Ви є тут

Головна » Факультети » Інженерно-фізичний

Кафедра машин і технології ливарного виробництва

Емблема кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» ЗНТУ

Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» (МТЛВ)

Рік початку діяльності: 1900

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., доцент Іванов Валерій Григорович

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія художнього литва
 • Навчальна лабораторія ливарних форм та суміші
 • Навчальна лабораторія спеціальних методів електрометалургії
 • Навчально-виробнича майстерня

Спеціальності:

136 – «Металургія», освітні програми:

«Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів»

131 – «Прикладна механіка», освітні програми:

«Обладнання та технології ливарного виробництва»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 226, 225, 138
тел.: +380(61)7698293, +380(61)7698594, +380(61)7698321
e-mail: mitlv@ukr.net, kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

Привітання з нагоди закінчення магістратури !

21 лютого відбулась урочиста церемонія вручення дипломів нашим магістрам, під час якої випускники отримали заслужені дипломи та зробили перший важливий крок у напряму втілення своїх професійних мрій. Колектив кафедри машин і технології ливарного виробництва щиро вітає випускників з нагоди успішного закінчення магістратури. Бажаємо Вам не зупинятись на досягнутому та з легкістю підкорювати нові вершини, успіху в обраній Вами професії, а також реалізації усіх задумів. Бажаємо світлого майбутнього, миру та перемоги.

Зображення Зображення

Зображення Зображення

Зображення Зображення


Акредитація освітньої програми підготовки бакалаврів "Обладнання та технології ливарного виробництва" за спеціальністю 131 "Прикладна механіка"

З 14  по 16 лютого 2024 року заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки бакалаврів «Обладнання та технології ливарного виробництва» за спеціальністю 131  «Прикладна механіка»

Ознайомитись з освітньою програмою «Обладнання та технології ливарного виробництва» можна за посиланням >>>

Ознайомитись з Відомостями про самооцінювання освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка" можна за посиланням >>>

Ознайомитись з додатковими матеріалами для акредитації освітньої програми можна за посиланнями:

Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи  ID 4661 ОП "Обладнання та технології ливарного виробництва" можна за посиланням >>>

 

Відкрита зустріч з експертами:  ID 4661 Національний університет "Запорізька політехніка", ОП "Обладнання та технології ливарного виробництва"

Час: 15 лютого 2024 14:00 Київ

 Підключитися до конференції Zoom

https://us02web.zoom.us/j/83198120822?pwd=ZjNObFlkOFN1dmdyTWpyYkt4VXhHUT09

Ідентифікатор конференції: 831 9812 0822

Код доступу: 2024

 


Міжнародне стажування викладачів 2023

Протягом 2023 року науково-педагогічні співробітники кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» успішно пройшли міжнародне стажування.
Іванов В.Г. пройшов міжнародне науково-педагогічне стажування у Вищій школі менеджменту інформаційних систем (ISMA), м.Рига, Латвійської Республіки, Наумик В.В., Сергієнко О.С. та Гнатенко М.О. у Кардиффському университеті (Великобританія), Пархоменко А.В. у Дортмундському університеті прикладних наук та мистецтв (Дортмунд, Німеччина), Наумик В.В. і Парахнєвич Є.М. пройшли науково-педагогічне стажування в рамках VI Міжнародного наукового конгресу «Society of Ambient Intelligence 2023» (ISCSAI 2023).

Вітаємо переможців олімпіади з Ливарного виробництва 2023 !

Майстренко Олександр, група ІФ-110 - І місце, Павліченко Андрій, група ІФ-513сп - ІІ місце, Мітін Володимир, група ІФ-110 - ІІІ місце.
Дякуємо за докладені зусилля і професіоналізм, нам завжди приємно бачити ваші досягнення!
Бажаємо вам натхнення у навчанні і професійному розвитку!
 

Захист дипломних магістерських робіт

    20 грудня 2023 р. відбувся захист кваліфікаційних дипломних магістерських робіт за спеціальностями 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» та 136 «Металургія» освітньої програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів».
    Атестація здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня відбувалася у формі кваліфікаційної дипломної магістерської роботи з публічним захистом (демонстрацією), що відповідає стандартам вищої освіти. Захист відбувся в системі ZOOM. Під час захисту здобувачі вищої освіти демонстрували високий рівень знань та технічних навичок. Переважна більшість здобувачів вищої освіти під час підготовки магістерських робіт використовувала сучасні інформаційні технології, а на захисті усі студенти використовували презентаційний матеріал.
   Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» вітає перших випускників зі здобуттям кваліфікації магістра! Бажаємо  здобутків в обраній професії, нових перспектив та професійного зростання!

Вітаємо Наумика Валерія Владиленовича  з обранням академіком Академії наук вищої школи України

Колектив кафедри машин і технології ливарного виробництва щиро вітає проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності, професора кафедри машин і технології ливарного виробництва Наумика Валерія Владиленовича з обранням академіком Академії наук вищої школи України.

Бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!


Успішне проходження науково-педагогічними співробітниками кафедри курсу з академічної доброчесності на платформі Рrometheus

Протягом листопаду 2023 року науково-педагогічні співробітники кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» успішно пройшли курс підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів ЗВО» на базі освітньої платформи Prometheus.
Під час проходження даного курсу учасники удосконалили та набули як загальні компетентності: критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, так і фахові: професійно-педагогічна, цифрова, інформаційно-комунікаційна, інноваційно-дослідницька, комунікаційна, управлінська, методична, а також компетентності з неформальної освіти та особистісного розвитку.
Даний курс сприяв професійному розвитку науково-педагогічних працівників з питань ефективного планування освітнього процесу з дотриманням принципів академічної доброчесності.
 
Після успішного проходження курсу кожен учасник отримав сертифікат – 60 годин (2 кредити ЄКТС).


Університетська студентська олімпіада з Ливарного виробництва

Шановні студенти! З 29 листопада по 5 грудня 2023 року буде проходити університетська студентська олімпіада з Ливарного виробництва для студентів спеціальностей 136 «Металургія» та 131 «Прикладна механіка».

Формат проведення олімпіади дистанційний  у вигляді тестів на платформі Moodle.

