ХVІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах»
Запрошуємо взяти участь у ХVІІ Міжнародній науково-технічній конференції «НЕМЕТАЛЕВІ ВКРАПЛЕННЯ І ГАЗИ У ЛИВАРНИХ СПЛАВАХ», яка відбудеться 26–27 листопада 2024 р. на кафедрі «Машини і технологія ливарного виробництва» Національного університету «Запорізька політехніка».
Наукова тематика конференції
Нові методи, методики дослідження і контролю неметалевих вкраплень і газів у сталях, чавунах, кольорових та спеціальних сплавах.
Роль неметалевих вкраплень у формуванні структури сталей і сплавів, їх вплив на властивості.
Морфологія неметалевих фаз у процесі виплавки, термічної обробки, деформації та експлуатації сталей і сплавів.
Модифікування та легування сталей і сплавів.
Нові технології виплавки, підвищення ступеню чистоти і властивостей сталей і сплавів.
Спеціальні методи металургії для одержання високоякісних сталей і сплавів.
Моделювання та комп’ютерні технології при виробництві литих виробів.
До участі у конференції запрошуються вітчизняні та зарубіжні науковці й практики, здобувачі вищої освіти, аспіранти, докторанти.
Інформаційний лист та заявка на участь у конференції за посиланням >>>
Завершення 2023-2024 навчального року практичною підготовкою здобувачів освіти
24 червня 2024 року навчальний рік здобувачів освіти завершився проходженням практики, яка є обов’язковим елементом освітньо-професійної підготовки. Під час проходження практики на провідних підприємствах міста Запоріжжя майбутні металурги та механіки здобули загальні та фахові компетентності: знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; здатність здійснювати оптимальний вибір технологічного обладнання, комплектацію технічних комплексів, мати базові уявлення про правила їх експлуатації; здатність робити оцінки параметрів працездатності матеріалів, конструкцій і машин в експлуатаційних умовах та знаходити відповідні рішення для забезпечення заданого рівня надійності конструкцій і процесів, в тому числі і за наявності деякої невизначеності; здатність проводити технологічну і техніко-економічну оцінку ефективності використання нових технологій і технічних засобів; Здатність описувати та класифікувати широке коло технічних об’єктів та процесів, що ґрунтується на глибокому знанні та розумінні основних механічних теорій та практик, а також базових знаннях суміжних наук.
Захист дипломних бакалаврських робіт
13 червня 2024 р. відбувся перший день захисту кваліфікаційних дипломних бакалаврських робіт за спеціальностями 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» та 136 «Металургія» освітньої програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів».
Атестація здобувачів вищої освіти першого (бакалаврсмького) рівня відбувалася у формі кваліфікаційної дипломної бакалаврської роботи з публічним захистом (демонстрацією), що відповідає стандартам вищої освіти. Захист відбувся в системі ZOOM. Під час захисту здобувачі вищої освіти демонстрували високий рівень знань та технічних навичок. На захисті усі студенти використовували презентаційний матеріал.
Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» вітає перших випускників зі здобуттям кваліфікації бакалавра! Бажаємо здобутків в обраній професії, нових перспектив та професійного зростання!
Вітаємо з Днем вишиванки !
Наша вишиванка — символ національної ідентичності українського народу. Сьогодні особливо важливо зберігати наші традиції та розширювати межі української культури.
16 травня 2024 року наші студенти та викладачі, взяли участь у традиційному всеукраїнському флешмобі і цьогорічній руханці «Дякуємо ЗСУ». Основна мета Національної руханки в вишиванках – єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу в їх підтримці ЗСУ та незламного українського народу, підвищення рівня рухової активності.
Тиждень науки - 2024
18 квітня 2024 року на кафедрі машин і технології ливарного виробництва пройшло засідання секції «Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів» щорічної науково-практичної конференції «Тиждень науки - 2024», яка стала для кафедри традиційним підведенням підсумків наукової діяльності викладачів, аспірантів та студентів.
Вітаємо переможців конкурсу «STARTUP із Запорізькою політехнікою» !
17 квітня 2024 року урочистим фіналом завершився конкурс бізнес-ідей «STARTUP із Запорізькою політехнікою». У фіналі презентації учасників оцінювали представники організацій і підприємств: Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій, Запорізька обласна федерація роботодавців, ПАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ», ДП «Івченко-Прогрес», АТ «Креді Агріколь Банк», Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», ТОВ «АЛД Інжиніринг та будівництво».
1 місце зайняла команда «CashTech 3D» (Андрій Логвиненко, ІФ-511, наставник – старший викладач кафедри М і ТЛВ Михайло Гнатенко) з бізнес-ідеєю «Пляшки – сировина для 3D друку».
Андрія Логвиненко відзначили приємними призами від профкому студентів, сертифікатjv для поїздок від «Іван таксі». Також отримав безплатну rонсультацію від керівниці Центру підтримки технологій та інновацій НУ «Запорізька політехніка» Наталі Висоцької.
Команда «CashTech 3D» отримала сертифікат від АТ «Креді Агріколь Банк» на 1 рік безплатного обслуговування та сертифікат на участь у програмі «Lab2Market_UA» поза межами конкурсу та безплатні консультації у сфері інтелектуальної власності та інновацій тривалістю 8 годин від Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, «Креді Агріколь Банк» нагородив цінними призами. У спеціальній номінації від ГС «Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» команду запросили до відвідування ТОВ «ТРІАДА ЛТД КО».
