Ви є тут

Головна » Факультети

Факультет бізнес-технологій та економіки

Емблема факультету «Факультет бізнес-технологій та економіки (ФБТЕ)»

Факультет бізнес-технологій та економіки (ФБТЕ)

Рік початку діяльності: 01 липня 2024 року (наказ №272 від 06 червня 2024 року)

Положення про факультет

Керівництво:

Декан факультету: д.е.н., професор Васильєва Олена Олексіївна

Заступник декана: старший викладач Гіль Людмила Анатоліївна

Профілюючі кафедри:

Спеціальності та освітні програми:

051 Економіка

Освітні програми:
Міжнародна економіка та економічна безпека
Управління персоналом та економіка праці
Митна справа
Цифрова економіка та електронний бізнес
 
Освітньо-наукові програми:
Економіка
 

071 Облік і оподаткування

Освітні програми:
Облік і аудит
 

072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

Освітні програми:
Фінанси і кредит
Фінансово-економічна безпека
 

073 Менеджмент

Освітні програми:
Менеджмент організацій та адміністрування
Менеджмент в будівництві
Управління проектами
 
Освітньо-наукові програми:
Менеджмент
 

075 Маркетинг

Освітні програми:
Маркетинг
 

076 Підприємництво та торгівля

Освітні програми:
Економіка бізнесу
Економіка підприємства
Підприємництво
Організація торгівлі та комерційна логістика
 
Освітньо-наукові програми:
Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
 

241 Готельно-ресторанна справа

Освітні програми:
Готельно-ресторанна справа
 

242 Туризм і рекреація

Освітні програми:
Туризмознавство
 
Освітньо-наукові програми:
Гостинність, туризм, рекреація
 

281 Публічне управління та адміністрування

Освітні програми:
Регіональне управління
 

292 Міжнародні економічні відносини

Освітні програми:
Міжнародний бізнес
 

Контактні дані:

адреса деканату: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 277-А
мобільний номер: +380630400223
офіційний канал деканату: https://t.me/fbte_nuzp
тел.: +380(61)7698568
e-mail: dekanat_fbte@zp.edu.ua

Актуальну інформацію щодо вступу на навчання за спеціальностями факультету можна знайти на сайті

Для отримання оперативної інформації підписуйтесь на офіційний канал підготовчих курсів та приймальної комісії НУ «Запорізька політехніка»

Для оцінки свого рівня знань долучайтесь до безкоштовного пробного тестування від Запорізької політехніки

Інформація про участь у зовнішньому оцінюванні

Інформація про захист прав студентів, відстоювання їх інтересів, реалізацію права брати участь в управлінні університетом, цікаві можливості та допомогу студентам у самореалізації – у вкладці «Студентське самоврядування НУ «Запорізька політехніка»

Умови для осіб з особливими потребами

Інформація щодо призначення стипендій

Для отримання актуальної інформації підписуйтесь на інформаційний канал факультету

Інформаційні ресурси для самоосвіти та саморозвитку:

ВУМ-online (Відкритий університет майдану - освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні)

Освітній хаб (курси, спрямовані на розвиток soft skills)

Безкоштовні навчальні курси університетського рівня від викладачів КНУ, КПІ, Києво-Могилянської академії та інших закладів вищої освіти

Спільнота практик: сталий розвиток https://udl.despro.org.ua

Шановні студенти!

Війна кардинально змінила наші життя, змусивши по-іншому розставляти пріоритети. На шляху до Перемоги українці зіткнулися з серйозними викликами, підтримуючи військових, допомагаючи постраждалим, займаючись волонтерською діяльністю. Страшні реалії повномасштабної війни вплинули на кожного з нас. Смерть близьких, руйнування рідної домівки, окупація українських територій, бомбардування та обстріли, — все це виснажує внутрішні ресурси людини, руйнує її психіку.

Колектив факультету міжнародного туризму та економіки веде свою діяльність з 2007 року. На сьогодні це один з найбільших і найпотужніших структурних підрозділів Національного університету «Запорізька політехніка».

На факультеті навчається майже 900 студентів денної та заочної форм навчання за спеціальностями 241 Готельно-ресторанна справа, 242 Туризм, 051 Економіка (освітні програми «Митна справа», «Управління персоналом і економіки праці»., «Цифрова економіка та електронний бізнес»).

За роки свого існування факультет підготував понад 4500 фахівців, які працюють в організаціях та на підприємствах як в Україні, так і за кордоном (Туреччина, Італія, Польща, Канада, Сполучені Штати Америки, Китай, В’єтнам, Таїланд, Домініканська Республіка, Сінгапур та інші). Серед випускників факультету є багато керівників та провідних фахівців туристичних підприємств, банківської сфери, промислових підприємств, державних структур, а також успішних підприємців.

На факультеті функціонує чотири кафедри: туристичного, готельного та ресторанного бізнесу; економіки та митної справи; іноземних мов професійного спілкування; інформаційних технологій в туризмі.

Навчальний процес та наукові дослідження забезпечують: 7 докторів наук, професорів; 27 кандидатів наук, доцентів; 4 старших викладачів.

На факультеті поглиблено вивчають іноземну мову, що дає студентам можливість брати участь у програмах академічної мобільності, проходити практику та стажуватися за кордоном. Конкурентною перевагою підготовки фахівців факультету є практична спрямованість, яка направлена на задоволення вимог замовників освітніх послуг та інших зацікавлених сторін.

З пропозиціями щодо оновлення освітніх програм звертатись до гарантів ОП на кафедрах факультету. Каталог освітніх програм і перелік освітніх компонетов в розділі "Сфери діяльності"-"освітня діяльність"-"каталог освітніх програм" . Проєкти освітніх програм 2023 року для обговорення наведені нижче
 

В умовах карантину запроваджено систему дистанційного навчання для студентів денної і заочної форми навчання. Всім студентам обов'язково отримати логін та пароль для входу в систему на кафедрі або в деканаті. Все контрольні заходи проводяться виключно в дистанційній формі!
 
