Ви є тут

Головна » Факультети » Інженерно-фізичний

Кафедра фізичного матеріалознавства

Емблема кафедри «Фізичне матеріалознавство» ЗНТУ

Кафедра «Фізичне матеріалознавство» (ФМ)

Рік початку діяльності: 1945

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., професор Ольшанецький Вадим Юхимович

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія термічної обробки
  • Навчальна лабораторія рентгенівських методів дослідження та металографії
  • Навчальна лабораторія фізичних методів дослідження та електрорадіоматеріалів
  • Навчальна лабораторія високотемпературних механічних випробувань
  • Навчальна лабораторія електронної мікроскопії
  • Навчальна лабораторія тонких методів досліджень

Спеціальності:

132 – «Матеріалознавство», освітні програми

«Прикладне матеріалознавство»
«Термічна обробка металів»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 177,173
тел.: +380(61)7698282; +380(61)7698545
e-mail: kafedra_fm@zntu.edu.ua

 ЗІРКА МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА: МІСІЯ "БЕЗДОГАННІСТЬ"!

BREAKING NEWS: Олена Лисиця, наша неперевершена старша викладачка, офіційно визнана бездоганною! 
Що це означає?
  • • Сотні врятованих студентів від нудної науки
  • • Тисячі запалених очей на парах
  • • Мільйони наукових інсайтів
  • • Один блискучий нагрудний знак III ступеню
Спойлер: вона не носить плащ супергероя, але точно має суперсили в навчанні студентів!
Рівень "бездоганність" — досягнуто!
Наступна ціль — підкорення галактики матеріалознавства!


ВІД ТЕОРІЇ ДО ТРІУМФУ!

 Що буває, коли талант + наука = перемога?
 Правильно — диплом ІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі!
Наш герой дня — Євген Вишенко, який довів, що матеріалознавство може бути захопливим!
За кожним успішним студентом стоїть крутий наставник — дякуємо Микиті Айкіну за підготовку майбутніх зірок матеріалознавства!
Наші студенти не просто вчаться — вони створюють майбутнє України!
А ви знали, що матеріалознавство — це не просто наука, а мистецтво створювати неможливе?
Пишаємось! Так тримати!


Європейські горизонти відкриті!

Старша викладачка Єлизавета Фасоль долучилася до престижного форуму «Навички майбутнього 2024». Протягом 27-28 листопада наша колега опановувала інноваційні освітні практики та секрети інтеграції української професійної освіти до європейського простору.
За результатами навчання викладачка отримала сертифікат та поповнила свій арсенал передовими підходами до впровадження цифрових технологій, що відповідають викликам сучасного ринку праці.
Пишаємося та вітаємо з новим професійним досягненням! 


Науково-педагогічні співробітники Запорізької політехніки увійшли до складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН

До складу увійшло 12 представників НУ «Запорізька політехніка» серед яких НМК 7 з інженерії, виробництва та будівництва професор кафедри фізичного матеріалознавства Василь Гіржон — підкомісія G8 Матеріалознавство 

 

Анкетування здобувачів за спеціальністю 132 Матеріалознавство

БАКАЛАВРИ
Анкетування бакалаврів ОП Прикладне матеріалознавство

Перейти

МАГІСТРИ
Анкетування магістрів ОП Прикладне матеріалознавство

Перейти

АСПІРАНТИ
Анкетування освітньо-наукової програми Матеріалознавство

Перейти

Це сталося!

Третій освітньо-науковий рівень спеціальності 132 Матеріалознавство акредитовано!!!!  
Це надзвичайно важлива подія для кафедри та університету в цілому. Ми першопрохідці в акредитації PHD і повинні пишатися цим. Тепер здобувачі освіти на спеціальності 132 Матеріалознавство мають можливість безперевсного навчання аж до рівня доктора філософії! Вітаємо всіх причетних до цього значного досягнення!


