.microsoft.com/CE-SCRTY-WBNR-FY17-06Jun-08-MicrosoftonSecurityTrustPrivacyandtheGDPR-331483_02OnDemandRegistration-ForminBody.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_content=Security_Webinar_2&utm_campaign=Webinar_GDPR

В Украине вводят специальность "Кибербезопасность" в университетах http://24tv.ua/ru/globalnyj_sammit_po_kiberbezopasnosti_projdet_v_kieve_n829407

Глобальный саммит по кибербезопасности пройдет в Киеве http://24tv.ua/ru/globalnyj_sammit_po_kiberbezopasnosti_projdet_v_kieve_n829407

Хакеры создали новый вирус, который распространяется через мышку http://24tv.ua/ru/virus_cherez_myshku_novyj_virus_trojan_zusy_ot_hakerov_n829424

ВР ухвалила у першому читанні законопроект про засади кібербезпеки http://eadaily.com/ru/news/2016/08/03/ot-irana-do-argentiny-elektronnyy-shpionazh-na-sluzhbe-britanskih-specsluzhb

От Ирана до Аргентины: электронный шпионаж на службе британских спецслужб http://eadaily.com/ru/news/2016/08/03/ot-irana-do-argentiny-elektronnyy-shpionazh-na-sluzhbe-britanskih-specsluzhb

Турчинов приказал готовиться к атакам российских кибершпионов http://www.depo.ua/rus/politics/turchinov-nakazav-gotuvatisya-do-atak-rosiyskih-kibershpiguniv-11072016173700

В Украине появилась собственная Стратегия кибербезопасности http://mignews.com.ua/politics/12497267.html

Порошенко: В Украине будет создана Национальная система кибербезопасности http://mignews.com.ua/politics/10249372.html

Делегация Минобороны Грузии ознакомится с опытом ВСУ в сфере кибербезопасности http://mignews.com.ua/world/14188745.html

Кибербезопасность: большая охота на нас - это расплата за комфорт http://mignews.com.ua/blog/12638446.html

Япония морально и материально поможет Украине бороться с киберпреступниками http://mignews.com.ua/ukraine/14120785.html

Совет нацбезопасности принял государственный оборонный заказ на 2016 год http://mignews.com.ua/politics/10253437.html

Министры обороны Тбилиси, Баку и Анкары заявили о необходимости совместных военных учений http://mignews.com.ua/world/14303473.html

В США приняли на вооружение новое кибероружие. Опубликовано видео http://mignews.com.ua/world/10128458.html

Разработана уникальная система безопасности http://mignews.com.ua/science/nauka/13735002.html

Новый вирус на Andriod удаляет все данные в телефоне http://mignews.com.ua/science/nauka/11068094.html

Порошенко подписал новую Концепцию развития безопасности Украины http://mignews.com.ua/politics/12493144.html

Порошенко подписал указ о национальном центре кибербезопасности http://mignews.com.ua/politics/14534440.html

Порошенко распорядился создать новый орган для защиты киберпространства http://mignews.com.ua/ukraine/12514314.html

 

Кафедру «Захисту інформації» було створено в серпні 2006 року в складі радіоприладобудівного факультету Запорізького національного технічного університету. Очолив кафедру доктор технічних наук, професор Карпуков Л.М.

Сьогодні кафедра входить до складу Факультету радіоелектроніки та телекомунікацій Інституту інформатики та радіоелектроніки ЗНТУ. На кафедрі навчається близько 250 студентів денної та заочної форм навчання. Навчальний процес забезпечують 21 особа, з яких: 2 професори, 6 доцентів, 5 старших викладачів та 8 асистентів.

Навчальні заняття на кафедрі ведуться як викладачами з великим досвідом роботи в сфері інформаційної безпеки, так і молодими вченими. Більшість викладачів проводять заняття з використанням сучасного мультимедійного обладнання. Усі викладачі кафедри активно займаються науковими дослідженнями, регулярно публікуючи результати своєї наукової роботи та доповідаючи їх на міжнародних та республіканських конференціях і семінарах.

На базі провідних підприємств Запорізького регіону, КП НВК «Іскра» та ДП «Радіоприлад», існують 2 філії кафедри. Згідно договору про співпрацю з Запорізькою філією «Укрчастотнагляду» на його обладнанні проводяться лабораторні роботи з дисципліни «Спеціальні вимірювання».