 

Інформацію для зв'язку з викладачами ФЕУ наведено у першому файлі "Комунікація з викладачами ФЕУ"

Файл: 

Посвята в студенти факультету міжнародного туризму та економіки

 

1 вересня 2023 року відбулось знайомство першокурсників факультету міжнародного туризму та економіки з університетом в он-лайн режимі. На жаль, через повномасштабну війну, загострення ворожої агресії і, особливо небезпечний стан в Запорізькій області, у цьому році нам довелось відмовлятися від урочистої посвяти першокурсників в студенти Запорізької політехніки в традиційному форматі.

Першокурсники факультету розпочали навчальний рік зі знайомства з своїм факультетом (https://zp.edu.ua/fakultet-mizhnarodnogo-turyzmu-ta-ekonomiky ) та кафедрами дистанційно в режимі zoom-конференції.

Студенти познайомились викладачами, деканом, завідувачами кафедр та кураторами, головою студентського самоврядування Запорізької політехніки. Була надана інформація про освітні програми, за якими навчаються студенти факультету (https://catalogop.zp.edu.ua/ ), розклад занять (https://zp.edu.ua/node/1730 ) , цікаве студентське життя та можливості для розвитку студентів нашого університету. Презентовано Путівник першокурсника (https://drive.google.com/file/d/1Uo_zwF0nUFEk37- uH9b_3QFpOPbGue07/view ), який допоможе зорієнтуватись новим студентам. Декан проінструктувала першокурсників щодо користування Системою дистанційного навчання НУ «ЗАПОРІЗЬКА ПОЛІТЕХНІКА» https://moodle.zp.edu.ua/ . Впевнені, що вже зовсім скоро, після нашої перемоги, ми всі зустрінемось в аудиторіях університету, будемо разом будувати наше майбутнє і нову країну!

 

Факультет долучився до проєкту "Науковий тиждень із Запорізькою політехнікою"

 

24 березня завершився ще один етап участі викладачів факультету у проєкті для школярів «Науковий тиждень від Запорізької політехніки».

Кафедри факультету брали участь у двох проєктах: «Місто твоєї мрії» та «Команда чи проект - що раніше?».

Частиною проєкту «Місто твоєї мрії» були майстер-класи, які провела доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Марина Бєлікова. Разом із школярами розглянули історичну спадщину та потенціал розвитку міста Запоріжжя. Заходи проводилися для 10 класу гімназії №45, а також для 5-6, 7 класів ЗОШ №38. Учні активно брали участь у майстер-класі, відповідаючи на цікаві питання про улюблене місто.

Проєкт «Команда чи проект - що раніше?» розроблений кафедрами економіки та митної справи, інформаційних технологій в туризмі та кафедрою іноземних мов професійного спілкування. Учні Запорізького багатопрофільного ліцею №99 разом з професором Мариною Гудзь поринули у світ управління, доцент Наталія Карпенко відкрила секрети створення ефективної команди, а разом із старшим викладачем Людмилою Гіль учні спробували опанувати методики визначення особистісних якостей. Доцент Юрій Полєжаєв підготував тренінг англійської мовою «Лідерство та Я». Результатом участі учнів у проєкті стало самостійне створення під керівництвом доцента Світлани Домашенко різноманітних гугл-форм, які учні можуть використовувати у майбутньому з метою соціометричного опитування.

 

На початку травня було проведено флешмоб присвячений до Міжнародного дня вишиванки

 

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може трапитись. Вона є символом краси, здоров’я та щасливої долі

Хочемо висловити велику подяку усім учасникам флешмобу, здобувачам, викладачам, абітурієтам, дітям, які надали свої стилізовані світлини в етнічному вишитому вбранні : Кукліна Єлизавета Кукліна Єлизавета, Морозов Матвій Морозов Матвій, Соколов Дмитро та Соколов Євген Соколов Дмитро та Соколов Євген, Галан Олена Галан Олена, Зайцева Валентина Зайцева Валентина, Гурова Дар'я Гурова Дар'я, Іванова Альона Іванова Альона, Корчак Сніжана Корчак Сніжана, Попадинець Анна Попадинець Анна, Косіневська Катерина Косіневська Катерина, Усатенко Марина Усатенко Марина, Каніщева Анастасія Каніщева Анастасія, Рева Тетяна Рева Тетяна, Шебеко Ангеліна Шебеко Ангеліна, Шостак Ксенія Шостак Ксенія, кафедра економіки та митної справи кафедра економіки та митної справи.

Кожна світлина була неймовірна і мала свій особливий настрій

 

Факультет долучився до проєкту "Науковий тиждень із Запорізькою політехнікою"

 

24 березня завершився ще один етап участі викладачів факультету у проєкті для школярів «Науковий тиждень від Запорізької політехніки».

Кафедри факультету брали участь у двох проєктах: «Місто твоєї мрії» та «Команда чи проект - що раніше?».

Частиною проєкту «Місто твоєї мрії» були майстер-класи, які провела доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Марина Бєлікова. Разом із школярами розглянули історичну спадщину та потенціал розвитку міста Запоріжжя. Заходи проводилися для 10 класу гімназії №45, а також для 5-6, 7 класів ЗОШ №38. Учні активно брали участь у майстер-класі, відповідаючи на цікаві питання про улюблене місто.

Проєкт «Команда чи проект - що раніше?» розроблений кафедрами економіки та митної справи, інформаційних технологій в туризмі та кафедрою іноземних мов професійного спілкування. Учні Запорізького багатопрофільного ліцею №99 разом з професором Мариною Гудзь поринули у світ управління, доцент Наталія Карпенко відкрила секрети створення ефективної команди, а разом із старшим викладачем Людмилою Гіль учні спробували опанувати методики визначення особистісних якостей. Доцент Юрій Полєжаєв підготував тренінг англійської мовою «Лідерство та Я». Результатом участі учнів у проєкті стало самостійне створення під керівництвом доцента Світлани Домашенко різноманітних гугл-форм, які учні можуть використовувати у майбутньому з метою соціометричного опитування.

 

Зустріч студентів зі стейкхолдерами

 

21 березня центром сприяння працевлаштуванню студентів та випускників НУ "Запорізька політехніка" була організована Zoom-зустріч студентів, викладачів та випускників факультету міжнародного туризму та економіки з Олексієм Каніщевим, директором комунального підприємства «Туристичний інформаційний центр Запоріжжя» та Альоною Власовою, заступником директора Департаменту культури і туризму, начальником управління туризму.

