Ви є тут

Головна » Факультети » Машинобудівний

Кафедра технології машинобудування

Емблема кафедри «Технологія машинобудування» ЗНТУ

Кафедра «Технологія машинобудування» (ТМ)

Рік початку діяльності: 1932

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: к.т.н., доцент Дядя Сергій Іванович

 

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія динамічних випробувань
 • Навчальна лабораторія технологічної точності

Спеціальності:

131 – «Прикладна механіка», освітні програми:

«Технології машинобудування»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 349
тел.: +380(61)7698316
e-mail: kafedra_tmb@zntu.edu.ua

"Ютюб-інновації на кафедрі технології машинобудування"

На кафедрі технології машинобудування одного з престижних університетів міста, НУ «Запорізька політехніка», розпочалася справжня освітня революція. Студенти та викладачі спільно створили ютюб-канал, який став справжнім джерелом знань та джерелом натхнення для всіх, хто захоплений світом машинобудування.

 

 

Ця ідея народилася з бажання зробити навчання на кафедрі більш доступним, цікавим та привабливим для студентів. Адже давно відомо, що ніщо так не вчить, як практика та візуалізація. Саме тому студенти та викладачі вирішили створити канал, де можна було б насолоджуватися лекціями, практичними заняттями та навіть захоплюючими відеороликами про технологію машинобудування.

На каналі представлено лекції з основних предметів кафедри технології машинобудування, де викладачі діляться своїми знаннями та досвідом. Студенти можуть дивитися та переглядати відео в будь-який зручний для них час, роблячи навчання гнучкішим. До того ж, на каналі розміщуються відео з практичними, лабораторними роботами, що дозволяє студентам навчатись онлайн.

Але це не все. Канал також пропонує цікаві відеоролики про сучасні технології машинобудування. Тут можна дізнатися про останні досягнення в галузі обробки металів різанням, адитивні технології та інші інноваційні методи виробництва. Студенти можуть знайти на каналі не лише актуальну інформацію, а й джерело натхнення для майбутніх досліджень та проектів.

Ютюб-канал на кафедрі технології машинобудування став справжньою інновацією, що поєднує студентів та викладачів у загальному прагненні до знань та розвитку. І він продовжує розвиватися, пропонуючи все цікавіший і корисніший контент для всіх, хто цікавиться світом машинобудування.

https://www.youtube.com/@user-pm3rd3kd9u


 

ВІТАЄМО!

ЯХНО Дениса Анатолійовича,

аспіранта кафедри ТМБ,

з перемогою у XI Всеукраїнській науково-технічній конференції

«Сучасні технології у промисловому виробництві»,

яка відбулася в Сумському державному університеті 23-26 квітня 2024 р.

Бажаємо подальших успіхів у науковій роботі!


 

ВІТАЄМО!

21 лютого відбулась урочиста церемонія

вручення дипломів нашим випускникам-магістрам.

Випускники кафедри отримали дипломи чим зробили перший важливий крок у напряму втілення своїх професійних мрій.

Випускників-магістрів привітали ректор НУ «Запорізька політехніка», декан машинобудівного факультету та викладачи кафедри.

Ми пишаємось нашою молоддю, завжди чекаємо наших випускників у гості, раді перспективам майбутньої співпраці та запрошуємо продовжувати свій науковий шлях у Запорізькій політехніці.

 


ВІТАЄМО

переможців Всеукраїнського творчого конкурсу

студентських наукових робіт

«Процеси та обладнання машинобудівних виробництв»

ст. гр. М-112м

Карамушку Дарію Романівну та Кушніра Євгенія Віталійовича

Диплом І ступеня

Тема "Дослідження коливань, які виникають при кінцевому фрезеруванні, та їх вплив на формування обробленої поверхні"

Науковий керівник:

Дядя Сергій Іванович, зав. кафедри. ТМБ канд. тех. наук, доцент

 

ВІТАЄМО!!!

Комісарова О.О., ст. гр. М-122м,

1 місце в університетському конкурсі

студентських наукових робіт 2023/2024 н. р.;

Секція: «Машинобудування»

Тема:«Постобробка деталей методом фрезерування на верстаті з ЧПК після FDM–друку».

Керівник доц. Пухальська Г.В.

