Головна » Факультети » Машинобудівний

Кафедра металорізальних верстатів та інструментів

Емблема кафедри «Металорізальні верстати та інструменти»

Кафедра «Металорізальні верстати та інструменти» (МВІ)

Рік початку діяльності: 1933

Керівництво:

Завідувач кафедри: кандидат технічних наук Фролов Михайло Володимирович

Навчальні лабораторії та майстерні:

• Навчальна лабораторія металорізальних верстатів та систем
  • Навчальна лабораторія різального інструменту та технічних вимірювань

Спеціальності:

133 – «Галузеве машинобудування», освітні програми:

«Металорізальні верстати та системи»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 151
тел.: +380(61)7698237
e-mail: kafedra_mvi@zntu.edu.ua

Вітаємо з перемогою у конкурсі!

14 червня 2024 року на базі Миколаївського національного аграрного університету було оголошено переможців та підбито підсумки Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство». Цього року всього було подано 354 проєктні заявки з українських та закордонних закладів вищої освіти, зокрема з таких країн, як Польща, Латвія, США, Молдова, Чехія, Словаччина, Болгарія, Грузія, Боснія і Герцоговина.

За результатами захисту проєктів, що проходили впродовж 11-12 червня, журі визначило переможців, одним з яких став представник Національного університету «Запорізька політехніка» Дмитро Первєєв із проєктом "Використання полімерної складової у мастильноохолоджуючих технологічних засобах (МОТЗ) для підвищення якості обробленої поверхні деталей в сучасному сільськогосподарському машинобудуванні". Наукове керівництво проєктом здійснювали завідувач кафедри металорізальних верстатів та інструментів Михайло Фролов та професор кафедри Володимир Циганов.

Щиро вітаємо Дмитра та його наукових керівників з цим досягненням! Бажаємо нових успіхів і подальших звершень у науковій діяльності.

8 травня підійшов до фіналу курс "Soft that makes money", організований кафедрою металорізальних верстатів та інструментів та дитяче-юнацьким науковим університетом, де фіналісти презентували свої проєкти.

Генеральний директор компанії Carveco привітав учасників, після чого вони отримали сертифікати, що підтверджують їх кваліфікацію, а автори найкращих робіт були відзначені цінними призами.

Висловлюємо подяку Carveco за підтримку нашого університету, та продовжуємо працювати над новими сумісними проєкти.

Наші колеги стали переможцями на конференції "Сучасні технології у промисловому виробництві (СТПВ-2024)" та отримали діпломи:

1-го ступеня — Сергій Танченко

2-го ступеня — Дмитро Первєєв

Вітаємо з успішними доповідями та бажаємо подальших успіхів!

З 15.12.2023 по 22.12.2023 на кафедрі металорізальних верстатів та інструментів відбулися захисти магістерських дипломних проєктів.

Вітаємо студентів з успішним захистом та бажаємо нових професійних звершень та кар’єрного зростання !

9 грудня в Запорізькій політехніці відбувся День відкритих дверей.

Програма Дня відкритих дверей була насиченою та різноманітною. Наші гості поспілкувались з представниками Машинобудівного факультету та отримали консультацію від приймальної комісії щодо вступної кампанії.

На учнів чекала масштабна екскурсія кафедрою і лабораторіями, інтерактив від викладачів, майстер-класи з випускниками, вікторини та захопливі квести, підготовлені магістрами.

Вітаємо переможців університетського конкурсу наукових студентських робіт в секції "Хімія".
1 місце – МІСЬКО Анна М-213
Бажаємо нових професійних звершень та цікавих тем для ваших досліджень!

15.11.2023

15 листопада ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта підписав меморандум з керуючим директором британської компанії Робертом Ньюманом. Головною метою компанії «CARVECO» є задоволення вимог глобального ринку художнього комп'ютерного проєктування (CAD) і автоматизованого машинобудування (CAM).

Під час зустрічі представники Запорізької політехніки презентували діяльність нашого університету партнерам та подякували народу Британії за підтримку України в боротьбі зі збройною агресією рф.

Було обговорено форми нашої подальшої співпраці:

• впровадження CAD/CAM-систем в освітній процес та наукову роботу Запорізької політехніки
  • стажування студентів в компанії «CARVECO»
  • розвиток it-технологій та наближення їх рівня до європейських стандартів
  • наукова співпраця й організація та участь у двосторонніх та багатосторонніх науково-освітніх проєктах

В обговоренні також взяли участь студенти Запорізької політехніки. Вони висловили сподівання щодо якнайшвидшого початку активної роботи.

Готові до плідної співпраці!

14.11.2023
14 листопада відбувся майстер-клас для учнів ЗОШ №100 на тему «Від плоского малюнку до 3D моделі: програмування обробки». Для проведення майстер-класу було використано програмне забезпечення Carveco
Посилання на майстер-клас : https://us02web.zoom.us/rec/share/arf6mw_BFcVz_bi4nItX6rdXBhHzFqklvzXoP4...
Passcode: l=X#&13k

До структури Кафедри  входять Навчальні лабораторії, лабораторії, спеціалізовані навчальні класи (кабінети).

У складі Кафедри наступні Навчальні лабораторії:

1. «Навчальна лабораторія металорізальних верстатів та систем» до складу якої входять:
  • Лабораторія металорізальних верстатів (ауд. 151);
  • Лабораторія дослідження токарно-револьверних верстатів (ауд. 9);
  • Спеціалізований комп’ютерний клас з підготовки магістрів (ауд. 151);
  • Спеціалізований навчальний клас (кабінет) теорії різання та металорізальних верстатів (ауд. 151).
  1. «Навчальна лабораторія різального інструменту та технічних вимірювань» до складу якої входять:
  • Лабораторія та спеціалізований навчальний клас різального інструменту (ауд. 147);
  • Лабораторія та спеціалізований навчальний клас технічних засобів вимірювання (ауд. 534);
  • Спеціалізований комп’ютерний клас (ауд. 229);
  • Лабораторія дослідження спецметодів обробки (ауд.13);
  • Лабораторія трибології (ауд. 10).