Кафедра підтримує тісний контакт з провідними підприємствами, що займаються питаннями розробки апаратури захисту інформації, мають спеціалізовані підрозділи та структури з захисту інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Ліцензія бакалаври                                       Ліцензія магістри

Прізвище, ім'я, по батькові

(натисність на П.І.Б. для переходу на персональну сторінку)

Науковий ступінь, вчене звання Посада
Карпуков Леонід Матвійович докт. техн. наук, професор завідувач кафедри захисту інформації
Щекотихін Олег В’ячеславович канд. техн. наук, доцент доцент кафедри захисту інформації
Козіна Галина Леонідівна канд. фіз.-мат. наук, доцент доцент кафедри захисту інформації
Лізунов Сергій Іванович канд. техн. наук, доцент доцент кафедри захисту інформації
Романенко Сергій Миколайович канд. фіз.-мат. наук, доцент доцент кафедри захисту інформації
Воскобойник Володимир Олександрович канд. техн. наук, доцент професор кафедри захисту інформації
Неласа Ганна Вікторівна канд. техн. наук, доцент професор кафедри захисту інформації
Корольков Роман Юрійович   старший викладач кафедри захисту інформації
Куцак Сергій Вікторович   старший викладач кафедри захисту інформації
Сіренко Ніна Сергіївна   зав. лаб. кафедри захисту інформації
Савченко Дарина Костянтинівна   аспірант  кафедри захисту інформації
Турубаров Володимир Іванович   ст. лаборант кафедри захисту інформації
Наталія Миколаївна Турпак   зав. лаб. кафедри захисту інформації

 

Матеріально-технічна база кафедри постійно поповнюється новими програмними продуктами та зразками техніки захисту інформації. Для виконання лабораторних робіт та наукових досліджень на кафедрі є програмно-апаратний комплекс «Digi-Scan» на базі скануючого приймача «AR-8200 Mk3», два сучасні металопошукові пристрої, ефірний вимірювач частоти ACECO, генератор зашумлення приміщень «ANG-2200», унікальний компактний зашумлювач розмов «PSP-2A-Auto», комплект для пошуку підслуховуючих пристроїв СРМ-700 («Акула») і багато іншого.

 

Кафедра захисту інформації нараховує у своєму аудиторному фонді три аудиторії, з них дві спеціалізовані лабораторії:

аудиторія №36 – лабораторія цифрових методів обробки та захисту інформації, проводяться дисципліни «Антивірусні технології», «Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки», «Технологія організації відкритих ключів», «Захищені операційні системи та бази даних»;

аудиторія № 38 – лабораторія спеціальної техніки та спеціальних вимірювань, проводяться дисципліни «Пристрої обробки та захисту інформації», «Ліцензування, атестація, сертифікація у сфері безпеки об’єктів інформаційної діяльності», «Методи та засоби технічного захисту інформації», «Спеціальні вимірювання в технологіях оборони об’єктів».

Також в аудиторний фонд входять такі приміщення:

1) аудиторії №31а, 32а – приміщення для викладачів (викладацькі);

2) аудиторія №33а – кабінет завідувача кафедри.

Заняття з дисциплін також проводяться в таких аудиторіях:

1) аудиторія №127 – комп’ютерний клас; лабораторія з дисциплін «Технологія захисту інформації в паралельних та розподілених обчисленнях», «Методи побудови і аналізу криптосистем», «Інформаційні технології», «Основи стеганографії», «Технології програмування»;

2) аудиторія №30 – комп’ютерний клас кафедри РТТ, лабораторія з дисциплін "Програмування крипто перетворень», «Прикладна криптологія», «Основи теорії планування експерименту», «Сучасні методи перетворення і стиснення інформації», «Сучасні методи математичного моделювання та оптимізації в задачах захисту інформації», «Технології хмарних обчислень»;

3) аудиторія №31 – проводяться дисципліни «Теорія інформації та кодування», «Системи передачі інформації», «Управління персоналом та кадрова безпека», «Менеджмент інформаційної безпеки»;

4) аудиторія №33 – лабораторія електричних кіл та сигналів, проводяться дисципліни «Цифрова обробка сигналів та зображень», «Інтелектуальні системи та розпізнавання образів»;