Під час зустрічі учасники обговорили роботу Туристичного інформаційного центру Запоріжжя: діяльність до війни, роботу під час та плани після.

Учасники дізнались детальніше про всі напрямки роботи Туристичного інформаційного центру, як переформатувалася діяльність після 24 лютого 2022 року, які тенденції вже зараз фіксуються у внутрішньому туризмі, а також роль ТІЦ у всеукраїнських туристичних процесах після перемоги.

Студенти та викладачі ставили питання щодо розвитку інклюзивного туризму, розвитку внутрішніх туристичних маршрутів для малозабезпечених верств населення, а також вносили свої пропозиції щодо можливих тенденцій розвитку та джерел фінансування туристичної галузі міста як однієї із перспективних креативних індустрій.

 

9 березня вшанували Тараса Григоровича Шевченка

 

Дев'ятого березня 2023 р. в Україні та всіх українських діаспорах відзначається 209-та річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка - геніального українського поета, прозаїка, художника, громадського та політичного діяча.

На факультеті відбувся літературний конкурс, учасники якого продемонстрували мистецтво живого слова, майстерне виконання, вміння відтворити характер обраного твору. Приємно, що долучились студенти, абітурієнти, викладачі та навіть їхні діти

У групах першого курсу факультету МТЕ-212, 412, 512 доцент кафедри українознавства та ЗМП Галина Сергіївна Онуфрієнко провела тематичну бесіду "Шевченків всесвіт очима першокурсників, які здобувають бакалаврську освіту за спеціальностями "Готельно-ресторанна справа" та "Економіка".

Увагу студентів було зосереджено на особливостях громадянської лірики великого Кобзаря, на перекладах його творів різними мовами світу, на часто використовуваний поетом у творах іменник калина (385 разів), на актуальність його віршів нині, у час щоденного героїчного протистояння українського народу російській агресії.

Під час бесіди студенти Губенко Данило, Татарінцев Максим задекламували улюблені ними вірші Т.Шевченка: "Мені однаково, чи буду...", "Заповіт". Потім студенти відповіли на запитання та обмінялися також своїми роздумами про змістові пріоритети творчості Т.Г.Шевченка.

Хранитель національної пам’яті, справжній символ України, і зараз продовжує свою справу - його творчість пробуджує від національної сплячки, його настанови до нащадків сьогодні є для нас надзвичайно актуальними й надихають на боротьбу з імперією всесвітнього зла.

 

Шевченкове слово

 

9 березня відзначають 209-у річницю від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка, якого можна назвати пророком. Його слова актуальні й сьогодні.

У творчості Шевченка відображена українська історія, яка характеризується як переможними моментами, так і поразками. У творах поета можна побачити причини й наслідки певних дій. Мудрий Шевченко закликав учитися, читати, не цуратися свого.

Вірші Кобзаря не втратили свою актуальність навіть через десятки років після їх написання.

Видатний український поет, журналіст, який виступав на захист української мови та культури, Василь Симоненко, прагнув бути схожим на Тараса Шевченка: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття І голос твій нам душі окриля! Востане у новій красі, проживши лихоліття Твоя, Тарасе, звільнена земля…».

Ми пам’ятаємо і вдячні Кобзареві за його талант, любов до України та величезний внесок у нашу культуру. Для тих, хто прагне збагачувати своє мовлення, досягати висот у вивченні рідної мови, на факультеті оголошено літературний конкурс, учасники якого можуть продемонструвати мистецтво живого слова, майстерне виконання, вміння відтворити характер обраного твору Шевченка. Запрошуємо приєднатись до конкурсу викладачів, студентів, абітурієнтів та інших пошанувачів шевченкового слова. Для участі необхідно до 9 березня надіслати відеозапис тривалістю до 30 секунд на електронну адресу kanishcheva.an@gmail.com з поміткою «Шевченкове слово». Відеозаписи будуть розміщені на сайті та ютуб-каналі факультету.

Продовжуємо студентські традиції

 

26 лютого відбувся захід «Студентські посиденьки», який було організовано студентським самоврядуванням факультету для студентів першого курсу, на якому були присутні декан та куратори перших курсів. Захід відбувся онлайн, щоб кожен бажаючий з будь-якого куточку світу мав змогу долучитися. Учасники заходу більш ближче познайомились з викладачами та дізнались багато цікавої інформації та фактів про історію факультету та університету, беручи участь у інтерактивній вікторині. Переможці вікториниотримали подарунки, які їх вже чекають в університеті: Косіневська Катерина (МТЕ-212сп), Глибіна Юлія (МТЕ-412), Кайола Олег (МТЕ-212сп).

Під час заходу була дивовижна атмосфера і кожен отримав незабутні позитивні емоції.

Сподіваємось, що такі «посиденьки» стануть доброю традицією студентства нашого факультету.

 

Лідери рейтингів академічної успішності

 

За результатами підсумків семестрового контролю за осінній семестр складені рейтинги успішності, до яких включені всі студенти за денною формою здобуття освіти за відповідним курсом та спеціальністю.

Рейтинг складається на підставі навчальних досягнень (успішності) з кожного освітнього компонента , що визначаються у балах, з урахуванням участі у науковій діяльності, громадському житті та спортивній діяльності.