Щіро вітаємо з перемогою і бажаємо подальших професійних і творчих успіхів!
Привітання з нагоди закінчення магістратури !
21 лютого відбулась урочиста церемонія вручення дипломів нашим магістрам, під час якої випускники отримали заслужені дипломи та зробили перший важливий крок у напряму втілення своїх професійних мрій. Колектив кафедри машин і технології ливарного виробництва щиро вітає випускників з нагоди успішного закінчення магістратури. Бажаємо Вам не зупинятись на досягнутому та з легкістю підкорювати нові вершини, успіху в обраній Вами професії, а також реалізації усіх задумів. Бажаємо світлого майбутнього, миру та перемоги.
Акредитація освітньої програми підготовки бакалаврів "Обладнання та технології ливарного виробництва" за спеціальністю 131 "Прикладна механіка"
З 14 по 16 лютого 2024 року заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки бакалаврів «Обладнання та технології ливарного виробництва» за спеціальністю 131 «Прикладна механіка»
Ознайомитись з освітньою програмою «Обладнання та технології ливарного виробництва» можна за посиланням >>>
Ознайомитись з Відомостями про самооцінювання освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті "Запорізька політехніка" можна за посиланням >>>
Ознайомитись з додатковими матеріалами для акредитації освітньої програми можна за посиланнями:
Протягом 2023 року науково-педагогічні співробітники кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» успішно пройшли міжнародне стажування.
Іванов В.Г. пройшов міжнародне науково-педагогічне стажування у Вищій школі менеджменту інформаційних систем (ISMA), м.Рига, Латвійської Республіки, Наумик В.В., Сергієнко О.С. та Гнатенко М.О. у Кардиффському университеті (Великобританія), Пархоменко А.В. у Дортмундському університеті прикладних наук та мистецтв (Дортмунд, Німеччина), Наумик В.В. і Парахнєвич Є.М. пройшли науково-педагогічне стажування в рамках VI Міжнародного наукового конгресу «Society of Ambient Intelligence 2023» (ISCSAI 2023).
Вітаємо переможців олімпіади з Ливарного виробництва 2023 !
Майстренко Олександр, група ІФ-110 - І місце, Павліченко Андрій, група ІФ-513сп - ІІ місце, Мітін Володимир, група ІФ-110 - ІІІ місце.
Дякуємо за докладені зусилля і професіоналізм, нам завжди приємно бачити ваші досягнення!
Бажаємо вам натхнення у навчанні і професійному розвитку!
Захист дипломних магістерських робіт
20 грудня 2023 р. відбувся захист кваліфікаційних дипломних магістерських робіт за спеціальностями 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» та 136 «Металургія» освітньої програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів».
Атестація здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня відбувалася у формі кваліфікаційної дипломної магістерської роботи з публічним захистом (демонстрацією), що відповідає стандартам вищої освіти. Захист відбувся в системі ZOOM. Під час захисту здобувачі вищої освіти демонстрували високий рівень знань та технічних навичок. Переважна більшість здобувачів вищої освіти під час підготовки магістерських робіт використовувала сучасні інформаційні технології, а на захисті усі студенти використовували презентаційний матеріал.
Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» вітає перших випускників зі здобуттям кваліфікації магістра! Бажаємо здобутків в обраній професії, нових перспектив та професійного зростання!
Вітаємо Наумика Валерія Владиленовича з обранням академіком Академії наук вищої школи України
Колектив кафедри машин і технології ливарного виробництва щиро вітає проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності, професора кафедри машин і технології ливарного виробництва Наумика Валерія Владиленовича з обранням академіком Академії наук вищої школи України.
Бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!
Успішне проходження науково-педагогічними співробітниками кафедри курсу з академічної доброчесності на платформі Рrometheus
Протягом листопаду 2023 року науково-педагогічні співробітники кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» успішно пройшли курс підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів ЗВО» на базі освітньої платформи Prometheus.
Під час проходження даного курсу учасники удосконалили та набули як загальні компетентності: критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, так і фахові: професійно-педагогічна, цифрова, інформаційно-комунікаційна, інноваційно-дослідницька, комунікаційна, управлінська, методична, а також компетентності з неформальної освіти та особистісного розвитку.
Даний курс сприяв професійному розвитку науково-педагогічних працівників з питань ефективного планування освітнього процесу з дотриманням принципів академічної доброчесності.
Після успішного проходження курсу кожен учасник отримав сертифікат – 60 годин (2 кредити ЄКТС).
Університетська студентська олімпіада з Ливарного виробництва
Шановні студенти! З 29 листопада по 5 грудня 2023 року буде проходити університетська студентська олімпіада з Ливарного виробництва для студентів спеціальностей 136 «Металургія» та 131 «Прикладна механіка».
Формат проведення олімпіади дистанційний у вигляді тестів на платформі Moodle.
Якщо виникли питання - телефонуйте за номером: +380664080373 (Гнатенко Михайло)
Науково-технічна конференція молоді від ПАТ "Запоріжсталь"
14 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» взяли участь у 47-мої науково-технічної конференції робітничої та студентської молоді.
Конференція відбулася на базі комбінату «Запоріжсталь» та була присвячена 90-річчю підприємства.
У форумі взяли участь понад півсотні молодих працівників «Запоріжсталі» та студентів запорізьких вишів. У засіданні студентської секції студенти нашої кафедри Артем Коняхін і Володимир Мітін презентували наукові доповіді та ідеї з покращення виробництва.