Мельникову М.О., ст. гр. М-112м,

2 місце в університетському конкурсі
студентських наукових робіт 2023/2024 н. р.
Секція: «Машинобудування»
Тема: «Оптимізація режимних параметрів FDM друку для забезпечення якості виготовлення деталей з нейлону методом FDM друку».
Керівник: ст. викл. Тумарченко Л.О.

7 листопада 2023 р., на кафедрі технології машинобдування, 

проведено університетську студентську олімпіаду

Переможцями стали:

І місце - Ілля Михайлович Амаєв, студент гр. М-121сп,

науковий керівник Вишнепольський Євген Валерійович, доцент кафедри ТМБ

ІІ місце - Сергій Максимович Долінний, студент гр. М-121сп, 

науковий керівник Вишнепольський Євген Валерійович, доцент кафедри ТМБ

ІІІ місцеІрина Сергіївна Польнікова, студентка гр. М-710, 

Сахнюк Наталя Василівна, доцент кафедри ТАД

 

November 23 - 25, 2023   

викладачі кафедри  Pavlo TryshynSergiy Dyadya, Olena Kozlova   прийняли участь у VІ International

Scientific Congress SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2023.

Тема доповіді "About cut thickness in vibration tracking cutting"

 

 

 October 16 - 19, 2023   

викладачі кафедри  Pavlo Tryshyn, Natalia Honchar, Eduard Kondratiuk, Michael Grebennikov and Natalia Myronova   прийняли участь в міжнародній конференції  International Conference on Advanced Mechanical and Power Engineering (CAMPE-2023),  Kharkiv, Ukraine

Тема доповіді "Improving Aircraft Engine Compressor Blade Finishing"

https://www.youtube.com/watch?v=PvfPWIob1C8


 

 

У період з 5 по 8 вересня 2023 року

колектив кафедри "Технологія машинобудування" мав честь взяти участь у міжнародній конференції InterPartner 2023, що проходила у м. Одеса.

Цей захід було організовано з метою сприяння науково-дослідній діяльності, активізації обміну науковою інформацією між дослідниками, розробниками, інженерами, студентами та практиками, що працюють у різних частинах світу.

Наші дослідники представили доповідь, присвячену закономірностям коливань при точенні та кінцевому фрезеруванні. Головною метою даного дослідження було визначення закономірностей впливу різних видів вібрацій при точенні та кінцевому фрезеруванні з метою визначення пріоритетних видів вібрацій залежно від способів обробки. У ході дослідження виявлено закономірності дії різних видів коливань при різанні. Ці закономірності допоможуть надалі розуміти вплив коливань на процес обробки матеріалу. Дослідження також виявило, що можливість розвитку різних видів коливань залежить від часу різання. Це важливе знання дозволяє більш ефективно керувати процесом обробки та запобігати небажаним коливанням. При подальших дослідженях нашої кафедри планується глибше вивчити вплив на динамічні властивості технологічної системи та амплітуду супутніх ним вільних коливань режимів різання та геометрії інструменту. Це дозволить покращити технології обробки матеріалів та підвищити якість виробництва у машинобудуванні.

Важливо, що матеріали, представлені на конференції, будуть передані до бази даних SCOPUS та інших індексуючих служб. Це забезпечить більш широке поширення та впізнаваність результатів наших досліджень у світовому науковому співтоваристві.

Участь у конференції InterPartner 2023 була успішною, і наші дослідники сподіваються на подальший розвиток цієї важливої галузі знань. Ми дякуємо організаторам та учасникам конференції за можливість ділитися нашими дослідницькими досягненнями та сподіваємось на продуктивну співпрацю в майбутньому.

 

 

 

Звіт старшого викладача

Тришина П.Р. про візит до

Кардіффського університету

 

Під час стажування у Кардіффському університеті мені вдалося краще ознайомитися з інфраструктурою університету та лабораторним обладнанням. Особлива увага була приділена методиці викладання, яка наголошує на важливості практичного досвіду та самостійної роботи студентів. Я ознайомився з принципами вищої освіти у Великій Британії, що акцентують на індивідуальному підході до кожного студента та розвитку критичного мислення.

Одним з ключових моментів було вивчення структури освіти в університеті. Я отримав інформацію про вимоги та навчальні плани з програм бакалаврату, магістратури та аспірантури. Це допомогло мені краще зрозуміти процес становлення фахівця в обраній галузі та ті можливості наукової та професійної кар'єри, які відкриваються перед випускниками.

