Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет соціальних наук

Кафедра журналістики

Емблема кафедри «Журналістика» ЗНТУ

Кафедра «Журналістика» (Ж)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.філ.н., професор Погребна Вікторія Леонідівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія журналістської майстерності

Спеціальності:

061 – «Журналістика», освітні програми:

«Журналістика»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургєнева, 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 483-А
тел.: +380(61)769-84-63
e-mail: kafedra_jur@zntu.edu.ua

Члени ГО "Соціальна взаємодія", студенти та викладачі Національного університету "Запорізька політехніка" 13 жовтня 2020 року провели фінальний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Амбасадорки презентували свої здобутки (міні-проекти "Громадяни і реформи ЖКГ" (Мішина Ірина), "Конфлікт і підліток!" (Романенкова Людмила), "Дозвілля молоді" (Сакун Анна), "Жінка-лідер — це саме ти!" (Дергач Маргарита), "Допомога у скруті" (Липова Наталія).

Доповідачі наголосили на тому, що основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, велопробігу, арт-акції та ін.) були спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади, створення простору для повноправної участі жінок (у тому числі з непідконтрольних територій) у вирішенні питань, пов'язаних з побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні.

 

 

29 вересня — 1 жовтня 2020 року доцент кафедри журналістики Наталія Василівна Островська стала членом журі ХVII Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності", який проходив у Дніпрі. Захисти творчих робіт, методичних розробок, наукових досліджень відбувалися онлайн та офлайн із дотриманням усіх необхідних санітарних вимог на період карантину. Також учасники і члени журі взяли участь у педагогічному семінарі для вчителів, інтерактивних заняттях для школярів, презентації документального фільму "Калініндорф", екскурсії Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" і Міжнародним гуманітарно-педагогічним інститутом "Бейт-Хана". 

 

Вітаємо учасників змагання "Інтерактивні квізи як інструмент медіаграмотності для протидії фейкам і дезінформації"! Дякуємо Олександру Гороховському — керівнику фактчек-проєкту "Без Брехні" — за таку можливість! Усі, хто брав участь в онлайн-грі, отримали сертифікати та фірмову чашку у подарунок.

 

25 вересня викладачі і студенти кафедри журналістики взяли участь у Першому жіночому форумі. Маса емоцій і позитиву! Величезна вдячність організаторам! Підтримуймо одна одну! У єдності наша сила!

 

 

23 вересня 2020 року магістр спеціальності "Журналістика" Олександра Кошова провела майстер-клас з SMM-діяльності для студентів 3 курсу, у межах спеціалізації "Інтернет-журналістика", під керівництвом викладача, доц. І.Ю. Тонкіх. Протягом двох пар розлядалися інтернет-професії журналіста, визначалися особливості просування проектів у соціальних мережах, виконувалися різноманітні практичні вправи зі створення SMM-текстів.

Студенти факультету соціальних наук НУ "Запорізька політехніка" долучилися до акції "Віртуальна реальність задля Єдності", яка проходить у рамках "Тижнів Німеччини 2020". Учасники роблять віртуальне фото з Послом Анкою Фельдгузен.

 

18 вересня 2020 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці розпочала роботу фотовиставка "Мир. Гармонія. Краса". Вернісаж присвячено Міжнародному дню миру, що встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається 21 вересня щорічно. Фотовиставка відбулася в рамках проєкту "Голос жінки має силу-2020". Світлини представлені у кількох категоріях: фотопейзаж, фотопортрет, фотонатюрморт, вулична фотографія, макрофотографія тощо.

 

 

Студент третього курсу спеціальності "Журналістика" Колодій Пантелій посів перше місце на чемпіонаті України з гімнастики в командному заліку (м. Кропивницький, 10-12 вересня).

 

Проєкт "Голос жінки має силу 2020" триває! Амбасадорки проєкту, викладачі та студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки провели низку цікавих та корисних заходів: 14 серпня 2020 року дебатний клуб "Шляхи подолання складних життєвих обставин", 20 серпня 2020 року дебатний клуб "Форми управління багатоквартирним будинком: плюси та мінуси", 21 серпня 2020 року панельну дискусію "Навіщо підліткам конфлікт?", 26 серпня 2020 року блог-кафе "Шляхи формування самосвідомості сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах", 3 вересня 2020 року блог-кафе "Я знаю → Я вмію → Я дію".

 

 

З 13 по 23 серпня 2020 року студенти 1 курсу спеціальності "Журналістика" у якості волонтерів забезпечували роботу заходів літературно-мистецького фестивалю "Толока 2020". Цьогоріч він проходив не у виставковій залі "Козак-Палац", як це було традиційно, а на різних локаціях у центрі міста, просто неба, що продиктовано умовами карантину. У програмі фестивалю були літературні презентації, батли, лекції, воркшопи з діячами мистецтв, майстер-класи, дискусії, автограф-сесії з письменниками, зустрічі з художниками.

 

 

Стажування Софії Шишкіної в "Українському тижні" пройшло успішно, її статю "Позашкільна освіта на екрані" опубліковано на сайті "Тиждень.ua". Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням:https://tyzhden.ua/Society/246255fbclid=IwAR3sIOg2DZBzMKszqcqedXPNRxC4nEkj5RQGz8SGvqOjnlzd4cZU4GSsCTo

 

Софія Шишкіна, студентка спеціальності «Журналістика», пройшла стажування у редакції видання «Український тиждень». Коротко про досвід – від першої особи: «Цього літа влаштувала собі другу практику. Програму стажування, яку я проходила, організовувала ГО «Фундація суспільність». Проєкт під назвою «Хаб медіамобільності» передбачає надання умов та усіх можливостей 20 студентам з різних областей України. Зазвичай ця програма триває 2 тижні. Але 17 сесія, мабуть, була особливою. До речі, організатори теж так говорять. Справа в тому, що це стажування було заплановано ще на 1 квітня, але умови карантину на той момент не дали нам всім зібратися у Києві. Ми були на зв’язку аж цілих 4 місяці, і ось нарешті це сталося.

Студенти з різних куточків України зібрались у Києві і мали можливість стажуватися у найвидатніших видавничих редакціях. Чесно кажучи, було дуже непросто знайти редакцію, у котрій тобі не відмовлять через умови карантину. Але мені вдалося. І я відразу потрапила до редакції видання «Український тиждень».

Звісно, прийшлося нелегко. Але це вартувало того. Я отримала нові знання, розібрала свої помилки, написала матеріали і отримала багацько нових знайомих. Такі можливості надихають на подальше навчання та самовдосконалення. Дозволяють віднайти себе. Мотивують писати, писати та ще раз писати».

 

 

10 липня 2020 року викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" Запорізької політехніки стали учасниками дебатів "Жіноче лідерство в Україні – це утопія чи реальність".  В результаті проведення дебатів була сформульована думка про те, що в Україні існує давня традиція жіночого лідерства і важливим є допомогти сучасним жінкам відчути та реалізовувати свій лідерський потенціал.

 

03 липня 2020 року в сквері Національного університету "Запорізька політехніка" у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся дебатний клуб "Конфлікт у житті підлітка: проблема чи можливість?". Дискусія виявилася корисною, оскільки вихід з конфліктних ситуацій – шлях до повноцінного спілкування людей в суспільстві.

 

02 липня 2020 року майбутні журналісти Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Моє життя як простір можливостей". Захід проводився у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020". 

Майже всі учасники заходу висловили думку про необхідність активного ставлення до подій власного життя, пошуку цілей, розуміння своїх бажань, а головне про наполегливе прагнення їх досягати і реалізовувати. 

 

19 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Гра як форма ненасильницького розв'язання конфліктних ситуацій".  Захід проводився у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

 

12 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Використання новітніх технологій в висвітленні діяльності шкільних служб порозуміння у соціальних мережах". Захід проводився у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

15-16 червня 2020 року у хабі "Платформа спільних дій" м. Запоріжжя у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Стратегії та напрямки блогерської діяльності". 

Найбільший інтерес аудиторії викликали теми вірусного контенту і треш-контенту, діяльності українських блогерів у соцмережах та функціонування журналістських YouTube-каналів.

 

9-10 червня 2020 року у хабі "Платформа спільних дій" м. Запоріжжя у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Жіноче лідерство" ("Мистецтво комунікації жінки-лідера"). Ініціатори проведення: ГО "Соціальна взаємодія", НУ "Запорізька політехніка".

Участь у тренінгу взяли дівчата, молоді жінки, студентки НУ "Запорізька політехніка", Класичного приватного університету, які мають бажання бути лідерками громадянського суспільства, прагнуть політичного чи професійного зростання.

 

ГО "Соціальна взаємодія", Національний університет "Запорізька політехніка" 5 червня 2020 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Доповідачі ознайомили з особливостями Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області. Основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення амбасадорками блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, благодійного ярмарку, конкурсу дитячого малюнку та ін.) будуть спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади. 

Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

#ГолосЖінкиМаєСилу

#WomenVoicesCount

#ФундаціяПравЛюдини

#HumanRightsFoundation

 

Розклад екзаменаційної сесії 2019/2020 навчального року для студентів спеціальності 061 "Журналістика" розташовано у розділі "Розклад занять та консультацій"

До уваги здобувачів вищої освіти, студентів спеціальності "Журналістика"

Шановні студенти спеціальності "Журналістика", під час карантину ми продовжуємо навчальний процес за допомогою дистанційних платформ Zoom, GoogleClassroom, Viber, Skype, Messenger, Facebook, Telegram, Moodle.

У розділі "Розклад занять та консультацій" надано інформацію стосовно організації та графіку роботи за навчальними дисциплінами на час продовження карантину. Рекомендуємо ознайомитися з наданою інформацією та відповідально поставитися до виконання планів навчальної роботи в умовах використання дистанційних технологій навчання!

Бажаємо Вам здоров'я та успіхів у навчанні!

9-10 квітня 2020 р. у Національному університеті "Запорізька політехніка" відбулася заочна ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі", яка була організована кафедрами журналістики, соціальної роботи та психології. У ній взяли участь 197 викладачів та студентів Національного університету "Запорізька політехніка", Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та ін. закладів вищої освіти.

 

12 березня 2020 року в ПНЗ "КРЦМтаШ" відбувся семінар щодо впровадження медіаосвіти в шкільний процес, на який було запрошено заступників директорів шкіл та педагогів-організаторів Комунарського району. Після вступного слова директора закладу М.В. Хвастика запрошені спікери провели тренінг "Основи медіаграмотності". Доц. Волинець Г.М. зупинилась на поняттях "інформація", "інформаційний шум", "інформаційне село"; визначила функції медіаграмотності; окреслила перспективи формування медіаосвітніх компетенцій для учнів середньої та старшої ланки. Доц. Островська Н.В. презентувала практичний кейс щодо роботи з інформацією, зокрема елементи фактчекінгових технологій.

 

05 березня 2020 року студенти спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Н.В. Островською завітали до бібліотеки, щоб наочно пересвідтичись в розмаїтті сучасної видавничої продукції. Гості познайомились з різними за призначенням, формою та художнім оформленням  виданнями, що якнайкраще демонструють особливості і специфіку кожного виду, а також дізнались, як ефективно користуватись бібліотечним електронним каталогом та електронною базою eLibraryUSA. Особливо захопливою виявилась екскурсія відділом рідкісних та цінних видань, де на наших гостей чекали кишенькові і мініатюрні книжки, старовинні фоліант "Фауст" Й.В. Гете, а також факсимільна Шевченкініана.

 

 

Члени ГО "Соціальна взаємодія", викладачі кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" доц. Пода О.Ю., проф. Погребна В.Л. та магістранти спеціальності "Журналістика" 25 лютого 2020 року взяли участь у роботі форуму "Жінки.Мир.Безпека", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". На форумі обговорювалися питання впровадження та моніторингу виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на національному та регіональному рівнях, впровадження політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони Запорізької області. До заходу долучились представники Міністерства соціальної політики України, Апарату Урядового уповноваженого з гендерної політики, органів обласної та місцевої влади, міжнародних і громадських організацій. 

 

Студенти спеціальності "Журналістика" засвоюють теоретичні знання, а також формують практичні навички. Однією з ефективних методик здобування досвіду є майстер-класи. Викладачі кафедри журналістики систематично проводять подібні заняття. Зокрема, 17 лютого 2020 року студенти 2 і 3 курсу відвідали тренінг із медіаграмотності, який провела доц. Г.М. Волинець. Учасники тренінгу обговорювали актуальні питання безпеки в інтернеті, а також механізми розповсюдження інформації в соцмережах.

 

26-27 січня 2020 року доцент кафедри журналістики Н.В. Островська стала учасницею Всеукраїнського науково-практичного семінару для вчителів, присвяченого Міжнародному Дню пам'яті жертв Голокосту, організованого Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума", Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м. Дніпро) спільно з  Міністерством освіти та науки України.

 

14 січня 2020 року доцент кафедри журналістики Н.В. Островська взяла участь у селекторі-PRO на тему: "Цифрова дитина", що відбувся в Запорізькій обласній раді.

 

9 грудня 2019 року на 3 курсі (СН-317) відбувся захист власних екологічних видань, на якому були присутні представники Екокоаліції Запоріжжя Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Наталя Ромашова.

 

5 грудня 2019 року було проведено фінальний круглий стіл Проекту з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019". Реалізація проекту здійснювалася за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Найактивніши блогери були нагороджені грамотами та подарунками.

2 грудня 2019 р. в м. Київ студенти Кравченко Крістіна (СН-318), Кавун Гана, Кулага Олена (СН-316), Тимченко Ілля, Карпенко Тетяна, Боровик Карина (СН-317) стали учасниками підсумкової конференції проекту "Посилення громадянського контролю ІІ", організованою Чеською громадською організацією "Асоціація з міжнародних питань" (АМО). Призові місця посіли: Боровик Карина (СН-317) - ІІ місце, Кулага Олена - ІІІ місце.

