Ви є тут

Головна » Факультети » Факультет бізнес-технологій та економіки

Кафедра маркетингу та логістики

Емблема кафедри «Маркетинг та логістика»

Кафедра «Маркетинг та логістика» (МтаЛ)

Рік початку діяльності: 2000

Положення про кафедру

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.е.н., професор Лифар Владислава Віталіївна

Спеціальності:

075 – «Маркетинг», освітня програма:

«Маркетинг»

076 – «Підприємництво та торгівля», освітня програма:

«Організація торгівлі та комерційна логістика»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 281 (кафедра), 265 (зав. кафедри)
тел.: +380(61)7698579 (кафедра), +380(61)7698501 (зав. кафедри)
e-mail: kafedra_market@zntu.edu.ua

 

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ З НАГОДИ 30-РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ!

7 травня 2024 р. відбулося урочисте відкриття предметної аудиторії кафедри «Маркетинг та логістика» - аудиторії з інтерактивним обладнанням. Це відкриває нові можливості як для викладачів, так і для студентів з позиції проведення занять у змішаному форматі: офлайн та онлайн одночасно. На церемонії відкриття були присутні декан ФЕУ Владислав КОРОЛЬКОВ, проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку університету Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ, завідувачка кафедри «Маркетинг та логістика» Владислава ЛИФАР, викладачі кафедри та студенти.

Декан та проректор урочисто розрізали червону стрічку. Проректор Руслан КУЛИКОВСЬКИЙ урочисто привітав усіх присутніх з цією подією та побажав успіхів. Декан ФЕУ Владислав КОРОЛЬКОВ провів перше заняття, використовуючи інтерактивне обладнання. Студенти кафедри були присутні не тільки в аудиторії, але й онлайн. Усі були задоволені. Побажаємо університету та кафедрі «Маркетинг та логістика» подальших кроків у цьому напрямку.

 

ТИЖДЕНЬ НАУКИ -2024

В квітні 2024 р. кафедрою «Маркетинг та логістика» було проведено щорічну науково-практичну конференцію «Тиждень науки-2024». Для кафедри це підведення підсумків наукової діяльності викладачів та студентів, яке відповідно до вимог щодо дотримання безпекової ситуації, традиційно пройшло у форматі онлайн-конференції.

Вітаючи учасників, завідувачка кафедри «Маркетинг та логістика» професор, д.е.н. Лифар В.В. відмітила важливість наукової діяльності студентів, оскільки підготовка тез розвиває компетенції, пов’язані із аналітичною роботою, а підготовка доповіді навчає основам ефективної презентації, що є дуже важливим навиком для подальшої роботи як у сфері маркетингу, так і у сфері логістики.

До обговорення на конференції було обрано п’ять робіт. Із доповідями виступили: доц. Борисенко О.Є. із доповіддю на тему «Грантова підтримка розвитку бізнесу», та студенти:

 1. Бабаніна Є.В. (ФЕУ-412) «Вплив корпоративної культури на успішність PR стратегій»;
 2. Величко В.О. (ФЕУ-412) «Використання соціальних медіа в PR стратегіях під час кризових ситуацій»;
 3. Ладиженко Н.С. (ФЕУ-412) «Нативна реклама – новий формат ефективної реклами»;
 4. Груша О.К. (ФЕУ-211) «Складнощі роботи мікробізнесу в умовах війни».

Цікаву тему для дослідження обрала Суслова К.В. Незважаючи на те, що вона навчається на іншій спеціальності (ФЕУ-512), студентка проявляє інтерес до маркетингу та досліджує особливості маркетингової діяльності в українському та європейському просторі. Її тема «Порівняння української та європейської реклами beauty-індустрії на прикладі skin care».

Захід проходив у відкритому форматі, тож до нього залучились студенти, які навчаються на різних курсах. Варто відмітити, що присутні не залишались сторонніми спостерігачами, а приймали активну участь у обговоренні доповідей.

За підсумками конференції було обрано найкращі доповіді. Доповідачам та їх науковим керівниками висунуто подяку від ВНЗ.

Кафедра «Маркетинг та логістика» має намір продовжувати проведення науково-практичної конференції «Тиждень науки» у майбутньому та залучати до наукової діяльності своїх студентів.

 

ПІДСУМКИ ЧЕТВЕРТОЇ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ ДОПОМОГИ ПРИТУЛКУ ДЛЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН «ДАЙ ЛАПУ, ДРУГ!»

Кафедра «Маркетинг та логістика» з 19 лютого 2024 р. анонсувала проведення 4-ої Благодійної акції допомоги притулку для безпритульних тварин «Дай лапу, друже!». Акція проходила з 19.02.2024 по 01.04.2024 р. У підсумку ми зібрали 1575 грн. На зібрані кошти було придбано 10 кг курячих ший, 10 кг сухого корму для цуценят «Клуб 4 лапи». Викладачі ще додали м’ясні консерви та крупу пшеничну.

У суботу 13 квітня 2024 р. завідувач кафедри Лифар В.В. та ст. викладач Кочнова І.В. разом зі студентами 1-го курсу бакалаврату (Колісник В. ФЕУ-213; Ярцева В. ФЕУ-413) та студентами 1-го магістратури (Діденко В., Тоцький М. ФЕУ-413м) всі ці подарунки відвезли до притулку. Відвідання притулку було сповнено емоцій. В притулку якраз було телебачення «Суспільне Запоріжжя», і журналістка взяла інтерв’ю у наших студентів. Хлопці та дівчата охоче пішли на прогулянку із собаками. Багато фотографувалися. Сподіваємося, що ця поїздка запам’ятається, і наша молодь захоче вже самостійно відвідати цей притулок.

 

Залучення професіоналів-практиків до навчального процесу

20 березня 2024 року студенти кафедри «Маркетинг та логістика» відвідали онлайн-заняття, на якому змогли дізнатися про особливості залучення грантів на розвиток власної справи в умовах сьогодення. Керівник з розвитку Компанії «SADI» Олександра САБІРОВА розповіла про власний досвід отримання гранту на розвиток ландшафтної компанії. Учасники зустрічі довідалися про умови подачі заявки на отримання гранту та особливості складання бізнес-плану, про найбільш поширені помилки, які роблять кандидати та процедуру проходження співбесіди з грантодавцями, умови відкриття рахунку для зарахування грантових коштів , процедуру їх витрачання та звітності за результатами реалізації проєкту. Студенти, які дізналися про ці особливості, зможуть підвищити свої шанси на отримання гранту для реалізації своїх ідей та проектів: фінансування різноманітних ініціатив - від досліджень до розвитку продуктів або послуг.

Такі інтерактивні заняття сприяють збагаченню знань та розумінню таких дисциплін як «Технології розробки стартапів», «Основи бізнесу», «Торговельне підприємництво».

Студенти під час зустрічі виявили активну зацікавленість і взяли участь у спілкуванні зі спікеркою. Запитання, які вони поставили, є важливим елементом навчального процесу, оскільки вони сприяють глибшому розумінню теми. Така взаємодія з представниками бізнесу допомагає студентам засвоїти матеріал більш ефективно та зробити їх досвід навчання більш захопливим та корисним.

Щіро дякуємо Олександрі САБІРОВІЙ за відкритість та прагнення поділитися своїм досвідом зі студентами. Було надзвичайно цікаво, а представлений матеріал є дійсно важливим доповненням до нашого навчального процесу.

 

УВАГА, КОНКУРС!!!

Кафедра "Маркетинг та логістика" оголошує прийом заявок та робіт на Університетський конкурс «Студентська соціальна реклама – 2024». Конкурс проводиться щороку з метою популяризації і розвитку інтелектуального потенціалу, творчих здібностей, виховання у студентів активної громадської позиції та висвітлення соціально значущих проблем. Цього року цей захід приурочено до 30-річчя Факультету економіки та управління Національного університету «Запорізька політехніка».

Співорганізатори конкурсу:

Форма участі у Конкурсі – дистанційна. Конкурсні роботи мають бути представлені у наступних форматах: відеоролик або плакат.Учасниками Конкурсу можуть бути студенти всіх факультетів НУ «Запорізька політехніка», студенти коледжів та поза конкурсом буде створена секція для школярів

Тематичні напрямки:

Для того, аби взяти участь та представити свою роботу, необхідно зареєструватись. Знайти та заповнити заявку можна за поcиланням: https://forms.gle/8g51wCNP7RyYbsG68

Умови проведення конкурсу:http://surl.li/rbztd

Роботи подаються до 10 квітня 2024 року в електронному вигляді з поміткою «Конкурс« на електрону адресу: nonufr@gmail.com

Координатори Конкурсу:

 1. Запорізька обласна федерація роботодавців;
 2. ТОВ «Компанія «Прогрес»;
 3. ТОВ «Урожай»;
 4. Компанія «Кліон-груп»;
 1. «Україна - вільна країна»;
 2. «Допоможи ближньому»;
 3. «Молодь - ЗА здоровий спосіб життя»;
 4. «Відповідальне споживання»
 5. «Я українець – я патріот»;
 • Борисенко Олена Євгенівна (066)-253-63-93,
 • Онуфрієнко Наталія Леонідівна (066)-449-58-12
 • Кочнова Ірина Валентинівна (067)-612-22-36..

 

 

ЗУСТРІЧ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

2 грудня 2023 р. в НУ «Запорізька політехніка» відбувся важливий захід «Career Forum. Бізнес», в якому прийняли участь студенти, абітурієнти та представники підприємств м. Запоріжжя. Спілкування проходило у дружній атмосфері. Завідувач кафедри Лифар В.В. поспілкувалася з представниками підприємства «Метінвест» (Запоріжсталь), а саме: з начальником відділу розвитку персоналу В. Гриценко та з начальником відділу кадрів О. Шпіковським. Також відбулася приємна бесіда із керівником відділу підбору персоналу підприємства «Золотий вік» М. Сизоненко. Усі стейкхолдери виявили зацікавленість щодо взаємовигідної співпраці, зокрема проходження практики студентами та їх майбутнього працевлаштування.

 

Менторство студентів кафедри «Маркетинг та логістика» в I Профорієнтаційному бізнес-турнірі для учнів старшого шкільного віку закладів загальної середньої освіти та студентів коледжів міста Запоріжжя «Стратегія фірми Запоріжжя – 2023»

24-25 листопада 2023 року студент групи ФЕУ-412 Дан ДУЛІДА та студентка групи ФЕУ-413м Вікторія ДІДЕНКО під керівництвом доцента кафедри «Маркетинг та логістика» Олени БОРИСЕНКО прийняли участь в якості менторів в фіналі I Профорієнтаційного бізнес-турніру для учнів старшого шкільного віку закладів загальної середньої освіти та коледжів міста Запоріжжя «Стратегія фірми Запоріжжя – 2023». Під час змагань команди мали можливість поринути в ризикований і захоплюючий світ ринкової конкуренції та спробувати себе в ролі керівників компаній. Організатором заходу є Компанія інтелектуальних технологій за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Партнерами заходу виступили Національний університет «Запорізька політехніка» та Заклад позашкільної освіти «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» Запорізької міської ради.

Метою цього заходу було виявлення потенційних представників майбутньої регіональної і національної еліти та мотивування їх в особистісному становленні, спонукання молоді до чіткого вибору професії та спеціалізації, спрямування молодих громадян на ефективне навчання протягом життя, подальшу самореалізацію, постійне формування і підвищення своєї економічної грамотності, формування позицій економічного патріотизму.