Стипендіальна комісія факультету визначила лідерів рейтингів з кожної спеціальності та курсу. Ними виявились студенти груп: Татарінцев Максим (бюджетна ф.н., МТЕ-512); Пущина Дар`я (бюджетна ф.н., МТЕ-412); Погребняк Ангеліна (бюджетна ф.н., МТЕ-412); Дзяпка Андрій (контрактна ф.н., МТЕ-112); Косіневська Катерина (бюджетна ф.н., МТЕ-212сп); Потебенько Олександр (бюджетна ф.н., МТЕ-112сп); Солоділова Анастасія (бюджетна ф.н., МТЕ-211); Земскова Валерія (контрактна ф.н., МТЕ-211); Щербина Владислав (контрактна ф.н., МТЕ-411); Софієнко Ніна (контрактна ф.н., МТЕ-411); Ракович Данило (бюджетна ф.н., МТЕ-111); Поздняк Віктор (контрактна ф.н., МТЕ-121); Соляна Тетяна (бюджетна ф.н., МТЕ-210); Бондаренко Олександра (бюджетна ф.н., МТЕ-420); Рудай Владислав (бюджетна ф.н., МТЕ-420); Келембет Артур (бюджетна ф.н., МТЕ-420); Овсяннікова Аліна (бюджетна ф.н., МТЕ-110); Каптюх Крістіна (бюджетна ф.н., МТЕ-410сп); Іванова Альона (бюджетна ф.н., МТЕ-111сп); Хупавка Поліна (контрактна ф.н., МТЕ-219); Стародуб Карина (бюджетна ф.н., МТЕ-219); Дзюба Оксана (контрактна ф.н., МТЕ-419); Медяник Єгор (контрактна ф.н., МТЕ-119); Іванова Альона (бюджетна ф.н., МТЕ-211сп); Домашенко Єлизавета (бюджетна ф.н., МТЕ-110сп); Нілюбов Олексій (бюджетна ф.н., МТЕ-212м); Сардарян Роберт (контрактна ф.н., МТЕ-432м); Тімохов Кирило (контрактна ф.н., МТЕ-422м); Рева Тетяна (бюджетна ф.н., МТЕ-112м).

Вітаємо та бажаємо примножувати свої успіхи!

Академічна стипендія буде призначатись студентам бюджетної форми навчання, які в межах ліміту стипендіатів, згідно з рейтингом займають вищі позиції.

 

Переможці університетського конкурсу на кращу студентську наукову роботу

 

Вітаємо студентів факультету міжнародного туризму та економіки з перемогою в університетському конкурсі на кращу студентську наукову роботу 2022/2023 року у секціях «Економіка» та «Туризм»:

1 місце (секція «Економіка») - Соляна Тетяна, МТЕ -210 (науковий керівник – проф. Карпенко А.В.);

1 місце (секція «Туризм») - Біленко Марія, МТЕ-111м (науковий керівник – проф. Шелеметьєва Т.В.);

2 місце (секція «Економіка») - Сергевніна Катерина, МТЕ-219 (науковий керівник – доц. Галан О. Є.), Косіневська Катерина, МТЕ-212сп (науковий керівник – доц. Карпенко Н.М.);

2 місце (секція «Туризм») - Холявка Аріна, МТЕ-110 (науковий керівник – доц. Корнієнко О.М.), Фещенко Ганна, МТЕ-410сп (науковий керівник – доц. Журавльова С.М.);

3 місце (секція «Економіка») - Бистро Анна, МТЕ-210 (науковий керівник – доц. Біленко О.В.);

3 місце (секція «Туризм») - Дзюба Олександра, МТЕ-419 (науковий керівник – проф. Віндюк А.В.), Кіріке Гліб, МТЕз-111м (науковий керівник – доц. Гурова Д.Д.).

Щиро вітаємо переможців із отриманням призових місць!

Бажаємо натхнення та ніколи не зупинятися на досягнутому!

 

Студентські посиденьки для 1 курсу

 

Ти студент МТЕ? Ще й перший курс?

Затишна зустріч зі студенським активом та кураторами груп, інтерактивні ігри та призи переможцям! І це все чекає на тебе!

Коли: у неділю, 26 лютого 2023 року о 13:30

Де: в Zoom (кожен зможе приєднатися, з будь якого куточку світу)

Під час проведення щорічного заходу «Студентські посиденьки» у нестандартній і цікавій формі студентський актив факультету планує представити та познайомити сформовані студентські групи першого курсу; допомогти першокурсникам усвідомити важливість, відповідальність та честь бути студентом Національного університету «Запорізька політехніка».

 

 

21 лютого — Міжнародний день рідної мови.

 

Цей день був започаткований у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Для нашої країни це день вшанування та популяризації української мови як однієї з найкрасивіших і найбагатших мов світу. Вона — один із найважливіших символів нашої національної ідентичності, а її збереження та розвиток є ключовим завданням для всіх нас, громадян України. Наша мова — це не лише засіб спілкування, а й носій культури та історії нашої держави!

Ця дата символізує право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Це право українці знову виборюють зі зброєю в руках.

За українську мову, нашу національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі зараз воюють кращі сини та доньки країни, а також студенти й випускники нашого факультету. Це Іван Терещенко, Дмитро Фролов, Олександр Ісаков, Віталій Волотовський, яким низький уклін, завдяки їм ми можемо навчатись та працювати. За це право загинув на фронті наш випускник Олег Мельниченко…⠀⠀⠀

Ми завжди будемо пам'ятати про значущість і важливу роль української мови в нашому житті, про те, якою ціною українці виборюють свою свободу!

 

 

2 лютого 2023 року відбулась зустріч громадської організації "Молодіжна Ініціатива міст" та закладів вищої освіти.

 

В заході брали участь і представники факультету міжнародного туризму та економіки Національного університету «Запорізька політехніка». Зустріч була спрямована на презентацію міжнародного проєкту “Support Young Women and Professionals in the field of Alternative and Sustainable Tourism – #WAST” («Підтримка молодих жінок та професіоналів у сфері альтернативного та сталого туризму») та пошуку шляхів співпраці для розвитку молоді у сфері туризму.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Європейської Комісії. Головно метою проєкту є розвиток молоді, що зацікавлена у сфері туризму, надання нових навичок та ресурсів для кар’єрного розвитку, формування перспективного покоління для розвитку вільної України.

Цілі проєкту:

  • цифрові інструменти навчання для студентів туристичних спеціальностей, щоб вони могли отримати цінні навички для подальшого працевлаштування;
  • європейське співробітництво та нова мережа співпраці у молодіжній сфері через неформальне навчання та онлайн-простір, де відбуватиметься нетворкінг між молодими фахівцями;
  • збільшення кількості пропозицій альтернативних форм екскурсій та просування таких туристичних об'єктів;
  • сприяння активному залученню митців, зацікавлених у туристичному секторі (наприклад, фотографів, музикантів) для збільшення кількості туристів у відповідних туристичних напрямках;
  • сприяння соціальній участі людей з соціально незахищених верств населення.

Сторінка проєкту, яка кожний тиждень поповнюється цікавою інформацією щодо альтернативного та сталого туризму

Сторінка ГО “Молодіжна Ініціатива Міст” з низкою можливостей для активної молоді

 

 

27 січня 2023 року відбулось урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам університету.