 

Апофеозом тижня журналістики в Національному університеті "Запорізька політехніка" став театралізований концерт студентів спеціальності "Журналістика". 27 листопада 2019 року в актовій залі університету – аншлаг! На сцені – "Розслідування ведуть "Бремен-інформ"" – новаторська версія німецького фольклору, адаптована під українські студентські реалії. Актори – студенти-журналісти і випускники спеціальності попередніх років. Автор креативної ідеї і режисер – доцент кафедри журналістики Ірина Тонкіх. Глядачі були в захваті від акторської майстерності, дотепних діалогів, пісень, танців, костюмів і декорацій!

 

19 листопада 2019 року в актовій залі НУ "Запорізька політехніка" відбулася урочиста церемонія нагородження переможців університетського етапу обласного конкурсу "Студент року - 2019". У номінації "Студент - журналіст року" перемогу здобула Василина Гав'як, студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика".

 

Протягом жовтня-листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" могли взяти участь у фотоконкурсі "Світ навколо нас". Було представлено декілька експозицій: "Урбаністичний пейзаж", "Портрет", "Макрофотографія", "Натюрморт" тощо. Комісія обрала найкращі роботи, переможці будуть нагороджені на концерті, присвяченому "Тижню журналістики".

 

7 листопада 2019 року до Дня української писемності та мови в НУ "Запорізька політехніка" був проведений міжуніверситетський круглий стіл "Культура вербальної презентації в Україні: історичні витоки, особливості, сучасні проблеми". У науковому диспуті взяли участь студенти спеціальності "Журналістика": Боровик Карина, Гав'як Василина, Кавун Ганна, Кравченко Крістіна, Сідомон Анастасія, Тимченко Ілля, Тристан Олена, Шишкіна Софія, Яковенко Вікторія, Матушанська Олександра. Молоді науковці продемонстрували не лише грунтовну обізнаність у темах доповідей, але й майстерне володіння українською мовою.

 

4-5 листопада викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" Національного університету "Запорізька політехніка" взяли участь в обговоренні гендерного профілю Запорізької області на UA: Запоріжжя, в межах навчального тренінгу для медійників із питань гендерно-чутливої та конфліктої журналістики за підтримки міжнародної організації "ООН-Жінки".

 

03 листопада студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика" разом із викладачами І.Ю.Тонкіх, С.А. Панченко, Н.В. Островською та Г.С. Скуртул відвідали Театр одного актора у м. Дніпро, де переглянули виставу "Непізнані".

 

02 листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" разом із викладачами І.Ю.Тонкіх та Г.С. Скуртул відвідали "Форум лідерів думок", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". Цей форум презентували як першу в Україні платформу взаємодії соціальних проектів, бізнесу та блогерів. На головній сцені виступили найбільш відомі та популярні українські блогери Яніна Соколова, Олексій Дурнєв та Роман Скрипін. Громадські організації презентували власні соціальні проекти, а в інших локаціях відбулись виступи на тему створення контенту і просування брендів у соціальних мережах.

 

24-25 жовтня 2019 року кафедра журналістики НУ "Запорізька політехніка" стала співорганізатором тренінгу з фактчеку та медіаграмотності, проведеного головним редактором проекту "БезБрехні" (ГО "Центр аналітики та розслідувань") Олександром Гороховським для запорізьких вишів у формі брейн-рингу. Збірна команда спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка" посіла 1 місце у змаганні.

 

7 жовтня 2019 року відбулася зустріч зі студентами 3 курсу спеціальності "Журналістика" з представниками Екокоаліції Запоріжжя Іриною Піроговою (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Олександром Костенком.

 

4 жовтня 2019 року для студентів 4 курсу спеціалізації "Інтернет-журналістика" магістрант спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка", керівник модераторів інтернет-порталу "Ukr. Net" Олексій Шарабура провів майстер-клас "Робота випускового редактора новинної редакції".

 

Яка місія журналіста під час конфліктів? Що таке медіація? Чому важлива збалансованість у подачі інформації? Ці та інші питання обговорювалися 26-27 вересня 2019 року на семінарі "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти" (м. Дніпро), у якому взяли участь викладачка кафедри журналістики Г.С. Скуртул і студентка 3 курсу О. Усата. Організатори заходу – Академія української преси за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Про юридичні й професійні обмеження в зоні конфлікту розповів польський військовий журналіст Пйотр Андрусєчко, багато практичних порад щодо дотримання журналістських стандартів дав Валерій Іванов (президент Академії української преси).

 

27 вересня 2019 року у стінах Національного університету "Запорізька політехніка" відбулася вистава "Коли ластівки повернуться додому", засновану на реальних життєвих історіях жінок-переселенок. Акторки Театральної студії "КУПЕ №5"/Theatric Studio "Сoupe #5" не залишили байдужими нікого!

 

25 вересня 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" Національного університету "Запорізька політехніка" відвідали національний заповідник, о.Хортиця та історико-культурний комплекс "Запорозька Січ", що відтворює образ козацької столиці й атмосферу часів козацтва. Тут зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорізьких козаків.

Студенти мали завдання із фотожурналістики, тому діставшись до місця призначення, група розділилася: кожен намагався зробити вдалі фотографії; вчилися як правильно фотографувати з різних ракурсів, у різних режимах тощо. Окрім основного завдання група робила світлини "для себе" – багато спільних фото.

Разом із викладачами кафедри, студенти гарно провели час, дізналися багато нового, а також зробили різноманітні цікаві знімки. Всі отримали великий заряд сил та позитивних емоцій, а спілкування в неформальній обстановці зблизило студентів.

 

11 вересня 2019 року в стінах Національного університету "Запорізька політехніка" відбулася зустріч з Миколою Томенко – народним депутатом ІV—VІІІ скликань та головою благодійної організації "Фонд "Рідна країна".

Микола Томенко презентував у Запоріжжі проект "7 чудес України: малі батьківщини великих українців".

Конкурс дозволить громадам розповісти про відомих людей в тих місцях, де вони народилися, виховувались, творили. Подання заявок на участь у конкурсі розпочинається у вересні 2019 року, після цього журі визначить 21 півфіналіста. На завершальному етапі українці шляхом голосування обиратимуть сім переможців.

Микола Томенко  впевнений, що ми разом здатні змінити нашу історію, а тому активно закликає усіх небайдужих українців взяти участь у новому проекті.

 

Гендер у дії

Доцентка кафедри журналістики Олена Пода підвищила рівень викладацької і журналістської майстерності на тренінгу "Права людини та гендерно обумовлене насильство: як коректно писати про жінок і дітей".

Захід проходив у Запорізькому національному університеті 20-21 червня 2019 року. Протягом двох днів під керівництвом тренерів – експерта з прав людини, доцента кафедри журналістики ЗНУ Павла Мірошниченка й психологині, супервізорки, медіаторки ГО "Взаємодія" Ірини Куратченко – журналісти, викладачі, громадські діячі із Запоріжжя, Бердянська, Токмака, Маріуполя, Дніпра, Миколаєва та інших міст України удосконалювали уміння й навички щодо вирішення проблем, пов'язаних із гендерно обумовленим насильством, а також практикою їх трансляції через засоби масової комунікації.

 

 

Студенти спеціальності "Журналістика" 1 червня у парку "Дубовий гай" долучились до проведення конкурсу малюнку на асфальті "Мирний квартал", присвяченого Дню захисту дітей.

 

 

28 травня 2019 року відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу "Найкраща студентська рецензія", організованого ГО "ФОРУМ-АРТ" спільно з ГО "Запорізьке театральне товариство". Студентка третього курсу спеціальності "Журналістика" Гав'як Василина посіла третє місце. Вітаємо переможців!

 

Доступна медіаграмотність або як навчити аудиторію розпізнавати фейкові новини: про це говорили 17 травня 2019 року студенти четвертого курсу спеціальності "Журналістика" з Миколою Колодяжним в межах проекту "Stop Fake.org". Нові перспективні ідеї почули від студентів О. Кошової та М. Дубровського.

 

24 квітня 2019 року, в рамках вивчення курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ", до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика"  завітала випускниця факультету соціальних наук, спортивна журналістка, ведуча програми "Спорт. Підсумки" на телеканалі "Алекс" Анна Клименко. Під час зустрічі майбутні журналісти дізналися, з чого варто починати спортивний репортаж, що таке "люфт" і "монеточка", а також чи повинен журналіст досконало знати правила ігрових видів спорту.

 

23 квітня 2019 року студенти факультету соціальних наук та юридичного факультету ЗНТУ провели благодійний весняний ярмарок "Твори добро". Отримані кошти будуть перераховані нужденним людям, які мають статус ВПО та проживають у м. Запоріжжя.

 

 

19 квітня 2019 року у стінах Запорізького національного технічного університету в межах Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019" відбулося блог-кафе, присвячене структурній організації блогу. Студенти мали можливість поговорити про особливості створення контенту для блогів, технічні аспекти роботи на платформі blogger.com.

 

16-17 квітня 2019 року у Запорізькому національному університеті проходив тренінг "Специфіка формування контенту блогів" в межах Програми відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019", активними учасниками якого стали студенти спеціальності "Журналістика". Тренер: Тонкіх Ірина (м. Запоріжжя). Проект здійснюється за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 

 

15 квітня 2019 року студентки третього курсу спеціальності "Журналістика" разом з кандидатом філологічних наук, доцентом Хітровою Т. В. брали участь у навчальному тренінгу організованому міжнародною організацією Жінки-ООН (UN Women Ukraine).

 

Про необхідність критично мислити, виявляти та маркувати фейки та маніпуляції йшлося на презентації ресурсу "StopFake", яку 15 квітня 2019 року для студентів другого курсу спеціальності "Журналістика" провів медіаексперт Микола Колодяжний.

 

12 квітня 2019 року в Києві відбувся семінар "Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу", у якому взяли участь викладачі кафедри журналістики (О.Ю. Пода, Н.В. Островська, Г.М. Волинець). Семінар був проведений у рамках проекту "Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ", який реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (АМО), за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Спікери – Олександр Гороховський (керівник проекту "БезБрехні"), Олекса Шалайський (редактор сайту "Наші гроші"), та Наталя Онисько (редактор сайту "Наші гроші. Львів") презентували цікаві й змістовні доповіді.

 

"Як не треба писати заголовки. Клікбейт та маніпуляції в заголовках інтернет-видань" – майстер-клас із такою назвою 10 квітня 2019 року провів майбутнім журналістам Олексій Шарабура, магістр спеціальності "Журналістика", керівник випускових редакторів інтернет-порталу "Ukr.net".

 

 

28-31 березня 2019 р. як переможець конкурсу фактчек-розслідувань Вікторія Грибко (СН-326) на запрошення головного редактора фактчекінгового проекту "БезБрехні" Олександра Гороховського пройшла стажування в Німеччині у видавництві TAZ. Під час стажування розглядали питання журналістських стандартів у німецьких медіа, цифрової безпеки персональних даних при пошуку інформації, роботи журналіста під час виборів, специфіки вісвітлення військових конфліктів.

 

23 березня 2019 року студентки 2 курсу спеціальності "Журналістика" Катерина Ліхачова, Вікторія Яковенко, Аліна Скрипка та Тетяна Карпенко взяли участь у воркошпі "One day radio school". Івент відбувся на базі запорізької веб-радіостанції "Radio Necessity". Учасники мали можливість отримати актуальний досвід із радіовиробництва, записати випуск новин і спробувати себе в ролі радіоведучих. Із нетерпінням чекаємо на нові "радіозустрічі".

 

"Наші гроші" в Запоріжжі! Олег Шемчук, журналіст-розслідувач, що спеціалізується на викритті корупційних схем у сфері державних закупівель, тендерної політики, неправомірної діяльності посадових осіб, провів інформативно-насичений тренінг для студентів-журналістів ЗНТУ. Говорили про:

- найгучніші корупційні викриття останніх тижнів в Україні;

-роботу з джерелами інформації, базами даних, відкритими реєстрами;

-логіку побудови журналістських розслідувань;

-правовий захист журналістів-розслідувачів.

Пишаємося нашими випускниками! Дякуємо за бажання ділитися досвідом та професійними навичками!

 

21-22 березня 2019 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у "Сьомій міжнародній науково-методичній конференції: сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку". Академія української преси за підтримки Аcademie Deutsche Welle та Міністерства освіти і науки України зібрала вчителів, викладачів, науковців та працівників мас-медіа, представників органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, щоб обговорити сучасні тенденції розвитку в галузі медіаосвіти та медіаграмотності. Г.М. Волинець, Н.В. Островська мали можливість долучитись до обміну досвідом із впровадження медіаграмотності в навчальний процес й удосконалення програми для тренерів із медіаграмотності.

 

З 1 січня 2019 року в Україні діє новий Закон "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Вперше законом гарантована державна підтримка популяризації трансплантації в Україні.

19 березня студенти спеціальності "Журналістика" ЗНТУ взяли участь у засіданні запорізького медіаклубу, де "з перших вуст" отримали надважливу інформацію щодо медичних, юридичних, етичних та релігійних проблем популяризації та висвітлення питань трансплантації в Україні.

 

Студенти та викладачі Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету взяли участь у дводенному тренінгу з розвитку компетентностей (спроможностей) організації (Capacity Building).

Тренінг відбувся 12-13 березня 2019 року в Запорізькому національному технічному університеті в рамках реалізації міжнародного проекту "Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу" за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

Експерт тренінгу – Голова Правління ГО "Фундація прав людини" Євген Фомін – навчив учасників основам проектної та блогерської діяльності, плануванню та організації командної роботи, написанню аргументованих звернень до органів влади. Підбиваючи підсумки тренінгу, усі його учасники висловилися щодо позитивних і негативних аспектів вироблених командами стратегій вирішення проблеми або пояснили причини їх відсутності.