Загалом, зустрічі з колегами з Великої Британії значно збагатили мій досвід та дозволили отримати більш повне уявлення про наукові дослідження, інженерні розробки та освітні підходи у Кардіффському університеті. Цей досвід стане натхненням та цінними знаннями в моїй подальшій професійній діяльності та освітній роботі в Україні.

Важливим аспектом мого стажування стало здобуття навичок викладання іноземним студентам, для яких англійська мова не є рідною. Цей досвід став значущим кроком у розвитку моєї професійної компетенції. Я усвідомив, наскільки важливо вміти чітко і зрозуміло пояснювати складні теми,

Загалом, стажування в Кардіффському університеті виявилося надзвичайно цінним та пізнавальним. Воно не лише допомогло мені розширити свої знання в галузі машинобудування, а й надало унікальну можливість зануритися в атмосферу британської вищої освіти та наукових досліджень. Отриманий досвід та контакти з викладачами залишаться важливими ресурсами для мого майбутнього навчання та кар'єри.

 

 


 

 

ВІДОМОСТІ

про самооцінювання освітньої програми

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ" 

МАГІСТР 2023-24 р.

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ" 

БАКАЛАВР  2023-24 р.

 

ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА

третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ"

БАКАЛАВР 2022-23 р.

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ" 

МАГІСТР 2022 р.

Шановні стейкхолдери, академічна спільнота, студентство!

Просимо вас прийняти участь в обговоренні проєкту ОПП "Технології машинобудування" на 2022/2023 н.р. 

Ваші побажання та рекомендації щодо покращення освітньо-професійних програм Ви можете надсилати на електронну адресу kafedra_tmb@zp.edu.ua , gonchar@zp.edu.ua

Контактні телефони у разі виникнення запитань: +380(61)7698387 та +380(61)7642429

 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ"

БАКАЛАВР 2021 р.

 

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ"

МАГІСТР 2021 р.

 

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

"ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ"

БАКАЛАВР 2020 р.

 
 
 
 

 

 

Підготовка спеціалістів фахового спрямування «Технологія машинобудування» починається з 1932 року, коли у колишньому інституті сільськогосподарського машинобудування (теперішній Запорізький національний технічний університет) була відкрита спеціальність «Верстати, інструменти і механічна обробка металів». У 1944 році інститут сільськогосподарського машинобудування було перейменовано у автомеханічний інститут НКСМ. З цього року починається навчання за спеціальністю «Технологія машинобудування».

Першим завідувачем (з 1932 р.) був доцент Всеволод Петрович Ільяшенко, який продовжував займати цю посаду і в післявоєнні часи.

Надалі в різні роки кафедрою завідували доценти Яковенко Г.Д., Бондар М.П., професор Морозов Л.В. З 1985 р. по 2006 р. кафедрою завідував доцент (з 2000 р. – професор) Яценко В.К. З 2006 року кафедру очолював. професор Внуков Ю.М. З 2017 року завідувач кафедри доцент Дядя С.І. Певний час, у 1996-1997 роках, кафедру очолював професор Богуслаєв В.О. З 1996 по 2004 р. кафедра мала назву «Технологія авіадвигунів та машинобудування».

Наукову школу кафедри започатковано в 30-ті роки, під час реорганізації технікуму в інститут. Саме тоді з'являються перші праці професорсько-викладацького складу інституту з технології машинобудування (в першу чергу сільськогосподарського). Першою помітною науково-дослідною розробкою стало дослідження «Розрахунок комбайнів», проведене під керівництвом доцента В.Я. Каллюса інженерами Ізаксоном, Семешко і Краузе. В 1935 р. виходить і перша наукова монографія зі спеціальності «Конструювання комбайнів», написана В.Я. Каллюсом.