Кафедра вітає фіналістів конкурсу бізнес - ідей "STARTUP із Запорізькою політехнікою" - аспірантів Лук`яненка Олександра та Гордієнка Максима та студентку групи ІФ-213м Степаненко Тетяну. Ваші досягнення – це результат кропіткої праці, як Вас так і Ваших наставників. Стрімко і до мети! Не зупиняйтесь! Бажаємо успіху та натхнення для подальших звершень у вашій дослідніцькій кар'єрі!


 Акредитація освітньої програми 48028  "Матеріалознавство" за третім рівнем вищої освіти в Національному університеті "Запорізька політехніка" у період із 06.02.2024 р по 08.02.2024р
Ознайомитись із програмою проведення акредитаційної експертизи у віддаденому (дистанційному) режимі можна
Відомості про самооцінювання освітньої програми наведено
за посиланням https://zp.edu.ua/sites/default/files/konf/a8ae689c-7af5-4e24-9ce3-6fa96b417322.pdf
Відкрита зустріч з експертами: ID 48028 Національний університет «Запорізька політехніка», ОП «Матеріалознавство»
Час: 7 лютого 2024 14:45
Підключитися до Zoom конференції
Ідентифікатор конференції: 891 4990 1352
Пароль: 2024

Незважаючи на війну аспіранти кафедри Лук`яненко Олександр та Гордієнко Максим в рамках академічної мобільності пройшли курс Project Management and Agile Methods від Eastern Bavarian Technical University Amberg-Weiden та представили інноваційний проєкт виводу на ринок гвинтів із магнієвих сплавів.

Умови війни додають важливість цьому проєкту, адже його продукти можуть стати життєво важливими для поранених воїнів. Пошук ефективних та безпечних рішень у медичній сфері стає актуальнішим завданням. Магнієві гвинти, як альтернатива традиційним металевим імплантатам, відкривають перспективні можливості в лікуванні кісткових ушкоджень. Наукові досягнення в цей нелегкий час стають світлом у темряві та демонструють силу і незламність Нашої молоді!


Процес патентування нових матеріалів та технологій є достатньо складним та довготривалим як в Україні, так і на міжнародному ринку. Проте його необхідність в сучасному світі важко переоцінити, оскільки він є ключовим стимулом для наукових досліджень та інновацій. Особливості цього процесу та його більш глибоке розуміння можна було дізнатись під час лекції на платформі Ukraine Global Faculty на тему "International Patent System: Patent Process and Requirements". Доцент кафедри, Олександр Глотка отримав знання, які є важливим інструментом у просуванні наших досліджень на світовій арені.


Кафедра "Фізичне матеріалознавство" із великим задоволенням вітає нашого аспіранта, колегу Лук`яненка Олександра, який став фіналістом престижного міжнародного фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2023" 

 

Олександр вражає своєю працелюбністю, творчим мисленням та неабиякою впертістю у досягненні своїх цілей.

Проєкт вразив експертів своїм новаторством та великим потенціалом змінити наше оточення на краще! Нехай це досягнення стане початком його великої наукової кар`єри. 

 

 

 


Вітаємо з вражаючими досягненнями у сфері технічних наук! Денис Біліонок (студент кафедри ФМ) і Олександр Лук`яненко  (аспірант кафедри ФМ) здобули перемогу на обласному конкурсі для обдарованої молоді в номінації "Технічні науки"!

Даруємо Вам щирі вітання з цим значущим досягненням!  Нехай наукова праця продовжує вас надихати, розширювати границі знань та служити на користь нашій країні!  Величезна подяка науковим керівникам, доценту Ткач Дар`ї Володимирівні та проректору з наукової роботи Шаломєєву Вадиму Анатолійовичу, за мудре керівництво, підтримку та відданість вашому науковому зростанню.


Просимо усих бажаючих ознайомитись із проєктами освітньо - професійних програмам підготовки спеціальності
132 "Матеріалознавство" на 2024 - 2025 навчальний рік першого (
бакалаврського) рівня освіти прикладне матеріалознавство , другого  (магістерського) рівня освіти термічна обробка  , прикладне матеріалознавство та третього освітньо-наукового рівня освіти прикладне матеріалознавство

Всі питання, зауваження та рекомендації щодо покращення освітньо-професійних программ просимо надсилати на електронну адресу  kafedra_fm@zntu.edu.ua.