 

ГО "Центр реформ, демократії та права", Запорізький національний технічний університет спільно з Фундацією прав людини 12 березня 2019 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2019". Доповідачі ознайомили з метою, завданнями і напрямами реалізації Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області.

Основні заходи проекту спрямовані на розширення можливостей жінок, інтерграцію їх у місцеві громади шляхом спільної творчої діяльності. Голова правління ГО "Фундація прав людини" Євген Фомін розповів про дієвість сучасних методів громадської активності, зокрема блогерства та засобів арт-терапії.

Запрошені гості круглого столу (представники оргнів місцевого самоврядування, судді, правозахисники, керівники громадських організацій) висвітлили особливості реалізації стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та кричущі проблеми ВПО в Запорізькій області. Адже саме на місцевому рівні вирішуються питання розселення, гуманітарної допомоги. працевлаштування, поновлення документів.

Особливу увагу акцентовано на неврегульованих моментах законодавства щодо внутрішньо переміщених осіб, проблемах процесуального розгляду справ ВПО, інтеграції в життя запорізької громади, реалізації виборчих прав на місцевих виборах та проблемі правовласності.

 

1-3 березня 2019 року викладачі кафедри журналістики Наталія Островська та Галина Волинець взяли участь у тренінгу з медіаграмотності, який провели представники Академії української преси (за підтримки Deutsche Welle Akademie – провідної організації Німеччини для розвитку міжнародних ЗМІ). Програма передбачає ознайомлення із сучасними методами проведення занять та тренінгів із медіаграмотності. Учасники програми отримали сертифікати.

 

 

20 лютого 2019 року студенти 3 курсу на практичному занятті з "Видавничої справи та редагування" разом з доцентом кафедри журналістики ЗНТУ Н.В. Островською мали чудову можливість унаочнити теоретичні знання з цього предмету. З допомогою гостинних бібліотекарів Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки "ожив" кожен рядочок великої класифікації видів видавничої продукції. Майбутні журналісти спробували прочитати книгу для незрячих, погортали сторінки віммельбухів та інших чудових видань для дітей, озвучили книгу за допомогою спеціального пристрою. Найбільше студентів вразили книги у відділі рідкісних і цінних видань. Мініатюрні книжки і фоліанти, факсимільні й репринтні видання переносять в іншу епоху.

 

18 лютого 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" прослухали лекцію О. Ольшанської "Фемінітиви: данина чи питома риса української мови?". Ця тема викликала жваву дискусію, студенти змогли висловити свої думки, поставити доповідачці гострі актуальні питання.

 

6 лютого 2019 року студенти 1-4 курсів спеціальності "Журналістика" взяли активну участь у тренінгу з креативного фактчекінгу, організованого проектом "БезБрехні" за підтримки Федерального міністерства закордоних справ Німеччини (через посольство Німеччини в Україні). Майбутні журналісти дізнавались, як перевіряти різні інформаційні продукти на точність і правдивість, проводили власні дослідження заяв і повідомлень, вчились встановлювати вердикти і працювати з деталями. Усі учасники отримали сертифікати, і головне – задоволення від навчання.

 

 

5 грудня 2018 року відбувся вже традиційний для цієї пори року концерт до тижня журналістики.

Мабуть, кожний хоч раз у житті дивився фільм "Службовий роман", а цього разу він втілився на концертній сцені актового залу ЗНТУ. "Службовий роман: медіахолдинг" – як вам така інтерпретація? Котрий рік поспіль підготовкою концерту займається доцент кафедри журналістики, Ірина Юріївна Тонкіх, і, безперечно, результат перевершує всі сподівання, а підтвердження цьому – вдячні оплески глядачів. Сподіваємося і надалі творчий колектив буде дивувати всіх оригінальними ідеями і неймовірним їх втіленням.

 

 

5 грудня 2018 року до студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" завітав відомий фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач відділу новітньої історії КЗ "Запорізький обласний краєзнавчий музей" ЗОР Лініков Володимир Анатолійович. Гість розповів про нюанси створення репортажної світлини, показав зразки вдалих робіт і фото із типовими помилками, поділився секретами успішної фотозйомки.

 

3 грудня 2018 року у студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" пройшла презентація та захист власних видань, присвячених важливій для нашого регіону екологічній проблематиці. На захист також завітала Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League), яка допомогала оцінювати видання та поділилася захопливими історіями про свій досвід еко-активізму. "Не жалітися, а діяти!" – закликала пані Ірина.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Постол Анастасія стала переможнецею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2018"! Вітаємо! Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

28 листопада 2018 року студенти спеціальності "Журналістика" відвідали одну із найбільших кондитерських фабрик України "АВК". За свої 27 років існування вона стала лідером національного кондитерського ринку та ввійшла в топ-100 світових компаній. Студентам випала можливість спостерігати за процесом в декулькох цехах та дізнатися усі таємниці виготовлення шоколадних цукерок.

 

22 листопада 2018 року відбувся майстре-клас від головного редактора  "Знамя труда" Наталії Турчиної "Верстка друкованих видань" для студентів 2 курсу спеціальності "Журналістика".

 

21 листопада 2018 року відбулася презентація посмертного видання книги "Вознесенська вежа" відомого українського журналіста, колишнього генерального директора Запорізької обласної телерадіокомпанії Анатолія Ставничого. Книгу презентували Ставнича Валентина Андріївна, а також журналісти – Оксана Гладій і Володимир Міклашевський.

 

19 листопада 2018 року журналіст інтернет-видання "Наші гроші. Запоріжжя" Олег Шемчук розповів студентам 2 курсу про особливості розслідувальної журналістики.

 

9 листопада 2018 року пройшов Вузівський конкурс студентських наукових робіт ЗНТУ 2018-2019.  У конкурсі прийняли участь студенти спеціальності "Журналістика": Цвітанська Юлія (СН-313м), Грибко Вікторія (СН-326),  Постол Анастасія (СН-314м), Шарабура Олексій (СНз-314м), Саприкіна Ксенія (СН-325), Андрієць Віталій (СН-314м), Погребна Олександра (СН-314м), Кондрахіна Юлія (СНз-313м), Чертанова Надія (СНз-316).

Переможцями першого етапу стали:

Андрієць Віталій СН-314м "Військове радіо "АРМІЯ FM" у дискурсі інформаційної війни в Україні (І місце).

Постол Анастасія СН-314м "Особливості контенту інформаційно-розважального інтернет видання для молоді" (ІІ місце).

Грибко Вікторія СН-326 "Екстремальна журналістика в умовах російської збройної агресії проти України (на прикладі репортажів Євгенії Цвітанської" (ІІІ місце)

Саприкіна Ксенія СН-325 "Прояви консюмеризму в телепередачі "Орёл и решка. Шопинг" (ІІІ місце).

 

 

 

7 листопада 2018 року у стінах Запорізького національного технічного унівреситету відбулася XV Міжвишівська наукова конференція "Мовна комунікація у світовому просторі". Цей захід був організований кафедрою українознавства та ЗМП до дня української писемності та мови, в якому взяли участь студенти 1-6 курсів різних спеціальностей. Серед активних учасників – і студенти спеціальності "Журналістика": Юлія Андрющенко, Ганна Кавун, Олександра Кошова, Яна Курган, Катерина Ліхачова, Вероніка Сировешкіна, Артем Скудін, Юлія Якімцова та інщі.

22 жовтня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали до Запорізької обласної наукової бібліотеки, де відбулася презентація книги американської письменниці Беа Джонсон "Дім – нуль відходів" і майстер-класс "Життя в стилі Zero Waste" від Любові Грибової, еко-активістки руху Zero Waste в Україні, і в Запоріжжі зокрема. Zero Waste – це філософський рух організації життя та домогосподарства, який максимально наближений до безпечної для навколишнього середовища та ефективного багаторазового використання усіх ресурсів.

Під час презентації книги активістка розповіла про принципи дбайливого ставлення до природи, слідуючи правилам 5С:

1. Refuse Скажи "НІ"

2. Reduse Скорочуй

3. Reuse Скористайся повторно

4. Recycle Сортуй

5. Rot Сумлінно компостуй

 

19 жовтня 2018 року студенти третього курсу груп СН-316, 326 спеціальності "Журналістика" відвідали заповідник "Запорозька Січ" із метою проведення фотосесії за темою "Фотокомпозиція".

16 жовтня 2018 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках відзначення Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності доцент кафедри журналістики ЗНТУ Наталія Василівна Островська провела тренінг з фактчекінгу (fact checking – перевірка фактів спрямована на виявлення невідповідностей між наявними фактами та навколишньою дійсністю). Розглянуті питання: Чому фактчекінг є необхідним не тільки для журналістів? Чи варто вірити всім повідомленням ЗМІ? Як і навіщо перевіряти інформацію від публічних осіб?

 

Зважаючи на стан довкілля предмет "Екологічна проблематика ЗМІ" є не менш важливим, аніж інші науки. Проте, окрім вивчення проблем та методів подалання з теоретичного аспекту, важливо отримувати інформацію від людей, у яких є досвід роботи у цій сфері. 24 вересня до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Олеся Крамаренко (Громадська організація "Дзига"). Вони розповіли не тільки про екологічні проблеми нашого Запоріжжя, а й поділилися маленькими перемогами.

 

 

2 жовтня студенти 2,4, та 6 курсів спеціальності "Журналістика" взяли участь у практикумі членів Комісії з журналістьскої етики. До майбутніх журналістів завітали Олексій Погорелов, директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси, Сергій Гузь, журналіст, член Комісії з журналістської етики, Сюзанна Мнацаканян, керівник проекту "Свобода медіа в Україні" Ради Європи, Єлизавета Кузьменко, представник Громадського радіо.

 

Доцент кафедри журналістики Наталія Василівна Островська у складі журі XV Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності" (Дніпро, 27-29 вересня, 2018 року)

 

ЗНТУ вже в четвертий раз приймає у своїх стінах відомого українського журналіста – Андрія Куликова, редактора, теле- і радіоведучого, голову комісії з питань журналістської етики. Зустріч, яка відбулася 27 вересня 2018 року у Запорізькому національному технічному університеті, була пов'язана насамперед з його творчою і професійною діяльністю. Андрій Куликов ділився власним досвідом з майбутніми журналістами – студентами відповідної спеціальності, підкріплюючи розповідь випадками із свого життя.

 

Магістри спеціальності "Журналістика" Шаповал Лідія, Коршунова Руслана на семінарі "Правові основи для інтернет ЗМІ". (ГО "Платформа прав людини", Дніпро,  27 вересня)

 

Завідувач кафедри журналістики Вікторія Леонідівна Погребна взяла участь у програмі Trainings to Trainers, яку здійснює Interlink Academy (Гамбург, Німеччина) спільно із кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету. Програма передбачає ознайомлення із сучасними методами проведення занять та тренінгів із застосуванням технологій переконання та проведення цільових панельних дискусій. Учасники програми отримають сертифікати міжнародного рівня, ліцензовані Урядом Федеративної Республіки Німеччини.

 

18 вересня були проведені інтерактивні заняття з дисциплін "Культурна проблематика ЗМІ" та "Сучасна українська публіцистика" зі студентами 4 курсу спеціальності "Журналістика" на території національного історико-культурного комплексу "Запорозька Січ" та музею історії запорізького козацтва на о. Хортиця з метою створення матеріалів з національно-культурної проблематики.

 

 

16 вересня студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали тренінг "Зовнішня комунікація: кібербезпека для політичних партій та громадських діячів" (Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека), де мали змогу дізнатися:

-чому тема кібербезпеки актуальна для політиків та громадських діячів;

-шляхи та причини зараження чи злому;

-як захиститися?

 

14-15 вересня студенти другого курсу спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною взяли участь у семінарі "Як писати про медичну і освітню реформи", організованому #U-LEAD WITH EUROPE.

20-21 квітня кафедра журналістика ЗНТУ стала співорганізаторами І етапу міжрегіонального навчального семінару "Фактчек" як інструмент протидії маніпуляції та фейка. Методика впровадження в навчання проведеного керівником проекту "Без Брехні" Олесандром Гороховським, автором першого в Україні практичного посібника "Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи", за участі куратора Валентини Люлі. 

Організатори: Асоціація міжнародних справ (АМО, Чехія), Міністерство закордоних справ республіки Чехія, перший український фактчек-портал "Без Брехні".

Суть фактчеку полягає у документальній перевірці фактів у риториці публічних політиків. При цьому журналіст є єкспертом, а це, відповідно, вимагає від нього великої міри відповідальності, широкого світогляду та володіння досконалими техніками перевірки інформації.

 

У рамках вивчення курсу "Радіовиробництво" 13 квітня 2018 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали радіостанцію "Великий Луг". Екскурсія почалася з "операторської" та "монтажної" студій. Студенти побачили , де проходить запис та монтаж радіопрограм, дізналися про особливості роботи радіоведучого та звукорежисера в прямому ефірі. Директор радіостанції Наталя Агаркова підтримала ініциативу майбутніх медійників спробувати себе у ролі радіожурналістів і запросила всіх бажаючих на виробничу практику.

 

 

Магістри спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною відвідали тренінг "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти", який проходив 20-21 березня. На тренінгу обговорювалися такі питання: Яка місія журналіста під час конфліктів та як він впливає на їх перебіг і розвиток? Що таке медіація, журналістика відданості та пропаганда? Як патріотизм поєднується із професіоналізмом?

 

Студенти спеціальності "Журналістика" вивчають основи медіаграмотності в рамках курсу, розробленого Пенсильванським університетом.

 

 

В Олімпійському домі відбулася церемонія нагородження лауреатів XVII Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів "Україна олімпійська" та ХІ Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії. Ганна Віталіївна Клименко, наша випускниця 2014 року, на сьогодні журналістка і ведуча програми "Спорт. Підсумки" телерадіокомпанії "Алекс", стала лауреатом в номінації "Дебют в спортивній журналістиці". Вітаємо і пишаємося!