Для участі в олімпіаді необхідно зареєструватися на курсі «Університетська студентська олімпіада з Ливарного виробництва» за посиланням: https://moodle.zp.edu.ua/course/view.php?id=6748

            Якщо виникли питання  -  телефонуйте за номером: +380664080373 (Гнатенко Михайло)


Науково-технічна конференція молоді від ПАТ "Запоріжсталь"

 

14 листопада 2023 року  здобувачі вищої освіти кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» взяли участь у 47-мої науково-технічної конференції робітничої та студентської молоді.

Конференція відбулася на базі комбінату «Запоріжсталь» та була присвячена 90-річчю підприємства.

У форумі взяли участь понад півсотні молодих працівників «Запоріжсталі» та студентів запорізьких вишів. У засіданні студентської секції студенти нашої кафедри Артем Коняхін і Володимир Мітін презентували наукові доповіді та ідеї з покращення виробництва.


Участь у проєкті  "Ігри заводів 6.0" від компанії UGEN

З 6 по 17 листопада 2023 року здобувач вищої освіти гр. ІФ-110 Майстренко Олександр прийняв участь в проєкті “Ігри Заводів 6.0” від команії UGEN. Здобувачі вищої освіти мали можливість ознайомитися з провідними компаніями України, які виступили з такими воркшопами:

 

 • БТУ Центр – «Адаптація в новій ролі та карʼєрний розвиток на виробництві»;
 • Хлібпром – «Адаптації ветеранів до роботи в компанії»;
 • Kernel – «Як молодому фахівцю надавати якісно фідбек»;
 • Imperial Tabacco – «Постановка цілей для компанії»;
 • BAT Україна – «Розвиток софт скілів для кар'єрного розвитку на виробництві».

На проєкті представники компаній-учасниць поділились корисною інформацією щодо особливостей роботи провідних виробників, успішного кар’єрного зростання фахівців, а також запропонували кейси для їх вирішення. За активну участь у проєкті Олександр Майстренко  отримав сертифікат

 


Спартакіада "За бадьористь і здоров'я"

18 жовтня 2023 року в спорткомплексі НУ «Запорізька політехніка» відбулась університетська спартакіада «За бадьорість і здоров'я» за підтримки профкому викладачів і співробітників та кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Змагання проводились з різних видів спорту, серед яких волейбол, настільний теніс, шахи, дартс та кульова стрільба. У спартакіаді, спрямованій на масове залучення до систематичних занять з фізичної культури та спорту викладачів і співробітників та популяризацію здорового способу життя, взяли участь і викладачі нашої кафедри. Учасники показали високі результати та отримали грамоти та призи. Вітаємо Парахнєвича Євгена Миколайовича з І місцем з дартсу та Івахненко Євгена Івановича з ІІ місцем з кульової стрільби.

До уваги магістрів-дипломників (групи ІФ-511м, ІФ-111м, ІФз-511м)

Шановні магістри-дипломники денної та заочної форми навчання, зверніть увагу на графік дипломного проэктування з освітніх програм «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» та «Обладнання та технології ливарного виробництва».

Графік дипломного проєктування


Розклад дистанційних занять установчої сесії 4 курсу заочного відділення  2022/2023 н.р.

Розклад дистанційних занять установчої сесії 4 курсу заочного відділення 2022/2023 навчального року


Розклад дистанційних занять викладачів кафедри на 1 семестр 2022/2023 н.р.

Розклад дистанційних занять викладачів кафедри "Машини і технологія ливарного виробництва" на І семестр 2022/2023 навчального року


Атестація (кваліфікаційний екзамен) бакалаврів

(групи  ІФ-118, ІФ-119сп, ІФ-129сп, ІФ-518, ІФ-519сп, ІФз-119сп, ІФз-518, ІФз-519сп)

Атестація (кваліфікаційний екзамен) бакалаврів за спеціальностями

131 «Прикладна механіка» освітня програма «Обладнання та технології ливарного виробництва»

136 «Металургія» освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів»

згідно Наказу № 161 від 26.05.2022р. відбудеться 22 червня 2022р. дистанційно з використанням сервісу «Система дистанційного навчання» НУ «Запорізька політехніка».

Усі здобувачі вищої освіти, які допущені до кваліфікаційного екзамену, зможуть підключитися до складання  кваліфікаційного екзамену з 9.00 години 22.06.2022р.

У разі неможливості підключитися 22.06.2022р. екзаменаційні завдання будуть доступні 23.06.2022р. та 24.06.2022р. до 15.00 години.

Консультація з кваліфікаційного екзамену відбудеться 16.06.2022р. та 21.06.2022р. о 15.00 годині за посиланням:

Підключитися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/71781248495?pwd=6MIJufdGUz8qSpF3WJpmhzaPIjWEr-.1

Ідентифікатор конференції:  717 8124 8495

Код доступу: 2022


ХVІ Міжнародна науково-технічна конференція «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах»

07-08 жовтня 2021 року в Національному університеті «Запорізька політехніка»  на базі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» була проведена ХVІ Міжнародна науково-технічна конференція «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах». Зважаючи на карантинний стан конференція була проведена у змішаному режимі – очно і дистанційно, за допомогою платформи ZOOM.
 
На конференції були розглянуті наступні наукові питання:
-  роль неметалевих вкраплень у формуванні структури сталей і сплавів, їх вплив на властивості;
-  морфологія неметалевих фаз у процесі виплавки, термічної обробки, деформації та експлуатації сталей і сплавів;
-  модифікування та легування сталей і сплавів;
-  нові технології виплавки, підвищення ступеню чистоти і властивостей сталей і сплавів;
-  спеціальні методи металургії для одержання високоякісних сталей і сплавів;
-  технології виробництва, властивості деформованих сталей і сплавів.
У роботі конференції прийняли участь спеціалісти із 16 освітянських, наукових закладів, організацій і підприємств (двох держав – Україна, Словакія). У своїх доповідях науковці звітували про нові технології у ливарному , металургійному виробництві сталей і сплавів, нові методи у вивченні природи неметалевих вкраплень, їх вплив на фізико-механічні та експлуатаційні властивості дозволяють одержати більш глибокі результати при дослідженні морфології, кінетики неметалевих вкраплень на всіх стадіях ливарних та металургійних процесів. В тому числі отриманні нові дані про формування неметалевих вкраплень  у сталях і сплавах, та виробів з них, що отриманні як за традиційною технологією, так і за технологією 3D друку.
За підсумками роботи конференції був виданий збірник тез ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах», який містить три розділи: «Сталеве литво», «Чавунне литво» та «Кольорове литво та спецметалургія».
Збірник тез ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах» (завантажити)

До уваги стейкхолдерів!