Якщо у вас є питання чи пропозиції, будемо раді спілкуватись! Залиште свої запитання та ідеї за посиланням, і ми з радістю зв'яжемося з вами, надішлемо електронного листа чи подзвонимо.

Дякуємо за вашу увагу!


Для покращення комунікації між студентом і викладачем, збереження довіри і престижу кафедри "Фізичне матеріалознавство" співробітникам було запропоновано пройти курс із академічної доброчесності на базі платформи масових онлайн-курсів Prometeus. 

Засвоєння принципів академічної доброчесності допоможе викладачам уникати конфліктних ситуацій, підтримувати професійну репутацію та розвивати свої навички в етичній науковій практиці. 


ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

МРІЄТЕ ОТРИМАТИ ОСВІТУ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 132 "МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО"? МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС! ЗА ПОДРОБИЦЯМИ ВСТУПУ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬОГО РІВНЯ БАКАЛАВР АБО МАГІСТР ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА КОСУЛЬТАЦІЄЮ ДО ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ 

ДЛЯ ВСТУПУ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬО - НАУКОВОГО РІВНЯ  Phd (ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ) ОЗНАЙОМТИСЯ ІЗ ПРОГРАМОЮ ВСТУПНОГО ІСПИТУ , ПРАВИЛАМИ ПРИЙОМУ ТА ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ВІДДІЛУ АСПІРАНТУРИ КАБ. 32 АДМІНІСТРАТИВНИЙ КОРПУС Телефон: +38(061)764-27-17 

 

Історія кафедри металознавства починається в 1945 році, коли її заснував і очолив професор Борис Соломонович Натапов - визначний науковець і талановитий керівник. Натапов Б.С., випускник Запорізького інституту сільгоспмашинобудування 1933 року, пройшов шлях від інженера-терміста на заводах "Червона Зірка" та Запорізькому заводі авіаційних двигунів до засновника наукової школи. Під час війни, перебуваючи в евакуації в Омську, він продовжував наукову діяльність і в 1944 році захистив кандидатську дисертацію.
Після повернення з евакуації, Натапов організував кафедру "Металознавство та технологія металів" і розгорнув масштабні науково-дослідницькі роботи з металознавства на заводах Запоріжжя. Його найважливіші розробки охоплювали широкий спектр досліджень: поліпшення процесів термічної обробки чавунів, дослідження процесів старіння маловуглецевої сталі для автомобільної промисловості, впровадження нестаріючої сталі та прискореного режиму рекристалізаційного відпалення, розробка засобів поліпшення властивостей інструментальних сталей, розробка складу та хіміко-термічної обробки цементованих сталей для газотурбінних двигунів.
Першими співробітниками-однодумцями, які створювали матеріальну базу кафедри в складні повоєнні роки, були М.Д. Волощук, Н.С. Носик, С.Ф. Шантирь, П.П. Булат, М.М. Лепіхова. Вони брали активну участь у створенні металографічної та термічної лабораторій, проведенні перших наукових досліджень.
Кафедра стала потужним центром розвитку металознавства і стала базою для створення нових кафедр: обробки металів тиском (1960), обладнання і технології зварювального виробництва (1964), технології металів (1968), охорони праці та навколишнього середовища (1999).
У 1964 році, у зв'язку з інтенсивним розвитком машинобудівного комплексу регіону (АвтоЗАЗ, Запорізький моторобудівний завод, Мелітопольський моторний завод, Токмацький дизелебудівний завод), було здійснено перший набір студентів на спеціальність "Металознавство та термічна обробка". З 1989 року кафедра розширила свій профіль і почала готувати фахівців з "Матеріалознавства в машинобудуванні", а згодом "Прикладного матеріалознавства".
Під керівництвом кафедри проводились фундаментальні наукові дослідження. Особливо значущими були роботи з розробки жароміцних сплавів на нікелевій основі, дослідження високотемпературної корозії, створення нових марок сталей. У 1965 році була створена проблемна лабораторія з розробки нових матеріалів та технологій їх обробки, яка з 1969 року отримала державне фінансування.
Кафедрою в різні роки керували видатні науковці: Натапов Б.С. (1945-1976, 1980-1983), Гайдук В.В. та Банас І.П. (1976-1980), Коваль А.Д. (1983-2012), Бєліков С.Б. (2013-2015), з 2015 року - Ольшанецький В.Ю. Кожен з них зробив значний внесок у розвиток кафедри та наукової школи.
За час існування кафедри було захищено 4 докторських та 43 кандидських дисертації, підготовлено 1241 спеціаліст та магістр (1970-2017). Кафедра організувала і провела 13 міжнародних науково-технічних конференцій (1977-2014), які стали важливими майданчиками для обміну науковим досвідом.
Кафедра підтримувала тісні зв'язки з провідними підприємствами та науково-дослідними інститутами: "Мотор-Січ", "Івченко-Прогрес", "Запоріжсталь", КБ "Південне", Інститутом проблем матеріалознавства, Українським науково-дослідним інститутом спеціальних сталей та сплавів, Інститутом металургії ім. Байкова та багатьма іншими.
У 2013 році кафедра отримала ліцензію на підготовку спеціалістів та магістрів зі спеціальності "Термічна обробка металів", що дозволило розширити спектр підготовки фахівців. Сьогодні на кафедрі створено потужну матеріально-технічну базу, що включає лабораторії електронної мікроскопії, рентгенівську, металографічні, механічних випробувань, термічні, комп'ютерний клас та інші підрозділи.
За роки існування кафедра підготувала багато призерів всеукраїнських олімпіад та конкурсів з матеріалознавства, що свідчить про високий рівень підготовки студентів. Випускники кафедри успішно працюють на провідних підприємствах України та за кордоном, продовжують наукові дослідження, розвивають галузь металознавства та матеріалознавства.