 

Вітаємо магістрів спеціальності "Журналістика" з успішним захистом магістерських робіт! Бажаємо професійного зростання й успішного втілення теоретичних знань на практиці.

 

6-8 грудня 2017 року у Запорізькому національному технічному університеті працювала експертна комісія МОН України. Голова експертної комісії — завідувач кафедри журналістики Тернопільського національного університету ім. Володимира Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Н.М. Поплавська. Член експертної комісії — завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, доктор філологічних наук, професор О.Г. Ткаченко.

На підставі аналізу поданих на акредитацію матеріалів і результатів акредитаційної експертизи комісія зробила висновок про можливість акредитації за освітньо-професійною програмою "Журналістика" спеціальності 061 "Журналістика" Запорізького національного технічного університету за другим (магістерским) рівнем. 

 

29 листопада 2017 року відбувся концерт "Античність. Десята муза" присвячений "Тижню журналістики". Організатором заходу стала к.ф.н., доцент кафедри журналістики І.Ю. Тонкіх. У концерті взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика". Перед початком свята відбулося нагородження найактивніших студентів. Відзначали за акторську майстерність, успіхи у навчанні та участь у наукових конференціях і фотоконкурсі.

 

29 листопада 2017 року студенти третього курсу відвідали презентацію книги "Історія на шпангоутах". Автор-укладач-видання — кандидат історичних наук, завідувач відділу охорони пам'ятників історії та архітекутри Національного заповідника "Хортиця" Дмитро Кабалія цікаво розповів про історію дослідження та реставрації двох кораблів, які волею долі були знайденні поблизу о. Хортиця під час підводних експедицій: дубель-шлюпка та байдак.

 

 

14 листопада 2017 року до студентів груп СН-316, СН-326 завітав журналіст, громадський діяч, директор благодійного фонду "Impulse.UA" Микола Колодяжний з майстер-классом "Медіасупровід події".

 

8 листопада 2017 року о 13-й годині у приміщенні Запорізького національного технічного університету відбулось пленарне засідання XIV Міжвишівської наукової-практичної конференції "НАУКА, ТЕХНІКА, КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО: ДОСЯГНЕННЯ В УКРАЇНІ, ПОШУКИ І ПЕРСПЕКТИВИ, ВИДАТНІ ПОСТАТІ", яка була присвячена Дню української мови та писемності. Були пристуні студенти, аспіранти та магістри Запорізького національного технічного університету , Запорізького національного університету, Запорізького національного медичного університету, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, а також із вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Дніпропетровська, і навіть із польского університету ім. Адама Міцкевича. На конференції було представлено кращі студентські наукові роботи. Загалом, конференція проходила протягом трьох днів. Найбільша кількість учасників  - це студенти гуманітарного факультету та факультету соціальних наук: у різних секціях із доповідями виступили понад 30 студентів спеціальності "Журналістика". Виступи наших студентів - Кавун Ганни, Гав'як Василини, Саприкіної Ксенії, Чупис Марини, Боровик Карини, - були відзначені грамотами як найкращі наукові доповіді. Длякожного з учаників та гостей цьогорічна конференція запам'яталася приємним, змістовим спілкуванням у доброзичливій та невимушеній атмосфері.

 

27-29 жовтня  студенти спеціальності "Журналістика" стали активними учасниками маштабності культурної події осені - Запорізької книжкової толоки - 2017

 

25 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" відвідали Запорізький академічний театр молоді. До уваги глядачів було представлено виставу "Тато в павутинні". Феєричний сюжет, досконала акторська гра, несподіваний фінал справили незабутнє враження й створили піднесений настрій.

 

20 жовтня 2017 роу викладачі кафедри журналістики ЗНТУ відвідали мультимедійну виставку "Світовий Конгрес Українців: вчора, сьогодні, завтра", що вперше проходила в Запоріжжі з нагоди 50-ліття СКУ.

 

17 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" разом із викладачами доц. Н.В. Островською та доц. Г.М.Волинець  відвідали презентацію книги "За слова відповідають" Валерія Калниша. Автор має великий досвід роботи як у запорізьких, так і всеукраїнських ЗМІ. У книзі зібрані інтерв'ю з відомими українськими журналістами. Як зазначає Валерій, головна ідея всіх цих розмов полягає в тому, щоб закріпити для читата, для журналістів-початківців той досвід та правила, які без перебільшення можна назвати журналістськими стандартами.

 

15 жовтня 2017 року студентки другого курсу Вікторія Грибко й Олена Кулага побували на відкритті дитячого театру "Свія", який знаходиться за адресою вул. Козача, 7-А. При вході всіх зустрічали діти-актори, які запрошували до участі в конкурсах. На заході панувала невимушена атмосфера, можна було попити кави, поїсти тістечка, отримати купу позитивних емоцій, навчитися жонглювати; усе це дійство супроводжувала приємна музика. А гра маленьких акторів не залишила байдужим жодного глядача.

 

12 жовтня 2017 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції " Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика, методологія медіадосліджень", яка проходила в межах інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень - спільного проекту ЗНУ і Міжнародної ради досліджень і обмінів.(IREX).

 

19 вересня 2017 року в стінах ЗНТУ відбулася зустріч із журналісткою, кінорежисером Альоною Романовою. Нещодавно вона закінчила роботу над романом-есе "Асорті кіноварного вітру" і вже встигла презентувати її у восьми містах України.  Дев'ятим стало Запоріжжя - рідний край авторки.

 

18 версеня 2017 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали історико-культурний комплекс "Запорізька Січ". Студенти мали змогу зробити фотографії для дисципліни "Фотожурналістика" та побачити музейний комплекс, присвячений історії запорізького козацтва.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Валерія Мельниченко отримала сертифікат на стипендію міського голови м. Запоріжжя за успішне навчання та активну громадську діяльність.

 

Студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" успішно захистили кваліфікаційні роботи бакалаврів. На захисті було представлено багато цікавих проектів майбутніх журналістів.

 

Студент І курсу спеціальності «Журналістика» посів І місце на відкритому чемпіонаті Запорізької області з Українського рукопашу «Спас», присвяченого дню народження Т.Г. Шевченка та І місце на чемпіонаті України з Українського рукопашу «Спас» серед дорослих, юніорів, юнаків.

 

18 березня студенти першого та другого курсів спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках музичної програми «TRIBUTE SWOW» на каналі ТВ-5. Ведучим програми був Павло Шилько – відомий теле- та радіоведучий, продюсер музичної премії "YUNA".

 

19 березня у нашому місті вперше стартував конкурс «Найкраща студентська рецензія». Ініціатором цього заходу виступила громадська організація «Запорізьке театральне товариство» на чолі з Н.В.Петренко. Координатор змагань Наталія Ігнатьєва супроводжувала учасників на всіх етапах конкурсу. У рамках змагань студенти-журналісти, що подали заявку на участь, отримали безкоштовні квитки на виставу в одному із запорізьких театрів, що пропонувалися організаторами, на вибір. Спектаклі, що були запропоновані, беруть участь у фестивалі-конкурсі «Січеславна». Свою рецензію учасники могли надіслати до 23 березня. Активну участь взяли студенти спеціальності «Журналістика» Катерина Галунова, Лілія Кириленко, Олександра Кошова, Діана Макарова, Дар’я Пузир. Результати оголосили 27 березня, а урочисте нагородження в редакції газети «Запорізька правда» відбулося 30 березня, де були присутні усі члени журі. У складі журі, окрім Н.Петренко та Н.Ігнатьєвої, були журналісти двох міських газет. Тож, після оголошення підсумків конкурсу (і переможців) учасники могли отримати професійну критику щодо своїх робіт. Друге місце у цьому конкурсі посіла студентка другого курсу Пузир Дар’я за рецензію на спектакль «Кайдашева сім’я», постановка якого відбувалася у театрі ім. Магара. У подарунок переможцям були презентовані дипломи від організації «Запорізьке театральне товариство», книги Валерія Гайдабури «А що тато робить в театрі?» і невеличкі презенти від газети «МИГ».

 

За результатами Всеукраїнського конкурсу, який щорічно проводить Асоціація спортивних журналістів України, були нагороджені переможці у 27 номінаціях. За підсумком 2016-го року в п’яти з них перемогли представники запорізьких ЗМІ. Студентка 5 курсу спеціальності «Журналістика» Юлія Пасько здобула перемогу в номінації «Молода гвардія. Надія АСЖУ» як кращий молодий спортивний журналіст України.

 

28 березня 2016 року студенти-магістранти факультету соціальних наук ЗНТУ спеціальності «Журналістика» разом з викладачами: доц. О.Ю. Подою та проф. В.Л. Погребною взяли участь в Ґендерному Форумі – 2017 «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». Організатори форуму: 3апорізький національний університет, Департамент соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, Ґендерний ресурсний центр.

 

17 березня 2017 року для студентів спеціальності "Журналістика" ЗНТУ відбувся семінар-тренінг "Практика фактчек в Україні - можливості та перспективи". Суть фактчеку полягає у документальній перевірці фактів у риториці публічних політиків. При цьому журналіст є експертом, а це, відповідно, вимагає від нього великої міри відповідальності, широкого світогляду та володіння досконалими техніками перевірки інформації. Автор тренінгу Олександр Гороховський, що є головним редактором сайту FactChek,  розповідає, що фактчекінг майже рік вже існує в Україні. За цей час журналісти проекту перевірили 370 висловлювань політиків, з них 237 отримали вердикт "брехня". На сьогодні фактчекери діляться досвідом з регіональними журналістами, завдяки чому життя наших журналістів і політиків стане ще яскравішим.

 

28 лютого 2017 року відбулась зустріч студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" із прес-секретарем патрульної служби Запоріжжя Юлією Шеймуховою, яка розповіла про особливості роботи прес-секретаря державної установи.

 

25 січня 2017 року в актовій залі ЗНТУ магістри спеціальності "Журналістика" отримали дипломи.

 

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315 і СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" і "Винеgreat".

 

Студент І курсу спеціальності "Журналістика" Вадим Шепель отримав ІІ місце у змаганнях за Кубок України з українського рукопашу "Спас", присвяченого пам'яті Н.І. Махна.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Шуміліна отримала І місце у вузівському конкурсі на кращу студентську наукову роботу (секція "Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

19 грудня 2016 року на Вченій раді університету Бєліков С.Б. (ректор ЗНТУ) вручив грамоту Альбіновській Світлані, студентці факультету соціальних наук, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" за активну участь у ХІІ конференції "Терміни в науковій комунікації", присвяченій Дню української писемності та мови.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулись зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "Zabor" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіапросторі та студентів 1 та 2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект - перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ. Варто зазначити, що він став і досить вдалим. Приємний дизайн, оригінальне наповнення та актуальність піднятих на обговорення проблем варті того, аби журнал побачили якомога більше читачів.

 

Студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика" Медведєва Ганна стала переможницею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2016"! Вітаємо! Бжаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

15 листопада відбулась зстріч студентів 2 курсу з журналістом, громадським діячем Миколою Колодяжним, який розказав про різні напрямки роботи журналіста.

 

8 листопада у Запорізькому національному технічному університеті відбулося відкриття ХІІІ Міжвузівської наукової конференції студентів, мігістрантів, аспірантів, викладачів "Терміни в науковій комунікації". Конференція тривала з 8 по 10 листопада. Цього року у заході взяли участь 9 українських університетів. На конференції виступали і студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Волинець Галини Миколаївни. "Проторемінологія журналістики: зародження професійної мови" - Шиманська Ганна, СН-324; "Квазітермін у рекламному повідомленні" - Пузир Дар'я, СН-325; "Терміни і професіоналізми в роботі журналіста" - Альбіновська Світлана, СН-325.

 

У рамках практичного заняття із дисципліни "Фотожурналістика" студенти третього курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результати їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І звичайно ж, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

 

18 жовтня об 11.00 у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студенів Запорізького національного технічного університету, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки - "просушування" (фото на прищіпках) - символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлизавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиціїх. Виставка триватиме до середини листопада.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первісного ладу до нових часів. Екскурсовод  розповів про історію створення закладу, повідав про цікаві артефакти. Найбільше враження на відвідувачів справив зал, де представлені експонати, присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

20 вересня відбулася відкрита лекція з дисципліни "Медіараво" за участі кандидата юридичних наук Юрія Крамаренка, генерального директора ТОВ "Діалог-Консалтинг".

 

17 вересня студенти 2 курсу відвідали семінар "Як писати, щоб не ображати? Захист честі, гідності і ділової репутації", організований ТОВ "Діалог-Консалтинг" в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

 

 

26 квітня у залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас з рофарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

7 квітня 2016 року в ЗНТУ відбулася зустріч-семінар «Як бути успішним в регіональній журналістиці. Соціальний капітал». Гостями семінару стали Дмитро Іванов, член Національної спілки журналістів України, президент ГО "Всеукраїнська асоціація випускників UMESchool", президент ГО "Ассоціація журналістів України "АЖУР", прес-секретар ЗОСППР "Потенціал", прес-секретар нардепів П.М. Ваната та А.В. Романовського, рекордсмен Книги Рекордів України та Аліна Переверзєва – у минулому журналіст телеканалів «Алекс» та «МТМ», автор та ведуча телепрограм. Під час зустрічі студенти поспілкувалися з Дмитром Івановим та виокремили деякі правила щодо пошуку та обробки інформації, дізналися про специфіку роботи регіональних ЗМІ, тенденції розвитку запорізьких телеканалів. Аліна Переверзєва розповіла про власний досвід роботи в ЗМІ, про те, як залучити аудиторію до своєї інформації.