Учасники бізнес-турніру – учні 8 - 11 класів закладів загальної середньої освіти та студенти коледжів міста Запоріжжя за підтримки та консультування менторів – студентів факультету економіки та управління НУ «Запорізька політехніка», отримавши підприємство в симуляторі ViAL+, опинилися в ролі його керівництва та управляли роботою всіх його відділів: виробничого, маркетингу і збуту, бухгалтерії, відділу кадрів, аналітичного. Разом із менторами було створено 7 команд. Робота в команді сприяла створенню дружньої атмосфери та отриманню найкращого результату в інтерактивному змаганні управління smart-компаніями. Поринувши в ризикований і захоплюючий світ ринкової конкуренції, учасники заходу намагалися досягти кращих показників своєї компанії з-поміж конкурентів та перемогти. Середовище бізнес-симулятора ViAL+ реалістично відтворює структуру виробничого підприємства й цілого сегменту ринку, що дозволило отримати унікальний досвід студентам та по іншому поглянути на обрану для навчання спеціальність.

Генеральний директор ТОВ «Компанія інтелектуальних технологій» Віталій ПАЗДРІЙ за підсумками змагань всім учасникам бізнес-турніру «Стратегія фірми Запоріжжя – 2023» вручив дипломи фіналістів, а переможців відзначив дипломами та пам’ятними призами.

Вітаємо всіх учасників бізнес-турніру та бажаємо подальших успіхів в опануванні нових знань та практичного досвіду в професії.

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ!

14 листопада 2023 відбулась 47-а науково-технічна конференція молоді від ПАТ «Запоріжсталь». Організатором заходу виступила Молодіжна організація Запоріжсталі. У роботі науково-технічної конференції взяли участь молоді фахівці підприємств гірничо-металургійної галузі, співробітники науково-дослідних інститутів, студенти вищих навчальних закладів України.

Протягом дня учасники презентували свої тези, обговорювали такі проблеми як: сучасні методи оптимізації витрат у металургійному виробництві; перспективи використання штучного інтелекту у металургії; практичні аспекти управління ефективністю в доменному виробництві; висвітлювали та аналізували новації у сфері технології виробництва, інжинірингу, охорони праці; порушували питання екології та економії енергоресурсів тощо.

Метою цьогорічного заходу стало виявлення напрямів та можливостей, які сприятимуть впровадженню новітніх технологій у металургійну галузь.

Переможцем цьогорічної конференції стала магістрантка кафедри «Маркетинг та логістика»нашого університету Діденко Вікторія (ФЕУ-413м). Вона представила роботу на тему «Штучний інтелект в металургії», виконану під науковим керівництвом доц. Павлішиної Н.М.

Переможниця отримала диплом, грошову винагороду та запрошення на стажування у ПАТ «Запоріжсталь».

Щиро вітаємо переможницю та її керівника із першим місцем!

 

Святкуємо «День маркетолога та логіста»

9 листопада 2023 року студенти освітніх програм «Маркетинг» та «Організація торгівлі та комерційна логістика» відзначили своє свято!

З привітаннями до студентів звернулися завідувачка кафедри Владислава Лифар та декан факультету Владислав Корольков. В урочистих промовах вони підкреслили важливість професійного розвитку в сфері маркетингу та логістики, окреслили можливості, які відкриваються в цих сферах та наголосили на основних аспектах успішної кар'єри.

Особливим гостем свята була Тетяна Терещенко, начальник служби персоналу компанії «Klion Group» . Вона підкреслила актуальність обраних професій на ринку праці та запросила студентів на практику з можливістю подальшого працевлаштуванням у міжнародній компанії. Також вона надихнула студентів своїм досвідом і порадами. Такі зустрічі - це не лише можливість почути цікаві професійні історії, а й відкрити для себе нові можливості в обраних галузях.

У фіналі заходу студенти другого курсу провели захоплюючий квест, де кожен учасник мав змогу проявити знання зі спеціальності. У студентів був веселий та продуктивний день, присвячений важливим професіям майбутнього – МАРКЕТОЛОГАМ та ЛОГІСТАМ!

Впевнені, що цей день надихнув всіх на нові досягнення та подарував багато цікавих вражень!

 

ЗУСТРІЧ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

9 листопада 2023 року до студентів кафедри «Маркетинг та логістика» завітали представники роботодавців, а саме компанії «Кліон-Груп». Начальник служби персоналу компанії Тетяна Терещенко представила дуже цікаву презентацію, розповіла про основні напрями діяльності підприємства на ринку Запорізького регіону, про проблеми в умовах воєнного стану та перспективи післявоєнного відновлення. Вона підкреслила актуальність обраних професій (маркетолога, логіста) на ринку праці та запросила студентів на практику з можливістю подальшого працевлаштуванням у міжнародній компанії. Також вона надихнула студентів своїм досвідом і порадами. Такі зустрічі - це не лише можливість почути цікаві професійні історії, а й відкрити для себе нові.

 

 

ФІНАЛ КОНКУРСУ «ЄДИНИЙ ЛОГОТИП ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ»

Сьогодні 17 жовтня 2023 р. відбувся фінал університетського конкурсу «Єдиний логотип для підприємців Запорізької області», який був організований за ініціативи та завдяки спонсорській підтримці Громадської організації «Бізнес-Союз «Порада», а також сприяння Запорізької обласної федерації роботодавців і Запорізької міської ради.

До фіналу було відібрано 10 робіт. Перед членами комісії постало дуже складне завдання, тому що всі роботи відрізнялись своєю оригінальністю та креативністю ідеї. Конкурс проводився у відкритому форматі. До заходу були залучені студенти всіх факультетів і спеціальностей НУ «Запорізька політехніка» та його структурних підрозділів.

За результатами підрахунків балів, які отримали учасники конкурсу на попередньому етапі відбору та сьогоднішньому, та обговорення їх між членами комісії було визначено переможців:

 • І місце - робота №6, автором якої є студент групи БАДз-531сп Карім Еззакані;
 • ІІ місце - робота № 14, автором якої є студентка групи БАД-531 Карина Радан;
 • III місце - робота № 18, автором якої є студентка групи БАД-530 Ксенія Петрик.

Кожна робота, яка перемогла у цьому конкурсі, отримала відповідну грошову винагороду та диплом переможця. Голова Конкурсної комісії Владислава ЛИФАР та голова правління Громадської організації «Бізнес-Союз «Порада» Олена Єрьоменко урочисто вручили призи. 3 місце було відзначено грошовим призом у розмірі 2000 грн. 2 місце – 3000 грн. Переможець отримав 5000 грн.

Крім того, співорганізатор конкурсу – Запорізька обласна федерація роботодавців вирішила також нагородити ще дві роботи, які їм найбільше сподобались, грамотами та грошовими призами у розмірі по 1000 грн. Заступник голови Ради Запорізької обласної федерації роботодавців Валерій КРАЙНІЙ нагородив студентку групи БАД-530 Зубкову Дар'ю, яка представила роботу під № 35, та студентку групи ФЕУ-412 Величко Вероніку, яка представила роботу №15.

Членами комісії було вирішено окремо нагородити деякі роботи за своєрідність, оригінальність та неординарність сертифікатами для проходження стажування в провідних компаніях Запорізького регіону.

Фінансовий директор Компанії Кліон-груп Анастасія БАЛАМУТ вручила сертифікат на проходження стажування автору роботи №24 Бабаніній Єлизаветі, студентці групи ФЕУ-412.

Директор ТОВ «Урожай» Олексій ПУЧКОВ вручив сертифікат на проходження стажування автору роботи №54, студенту групи ФЕУ-412 Віталію Коліснику.

Голова правління Громадської організації «Бізнес-Союз «Порада» Олена Єрьоменко вручила сертифікат на проходження стажування в Майстерні «НАНОВО» автору роботи №41, студентці групи ФЕУ-412 Анастасії Пікаловій.

Всім фіналістам Голова з питань діяльності виконавчих органів Міської ради Андрій П’ЯТНИЦЬКИЙ урочисто вручив сертифікати учасників конкурсу.

Ті, хто не пройшов у фінал, отримали сертифікати учасника університетського конкурсу «Єдиний логотип для підприємців Запорізької області».

Підводячи підсумки, усі члени конкурсної комісії та гості визнали, що мета конкурсу була досягнута. Бізнес отримав креативні ідеї для створення єдиного логотипу, який зможе використовувати будь-який підприємець, що працює і виробляє якісну продукцію в Запорізькому краї. Цей захід показав успішність використання величезного потенціалу студентів для вирішення задач бізнесу і влади та створення додаткових умов для розвитку Запорізького краю, що особливо актуально в умовах сьогодення.

Дякуємо всім спонсорам, учасникам та організаторам конкурсу «Єдиний логотип для підприємців Запорізької області». Сподіваємось на подальшу співпрацю та нові спільні проєкти. Слава Україні!

 

 

СТАРТ СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ!

З року в рік доброю традицією НУ «Запорізька політехніка» є посвята першокурсників у студенти. Понад сто років університет гостинно відчиняє двері новим бажаючим отримати знання у різних галузях. Цей рік не став виключенням, але, беручи до уваги умови воєнного стану, захід було проведено у змішаному форматі.

Кафедра «Маркетинг та логістика» запросила своїх студентів-першокурсників 1 вересня 2023 року на офлайн зустріч в аудиторію. Захід було проведено із дотриманням вимог безпеки.

Майже всі першокурсники змогли відвідати захід, поспілкуватись у невимушеній атмосфері, познайомитись із викладачами кафедри та між собою.

Із вітальним словом виступила завідувачка кафедри д.е.н., проф. Лифар В.В. Вона привітала нових студентів, познайомила із традиціями кафедри та основними напрямами її роботи. Здійснено анонси щорічних заходів, які проводяться кафедрою, зокрема:

 • - День маркетолога та логіста;
 • - науково-практична конференція «Тиждень науки»;
 • - благодійна акція «Дай лапу, друг!» (підтримка притулку для безпритульних тварин);
 • - конкурс «Студентська соціальна реклама».

До привітань доєднались декан факультету економіки та управління доц. Корольков В.В. та куратор груп доц. Павлішина Н.М.

Голова студентського самоврядування факультету, студентка 4-го курсу кафедри «Маркетинг та логістика» Остріченко Валерія познайомила студентів із можливостями, які відкриваються для них під час навчання та можуть зробити його корисним і веселим.

Студенти поставили низку питань, що стосувались організації освітнього процесу, перспектив навчання в університеті, академічної мобільності тощо.

Після офіційної частини зустріч було продовжено у неформальній обстановці, що свідчить про бажання першокурсників підтримувати спілкування та весело проводити час.

Любі першокурсники! Вітаємо вас у дружній родині студентів кафедри «Маркетинг та логістика»! Впевнені, що кожен із вас отримає той результат, який заплановано. Бажаємо, щоб навчання приносило задоволення, а студентське життя було цікавим та легким. Віримо у нашу найскорішу перемогу над ворогом.

Слава Україні!

Миру та Перемоги всім!

 

 

Вітаємо бакалаврів кафедри "Маркетинг та логістика" випуску 2023р.