Участь у проєкті "Ігри заводів 6.0" від компанії UGEN
З 6 по 17 листопада 2023 року здобувач вищої освіти гр. ІФ-110 Майстренко Олександр прийняв участь в проєкті “Ігри Заводів 6.0” від команії UGEN. Здобувачі вищої освіти мали можливість ознайомитися з провідними компаніями України, які виступили з такими воркшопами:
БТУ Центр – «Адаптація в новій ролі та карʼєрний розвиток на виробництві»;
Хлібпром – «Адаптації ветеранів до роботи в компанії»;
Imperial Tabacco – «Постановка цілей для компанії»;
BAT Україна – «Розвиток софт скілів для кар'єрного розвитку на виробництві».
На проєкті представники компаній-учасниць поділились корисною інформацією щодо особливостей роботи провідних виробників, успішного кар’єрного зростання фахівців, а також запропонували кейси для їх вирішення. За активну участь у проєкті Олександр Майстренко отримав сертифікат
Спартакіада "За бадьористь і здоров'я"
18 жовтня 2023 року в спорткомплексі НУ «Запорізька політехніка» відбулась університетська спартакіада «За бадьорість і здоров'я» за підтримки профкому викладачів і співробітників та кафедри фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Змагання проводились з різних видів спорту, серед яких волейбол, настільний теніс, шахи, дартс та кульова стрільба. У спартакіаді, спрямованій на масове залучення до систематичних занять з фізичної культури та спорту викладачів і співробітників та популяризацію здорового способу життя, взяли участь і викладачі нашої кафедри. Учасники показали високі результати та отримали грамоти та призи. Вітаємо Парахнєвича Євгена Миколайовича з І місцем з дартсу та Івахненко Євгена Івановича з ІІ місцем з кульової стрільби.
До уваги магістрів-дипломників (групи ІФ-511м, ІФ-111м, ІФз-511м)
Шановні магістри-дипломники денної та заочної форми навчання, зверніть увагу на графік дипломного проэктування з освітніх програм «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» та «Обладнання та технології ливарного виробництва».
Атестація (кваліфікаційний екзамен) бакалаврів за спеціальностями
131 «Прикладна механіка» освітня програма «Обладнання та технології ливарного виробництва»
136 «Металургія» освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів»
згідно Наказу № 161 від 26.05.2022р. відбудеться 22 червня 2022р. дистанційно з використанням сервісу «Система дистанційного навчання» НУ «Запорізька політехніка».
Усі здобувачі вищої освіти, які допущені до кваліфікаційного екзамену, зможуть підключитися до складання кваліфікаційного екзамену з 9.00 години 22.06.2022р.
У разі неможливості підключитися 22.06.2022р. екзаменаційні завдання будуть доступні 23.06.2022р. та 24.06.2022р. до 15.00 години.
Консультація з кваліфікаційного екзамену відбудеться 16.06.2022р. та 21.06.2022р. о 15.00 годині за посиланням:
ХVІ Міжнародна науково-технічна конференція «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах»
07-08 жовтня 2021 року в Національному університеті «Запорізька політехніка» на базі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» була проведена ХVІ Міжнародна науково-технічна конференція «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах». Зважаючи на карантинний стан конференція була проведена у змішаному режимі – очно і дистанційно, за допомогою платформи ZOOM.
На конференції були розглянуті наступні наукові питання:
- роль неметалевих вкраплень у формуванні структури сталей і сплавів, їх вплив на властивості;
- морфологія неметалевих фаз у процесі виплавки, термічної обробки, деформації та експлуатації сталей і сплавів;
- модифікування та легування сталей і сплавів;
- нові технології виплавки, підвищення ступеню чистоти і властивостей сталей і сплавів;
- спеціальні методи металургії для одержання високоякісних сталей і сплавів;
- технології виробництва, властивості деформованих сталей і сплавів.
У роботі конференції прийняли участь спеціалісти із 16 освітянських, наукових закладів, організацій і підприємств (двох держав – Україна, Словакія). У своїх доповідях науковці звітували про нові технології у ливарному , металургійному виробництві сталей і сплавів, нові методи у вивченні природи неметалевих вкраплень, їх вплив на фізико-механічні та експлуатаційні властивості дозволяють одержати більш глибокі результати при дослідженні морфології, кінетики неметалевих вкраплень на всіх стадіях ливарних та металургійних процесів. В тому числі отриманні нові дані про формування неметалевих вкраплень у сталях і сплавах, та виробів з них, що отриманні як за традиційною технологією, так і за технологією 3D друку.
За підсумками роботи конференції був виданий збірник тез ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах», який містить три розділи: «Сталеве литво», «Чавунне литво» та «Кольорове литво та спецметалургія».
Збірник тез ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «Неметалеві вкраплення і гази у ливарних сплавах» (завантажити)
До уваги стейкхолдерів!
З метою поліпшення освітнього процесу та удосконалення освітніх програм «Обладнання та технології ливарного виробництва» спеціальності 131 «Прикладна механіка» та «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» спеціальності 136 «Металургія» для першого освітнього рівня (бакалавр) просимо бажаючих заповнити наступну анкету за посиланням:
Просимо здобувачів вищої освіти заповнити анкети для покращення якості здійснення підготовки фахівців (для освітніх програм «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» (спеціальність 136 «Металургія») та «Обладнання та технології ливарного виробництва» (спеціальність 131 «Прикладна механіка»):
До уваги студентів груп ІФ-117, ІФ-118сп, ІФ-128сп, ІФз-117, ІФз-118сп!