 

 

7 квітня 2016 року відбулася зустріч студентів-журналістів 4 курсу ЗНТУ з керівником проектів благодійного фонду «Щаслива дитина» М. Колодяжним. Під час заходу обговорювалась діяльність фонду в інформаційному середовищі, а також можливості самореалізації журналіста в благодійній організації.

 

28 березня 2016 року д.ф.н., професор Погребна В.Л., к.ф.н, доц. Пода О.Ю. та студенти групи ГП-412 спеціальності "Журналістика" Лодба Є.Ю., Семивол В.В. взяли участь у роботі "Ґендерного форуму - 2016" на тему: "Забезперчення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні"

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент  5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М.  посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

12 грудня студенти 2 і 3 курсу відвідали тренінг "Криміналістика і журналістика. Практика і стратегія журналістського розслідування", організований ТОВ "Діалог-Колсалтінг" в обласній бібліотеці ім. Горького.

 

 

 

   Завідувач кафедри журналістики ЗНТУ В.Л. Погребна разом із викладачами і студентами 4 курсу відвідали тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування». Під час тренінгу обговорювались такі питання:  світова практика ООН щодо вирішення проблем насильства над жінками під час військового конфлікту,  коректні та дієві принципи реагування журналістів.

 

 

 

   У фіналі турніру КВК на Кубок ректора ЗНТУ команда ГПФ «Жіноча збірна» отримала бронзу.

 

 

 

   Студенти ГПФ спеціальності «Журналістика» О. Чернявський та А. Медведєва нагороджені грамотами за активну участь та допомогу у проведенні святкування "Міжнародного дня волонтера - 2015" та вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області. До того ж, О.Чернявський отримав Подяку від Голови обласної державної адміністації за вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону.

 

 

 

   Члени команди ЗНТУ із фанк-аеробіки, студентки спеціальності "Журналістика", А. Постол і А. Григлянова взяли участь у змаганнях у Львові. У 2014 році команда посіла 3 місце на Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» створили власну команду КВК «Шпілі-Вілі» та взяли учать у грі.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках телепроекту «Квартирник» на каналі  ЗНТРК ТВ-5.

 

 

 

   У Запоріжжі пройшов фестиваль аматорського відео «Я ZA».  Студенти першого курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» Рафаель Байрамов, Вячеслав Мельник і Борис Цивірко  представили ролик «Запорожье-это Я», у якому демонструється єдність російсько- та україномовного населення. Учасники посіли перше місце у номінації «Короткометражний ролик» і перемогли у першому турі. 

 

 

   У Всеукраїнській науковій конференції “Запорожжя в гуманітарному дискурсі” взяли участь студенти ГПФ спеціальності "Журналістика": Акімова С., Воробйова А. , Нагаєнко Н., Пода Ю., Холод С., Шемчук О. Конференція відбулась 8-9 жовтня 2015 р. у Запорізькому національному університеті.

 

 

 

У міжрегіональній конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», що відбулась 14–15 травня у Бердянському державному педагогічному університеті, взяли участь викладачі кафедри "Журналістики" ЗНТУ та студенти нашої спеціальності. За результатами їх виступів опубліковані тези.

 

 

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів з відомими українськими телеведучими, кореспондентами та репортерами. Вже двічі проводилась прес-конференція із журналістом Андрієм Куліковим.

 

Файл: 

До уваги здобувачів вищої освіти, студентів спеціальності "Журналістика"

Шановні студенти спеціальності "Журналістика", під час карантину ми продовжуємо навчальний процес за допомогою дистанційних платформ Zoom, GoogleClassroom, Viber, Skype, Messenger, Facebook, Telegram, Moodle.

У розділі "Розклад занять та консультацій" надано інформацію стосовно організації та графіку роботи за навчальними дисциплінами на час продовження карантину. Рекомендуємо ознайомитися з наданою інформацією та відповідально поставитися до виконання планів навчальної роботи в умовах використання дистанційних технологій навчання!

Бажаємо Вам здоров'я та успіхів у навчані!

 

Графік консультацій викладачів на 2020-2021 рр.

П.І.П. викладача понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота
Хітрова Т.В.     15:00-17:00   11:00-13:00 метод. день
Островська Н.В.

 

10:00-13:00   10:00-13:00   метод. день
Панченко С.А.   10:00-13:00   10:00-13:00   метод. день
Погребна В.Л.   12:00-15:00   12:00-15:00   метод. день
Пода О.Ю.   10:00-13:00     10:00-13:00 метод. день
Скуртул Г.С. 10:00-13:00 10:00-13:00       метод. день
Тонкіх І.Ю.     11:00-13:00 11:00-13:00   метод. день
Єськова К.В. 10:00-13:00 11:30-15:30       метод. день
Волинець Г.М.   10:00-14:30   11:30-13:00   метод день

Розклад двінків

Пара Початок Кінець
I 8:30 9:50
II 10:05 11:25
III 11:55 13:15
IV 13:25 14:45
V 14:55 16:15
VI 16:45 18:05
VII 18:15 19:35
VIII 19:45 21:05

Розклад занять

Останню версію розкладу занять  2019-2020 рр. можна завантажити за посиланням нижче:

 

Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією: 2 доктори філологічних наук, професори (з них у штаті − проф. Погребна В.Л.); 9 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Клименко Н.О., Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старші викладачі Островська Н.В., Скуртул Г.М.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург»,  та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ФІЛІЯ ПАТ НСТУ  «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Волинець Галина Миколаївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Островська Наталія Василівна к.н. із соц. ком. доцент кафедри журналістики
Панченко Світлана Анатоліївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Погребна Вікторія Леонідівна д.ф.н., професор завідувач кафедри журналістики
Пода Олена Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Скуртул Ганна Сергіївна к.ф.н. доцент кафедри журналістики
Тонкіх Ірина Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Хітрова Тетяна Володимирівна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Єськова Катерина Вікторівна ст. викладач викладач кафедри журналістики

 

Кафедра журналістики готує:

 

Бакалавр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "фотокореспондент, відповідальний секретар редакції, фахівець з інтерв'ювання ЗМІ, радіо-, теле- та інші ведучі ".
Магістр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "магістр з журналістики, журналіст, редактор, викладач університетів та вищих навчальних закладів")

Список основних навчально-методичних робіт кафедри журналістики за останні 5 років:

 
2016 рік
 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 c.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Медіаправо” для студентів ІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 38 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Морфологія) для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: Г. М. Волинець. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 46 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіакритика» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 6. Навчальний посібник з дисципліни «Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті» для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: І. Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 58 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Методологія дослідження соціальних комунікацій» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: О. Ю. Пода – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 8. Ознайомча, навчальна, виробнича, асистентська практика. Методичні рекомендації для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С. А. Панченко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 22 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія літератури» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / К. В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 62 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 40 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Міжнародна журналістика» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Т.В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 12. Тексти лекцій з дисципліни «Теорії масової поведінки» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Н.О.Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 102 с.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Система організаційної роботи прес-служби та перс-секретаря" для студентів ІІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 "Журналістика" / Укл :Н.В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 32 с.
 14. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Телевиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності 061 – Журналістика / Укл. : К. В. Єськова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 62 с.

 

2017 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Телевиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: К.В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 62 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спортивна проблематика в ЗМІ» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 30 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Синтаксис простого ускладненого речення) для студентів ІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 38 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Українська література"  для студентів денної та заочної форм навчання, спеціальності: 061 "Журналістика" / Укл : С.А. Панченко.– Запоріжжя : ЗНТУ, 2017.– 58 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Газетно-журнальне виробництво" для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика / Укл. : К.В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017.– 38 с.

2018 рік

 1.   Пода О.Ю. Соціологія масової комунікації для студентів денної і заочної форми навчання  спеціальності  6.030301 – «Журналістика» / Укл. О. Ю. Пода. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 2. Тонкіх І.Ю. "Історія української культури" для студентів денної і заочної форми навчання  спеціальності  051 – «Економіка» / Укл. І. Ю. Тонкіх. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 30 с.
 3. Хітрова Т.В. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Газетно-журнальний менеджмент» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Т.В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 42 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Прикладні  соціально-комунікаційні технології. Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / укл. : Н. В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 46 с.
 5. Скуртул Г.С. Агенційна журналістика: Навчально-методичний посібник / Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 122 с.
 6. Волинець Г.М. Українська мова у професійному спілкуванні: Навчально-методичний посібник / Г.М. Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 132 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 34 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті» для студентів ІІІ курсу денної форми навчання,  спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 9. Методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни «Медіаправо» для студентів ІІ курсу денної та заочної форми навчання спеціальності   061 «Журналістика» / Укл. Н.В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література ХХ-ХХІ ст.» для студентів 2-3 курсів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 74 с.
 11. Тексти лекцій з дисципліни «Культурна проблематика ЗМІ» (частина І) для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: Ю. Г. Полєжаєв, К. В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 78 с.
 12. Тексти лекцій з дисципліни «Культурна проблематика ЗМІ» (частинв ІІ) для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: Ю. Г. Полєжаєв, К. В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 90 с.                                         

2019 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Радіовиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г. С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 38 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Методика викладання фахових дисциплін» для студентів-магістрантів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 50 с.
 3. Тексти лекцій з дисципліни «Українська мова у професійному спілкуванні» (синтаксис і пунктуація) для студентів ІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 126 с.
 4. Методичні вказівки до написання курсових, кваліфікаційних робіт бакалаврів і магістерських робіт для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 "Журналістика"/ Укл.:С.А. Панченко.– Запоріжжя, ЗНТУ, 2019.– 46 с.
 5. Хітрова Т.В. Історія зарубіжної журналістики : навчально-методичний посібник для студентів ІІІ курсу спеціальності 061 – "Журналістика" / Т.В. Хітрова.– Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 145 с. 

2020 рік

 1. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Інформаційна політика і безпека" для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: В.Л. Погребна. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 66 с.
 2. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Історія зарубіжної журналістики" для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: Т.В, Хітрова. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 66 с.

Методички

Методика та організація наукових досліджень

Історія зарубіжної журналістики

Українська мова у професійному спілкуванні

Фотожурналістика

Екологічна проблематика в ЗМІ

Комунікаційні технології

Медіакритика

Психологія мас

Соціально-політична проблематика в ЗМІ

Сучасна українська публіцистика

Психологія журналістської творчості

Спецкурс за вибором. Типологія друкованих ЗМІ.

Авторське редагування

Система організації прес-служби і прес-секретаря

Газетно-журнальне виробництво

Медіаправо

Вступ до спеціальності. Технічні засобі виробництва

Практикум з фаху. Газетна журналістика

Історія української журналістики

Теорія журналістики

Теорія та історія журналістики

Інформаційна політика та безпека

Історія української культури

Теорія літератури

Теорія і методика журналістської творчості

Авторське право

Спецкурс. Гендер і друковані ЗМІ

Теорія та історія соціальних комунікацій

Українське журналістикознавство

Риторика

Теорія масової інформації

Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті

«Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Організація роботи віртуальної редакції

Економічна проблематика ЗМІ

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальний менеджмент

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальні жанри

Українська література

Теорія масової комунікації

Зарубіжна література

Радіовиробництво

Телевиробництво

Методика викладання фахових дисциплін

Прикладні соціально-комунікаційні технології

Соціальна інформація

Теорія та історія видавничої справи та редагування

Практична стилістика

Спортивна проблематика в ЗМІ

Практикум з фаху телевізійний менеджмент

Міжнародна журналістика

Агенційна журналістика

Журналістська етика

Основи наукових досліджень

Документознавство та архівознавство

Реклама і звязки з громадкістю

Журналістське розслідування

 

16 жовтня 2020 року викладач І.Ю. Тонкіх провела виїзне практичне заняття зі спецкурсу "Інтернет-журналістика" зі студентами 4 курсу, гр. СН-317. Під час екскурсії містом учасники знімали фото- й відеорепортажі, готували матеріали для блогів на тему "Святкування Дня міста Запоріжжя 14 жовтня 2020 р.".

 

9 жовтня 2020 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом із викладачем Єськовою Катериною Вікторівною відвідали Запорізький ботанічний сад. Фотографії, нотатки, інтерв'ю з працівниками закладу, а також особисті враження від побаченого будуть відображені у студентському виданні групи СН-319.

 

1 жовтня 2020 року викладач Волинець Галина Миколаївна разом зі студентами 2 і 3 курсів спеціальності "Журналістика" провели пішохідну фотоекскурсію "Парки сучасного Запоріжжя". Це була не звичайна прогулянка, а справжня пара. Студенти вчилися фотографувати в "польових умовах". Майбутні журналісти шукали цікаві ракурси у центрі міста. Вони побували на бульварі Шевченка, у парку Трудової слави і на Райдузі. Під час прогулянки було зроблено багато пейзажних і портретних фотографій.

 

Студент другого курсу спеціальності "Журналістика" Колодій Пантелій у Міжнародному турнірі з гімнастики Даніеля Домато (Париж, Франція) посів ІІ місце у вправах на коні (срібло), ІІІ місце у вправах на кільцях (бронза).

 

27 листопада 2019 року було організовано зустріч студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" із фотографом, членом фотоспілки України Сергієм Лавровим.

 

13 листопада 2019 року було організовано зустріч студентів 1 курсу спеціальності "Журналістика" з інструктором Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Владом Семиволом. Тема бесіди-тренінгу: "Безпека/небезпека роботи журналіста в зоні збройного конфлікту (ООС): перша домедична допомога".

3 листопада 2019 року напередодні 85-ї річниці Голодомору викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" відвідали Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м. Дніпро) та прослухали освітній семінар від Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума".

23 жовтня 2019 року студенти першого курсу спеціальності "Журналістика" разом із куратором, доц. Тонкіх І.Ю. відвідали музей техніки В. Богуслаєва. Відвідувачам було презентовано експозиції авіаційних двигунів та колекцію мотоциклів вітчизняного та зарубіжного виробництва.