21 липня 2023 р. студенти-бакалаври спеціальностей 075 «Маркетинг» (освітня програма «Маркетинг») та 076 «Підприємництво та торгівля» (освітня програма «Організація торгівлі та комерційна логістика») отримали дипломи.

До цієї події вони йшли чотири складні роки, адже випуск, який у повній мірі відчув на собі усі негаразди карантину та військового стану. Незважаючи на складнощі, всі студенти курсу отримали документи про закінчення ВНЗ, а двоє із них отримали почесне звання «Випускник року».

Приємно відмітити, що протягом навчання студенти не тільки опановували нові знання, але й знаходили час на інші заняття: наукові заходи, участь у вебінарах за професійною тематикою, у різноманітних конкурсах та громадських заходах кафедри. Наприклад, студент ФЕУ-419 Тоцький Максим на конкурсі «Студентська соціальна реклма-2023» отримав одразу дві винагороди – 1 місце (за рейтингом журі) та приз глядацьких симпатій.

Незважаючи на дистанційне навчання, студенти групи проявили згуртованість та підтримували один одного протягом усього періоду навчання, разом проводили дозвілля та займались суспільною роботою (відвідували притулок для безпритульних тварин «Дай лапу, друг»).

Студентка групи ФЕУ-419 Діденко Вікторія, крім відмінного навчання та активної участі в університетський заходах, займалась допомогою ЗСУ .

Бажаємо нашим випускникам успішного вступу в магістратуру та здійснення мрій.

Усім українцям якнайшвидшої Перемоги та Миру!

 

 

Секційне засідання Міжнародної науково-практичної конференції "Відновлення України та її регіонів в контексті глобальних трендів: управління, адміністрування та забезпечення"

26 травня 2023 р. кафедра "Маркетинг та логістика" провела секційне засідання "Маркетинг і логістика в умовах воєнного часу та періоду повоєнного відновлення економіки України" у межах Міжнародної науково-практичної конференції "Відновлення України та її регіонів в контексті глобальних трендів: управління, адміністрування та забезпечення" .

Засідання проходило у змішаному форматі. Серед викладачів були не тільки викладачі, але й студенти. Теми доповідей були актуальні. Відбулися жваві наукові дискусії стосовно проблем і питань, які підіймалися у доповідях учасників.

Хочемо побажати всім учасникам конференції плідної роботи, натхнення та найскорішої перемоги нашої країни у війні. До зустрічі у наступному році.

 

ФІНАЛ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ "СТУДЕНТСЬКА СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА – 2023!"

16 травня 2023 року кафедра "Маркетинг та логістика" в урочистій обстановці підвела підсумки творчого конкурсу "Студентська соціальна реклама – 2023!" та визначила переможців. В цьому році цей конкурс проводився на університетському рівні.

На конкурс було подано 40 робіт за тематичними напрямками: "Ні війні" - 14; "Україна - вільна країна" - 9 робіт; "Допоможи ближньому" - 5 робіт; "Світ починається з поваги" - 2 роботи; "Чисте довкілля" - 10 робіт. Лише за тематичним напрямком "Безпечне життя" не було подано жодної роботи. Роботи відрізняються різноманіттям як за видом, так і підходом до виконання.

В фінал вийшло 13 робіт, які набрали найбільше голосів за результатами голосування в Телеграм-каналі та оцінкою компетентного журі, яке враховувало три критерія: креативність та рівень виконання роботи, якість технічного і художнього виконання та ступінь сприйнятливості:

  - в тематичному напрямку "Ні війні" в фінал вийшли:
 • студентка 3 курс групи БАД-810 Анастасія Самофал з роботою №6 "Надія";
 • студентка першого курсу групи ФЕУ-412 Олександра Тріус з роботою №15 "Ранок згадок";
 • студент 4 курсу групи ФЕУ-419 Максим Тоцький з роботою №38 "Життя без війни".
 • - в тематичному напрямку "Україна - вільна країна":

 • студентка 2 курс групи ФЕУ-211 Маріна Гаркуша з роботою №11 "Дух України живе в її сміливих і вільних людях";
 • студентка 1 курсу магістратури УФКС-212-М Катерина Самородіна з роботою №18 "Життя в долонях";
 • студентка 4 курсу групи ФЕУ-419 Вікторія Діденко з роботою №37 "Україна моя країна".
 • - в тематичному напрямку "Допоможи ближньому":

 • студентка 1 курсу магістратури групи ФЕУ-412м Анастасія Мізін з роботою №3 "Допоможи ближньому — смартфон для батьків"
 • студентка 2 курсу групи ФЕУ-411 Єлизавета Панченко з роботою №12 "Залишайся поруч"
 • студент 2 курсу групи ФЕУ-211 Віталій Поліщук з роботою №23 "Кинуті пухнасті друзі"
 • - в тематичному напрямку "Світ починається з поваги":

 • студентка 1 курсу магістратури УФКС-212-М Катерина Самородіна з роботою №20 "Крізь око камери"
 • - в тематичному напрямку "Чисте довкілля":

 • студентка 4 курсу групи БАД-539 Катерина Красюкова з роботою №5 "Ні забрудненню довкілля";
 • студентка 1 курсу групи ФЕУ-412 Ольга Біліонова з роботою №14 "Чисте довкілля";
 • студент 2 курсу групи ФЕУ-211 Олександр Груша з роботою №40 "Збережімо океан разом".

Для визначення переможця в номінації "Приз глядацьких симпатій" було організоване онлайн-голосування в Телеграм-каналі факультету економіки та управління "ФЕУ Новини". Організаційний комітет конкурсу отримав неочікувані результати такого заходу. Загальний охват аудиторії склав 3222 особи. Роботи були зашифровані і виставлені лише під номерами. З дуже великим відривом перемогла робота №38 відеоролик "Життя без війни" за тематичним напрямком "Ні війні". Автор роботи Максим Тоцький. Особливу увагу журі привернула робота військового, який боронить нашу країну від російської навали.

Переможцями університетського творчого конкурсу "Студентська соціальна реклама – 2023" стали:

 • 1 місце – робота №38 відеоролик "Життя без війни". студента 4 курсу групи ФЕУ-419 Максима Тоцького;
 • ІІ місце – робота №15 відеоролик "Ранок згадок" студентки першого курсу групи ФЕУ-412 Олександри Тріус;
 • ІІІ місце - робота № 37 відеоролик "Україна моя країна" студентки 4 курсу групи ФЕУ-419 Вікторії Діденко.

Переможцям голова журі, завідувач кафедри "Маркетинг та логістика" Лифар В.В. вручила грошові призи та сертифікати. Всі учасники отримали гарні враження та сертифікати учасників.

Вітання учасникам та переможцям конкурсу, які, незважаючи на дистанційні умови навчання та складного життя в умовах війни знайшли час і натхнення для того, щоб привернути увагу до актуальних соціальних проблем суспільства. Бажаємо успіхів, наснаги та нових звершень!

 

УЧАСТЬ КАФЕДРИ "МАРКЕТИНГ ТА ЛОГІСТИКА" В ОРГАНІЗАЦІЇ Career Forum 2023

20 травня 2023 у НУ "Запорізька політехніка" було організовано Career Forum 2023. Це оновлений формат традиційного Дня відкритих дверей, який дозволяє познайомитися з університетом та його життям, а також отримати відповіді на актуальні питання вступу. У заході прийняли прийняли участь викладачі та студенти кафедри "Маркетинг та логістика" .

До університету завітали і абітурієнти із різних шкіл міста та області. Майже 100 осіб долучились до заходу щоб більше дізнатися про заклад вищої освіти, про майбутню професію та поспілкуватися з представниками кафедри.

Для майбутніх студентів Career Forum став ідеальною можливість поспілкуватися зі спеціалістами з різних сфер — від IT до фінансів, від маркетингу до інженерії, і дізнатися про їх досвід.

Зацікавлені відвідувачі дізналися про специфіку підготовки за освітніми програмами "Маркетинг" та "Організація торгівлі та комерційна логістика" . Вони мали можливість переглянути ролики про життя кафедри, прийняти участь у конкурсі "Із ФЕУ грай – призи вигравай!"де розігрувались пам’ятні сувеніри із символікою університету (чашки¸ сумки-шопери, ручки, наліпки), отримати стислу інформацію щодо факультету та умов вступу у листівках.

Бажаємо майбутнім студентам з успіхом закінчити школу та зробити вдалий вибір майбутнього фаху!

 

 

ТИЖДЕНЬ НАУКИ - 2023 НА КАФЕДРІ "МАРКЕТИНГ ТА ЛОГІСТИКА"

За щорічною традицією студенти та викладачі кафедри "Маркетинг та логістика" зустрілись на науково-практичній конференції "Тиждень науки-2023". Секційне засідання було проведено у онлайн-форматі відповідно до вимог безпеки.

Приємно відзначити, що, незважаючи на складну ситуацію через війну в країні, студенти не втрачають інтересу до наукової діяльності.

Відкрила конференцію завідувач кафедри "Маркетинг та логістика" професор, д.е.н. Лифар В.В. Вона відмітила «зростаючий інтерес до наукової діяльності та актуальність обраних для доповідей тем».

До уваги учасників конференції було представлено шість робіт. Переважна більшість стосувалась штучного інтелекту та інтерактивної реклами. Ці напрями відбивають виклики сьогодення та є дуже актуальними як для науковців, так і для практиків. Яскраві та змістовні презентації зацікавили присутніх, викликавши жваві обговорення. Вирішено, що дискусії отримають подальший розвиток у межах засідань наукового гуртка "Я – Маркетолог, Я – Логіст" .

Окремо було відмічено високу якість підготовки доповідей, що свідчить про успішне впровадження нової дисципліни кафедри "Основи наукових досліджень" на першому курсі.

Кафедра "Маркетинг та логістика" має намір продовжувати проведення науково-практичної конференції "Тиждень науки" у майбутньому та залучати до наукової діяльності своїх студентів.

 

 

19 квітня 2023 року відбулась он-лайн зустріч з представниками ПрАТ«Запоріжтрансформатор», за сприяння Центру сприяння працевлаштуванню студентів та випускників НУ «Запорізька політехніка». Підприємство запрошує молодих та амбітних кандидатів в продажі, закупівлі та технічні напрямки (інженери-конструктори та технологи) стати частиною команди та долучися до відновлення енергетичної інфраструктури України. Також підприємство гарантуює офіційне працевлаштування, конкурентну оплату праці та якісне навчання та адаптацію за напрямками.

 

 

15 березня 2023 року за підтримки Центру сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Національного університету «Запорізька політехніка», відбулась он-лайн зустріч з представниками Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету економіки та управління були ознайомлені з особливостями оформлення трудових відносин під час воєного стану, як на законодавчому рівні відбувається оформлення трудових відносин, з особливостями працевлаштування на роботу та звільнення з роботи, умовами праці, а також як не потрапити до трудового рабства та торгівлі людьми.

 

 

УВАГА, КОНКУРС!!!

Кафедра "Маркетинг та логістика" оголошує прийом заявок та робіт на творчий конкурс «Студентська соціальна реклама – 2023». Конкурс проводиться щороку з метою сприяння професійній орієнтації студентів, розвитку творчих здібностей у майбутніх фахівців в сфері реклами та привертання уваги громадськості до соціально значущих проблем за допомогою студентської соціальної реклами.