Графік проведення консультації та кваліфікаційного екзамену зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Обладнання та технології ливарного виробництва»
Консультація - 02.06.2021р. з 14.55 до 16.15, ауд. 219
Кваліфікаційний екзамен - 03.06.2021р. з 8.30 до 13.15, ауд. 219
Акредитація освітньої програми підготовки бакалаврів "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" за спеціальністю 136 "Металургія"
З 24 по 26 травня заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки бакалаврів «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» за спеціальністю 136 – «Металургія»
Ознайомитись з освітньою програмою «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» можна за посиланням >>>
Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв'язку можна за посиланням >>>
Відкрита зустріч з ЕГ:
ID 5163 Національний університет "Запорізька політехніка", ОП "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів"
Вітаємо студентку гр.ІФ-519м Крилову Л.О. з дипломом ІІІ ступеню за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямком «Металургія», що відбувся у м. Дніпро в Національній металургійній академії України 30 березня 2021 р. Науковий керівник канд. техн. наук, доцент Кузовов Олексій Федорович.
Шановні викладачі і студенти кафедри!
Запрошуємо вас долучитись до онлайн-конференції Zoom "Тиждень науки 2021" (секція «Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів»), яка відбудеться 21 квітня (середа) 2021 р. 13.30
Запрошуємо взяти участь в роботі ХVІ Міжнародної науково-технічної конференції «НЕМЕТАЛЕВІ ВКРАПЛЕННЯ І ГАЗИ У ЛИВАРНИХ СПЛАВАХ», яка відбудеться 7–8 жовтня 2021 р. в національному університеті «Запорізька політехніка» на кафедрі «Машини і технологія ливарного виробництва».
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, Національна металургійна академія України, Одеський політехнічний інститут, Національний університет «Запорізька політехніка», Асоціація ливарників України та Запорізька торгово-промислова палата запрошують Вас взяти участь у XVІI міжнародній науково-практичній конференції «ЛИТВО. Металургія. 2021», яка відбудеться в рамках Запорізького Промислового Форуму – 2021 18-20 травня 2021 року у Виставковому центрі Запорізької ТПП «Козак-Палац».
Оргкомітет міжнародної науково-технічної конференції «Розвиток промисловості та суспільства»запрошує Вас взяти участь в її роботі. Конференція відбудеться з 19 по 21 травня 2021 р. на базі Криворізького національного університету.
Запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу».
Основні питання:
1. Поняття академічної доброчесності. Основні види порушень академічної доброчесності.
2. Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.
3. Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.
4. Поняття та види академічної відповідальності.
5. Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.
Лекції проводитимуться 9 та 10 грудня 2020 року о 16:00 в онлайн-форматі.
Параметри підключення: https://us02web.zoom.us/j/81609828017?pwd=U081cEQvSFRZOTRSV0h3dE94cXBFZz09
Ідентифікатор конференції: 816 0982 8017
Код доступу: 2020
Установча сесія заочного відділення (весна) 2020-2021 н.р.
20 листопада 2020 року на 81 році пішов з життя професор кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва»
ГОНТАРЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Весь життєвий шлях Володимира Івановича тісно пов’язаний з нашим університетом і є яскравим прикладом для сучасної молоді. Студент-відмінник, кандидат технічних наук, доцент, професор – кожний з цих знакових життєвих етапів був ним досягнутий завдяки неабияким природним здібностям, таланту вченого-дослідника у сукупності з великою працездатністю.
За безпосередньою участю Володимира Івановича побудували сучасну науково-дослідну лабораторію високотемпературної металографії, що супроводжувалося кардинальною модернізацією складних приладів типу ІМАШ, приймав найактивнішу участь у монтуванні і освоєнні складного обладнання для електронної мікроскопії і рентгеноспектрального мікроаналізу.
Багато років Володимир Іванович працював на відповідальних посадах декана механіко-металургійного факультету та проректора з міжнародних зв’язків нашого університету. Як викладач вищого рівня приймав активну участь у підготовці науково-педагогічних кадрів.
У зв’язку з важкою втратою ректорат, профком, колектив університету і кафедри М і ТЛВ висловлює щире співчуття рідним та близьким Володимира Івановича.
Світла пам'ять про цю чудову людину назавжди збережеться в наших серцях.
Графік проведення ректорських контрольних робіт студентами денної форми навчання у 2020/2021 н.р.
№
Група
Назва дисципліни
Дата
Пара
Ауд.
Викладач
1
ІФ-518
Теорія металургійних процесів
11.11.20
1
Moodle
Кудін В.В.
2
ІФ-117, 118сп, 128сп, 138сп
Обладнання ливарних цехів
16.11.20
1
Moodle
Кудін В.В.
3
ІФ-517, 518сп
Основи теорії плавки та виробництва чавунних виливків
16.11.20
3
Moodle
Іванов В.Г.
4
ІФ-517, 518сп
Технологія ливарної форми
18.11.20
2
Moodle
Кузовов О.Ф.
5
ІФ-119м
Сучасні CAD/CAM системи ливарного виробництва
16.11.20
2
Moodle
Пархоменко А.В.
6
ІФ-119м
Нові процеси у ливарному виробництві
17.11.20
2
Moodle
Кузовов О.Ф.