 

Прізвище, ім`я, по-батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Ольшанецький Вадим Юхимович доктор технічних наук, професор професор, завідувач кафедри
Климов Олександр Володимирович кандидат техн. наук, доцент декан факультету, доцент
Гіржон Василь Васильович доктор фізико-математичних наук професор
Смоляков Олександр Васильович доктор фізико-математичних наук професор
Шаломєєв Вадим Анатолійович доктор технічних наук, професор професор, проректор з наукової роботи
Нарівський Олексій Едуардович доктор технічних наук, професор професор
Вініченко Валерій Степанович кандидат техн. наук, доцент доцент
Глотка Олександр Анатолійович кандидат техн. наук, доцент доцент
Грабовський Володимир Якович кандидат техн. наук, доцент доцент
Ткач Дар'я Володимирівна кандидат техн. наук, доцент доцент
Лисиця Олена Володимирівна - ст. викладач
Кононенко Юлія Іванівна - ст. викладач
Джуган Олександр Андрійович - ст. викладач 
Айкін Микита Дмитрович - ст. викладач
Фасоль Єлизавета Олександрівна - ст. викладач
Джус Анна Вячеславівна   асистент
Трикоз Галина Григорівна - завідувач лабораторії
Череп Вадим Федорович - завідувач лабораторії
Андріяненко Дмитро Анатолійович - завідувач лабораторії
Дергачов Олександр Вікторович - провідний інженер
Ястребова Ольга Федорівна - старший лаборант

 

   Протягом багатьох років студенти кафедри "Фізичне матеріалознавство" стають призерами всеукраїнських олімпіад та наукових конкурсів. Нижче можна ознайомитись із досягненнями призерів.