З метою поліпшення освітнього процесу та удосконалення освітніх програм «Обладнання та технології ливарного виробництва» спеціальності 131 «Прикладна механіка» та «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» спеціальності 136 «Металургія» для першого освітнього рівня (бакалавр) просимо бажаючих заповнити наступну анкету за посиланням:

Анкета стейкхолдера освітньої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва"

Анкета стейкхолдера освітньої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"


До уваги здобувачів вищої освіти!

Просимо здобувачів вищої освіти заповнити анкети для покращення якості здійснення підготовки фахівців (для освітніх програм «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» (спеціальність 136 «Металургія») та «Обладнання та технології ливарного виробництва» (спеціальність 131 «Прикладна механіка»):


До уваги студентів груп ІФ-117, ІФ-118сп, ІФ-128сп, ІФз-117, ІФз-118сп!

Графік проведення консультації та кваліфікаційного екзамену зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва»

Консультація - 02.06.2021р.  з 14.55 до 16.15, ауд. 219

Кваліфікаційний екзамен - 03.06.2021р. з 8.30 до 13.15, ауд. 219

 


Акредитація освітньої програми підготовки бакалаврів "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" за спеціальністю 136 "Металургія"

З 24  по 26 травня заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки бакалаврів «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» за спеціальністю 136 – «Металургія»

Ознайомитись з освітньою програмою «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» можна за посиланням >>>

Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв'язку можна за посиланням >>>

Відкрита зустріч з ЕГ:
ID 5163 Національний університет "Запорізька політехніка", ОП "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"
Час: 24 травня 2021 16:10 РM Київ
Підключитися до конференції Zoom
Ідентифікатор конференції: 791 0933 0003
Код доступу: 2021

Вітаємо з нагородою

Вітаємо студентку гр.ІФ-519м Крилову Л.О. з дипломом ІІІ ступеню за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямком «Металургія», що відбувся у м. Дніпро в Національній металургійній академії України 30 березня 2021 р. Науковий керівник канд. техн. наук, доцент Кузовов Олексій Федорович.

Шановні викладачі і студенти кафедри!

Запрошуємо вас долучитись до онлайн-конференції Zoom "Тиждень науки 2021" (секція «Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів»), яка відбудеться 21 квітня (середа) 2021 р. 13.30

Підключитися до конференції Zoom:
Идентификатор конференции: 886 9910 3333
Код доступа: 3ZgZev

 Запрошення на конференцію

Запрошуємо взяти участь в роботі ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «НЕМЕТАЛЕВІ ВКРАПЛЕННЯ І ГАЗИ У ЛИВАРНИХ СПЛАВАХ», яка відбудеться 7–8 жовтня 2021 р. в національному університеті «Запорізька політехніка» на  кафедрі «Машини і технологія  ливарного виробництва».

Інформаційне повідомлення

Заявка учасника


Запрошення на конференцію

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, Національна металургійна академія України, Одеський політехнічний інститут, Національний університет «Запорізька політехніка», Асоціація ливарників України та Запорізька торгово-промислова палата запрошують Вас взяти участь у XVІI міжнародній науково-практичній конференції «ЛИТВО. Металургія. 2021», яка відбудеться в рамках Запорізького Промислового Форуму – 2021 18-20 травня 2021 року у Виставковому центрі Запорізької ТПП «Козак-Палац».

Запрошення Литво-2021

Інформаційне повідомлення Литво-2021


Запрошення на конференцію

Оргкомітет міжнародної науково-технічної конференції «Розвиток промисловості та суспільства» запрошує Вас взяти участь в її роботі. Конференція відбудеться з 19 по 21 травня 2021 р. на базі Криворізького національного університету.

Інформаційне повідомлення КНУ2021

Шановні студенти магістратури, керівники дипломних проєктів (робіт), викладачі і студенти кафедри!

Запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу».
Основні питання:
1. Поняття академічної доброчесності. Основні види порушень академічної доброчесності.
2. Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.
3. Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.
4. Поняття та види академічної відповідальності.
5. Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.
Лекції проводитимуться 9 та 10 грудня 2020 року о 16:00 в онлайн-форматі.
Параметри підключення:
https://us02web.zoom.us/j/81609828017?pwd=U081cEQvSFRZOTRSV0h3dE94cXBFZz09
Ідентифікатор конференції: 816 0982 8017
Код доступу: 2020


Установча сесія заочного відділення (весна) 2020-2021 н.р.

1 курс (2 семестр) заочне відділення (бакалаври)

1 курс (2 семестр) заочне відділення (магістри)

1 курс (2 семестр) заочне відділення (сп)

2 курс (4 семестр) заочне відділення

 

Розклад іспитів та консультацій заочного відділення 2020-2021 н.р.

1 курс заочне відділення (бакалаври)

1 курс заочне відділення (магістри)

2 курс заочне відділення

3 курс заочне відділення


 

Світла пам'ять

 

20 листопада 2020 року на 81 році пішов з життя професор кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва»

ГОНТАРЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Весь життєвий шлях Володимира Івановича тісно пов’язаний з нашим університетом і є яскравим прикладом для сучасної молоді. Студент-відмінник, кандидат технічних наук, доцент, професор – кожний з цих знакових життєвих етапів був ним досягнутий завдяки неабияким природним здібностям, таланту вченого-дослідника у сукупності з великою працездатністю.

За безпосередньою участю Володимира Івановича побудували сучасну науково-дослідну лабораторію високотемпературної металографії, що супроводжувалося кардинальною модернізацією складних приладів типу ІМАШ, приймав найактивнішу участь у монтуванні і освоєнні складного обладнання для електронної мікроскопії і рентгеноспектрального мікроаналізу.

Багато років Володимир Іванович працював на відповідальних посадах декана механіко-металургійного факультету та проректора з міжнародних зв’язків нашого університету. Як викладач вищого рівня приймав активну участь у підготовці науково-педагогічних кадрів.

У зв’язку з важкою втратою ректорат, профком, колектив університету і кафедри М і ТЛВ висловлює щире співчуття рідним та близьким Володимира Івановича.