Форма участі у Конкурсі – індивідуальна. Конкурсні роботи мають бути представлені у наступних форматах: відеоролик, презентація, плакат, фотографія, рисунок.

Тематичні напрямки:

 1. «Ні війні»;
 2. «Україна - вільна країна»;
 3. «Допоможи ближньому»;
 4. «Безпечне життя»;
 5. «Чисте довкілля »;
 6. «Світ починається з поваги ».

  Для того, аби взяти участь та представити свою роботу, необхідно зареєструватись. Знайти та заповнити заявку можна за поcиланням: https://forms.gle/P7oNVkLCe84pKmze7

  Умови проведення конкурсу: http://surl.li/ezbeu.

  Роботи подаються до 30 березня 2023 року в електронному вигляді з поміткою «Конкурс« на електрону адресу: evgenlen@ukr.net.

  Координатори Конкурсу:

   

  • Борисенко Олена Євгенівна (066)-253-63-93,
  • Кочнова Ірина Валентинівна.
   

   

   

   

  30 листопада 2022 року кафедра «Маркетинг та логістика» провела університетську студентську олімпіаду зі спеціальності «Маркетинг» та зі спеціальності «Логістика» серед студентів ОС «Бакалавр».

  Через обмеження, спричинені повномасштабним вторгненням РФ в Україну, олімпіаду було проведено через систему дистанційної освіти НУ «Запорізька політехніка».

  Цього року було зафіксовано рекордну кількість учасників – 47 осіб. В олімпіаді прийняли участь навіть ті студенти, які зараз знаходяться за кордоном.

  Нагородження переможців та учасників відбувалось у стінах університету.

  За отриманими результатами серед 32 студентів, що прийняли участь в олімпіаді зі спеціальності «Маркетинг», призові місця зайняли:

  1. І місце – Дуліда Дан (ФЕУ-412);
  2. ІІ місце – Діденко Вікторія (ФЕУ-419);
  3. ІІІ місце – Пікалова Анастасія (ФЕУ-412).

  За отриманими результатами серед 15 студентів, що прийняли участь в олімпіаді зі спеціальності «Логістика», призові місця зайняли:

  1. І місце – Гармаш Наталія (ФЕУ-212сп);
  2. ІІ місце – Мироненко Валерій (ФЕУ-212);
  3. ІІІ місце – Калітенко Олександр (ФЕУ-212).

  Всі переможці отримали Грамоти, сертифікати учасників та солодкі подарунки до Нового року.

  Серед учасників, які змогли прийти на нагородження: Бабаніна Ліза, Катруша Влад, Кримчук Вікторія, Тріус Олександра, Чечерський Богдан, Груша Олександр, Зоря Дар’я, Поліщук Віталій, Хрипко Віталій, Булат Максим. Вони також отримали сертифікати учасників і солодкі призи до Нового року.

  Зустріч студентів, нагородження, солодкі подаруночки – все це створило справді святкову атмосферу, підняло настрій та викликало безліч приємних емоцій.

  Щиро віримо, що наступного року й олімпіада, й нагородження пройдуть у мирній вільній Україні. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

   

   

  28 листопада 2022р. на кафедрі «Маркетинг та логістика» відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Я - маркетолог, я - логіст&raquo, де студенти груп ФЕУ-412 та ФЕУ-212 виступили з цікавими та актуальними доповідями. Наприклад, Демченко Микита (ФЕУ-412) розповів про комфортність та зручність використання поштоматів, Пікалова Анастасія (ФЕУ-412) нагадала про комплекс маркетингу.

  Не обійшлося і без складних тем, як-от «Маркетингові комунікаційні стратегії промислового виробництва в умовах цифровізації економіки&raquo (Біліонова Ольга, ФЕУ-412) та «Вибір інструментів маркетингу для забезпечення розвитку підприємств у умовах цифровізації економіки&raquo (Тріус Олександра, ФЕУ-412). Також від групи ФЕУ-212 виступив Чечерський Богдан з доповіддю на тему «Глобалізація та логістика&raquo.

  Всі ці теми викликали жваву дискусію серед присутніх. Щиро дякуємо студентам, які добре підготувалися до своїх виступів та дали розгорнуті відповіді на запитання з боку членів наукового гуртка.

  Віримо, що кожне наступне засідання буде проходити так само яскраво і продуктивно, як це, і що наші першокурсники - активні і розумні - ще покажуть себе на подібних заходах!

  Матеріал підготувала студентка групи ФЕУ-412 Діана Тітова

   

   

   

  ДЕНЬ МАРКЕТОЛОГА І ЛОГІСТА!

  18 листопада 2022 року на кафедрі відбулося вже традиційне свято «День маркетолога і логіста».

  На святкування було запрошено першокурсників освітніх програм «Маркетинг» та «Організація торгівлі та комерційна логістика».

  Відкрила урочистий захід завідувачка кафедри маркетингу та логістики, д.е.н, професор Лифар Владислава Віталіївна, яка привітала студентів і розповіла про усталені традиції кафедри, анонсувала соціальні проєкти та тематичні зустрічі, проведення яких заплановано кафедрою протягом навчального року. Також Владислава Віталіївна побажала студентам продуктивного і цікавого навчання в стінах Національного університету «Запорізька політехніка», не дивлячись на всі труднощі війни, збереження патріотичного настрою та віри у нашу перемогу.

  З вітальним словом до першокурсників звернувся декан факультету економіки та управління, к.е.н., доцент Корольков Владислав Васильович, який запевнив студентів у правильності обраної професії та побажав одержувати професійні знання легко та із задоволенням.

  Організатором цьогорічного свята виступила к.е.н., доцент Соколова Юлія Олександрівна, яка провела для студентів цікавий квест на професійну тематику, в якому переможець кожного рівня мав можливість одержати залікову книжку.

  На завершення заходу голова студентського самоврядування факультету, студентка 3 курсу спеціальності «Маркетинг» Остріченко Валерія провела для студентів екскурсію університетом та запросила брати участь у чисельних заходах студентського самоврядування та оновленні гімнів Маркетолога та Логіста.

   

  ТРЕТЯ БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ

  допомоги притулку для безпритульних тварин «Дай лапу, друг!»

  З 14 листопада кафедра «Маркетинг та логістика» анонсує проведення третьої благодійної акції допомоги притулку для безпритульних тварин «Дай лапу, друг!». Проведення акції планується у два етапи: І – листопад-грудень 2022 р.; ІІ – лютий-березень 2023 р. Відповідальною за проведення акції від кафедри є старший викладач Кочнова Ірина Валентинівна.

  В акції можуть прийняти участь усі бажаючі: студенти НУ «Запорізька політехніка», викладачі, учні шкіл та коледжів м. Запоріжжя. Акція передбачає збір коштів (банка Монобанку) та необхідних для притулку речей (теплі ковдри, підстилки, корм для собак).

  Збір речей відбуватиметься щоп’ятниці в Головному корпусі ауд.281 (2-й поверх) з 10.00 до 13.00 або за попередньою домовленістю по тел. (067)612-22-36 в інший день.

  Безпритульні тварини постійно потребують нашої допомоги і підтримки у будь-якому форматі, бо нашій державі вони не потрібні. Цей притулок існує тільки завдяки волонтерській допомозі та небайдужим людям. Давайте не залишатися байдужими!

  Адреса розташування притулку: вул. 40 років Радянської України 38а (усередині гаражного кооперативу). Більш детально ознайомитися з діяльністю притулку можна на сайті: day-lapu-drug.zp.ua

   

   

   

  09.11.22 В День української писемності та мови студентка групи ФЕУ-410 Остріченко Валерія, що навчається за освітньою програмою «Маркетинг» спеціальності 075 «Маркетинг» долучилась до написання радіодиктанту національної єдності.

   

   

   

  08.11.22 відбулась онлайн-зустріч міжнародної компанії QATestLab зі студентами та викладачами факультету економіки та управління, зокрема викладачами та студентами кафедри «Маркетинг та логістика». Фахівці компанії розповіли багато цікавого про професію тестувальника програмного забезпечення, познайомили з навчальним курсом та компанією.

   

   

  15.10.22 Професорка кафедри маркетингу та логістики, д.е.н., доцент Зеркаль Анастасія Вікторівна взяла участь у складі організаційного комітету всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року». Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася 15 жовтня 2022 року у м. Киів.

  Головною метою конкурсу є визнання значних досягнень молодих учених у різних галузях знань та сферах діяльності. Організатором Конкурсу є Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. На конкурс цього року було подано 954 заявки, серед них 98 були визначеними кращими.

  За підсумками роботи у складі Оргкомітету Зеркаль А.В. нагороджено Поядкою РМУ при Міністерстві освіти та науки України.

   

  ВІТАЄМО!!!

  Студенти нашої кафедри Остріченко Валерія група ФЕУ-410, Ревуцький Денис та Нечай Максим група ФЕУ 210, а також Мовчанюк  Анастасія група ФЕУ-411, стали лауреатами міської програми підтримки обдарованої молоді міста Запоріжжя у першому півріччі 2022 року відповідно до рішення Вченої ради НУ «Запорізька політехніка» та Запорізької міської ради.

  15.06.2022 в урочистій обстановці лауреатів привітав заступник міського голови Анатолій Васюк та вручив сертифікати.

  Бажаємо в подальшому примножувати знання та практичний досвід, успіхів та нових звершень в майбутньому!

   

   

   

  ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ "IT CAREER DAY"

  19 лютого 2022 року професор кафедри маркетингу та логістики Зеркаль А.В. зі студентами спеціальностей 075 – "Маркетинг" та 076 – "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" (освітня програма "Організація торгівлі та комерційна логістика") відвідали ярмарок вакансій IT Career day.

  Цікаві спікери, чудовий нетворкінг та можливості для подальшої продуктивної співпраці. Студенти групи ФЕУ- 419 Вікторія Діденко та Максим Тоцький взяли участь в інтелектуальних конкурсах від роботодавців, показали високі результати та отримали подарунки на пам‘ять.

  У додатковому розіграші від ІТ-компаній Максим Тоцький виграв головний приз Apple AIR PODS PRO. Надзвичайно приємно, що наші студенти сьогодні були серед кращих!

  Довідково, IT Career Day, це можливість:

  1. побудувати особистісні стосунки з потенційними роботодавцями;
  2. заявити про себе одразу декількам топовим ІТ-компаніям;
  3. отримати відповіді на всі свої запитання про компанію, відкриті позиції та унікальні інсайти;
  4. відчути на собі силу нетворкінгу (адже 85% усіх робочих місць заповнюються за допомогою нетворкінгу);
  5. здобути знання, як оформити сильне резюме;
  6. пройти пробну співбесіду прямо на місці, що дозволить Вам в майбутньому відчувати себе більш розкуто під час справжньої співбесіди.

  ⠀Цей захід актуальний як для випускників, так і для студентів, які продовжують навчання, а також для спеціалістів різних рівнів, які шукають роботу.

  ⠀IT Career Day — не тільки майданчик для найму, це захід наповнений великою кількістю цікавих заходів, починаючи з крутезних лекцій експертів і закінчуючи конкурсами від партнерів.⠀

  Робота мрії — це не міф!