 

16 жовтня 2019 року студенти третього курсу спеціальності "Журналістика" провели виїзне практичне заняття із "Фотожурналістики" на кондитерській фабриці "АВК" (м.Дніпро). Журналісти оглянули виробничі цехи, ознайомились із нюансами технологічних процесів виготовлення цукерок і змогли дегустувати солодощі у необмеженій кількості. Групі поталанило: адже ми побували на лінії виготовлення нового продукту для АВК – молочного пористого шоколаду, який ще не надійшов у продаж. Зробивши яскраві фото, насолодившись ароматом шоколаду і різноманіттям смаків шоколадних цукерок, студенти вирушили додому створювати фоторепортаж.

 

27 вересня 2019 року у стінах Національного університету "Запорізька політехніка" відбулася вистава "Коли ластівки повернуться додому", засновану на реальних життєвих історіях жінок-переселенок. Акторки Театральної студії "КУПЕ №5"/Theatric Studio "Сoupe #5" не залишили байдужими нікого! Особливо вразило глядачів те, що реальна героїня однієї з трьох представлених історій вийшла на сцену з квітами і привітала акторку, яка розповіла про її долю. Друга історія про хвору дівчинку теж мала своє продовження. Небайдужі викладачі, студенти університету, школярі, їх батьки поклали в скриньку гроші для її лікування.

 

10 вересня 2019 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" здійснили вже традиційний похід у Запорізький міський дитячий ботанічний сад. Цікава екскурсія надихнула майбутніх журналістів на створення власних матеріалів для студентської газети і захопливу фотосесію.

 

Спортивна проблематика в дії

3 квітня 2019 року на "Славутич-арені" (м. Запоріжжя) студенти і студентки третього курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачкою курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ" доценткою Ганною Скуртул, а також кураторками груп доцентками Оленою Подою і Тетяною Хітровою активно вболівали за команди "Зоря" (Луганськ) і "Динамо" (Київ). Матч закінчився з рахунком 2:3 на користь киян.

Жіноче враження від футболу – маса позитивних емоцій і задоволення! Тому закликаємо: усі на футбол!

28 березня 2019 року для студентів другого курсу спеціальності "Журналістика" пройшла зустріч із представниками благодійного фонду "Карітас Запоріжжя" . Тема зустрічі "Перспективи розвитку студентського волонтерського руху".

 

 

За активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента грамоту отримала студентка другого курсу спеціальності "Журналістика" Боровик Карина. Щиро вітаємо!

 

Вітаємо студенток 2 курсу спеціальності "Журналістика" Шишкіну Софію, Косевич Анастасію, Курган Яну, які нагороджені грамотами за активну громадську позицію, вагомий внесок у розвиток профспілкового руху та з нагоди Міжнародного Дня студентів і 118-ї річниці ЗНТУ.

 

Напередодні 85-ї річниці Голодомору викладачі та студенти кафедри журналістики відвідали Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні"

Для цього унікального Музею (третій у світі за величиною меморіальний комплекс присвячений Голокосту) надзвичайно важливо показувати, що у ХХ столітті люди пережили не один геноцид. "Чужого болю не буває" – назва зали, експозиції якої присвячені Голодомору в конексті інших світових трагедій.

Про тогочасних журналістів, які спробували пробити своєрідний інформаційний вакуум між мешканцями України та іншим світом, роль ЗМІ під час цих трагічних подій розповів на освітньому семінарі Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" Єгор Врадій.

 

"Слово і сумління": альтернативи в епоху тоталітаризму" – такою була тема зустрічі науковців Інститут "Ткума". Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" з майбутніми журналістами. Важлива розмова про роль журналіста на прикладі трагічних подій нашої історії вчить відповідальності за свої слова.

 

24 жовтня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" долучились до заходу "One, Two, Tree. Інтерактивна карта дерев, Перша зустріч", організованого ГО "Дзига" і Zpspace.com.ua У затишній атмосфері активні громадяни нашого міста обговорили план створення та реалізації відкритої інтерактивної карти дерев у Запоріжжі, спираючись на досвід інших міст України й світу. До того ж отримали порцію натхнення від активістів: Богдан Тишкевич (ГО "Агенція журналістики даних", рух "Зелений Кропивницький"), Катерина Бакова (Засновниця руху "Зелений лист" у місті Одеса), Ольга Сладкова (zpspace.com.ua).

 

Віртуальна екскурсія – не менш цікаво, ніж реальна, якщо її проводить майстер своєї справи!

9 жовтня 2018 року у Науковій бібліотеці ЗНТУ студенти спеціальності "Журналістика" стали учасниками віртуальної екскурсії вулицями рідного міста "Олександрівськ, якого немає", проведеної Романом Акбашем, краєзнавцем, креативним директором музею "Історії зброї". Роману допомогала Єншуєва Тетяна, старший викладач кафедри "Дизайну" ЗНТУ. Вона принесла свої картини зі старими будівлями нашого міста. У ході зустрічі аудиторії були представлені архівні фотографії старого міста минулого та позаминулого століть: Шенвізький міст через р. Мокур Московку (Космічний район), перший залізничий вокзал (який був зруйнований під час війни і на його місці збудовано сучасний вокзал), будівлі на вулиці Соборній (будівля на перехресті вулиць Соборної і Базарної), вул. Миколаївській ( зараз вул. Святого Миколая), вул. Базарній та ін. Під час цієї екскурсії слухачам вдалося не лише побачити унікальні архівні фотокартки з архітектурою старого Олександрівська, а й почути її історію створення і подальшу долю.

 

11 листопада 2018 року студенти та викладачі кафедри журналістики відвідали театр "Крик" у м. Дніпропетровськ. Музична вистава-контакт "Сонце в очах твоїх" нікого не залишила байдужим: актор спілкувався із глядачами, читав вірші, та грав на саксофоні.

 

6 вересня студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Хітровою Тетяною Володимирівною відвідали художню виставку "Ми всі такі різні та об'єднує нас одне...", яка проходила на територіцї арт-холу "Лофт-Млин".

 

 

19 квітня о 15:00 у залі мистецтвознавчої літератури бібліотеки ЗНТУ відбулося відкриття персональної виставки робіт В.М. Мелай – "Візерунки долі в рушниках". Валентина Михайлівна – старший викладач Молочанської дитячої школи мистецтв, майстер народної художньої вишивки, член спілки Майстрів народного мистецтва України.

У залі панувала урочиста й затишна атмосфера, а аудиторія (студенти першого курсу спеціальності "Журналістика") заворожено слухала поради майстрині.

 

29 березня о 12:00 у головному корпусі Запорізького національного технічного університету відбулося відкриття всеукраїнського-патріотичного турніру "Українська революція: 100 років боротьби", що був присвячений подіям 1917-1921 років. У цей день змагалося 9 команд, кожна з яких представляла один із факультетів університету. Перемогу здобула команда ФЕУ (факультету єкономіки та управління), однак студенти факультету соціальних наук також не залишилися без нагород – вони посіли почесне 3 місце

 

21 березня в ЗНТУ вкотре було проведено конкурс ораторського мистецтва, участь у якому взяли 10 студентів із різних факультетів. Змаганння провшло під гаслом "Хто такі студенти, і де вони існують".

У конкурсі брала участь і студентка-першокурсниця, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" – Боровик Карина. Завдяки вдалій промові та цікавій презентації з кумедних фото вона посіла 3 місце серед усіх учасників.

 

Логічним завершенням дисциплін "Газетно-журнальне виробництво" та "Екологічна проблематика ЗМІ" стала презентація студентами власних видань.

 

 

16-17  листопада 2017 року у "Козак-Палац" відбувся Туристичний Бізнес  Форум-2017, в якому взяли активну участь студенти спеціальності "Журналістика". 11 грудня 2017 року відбулась церемонія вручення подяк за вагомий внесок у проведенні форуму.

 

 

6-8 грудня 2017 року студенти 3 курсу Ярослав Третьяков, Марина Чупис, Владлена Мачульська взяли участь у триденній "Медіашколі децентрелізації для українських регіональних журналістів". Маштабний всеукраїнський проект проводився Академією української преси за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Зустріч була цікавою, пізнавальною і плідною. Її головним результатом виявилась підготовка фахівців у сфері децентралізації для подальшої співпраці та розвитку громадянської журналістики в Україні. Учасники тренінгу отримали необхідні знання для підготовки аналітичних матеріалів в онлайн та друкованих ЗМІ.

 

22 листопада 2017 року студенти й викладачі кафедри журналістики відвідали виставу "Леся. Нескінчена розмова", створену за листами й творами великої письменниці. Дійство відбулося на малій сцені театру ім. Магара.

 

Що має на меті реформа децентралізації, які від неї переваги отримають пересічні люди, навіщо об'єднуватися в громади, як пов'язана децентралізація з реформами освіти то охорони здоров'ята ще багато запитань...І головне — як просто це все писати, хто може надавати коментарі та чия думка буде фаховою і переконливою? На ці та інші питання 21 листопада студентам ІІІ курсу спеціальності "Журналістика" розповіла експертка з комунікації Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми "U-LEAD з Європою та Мінрегіону України, Наталя Селюкова.

 

9 листопада 2017 року студенти 3-го курсу ЗНТУ спеціальності "Журн6алістика" завітали до запорізького художнього музею на виставку, присвячену буддійській культурі. "Скарби Тибету" - це єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурному спадку гімалайського регіону. Організаторами виставки стали: благодійний фонд "Жива традиція", об'єднання буддистів Діамантового шляху лінії наступництва Карма Каг'ю в Україні. Серед експонатів були найрізноманітніші речі: храмові музичні інструменти, статуетки, маски, побутові та ритуальні предмети, сувої із давньою письменністю, національний одяг, буддійський живопис і навіть інгредієнти для виготовлення тибетських ліків. Звісно, багато експонатів зроблені не для краси та мають глибоку історію, хоча і становлять художнійінтерес. Кожна з цих речей розповідає про настанови Будди. Загалом, виставка налічує більш ніж 450 унікальних експонатів , привезених з Тибету, Непалу, бутану та тінших регіонів Азії. Після відвідин музею студенти виконали практиче завдання для навчальної дисципліни "Фотожурналістика" -  створили прекрасні фоторепортажі. деякі світлини розміщені як додаток до уього матеріалу.

 

 

У стінах Запорізького національного технічного університету відбулася XIV Міжвузівська науково-практична конференція "Наука, техніка, культура, мистецтво: досягнення в Україні, пошуки і перспективи, видатні постаті", присвячена Дню української писемності та мови. Захід проходив із 7 по 10 листопада. У ньому взяли участь студенти 1-го - 6-го курсів Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету та Хортицької національної академії. Тематика доповідей була дволі різноманітною. Учасники від медичного університету розповідали про досягнення видатних учених та лікарів Запоріжжя, а також про студентів, яким вдалося винайти колінний суглоб для протезу. Доповідачі факультету іноземної філології від ЗНУ цитували "Заповіт" Шевченка українською, російською, англійською та німецькою мовами, тим самим підкреслюючи, що рядки творів Кобзаря не втрачатимуть совєї мелодії, навіть якщо будуть перекладені різними мовами світу. Приємно здивували зал студенти спеціальності "Журналістика" від ЗНТУ . Дівчата обрали теми, які стосувалися уроків української мови на телеканалах та в мережі інтернет. Щоб людям було легше зрозуміти зміст правил, такі українські мовознавці, як Олександр Авраменко та Олександр Пономарів, спеціально створюють рубрики на каналах та блоги в інтернеті. Уроки тривають до двох хвилин, але навіть за такий короткий проміжок часу можна дізнатися багато чого нового й цікавого. Якщо ж людині не зрозуміле якесь слово чи вислів, вона може написати лист мовознавцю, адже на сайтах є зворотній зв'язок. У такий спосіб можна легко вивчити українську мову, а головне - безкоштовно!

 

30 жовтня 2017 року студенти групи СН-317 відвідали музей техніки Богуслаєва, де побачили експозиції техніки, починаючи від різноманітних двигунів і закінчуючи експонатами танків та літаків. Особливу увагу викликав другий поверх, де розташовані мотоцикли найрізноманітніших моделей. Першокурсники отримали неймовірні враження від побаченого.

 

11 жовтня 2017 року студенти 2 курсу спеціальності журналістики відвідали Запорізький міський дитячий ботанічний сад. Упродовж екскурсії ознайомилися з історією закладу, помилувалися диковинними рослинами в кактусарії, вдихнули чудові аромати лимонарію. Прогулялися й спеціально облаштованим майданчиком з гойдалками та затишними альтанками. А найбільше враження на майбутніх журналістів справила приємна зустріч із хранителем казкової атмосфери  - паном Чіпом - мавпочкою, яка стовідсотково дарує настрій на увесь день.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Студенти спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації Міжнародного фестивалю "Книжкова толока", як волонтери-журналісти. Захід тривав з 21 по 23 жовтня.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами, відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первинного ладу до сучасності. Справили враження експозиції присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент 5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

Кожного року кафедра журналістики проводить «Тиждень журналістики». Зустріч з провідним теле і радіожурналістом України Андрієм Куликовим;

Андрій Куліков

– зустріч з головним редактором журналу «VIP-Club» Ганною Нечипуренко;

Ганна Нечипуренко

– зустріч з журналістами газети «МИГ» Володимиром Москаленко та Анастасією Писарєвою;

Володимир Москаленко

– Зустрічі з творчими людьми завжди надихають і захоплюють. Презентація нового роману «Риб’ячі діти» письменника, головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія:

– Тележурналіст, музикант Валентин Терлецький представляє нову віршовану збірку «П’ята пора року»:

Валентин Терлецький

святковий концерт, де були нагороджені кращі студенти: за активну участь у науковій діяльності кафедри журналістики ЗНТУ, за успіхи у навчанні, за активну участь у створенні медіа-проектів, за артистизм, творчість та активну участь у заходах кафедри журналістики та ЗНТУ, за І, ІІ, ІІІ місце у фотоконкурсі «Світ навколо нас».