aykin_m.d.jpgdzhus_a.v.jpggalyenkova_o.b_0.jpggayduk_a_s_0.jpgglotka_o.a_0.jpgglotka_t.a_1.jpgglotka_t.a_0.jpggordyk_o_s_0.jpgmyronenko_ye.v._dzhus_a.v_0.jpgosadcha_k.o_0.jpgperepolkina_m.m.2_0.jpgperepolkina_m.m.3_0.jpg

pryhodko_g.a_0.jpgshlomina_a.v_0.jpgsemicheva_k.s_0.jpgtancura_o_a_0.jpgtopchyyeva_k.a_0.jpggordiyenko_0.jpg

      dzhugan_o.a_0.jpgdzhugan_o.a.2_0b.jpgfasol_ye.o_0.jpggayduk_a.s_0.jpgglotka_o.a.2_0.jpgostrovska_a.ye_0.jpg

     yf_219_yuryev_o_f.jpgslipchenko_o.o.2_0.jpg  

    Кафедра займає загальну площу 866,3 кв. м. Площа, яка відведена під навчальні аудиторії та лабораторії, складає 403,3 кв. м. Кімнати професорсько-викладацького складу та допоміжного персоналу разом із кабінетом завідувача кафедрою займають площу в 101,2 кв. м. Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття по дисциплінах спеціальності, що атестується, проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться у загальному користуванні.

    Інформація про бібліотеку, зокрема про наявність приміщень для розташування книгозховищ, читальних залів, кількості посадкових місць, надана в підрозділі 6.1 самоаналізу.

    Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:

    1.2.1 Навчальні лабораторії:

    • ауд. 169, 160, 160А, 164Б (рентгенівських методів дослідження та металографії): проводяться лабораторні роботи з дисциплін «Металознавство», «Кристалографія», «Фазові рівноваги», «НДРС», «Неметалеві матеріали», «Порошкові та КМ», «Стандартизація, метрологія та контроль якості продукції»,  «Тонкі методи досліджень», «Спеціальні розділи матеріалознавства», «Наукові основи вибору матеріалів та технологій»та інші дисципліни;
    • ауд. 162, 162А , Д4 (термічна лабораторія: виконуються лабораторні роботи із дисциплін «Термічна обробка», «Механічні властивості та КММ», «Машинобудівні матеріали», «Сталі і сплави із особливими властивостями», «Спеціальні сталі і сплави», «Нанотехнології в матеріалознавстві», «Фізичне матеріалознавство», «Обладнання процесів теплового оброблення», «Новітні технології заготівельного виробництва»та ін. дисципліни);
    • ауд. 164A, 166 (фізичних методів дослідження та електрорадіоматеріалів): лабораторні роботи із дисциплін «Фізичні властивості», «Нанотехнології в матеріалознавстві», «Фізичне матеріалознавство», «Наукові основи вибору матеріалів та технологій»,"Властивості полімерних композиційних матеріалів";
    • ауд. 156 (електронної мікроскопії): лабораторні роботи з дисциплін «Навчальний практикум з методів дослідження», «Методи структурного аналізу»), «Наукове планування дослідницьких робіт», «Техніка і методика експерименту в матеріалознавстві», «Тонкі методи досліджень»;
    • ауд. 152А (лабораторія мікроскопії): «Теорія і практика експерименту», «Наукові основи вибору матеріалів та технологій», «Спеціальні розділи матеріалознавства»;
    • ауд. 04-08 (лабораторія високотемпературних механічних випробувань): «Обладнання процесів теплового оброблення», «Новітні технології заготівельного виробництва», «Механічні властивості та конструкційна міцність матеріалів;
    • ауд. 154 (лабораторія 3 -D моделювання);
    • ауд. 153, 160 (лекційна): проводяться лекції з усіх дисциплін.

    1.2.2 Інші приміщення:

    • ауд. 171 (препараторна – проводяться роботи з виготовлення мікрошліфів як при виконанні  лабораторних, так і дослідницьких робіт робіт);
    • ауд. 158,165 – приміщення: для викладачів та завідувача кафедри;
    • ауд. 173 – комп’ютерний клас кафедри;
    • ауд. 177 – методичний кабінет кафедри;
    • Д4,190 – виробнича та  науково-виробнича дільниці;
    • 04-08 – лабораторія високотемпературних механічних випробувань;
    • ауд. 194, 198А, 507 – кімнати для співробітників науково-дослідної групи.