Світла пам'ять про цю чудову людину назавжди збережеться в наших серцях.


Графік проведення ректорських контрольних робіт студентами денної форми навчання у 2020/2021 н.р.

Група Назва дисципліни Дата Пара Ауд. Викладач
1 ІФ-518 Теорія металургійних процесів 11.11.20 1 Moodle Кудін В.В.
2 ІФ-117, 118сп, 128сп, 138сп Обладнання ливарних цехів 16.11.20 1 Moodle Кудін В.В.
3 ІФ-517, 518сп Основи теорії плавки та виробництва чавунних виливків 16.11.20 3 Moodle Іванов В.Г.
4 ІФ-517, 518сп Технологія ливарної форми 18.11.20 2 Moodle Кузовов О.Ф.
5 ІФ-119м Сучасні CAD/CAM системи ливарного виробництва 16.11.20 2 Moodle Пархоменко А.В.
6 ІФ-119м Нові процеси у ливарному виробництві 17.11.20 2 Moodle Кузовов О.Ф.
7 ІФ-519м САПР та обладнання ливарного виробництва 20.11.20 2 Moodle Пархоменко А.В.
8 БАД-218, 219сп Фізична хімія 19.11.20 3 Moodle Воденніков С.А.

Графік консультацій співробітників кафедри МіТЛВ

з 15 жовтня по 29 грудня 2020 р.

№ п/п

П І Б

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П’ятниця

1

Іванов В.Г.

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

2

Луньов В.В.

 

 

10.00-12.00

10.00-12.00

 

3

Цивірко Е.І.

9.00-11.00

 

 

 

9.00-11.00

4

Гонтаренко В.І.

 

9.00-11.00

 

9.00-11.00

 

5

Воденніков С.А.

11.00-13.00

 

 

11.00-13.00

 

5

Івахнєнко Є.І.

 

11.00- 13.15

 

11.00-13.15

 

7

Кудін В.В.

11.00-13.15

 

11.00-13.15

 

 

8

Кузовов О.Ф.

10.00-12.00

 

 

 

10.00-12.00

9

Пархоменко А.В.

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

10.00-12.00

10

Петруша Ю.П.

 

10.00-12.00

10.00-12.00

 

 

11

Сажнєв В.М.

 

9.00-11.00

 

9.00-11.00

 

12

Парахнєвич Є.М.

 

9.00-11.00

 

9.00-11.00

 

13

Сергієнко О.С.

 

 

9.00-11.00

9.00-11.00

 

14

Алексєєнко О.В

10.00-12.00

 

 

10.00-12.00

 


 

До уваги здобувачів вищої освіти!

У зв’язку із переведенням навчання у дистанційну форму викладачами кафедри розробляються та доповнюються електронні ресурси за дисциплінами, що викладаються, з використанням Google-сервісів, платформи Moodle та ін.

Для отримання оперативної інформації з дистанційного навчання та комунікації з викладачами, що здійснюють поточний контроль, використовуйте месенджери та електронну пошту:

Викладач

Електронна пошта

доц. Іванов Валерій Григорович

ivanov@zntu.edu.ua

проф. Луньов Валентин Васильович

kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

проф. Наумик Валерій Владиленович

naumik@zntu.edu.ua

проф. Цивірко Едуард Іванович

kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

проф. Гонтаренко Володимир Іванович

4723697@ukr.net

проф. Воденніков Сергій Анатолійович

s_vodennikov@i.ua

доц. Івахненко Євген Іванович

ivakhnenko.ie.zp@gmail.com

доц. Кудін Вадим Валерійович

kudin@zntu.edu.ua

доц. Кузовов Олексій Федорович

kuzovov.af@gmail.com

доц. Парахнєвич Євген Миколайович

g1028913@gmail.com

доц. Пархоменко Андрій Валентинович

parhom@zntu.edu.ua

доц. Сажнєв Володимир Миколайович

sajhnev@zntu.edu.ua

доц. Петруша Юрій Петрович

verba2204@gmail.com

доц. Сергієнко Ольга Сергіївна

olga.s.sergienko@gmail.com

ст. викл. Алексєєнко Ольга Валентиновна

alekseenkoolga981@gmail.com

 

 

Консультація з кваліфікаційного екзамену

Консультація з кваліфікаційного екзамену відбудеться у on-line режимі (ПЗ ZOOM):

1 червня 2020 року. Початок об 11-00.

Адреса:

https://us04web.zoom.us/j/6807171560?pwd=Ulo0WXdndFV3MjZQUU9JR2pJYXdjdz09

 

Ідентифікатор конференції: 680 717 1560

Пароль: 4mKwuJ

 

Перед входом на конференцію обов’язково вимикати звук!

 

Якщо студент не має належних технічних засобів для виконання кваліфікаційного екзамену у Системі дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка», то зобов’язаний завчасно повідомити про це секретаря екзаменаційної комісії та завідувача кафедри.

Також, якщо під час складання кваліфікаційного екзамену виниклі проблеми із  підключенням чи зв’язком студент зобов’язаний якнайшвидше повідомити про це секретаря екзаменаційної комісії та завідувача кафедри.


До уваги здобувачів вищої освіти 4 курсу

денного (ІФ-516, ІФ-527сп, ІФ-116, ІФ-127сп, ІФ-137сп)

та заочного відділення (ІФз-516, ІФз-517сп, ІФз-116, ІФз-117сп)

2 червня 2020 р. відбудеться атестація (кваліфікаційний екзамен) на освітній рівень бакалавр за спеціальностями 136 – «Металургія», (освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів») та 131 – «Прикладна механіка» (освітня програма «Обладнання та технології ливарного виробництва») за дистанційною формою.

Початок кваліфікаційного екзамену о 830. Тривалість – 4 години.

Студенти, допущені до проходження атестації (кваліфікаційного екзамену), під’єднуються у відповідний розділ «Системи дистанційного навчання» НУ «Запорізька політехніка» та виконують завдання.

До початку проходження атестації (кваліфікаційного екзамену) кожний студент повинен завантажити до курсу заповнену та підписану декларацію про дотримання академічної доброчесності (у сканованому вигляді або фото).