7
ІФ-519м
САПР та обладнання ливарного виробництва
20.11.20
2
Moodle
Пархоменко А.В.
8
БАД-218, 219сп
Фізична хімія
19.11.20
3
Moodle
Воденніков С.А.
Графік консультацій співробітників кафедри МіТЛВ
з 15 жовтня по 29 грудня 2020 р.
№ п/п
П І Б
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
1
Іванов В.Г.
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
2
Луньов В.В.
10.00-12.00
10.00-12.00
3
Цивірко Е.І.
9.00-11.00
9.00-11.00
4
Гонтаренко В.І.
9.00-11.00
9.00-11.00
5
Воденніков С.А.
11.00-13.00
11.00-13.00
5
Івахнєнко Є.І.
11.00- 13.15
11.00-13.15
7
Кудін В.В.
11.00-13.15
11.00-13.15
8
Кузовов О.Ф.
10.00-12.00
10.00-12.00
9
Пархоменко А.В.
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
10.00-12.00
10
Петруша Ю.П.
10.00-12.00
10.00-12.00
11
Сажнєв В.М.
9.00-11.00
9.00-11.00
12
Парахнєвич Є.М.
9.00-11.00
9.00-11.00
13
Сергієнко О.С.
9.00-11.00
9.00-11.00
14
Алексєєнко О.В
10.00-12.00
10.00-12.00
До уваги здобувачів вищої освіти!
У зв’язку із переведенням навчання у дистанційну форму викладачами кафедри розробляються та доповнюються електронні ресурси за дисциплінами, що викладаються, з використанням Google-сервісів, платформи Moodle та ін.
Для отримання оперативної інформації з дистанційного навчання та комунікації з викладачами, що здійснюють поточний контроль, використовуйте месенджери та електронну пошту:
Перед входом на конференцію обов’язково вимикати звук!
Якщо студент не має належних технічних засобів для виконання кваліфікаційного екзамену у Системі дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка», то зобов’язаний завчасно повідомити про це секретаря екзаменаційної комісії та завідувача кафедри.
Також, якщо під час складання кваліфікаційного екзамену виниклі проблеми із підключенням чи зв’язком студент зобов’язаний якнайшвидше повідомити про це секретаря екзаменаційної комісії та завідувача кафедри.
та заочного відділення (ІФз-516, ІФз-517сп, ІФз-116, ІФз-117сп)
2 червня 2020 р. відбудеться атестація (кваліфікаційний екзамен) на освітній рівень бакалавр за спеціальностями 136 – «Металургія», (освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів») та 131 – «Прикладна механіка» (освітня програма «Обладнання та технології ливарного виробництва») за дистанційною формою.
Початок кваліфікаційного екзамену о 830. Тривалість – 4 години.
Студенти, допущені до проходження атестації (кваліфікаційного екзамену), під’єднуються у відповідний розділ «Системи дистанційного навчання» НУ «Запорізька політехніка» та виконують завдання.
До початку проходження атестації (кваліфікаційного екзамену) кожний студент повинен завантажити до курсу заповнену та підписану декларацію про дотримання академічної доброчесності (у сканованому вигляді або фото).
Після завершення терміну обмежувальних заходів студент подає секретарю екзаменаційної комісії декларацію про дотримання академічної доброчесності роздруковану на паперовому носії, та підписану ним.
Розклад іспитів та консультацій на екзаменаційну сесію денного відділення 1 курсу магістратури
Розклад екзаменаційної сесії весняного семестру 3 курсу денної форми навчання (час проведення 9.00-13.00)
Дата
Група
Викладач
Дисципліна
14.05.2020
ІФ-517,518сп
Іванов В.Г.
Основи теорії плавки та виробництва чавунних виливків
14.05.2020
ІФ-117, 118сп,128сп,138сп
Парахнєвич Є.М.
Ливарні сплави і плавка чавунів
18.05.2020
ІФ-517,518сп
Петруша Ю.П.
Печі та сушила ливарного виробництва
18.05.2020
ІФ-117, 118сп,128сп,138сп
Самойлов В.Є.
Обладнання ливарних цехів
20.05.2020
ІФ-517,518сп
Кузовов О.Ф.
Технологія ливарної форми
20.05.2020
ІФ-117, 118сп,128сп,138сп
Цивірко Е.І.
Теорія формування виливків
Розклад екзаменаційної сесії весняного семестру 4 курсу денної форми навчання (час проведення 9.00-13.00)
Дата
Група
Викладач
Дисципліна
12.05.2020
ІФ-516,527сп
Гонтаренко В.І.
Механізація та автоматизація ливарного виробництва
12.05.2020
ІФ-116, 127сп,137сп
Івахненко Є.І.
Контроль якості у ливарному виробництві
14.05.2020
ІФ-516,527сп
Пархоменко А.В.
Моделювання та оптимізація технічних систем
14.05.2020
ІФ-116, 127сп,137сп
Гонтаренко В.І.
Автоматизація ливарного виробництва
18.05.2020
ІФ-516,527сп
Сергієнко О.С.
Технологія спеціальних методів лиття
18.05.2020
ІФ-116, 127сп,137сп
Кудін В.В.
Обладнання спеціальних видів лиття
20.05.2020
ІФ-516,527сп
Парахнєвич Є.М.
Основи теорії плавки та виробництва кольорових виливків
20.05.2020
ІФ-116, 127сп,137сп
Іванов В.Г.