5) аудиторія №34 – лабораторія електродинаміки та техніки НВЧ, проводяться дисципліни «Мікрохвильова та оптоволоконна техніка в телекомунікаційних системах», «Основи теорії кіл, сигналів та процесів в електроніці», «Основи електронної техніки»;

6) аудиторія №37 – лабораторія радіопередавальних та радіоприймальних пристроїв, проводяться дисципліни «Комплексні системи захисту інформації: проектування, впровадження, супровід»;

7) аудиторія №39 – лабораторія мережевих технологій, проводяться дисципліни «Телекомунікаційні та комп’ютерні мережі», «Мережеві технології, системи комутації і протоколи», «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»;

8) аудиторія № 46 – предметна аудиторія з дисциплін «Системи економічної безпеки», «Методологія наукових досліджень», «Моделювання процесів захисту інформації в технічних системах».

Більшість навчальних аудиторій (№ 30, 31, 33, 34, 36, 37, 38, 39), кабінет завідувача кафедри (№33а), викладацькі (№31а, 32а) знаходяться на третьому поверсі навчального корпусу №3 ЗНТУ (вул. Жуковського, 64).

    Кафедра веде підготовку бакалаврів та магістрів в галузі знань 12–«Інформаційні технології»

 

Напрями підготовки та освітні програми:

 

         Підготовка за ОКР «бакалавр» здійснюється за напрямом 125–«Кібербезпека» за освітніми програмами :

 • – «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»
 • – «Системи технічного захисту інформації»

         Підготовка за ОС «магістр» здійснюється за освітніми програмами:

 • – «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»
 • – «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки»

 

Після закінчення університету бажаючи можуть продовжити навчання в аспірантурі за спеціальностями:

 • – «Системи технічного захисту».
 • – «Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології».
 • – «Антени і пристрої мікрохвильової техніки».
 • – «Радіофізика».

 

1. Освітня програма - Безпека інформаційних і комунікаційних систем

( По закінченню терміну навчання випускник отримує диплом державного зразка, а також додаток європейського зразка )

Характеристика фахівця:

 

Знання та розуміння:

 • базові уявлення про основи філософії, психології, педагогіки, етики, що сприяють розвитку загальної культури і соціалізації особистості;

 • базові знання з економіки, права, вітчизняної та світової історії і культури, розуміння причинно-наслідкових зв’язків розвитку суспільства і уміння їх використовувати в професійній і соціальній діяльності;

 • базові знання з фундаментальних природничих наук та математики в обсязі, необхідному для опанування загально-професійних дисциплін та використання математичних методів у обраній професії;

 • базові знання в галузі програмування, інформатики й сучасних інформаційних технологій;

 • базові уявлення про нормативно-правову базу й політику безпеки в галузі захисту інформації, менеджмент інформаційної безпеки та сучасні стандарти безпеки інформаційних технологій;

 • глибокі базові знання методів аналізу загроз і каналів витоку інформації, принципів побудови і структури захищених інформаційно-комунікаційних систем;

 • базові знання основ комп’ютерної електроніки, принципів функціонування цифрових пристроїв і мікропроцесорів;

 • поглиблені знання теоретичних основ передання інформації, принципів і методів обробки, кодування і стиснення інформації;

 • поглиблені знання основ загальної і прикладної криптографії, сучасних стандартів криптографічних систем захисту інформації;

 • поглиблені знання мережних технологій, систем комутації, протоколів та стандартів, програмно-апаратних засобів міжмережевого екранування;

 • базові знання програмно-апаратних засобів ідентифікації та автентифікації, методів захисту операційних систем та баз даних, сучасні уявлення про методи захисту у банківських технологіях і економічної діяльності.

Застосування знань та розумінь:

 • здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з виявлення й блокування каналів несанкціонованого доступу до інформації, джерел і способів дестабілізуючого впливу на інформацію;

 • здатність створювати моделі загроз і об’єктів захисту з використанням нормативних документів, методів математичного моделювання та необхідних видів, методів, засобів і технологій захисту інформації;

 • здатність розробляти проектну документацію і методичні документи для розробки й дослідження спеціальних технічних і програмно-апаратних засобів захисту і обробки інформації в інформаційно-комунікаційних системах;

 • здатність використовувати вміння з установки й адаптації устаткування і спеціального програмного забезпечення для захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах;

 • здатність використовувати вміння здійснення контролю якості функціонування, діагностики й технічного обслуговування комплексних систем захисту інформації.

Формування суджень:

 • уміння обробляти отримані результати, аналізувати й осмислювати їх з урахуванням наявних наукових і технологічних досягнень, представляти результати роботи й обґрунтовувати запропоновані рішення на сучасному науково-технічному й професійному рівні;

 • здатність формулювати мету й завдання та вибирати оптимальні рішення при плануванні робіт з захисту інформації в умовах нестандартних ситуацій;

 • здатність визначати нові тенденції розвитку засобів несанкціонованого доступу до інформації та знаходити і впроваджувати нові підходи виявлення і блокування вторгнень, організовувати злагоджену роботу з забезпечення мінімізації ризиків витоку інформації;

 • здатність проводити аудит інформаційної безпеки, сертифікацію та експертні дослідження систем, засобів та технологій захисту інформації.

План підготовки бакалаврів

План підготовки магістрів


 

2. Освітня програма - Системи технічного захисту інформації

( По закінченню терміну навчання випускник отримує диплом державного зразка, а також додаток європейського зразка. )

Характеристика фахівця:

Знання та розуміння:

 • базові уявлення про основи філософії, психології, педагогіки, етики, що сприяють розвитку загальної культури і соціалізації особистості;

 • базові знання з економіки, права, вітчизняної та світової історії і культури, розуміння причинно-наслідкових зв’язків розвитку суспільства і уміння їх використовувати в професійній і соціальній діяльності;

 • базові знання з фундаментальних природничих наук та математики в обсязі, необхідному для опанування загально-професійних дисциплін та використання математичних методів у обраній професії;

 • базові знання в галузі програмування, інформатики й сучасних інформаційних технологій;

 • базові уявлення про нормативно-правову базу й політику безпеки в галузі захисту інформації, менеджмент інформаційної безпеки та сучасні стандарти безпеки інформаційних технологій;

 • глибокі базові знання методів аналізу загроз і каналів витоку інформації, принципів побудови і структури систем технічного захисту інформації;

 • базові знання основ електроніки, принципів функціонування пристроїв обробки, передання та захисту інформації;

 • поглиблені знання теоретичних основ передання інформації, принципів і методів обробки, кодування і стиснення інформації;

 • базові знання основ загальної і прикладної криптографії, сучасних стандартів криптографічних систем захисту інформації;

 • поглиблені знання мережних технологій, систем комутації, протоколів та стандартів;

 • базові знання програмно-апаратних засобів ідентифікації та автентифікації, методів захисту операційних систем та баз даних, сучасні уявлення про методи захисту в банківських технологіях та економічній діяльності.

Застосування знань та розумінь:

 • здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з виявлення й блокування каналів несанкціонованого доступу до інформації, джерел і способів дестабілізуючого впливу на інформацію;

 • здатність створювати моделі загроз і об’єктів захисту з використанням нормативних документів, методів математичного моделювання та необхідних видів, методів, засобів і технологій захисту інформації;

 • здатність розробляти проектну документацію і методичні документи для розробки й дослідження спеціальних технічних і програмно-апаратних засобів обробки і захисту інформації;

 • здатність використовувати вміння з установки й адаптації технічного обладнання і спеціального програмного забезпечення для захисту інформації;

 • здатність використовувати вміння зі здійснення контролю якості функціонування, діагностики й технічного обслуговування комплексних систем технічного захисту інформації.

Формування суджень:

 • уміння обробляти отримані результати, аналізувати й осмислювати їх з обліком наявних наукових і технологічних досягнень, представляти результати роботи й обґрунтовувати запропоновані рішення на сучасному науково-технічному й професійному рівні;

 • здатність формулювати мету і завдання та вибирати оптимальні рішення при плануванні робіт по захисту інформації в умовах нестандартних ситуацій;

 • здатність визначити нові тенденції розвитку засобів несанкціонованого доступу до інформації та знаходити і впроваджувати нові підходи виявлення і блокування вторгнень, організовувати злагоджену роботу із забезпечення мінімізації ризиків витоку інформації;

 • здатність проводити аудит інформаційної безпеки, сертифікацію та експертні дослідження систем, засобів та технологій захисту інформації.

План підготовки бакалаврів

План підготовки магістрів

Для освітньої програми «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»

Для освітньої програми «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки»

 

Сторінки