Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет соціальних наук

Кафедра журналістики

Емблема кафедри «Журналістика» ЗНТУ

Кафедра «Журналістика» (Ж)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.філ.н., професор Погребна Вікторія Леонідівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

 • Навчальна лабораторія журналістської майстерності

Спеціальності:

061 – «Журналістика», освітні програми:

«Журналістика»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургєнева, 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 483-А
тел.: +380(61)769-84-63
e-mail: kafedra_jur@zntu.edu.ua

Вітаємо студентів 1 курсу спеціальності «журналістика», які 24 травня презентували перші власні видання. За підсумками конкурсу на кращу газету перше місце посів Олександр Носок (газета «Сучасник»), на другому – Інна Рябчук (газета «Why Not»), третє дісталося Юлії Роншиній (газета «Марганець»). Всі учасники конкурсу отримали грамоти.

 

Студенти спеціальності «Журналістика» НУ «Запорізька політехніка» Кулага Олена (СН-310м), Матушанська Олександра (СН-310м), Курган Яна (СН-317) 11 травня 2021 року взяли участь у ІV Міжрегіональній студентській конференцїї «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», яка проводилась у Бердянському державному педагогічному університеті  на факультеті філології та соціальних комунікацій.

 

28 квітня 2021 р. у Національному університеті «Запорізька політехніка» відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», яка була організована кафедрами журналістики, соціальної роботи та психології. У ній взяли участь 183 студенти та викладачі Національного університету «Запорізька політехніка», Бердянського державного педагогічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, Львівського національного університету імені Івана Франка, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Херсонського державного університету та інших закладів вищої освіти.

 

9 квітня 2021 р. збірна команда студентів-журналістів НУ «Запорізька політехніка» посіла 2 місце у відбірковому турі Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності «Фейкотрощі».  Команду «Ельфи Політеху» представляли Олена Кулага, Ганна Кавун, Софія Краснокутська, Дар’я Свириденко, Олена Тристан, Олександра Наливайно, куратор команди – доцент кафедри журналістики Наталія Островська. Проєкт реалізується ГО «Центр аналітики і розслідувань» та фактчек-проєктом «БезБрехні» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

 

20 лютого 2021 року студенти-журналісти НУ "Запорізька політехніка" відвідали медіафорум "Хто тобі медіа?". У межах заходу відбулося вручення сертифікатів про завершення навчання в медіашколі від віжн-радіо "На дотик", серед випускників якої студентки 2 і 4 курсів спеціальності "Журналістика". До команди тренерів медіашколи входила експертка з медіаграмотності, доцентка кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" Н.В. Островська.

 

З 28 листопада 2020 р. по 23 січня 2021 р. команда викладачів кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка» та кафедри української літератури ЗНУ втілювала у життя проєкт «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії» (проєкт здійснювався в рамках програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність: національне розгортання», яка виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси).

Було проведено 36 заходів (інтерактивні ігри, тренінги) для трьох категорій учасників – учнів, студентів і педагогічних працівників. Їх мета: поширення інфомедійної грамотності задля розвитку навичок критичного сприйняття інформації в Україні.

Активними учасниками проєкту стали Банас Денис, Наливайко Олександра (СН-319); Карпенко Тетяна, Курган Яна, Меренкова Вікторія, Хубулова Дарина, Заварзіна Ірина, Сорокіна Ірина, Яковенко Вікторія, Скоропад Вікторія (СН-317); Садовниченко Наталя (СН-310м).

 

Члени ГО "Соціальна взаємодія", студенти та викладачі Національного університету "Запорізька політехніка" 13 жовтня 2020 року провели фінальний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Амбасадорки презентували свої здобутки (міні-проекти "Громадяни і реформи ЖКГ" (Мішина Ірина), "Конфлікт і підліток" (Романенкова Людмила), "Дозвілля молоді" (Сакун Анна), "Жінка-лідер — це саме ти!" (Дергач Маргарита), "Допомога у скруті" (Липова Наталія).

Доповідачі наголосили на тому, що основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, велопробігу, арт-акції та ін.) були спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади, створення простору для повноправної участі жінок (у тому числі з непідконтрольних територій) у вирішенні питань, пов'язаних із побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні.