 

Це особливий день для випускників; для викладачів, які допомагали й ділились знаннями та досвідом; для батьків та рідних, які завжди підтримували.

Пам'ятаємо, що можливість навчатися та отримати сьогодні дипломи є завдяки незламній силі Збройних сил України.

Дорогі наші випускники, віримо, що Ваше життя після закінчення навчання на факультеті міжнародного туризму та економіки буде ще яскравішим! І нехай доля і Вищі сили допоможуть Вам здійснити найсміливіші мрії під мирним українським небом!

Саме Вам випала честь відбудовувати нашу нову, переможну Україну!

 

 

26 січня Міжнародний день митника

 

Міжнародний день митника був організований з ініціативи Всесвітньої митної організації. Вперше свято відзначили в 1983 році 26 січня. У цей день в 1953 році була проведена перша сесія Ради митного співробітництва.

Представники цієї важливої професії забезпечують безпеку державного кордону і перевіряють ввезений в країну вантаж.

Під час війни цінність роботи митної служби зросла ще сильніше, адже зараз охороняти кордон важливо як ніколи. Україна входить до складу Всесвітньої митної організації та приєдналася до святкування цієї дати в 1992 році, беручи до уваги неоціненну користь працівників митниці в забезпеченні цілісності митної території країни та в налагодженні економічних зв’язків з іншими державами. Щиро вітаємо митників з професійним святом! Нехай вас супроводжує спокійна мирна робота, щасливе життя та зростання у службі.

Сподіваємось, що випускники освітньої програми «митна справа», які вже завтра отримають дипломи магістра, долучаться до родини професіоналів і з гордістю будуть нести звання митника! Будьте завжди рішучими, з відповідальністю виконуйте свою роботу та не забувайте просуватися по кар’єрних сходинках.

 

 

3 грудня – 300 років із дня народження Григорія Сковороди (1722–1794), філософа, просвітителя–гуманіста, поета, педагога

 

Цього року дата 300-літнього ювілею видатного українця святкується на державному рівні та увійшла до переліку ювілейних дат ЮНЕСКО, а 2022 рік офіційно проголошений роком Григорія Сковороди.

Пам’ять про Г. Сковороду - це акт нашого культурного спротиву. Його філософські роздуми та просвітницька мудрість протягом століть залишаються цікавими та актуальними.

Григорій Сковорода (1722-1794), один з найвидатніших представників української суспільної думки ХVІІІ ст. Український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. «Уставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав» («Житіє Сковороди»).

Під кінець 70-х років XVIII ст., після різних конфліктів з владою, Григорій Сковорода обрав зовсім новий і незнаний до того стиль життя, а саме — мандрівку. І ця мандрівка тривала до самої смерті, майже тридцять років. Була вона повна пригод, оповита переказами й легендами. У ній ніколи не розлучався філософ із Біблією, сопілкою або флейтою і своїми писаннями. Слава про нього йшла всюди, і кожний, чи то пан, чи селянин хотів його побачити й почути. Тож аудиторія його була дуже численна і різнорідна, і всі розуміли його - речника великої правди. Слава про Сковороду йшла так далеко, що про нього довідалась і цариця Катерина II, і забажала його побачити. Через свого відпоручника Потьомкіна вона послала Сковороді запрошення переселитись з України в Петербург. Післанець цариці застав Сковороду на краю дороги, де він відпочивав і грав на флейті, а недалеко нього паслась вівця того господаря, в якого філософ затримався. Післанець передав йому запрошення цариці, але Сковорода, просто й спокійно дивлячись в очі післанцеві, заявив: «Скажіть цариці, що я не покину України - мені дудка й вівця дорожчі царського вінця». Вражаюче прогресивними для того часу є думки про важливість моральних принципів, про згубність прагнення до нагромадження багатства, честолюбства. Значне місце у творчості посідає концепція «сродної» праці (тобто праці за покликанням, за здібностями). З цим поняттям пов’язана ідея перетворення праці із засобу для виживання у найпершу потребу і найвищу насолоду особистості, праці як найважливішої передумови людського щастя.

До ювілею Сковороди Український інститут національної пам'яті розробив тест, за допомогою якого кожен може перевірити, наскільки знайомий із постаттю філософа.

До відзначення ювілею видатного українця приєднались і студенти-магістри факультету, які підготувати цікаві доповіді про життєвий шлях великого мислителя, який може слугувати для нас орієнтиром і сьогодні.

 

Переможці конкурсу «Студент року»

 

Університетська конкурсна комісія «Студент року Національного університету «Запорізька політехніка» - 2022» визначила переможців університетського етапу конкурсу за 11 номінаціями, серед яких ми з радістю вітаємо студентів факультету міжнародного туризму та економіки:

  • Терещенко Іван – «Студент-захисник року»;
  • Домашенко Єлизавета – «Студент-артист року»;
  • Кузнецов Ілля – «Студент-волонтер року»;
  • Іваницький Іван – «Студент-журналіст року».

Також вітаємо переможців факультетського етапу конкурсу Кузнецова Іллю («Студент – спортсмен року», «Студент – патріот року»), Овсяннікову Аліну («Студент – спортсмен року»), Каніщеву Анастасію та Передерій Олександру («Студент-волонтер року»), Біленко Марію та Дрьоміну Яну («Студент – вчений року»).

Ми пишаємося нашими студентами, які демонструють мужність, сміливість та відданість Україні, беруть активну участь у волонтерському русі, мають таланти та творчі здібності, популяризують наш університет і є справжніми патріотами.

Старт програми академічної мобільності за проєктом DILLUGIS

 

9 студентів та 1 викладач факультету міжнародного туризму та економіки Національного університету «Запорізька політехніка» пройшли конкурсний відбір для участі у міжнародному проєкті DILLUGIS (Digital Labs & Lectures for Ukrainian, German & International Students) для он-лайн навчання за освітніми курсами програми «Цифрові технології та менеджмент» Східно-Баварського університету Амберг-Вайден.

Об’єднана українсько-німецька конкурсна комісія в процесі інтерв’ю визначала мотивацію до участі у проєкті та навички англійської мови. Результати відбору показали високу зацікавленість студентів і викладачів участю в програмах міжнародної академічної мобільності та перевагами цього виду навчання. Також варто відзначити розуміння студентами необхідності володіння англійською мовою на вищому за середній рівні (B2) та створення сприятливих умов для оволодіння нею на окремих освітніх програмах для успішного становлення майбутніх фахівців.

Організаційні збори щодо старту проєкту відбулись 27 вересня 2022 р. за участі координаторки проєкту від Східно-Баварського університету Амберг-Вайден професорки Юлії Хеігл і координаторів від НУ «Запорізька політехніка» проф. д.е.н. Катерини Антонюк і проф. д.е.н. Дмитра Антонюка. Відібраних студентів і викладачів ознайомили з особливостями цифрового освітнього процесу, який стартує в університеті Німеччини з 5 жовтня.

Вітаємо студентів та аспірантів факультету, які пройшли конкурсний відбір за програмою: Довга Олександра, Засоріна Ганна, Іванова Аліна, Іванова Альона, Соколова Тетяна, Соляна Тетяна, Попадинець Анна, Чередніченко Катерина, Федориніна Кіріана! Бажаємо всім учасником опанування нового досвіду та успішного здобуття сучасних знань і навичок від європейських партнерів!

 

Лекція на тему: «Завдані збитки та втрачена вигода суб’єктів господарювання під час війни в Україні»

 

Викладачі та студенти факультету міжнародного туризму та економіки Національного університету «Запорізька політехніка» 10 жовтня 2022 року відвідали публічну лекцію на тему: «Завдані збитки та втрачена вигода суб’єктів господарювання під час війни в Україні».

1_новина за 11 жовтня

Лекцію провели відразу три викладачі: Лідія Горошкова, професор кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Дмитро Антонюк, віце-президент Запорізької торгово-промислової палати, доктор економічних наук, професор; Олена Васильєва, декан факультету міжнародного туризму та економіки Національного університету «Запорізька політехніка», доктор економічних наук, доцент.

На лекції також були присутні представники закладів вищої освіти України, зокрема, Національного університету «Дніпровська політехніка», Мелітопольського державного педагогічного університету, Ужгородського національного університету, Одеського державного екологічного університету, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Приазовського державного технічного університету, Маріупольського державного університету, Університету фіскальної служби України, Харківського національного університету ім. В.П. Каразіна, Університету імені Григорія Сковороди, Національного університету кораблебудування ім. Адмірала Макарова, Херсонського національного аграрного університету, Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДВНЗ «УМО» НАПН України, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України.

Спікери лекції представили власні прогнози з відновлення та розвитку вітчизняної економіки

2_новина за 11 жовтня

та комплекс першочергових заходів для цього процесу.

3_новина за 11 жовтня

Під час лекції викладачі та здобувачі освіти мали можливість поставити запитання, отримати вичерпні та компетентні відповіді.

 

День відкритих дверей

 

29 травня 2022 року на факультеті відбувся День відкритих дверей, на якому зустрічали гостей онлайн. Під час зустрічі декан факультету Олена Васильєва, завідувач кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Валентина Зайцева та завідувач кафедри економіки та митної справи Андрій Соколов познайомили з освітніми програмами, за якими ведеться підготовка, особливостями навчання на факультеті та правилами вступу на навчання у 2022 році.

Викладачі кафедр коротко проінформували про те, як проходить освітній процес. Студенти факультету цікаво презентували насичене студентське життя, а випускники розповіли про те, як склалася їхня ка’рєра.

 

Міжнародне стажування викладачів факультету МТЕ

 

Викладачі факультету міжнародного туризму та економіки з 01 березня 2022 року по 08 квітня 2022 року без відриву від основного місця роботи взяли участь у міжнародному науково-педагогічному он-лайн стажуванні в рамках V Міжнародного наукового конгресу «Society of Ambient Intelligence», Україна – Узбекистан – Латвія – Португалія – Індія, що проводилось за участю Бухарського державного університету (м. Бухара, Узбекистан), Резекненської технологічної академії (м. Резекне, Латвія), Еворського університету (м. Евора, Португалія), Технологічного інституту Ачарії (м. Бангалор, Індія):

Брутман Анна Богданівна, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов професійного спілкування;

Василичев Денис Вікторович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки та митної справи;

Васильєва Олена Олексіївна, доктор економічних наук, доцент, декан факультету міжнародного туризму та економіки;

Галан Олена Євгенівна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки та митної справи;

Гудзь Марина Вікторівна, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки та митної справи;

Гурова Дар′я Дмитрівна, кандидат географічних наук, доцент доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу;

Карпенко Андрій Володимирович, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки та митної справи;

Морозов Денис Миколайович, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних технологій в туризмі;

Цвілий Сергій Миколайович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу.

За результатами роботи Конгресу матеріали прийняті до опублікування в репозитарії цифрової бібліотеки SciTePress, та будуть представлені на індексацію у найбільших науковометричних платформах.

 

 

Лекції професіоналів-практиків

 

Випускові кафедри факультету постійно залучають до проведення лекцій та практичних занять професіоналів-практиків, діяльність яких пов’язана із формуванням компетентностей майбутніх фахівців.

На факультеті відбулось декілька цікавих лекцій для студентів різних освітніх програм (освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» - «Поширення статистичної інформації: від теорії до практики», освітня програма «Цифрова економіка та електронний бізнес» - «Цілі, задачі статистики України. Процеси статистичного виробництва», освітня програма «Митна справа» - «Статистика зовнішньоекономічної діяльності»). Лекції підготовлені та проведені фахівцями Головного управління статистики у Запорізькій області. Під час презентації матеріалів студенти та викладачі обговорили проблемні питання та цікаві статистичні дані.

Факультет міжнародного туризму та економіки щиро дякує Головному управлінню статистики у Запорізькій області й сподівається на подальшу співпрацю!

 

Вітаємо першокурсників!

 

14 вересня 2020 року відбулись зустрічі першокурсників факультету міжнародного туризму та економіки з директором інституту, деканом, заступником декана, завідуючими кафедр, викладачами та кураторами їхніх груп (фото). Щирі посмішки, відкритість та прагнення до нових знань – саме це відрізняє студентів нашого факультету від інших.