   

   

  ЗУСТРІЧ СТАРШОКУРСНИКІВ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

  11 лютого 2022 року відбулася зустріч студентів-старшокурсників спеціальностей 075 – "Маркетинг" та 076 – "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" (освітня програма "Організація торгівлі та комерційна логістика") з головним спеціалістом з імпорту ПрАТ "ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ", депутатом Запорізької обласної ради 7-8 скликань, кандидатом економічних наук Чередніченко Станіславом Вікторовичем. На зустрічі також були присутні науково-педагогічні співробітники кафедри "Маркетинг та логістика": завідувач кафедри, д.е.н., професор Лифар В.В.; професор кафедри д.е.н., доцент Зеркаль А.В.; доцент кафедри, к.е.н., доцент Павлішина Н.М.; старший викладач Кочнова І.В.

  З вітальним словом до студентів звернулася завідувачка кафедри Маркетингу та логістики, доктор економічних наук, професор Лифар Владислава Віталіївна, яка представила гостя та наголосила, що зустрічі зі стейкхолдерами є надзвичайно важливими та корисними для студентів. Практичні поради фахівців великих підприємств дозволяють майбутнім випускникам бути конкурентноздатними на ринку праці, а науково-педагогічному персоналу кафедри навчати затребуваних та висококваліфікованих фахівців.

  Основна тема зустрічі «Ідеальна співбесіда», в межах якої Станіслав Вікторович поділився цікавими кейсами та порадами щодо підготовки до співбесіди, створення резюме та успішного працевлаштування. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Студенти ставили багато запитань щодо побудови кар'єри та майбутнього працевлаштування, цікавилися досвідом співбесід, основними аспектами, на які звертає увагу роботодавець. Станіслав Вікторович дав вичерпні відповіді та практичні поради студентам, побажав успіхів у навчанні та подальшому працевлаштуванні.

  За результатами зустрічі студенти отримали мотивацію до власного розвитку. Щиро дякуємо та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

   

   

  Засідання наукового гуртка кафедри «Маркетинг та логістика» «Я – МАРКЕТОЛОГ. Я – ЛОГІСТ. » на тему «ЗМАГАННЯ ЕКО ІДЕЙ. БУДУЙМО ЕКО УКРАЇНУ РАЗОМ! »

  26.11.21 в форматі відеоконференції в Google Meet відбулося засідання наукового гуртка кафедри «Я – МАРКЕТОЛОГ. Я – ЛОГІСТ.» на тему «Змагання еко ідей. Будуймо еко Україну разом!». Організаторами онлайн-заходу стали керівник наукового гуртка старший викладач Кочнова І.В. та викладачі кафедри: доц. Соколова Ю.О., доц. Павлішина Н.М. До роботи гуртка долучились діючи члени наукового товариства студенти першого курсу груп ФЕУ-411, та ФЕУ-211. Учасники підготували цікаві та ґрунтовні доповіді. Особливу увагу привернули доповіді:

  Виступи супроводжувалися презентаціями. Аудиторія жваво реагувала на кожну доповідь. Було поставлено чимало доречних запитань, доповідачі виявили обізнаність у матеріалі та вміння швидко формувати власну думку з обговорюваних питань.

   

  ЕКО ФОРУМ - 2021

  Стрімкі зміни у ринковій економіці, поява нових технологій стають невід’ємною частиною життя сучасної людини у всіх сферах її життя. Найбільш активно ними цікавиться молодь. Особливо тими аспектами, які можуть бути корисними у професійному становленні та сприяти розвитку фахових компетенцій. Тож студенти НУ "Запорізька політехніка" охоче відвідують спеціалізовані виставки.

  З 14 по 16 вересня 2021 року студенти 3-го курсу кафедри "Маркетинг та логістика" (спеціальності 075 "Маркетинг" та 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність") за ініціативи старшого викладача Онуфрієнко Н.Л. відвідали V екологічний форум Еко-Форум - 2021, який був організований Запорізькою міською радою та Запорізькою торгово-промисловою палатою у ВЦ "Козак-палац" за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) "Потенціал".

  У цьому році форум став ще більш масштабнішими, серед запрошених спікерів були не тільки українські, але й закордонні експерти. Заслухали виступи понад 90-та спікерів у рамках 12-ти основних локацій форуму, які ділились своїм досвідом впровадження локальних ініціатив у контексті Європейського зеленого курсу, відповідали на запитання присутніх та на прикладах пояснювали зацікавленим особливості програми захисту клімату та довкілля, започатковану ЄС.

  Формат «Еко Форуму» передбачав не тільки конференцію зі звичними доповідями, але і виставкову зону, де були представлені як промислові технології та вироби підприємств Запорізького регіону, так і органічні продукти харчування, речі, що роблять екологічнішим наш побут, бережуть здоров’я та навколишнє середовище. Проводились різноманітні активності, відбувалась спілкування учасників. Крім того увагу привертала фотозона.

  Студенти отримали приємні враження від відвідування заходу та відмічають що ЕКО ФОРУМ – це справді цікава ініціатива, можливості якої можуть бути використані для становлення майбутніх маркетологів та логістів.

   

   

  ФІНАЛ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ "СТУДЕНТСЬКА СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА – 2021!»

  17 травня 2021 року кафедра "Маркетинг та логістика" в урочистій обстановці підвела підсумки творчого конкурсу "Студентська соціальна реклама – 2021!" та визначила переможців. Ця подія була приурочена до 27-річчя Факультету економіки та управління.

  На конкурс було представлено 7 робіт, з яких: 2 плакати за тематичним напрямком "Стоп COVID-19"; 1 відеоролик за тематичним напрямком «Безпечне життя»; 3 роботи (2 плакати та 1 відеоролик) за тематичним напрямком «Чисте довкілля» та 1 плакат за тематичним напрямком "Світ починається з поваги". Роботи відрізняються різноманіттям як за видом, так і підходом до виконання.

  Компетентне журі оцінювало роботи за трьома критеріями: креативність та рівень виконання роботи, якість технічного і художнього виконання та ступінь сприйнятливості. Методом бальної оцінки визначило переможців:

  І місце – відеоролик "Живи ̶Б̶е̶с̶ Безпечно!" за тематичним напрямком "Безпечне життя" - автор роботи студент першого курсу групи ФЕУ-210 Юрій Дудкін;

  ІІ місце – відеоролик "Атмосфера - частина кожного з нас" за тематичним напрямком "Чисте довкілля" - автор роботи студентка четвертого курсу групи ФЕУ-417 Валерія Павлова;

  ІІІ місце – плакат "Здолаємо COVID-19 разом" - робота студентки третього курсу групи ФЕУ-418 Вікторії Сириці.

  Вперше в історії конкурсу для визначення переможця в номінації "Приз глядацьких симпатій" було організоване онлайн-голосування в Телеграм-каналі факультету економіки та управління "ФЕУ Новини". В голосуванні прийняло участь 1615 осіб. З відривом в 37 голосів перемогла робота №5 відеоролик студентки четвертого курсу групи ФЕУ-417 Валерії Павлової "Атмосфера - частина кожного з нас" за тематичним напрямком "Чисте довкілля".

  Вручення сертифікатів та призів проводили голова журі, завідувач кафедри "Маркетинг та логістика" Лифар В.В. та члени журі: директор з маркетингу ТОВ "Прогрес" Гаращенко Т.А.; декан ФЕУ Корольков В.В.; доцент кафедри "Маркетинг та логістика" Соколова Ю.О.; студентка магістратури група ФЕУ-410м Довжик Валерія.

  Вітання учасникам та переможцям конкурсу, які, незважаючи на дистанційні умови навчання, знайшли час і натхнення для того, щоб привернути увагу до актуальних соціальних проблем суспільства. Бажаємо успіхів, наснаги та нових звершень!

   

  ВІТАЄМО КОМАНДУ "VBY"!

  В квітні 2021р. команда першокурсників спеціальності 075 "Маркетинг" у складі студентів групи ФЕУ-410: Остріченко Валерії, Сінішина Богдана та Кулік Юліани, прийняла активну участь в національному фіналі бізнес-гри для студентів від L’Oreal – BRANDSTORM 2021. Інноваційна бізнес-ідея команди була представлена на високому рівні та увійшла в десятку найкращих.

  Вітаємо команду "VBY" та бажаємо учасникам примножувати отримані знання та міжнародний досвід в подальшому!

   

   

   

  ТИЖДЕНЬ НАУКИ - 2021 НА КАФЕДРІ "МАРКЕТИНГ ТА ЛОГІСТИКА"

  У квітні 2021 р. кафедрою "Маркетинг та логістика" було проведено щорічну науково-практичну конференцію "Тиждень науки-2021". Для кафедри це традиційне підведення підсумків наукової діяльності викладачів та студентів, яке цього року пройшло у форматі онлайн-конференції.

  У вступній промові керівник кафедри "Маркетинг та логістика" професор, д.е.н. Лифар В.В. відмітила, що " наукова діяльність є невід’ємною частиною навчального процесу і сприяє підвищенню якості підготовки студентів".

  До уваги учасників конференції було представлено роботи, які відрізнялися різномаїттям напрямків наукових досліджень. Різноманітна тематика у виборі напрямку дослідження свідчить про широке коло інтересів сучасного студента. Серед учасників конференції були викладачі кафедри та студенти 1-5 курсів. Варто відмітити, що присутні не залишались сторонніми спостерігачами, а приймали активну участь у обговоренні доповідей.

  Кафедра "Маркетинг та логістика" має намір продовжувати проведення науково-практичної конференції "Тиждень науки" у майбутньому та залучати до наукової діяльності своїх студентів.

   

  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ КАФЕДРИ "МАРКЕТИНГ ТА ЛОГІСТИКА"

  21.04.2021 р. колективом кафедри "Маркетинг та логістика" було проведено черговий День відкритих дверей. Цьогорічний захід мав декілька особливостей, які потребували нових підходів до його проведення.

  Зокрема, з урахуванням складної епідеміологічної ситуації в регіоні, захід було проведено у форматі онлайн-зустрічі. Це потребувало виконання значного обсягу підготовчої роботи із залученням абітурієнтів.

  Завдяки інформуванню шкіл, до онлайн-конференції "День відкритих дверей" було залучено зацікавлених школярів не тільки зі шкіл міста, але й зі шкіл області.

  Ще одна особливість заходу полягала у тому, що його проводили виключно викладачі кафедри "Маркетинг та логістика". Це дозволило сконцентрувати увагу абітурієнтів виключно на особливостях спеціальностей 075 "Маркетинг" та 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність". Зокрема, наголосити на наявності освітньої програми "Організація торгівлі та комерційна логістика".

  Проводила "День відкритих дверей" завідувач кафедри, д.е.н. Лифар В.В., яка стисло розповіла про історію кафедри, її випускників, ознайомила з процесом навчання та різноманітними заходами кафедри. Особливу увагу було приділено перспективам працевлаштування випускників спеціальностей та висвітлено такі важливі аспекти, як кількість вакансій, рівень оплати праці, ключові вимоги роботодавців (за даними сайтів з працевлаштування). Надана інформація є актуальною, оскільки охоплює як український, так і світовий ринок за 2021 рік.

  Абітурієнти задавали безліч питань, які стосувались спеціальностей і процедури вступу до НУ "Запорізька політехніка".

  Протягом заходу додатково було поширено інформацію про сторінку кафедри на сайті університету, у соціальній мережі Facebook та на Telegram-каналі. Крім того, з метою підтримки подальшого контакту абітурієнтам було запропоновано заповнити анкету та залишити свої координати.