    Завдяки зусиллям керівництва ЗНТУ університет і кафедра ФМ, зокрема за рахунок фінансування МОНУ, отримали растровий електронний мікроскоп РЕМ-106И. Завдяки фінансовій допомозі фірми «Резонанс» кафедра отримала комп’ютеризований стенд для випробування на втому зразків, виробів в широкому спектрі температур.Завдяки зусиллям керівництва ЗНТУ університет і кафедра ФМ, зокрема за рахунок фінансування МОНУ, отримали растровий електронний мікроскоп РЕМ-106И. Завдяки фінансовій допомозі фірми «Резонанс» кафедра отримала комп’ютеризований стенд для випробування на втому зразків, виробів в широкому спектрі температур.

    Кафедрою розроблено, погоджено та затверджено тимчасові ОКХ та ОПП підготовки спеціалістів за напрямом 6.050403 "Інженерне матеріалознавство" та спеціальностями 7(8).05040301 "Прикладне матеріалознавство" та 7(8).05040305 "Термічна обробка металів".

    Кафедрою фізичного матеріалознавства НУ "Запорізька політехніка" розроблено та затверджено освітньо-професійні програми за спеціальністю 132 "Матеріалознавство": на бакалаврському рівні - "Прикладне матеріалознавство", на магістерському рівні - "Прикладне матеріалознавство" та "Термічна обробка металів". Програми відповідають стандартам вищої освіти та сучасним вимогам ринку праці.

    У 2016 р. затвержено стандарт вищої освіти України зі спеціальності 132 Матеріалознавство освітньо-наукового ступеня "Доктор філософії" та освітньо-професійна програма підготовки другого (магістерського) рівня Проект ОПП "Термічна обробка металів".

    З метою якісного викладання, ефективного вивчення студентами навчальних дисциплін, робота кафедри фізичного матеріалознавства спрямована на створення комплексів навчально-методичного забезпечення дисциплін.

    Для кожної дисципліни навчального плану спеціальності розробляється робоча навчальна програма, яка є нормативним документом.

    Кафедра веде підготовку фахівців освітніх ступенів:

    БАКАЛАВР

    Галузь знань / спеціальність - 13 «Механічна інженерія» / 132 "Матеріалознавство" - обіймає освітні програми «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів», «Композиційні та порошкові матеріали, покриття», ліцензійний обсяг – 75 осіб денной форми навчання  та 25 осіб заочної форми навчання.  Термін навчання – 4 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.

    Навесні 2020 р. пройшла акредитацію освітня програма "Прикладне матеріалознавство" (термін - на 5 років).

    Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:

    -          технік-технолог;

    -          технічний фахівець в галузі фізичних наук і техніки;

    -          технік-лаборант (металургія).

    Відомості про самооцінювання

    ОПП 2016 бакалаври

    ОПП 2018 бакалаври

    ОПП 2019 бакалаври

    ОПП 2019 бакалаври НУ ЗП

    Проект ОПП бакалаври

    ОПП 2024 бакалаври 

    Навчальний план 2024 

    Відгуки про освітню програму Прикладе матеріалознавство

    АТ Івченко Прогрес  , ДП "УкрНДІспецсталь"  , ПрАТ "Дніпроспецсталь" , АТ "Мотор Січ" , ТОВ Імплекс , ТОВ Мультіфлекс

    Рецензії про освітню програму Прикладе матеріалознавство

    Навчально - науковий інсититут матеріалознавства та зварювання імені Є.О.Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського

    МАГІСТР

    Спеціальність 132 «Матеріалознавство» обіймає освітні програми «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів», "Композиційні та порошкові матеріали, покриття" - ліцензійний обсяг – 65 осіб денной та  заочної форм навчання.

    Термін навчання – 1,5 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.

    У 2018 пройшла акредитацію освітня програма "Прикладне матеріалознавства", а у 2019 р. - освітня програма "Термічна обробка металів". Термін дії - 5 років.

    Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:

    -          інженер (металургія);

    -          інженер-технолог;

    -          науковий співробітник (металургія);

    -          інженер із впровадження нової техніки і технології;

    -          викладач університетів та вищих навчальних закладів.

    У навчальній діяльності кафедра плідно співпрацює із запорізькими промисловими підприємствами: «АвтоЗАЗ», ДП «Івченко-Прогрес», ПАТ «Мотор- Січ». На базі двох останніх було створено філіал інженерно-фізичного факультету, на якому навчаються також студенти за освітніми програмами «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів». Створено можливість для використання сучасного обладнання і технологій підприємства у навчальному процесі. За зверненням ДП «Івченко-Прогрес» та ПАТ «Мотор-Січ» серед дисциплін спеціалізації вивчаються «Функціональне призначення матеріалів газотурбінних установок в енергетиці», «Спеціальні сталі та сплави в газотурбобудуванні», «Новітні технології отримання заготовок», "Технології виробництва виробів з ПКМ", "Властивості ПКМ" та інші. Також студенти проходять практику на зазначених підприємствах Наскрізна програма практики   

    Студенти та співробітники мають можливість пройти стажування із залученням закордоних партнерів. 

    Договори про співробітництво    Договори про співробітництво Договори про співробітництво   

    Успішні студенти отримують додаткові стипендії від ПАТ "Запоріжсталь"

    Про призначення стипендій, список студентів Договір "Запоріжсталь"

    Договір Запоріжстальї

    Програма візиту експертної комісії

    ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ

    Галузь знань / спеціальність - 13 «Механічна інженерія» / 132 "Матеріалознавство" -   Термін навчання – 4 роки.

    Освітньо - наукова програма третього (освітньо-наукового)  рівня вищої освіти 

    Освітньо-наукова програма 2022

    Навчальний план 2023

    Навчальний план 2022

    Навчальний план 2021

    Навчальний план 2020

    Відомості про самооцінювання

    Відгуки про освітню-наукову програму "Матеріалознавство"

    ДП Івченко Прогрес  , ДП "УкрНДІспецсталь"  , ПрАТ "Дніпроспецсталь" , АТ "Мотор Січ"

    Рецензії про освітню-наукову програму "Матеріалознавство"

    НУ "Львівська політехніка" , НТУ "Дніпровська політехніка"  , Навчально - науковий інсититут матеріалознавства та зварювання імені Є.О.Патона

     

    ОК1 Вища математика ОК2 Технологія виробництва та обробки матеріалів ОК3 Історія матеріалознавства ОК4 Вступ до спеціальності ОК5 Інженерна графіка ОК6 Теоретична та прикладна механіка ОК7 Фізика ОК8 Хімія та основи екології ОК9 Кристалографія та дефекти кристалічної булови ОК10 Фізика конденсованого стану ОК11 Фазові рівноваги ОК12 Фізична хімія ОК13 Хімія металів ОК14 Стандартизація, метрологія та контроль якості продукції ОК15 Теорія тепло- та масопереносу в матеріалах ОК16 Діагностика і дефектоскопія матеріалів та виробів ОК17 Фізичні властивості і методи дослідження матеріалів ОК18 Українська культура в європейському контексті ОК19 Політико-правова система України ОК20 Іноземна мова ОК21 Українська мова за професійним спрямуванням ОК22 Безпека життєдіяльності фахівця з елементами охорони праці ОК23 Здоров'язберігаючі технології та співдія функціональному розвитку ОК24 Основи наукових досліджень та математичне моделювання технологічних процесів ОК25 Інформаційні технології ОК26 Неметалеві матеріали ОК27 Металознавство ОК28 Теорія термічної обробки ОК29 Технологія термічної обробки ОК30 Машинобудівні матеріали ОК31 Методи структурного аналізу матеріалів ОК32 Нагрівальні пристрої ОК33 Експертні дослідження при руйнуванні виробів ОК34 Механічні властивості та конструкційна міцність матеріалів

    Автоматизація виробничих процесів та мікропроцесорна техніка

     

    Сторінки