З 1965 р. на кафедрі працює аспірантура, з 1987 р. – постійна, зі спеціальності «Технологія машинобудування». Під керівництвом Бондаря М.П., Морозова Л.В., Яценка В.К. та Богуслаєва В.О. захистили дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук більше 19 осіб. В 2001 р. на вченій раді ЗНТУ зі спец. «Матеріалознавство» захистив дисертацію асп. Рубель О.В. (наук. керівник – проф. Яценко В. К), в 2002 р. – асп. Пухальська Г.В. (наук. керівник – проф. Богуслаєв В.О.) Дисертаційні роботи були пов'язані з підвищенням ресурсу лопаток газотурбінних двигунів. 2009 р. – Лук’яненко О.Л. (наук. керівник – доц. Пухальска Г.В.). 2010 – Патюпкін А.В. (наук. керівник – доц. Грешта В.Л.). 2010 р. – Гончар Н.В (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.). З 2008р. під керівництвом проф. Внукова Ю.М. активно починаються дослідження динаміки процесів різання. На кафедрі створюється лабораторія динамічних досліджень процесів різання. Завдячуючи допомозі колективу АТ «Мотор-Січ», при підтримці його президента Богуслаєва В.О., відремонтовано приміщення лабораторії та оснащено сучасним фрезерним верстатом з ЧПК. Токарний верстат з ЧПК для лабораторії було надано колишнім студентом кафедри, меценатом Богуслаєвим О.В. Актуальність робіт, що виконуються в лабораторії, пов’язана з потребою підвищувати продуктивність та якість виробництва деталей авіаційної промисловості в умовах обробки з вібраціями. За результатами досліджень динамічних процесів при фрезеруванні тонкостінних елементів деталей  захищені дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У 2013р. – Логомінов В.О. (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.), 2016 р. – Гермашев А.І. (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.), 2017 р. – Козлова О.Б. (наук. керівник – доц. Дядя С.І.). Слід відзначити, що проф. Внуков Ю.М. з 1997 р. по 2017 р. займав посаду проректора з наукової роботи. Він є Дійсний член Інженерної Академії наук України та Академії Вищої освіти України. Має почесне звання «Відмінник освіти України» та нагрудний знак «За наукові досягнення», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року за розробку та впровадження інтегрованих комплексних технологій для виробництва науковоємних виробів машинобудування.

Взагалі на сьогоднішній день вченими кафедри видано більше 15 монографій і опубліковано більш як 600 статей. Отримано більш як 40 авторських свідоцтв, половину яких впроваджено у виробництво. В 1978 р. на кафедрі була відкрита галузева лабораторія Міненерго СРСР, яка вирішувала питання підвищення зносостійкості і довговічності деталей енергетичного обладнання (наук керівник – доц. Яценко В.К). Наукові розробки галузевої лабораторії були запровадженні у виробництво на Запорізькій і Придніпровській ТЕС, на Тюменському турбомеханічному заводі і енергетичних підприємствах Азербайджану. Робота колективу лабораторії, пов'язана з підвищенням ресурсу форсунок для теплових електростанцій, була відзначена медалями ВДНГ СРСР (1985 р.). У грудні 1998 р. дійсним членом Підйомно-транспортної академії наук України був обраний завідувач кафедри, д.т.н. Яценко В.К. В 2000 р. кафедра ТАД і М провела міжнародну конференцію «Нові технології, методи обробки та зміцнення деталей енергетичних установок». З цього часу проведення щорічних науково-практичних всеукраїнських конференцій зі спеціальності стало доброю традицією даного структурного підрозділу ВНЗ. За роки існування кафедри з технології машинобудування кандидатські дисертації захистили 16 осіб.

З 1978 р. кафедра починає підготовку спеціалістів для іноземних держав. Всього за 20 років було підготовлено 108 спеціалістів для 33 країн світу.

З 1986 р. кафедра почала підготовку спеціалістів з технології роботизованого виробництва. Для забезпечення даної спеціальності кафедра на 90 % оновила свою матеріальну базу. Було створено лабораторії САПР, автоматизації, комп'ютерний клас, розроблено науково-методичні посібники загальним обсягом понад 100 друкованих аркушів. На даний момент викладачами кафедри читається більш як 27 лекційних курсів для 2 спеціальностей.

У 1987 р. на базі кафедри і факультету проходила республіканська нарада завідувачів кафедр технології машинобудування.

Підготовка фахівців зі спеціальності «Двигуни і енергетичні установки літальних апаратів» була розпочата відповідно до рішення Міжгалузевої акредитаційної комісії від 17 лютого 1994 р. та наказу Міністерства і освіти України від 21 березня 1994р. 16 грудня 1998 р. Запорізькому державному технічному університету була видана ліцензія на підготовку фахівців 3-го рівня акредитації по спеціальності «Двигуни і енергетичні установки літальних апаратів». У 1999 році кафедра отримує назву «Технологія авіадвигунів та машинобудування».

У 1996 р. спеціальності «Технологія машинобудування» за наслідками атестації надано вищий (четвертий) рівень акредитації.

У 2000 р. на кафедрі була відкрита спеціальність «Технологія виробництва авіаційних двигунів», обладнано комп'ютерний клас.