Куратори груп ознайомили студентів з їх освітніми програмами та навчальними планами, провели інструктаж щодо роботи в Системі дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» (https://moodle.zp.edu.ua/), а також пояснили процедуру вибору студентами вибіркових дисциплін на наступний навчальний рік (https://zp.edu.ua/novyny-fakultetu). Куратори провели опитування першокурсників щодо виявлення інтересів позанавчальної роботи (https://zp.edu.ua/anketuvannya), які протягом навчання в університеті можуть вдосконалюватись та розвиватись, створення відповідного освітнього середовища буде враховано в планах виховної роботи кафедр.

Маємо надію, що у наших першокурсників більше не залишилося питань, а лише приємні емоції від знайомства з університетом!

Зустрічі відбулися навіть в умовах карантину, з дотриманням соціальної дистанції.

Шановні першокурсники, наснаги Вам у навчанні та міцного здоров’я! Бережіть себе та своїх близьких!

 

До уваги студентів 1-го курсу бакалаврату та магістратури!

Згідно пункту 2.8 Положення про організацію освітнього процесу в Національному університеті «Запорізька політехніка» (https://zp.edu.ua/uploads/dept_nm/Polozhennia_pro_organizatsiyu_osvitnoho_protsesu.pdf)

навчання студента здійснюється за індивідуальним навчальним планом, який розробляється на підставі робочого навчального плану. За ЗУ «Про вищу освіту», здобувач має право обирати дисципліни обсягом не менше 25% кредитів ЄКТС від загального обсягу освітньої програми (кредитів ЄКТС).

Обрання студентами вибіркових дисциплін на наступний навчальний рік здійснюється до завершення занять поточного навчального року. Для осіб, зарахованих на навчання в поточному році, обрання вибіркових дисциплін здійснюється в період з 20 до 31 серпня (у 2020 році - з 20 до 30 вересня). Вибіркові дисципліни включаються до індивідуального навчального плану з переліку дисциплін (та/або блоків навчальних дисциплін) вибіркової частини навчального плану підготовки здобувачів вищої освіти за певним освітнім ступенем, спеціальністю, освітньою програмою.

Ознайомившись зі змістом освітньої програми (https://zp.edu.ua/perelik-osvitnih-program), робочим навчальним планом, переліком вибіркових дисциплін, їх аннотаціями, навчальними та робочими навчальними програмами дисциплін, студенти подають заяву щодо включення в індивідуальний навчальний план на наступний навчальний рік відповідні навчальні дисципліни вільного вибору (файл заява).

Просимо ознайомитись із зазначеними документами та подати заяву до деканату (особисто або через систему дистанційного навчання moodle.zp.edu.ua, завантаживши заяву у відповідний курс)

 

Наші куратори найкращі!

 

У системі позааудиторної роботи факультету чільне місце належить діяльності кураторів академічних груп. Саме від них значною мірою залежить морально-психологічний клімат у групі, успішність соціальної адаптації першокурсників до нового виду навчально-виховної системи, орієнтація в правах та обов’язках, ставлення студентів до навчання, наукової діяльності, формування інтересу до майбутньої професійної діяльності.

Куратори спрямовували свої зусилля на формування у студентів здорового способу життя, розкриття їхніх задатків, здібностей, творчого потенціалу з урахуванням їх здібностей та нахилів, відчуття соціальної значущості обраної професії, здатності адекватно оцінювати власні можливості та рівень професіоналізму. У своїй діяльності куратори надавали студентам педагогічну та психологічну підтримку, організовували коло інформаційного простору студента, налагоджували зв’язок між студентами і керівництвом факультету та університету; сприяли ефективному навчанню студентів та організації їхнього робочого дня, їх професійній орієнтації. Особлива роль кураторів проявилась у цьому навчальному році, коли освітній процес відбувався в дистанційному форматі: саме куратори стали вірними помічниками студентів в організації онлайн-навчання.

Оголошуємо подяку кураторам кафедри «Туристичного, готельного та ресторанного бізнесу», які брали активну участь в організації дозвілля студентів та в їхньому культурному розвитку: Мамотенко Дар’ю Юріївну, Корнієнко Ольгу Миколаївну, Гурову Дар’ю Дмитрівну, Шелеметьєву Тетяну Вячеславівну, Зацепіну Наталію Олександрівну, Бут Тетяну Вікторівну, Прусс Вікторію Леонідівну. Дозвольте відзначити кураторів кафедри «Економіки та митної справи»: Коваленко Маргариту Олександрівну, Карпенко Наталію Миколаївну, Василичева Дениса Вікторовича, Горбань Світлану Федорівну, Карпенка Андрія Володимировича. Всі вони сприяли створенню в групах здорового морально-психологічного клімату, встановленню нормальних стосунків між студентами і викладачами, здійснювали контроль за успішністю (у першу чергу – поточною) студентів, сприяли створенню умов для допомоги студентам, що відстають у навчанні з поважних причин, підтримували зв’язок з викладачами.

Дякуємо нашим кураторам за організацію Дня туризму, Дня HR-менеджератренінгів «Open Air», активного відпочинку на ковзанці та байдарках, профорієнтаціної роботивідвідування музею техніки ім. В.Богуслаєва та туристичного бізнес-форму. Бажаємо кураторам не зупинятися на досягнутому, завжди бути активними та креативними, продовжувати надихати наших студентів до навчання та професійного розвитку.

Під час карантину багато студентів та викладачів зіткнулися з психологічними проблемами, викликаними необхідністю самоізоляції та невизначеністю майбутнього.

24 квітня, за ініціативи куратора 4-го курсу доцента Бут Т.В. практичними психологами благодійної організації «Caritas International» (http://zp.caritas.ua/) успішно проведена онлайн-конференція для студентів факультету з метою профілактики виникнення конфліктних та стресових ситуацій.

Зустрічі та обговорення життєвих питань планується проводити систематично. Участь в групі психологічної підтримки для всіх абсолютно добровільна та безкоштовна, дякуючи благодійній організації «Благодійний фонд Карітас Запоріжжя».

В  НУ «Запорізька політехніка» для студентів реалізовано проєкт «Телефон довіри» (061 224 42 35), метою якого є надання соціально-психологічної підтримки та врегулювання конфліктних ситуацій.

Ми разом, ми чуємо і підтримуємо один одного!