  В цілому, захід, незважаючи на віртуальність середовища, пройшов у атмосфері невимушеного спілкування між абітурієнтами та викладачами кафедри "Маркетинг та логістика".

   

   

  ЗАВЕРШЕННЯ ДРУГОЇ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ

  «25 копійок – допомога притулку для безпритульних тварин «Дай лапу, друг!»

  У жовтні 2020 р. кафедра "Маркетинг та логістика" анонсувала проведення другої благодійної акції допомоги притулку для безпритульних тварин «Дай лапу, друг!». Відповідальною за проведення акції від кафедри була старший викладач Кочнова І.В. Акція проводилась в період з 01.09.20 р. по 01.04.21р. В основу акції було покладено збір монет номіналом 25 копійок, які Національний банк України вилучив з обігу. В акції прийняли участь студенти та викладачі не тільки кафедри маркетингу та логістики, але й всього факультету економіки та управління. Акція проводилась, навіть не дивлячись на ситуацію з COVID-19, і набула свого логічного завершення 6 квітня 2021 р. Викладачі кафедри (зав. кафедри Лифар В.В., ст. викл. Кочнова І.В.) разом зі студентами групи ФЕУ-417 (Волобуєвою Іриною та Павловою Валерією) відвідали притулок. Вони передали чек з переведеними на рахунок притулку коштами, привезли корми для кішок і собак, підстилки та інші зручні речі, необхідні для створення комфортних умов утримання тварин.

  Особливу подяку кафедра маркетингу та логістики висловлює викладачам кафедри менеджменту професору Гудзю П.В., доценту Нечаєвій І.А., а також завідувачу кафедри обліку і оподаткування Лищенко О.Г. за фінансові внески. Кафедра висловлює подяку провідному фахівцю Каравській І.М., яка обміняла усі зібрані монети номіналом 25 копійок у банку та перерахувала отриману суму на рахунок притулку.

  Безпритульні тварини постійно потребують нашої допомоги і підтримки у будь-якому форматі, бо нашій державі вони не потрібні. Цей притулок існує тільки завдяки волонтерській допомозі та небайдужим людям. Давайте не залишатися байдужими!

  Адреса розташування притулку: вул. 40 років Радянської України 38а (усередині гаражного кооперативу). Більш детально ознайомитися з діяльністю притулку можна на сайті: day-lapu-drug.zp.ua


   

  УВАГА, КОНКУРС!!!

  Кафедра "Маркетинг та логістика" оголошує прийом заявок та робіт на творчий конкурс «Студентська соціальна реклама – 2021». Конкурс проводиться щороку з метою сприяння професійній орієнтації студентів, розвитку творчих здібностей у майбутніх фахівців в сфері реклами та привертання уваги громадськості до соціально значущих проблем за допомогою студентської соціальної реклами.

  Форма участі у Конкурсі – індивідуальна. Конкурсні роботи мають бути представлені у наступних форматах: відеоролик, презентація, плакат, фотографія, рисунок.

  Тематичні напрямки:


  13 жовтня 2020 року кафедра «Маркетинг і логістика» відсвяткувала «День маркетолога і логіста»

  Започаткований десять років тому, цьогорічний захід став ювілейним, та, незважаючи на карантинні обмеження, пройшов як завжди у веселій атмосфері студентського свята.

  Подія стала нагодою для знайомства зі студентами-першокурсниками, які підготували відеопрезентацію про себе та поділились своїм баченням навчання та планами на майбутнє.

  Організаторами свята виступили студенти другого курсу, які підготували цікаву програму з презентаціями, вікторинами та поздоровленнями. Куратором груп другого курсу є доцент Павлішина Ніна Михайлівна, яка надихнула їх на нові ідеї у підготовці.

  У привітальному слові завідувач кафедри професор Лифар Владислава Віталіївна наголосила на затребуваності професій «Маркетолог» та «Логіст», запевнила у правильності вибору, а також побажала студентам наполегливості, активності та впевненості у своїх силах.

  В урочистій обстановці студентам-першокурсникам завідувач кафедри Лифар В.В. і заступник декана ФЕУ Онуфрієнко Н.Л. вручили залікові книжки. Завершуючи вручення залікових книжок, Владислава Віталіївна зазначила, що сьогодні день, коли починається шлях до отримання нових знань та омріяної професії.

  У межах заходу було зроблено анонси всіх подій, які плануються колективом кафедри протягом року, зокрема:

  Шановні першокурсники, ви стали не просто студентами, ви стали членами великої та дружної родини маркетологів та логістів.

  Тож бажаємо студентам та колективу кафедри успіхів у подальшій діяльності, оптимістичного настрою та професійного зростання!

   

  Курси дисциплін весняного семестру 2019-2020 навчального року викладаються дистанційно на платформі Googleclassroom

  1 курс магістратури ФЕУ-419 М

   

  Стратегічний маркетинг (проф. Лифар В.В.) код доступу до курсу fl3r3r3

  Методологія прикладних досліджень в маркетингу (проф. Лифар В.В.) код доступу до курсу vzdvfhc

  Рекламний менеджмент (доц. Соколова Ю.О.) код доступу до курсу qs76xse

  Маркетинговий менеджмент (доц. Соколова Ю.О.) код доступу до курсу dbzkezb

  Комерційна діяльність посередницьких підприємств (ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу fwqbce4

  Екологічний маркетинг (ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу yrh3iui

   

  4 курс ФЕУ-416

   

  Поведінка споживачів (доц. Павлішина Н.М.) код доступу до курсу 4lbbswl

  Маркетинг промислового підприємства (доц. Павлішина Н.М.) код доступу до курсу j7mjyou

  Маркетинг у банку (ст. викл. Кочнова І.В.) код доступу до курсу ihsria4

  Електронна комерція (ст. викл. Кочнова І.В.) код доступу до курсу k2q2o6k

   

  4 курс ФЕУ-216

   

  Поведінка споживачів (доц. Павлішина Н.М.) код доступу до курсу 4lbbswl

  Інфраструктура логістичних процесів (доц. Павлішина Н.М.) код доступу до курсу zehvv6i

  Світові ринки товарів і послуг (доц. Соколова Ю.О.) код доступу до курсу phivhty

   

  3 курс ФЕУ-417

   

  Маркетингові дослідження (доц. Павлішина Н.М.) код доступу до курсу pmnv2e4

  Бренд-менеджмент (ст. викл. Кочнова І.В.) код доступу до курсу kayt67d

   

  3 курс ФЕУ-217, 218 СП

   

  Загально-економічна практика (ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу u4app7y

   

  2 курс ФЕУ-418

   

  Маркетинг (доц. Соколова Ю.О.) код доступу до курсу np45v5s

  Статистика (ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу b5wbwc6

   

  2 курс ФЕУ-218

   

  Маркетинг (доц. Соколова Ю.О.) код доступу до курсу svzms2z

  Статистика (ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу b5wbwc6

  Економіка торгівлі(ст. викл. Онуфрієнко Н.Л.) код доступу до курсу g4t2yei

   

  для інших спеціальностей

   

  Маркетинг для БАД (ст. викл. Кочнова І.В.) код доступу до курсу cb2gzgz


  18-19 грудня відбувся захист магістрів груп ФЕУ-418М, ФЕУз-418М, ФЕУ-218М, ФЕУз-218М. Випускники представили свої дипломні роботи на різні актуальні теми в яких продемонстрували знання та навички отримані під час навчання.

  Детальніше >>


  Випуск магістрів маркетологів та логістів 2019

  18-19 грудня відбувся захист магістрів груп ФЕУ-418М, ФЕУз-418М, ФЕУ-218М, ФЕУз-218М. Випускники представили свої дипломні роботи на різні актуальні теми в яких продемонстрували знання та навички отримані під час навчання.

  Детальніше >>


  Акредитація освітньо-професійної програми Маркетинг зі спеціальності 075 Маркетинг

  В період з 20 грудня 2018 року по 22 грудня 2018 року включно, на кафедрі маркетингу та логістики, у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України № 3031-л від 13.12.2018 року, з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Маркетинг зі спеціальності 075 Маркетинг за другим (магістерським) рівнем вищої, працювала експертна комісія освіти у складі:

  - Писаренко Володимира Вікторовича – завідувач кафедри маркетингу Полтавської державної аграрної академії, доктор економічних наук, професор, голова комісії;

  - Ковальчук Світлани Володимирівни – завідувач кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету, доктор економічних наук, професор.

  Детальніше >>


  Результати творчого конкурсу "Студентська соціальна реклама - 2018"!

  17 квітня 2018 р. в межах щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2018» відбувся фінал творчого конкурсу «Студентська соціальна фотореклама-2018», організованого кафедрою маркетингу та логістики.

  За результатами експертного оцінювання до фіналу вийшли роботи:

  Єгорової Олександри, ФЕУ-414, «Будь людиною!» Зелінська Богдана, ФЕУ-415, «Не дозволяй собі мовчати» Милосердової Анни, ФЕУ-414, «Ловись, пакетик, великий і маленький» Онищенко Єлізавети, ФЕУ-415, «Людині потрібна Людина» Портнової Дарини, ФЕУ-414, «Твій слід на Землі». У фіналі відбулася презентація робіт, обґрунтування актуальності обраних тем та необхідності їх соціального рекламування в нашому суспільстві. Переможцями стали: І місце - Зелінська Богдана, ІІ місце - Онищенко Єлізавета, ІІІ місце - Єгорова Олександра. Приз глядацьких симпатій одержали роботи Онищенко Єлізавети та Зелінської Богдани. Кафедра маркетингу та логістики вітає учасників та переможців! Бажаємо натхнення та нових творчих досягнень!

   Детальніше

   

  ШАНОВНІ СТУДЕНТИ КАФЕДРИ МАРКЕТИНГУ ТА ЛОГІСТИКИ!

  ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ТВОРЧОМУ КОНКУРСІ «СТУДЕНТСЬКА СОЦІАЛЬНА ФОТОРЕКЛАМА – 2018"

  Участь у конкурсі – це унікальна можливість для молодих і талановитих студентів заявити про себе. Запрошуємо до участі у Конкурсі студентів 1-5 курсів кафедри «Маркетинг та логістика». Участь у Конкурсі є безкоштовною.

  Детальна тематика конкурсних робіт, технічні вимоги, а також критерії оцінки можна дізнатися з Регламенту конкурсу у старост, кураторів, на кафедрі (ауд. 281) та сторінці кафедри у facebook: goo.gl/E5VGqm. Конкурсні роботи потрібно надати до 30 березня 2018 р. на кафедру маркетингу та логістики. Координатор Конкурсу – Антонюк Катерина Іванівна. Сьогодні у студентської молоді з'являється все більше можливостей для розкриття свого творчого потенціалу і розвитку необхідних навичок для самореалізації. Конкурс дає можливість кожному студенту продемонструвати свій талант в жанрі рекламного повідомлення, реалізувавши творчі здібності в області соціальної реклами.

   


  11.10 2017 на кафедрі "Маркетинг і логістика" відбулося святкування "Дня маркетолога і логіста", який вже другий раз відзначається на початку жовтня.