У 2004 р. після відокремлення кафедри «Технологія авіаційних двигунів», кафедрі повертають назву «Технології машинобудування»

Студенти, що закінчили університет зі спеціальності «Технології машинобудування», отримують кваліфікацію інженера-механіка і можуть працювати на машинобудівних підприємствах в галузях експлуатації, проектування та виготовлення машин і енергетичних установок, механічного обладнання. До 1989 р. кафедрою підготовлено понад 5500 спеціалістів. За останні п'ятнадцять років кафедра підготувала для народного господарства України понад 800 спеціалістів.

Серед випускників кафедри багато докторів і кандидатів технічних наук: Ведмідовський В.М. (Рига), Григоренко О.І. (Москва), Дєглін Е.І. (Москва), Грушанський О.А. (Київ), Армашев К.Ф. (Дніпропетровськ), Скачков Є.М. (Луганськ), Нестеренко В.К. (Харків), Чабан С.П. (Кишинів), Бардзіловський В.П., Вільчек А.І., Корольов В.В., Яценко В.К. (Запоріжжя).

Випускники кафедри працюють на керівних посадах провідних підприємств регіону та України. Серед них головний технолог ЗМКБ «Прогрес» Кондратюк Е.В., головний інженер ЗМКБ «Прогрес» Подобний О.М., головний механік НВК КП «Іскра» Тришин П.Р. та інші.

Щороку кафедра готує 30-40 фахівців кваліфікації інженер-механік для АТ «Мотор-Січ» та ЗМКБ «Прогрес», які працевлаштовують практично 100% випускників денного відділення. В цьому відношенні дуже показовою є тісна співпраця з АТ «Мотор-Січ», генеральний директор якого, д.т.н., проф. В.О. Богуслаєв є випускником ЗМІ 1965 р. У грудні 1998 р. В.О. Богуслаєв був нагороджений знаком «Відмінник освіти України». Видатні заслуги В.О. Богуслаєва перед державою відзначені орденом «За заслуги» всіх трьох ступенів, у 2000 р. Указом Президента України Л.Д. Кучми йому присвоєно звання «Герой України».

Кафедра пов'язана з підприємством мережею господарчих договорів. Разом з провідними фахівцями підприємства видано навчальні посібники з «Технології машинобудування» та «Технологічної оснастки».

У 2011 році спеціальність «Технології машинобудування» була акредитована за четвертим рівнем акредитації.

На теперішній час спеціальність «Прикладна механіка», куди тепер входить «Технології машинобудування» разом з ще чотирма спеціалізаціями, має ліцензію на підготовку фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. 

Завідувач кафедри – Дядя Сергій Іванович займає цю посаду з листопада 2017 р., кандидат технічних наук, доцент. Стаж науково-педагогічної роботи 32 роки. 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Пухальська Гульнара Вікторівна к. т. н., доцент Доцент
Гончар Наталя Вікторівна к. т. н., доцент Доцент
Кондратюк Едуард Васильович к. т. н. Доцент
Козлова Олена Борисівна к. т. н., доцент Доцент
Степанов Дмитро Миколайович к.т.н., доцент Доцент
Тришин Павло Романович к.т.н. Доцент
Вишнепольський Євген Валерійович к.т.н. Доцент
Тумарченко Лариса Олександрівна   Старший викладач
Паміров Володимир Миколайович   Завідувач лабораторії
Томілін Вадим Миколайович   Завідувач лабораторії
Балюта Руслан Миколайович   Лаборант
Коновалова Ірина Петрівна   Лаборант
Кононов Віталій Владиславович к. т. н., доцент Доцент
Дядя Сергій Іванович к. т. н., доцент Завідувач кафедри

 

 

 

 

 

 

 

 

Запорізький національний технічний університет, до якого входить випускові кафедри спеціальності 131 «Прикладна механіка», має достатньо потужну матеріально-технічну базу для проведення навчальних занять та науково-дослідної роботи студентів.

Приміщення кафедри «Технології машинобудування» загальною площею 653,2 м2 розташовані в головному навчальному і п’ятому корпусі університету. За кафедрою «Технологія машинобудування» закріплено такий аудиторний фонд:

а) навчальні лабораторії:

1) аудиторія № 327 – комп’ютерний клас кафедри ТМБ (23 місця);

2) аудиторія № 2 – лабораторія технологій машинобудування;

3) аудиторія № 3 – лабораторія автоматизації виробничих процесів;

4) аудиторія № 7 – лабораторія технологічних пристосувань;

б) інші приміщення:

1) аудиторія № 14 – лабораторія дослідження втомленої міцності;

2) аудиторія № 349 – викладацька на 10 місць;

3) аудиторія № 345а – кабінет завідувача кафедри;

4) аудиторія № 506 - викладацька на 4 місця.

Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Заняття з дисциплін спеціальності, що ліцензується, також проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.

Навчальні лабораторії, що закріплені за випусковими кафедрами спеціальності 131 «Прикладна механіка», призначені для проведення лабораторних робіт, практичних занять та самостійної роботи студентів, а також для виконання студентами курсових та дипломних робіт, підготовки наукових доповідей, статей та рефератів тощо.

Заняття у навчальних лабораторіях проводяться з використанням мультимедійних, проекційних та інших засобів. Забезпеченість мультимедійним обладнанням по університету становить 30%, тобто встановлений норматив виконується.

Для ефективної організації навчального процесу, на кафедрах діють методичні сектори, які в повному обсязі надають методичну літературу, сприяють ефективній організації навчального процесу з підготовки магістрів.

Навчально-аудиторні площі кафедри відповідають вимогам СНіП.

Інформацію про загальні площі приміщень, що використовуються у навчальному процесі та про забезпечення приміщеннями навчального призначення та іншими приміщеннями Національного університету "Запорізька політехніка"  подано в таблицях 9.1 та 9.2.

Відповідно до санітарно-технічного паспорту Національного університету "Запорізька політехніка" забезпеченість приміщеннями для проведення навчальних занять складає: 6,6 кв. метрів на одну особу для фактичного контингенту студентів.

Перелік лабораторій і спеціалізованих кабінетів, що забезпечують освітній процес зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» у відповідності до навчального плану, та їх обладнання подається у таблицях 1, 2.

Таблиця 1 - Обладнання лабораторій та спеціалізованих кабінетів, які забезпечують виконання начального плану за

спеціальністю 131 «Прикладна механіка»

Найменування лабораторії, спеціалізованого кабінету, їх площа

Найменування навчальної дисципліни

Найменування обладнання, устатковання,

їх кількість

Лабораторія динамічних досліджень (№ 2, 14)

 130,9 м2, 18,6 м2

«Групові технологічні процеси»;

«Сучасні технології в машинобудуванні»;

«Контрольно-вимірювальні прилади;

 «Дослідження фізичних та механічних властивостей конструкцій»;

«Технологія електрофізичних та електрохімічних методів обробки».

Верстат токарно-револьверний1336/1

Верстат токарно-гвинторізний1А62/1

Верстат вертикально-свердлильний 2А125/1

Верстат фрезерний з ЧПК МС 6104-13WK/1

Верстат токарний з ЧПК WL 320/1

Електроерозійний копіювальний верстат 4Л72/1

Верстат плоскошліфувальний 3Г71/1

Стенд для дослідження коливань при точінні/1

Стенд для дослідження коливань при фрезеруванні/1

Вольтметр ВК7-10А/1

Вольтметр В7-34А/1

Тестер 4323А /1

Осцилограф С1-72/1

Таблиця 2 - Обладнання, устаткування та програмне забезпечення спеціалізованих комп’ютерних лабораторій, які забезпечують виконання начального плану за спеціальністю 131 «Прикладна механіка»

Найменування комп’ютерної лабораторії, її площа

Найменування навчальної дисципліни

Модель і марка

персональних комп’ютерів, їх кількість

Найменування пакетів прикладних програм

(у тому числі ліцензованих)

Доступ до

Інтернету,

наявність

каналів доступу

Комп’ютерний клас кафедри ТМБ (№327),

110м2

 «Математичне моделювання процесів технічних систем»;

 «САПР технологічних процесів»;

«Програмування механічних операцій в технологічних процесах».

Робочі станції

1. ROMA DE 970/CPU AMD ATHLON II X3 450/2Xram DDR3 2Gb/YDD 500 Gb VIDEO GT640 2048Mb/CASE ATX 500W/MB GeForce 70251. Материнська плата ASRock N68-VGS3 FX/Bulk

2.Процесор AMD Socket AM3 Athlon II X3 450 3,2GHz/153Kb Box (95W)

3. Оперативна пам'ять  DDR3 2048Mb PC3-10600(1333MHz)Team Elite

4. Відеокарта Gainward GT640  1024Mb

5. Монітор LED LCD E2342C

6. Вінчестер TOSCHIBA 500Gb DT01ACA050

7. Клавіатура DELUX

8. Маніпулятор «миша»

Кількість 23 шт.