Святковий концерт
Святковий концерт на честь «Тижня журналістики»

– Перлина Дніпропетровщини – Центр народного мистецтва «Петриківка». Майстер-клас для майбутніх журналістів:

Петриківка

– Знайомство з історією і традиціями єврейського народу (м. Дніпропетровськ, Центр «Менора», Музей історії єврейського народу і Голокосту):

Менора

Студентами і викладачами кафедри журналістики випускається навчальна студентська газета (навчально-методичні матеріали) «СтудPol». Редакція газети та приймала участь у Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент». За шість років існування було вдосконалено дизайн видання, покращено поліграфічну якість, кількість сторінок та залучено нову читацьку аудиторію.

Газета Студпол
Студентська газета «СтудPol» (Видається з 29 листопада 2007 року)

Доцент Клименко Н.О. є співредактором літературно-художнього альманаху «Махаон» (м. Запоріжжя), у якому публікуються літературно-критичні статті, поетичні твори та переклади викладачів кафедри (Тонкіх І.Ю., Куянцевої О.О., Клименко Н.О.).

З метою вдосконалення профорієнтаційної роботи кафедра тісно співпрацює із школами, гімназіями, ліцеями м. Запоріжжя. Викладачі кафедри проводять заняття та організовують екскурсії для слухачів «Школи молодого журналіста» на телебачення, радіостанції, до редакцій газет міста.

Студенти і викладачі кафедри журналістики, що проходили стажування за кордоном: кандидат філологічних наук, доцент Пашник О.В., а також студенти групи ГП-415 Бейник Т.С., Легеза Д.С.; групи ГП-414 Щербаков Є.В. пройшли стажування в Технічному університеті (департамент музики і медіа) м. Люлео (Швеція) в період з серпня 2007 р. по червень 2008 р.; доцент Пашник О.В., студенти Бейник Т.С., Легеза Д.С. продовжили стажування в тому ж університеті з вересня 2008 р. по травень 2009 р.

Науково-дослідна робота кафедри «Журналістика» здійснюється відповідно до тематичного плану за напрямком 08015 «Розвиток національної журналістики: огляд традицій, аналіз викликів сучасності, прорахунок майбутніх перспектив»

З 2008 по 2019 рр. штатними викладачами кафедри видано 520 статей (з них 450 – у фахових виданнях), 8 монографій.

Викладачі кафедри беруть активну участь у роботі конференцій різних рівнів. Важливим результатом наукової співпраці з університетами зарубіжних країн є публікації в закордонних виданнях та доповіді на міжнародних конференціях, що створює імідж як кафедри, так і університету (проф. В.Л. Погребна, доц. Пода О.Ю., доц. Хітрова Т.В., доц. Волинець Г.М., ст. викл. Скуртул Г.С.).

Викладачі кафедри журналістики є авторами монографій, зокрема: «Соціальні комунікації: результати досліджень» (2013 р., Островська Н.В., колективна монографія); «Медіатрансформації: рік другий» (2015 р., Островська Н.В., колективна монографія), «Історія, теорія, методологія й практика соціальних комунікацій у дискурсі університетської освіти» (2016 р., Погребна В.Л., Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Островська Н.В., Тонкіх І.Ю., Полєжаєв Ю.Г., колективна монографія); «Медіакультура в контексті міждисциплінарних досліджень» (2017 р., Островська Н.В., колективна монографія), «Особливості сучасного тревел-дискурсу» (2017 р., Полєжаєв Ю.Г., колективна монографія), "Журналістика й освіта: методика, історія, теорія, практика" (2018 р., Скуртул Г.С., Хітрова Т.В., Панченко С.А., колективна монографія) та ін.

За 2013 – 2019 роки викладачами кафедри журналістики підготовлено та опубліковано навчальні посібники, методичні рекомендації та курси лекцій з усіх дисциплін, що забезпечуються кафедрою, зокрема навчальні посібники: Островська Н. В. Прикладні соціально-комунікаційні технології : навчальний посібник для студентів спеціальності «Журналістика». – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 110 с.; Пода О. Ю. Гендер і друковані ЗМІ : навчальний посібник для студентів спеціальності «Журналістика». – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 122 с.; Тонкіх І. Ю. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті : навчальний посібник для студентів спеціальності «Журналістика». – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 130 с.; Скуртул Г. С. Агенційна журналістика : навчально-методичний посібник для студентів І курсу спеціальності  061 «Журналістика» / Г. С. Скуртул. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 122 с.; Волинець Г. М. Українська мова у професійному спілкуванні : навчально-методичний посібник для студентів І та ІІ курсів спеціальності 061 «Журналістика» / Г. М. Волинець. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 122 с.;  Історія зарубіжної журналістики : навчально-методичний посібник / Т. В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019.

Кафедра журналістики ЗНТУ є співорганізатором Міжрегіональної студентської конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа» (проводилась 14-15 травня 2015 р., 17-18 травня 2017 р. в Інституті філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету), організатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі» (9-10 квітня 2018 р., Запорізький національний технічний університет), співорганізатором  ІІІ Міжрегіональної студентської  конференції "Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа" (проводилась 16 травня 2019 року . в Інституті філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету).

Участь у конференціях:

Міжвишівські наукові читання «Українська література від давнини до сучасності: парадигми, напрямки, проблеми (до 105-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Михайла Давидовича Бернштейна)» (Запоріжжя, Запорізький національний університет, 25 лютого 2016 року)

Волинець Г.М. Функціональна парадигма використання нульсуфіксальних іменників у художній прозі (на матеріалі творів І. Багряного)

 

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми медіаосвіти в Україні та світі»  (Запоріжжя, Запорізький національний університет, 3-4 березня 2016 р.).

Волинець Г. М. Культурна проблематика на сторінках сучасних суспільно-політичних журналів 

Островська Н. В. Специфіка досліджень соціальнокомунікаційних технологій

Пода О. Ю. Маніпуляції гендером в умовах інформаційної війни

Погребна В. Л.  Медіакомпетенція викладача вищого навчального закладу як наукова проблема

Хитрова Т.В. Інституційні джерела формування меморіального дискурсу в сучасних українських медіа

Тонкіх І. Ю. Особливості мультимедійного контенту інтернет-версії «Радіо Свобода»

Клименко Н.О. Портретно-біографічний дискурс у виданнях для батьків: жанровий аспект

Юферева О. В. Специфіка автопрезентації у тревел-блозі: наративний аспект

Панченко С. А. Розмовний формат у радіодискурсі України: перспективи розвитку

 

Науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів, студентів ЗНТУ (Запоріжжя, ЗНТУ, 18–22 квітня 2016 р.):

Тонкіх І. Ю. Особливості висвітлення спортивної тематики в інтернет-ЗМІ

Клименко Н. О. Текстотворчі особливості вибудовування зіркової біографії (на матеріалі журналу «Хорошие родители»)

Волинець Г. М. Візуальні форми сатири на економічні теми у часописі «Український тиждень»

Островська Н. В. Зміна формату програми як маніпуляційний інструмент політичних ток-шоу

Пода О. Ю. Чоловічі стереотипи: медійні і маркетингові практики

Погребна В. Л. Особливості формування жанрового контенту журналу «Натали»

Скуртул Г. С. Сучасні спеціалізовані ділові інформаційні агентства: український контекст

Хитрова Т.В. Семантичний простір радянського історичного медіанаративу

Юферева О. В. Основні ознаки тревел-блогу: міждисциплінарний аспект

Панченко С. А. Парадигма функціонування часопису «Слово і час» у журнальному дискурсі

 

Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективні напрямки дослідження українського медійного контенту: фундаментальні та прикладні аспекти» (Київ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 7 квітня 2016 року).

Пода О. Ю. Гендерний дискурс маніпулятивних технологій у мас-медіа

 

І Міжнародний симпозіум «Соціальні комунікаці: теорія і практика» (Київ, Київський палац дітей та юнацтва, 16 квітня 2016 р.).

Островська Н. В. Трешіміджеві технології в політичних ток-шоу на українському телебаченні

Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасного мас-медійного простору» 12-13 вересня 2016. – Херсон : Херсонський державний університет, 2016

Хітрова Т.В. Мнемотехніки у сучасному журналістському тексті

 

ІІ Міжнародна наукова конференція «Українські медіа в європейському інформаційно-комунікаційному просторі: історія, стан, перспективи», 21–24 вересня 2016 р. – Ужгород : ДВНЗ «Ужгородський національний університет», 2016.

Погребна В. Л. Комунікативна функція сатиричного дискурсу літературно-мистецького часопису «Дніпро»

 

Всеукраїнська наукова конференція «Література й історія» 6–7 жовтня 2016 р. – Запоріжжя : Запорізький національний університет, 2016

Погребна В. Л. Рецепція творчості Марка Вовчка в публіцистичному (критичному) дискурсі ІІ пол. ХІХ ст. .

Панченко С. А. Літературний та публіцистичний доробок П. Куліша на сторінках альманаху “Хата”

Скуртул Г. С. “Чесна праця, нескорена нація, вас вітає українська еміграція”: художнє осмислення переселення українців у прозі С. Жадана

Пода О. Ю. Образи історичних осіб на шпальтах українських журналів для жінок 1920–1930-х рр.

Волинець Г. М. Художні історичні екскурси в сучасних журналах для дітей

 

Міжнародна наукова конференція «Бестіарний код культури: традиція та сучасність», 7-8 жовтня 2016 р. – Херсон : Херсонський державний університет, 2016.

Погребная В. Л. Особенности использования зоологических уподоблений в романах Н.С. Лескова и Марка Вовчка

 

ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний мас-медійний простір: реалії та перспективи розвитку», 12–13 жовтня 2016 р. – Вінниця :  Вінницький державний педагогічний університет

імені Михайла Коцюбинського, 2016.

Пода Олена Жіночий дискурс журналу «Крестьянка» періоду Другої світової війни

Волинець Галина Візуально-зображальні жанри в сучасних суспільно-політичних часописах («Корреспондент» та «Український тиждень»)

Скуртул Ганна Тенденції розвитку спеціалізованих інформаційних агентств у мережі інтернет: український контекст

Тонкіх Ірина. Види мультимедійних форматів на сайтах українських інтернет-ЗМІ / Ірина Тонкіх  

 

Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні імперативи розвитку туризму та економіки в умовах глобалізації», 30-31 березня 2017 року. – Запоріжжя: Запорізький національний технічний університет

Погребна В. Л. Типологічні характеристики тревел-видання «Мир туризма»

Клименко Н. О. Бізнес-план екологічного бюлетеня ”ЦЕ У-Е”

Хітрова Т.В. Пам’ять як мнемічна технологія медіа

 

Всеукраїнська наукова конференція «Запорожжя в гуманітарному дискурсі», 5-6 квітня 2017 року. – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2017

Панченко С.А. Специфіка представлення діяльності органів місцевої влади у регіональних друкованих ЗМІ

Островська Н.В. Специфіка використання фреймінгу в новинах регіонального телебачення

Єськова К.В. Проблематика регіональних видань для жінок

Тонкіх І.Ю. Особливості використання мультимедіа на сайтах запорізьких інтернет-ЗМІ

Волинець Г.М. Карикатура в запорізькій пресі: проблемно-тематичний діапазон

Клименко Н. О. Політичний дискурс колумністики запорізької преси

Погребна В. Л. Культурно-мистецький контент регіонального телебачення

Хітрова Т.В. Медіатизація «пам’яті» як соціокомунікаційна проблема

Пода О.Ю. Гендерна концептосфера регіональних видань для чоловіків

Скуртул Г.С. Регіональне інформаційне агенство «Region news» : історія, сучасність, перспективи розвитку.

 

Всеукраїнська науково-практична конференція «Новинний контент аудіовізуальних мас-медій у соціальному вимірі» 5 квітня 2017 року. – Київ : Київським національний університет імені Тараса Шевченка, 2017.

Пода О. Ю. Гендерний дискурс війни і ЗМК в Україні: проблема трансляції й осмислення 

 

Науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ «Тиждень науки-2017», 18 – 21 квітня 2017 р. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017.

Погребна В. Л.  Структурно-типологічні характеристики журналу «VIP club»

Волинець Г. М. Трансформація жанрово-тематичних та змістових концепцій у журналі «Малятко» протягом 1960-2017 рр.

Єськова К. В.  Дискурс розвитку видання «Cosmopolitan»

Панченко С. А. Публіцистика С. Петлюри у політичній комунікації 10-20-х рр. XXст.

Скуртул Г. С. Національні інформаційні агентства в соціальних мережах: особливості функціонування

Клименко Н. О. Портретне інтерв’ю як спроба моделювання іміджевої біографії (на матеріалі журналів для батьків)

Островська Н. В. Фреймінг як соціальнокомунікаційна технологія

Хітрова Т. В. Медійні ефекти медіатизованої пам’яті

Тонкіх І. Ю. Функції візуального контенту у журналістському блозі

Пода О. Ю. Образ жінки-воїна в національних медіа

 

Міжнародна наукова-практична конференція «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, методологія медіадосліджень, практика» 12-14 жовтня 2017 року. – Запоріжжя : ЗНУ, 2017.

Волинець Г.М. Сучасні методики проведення прикладних дисциплін: специфіка викладання курсу «Фотожурналістика».

Островська Н.В. Особливості українських проектів з фактчекінгу.

Погребна В.Л. Сучасні форми диверсифікації громадської думки.

Панченко С.А. Концепція успішної взаємодії ЗМІ та органів влади (на матеріалі регіональної преси).

Пода О.Ю. Візуальні гендерні практики в соціальних комунікаціях: від моделі Twiggy до моделей Plus Size.

