ЗНАЙОМСТВО З МАЙБУТНІМИ СТУДЕНТАМИ
Для поліпшення взаємодії випускаючих кафедр НУ "Запорізька політехніка" з базовими коледжами з підготовки висококваліфікованих фахівців, група студентів Запорізького електротехнічного фахового коледжу (4-й курс), направлених на практику, зустрілися з викладацьким складом кафедри "Електричні та електронні апарати".
Практиканти ознайомились з науковими здобутками кафедри, з напрямками студентських наукових робіт та з програмами проведення практики в лабораторіях кафедри.
Перед студентами виступали професори Андрієнко П.Д., Поляков М.О., зав. відділом ЗКФК Колпакова О.А., доцент Немикіна О.В. та інші.
ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ-МАГІСТРІВ!
21 лютого 2024 о 10:30 в ауд. 226а відбудеться урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам. Для отримання диплому необхідно заздалегідь розписатись за його отримання в каб. 22 Адміністративного корпусу. При собі мати: 1) паспорт; 2) обхідний лист; 3) квітанцію про сплату за диплом на суму 200 грн.; 4) залікову книжку.
Чекаємо вас на заході!
УЧАСТЬ КАФЕДРИ "ЕЛЕКТРИЧНІ ТА ЕЛЕКТРОННІ АПАРАТИ" У МІЖНАРОДНОМУ СИМПОЗІУМІ SIEMA’2023
26-27 жовтня 2023 року викладачі та аспіранти кафедри «Електричні та електронні апарати» взяли участь у міжнародному симпозіумі «Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» SIEMA'2023. Симпозіум проводився на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та зібрав понад 200 науковців провідних дослідницьких організацій та університетів України, Німеччини, США, Індії та інших країн. На симпозіумі зроблено 10 пленарних та 118 секційних доповідей. На пленарному засіданні учасників форуму привітав завідувач кафедри «Електричні та електронні апарати» професор Петро Андрієнко. У засіданнях трьох секцій симпозіуму взяли участь професор Михайло Поляков, доценти Людмила Жорняк, Олексій Афанасьєв, Володимир Василевський, а також аспіранти кафедри ЕтаЕА Володимир Щусь, Олег Барабан та Віталій Сліпченко, які зробили три доповіді.
Це було дуже цікаве та корисне спілкування, в рамках якого зміцнена співпраця із спорідненою кафедрою електричних апаратів НТУ «ХПІ».
ЛАБОРАТОРНО-ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ЗІ ШКОЛЯРАМИ
18 жовтня 2023 р. в рамках договору про співробітництво між НУ «Запорізька політехніка» та Запорізькою гімназією №46 в компьютерній лабораторії кафедри «Електричні та електронні апарати» були проведені лабораторно-практичні заняття з учнями 10-11-х класів.
Детальніше
НАРАДА З ПИТАНЬ ЕЛЕКТРОНІКИ
Майже двадцять п’ять років тому науковці з напряму електроніки вперше зустрілися на такій нараді, і з того часу це стало доброю традицією. Та з початком війни зустрічі припинились. І ось цього року, було прийнято рішення про відновлення проведення наради у online форматі.
«Колеги, друзі, я дуже радий бачити вас, навіть online, - розпочав нараду її модератор Дмитро Алексієвський. – З року в рік ми збиралися на різних платформах, і наші зустрічі завжди були корисні як для нас, так і, взагалі, для розвитку електроніки. Ми обмінювалися досвідом, синхронізували наші підходи, і ось сьогодні знову зібралися, щоб обмінятися думками». Привітав Дмитро Алексієвський науковців і від імені проректора з наукової роботи Запорізького національного університету (ЗНУ) Геннадія Васильчука та директорки Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Наталі Метеленко, які побажали учасникам плідної роботи та нових досягнень у науковій та освітній сферах.