Технологія ливарного виробництва
Перелік завдань для дистанційного навчання під час карантинних заходів
Увага! У зв'язку з поточними змінами представлена інформація може оновлюватися та доповнюватися.
Кафедра машин і технолгії ливарного виробництва використовує технології та засоби дистанційного навчання для організації навчального процесу під час карантину: система дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» http://moodle.zp.edu.uaта Клас у веб сервісі Google Classroom https://classroom.google.com. Посилання та коди доступу знаходяться у "Переліку завдань" з дисциплін.
Спеціальність 136 – «Металургія»
освітня програма «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів»
Науково-практична конференція "Тиждень науки 2020"
Згідно з наказом №95 від 20.03.2020 засідання секції "Методи підвищення якості виливків, металів і сплавів" проведено на кафедрі машин і технології ливарного виробництва в заочному вигляді. З програмою конференції та доповідями учасників можно ознайомитись нижче.
У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину і переведенням навчання у дистанційну форму викладачами кафедри розробляються та доповнюються електронні ресурси за дисциплінами, що викладаються, з використанням Google-сервісів, платформи Moodle та ін.
Для отримання оперативної інформації з дистанційного навчання та комунікації з викладачами, що здійснюють поточний контроль, використовуйте месенджери та електронну пошту:
Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» зі спеціальності 136 «Металургія»
З 04 по 06 лютого 2019 р. (згідно наказу МОН України № 56-л від 22.01.2019 р) на кафедрі «Машини та технології ливарного виробництва» проходить первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» зі спеціальності 136 «Металургія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» та пункту 4 «Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978 «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах» експертна комісія працює у складі:
1. Лисенко Тетяна Володимирівна (д.т.н., професор), завідувач кафедри технології та управління ливарними процесами Одеського національного політехнічного університету, голова комісії
2. Хричиков Валерій Євгенович (д.т.н., професор), завідувач кафедри ливарного виробництва Національної металургійної академії (м.Дніпро), член комісії
академії (м.Дніпро), член комісії
Первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 «Прикладна механіка»
З 21 по 23 січня 2019 р. (згідно наказу МОН України № 45-л від 11.01.2019 р) на кафедрі «Машини та технології ливарного виробництва» проходить первинна акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Обладнання та технології ливарного виробництва» зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Відповідно до підпункту 20 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту» та пункту 4 «Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978 «Про затвердження Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах» експертна комісія працює у складі:
1. Лобода Петро Іванович (д.т.н., професор), декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», голова комісії
2. Сігарьов Євген Миколайович (д.т.н., професор), завідувач кафедри металургії чорних металів Дніпровського державного технічного університету, член комісії
ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ
Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь в роботі ХV Міжнародної науково-технічної конференції «НЕМЕТАЛЕВІ ВКРАПЛЕННЯ І ГАЗИ У ЛИВАРНИХ СПЛАВАХ», яка відбудеться 11–12 жовтня 2018 р. в Запорізькому національному технічному університеті на базі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва».
Национальный технический университет «Харьковский политехнический институт», Физико-технологический институт металлов и сплавов НАН Украины, Национальная металлургическая академия Украины, ПО «Металлургпром», Одесский политехнический институт, Ассоциация литейщиков Украины и Запорожская торгово-промышленная палата приглашают Вас принять участие в XII Международной научно-практической конференции «ЛИТЬЕ. Металлургия. 2016», которая состоится в рамках ХХIV Международной специализированной выставки «Машиностроение. Металлургия. 2016» и XII Международной специализированной выставки «ЛИТЬЕ 2016» 24-26 мая 2016 года в новом Выставочном центре Запорожской ТПП «КозаК-Палац».
З метою удосконалення освітньо-професійних програм "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" за спеціальністю 136 "Металургія" та "Обладнання та технології ливарного виробництва" за спеціальністю 131 "Прикладна механіка" першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня освіти запрошуємо роботодавців, випускників, здобувачів вищої освіти та випускників долучитися до обговорення змісту, наповнення та поліпшення освітніх програм.
Свої пропозиції, зауваження та побажання можна відпраляти гарантам освітніх програм або на кафедральну адресу kafedra_mtlv@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2023 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Сажнєв В.М., e-mail: sajhnev@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Іванов В.Г., e-mail: ivanov@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-наукової програми "Металургія" третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктор філософії) 2024 р. (завантажити), гаран ОП Сергієнко О.С., e-mail: osmitlv@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2024 р. (завантажити), гарант ОП Парахнєвич Є.М., e-mail: g1028913@gmail.com
Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2022 р. (завантажити), гарант ОП Парахнєвич Є.М., e-mail: g1028913@gmail.com
Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" другого (магістерського) рівня вищої освіти 2022 р. (завантажити), гарант ОП Сажнєв В.М., e-mail: sajhnev@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 р. (завантажити), гарант ОП Кудін В.В., e-mail: kudin@zp.edu.ua
Проєкт освітньо-професійної програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2021 р. (завантажити), гарант ОП Іванов В.Г., e-mail: ivanov@zp.edu.ua
Наукова робота зі здобувачами активно проводиться на кафедрі з метою забезпечення високої якості підготовки студентів, а також формування у здобувачів інтересу до наукової роботи з перспективою подальшого вступу до магістратури та аспірантури. Здобувачі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» беруть регулярну участь у наукових конференціях і форумах, конкурсах студентських наукових робіт різноманітних рівнів і проведенні олімпіад, де неодноразово були призерами.