   Детальніше

   

  Міжнародна науково-практична конференція "Суспільство, релігія, культура, наука, техніка, освіта, економіка в умовах новітніх глобальних викликів для України та Польщі"

  22.09 2017 кафедра "Маркетинг та логістика" провела секційне засідання у межах міжнародної науково-практичної конференції "Суспільство, релігія, культура, наука, техніка, освіта, економіка в умовах новітніх глобальних викликів для України та Польщі" за тематичними напрямами:  "Маркетинг і логістика: вирішення соціально-економічних проблем на регіональному і міжнародному рівнях" та "Публічне управління та менеджмент: сучасні тенденції розвитку теорії та практики в Україні і Польщі".

  В роботі секції прийняли участь провідні викладачі факультету економіки та управління ЗНТУ, запрошені гості з українських та польскіх ВНЗ.

   Детальніше

   

   

  Тиждень науки 2017 на кафедрі маркетингу та логістики

  19.04.2017

  Щорічна науково-практична конференція «Тиждень науки-2017» стала для кафедри «Маркетинг та логістика» традиційним підведенням підсумків наукової діяльності викладачів та студентів. Захід було організовано та проведено 19 квітня 2017 р.

   Детальніше

   

  Щодо ліцензування спеціальності 075 «Маркетинг»

  18.11.2016

  Кафедра маркетингу та логістики подала в МОН України ліцензійну справу щодо провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 075 «Маркетинг».

  Інформаційне забезпечення (pdf, 362.64 КБ)

  Навчально-методичне забезпечення (pdf, 155.63 КБ)

   

  Кафедра маркетингу відсвяткувала «День маркетолога і логіста»

  07.10.2016

  В цьому році кафедра маркетингу започаткувала нову традицію – святкування професійного свята День маркетолога і логіста (у зв’язку з відкриттям нової спеціальності «Організація торгівлі і комерційна логістика») кожну першу середу жовтня.

   Детальніше

   

  НОВИЙ ФОРМАТ «ТИЖНЯ НАУКИ 2016»

  19.04.2016

  Цього року 19 квітня кафедра маркетингу вперше провела науково-практичну конференцію «Тиждень науки 2016» в новому форматі. Студенти і викладачі представили науку в ігровій формі, у вигляді конкурсних завдань, які оцінювало компетентне журі.

  В якості членів журі були запрошені: зав.кафедрою маркетингу, професор, д.е.н. В.В. Лифарь, доц., к.е.н. О.А. Письменний, ветеран кафедри В.В. Слинько, студент-випускник 2013 року - Вадим Куліков, директор з SMM «RMO MEDIA GROUP».

   Детальніше

   

  «Звіт про роботу секції 5 «Інформаційно-аналітичне забезпечення процесів управління маркетинговою і логістичною діяльністю»

  06.04.2016

  В роботі секції 5 прийняли участь викладачі та здобувачі вищої освіти за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр» кафедри маркетингу ЗНТУ.

  Доповіді, що були зроблені на актуальні теми, стали предметом обговорення та наукової дискусії в секції №5. Під час роботи секції слухачі-студенти особливо зацікавилися доповідями Довбіщук О.В. та Сергеєва І.А. Доповідь доцента Письменного О.А. спричинила жваве обговорення серед викладачів, що приймали участь у роботі секції.

   Детальніше

  Призове місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з маркетингу

  21.05.2015

  Вітаємо студентку кафедри маркетингу Довбіщук Ольгу (група ФЕУ-411), яка потрапила до 15 кращих учасників-бакалаврів ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів економічних вищих навчальних закладів України з науки «Маркетинг». Олімпіада, яка відбулася 13-15 квітня 2015 року у Київському Національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана.

   Детальніше

   

   

   

  1. «Екотренди та бренди: чому компанії стають на захист навколишнього середовища». Доповідачі: ст.гр.ФЕУ-411 Панченко К., Новікова В.;
  2. «Маркетинг «зелених» технологій». Доповідачі: ст.гр.ФЕУ-411 Шмарова К., Чубар К.
  3. «Екологія і технології». Доповідачі: ст.гр.ФЕУ-411 Бірюков Р. та Логвіненко С.
  4. «Екологістика». Доповідач: ст.гр.ФЕУ-411 Приходько В.
  5. «Екологістика і глобалізація». Доповідач: ст.гр.ФЕУ-211 Груша О.
  6. «Перспективи екологістики в Україні». Доповідач: ст.гр.ФЕУ-211 Губенко В.
  1. «Стоп COVID-19»;
  2. «Допоможи ближньому»;
  3. «Безпечне життя»;
  4. «Чисте довкілля »;
  5. «Світ починається з поваги ».

   Для того, аби взяти участь та представити свою роботу, необхідно зареєструватись. Знайти та заповнити заявку можна за посиланням: https://forms.gle/VmPS8ih96L4SMxbq7.

   Роботи подаються до 30 березня 2021 року в електронному вигляді з поміткою «Конкурс« на електрону адресу: evgenlen@ukr.net.

   Повну інформацію про конкурс можна знайти у прикріпленому нижче документі.

   Регламент конкурсу - 2021(DOC, 52,5 KБ)

   Координатори Конкурсу:

    • Борисенко Олена Євгенівна (066)-253-63-93,
    • Кочнова Ірина Валентинівна.
     
   1. благодійна акція «Дай лапу, друг!»(ІІ частина);
   2. науково-практична конференція «Тиждень науки-2021»;
   3. творчий конкурс «Соціальна реклама-2021».
    1. благодійна акція «Дай лапу, друг!»(ІІ частина);
    2. науково-практична конференція «Тиждень науки-2021»;
    3. творчий конкурс «Соціальна реклама-2021».
    благодійна акція «Дай лапу, друг!» (ІІ частина)
   • науково-практична конференція «Тиждень науки – 2021»
   • творчий конкурс «Соціальна реклама – 2021».
    благодійна акція «Дай лапу, друг!» (ІІ частина)
   • науково-практична конференція «Тиждень науки – 2021»
   • {творчий конкурс «Соціальна реклама – 2021»
    благодійна акція «Дай лапу, друг!» (ІІ частина)
   • науково-практична конференція «Тиждень науки – 2021»;
   • творчий конкурс «Соціальна реклама – 2021».
    благодійна акція «Дай лапу, друг!» (ІІ частина);
   • науково-практична конференція «Тиждень науки-2021»
   • творчий конкурс «Соціальна реклама-2021».
    благодійна акція «Дай лапу, друг!» (ІІ частина);
   • науково-практична конференція «Тиждень науки – 2021»
   • творчий конкурс «Соціальна реклама – 2021»

   З початком зростання економіки в України з’явився попит на фахівців з нової спеціальності – маркетинг. У 2000 році в ЗНТУ, кафедрою менеджменту і маркетингу, вперше у Запорізькому регіоні було започатковано підготовку майбутніх маркетологів. Багато зусиль до становлення нової спеціальності покладено зав. кафедрою, доцентом, к.е.н. Кримською Л.О. У 2004 році пройшов першій випуск бакалаврів і набір спеціалістів-маркетологів. У 2005 році спеціальність 7.050108 «Маркетинг» була акредитована за IV рівнем акредитації на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр і спеціаліст, та отримана ліцензія на їх підготовку за усіма формами навчання до 2017 року.

   У 2013 р. була отримана ліцензія на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Відповідно у 2014 р. здійснено перший випуск магістрів.

   Підготовка спеціалістів здійснюється на основі програм, які ґрунтуються на останніх досягненнях вітчизняної і зарубіжної наукової думки, які є адаптованими до сучасних економічних умов господарювання підприємств реального сектору економіки, з використанням новітніх технологій викладання у ВНЗ.

   Закріплення теоретичних знань студентів досягається за допомогою практичних навичок, набутих під час проходження практики на підприємствах, в установах і організаціях України.

   Кафедра маркетингу як самостійна структурна одиниця була заснована 1 квітня 2009 року в результаті реструктуризації кафедри «Менеджмент і маркетинг» на дві окремі кафедри. Спочатку виконання обов'язків завідувача кафедри було покладено на декана факультету економіки та управління доцента, к.е.н. Королькова В.В. З жовтня 2009 року зав.кафедрою було призначено к.е.н., доцента Білецьку І.І. З листопада 2011 року завідувачем кафедри призначено д.е.н., професора Гудзя П.В., а з вересня 2013 року кафедру очолила д.е.н., професор Лифар В.В.

   З 2009 р. кафедрою маркетингу було започатковано традицію щорічного святкування Дня маркетолога. Це свято в Україні святкується 15 вересня за пропозицією Спілки рекламістів України. В організації та проведенні святкування приймають участь студенти-маркетологи всіх курсів, а також запрошуються випускники кафедри, які є провідними фахівцями в галузі маркетингу Запорізького регіону, та випускники шкіл, які є майбутніми абітурієнтами.

   Головною метою кафедри є підготовка висококваліфікованих конкурентоспроможних спеціалістів в галузі маркетингу, що володіють теоретичними знаннями й практичними навичками та здатні їх ефективно застосовувати в бізнесовій діяльності компаній для забезпечення їх сталого розвитку, отримання прибутку та ефективної ринкової діяльності як на національному та міжнародному ринках.

   Науковими напрямками роботи викладачів кафедри маркетингу є визначення факторів і закономірностей впливу маркетингу підприємств на маркетинг територій.

   Викладачі кафедри постійно підвищують професійний рівень, проходять стажування в провідних ВНЗ країни, приймають участь в роботі наукових конференцій з тематики наукових досліджень, відвідують семінари, майстер-класи провідних маркетологів світу і України.

   На базі кафедри маркетингу 1 грудня 2009 р. був створений Студентський науковий гурток. Завданнями функціонування Студентського гуртка є розвиток творчих здібностей, розширення кругозору і наукового підходу до вирішення практичних питань у майбутніх фахівців з маркетингу; організація студентських наукових конференцій, конкурсів наукових студентських робіт, олімпіад з дисциплін спеціальності “Маркетинг”; сприяння в підготовці публікацій і впровадженню в практику результатів наукових студентських робіт; підвищення культурного рівня студентської молоді. У 2014 р. студентський науковий гурток включено до створеного Клубу Маркетологів «Я – маркетолог». Студентам І-го курсу в урочистій обстановці на святкуванні Дня маркетолога було вручено іменні посвідчення членів клубу. У межах роботи цього клубу майбутні фахівці займатимуться маркетинговими дослідженнями, зокрема у межах договорів творчої співпраці кафедри з підприємствами міста й області.

   Повний курс навчання зі спеціальності «Маркетинг» дозволяє студентам успішно працювати керівниками та маркетинг-директорами компаній, фахівцями у службах маркетингу і стратегічного розвитку, у відділах маркетингових досліджень, збуту, ціноутворення, реклами, PR та ін.

   Перший випуск фахівців з маркетингу, підготовлених на базі ЗНТУ, відбувся у 2005 році. За цей час кафедра підготувала понад 200 високопрофесійних фахівців з маркетингу. За досить короткий термін випускники зробили успішну професійну кар'єру та увійшли до числа провідних маркетологів країни, деякі з них працюють у відомих компаніях з іноземним капіталом: Таран М.О. (2005) - генеральний директор групи компаній ТОВ «TOP Marketing Group» (TMG); Антонюк (Комліченко) К. І. (2005) – к.е.н., викладач кафедри маркетингу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»; Рябовол О.О.(2005) - начальник відділу роздрібного обслуговування фізичних осіб «Укрсоцбанк»; Красюк О.О. (2006) – інтернет-аналітик ТОВ «Український комп'ютерний альянс»; Пискоха М.А. (2006) - провідний маркетолог, спеціаліст з сертифікації ТЮФ Рейнланд Україна; Матвейченко М.І. (2007) – маркетолог експортної компанії «Suncity» (КНР), м.Йонканг, провінція Джецзян; Кузнецова В.С. (2009) - директор компанії ПП «Міжрегіональна асоціація маркетингових агенцій» («МАМА»).