 

 

Для студентів факультету стейкхолдери постійно пропонують ефективні види неформальної освіти, однією із головних засад є «вчитися в дії».

Так, студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм», які виявили бажання поглибити знання та вдосконалити практичні навички, з 24 квітня 2020 року розпочинають навчання в «Школі гідів 2020», що організована Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради 

Навчання буде проходити на YouTube каналі Zaporizhzhia.city в форматі прямих ефірів та відеоуроків, то ж умови карантину будуть дотримані.

Реєстрація ще триває, поспішайте приєднатись до навчання (https://zaporizhzhia.city/news/skola-gidiv-zaporizza-2020).

 

Шановні студенти заочної форми навчання

 

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину освітній процес на факультеті організований з використанням дистанційних технологій навчання. Всі необхідні матеріали для підготовки до заліково-екзаменаційної сесії можна отримати у викладачів, контакти викладачів розміщені на сторінках відповідних кафедр:

https://zp.edu.ua/kafedra-turystychnogo-gotelnogo-ta-restorannogo-biznesu

https://zp.edu.ua/rozklad-zanyat-ta-konsultaciy-kafedry-ekonomiky-ta-mytnoyi-spravy

Консультації проводяться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи "Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»"  чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах ZoomGoogle ClassroomViberSkypeMessengerFacebookTelegram, e-mail.

Для студентів-заочників, які ще не приєднались до "Системи дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»" в прикріплених файлах (в кінці розділу "НОВИНИ") надана інформація щодо правил користування цією системою та індивідуальні паролі для входу до http://moodle.zp.edu.ua/ , пароль після реєстрації рекомендується змінити.

Бажаємо Вам успіхів в отриманні нових знань та міцного здоров’я!

 

До уваги здобувачів вищої освіти факультету міжнародного туризму та економіки!

 

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину нагадуємо, що освітній процес на факультеті організований з використанням дистанційних технологій навчання.

Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи "Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»"  чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах ZoomGoogle ClassroomViberSkypeMessengerFacebookTelegram, e-mail.

Розклад занять та консультацій викладачів за спеціальностями:

051 Економіка

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

241 Готельно-ресторанна справа

242 Туризм

розміщено на сторінках відповідних кафедр: 

https://zp.edu.ua/kafedra-turystychnogo-gotelnogo-ta-restorannogo-biznesu

https://zp.edu.ua/rozklad-zanyat-ta-konsultaciy-kafedry-ekonomiky-ta-mytnoyi-spravy

 

Вітаємо переможців університетського конкурсу на кращу студентську наукову роботу та лауреатів обласного конкурсу для обдарованої молоді

 

 

За результатами вузівського конкурсу на кращу наукову роботу 2019/2020 навчального року студенти факультету посіли призові місця:

секція «Економіка»:

Засоріна Ганна Володимирівна, студентка гр. МТЕ-218м – 1 місце (науковий керівник професор кафедри економіки та митної справи Карпенко А.В.);

Коляда Тетяна Григорівна, студентка гр. МТЕ-216 – 2 місце (науковий керівник доцент кафедри економіки та митної справи Карпенко Н.М.);

Пустовіт Юлія Андріївна, студентка гр. МТЕ-218 – 3 місце (науковий керівник професор кафедри економіки та митної справи Карпенко А.В.)

секція «Туризм»:

Тимінська Олеся Дмитрівна, студентка гр. МТЕ-116 – 1 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Никоненко С.В.);

Бараннік Світлана Михайлівна, студентка гр. МТЕ-118сп – 2 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Цвілий С.М.);

Бонтей Вікторія Миколаївна, студентка гр. МТЕ-118сп – 2 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Гурова Д.Д.);

Делі Олена Володимирівна, студентка гр. МТЕ-126 – 3 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Бут Т.В.);

Віндюк Ксенія Андріївна, студентка гр. МТЕз-419м – 3 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Безхлібна А.П.);

Голотін Єгор Михайлович, студент гр. МТЕ-119м – 3 місце (науковий керівник доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу Шелеметьєва Т.В.)

 

Вітаємо лауреатів Конкурсу для обдарованої молоді Запорізької облдержадміністрації 2019/2020 навчального року:

в номінації «Історичні та культурологічні науки»:

Делі Олену Володимирівну, студентку гр. МТЕ-126

(науковий керівник Бут Тетяна Вікторівна, доцент кафедри туристичного, готельного та ресторанного бізнесу, к.е.н.)

в номінації «Економічні науки»:

Безхлібну Анастасію Павлівну, молодого науковця, доцента кафедри міжнародного туризму, к.е.н.

(науковий керівник Зайцева Валентина Миколаївна, к.п.н., професор, член Міжнародної академії наук вищої школи)

 

 

Через інновації – до зірок!

 

Відбулась цікава й плідна зустріч студентів факультету Міжнародного туризму та економіки з Яною Вікторівною Підлісною, заступницею голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Яна Вікторівна розповіла про діяльність ДІФКУ, познайомила з інструментами державної підтримки впровадження винаходів та стартапів, поділилась досвідом залучення інвесторів, а також провела експрес-тренінг для студентів. Динамічна, пізнавальна, в дружній атмосфері зустріч, надихнула кожного учасника мислити сміливо, творчо та нестандартно, стати інноватором та успішним підприємцем.

 

 Науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети трансформації економіки в умовах цифровізації»

29-30 жовтня 2019 р. на факультеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети трансформації економіки в умовах цифровізації». Учасники конференції обговорили проблемні питання та основні сучасні тенденції за такими напрямами: управління людськими ресурсами; національною та регіональною економікою; інноваційного менеджменту та маркетингу; економіки підприємства; моделювання та прогнозування розвитку економічних систем; управління фінансами; фіскальної політики та митної справи; цифрової економіки та електронного бізнесу.

Проблематика конференції привернула до себе увагу фахівців із різних галузей знань. Серед учасників конференції були присутні висококваліфіковані науковці, молоді вчені, аспіранти та магістранти з вищих навчальних закладів Запоріжжя, Дніпра, Києва, Тернополя, Ірпеня, Вінниці, Кропивницького, Маріуполя. Серед інших країн, з яких брали участь провідні науковці та практики можна виділити наступні: Польща; Болгарія; Литва; Словаччина;  Ліван.

 

Сторінки