Після завершення терміну обмежувальних заходів студент подає секретарю екзаменаційної комісії декларацію про дотримання академічної доброчесності роздруковану на паперовому носії, та підписану ним.


Розклад  іспитів  та  консультацій на  екзаменаційну  сесію денного відділення 1  курсу магістратури

Іспити та консультації 1 курсу магістратури денного відділення


Розклад  іспитів  та  консультацій на  екзаменаційну  сесію денного відділення 1 та 2 курсу

Іспити та консультації 1 курсу денного відділення

Іспити та консультації 2 курсу денного відділення

 


Розклад  іспитів  та  консультацій на  екзаменаційну  сесію заочного відділення

Іспити та консультації 4 семестр 2 курсу заочне відділенння

Іспити та консультації 6 семестр 3 курсу заочне відділенння

Іспити та консультації 8 семестр 4 курсу заочне відділенння

Іспити та консультації 10 семестр 5 курсу заочне відділенння


Розклад екзаменаційної сесії весняного семестру 3 курсу денної форми навчання (час  проведення 9.00-13.00)

Дата Група Викладач Дисципліна

14.05.2020

ІФ-517,518сп

Іванов В.Г.

Основи теорії плавки та виробництва чавунних виливків

14.05.2020

ІФ-117, 118сп,128сп,138сп

Парахнєвич Є.М.

Ливарні сплави і плавка чавунів

18.05.2020

ІФ-517,518сп

Петруша Ю.П.

Печі та сушила ливарного виробництва

18.05.2020

ІФ-117, 118сп,128сп,138сп

Самойлов В.Є.

Обладнання ливарних цехів

20.05.2020

ІФ-517,518сп

Кузовов О.Ф.

Технологія ливарної форми

20.05.2020

ІФ-117, 118сп,128сп,138сп

Цивірко Е.І.

Теорія формування виливків

Розклад екзаменаційної сесії весняного семестру 4 курсу денної форми навчання (час  проведення 9.00-13.00)

Дата Група Викладач Дисципліна

12.05.2020

ІФ-516,527сп

Гонтаренко В.І.

Механізація та автоматизація ливарного виробництва

12.05.2020

ІФ-116, 127сп,137сп

Івахненко Є.І.

Контроль якості у ливарному виробництві

14.05.2020

ІФ-516,527сп

Пархоменко А.В.

Моделювання та оптимізація технічних систем

14.05.2020

ІФ-116, 127сп,137сп

Гонтаренко В.І.

Автоматизація ливарного виробництва

18.05.2020

ІФ-516,527сп

Сергієнко О.С.

Технологія спеціальних методів лиття

18.05.2020

ІФ-116, 127сп,137сп

Кудін В.В.

Обладнання спеціальних видів лиття

20.05.2020

ІФ-516,527сп

Парахнєвич Є.М.

Основи теорії плавки та виробництва кольорових виливків

20.05.2020

ІФ-116, 127сп,137сп

Іванов В.Г.

Технологія ливарного виробництва


Перелік завдань для дистанційного навчання під час карантинних заходів


Увага! У зв'язку з поточними змінами представлена інформація може оновлюватися та доповнюватися.

Кафедра машин і технолгії ливарного виробництва використовує технології та засоби дистанційного навчання для організації навчального процесу під час карантину: система дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» http://moodle.zp.edu.ua та Клас у веб сервісі Google Classroom https://classroom.google.com. Посилання та коди доступу знаходяться у "Переліку завдань" з дисциплін.

Спеціальність 136 – «Металургія»

освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів»

Дисципліна Група Посилання
Теорія металургійних процесів 518,519сп Перелік завдань
Основи теорії плавки та виробництва чавунних виливків 517,518сп Перелік завдань
Технологія ливарної форми 517,518сп Перелік завдань
Теплоенергетика 517,518сп Перелік завдань
Обладнання та інструмент для виготовлення оснастки 517,518сп Перелік завдань
Печі та сушила ливарного виробництва 517,518сп Перелік завдань
Моделювання та оптимізація технічних систем 516,527сп Перелік завдань
Основи науково-технічних досліджень 516,527сп Перелік завдань
Основи теорії плавки та виробництва кольорових виливків 516,527сп Перелік завдань
Технологія спеціальних методів лиття 516,527сп Перелік завдань
Механізація та автоматизація ливарного виробництва 516,527сп Перелік завдань
Нові процеси у ливарному виробництві 519м Перелік завдань
САПР процесів та обладнання ливарного виробництва 519м Перелік завдань

Спеціальність 131 – «Прикладна механіка»

освітня програма «Обладнання та технології ливарного виробництва»

Дисципліна Група Посилання
Фізико-хімічні основи ливарного виробництва 118,119сп Перелік завдань
Вступ до ливарної справи  118,119сп Перелік завдань
Ливарні сплави і плавка чавунів 117,118сп,
128сп,138сп
Перелік завдань
Історія науки і техніки  117,118сп,
128сп,138сп
Перелік завдань
Проектування та виробництво паперової, дерев'яної та металевої оснастки 117,118сп,
128сп,138сп
Перелік завдань
Проектування та виробництво пластмасової та пінопластової оснастки 117,118сп,
128сп,138сп
Перелік завдань
Ливарні сплави і плавка кольорових металів 116,127сп,
137сп
Перелік завдань
Автоматизація ливарного виробництва 116,127сп,    137сп Перелік завдань
Обладнання спеціальних видів лиття 116,127сп,
137сп
Перелік завдань
Технологія ливарного виробництва 116,127сп,
137сп
Перелік завдань
Контроль якості у ливарному виробництві 116,127сп,


137сп
Перелік завдань
Нові процеси у ливарному виробництві 119м Перелік завдань
Сучасні CAD/CAM системи ливарного виробництва 119м Перелік завдань

Науково-практична конференція "Тиждень науки 2020"

 

Згідно з наказом №95 від 20.03.2020 засідання секції "Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів" проведено на кафедрі машин і технології ливарного виробництва в заочному вигляді. З програмою конференції та доповідями учасників можно ознайомитись нижче.

Тези доповідей учасників секції "Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів"

Програма секції "Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів"


До уваги здобувачів вищої освіти!

У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину і переведенням навчання у дистанційну форму викладачами кафедри розробляються та доповнюються електронні ресурси за дисциплінами, що викладаються, з використанням Google-сервісів, платформи Moodle та ін.