За спеціальністю 131 "Прикладна механіка" освітньої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" команда здобувачів вищої освіти кафедри в 2016 році зайняла І командне місце (Лисяков С.І., Матковська М.В. - гр.ІФ-111м), в 2019 р. зайняла ІІ командне місце у Всукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Обладнання та технології ливарного виробництва".
За спеціальністю 136 "Металургія" освітньої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" на Всеукраїнських олімпіадах з ливарного виробництва здобувачі вищої освіти Савченко А.В. у 2016 році зайняв І місце, у 2017 році Савінок О.О. ІІІ місце, у 2018 році Войновська О.С. ІІІ місце в особистому заліках.
Кафедра «Машини і технологія ливарного виробництва» - одна з провідних кафедр Національного університету «Запорізька політехніка».
Колектив кафедри (2020 р.)
Заснована у 1933 році як кафедра ливарної справи за роки свого існування вона двічі змінювала свою назву: у 1944 році – кафедра ливарного виробництва, у 1961 році – кафедра машини і технологія ливарного виробництва і ця назва залишилася до сьогодення.
Підготовку як інженерів-ливарників у минулі часи, так і бакалаврів, магістрів, докторів філософії у теперішній час кафедра плідно поєднує з науково-дослідною діяльністю.
Професорсько-викладацький склад кафедри основним потенціалом у своїй роботі вважає тезис, що генерувати високі ідеї, вести фундаментальні дослідження, на їх основі створювати конкурентноздатні зразки нової техніки і технологій, проводити підготовку кадрів, що відповідають вимогам сьогодення, можливо тільки в інтегрованому освітньому і інформаційному середовищі, де процес навчання безпосередньо зв’язаний з виробництвом і отримання фундаментальних знань, їх використання у прикладних розробках нової техніки і технологій, проведенням експериментальних досліджень і виробничих випробувань, доведенням до дослідних і серійних зразків. Середовища, в якому студент, аспірант, докторант, професор працюють пліч-о-пліч з інженером, конструктором, технологом і є безпосередніми учасниками творчого процесу, а не сторонніми наглядачами.
На кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» таке середовище забезпечується наявністю наукової школи ливарного виробництва, створення якої та постійне зростання її потужності тісно зв’язані з розвитком наукоємних виробництв запорізького регіону. Основну частину їх складають підприємства машинобудування, металургії, теплоенергетичної, електротехнічної галузей, для яких ливарне виробництво є заготівельною базою, від якої залежить якість їх продукції.
Початок діяльності наукової школи ливарного виробництва відноситься до 30-х років минулого століття, хоча офіційно вона була зареєстрована у 1946 році. Основні напрями науково-дослідних робіт завжди визначалися профілем запорізьких підприємств, а починаючи з 60-х років і всієї країни, коли на кафедрі була створена галузева лабораторія холодостійких та зносостійких сталей та сплавів Міністерства кольорової металургії СРСР. Географія науково-дослідних робіт та впровадження їх результатів була дуже широкою: від Крайньої Півночі – Норильськ до Казахстану; від Далекого сходу - Магадан до Прибалтики й Заходу України.
За роки свого існування наукова школа зробила значний внесок у розвиток ливарного виробництва та стала базою для підготовки висококваліфікованих фахівців.
У всі роки з дня заснування кафедри і наукової школи студенти залучалися до наукової роботи. Спочатку це були наукові кружки, а з 1948 року було започатковане наукове студентське товариство, де одержали перші навички науково-дослідницької роботи відомі в майбутньому вчені-ливарники, металознавці, зварювальники.
В подальшому студенти почали залучатися і залучаються на сьогодні до виконання науково-дослідних робіт за загальним і спеціальним фондами державного бюджету, також була відкрита філія кафедри на підприємстві ВАТ «Мотор Січ». Результати виконання всіх видів робіт служать підґрунтям для виконання курсових науково-дослідних робіт, науково-дослідних розділів дипломних проєктів, науково-дослідних випускних кваліфікаційних робіт, раніше спеціалістів, а сьогодні – бакалаврів та магістрів з ливарних спеціалізацій. Студенти-ливарники щорічно стають переможцями олімпіад з ливарного виробництва, конкурсів наукових робіт студентів, а на підприємствах випускники кафедри добре адаптуються до умов виробництва та успішно вписуються в складні за технологією виробничі процеси високотехнологічних конкурентноспроможних підприємств.
Приміщення кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» загальною площею 1113 м2 розташовані в головному, четвертому та п’ятому лабораторних навчальних корпусах університету.