Учасниками наради стали науковці з різних куточків України. Так, Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні представляли завідувачка кафедри електроніки, інформаційних технологій та програмного забезпечення ЗНУ Тетяна Критська; доценти цієї ж кафедри Єгор Кисельов, Оксана Небеснюк, Аліна Ніконова; професор кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем ЗНУ Михайло Пазюк. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» був представлений завідувачем кафедри промислової і біомедичної електроніки Сергієм Кривошеєвим та професорами кафедри Володимиром Івахном і Володимиром Замаруєвим. А ще активними учасниками дискусії стали завідувачі кафедрами: електронних пристроїв та систем Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Євген Вербицький; електричних та електронних апаратів Національного університету «Запорізька політехніка» Петро Андрієнко; теоретичної електротехніки та електронних систем Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Володимир Рябенький; електронних апаратів східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Юрій Паеранд; електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки НУ «Чернігівська політехніка» Юрій Денисов; завідувач відділу транзисторних перетворювачів Інституту електродинаміки НАН України Олег Юрченко.
Науковці обговорили викликані регіональними відмінностями особливості освітніх програм зі спеціальності 171 «Електроніка» кожного вишу-учаснику, а ще обмінялися власним досвідом викладання дисциплін. Розповіли про переваги освітніх програм з галузі знань «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» і їхні гаранти з ІННІ ім. Ю.М. Потебні. Так, експерт Національного агентства із забезпечення якості освіти Оксана Небеснюк виділила переваги, які має освітня програма магістерського рівня «Мікроелектронні інформаційні системи», а Аліна Ніконова розповіла про програму, яка знаходиться ще в стадії розробки.
Коло питань, яким приділили увагу під час наради науковці з напряму електроніки, постійно зростає, тож було вирішено, що такі наради варто проводити частіше, бажано декілька разів на рік, та розширити коло учасників.
НАУКОВЦІ КАФЕДРИ - ПРИЗЕРИ I МІЖНАРОДНОГО НАУКОВОГО ЧЕМПІОНАТУ
КРАЇН ЄВРОПИ, АЗІЇ ТА АФРИКИ
Науковці кафедри «Електричні та електронні апарати» НУ «Запорізька політехніка» стали призерами І Міжнародного наукового Чемпіонату країн Європи, Азії та Африки.
В Об'єднаних Арабських Еміратах, м. Дубаї, з 1 по 28 лютого 2023 року відбувся І Міжнародний науковий Чемпіонат країн Європи, Азії та Африки. Захід був організований Міжнародним історико-біографічним інститутом (The International Historical Biographical Institute (Dubai – New York – Rome – Burgas – Jerusalem – Beijing). В міжнародному Чемпіонаті взяли участь 1027 учасників з 59 країн світу. Роботи були подані з 36 галузей науки. Нагороди отримало 216 науковців. Україна посіла почесне 11 місце.
З метою популяризації наукової діяльності кафедри Електричні та електронні апарати Національного університету «Запорізька політехніка» у міжнародних рейтингах, формування наукових зв'язків кафедри з міжнародними організаціями, колектив кафедри у складі: Завідуючого кафедрою, професора Петра Андрієнка, професора Дмитра Алексієвського доцентів Олександра Близнякова, Ольги Немикіної, аспіранта кафедри Економіки Ігоря Немудрого взяв участь у командному змаганні Чемпіонату у галузі «Технічні науки». Представлена ними наукова робота EFFICACY OF WIND ENERGY CONVERSION SYSTEMS WITH AERODYNAMIC MULTIPLICATION (Ефективність електромеханічних систем вітроенергетичних установок з аеродинамічною мультиплікацією) визначена як одна із кращих, колектив авторів став срібними призерами конкурсу та нагороджені відповідними дипломами.
Колектив кафедри Електричних та елетронних апаратів щиро вітає завідуючого кафедри і співавторів роботи з переконливою перемогою. Бажаємо подальших успіхів і досягнень.
ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!
Кафедра "Електричні та електронні апарати" є єдиною в університеті, яка гармонійно поєднує якісну вищу освіту з вільним володінням англійської мови.
За освітньою програмою "Електричні та електронні апарати" ведеться набір в окрему групу (єдину в університеті) з англійською мовою навчання.
Студенти, що навчаються у цій групі на безкоштовній основі набувають:
1. Додаткового навчання поза планом (4 години на тиждень) з англійської мови, результатом якого є вільне володіння англомовною лексикою.
2. Навчання у повному обсязі фундаментальних та фахових дисциплін англійською мовою, з опануванням англомовної технічної термінології.
3. Підготовку та захист курсових, дипломних та магістерських робіт з використанням англомовної технічної термінології та лексики.