Для отримання оперативної інформації з дистанційного навчання та комунікації з викладачами, що здійснюють поточний контроль, використовуйте месенджери та електронну пошту:

Викладач

Електронна пошта

доц. Іванов Валерій Григорович

ivanov@zntu.edu.ua

проф. Луньов Валентин Васильович

kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

проф. Наумик Валерій Владиленович

naumik@zntu.edu.ua

проф. Цивірко Едуард Іванович

kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

доц. Івахненко Євген Іванович

ivakhnenko.ie.zp@gmail.com

доц. Кудін Вадим Валерійович

kudin@zntu.edu.ua

доц. Кузовов Олексій Федорович

kuzovov.af@gmail.com

доц. Парахнєвич Євген Миколайович

g1028913@gmail.com

доц. Пархоменко Андрій Валентинович

parhom@zntu.edu.ua

доц. Сажнєв Володимир Миколайович

sajhnev@zntu.edu.ua

доц. Самойлов Вадим Єфремович

efremowich2020@gmail.com

доц. Бялік Гаррі Абрамович

kafedra_mtlv@zntu.edu.ua

доц. Петруша Юрій Петрович

verba2204@gmail.com

доц. Сергієнко Ольга Сергіївна

olga.s.sergienko@gmail.com

ст. викл. Алексєєнко Ольга Валентиновна

alekseenkoolga981@gmail.com

 


Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» зі спеціальності 136 «Металургія»

З 04 по 06 лютого 2019 р. (згідно наказу МОН України № 56-л від 22.01.2019 р) на кафедрі «Машини та технології ливарного виробництва» проходить первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» зі спеціальності 136 «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» та пункту 4 «Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978 «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах» експертна комісія працює у складі: 

1. Лисенко Тетяна Володимирівна (д.т.н., професор), завідувач кафедри технології та управління ливарними процесами Одеського національного політехнічного університету, голова комісії

2. Хричиков Валерій Євгенович (д.т.н., професор), завідувач кафедри ливарного виробництва Національної металургійної академії (м.Дніпро), член комісії

академії (м.Дніпро), член комісії


Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 «Прикладна механіка»

 

З 21 по 23 січня 2019 р. (згідно наказу МОН України № 45-л від 11.01.2019 р) на кафедрі «Машини та технології ливарного виробництва» проходить первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» та пункту 4 «Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978 «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах» експертна комісія працює у складі: 

1. Лобода Петро Іванович (д.т.н., професор), декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», голова комісії

2. Сігарьов Євген Миколайович (д.т.н., професор), завідувач кафедри металургії чорних металів Дніпровського державного технічного університету, член комісії


ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь в роботі ХV Міжнародної науково-технічної конференції «НЕМЕТАЛЕВІ ВКРАПЛЕННЯ І ГАЗИ У ЛИВАРНИХ СПЛАВАХ», яка відбудеться 11–12 жовтня 2018 р. в Запорізькому національному технічному університеті на базі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва». 

Інформаційне повідомлення:PDF UKR

Програма конференції:PDF UKR

 

 


ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ

Национальный технический университет «Харьковский политехнический институт», Физико-технологический институт металлов и сплавов НАН Украины, Национальная металлургическая академия Украины, ПО «Металлургпром», Одесский политехнический институт, Ассоциация литейщиков Украины и  Запорожская торгово-промышленная палата приглашают Вас принять участие в XII Международной научно-практической конференции «ЛИТЬЕ. Металлургия. 2016», которая состоится в рамках ХХIV Международной специализированной выставки «Машиностроение. Металлургия. 2016» и XII Международной специализированной выставки «ЛИТЬЕ 2016» 24-26 мая 2016 года в новом Выставочном центре Запорожской ТПП «КозаК-Палац».

Інформаційне повідомлення:PDF UKR

 

 


Запрошуємо до обговорення освітніх програм

З метою удосконалення освітньо-професійних програм "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"  за спеціальністю 136 "Металургія" та "Обладнання та технології ливарного виробництва"  за спеціальністю 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського)  та другого (магістерського) рівня освіти запрошуємо роботодавців, випускників, здобувачів вищої освіти та випускників долучитися до обговорення змісту, наповнення та поліпшення освітніх програм.

Свої пропозиції, зауваження та побажання можна відпраляти гарантам освітніх програм або на кафедральну адресу kafedra_mtlv@zp.edu.ua

 • Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2023 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Сажнєв В.М., e-mail: sajhnev@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Іванов В.Г., e-mail: ivanov@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-наукової програми "Металургія" третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктор філософії) 2024 р. (завантажити), гаран ОП Сергієнко О.С., e-mail: osmitlv@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Парахнєвич Є.М., e-mail: g1028913@gmail.com
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2022 р. (завантажити), гарант ОП Парахнєвич Є.М., e-mail: g1028913@gmail.com
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2022 р. (завантажити), гарант ОП Сажнєв В.М., e-mail: sajhnev@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
 • Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 р. (завантажити), гарант ОП Іванов В.Г., e-mail: ivanov@zp.edu.ua

Наукова робота зі здобувачами активно проводиться на кафедрі з метою забезпечення високої якості підготовки студентів, а також формування у здобувачів інтересу до наукової роботи з перспективою подальшого вступу до магістратури та аспірантури. Здобувачі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» беруть регулярну участь у наукових конференціях і форумах, конкурсах студентських наукових робіт різноманітних рівнів і проведенні олімпіад, де неодноразово були призерами.

За спеціальністю 131 "Прикладна механіка" освітньої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" команда здобувачів вищої освіти кафедри в 2016 році зайняла І командне місце  (Лисяков С.І., Матковська М.В. - гр.ІФ-111м), в 2019 р. зайняла ІІ командне місце у Всукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Обладнання та технології ливарного виробництва".

За спеціальністю 136 "Металургія" освітньої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" на Всеукраїнських олімпіадах з ливарного виробництва здобувачі вищої освіти Савченко А.В. у 2016 році зайняв І місце, у 2017 році Савінок О.О. ІІІ місце, у 2018 році Войновська О.С. ІІІ місце в особистому заліках.

Нижче можна ознайомитись із досягненнями призерів за останні 5 років.

    

    

    

    

Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» - одна з провідних кафедр Національного університету «Запорізька політехніка».

                                                Колектив кафедри (2020 р.)