Хітрова Т.В. Бібліометричне дослідження сучасних наукових репрезентацій «пам’яті»

 

Міжвишівські наукові читання « Українська література від давнини до сучасності: парадигми, напрямки, проблеми до 80-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Віталя Федоровича Шевченка» 10 жовтня 2017 року . – Запоріжжя : ЗНУ, 2017.

Пода О.Ю. Героїня для читачки (на матеріалі прози українських жіночих журналів 1920-х – 1930-х рр.)

Погребна В.Л. Жінки-письменниці – сучасниці Т.Г.Шевченка (за матеріалами «Шевченківської енциклопедії»)

Скуртул Г.С. Номад/емігрант/експатріант: літературний герой у пошуках ідентичності (на прикладі роману А.Чапая « Понаїхали»)

Волинець Г.М. Семантико-стилістичні особливості оказіональних абревіатур в счасному художньому тексті

 

Науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ «Тиждень науки-2018», 16 – 20 квітня 2018 р. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018.

Погребна В.Л. Феміністичні акценти у публіцистиці М. Л. Михайлова

Волинець Г.М. Фотографія у часописі «Корреспондент»: жанрово-тематичні пріоритети

Скуртул Г.С. Безпека / небезпека у професійній діяльності журналіста (до проблем методики викладання курсу «Медіабезпека» в умовах російської збройної агресії проти України

Пода О.Ю. До історії українського жіночого журналу: робота з матеріалами архівів

Хітрова Т.В. Новітні ресурси медіа в репрезентації дискурсу пам’яті

Островська Н.В. Проблемні аспекти розвитку фактчекінгових проектів

Тонкіх І.Ю. Види візуального контенту в інтернет-медіа

Єськова К.В. Заголовки в тижневику «Теленеделя»: стилістика й дизайн

Панченко С.А. Ua: перший»: програмні стратегії та шляхи оптимізації структури

 

Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», 9–10 квітня 2018 р. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018

Погребна В.Л. Проблеми жіночої емансипації в російській критиці та публіцистиці 60-80-х років ХІХ ст.

Волинець Г. М. Візуалізація культурної проблематики на сторінках часопису «Український тиждень»

Єськова К.В. Реалізація ідеологічної функції журналістики в дитячих журналах України

Панченко С. А. Світоглядна публіцистика Ю. Андруховича як засіб формування національної концептосфери сучасності

Пода О.Ю. Від «Комунарки України» до «Колгоспниці України». 

Скуртул Г.С. Новинні повідомлення інформаційних агентств: структурні закономірності

Тонкіх І.Ю. Види «сміттєвого» трафіку в інтерактивних сервісах інтернет-медіа

Хітрова Т.В. Напрями реалізації «новітньої» політики пам’яті в національному та міжнародному інформаційному просторі

Островська Н. В. Тенденції розвитку фактчекінгових проектів

 

VI Міжнародна наукова конференція «Східнослов’янська філологія: від Нестора до сьогодення», 10 квітня 2018 року. – Бахмут: Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», 2018.

Погребна В.Л. Репрезентація особистості та творчості Жорж Санд у публіцистично-критичному доробку Є. І. Конраді 

 

ІІІ Міжнародний симпозіум «Соціальні комунікації: теорія і практика», 21 квітня 2018 р. – Київ: ВНЗ "Інститут реклами", 2018.

Островська Н. В., Єськова К. В. Особливості формату українських фактчекінгових  проектів

 

Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Медіапростір: проблеми і виклики сьогодення», Київ, 25 квітня 2018 р. – К. : Інститут журналістики, 2018.

Пода О., Пода Ю. Життя у форматі plus size

IV Міжнародна-науково-практична конференція "Журналістика, філологія, медіаосвіта", 4-5 жовтня 2018 р. Полтава : Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

Островська Н.В., Шарабура О.В. Бізнес- модель та структура Інтернет-порталу "Ukr.net"

Панченко С.А. Особливості розвитку громадського телерадіомовлення в регіонах України

Пода О.Ю. Чоловічі й жіночі журнали як "фабрика" гендерних стереотипів

Скуртул Г.С. Краудсорсинг у практиці українських інформаційних агенств

Хітрова Т.В. Візуальні технології запам'ятовування в сучасних медіа

Погребна В.Л. Гуманістична спрямованість публіцистики В.Г. Короленка

Тонкіх І.Ю. Особливості функціонування інтерактивних сервісів Інтернет-медіа: морально-етичний аспект

Волинець Г.М. Етнографічний фоторепортаж на сторінках тревел-видань: тенденції і перспективи жанру

Єськова К.В. Тенденції розвитку типології жіночих журналів

Всеукраїнська наукова конференція "Література й історія", 11-12 жовтня 2018 р. – Запоріжжя : Запорізький національний університет, 2018 (Скуртул Г.С., Панченко С.А., Тонкіх І.Ю., Пода О.Ю., Еськова К.В., Погребна В.Л., Волинець Г.М.) 

Дванадцята Всеукраїнська науково-теоретична конференція "Українська періодика: історія і сучасність" 30 листопада – 1 грудня 2018 р. – Львів: Національна наукова бібліотека імені В. Стефаника, 2018 (Пода О.Ю.)

Міжнародна науково-практична конференція "Засоби масової інформації в умовах інформаційно-психологічної і військової агресії Російської Федерації проти України", 1-2 березня 2019 р. – Львів, ЛНУ імені Івана Франка, 2019 (Пода О.Ю.)

Міжнародний сімпозіум "Сучасні проблеми дослідження соціальних комунікацій", 19 березня 2019 року. – Київ: Міжрегіональна академія управління персоналом, 2019 (Островська Н.В., Пода О.Ю., Погребна В.Л., Панченко С.А., Волинець Г.М., Скуртул Г.С., Хітрова Т.В., Тонкіх І.Ю., Єськова К.В., Полєжаєв Ю.Г.)

Сьома міжнародна науково-методична конференція "Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку" (21 – 22 березня 2019 року). – Київ: Академія української преси, 2019 (Островська Н.В., Волинець Г.М.)

V Всеукраїнська науково-теоретична конференція "Образ радянського: конструкція, міфологія, візуальні рамки", 4 - 5 квітня 2019 р. у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського (Хітрова Т.В.)

Міжнародний круглий стіл "Моделі гендерної презентації у мас-медіа та рекламі" в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції "Актуальні проблеми медіапростору", 18 квітня 2019 р. – К. : Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, 2019 (Пода О.Ю.)

Науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ "Тиждень науки-2019", 15 – 19 квітня 2019 р. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. (Погребна В.Л., Волинець Г.М., Скуртул Г.С., Островська Н.В., Панченко С.А., Тонкіх І.Ю., Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Єськова К.В.)

Міжнародна наукова конференція "Сучасні тенденції розвитку медіагалузі і регіональні ЗМІ", 10 – 11 травня 2019 р. – Тернопіль: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, 2019. (Погребна В.Л., Панченко С.А., Волинець Г.М., Тонкіх І.Ю., Хітрова Т.В., Скуртул Г.С., Островська Н.В., Єськова К.В.)

Міжнародна наукова конференція "Між хутором і світом: культурницька місія Пантелеймона Куліша", 19-21 вересня 2019 р. Суми : Сумський державний університет (Скуртул Г.С., Пода О.Ю., Погребна В.Л., Островська Н.В., Волинець Г.М., Панченко С.А., Тонкіх І.Ю., Хітрова Т.В.)

ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання кульутрної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності", 3-4 жовтня 2019 р. м. Запоріжжя: Національний університет "Запорізька політехніка" (Хітрова Т.В., Волинець Г.М., Погребна В.Л., Єськова К.В., Скуртул Г.С., Островська Н.В., Тонкіх І.Ю.)

Всеукраїнська наукова конференція "Запорожжя в гуманітарному дискурсі" 14 листопада 2019 року. Запоріжжя: Запорізький національний університет (Волинець Г.М., Єськова К.В., Скуртул Г.С., Панченко С.А., Погребна В.Л., Пода О.Ю., Тонкіх І.Ю., Хітрова Т.В., Островська Н.В.)

ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», 9–10 квітня 2020 р. Запоріжжя : Національний університет «Запорізька політехніка», 2020 (Тонкіх І.Ю., Панченко С.А., Хітрова Т.В., Погребна В.Л., Єськова К.В., Скуртул Г.С., Пода О.Ю., Волинець Г.М., Островська Н.В.)

 

 

 

До наукової роботи активно залучаються студенти, які подають наукові доробки на конкурс наукових робіт, беруть участь в олімпіадах та науково-практичних конференціях (за 2016-2020 рр. було надруковано 14 студентських наукових статей у фахових виданнях та 511 тез доповідей на наукових конференціях).

Студенти спеціальності "Журналістика" у 2015-2016 навчальному році брали участь:

4 студенти у І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу, 2 студенти отримали грамоти за зайняті ІІ місця:

ІІ місце – Паршин Микита (тема роботи: «Гендерний дискурс інтернет-комунікації: чоловіча складова». Науковий керівник: к.ф.н., доц. Пода О.Ю.);

ІІ місце – Турчина Наталія (тема роботи: «”GEO“ як тип видання». Науковий керівник: к.ф.н., доц. Волинець Г.М.).

Чернявський Олексій отримав подяку Голови обласної державної адміністрації та грамоту «За активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону та з нагоди дня студента»;

Медведєва Ганна отримала подяку начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та грамоту «За активну участь та допомогу у проведенні «Обласного молодіжного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад-2015», вагомий особистий внесок у розвиток творчого потенціалу талановитої молоді Запорізького краю». 

Паршин Микита Олександрович, студент групи ГП-411 м, зайняв третє місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму "Гендерні дослідження" (конкурс проходив 17-18 березня 2016 року у Бердянському державному педагогічному університеті). Науковий керівник: к.ф.н., доц. Пода О.Ю.

 
Студенти спеціальності "Журналістика" у 2016-2017 навчальному році брали участь:

4 студенти у І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу:

1. Лодба Є.Ю. «Специфіка журналістської діяльності Сергія Рахманіна», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Панченко С.А.

2. Пасько Ю.Ю. «Спеціалізовані ІА в мережі Інтернет: тенденції та перспективи розвитку», науковий керівник – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри журналістики Скуртул А.С.

3. Шуміліна Ю.С. «Особливості візуального контенту у журналістському блозі», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Тонкіх І.Ю.

4. Самусєва Ю.О. «Літературно-художній журнал «Хортиця» в контексті видавничої публіцистики Запоріжжя», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Хітрова Т.В.

 

Студентка 5 курсу групи СНз-312м, Шуміліна Ю.С., отримала грамоту за зайняте І місце у вузівському конкурсі на кращу наукову студентську роботу 2016/2017 н. р. (секція „Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

Медведєва Ганна, студентка 4 курсу групи СН-313, отримала грамоту переможця університетського етапу обласного конкурсу «Студент року – 2016» у номінації «Студент – журналіст року». 

Студенти спеціальності "Журналістика" у 2017-2018 навчальному році брали участь:

 У І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу взяли участь 10 студентів , 6 студентів зайняли призові місця: Медвєдева Г.А. (СН-313м), Погребна О.В.  (СН-324), Шаповал Л.В.  (СН-324),  Бардах Ф.Ф.  (СН-313м),  Кондрахіна Ю.В. (СНз-313м),  Кудревський І.І.  (СН-325),  Чупис М.О. (СН-325), Цвітанська Ю.М. (СН-313м),  Дубровський М.В. (СН-315),  Кузовова О.В. (СН-324).

І місце – Медведєва Г.А., Шаповал Л.В.

ІІ місце – Цвітанська Ю.М, Чупис М.О.

ІІІ місце – Бардах Ф, Дубровський М.

Студенти спеціальності "Журналістика" у 2018-2019 навчальному році брали участь:

 У І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу взяли участь 9 студентів, 4 студентів  зайняли призові місця : Цвітанська Ю.М. (СН-313м), Грибко В.В. (СН-326), Постол А.В. (СН-314м), Шарабура О.В. (СНз-314м), Саприкіна К.М. (СН-325),  Андрієць В.М. (СН-314м), Погребна О.В. (СН-314м), Кондрахіна Ю.В. (СНз-313м), Чертанова Н.М. (СНз-316).

І місце – Андрієць В.М.

ІІ місце – Постол А.В.

ІІІ місце – Грибко В.В., Саприкіна К.М.

Студенти спеціальності "Журналістика" у 2019-2020 навчальному році брали участь:

 У І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу взяли участь 10 студентів, 3 студентів зайняли призові місця : Кулага О.Ю. (СН-316), Грибко В.В. (СН-316), Кошова О.В. (СН-319м), Тимченко І.Д.(СН-317), Отрьопов Є.В. (СН-319м), Погребна О.В. (СН-318м), Попюк К.І. (СН-319м), Ліхачова К.Ю. (СН-317), Шарабура О.В. (СНз-318м).

І місце – Кошова О.В. 

ІІ місце – Ліхачова К.Ю.

ІІІ місце – Тимченко І.Д.

Грамоти за найкращу доповідь на секції з XIV Міжвузівської наукової конференції  студентів, магістрантів, аспірантів "Наука, техніка, культура, мистецтво: досягнення в Україні, пошуки і перспективи, видатні постаті" отримали:

Боровик К.Ю., Гав'як В.А., Кавун Г.В., Пузир Д.О., Чупис М.О., Капитова А.О.

Пузир Дар'я отримала грамоту переможця університетського етапу обласного конкурсу "Студент року-2017" у номінації "Студент – журналіст року".

Медведєва Ганна, студентка 5 курсу СН-313м, отримала грамоту за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області, проявлену соціальну ініціативу, небайдужість до майбутнього рідного краю та з нагоди Міжнародного дня волонтера.

 

 

Сторінки