   а.279 – предметна аудиторія кафедри маркетингу

   а.275, а.280 – комп'ютерні класи факультету економіки та управління

   Аудиторії Обладнання Програмні продукти
   Комп’ютерний клас, ауд. №275, 44,6 м2 13 шт. ПК Intel Celeron Dual Core E1500/RAM DDR2 1 Gb/HDD 160 Gb/MB iG31, Monitor 17" 1) сучасні інформаційні системи і технології 2) інформаційні технології для дослідження та аналізу галузевих ринків, складання аналітичних звітів, вирішення комплексних розрахункових завдань
   Комп’ютерний клас, ауд. №280, 44,6 м2 13 шт. ПК Intel Celeron Dual Core E1500/RAM DDR2 1 Gb/HDD 160 Gb/MB iG31, Monitor 17", мультимедійний екран 1) сучасні інформаційні системи і технології 2) інформаційні технології для дослідження та аналізу галузевих ринків, складання аналітичних звітів, вирішення комплексних розрахункових завдань

   ДАТИ СТАЖУВАНЬ ВИКЛАДАЧІВ

            

   Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада Місце та дата останнього стажування
   Лифар Владислава Віталіївна д.е.н., професор завідувач кафедри Національний університет «Львівська політехніка», кафедра маркетингу і логістики, 11.12.17-11.06.18
   Зеркаль Анастасія Вікторівна д.е.н., професор професор Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, м. Київ, курс підвищення кваліфікації та розвитку педагогічних компетентностей викладачів «KNU Teach week 3», 2022
   Соколова Юлія Олександрівна к.е.н., доцент доцент

   Центральноукраїнський національний технічний університет, кафедра "Економічна теорія, маркетинг та економічна кібернетика", 19.10.20-18.12.20;

   Вища школа бізнесу і підприємництва, м. Островець (Польща), 20.01.20-31.01.20

   Борисенко Олена Євгенівна к.е.н. доцент Університет Суспільних Наук (UNS) у м.Лодзь; Фундація Central European Academy Studies and Certifications (CEASC), 29.10.20-02.12.20
   Павлішина Ніна Михайлівна к.е.н. доцент Університет ім. Альфреда Нобеля, кафедра міжнародного маркетингу, 10.03.17-11.04.17
   Кочнова Ірина Валентинівна   старший викладач Університет ім. Альфреда Нобеля, кафедра міжнародного маркетингу 01.11.2018-30.11.2018
   Онуфрієнко Наталія Леонідівна   старший викладач Університет Суспільних Наук (UNS) у м.Лодзь; Фундація Central European Academy Studies and Certifications (CEASC), 29.10.20-02.12.20

    

   Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальностями:

   - 075 «Маркетинг», освітня програма –  Маркетинг;

   - 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітня програма – Організація торгівлі та комерційна логістика;

   освітніх ступенів бакалавр, спеціаліст, магістр денної та заочної форм навчання.  

   1. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 075 «МАРКЕТИНГ»

   Бакалавр: термін навчання – 4 роки; кваліфікація – бакалавр з маркетингу.

   Магістр: термін навчання – 1,5 роки; кваліфікація – магістр з маркетингу.

   Маркетинг – це мистецтво визначення потреб споживачів та їх перетворення в доходи підприємства найбільш ефективними засобами. Фахівець з маркетингу  – це справжній професіонал, який з одного боку є відмінним аналітиком, який проводить дослідження галузі, вивчає попит на продукцію, прогнозує зміну смаків та уподобань споживачів; проводить моніторинг ключових факторів галузі,що роблять вплив на діяльність підприємства; оцінює ринок конкретних товарів та послу; обробляє інформацію, складає звіти та надає рекомендації. З другого боку, фахівець з маркетингу відрізняється креативним підходом до своєї роботи, адже нові товари та нові можливості дають шанс створювати новітні підходи до просування продукції, як у традиційному так і у Інтернет - середовищі.

   Фахівці з маркетингу можуть займати посади: генерального чи комерційного директора, директора з маркетингу, директора з продажу, начальника відділу (служби) маркетингу, маркетолога-аналітика, фахівця з реклами, спеціаліста по роботі з клієнтами, фахівця з просування товару, фахівця із зв’язків з громадськістю (PR-менеджера), адміністратора супермаркету по роботі з покупцями, бренд-менеджера та інші.

   Професія «Маркетолог» є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. Справжні професіонали не читають оголошень про вакансії, компанії самі їх знаходять. Потреба у маркетологах постійно зростає на тлі швидкого розвитку електронної торгівлі та налагодження зв'язків між країнами. Навіть молоді професіонали без необхідного досвіду легко знайдуть перспективне місце роботи. Швидкість просування представника професії по кар'єрних сходах безпосередньо залежить від його освіти, кваліфікації та амбіцій. Активний співробітник сфери здатний швидко зайняти лідерські позиції в своїй компанії з відповідним підвищення рівня доходу.

    

   ОПП спеціальності 075 "Маркетинг" освітня програма "Маркетинг" :

   • Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:
   1. 2023:
   2. 2022:
   3. 2021:

    ОПП 075 бакалавр 2021(PDF, 978,63 KБ)

   • Другий (магістерський) рівень вищої освіти:
   1. 2023:

    ОПП 075 магістр 2023(PDF, 790,47 KБ)

    Навчальний план(денне) 075 магістр 2023(PDF, 2,11 MБ)

    Протокол №9 обговорення ОПП 075 магістр 2023(PDF, 1,55 МБ)

    Протокол №10 обговорення ОПП 075 магістр 2023(PDF, 1,11 МБ)

    Результати обговорення ОПП 075 магістр 2023(PDF, 2,5 МБ)

    Рецензія стейкхолтера 1 на ОПП 075 магістр 2023(PDF, 34 KБ)

    Рецензія стейкхолтера 2 на ОПП 075 магістр 2023(PDF, 755,86 KБ)

    Рецензія стейкхолтера на ОПП 075 магістр 2023(PDF, 686,65 KБ)

   2. 2022:

    ОПП 075 магістр 2022(PDF, 902,72 KБ)

    Навчальний план(денне) 075 магістр 2022(PDF, 1,96 MБ)

    Навчальний план(заочне) 075 магістр 2022(PDF, 1,99 MБ)

   3. 2021:

    ОПП 075 магістр 2021(PDF, 1,47 MБ)

    Навчальний план(денне) 075 магістр 2021(PDF, 1,93 MБ)

    Навчальний план(заочне) 075 магістр 2021(PDF, 1,92 MБ)

    Протокол №7 обговорення ОПП 075 магістр 2021(PDF, 1,53 МБ)

    Протокол №8 обговорення ОПП 075 магістр 2021(PDF, 1,96 МБ)

    Протокол №9 обговорення ОПП 075 магістр 2021(PDF, 3,05 МБ)

    Результати обговорення ОПП 075 магістр 2021(PDF, 1,43 МБ)

    Рецензія стейкхолтера 1 на ОПП 075 магістр 2021(PDF, 34 KБ)

    Рецензія стейкхолтера 2 на ОПП 075 магістр 2021(PDF, 33,76 KБ)

   4. 2020:

    ОПП 075 магістр 2020(PDF, 450,27 КБ)

    Навчальний план(денне) 075 магістр 2020(PDF, 2,24 MБ)

    Навчальний план (заочне) 075 магістр 2020(PDF, 3,41 MБ)

    Протокол №3 обговорення ОПП 075 магістр 2020(PDF, 219,35 KБ)

    Протокол №7 обговорення ОПП 075 магістр 2020(PDF, 220,1 KБ)

    

   2. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» 

   освітня програма - «ОРГАНІЗАЦІЯ ТОРГІВЛІ ТА КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА»

   Бакалавр: термін навчання – 4 роки; кваліфікація – бакалавр підпримництва, торгівлі та біржової діяльності

   Магістр: термін навчання – 1,5 роки; кваліфікація – магістр з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

   Торгівля – це галузь господарства, яка виконує функції обігу товарів (забезпечує їх рух із сфери виробництва у сферу споживання), тобто торгівля  це комерційна діяльність з обороту, купівлі та про­дажу товарів. Торгівля як атрибут будь-якого суспільства існує в усіх економічних формаціях і відображає рівень розвитку товарно-грошових відносин. На сьогоднішній день ефективна організація торгівлі неможлива без застосування комерційної логістики.

   Логістика – важлива складова сучасного бізнесу, яка динамічно розвивається. Ця цікава і затребувана робота приваблює молодих і енергійних людей своєю перспективністю. Адже логіст ніколи не залишиться без роботи. Там де є логістика, для справжнього фахівця завжди знайдуться вакансії.

   Фахівець з логістики в торгівлі це системний аналітик, який постійно піклується про те, як покращити комерційну діяльність компанії, підвищити її прибутковість і конкурентоспроможність. На основі ретельного аналізу діяльності підприємства, визначає існуючі недоліки і розробляє заходи оптимізації для їх вирішення. При цьому комерційний логіст виконує необхідні логістичні розрахунки, щоб обрати найбільш вигідне вирішення проблеми. Вся інформація про те, як працює компанія, з якою частиною логістичного ланцюга є проблеми та де знаходяться всі «вузькі місця», повинна бути зосереджена в його руках. Також в обов’язки входить: проектування та розробка логістичних систем; розробка методів і форм звітності; координування зовнішніх та внутрішніх комунікацій компанії; аналіз ефективності та вартості логістичних операцій компанії; координування логістичного відділу з іншими підрозділами компанії та ін.

   Потреба в таких фахівцях постійно зростає на тлі швидкого розвитку електронної торгівлі та налагодження зв'язків між країнами. Навіть молоді професіонали без необхідного досвіду легко знайдуть перспективне місце роботи. Представники професії, з високим рівнем кваліфікації, здатні розраховувати на престижні посади у великих державних і міжнародних компаніях. Швидкість просування представника професії по кар'єрних сходах безпосередньо залежить від його освіти, кваліфікації та амбіцій. Активний співробітник сфери здатний піднятися на кілька кроків вгору всього за пару років і зайняти лідерські позиції в своїй компанії. Наприклад, з робітника звичайного магазину є шанс вирости в голову складського терміналу. Кар'єра логістичного гравця, який розмовляє іноземними мовами, обіцяє ще більше перспектив. Співпраця з іноземними контрагентами або робота в іноземній компанії гарантує високий і стабільний дохід.

   Посади, які дозволяє займати ця спеціальність: комерційний директор; економіст з комерційної діяльності; фахівці і менеджери відділів закупівлі, збуту, логістики промислових, торговельних  підприємств, транспортно-експедиційних компаній тощо; експерти-консультанти з питань логістики (логістичний консалтинг та аутсорсинг), з питань організації оптової та роздрібної торгівлі; трейд-маркетологи та ін.

   ОПП 076 бакалавр 2021(PDF, 1,15 МБ)

    

   Сторінки