Заснована у 1933 році як кафедра ливарної справи за роки свого існування вона двічі змінювала свою назву: у 1944 році – кафедра ливарного виробництва, у 1961 році – кафедра машини і технологія ливарного виробництва і ця назва залишилася до сьогодення.

Підготовку як інженерів-ливарників у минулі часи, так і бакалаврів, магістрів, докторів філософії у теперішній час кафедра плідно поєднує з науково-дослідною діяльністю.

Професорсько-викладацький склад кафедри основним потенціалом у своїй роботі вважає тезис, що генерувати високі ідеї, вести фундаментальні дослідження, на їх основі створювати конкурентноздатні зразки нової техніки і технологій, проводити підготовку кадрів, що відповідають вимогам сьогодення, можливо тільки в інтегрованому освітньому і інформаційному середовищі, де процес навчання безпосередньо зв’язаний з виробництвом і отримання фундаментальних знань, їх використання у прикладних розробках нової техніки і технологій, проведенням експериментальних досліджень і виробничих випробувань, доведенням до дослідних і серійних зразків. Середовища, в якому студент, аспірант, докторант, професор працюють пліч-о-пліч з інженером, конструктором, технологом і є безпосередніми учасниками творчого процесу, а не сторонніми наглядачами.

На кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» таке середовище забезпечується наявністю наукової школи ливарного виробництва, створення якої та постійне зростання її потужності тісно зв’язані з розвитком наукоємних виробництв запорізького регіону. Основну частину їх складають підприємства машинобудування, металургії, теплоенергетичної, електротехнічної галузей, для яких ливарне виробництво є  заготівельною базою, від  якої  залежить якість їх продукції.

Початок діяльності наукової школи ливарного виробництва відноситься до 30-х років минулого століття, хоча офіційно вона була зареєстрована у 1946 році. Основні напрями науково-дослідних робіт завжди визначалися профілем запорізьких підприємств, а починаючи з 60-х років і всієї країни, коли на кафедрі була створена галузева лабораторія холодостійких та зносостійких сталей та сплавів Міністерства кольорової  металургії СРСР. Географія науково-дослідних робіт та впровадження їх результатів була дуже широкою: від Крайньої Півночі – Норильськ до Казахстану; від Далекого сходу  - Магадан до Прибалтики й Заходу України.

За роки свого існування наукова школа зробила значний внесок у розвиток ливарного виробництва та стала базою для підготовки висококваліфікованих фахівців.

У всі роки з дня заснування кафедри і наукової школи студенти залучалися до наукової роботи. Спочатку це були наукові кружки, а з 1948 року було започатковане наукове студентське товариство, де одержали перші навички науково-дослідницької роботи відомі в майбутньому вчені-ливарники, металознавці, зварювальники.

В подальшому студенти почали залучатися і залучаються на сьогодні до виконання науково-дослідних робіт за загальним і спеціальним фондами державного бюджету, також була відкрита філія кафедри на підприємстві ВАТ «Мотор Січ». Результати виконання всіх видів робіт служать підґрунтям для виконання курсових науково-дослідних робіт, науково-дослідних розділів дипломних проєктів, науково-дослідних випускних кваліфікаційних робіт, раніше спеціалістів, а сьогодні – бакалаврів та магістрів з ливарних спеціалізацій. Студенти-ливарники щорічно стають переможцями олімпіад з ливарного виробництва, конкурсів наукових робіт студентів, а на підприємствах випускники кафедри добре адаптуються до умов виробництва та успішно вписуються в складні за технологією виробничі процеси високотехнологічних конкурентноспроможних підприємств.

Історія кафедри "Машини і технологія ливарного виробництва"

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Іванов Валерій Григорович д.т.н., доцент завідувач кафедри
Наумик Валерій Владиленович д.т.н., професор професор, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності
Воденніков Сергій Анатолійович д.т.н.,професор професор
Івахненко Євген Іванович к.т.н., доцент доцент
Кудін Вадим Валерійович к.т.н., доцент доцент
Парахнєвич Євген Миколайович к.т.н., доцент доцент, заступник декана Інженерно-фізичного факультету
Пархоменко Андрій Валентинович к.т.н., доцент доцент, керівник навчально-методичного відділу
Сажнєв Володимир Миколайович к.т.н., доцент доцент
Петруша Юрій Петрович к.т.н., доцент доцент
Сергієнко Ольга Сергіївна к.т.н., доцент доцент
Гнатенко Михайло Олегович доктор філософії старший викладач
Матвейшин Микита Віталійович - асистент
Шустов Сергій Олексійович   завідувач навчальної лабораторії
Василевська Яна Анатоліївна   завідувач навчальної лабораторії
Сидоренко Сергій Миколайович   завідувач навчально-виробничої майстерні
Добренький Сергій Петрович   майстер виробничого навчання
Сидоренко Наталя Борисівна   старший лаборант
Романіченко Галина Володимірівна   старший лаборант

 

Приміщення кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» загальною площею 1113 м2 розташовані в головному, четвертому та п’ятому  лабораторних навчальних корпусах університету.
 
Навчальні лабораторії та майстерні:
 • Навчальна лабораторія художнього литва
 • Навчальна лабораторія ливарних форм та суміші
 • Навчальна лабораторія спеціальних методів електрометалургії
 • Навчально-виробнича майстерня

Навчальні аудиторії:

 • аудиторія № 214 – лабораторія фізичної хімії та теорії металургійних процесів;
 • аудиторія № 223 – лабораторія з автоматизації та механізації ливарних цехів;
 • аудиторія № 192 – лабораторія художнього литва;
 • аудиторія № 289 – лабораторія якості ливарних сплавів;
 • аудиторія № Д1-1 – лабораторія металургійних процесів, теплотехніки і гідравліки;
 • аудиторія № Д1-2 – лабораторія з теорії металургійних процесів;
 • аудиторія № Д1-3 – лабораторія печей ливарних цехів;
 • аудиторія № 500 – лабораторія наукових досліджень та проектування ливарних цехів;
 • аудиторія № 219 – лекційна, спеціалізована з дисциплін «Сучасні методи лиття», «Основи проектування цехів», «Проектування ливарних цехів машинобудівних підприємств», «Системи автоматичного проектування параметрів обладнання ливарних цехів», «Конструювання і виготовлення оснастки спеціальних видів лиття»;
 • ливарна зала № 1 – лабораторія формувальних матеріалів та технології ливарних форм;
 • ливарна зала № 2 – спеціалізована лабораторія ливарного виробництва;
 • аудиторія № 227 – спеціалізована лабораторія наукових досліджень;
 • аудиторія № Д29 – лабораторія спеціальних методів електрометалургії;
 • аудиторія № 389 – лабораторія фінішної обробки художніх виробів;
 • аудиторія № 216 – комп’ютерний клас кафедри М і ТЛВ (7 місць);