1. Windows 7 Pro(x64);

2. Open Office v.3.3;

3. Time Line;

4. ABACUS v.12;

5. КОМПАС 3D v.13;

6. АРТ;

так

 

 
 1. Методичні вказівки до практичних занять з курсу «Механоскладальні дільниці та цехи у машинобудуванні» Частина 1 для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП «Технології машинобудування» / уклад. В. В. Кононов, В. О. Логомінов, – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 64 с.
 2. Методичні вказівки, приклади і задачі до практичних занять по проектуванню дільниць і цехів машинобудівного виробництва Частина 2 для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП «Технології машинобудування» / уклад. В. В. Кононов, В. О. Логомінов, – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 62 с.
 3. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення курсу “Механоскладальні дільниці та цехи у машинобудуванні” для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП „Технології машинобудування” всіх форм навчання/ уклад. В. В.Кононов, В. О. Логомінов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019 – 37 с.
 4. Методичні рекомендації для самостійної роботи з вивчення дисципліни «Теоретичні основи технології виготовлення деталей та складання машин» для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Технології машинобудування» галузі знань «Механічна інженерія» всіх форм навчання / уклад. Н. В. Гончар – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 34 с.
 5. Додатки до методичних вказівок для виконання практичних занять з дисциплін «Технологічні основи машинобудування», «Технологія машинобудування», «Теоретичні основи технології виготовлення деталей та складання машин» для студентів 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Технології машинобудування» галузі знань «Механічна інженерія» всіх форм навчання // уклад.: В. І. Ципак (перевидання 3-е). Під ред. Гончар Н. В. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019 – 61 с.
 6. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення курсу “Технології обробки типових деталей та складання машин” для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП „Технології машинобудування” всіх форм навчання / Укл. В.В. Кононов, В.О. Логомінов – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019 – 26 с.
 7. Методичні вказівки до практичних робіт з курсу "Технології обробки типових деталей та складання машин” Частина 1 для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП «Технології машинобудування» всіх форм навчання /Укл.: В.В.Кононов, В.О. Логомінов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 44 с.
 8. Методичні вказівки до практичних робіт з курсу "Технології обробки типових деталей та складання машин” Частина 2 для студентів спеціальності 131 «Прикладна механіка» ОП «Технології машинобудування» всіх форм навчання /Укл.: В.В.Кононов, В.О. Логомінов. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 52 с.
 9. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни “Основи систем автоматизованого проектування” для студентів зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Технології машинобудування» усіх форм навчання / уклад. Г. В. Пухальська . – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 21 с.
 10. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни “Зміцнюючи технології у виробництві деталей машин” для студентів зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньої програми «Технології машинобудування» усіх форм навчання / уклад. Г. В. Пухальська . – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 20 с.
 11. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Технологічні основи машинобудування» для студентів спеціальності 133 Галузеве машинобудування - освітня програма «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» усіх форм навчання / уклад. Г. В. Пухальська, О. В. Алексєєнко – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019 - 54 с.
 12. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни “Технологічні основи машинобудування” для студентів спеціальності 133 Галузеве машинобудування - освітня програма «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» усіх форм навчання / уклад. Г. В. Пухальська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019 - 25 с.
 13. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Комп’ютерне забезпечення технологічної підготовки виробництва» для студентів денної і заочної форми навчання спеціальності 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Технології машинобудування» галузі знань «Механічна інженерія» та 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» спеціаліхації «Авіаційні двигуни та енергетичні установки» галузі знань «Механічна інженерія» / уклад. ст. викл. Кучугуров М. В., доц., к.т.н. Павленко Д. В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019 – 124 с.
 14. Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни «Комп’ютерне забезпечення технологічної підготовки виробництва» для студентів всіх форм навчання спеціальності 131 «Прикладна механіка» спеціалізації «Технології машинобудування» галузі знань «Механічна інженерія» та 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» спеціалізації «Авіаційні двигуни та енергетичні установки» галузі знань «Механічна інженерія» / уклад. ст. викл. Кучугуров М. В., доц., к.т.н. Павленко Д. В. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019 – 16 с.
 15. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт