Ви є тут

Головна » Наш університет » Музей історії технічного прогресу

   До Музею історії технічного прогресу завітали гості експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, яка проводила акредитаційну  експертизу освітньо-професійної програми «Транспортні технології» у НУ «Запорізька політехніка».

 

Приєднуємося до ініціативи заміни міського герба Запоріжжя

    Минулого тижня в приміщеннях Музею наукового прогресу НУ «Запорізька політехніка» тележурналістами каналу «МТМ» була знята телепередача «Як має виглядати герб Запоріжжя?» за участю нашого колеги, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри Українознавства Шаповалова Георгія Івановича. 18 жовтня 2024 р. о 18.30 відбулася її прем’єра на обласному телебаченні, яка викликала значний громадський резонанс, особливо після її оперативного розміщення на відеохостингу Youtube. В згаданій передачі, відомий український історик виступив з ініціативою заміни старого гербу нашого міста. Адже дійсний на сьогоднішній момент герб м. Запоріжжя (колишнього Олександрівська) був затверджений імператором Олександром І ще у 1811 р. і являє собою не що інше як проекцію російських імперських великодержавних «цінностей». Натомність нам пропонують подумати, як мав би виглядати сучасний герб нашого міста, який був би співвідносний з сучасними настроями його жителів та нинішніми реаліями життя.

    Дана ініціатива д.і.н. Шаповалова Г.І. вже була підтримана на засіданні кафедри Українознавства НУ «ЗП» та вченої ради гуманітарного факультету НУ «ЗП». Колектив Музею, в свою чергу, теж приєднується до даної ініціативи і висловлює підтримку задумам нашого вченого колеги.

    Відвідувачам сайту, що прагнуть дізнатися більше про дану ініціативу, пропонуємо нижче переглянути повну версію телепередачі:

 

    З нагоди Дня автомобіліста, який відзначається в останню неділю жовтня, викладачі та співробітники транспортного факультету Національного університету "Запорізька політехніка" традиційно зустрілися біля пам'ятної дошки випускнику колишньої "машинки", директору АвтоЗАЗу С.І.Кравчуну та біля пам'ятної дошки декану транспортного факультету В.Ф.Козирєву. Після цього в Музеї історії технічного прогресу університету вони переглянули експозицію, присвячену розвитку вітчизняного машинобудування.

 

 В Національному університеті "Запорізька політехніка" відбулася зустріч з студентською проректоркою Державного університету "Житомирська політехніка" Яриною Герус. Відбувся обмін досвідом роботи з представниками студентського самоврядування нашого вишу. Разом із Софією Степаненко гостя відвідала Музей історії технічного прогресу університету. Найбільше враження на житомирську гостю справив раритетний автомобіль "Запорожець". 

 

     У рамках проекту «Про ЦІКАВЕ від зірок» в НУ «Запорізька політехніка» відбулася зустріч юних спортсменів з Олімпійською чемпіонкою 2024р. королевою висоти Ярославою Магучих та бронзовими призерками Олімпійських ігор Олесею Повх та Ганною Рижиковою. Гості завітали до Музею університету, сфотографувались на пам'ять та написали свої враження від музею і побажання.

 

    13 листопада учні 10-11 класів Запоріжжя були запрошені на профорієнтаційний квест до НУ «Запорізька політехніка». Вони були гостями усіх факультетів. Також вони завітали до Музею історії технічного прогресу університету. Захід учням сподобався. Особливо вразив їх у музеї справжній «Запорожець».

 

«Сім футів під кілем»

Музей історії технічного прогресу спільно з транспортним факультетом НУ «Запорізька політехніка» відкрили виставку «Сім футів під кілем» В.Гордійченка – викладача філософії. Це вже друга виставка нашої талановитої людини.

Перша виставка це воєнні замальовки. У 2014 році він служив артилеристом АТО/ООС. Був демобілізований по досягненню пенсійного віку за станом здоров’я.

«Сім футів під кілем» має зовсім інше наповнення. Про море Володимир Гордійченко мріяв з дитинства. Читав пригодницькі романи про піратів та флібустьєрів, про історію мореплавання, про географічні відкриття. На виставці можна побачити макети карака Христофора Колумба «Санта Марія», особистий корабель Марії Медічі галеон «Сан Джовангі Батиста», британський корабель «Баунті», лінійний корабель адмірала Нельсона «Вікторія». Почав виготовлення макетів,  історичних кораблів давно: малював їх ще з дитинства . Протягом 20 років збирав відомості про історичні кораблі. І тепер на виставці можна все це побачити. У доробку пана Володимира з’явилися скульптури із пап'є-маше.

Відкрив виставку проректор з науково-педагогічної роботи соціально-економічного розвитку та молодіжної політики Іванченко Андрій Володимирович. На відкриття виставки були запрошені і виступили  декан транспортного факультету – Кузькін О.Ф., Бондаренко О.В. – завідувачка кафедри філософії.  

До університету завітали гості із Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту, які тісно пов’язані з морем і кораблями. Заступник директора з виробничого навчання Дядьков Володимир Вікторович.

В.Гордійченко розповів про своє творче надбання.

Виставка триватиме до кінця грудня.