Інші приміщення:

 • аудиторія № 334 – лекційна на 53 місць;
 • аудиторія № 217 – лекційна на 40 місць;
 • аудиторія № 236 – кабінет завідувача кафедрою;
 • аудиторія № 226 – викладацька на 5 місць;
 • аудиторія № 138 – викладацька на 12 місць;
 • аудиторія № 225 – викладацька на 2 місця.

Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Заняття з дисциплін спеціальності також проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.

Спеціальність 131 "Прикладна механіка"

Освітня програма "Обладнання та технології ливарного виробництва"

Галузь знань 13 "Механічна інженерія"

Освітній ступінь - бакалавр

Освітньо-професійна програма "Обладнання та технології ливарного виробництва" 2023 р. (завантажити)

Освітньо-професійна програма "Обладнання та технології ливарного виробництва" 2022 р. (завантажити)

Освітньо-професійна програма "Обладнання та технології ливарного виробництва" 2021 р. (завантажити)

Відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка" 2024 р.

Відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка" 2023 р.

Відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка" 2022 р.

До уваги стейкхолдерів!

З метою поліпшення освітнього процесу та удосконалення освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» спеціальності 131 «Прикладна механіка» для першого освітнього рівня (бакалавр) просимо бажаючих заповнити наступну анкету за посиланням:

Анкета стейкхолдера освітньої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва"

 

Листи​ підтримки освітноьої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва"

Навчальні плани

Протоколи засідань проєктної групи освітноьої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва"

Протоколи засідань кафедри щодо освітноьої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва"

     Практична підготовка здобувачів вищої освіти забезпечується наявністю в освітніх компонентах практичних та семінарських робіт, проведенням виробничої та переддипломної (стажування) практики з наступним виконанням кваліфікаційної роботи і регламентується Положенням про проведення практики студентів НУ «Запорізька політехніка».
     Співпраця з роботодавцями відіграє ключову роль у формуванні змісту практики. Урахування останніх тенденцій розвитку в сфері менеджменту організацій у практичній підготовці здобувачів відбувається через: залучення до формування програм практики роботодавців, аналіз зворотного зв’язку з керівниками практики від підприємств. 

Дуальна форма здобуття вищої освіти

    Дуальна освіта – це форма здобуття освіти, яка поєднує теоретичну підготовку в закладі освіти з практичною роботою на підприємствах, в установах та організаціях. Ця форма здобуття освіти дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички та реальний досвід роботи в своїй галузі.
Все про дуальну форму навчання можна дізнатися за посиланням >>>> 
Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем. Перелік договорів про співпрацю щодо організації здобуття вищої освіти за дуальною формою:
  

Спеціальність 136 "Металургія"

Освітня програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"

Галузь знань 13 "Механічна інженерія"

Освітній ступінь - бакалавр

Проєкт освітньої програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" 2021 р. (завантажити)
Освітня програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" 2020 р. (завантажити)

Відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» зі спеціальності 136 "Металургія" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка"

До уваги стейкхолдерів!

З метою поліпшення освітнього процесу та удосконалення освітньої програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» спеціальності 136 «Металургія» для першого освітнього рівня (бакалавр) просимо бажаючих заповнити наступну анкету за посиланням:

Анкета стейкхолдера освітньої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"

Листи​ підтримки освітноьої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"

Навчальні плани

 
Протоколи засідань кафедри щодо Освітньої програми
 
  Практична підготовка здобувачів вищої освіти забезпечується наявністю в освітніх компонентах практичних та семінарських робіт, проведенням виробничої та переддипломної (стажування) практики з наступним виконанням кваліфікаційної роботи і регламентується Положенням про проведення практики студентів НУ «Запорізька політехніка».
     Співпраця з роботодавцями відіграє ключову роль у формуванні змісту практики. Урахування останніх тенденцій розвитку в сфері менеджменту організацій у практичній підготовці здобувачів відбувається через: залучення до формування програм практики роботодавців, аналіз зворотного зв’язку з керівниками практики від підприємств. 

Дуальна форма здобуття вищої освіти

    Дуальна освіта – це форма здобуття освіти, яка поєднує теоретичну підготовку в закладі освіти з практичною роботою на підприємствах, в установах та організаціях. Ця форма здобуття освіти дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички та реальний досвід роботи в своїй галузі.
Все про дуальну форму навчання можна дізнатися за посиланням >>>> 
Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем. Перелік договорів про співпрацю щодо організації здобуття вищої освіти за дуальною формою:

Спеціальність 131 "Прикладна механіка"

Освітня програма "Обладнання та технології ливарного виробництва"

I курс (рівень вищої освіти - бакалаврський), робочі програми та силабуси

II курс (рівень вищої освіти - бакалаврський), робочі програми та силабуси

III курс (рівень вищої освіти - бакалаврський), робочі програми та силабуси

IV курс (рівень вищої освіти - бакалаврський), робочі програми та силабуси

Вибіркові освітні компоненти кафедри машин і технології ливарного виробництва (бакалаври)

Каталог вибіркових дисциплін університету

Рівень вищої освіти - магістерський

Вибіркові освітні компоненти кафедри машин і технології ливарного виробництва (магістри)


Спеціальність 136 "Металургія"

Освітня програма "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"

I курс (рівень вищої освіти - бакалаврський)

II курс (рівень вищої освіти - бакалаврський)

III курс (рівень вищої освіти - бакалаврський)

IV курс (рівень вищої освіти - бакалаврський)

Вибіркові освітні компоненти кафедри машин і технології ливарного виробництва (бакалаври)

Рівень вищої освіти - магістерський

Вибіркові освітні компоненти кафедри машин і технології ливарного виробництва (магістри)

Сторінки