Навчальні лабораторії та майстерні:
Навчальна лабораторія художнього литва
Навчальна лабораторія ливарних форм та суміші
Навчальна лабораторія спеціальних методів електрометалургії
Навчально-виробнича майстерня
Навчальні аудиторії:
аудиторія № 214 – лабораторія фізичної хімії та теорії металургійних процесів;
аудиторія № 223 – лабораторія з автоматизації та механізації ливарних цехів;
аудиторія № 192 – лабораторія художнього литва;
аудиторія № 289 – лабораторія якості ливарних сплавів;
аудиторія № Д1-1 – лабораторія металургійних процесів, теплотехніки і гідравліки;
аудиторія № Д1-2 – лабораторія з теорії металургійних процесів;
аудиторія № 500 – лабораторія наукових досліджень та проектування ливарних цехів;
аудиторія № 219 – лекційна, спеціалізована з дисциплін «Сучасні методи лиття», «Основи проектування цехів», «Проектування ливарних цехів машинобудівних підприємств», «Системи автоматичного проектування параметрів обладнання ливарних цехів», «Конструювання і виготовлення оснастки спеціальних видів лиття»;
ливарна зала № 1 – лабораторія формувальних матеріалів та технології ливарних форм;
аудиторія № 227 – спеціалізована лабораторія наукових досліджень;
аудиторія № Д29 – лабораторія спеціальних методів електрометалургії;
аудиторія № 389 – лабораторія фінішної обробки художніх виробів;
аудиторія № 216 – комп’ютерний клас кафедри М і ТЛВ (7 місць);
Інші приміщення:
аудиторія № 334 – лекційна на 53 місць;
аудиторія № 217 – лекційна на 40 місць;
аудиторія № 236 – кабінет завідувача кафедрою;
аудиторія № 226 – викладацька на 5 місць;
аудиторія № 138 – викладацька на 12 місць;
аудиторія № 225 – викладацька на 2 місця.
Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Заняття з дисциплін спеціальності також проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.
Запитання, відгуки та пропозиції щодо освітніх програм, загальної організації навчального процесу або вступної кампанії від студентів, абітурієнтів, випускників, роботодавців і партнерів, викладачів кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» за посиланням:
З метою поліпшення освітнього процесу та удосконалення освітніх програм «Обладнання та технології ливарного виробництва» спеціальності 131 «Прикладна механіка» та «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів» спеціальності 136 «Металургія»для першого освітнього рівня (бакалавр) просимо бажаючих заповнити наступну анкету за посиланням:
Практична підготовка здобувачів вищої освіти забезпечується наявністю в освітніх компонентах практичних та семінарських робіт, проведенням виробничої та переддипломної (стажування) практики з наступним виконанням кваліфікаційної роботи і регламентується Положенням про проведення практики студентів НУ «Запорізька політехніка».
Співпраця з роботодавцями відіграє ключову роль у формуванні змісту практики. Урахування останніх тенденцій розвитку в сфері менеджменту організацій у практичній підготовці здобувачів відбувається через: залучення до формування програм практики роботодавців, аналіз зворотного зв’язку з керівниками практики від підприємств.
Відповідно до укладених договорів навчальну, виробничу та переддипломну практику студенти кафедри МіТЛВ мають можливість проходити на підприємствах м. Запоріжжя (АТ «МОТОР СІЧ», ДП «Івченко-Прогрес», КП «Іскра», ВАТ «ЗМЗ ім. Омельченко В.І.», ТОВ «Запорізький сталеливарний завод», ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» та інших) науково-дослідних і проектних інститутах та організаціях (ДП «УкрНДІспецсталь», ТОВ «ППІ «ГІПРОПРОМ» та інших).
Дуальна освіта
Дуальна освіта – це форма здобуття освіти, яка поєднує теоретичну підготовку в закладі освіти з практичною роботою на підприємствах, в установах та організаціях. Ця форма здобуття освіти дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички та реальний досвід роботи в своїй галузі. Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем. Перелік договорів про співпрацю щодо організації здобуття вищої освіти за дуальною формою:
Практична підготовка здобувачів вищої освіти забезпечується наявністю в освітніх компонентах практичних та семінарських робіт, проведенням виробничої та переддипломної (стажування) практики з наступним виконанням кваліфікаційної роботи і регламентується Положенням про проведення практики студентів НУ «Запорізька політехніка».
Співпраця з роботодавцями відіграє ключову роль у формуванні змісту практики. Урахування останніх тенденцій розвитку в сфері менеджменту організацій у практичній підготовці здобувачів відбувається через: залучення до формування програм практики роботодавців, аналіз зворотного зв’язку з керівниками практики від підприємств.
Відповідно до укладених договорів навчальну, виробничу та переддипломну практику студенти кафедри МіТЛВ мають можливість проходити на підприємствах м. Запоріжжя (АТ «МОТОР СІЧ», ДП «Івченко-Прогрес», КП «Іскра», ВАТ «ЗМЗ ім. Омельченко В.І.», ТОВ «Запорізький сталеливарний завод», ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» та інших) науково-дослідних і проектних інститутах та організаціях (ДП «УкрНДІспецсталь», ТОВ «ППІ «ГІПРОПРОМ» та інших).
Дуальна освіта
Дуальна освіта – це форма здобуття освіти, яка поєднує теоретичну підготовку в закладі освіти з практичною роботою на підприємствах, в установах та організаціях. Ця форма здобуття освіти дозволяє студентам отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички та реальний досвід роботи в своїй галузі. Дуальна освіта здійснюється на підставі договору між закладом вищої освіти та роботодавцем. Перелік договорів про співпрацю щодо організації здобуття вищої освіти за дуальною формою:
Науково-педагогічна практика є формою практичної підготовки здобувачів ступеня «доктор філософії» в умовах реального освітнього процесу. Аспіранти, на основі здобутих фахових знань, за допомогою сучасних технологій, методів, форм та засобів навчання формують професійні навички та вміння для вирішення конкретних навчально-виховних задач у реальних умовах освітнього процесу у вищій школі. Формують свій власний творчий стиль науково-педагогічної діяльності, практичні уміння і навички під час проведення занять, організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти. У процесі практики надається можливість апробувати результати власних досліджень, що проводяться аспірантом під час виконання і написання дисертаційної роботи.