 

29 вересня - 1 жовтня 2020 року доцент кафедри журналістики Наталія Василівна Островська стала членом журі XVII Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності", який проходив у Дніпрі. Захисти творчих робіт, методичних розробок, наукових досліджень відбувалися онлайн та офлайн із дотриманням усіх необхідних санітарних вимог на період карантину. Також учасники і члени журі взяли участь у педагогічному семінарі для вчителів, інтерактивних заняттях для школярів, презентації документального фільму "Калініндорф", екскурсії Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" і Міжнародним гуманітарно-педагогічним інститутом "Бейт-Хана".

 

Вітаємо учасників змагання "Інтерактивні квізи як інструмент медіаграмотності для протидії фейкам і дезінформації"! Дякуємо Олександру Гороховському — керівнику фактчек-проєкту "Без брехні" — за таку можливість! Усі, хто брав участь в онлайн-грі, отримали сертифікати та фірмову чашку у подарунок.

 

25 вересня 2020 року викладачі і студенти кафедри журналістики взяли участь у Першому жіночому форумі. Маса емоцій і позитиву! Величезна вдячність організаторам! Підтримуймо одна одну! У єдності наша сила!

 

23 вересня 2020 року магістр спеціальності "Журналістика" Олександра Кошова провела майстер-клас із SMM-діяльності для студентів 3 курсу, у межах спеціалізації "Інтернет-журналістика", під керівництвом викладача, доц. І.Ю. Тонкіх. Протягом двох пар розглядалися інтернет-професії журналіста, визначалися особливості просування проектів у соціальних мережах, виконувалися різноманітні практичні вправи зі створення SMM-текстів.

 

Студенти факультету соціальних наук НУ "Запорізька політехніка" долучилися до акції "Віртуальна реальність задля Єдності", яка проходить у рамках "Тижнів Німеччини 2020". Учасники роблять віртуальне фото з Послом Анкою Фельдгузен.

 

18 вересня 2020 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці розпочала роботу фотовиставка "Мир.Гармонія.Краса". Вернісаж присвячено Міжнародному дню миру, що встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається 21 вересня щорічно. Фотовиставка відбулася в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020". Світлини представлені у кількох категоріях: фотопейзаж, фотопортрет, фотонатюрморт, вулична фотографія, макрофотографія тощо.

 

Студент 3 курсу спеціальності "Журналістика" Колодій Пантелій посів перше місце на чемпіонаті України з гімнастики в командному заліку (м.Кропивницький, 10-12 вересня).

 

Проєкт "Голос жінки має силу 2020" триває! Амбасадорки проєкту, викладачі та студенти факультету соціальних наук Запорізької Політехніки провели низку цікавих та корисних заходів: 14 серпня 2020 року дебатний клуб "Шляхи подолання складних життєвих обставин", 20 серпня дебатний клуб "Форми управління багатоквартирним будинком: плюси та мінуси", 21 серпня панельну дискусію "Навіщо підліткам конфлікт?", 26 серпня блог-кафе "Шляхи формування самосвідомості сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах", 3 вересня блог-кафе "Я знаю → Я вмію → Я дію".

 

З 13 по 23 серпня 2020 року студенти 1 курсу спеціальності "Журналістика" в якості волонтерів забезпечували роботу заходів літературно-мистецького фестивалю "Толока 2020". Цьогоріч він проходив не у виставковій залі "Козак-Палац", як це було традиційно, а на різних локаціях у центрі міста, просто неба, що продиктовано умовами карантину. У програмі фестивалю були літературні презентації, батли, лекції, воркшопи з діячами мистецтв, майстер-класи, дискусії, автограф-сесії з письменниками, зустрічі з художниками.

 

Стажування Софії Шишкіної в "Українському тижні" пройшло успішно, її статтю "Позашкільна освіта на екрані" опубліковано на сайті "Тиждень.ua". Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням: https://tyzhden.ua/Society/246255?fbclid=IwAR3sIOg2DZBzMKszqcqedXPNRxC4nEkj5RQGz8SGvqOjnlzd4cZU4GSsCTo

 

Софія Шишкіна, студентка спеціальності "Журналістика", пройшла стажування в редакції видання "Український тиждень". Коротко про досвід – від першої особи: "Цього літа я влаштувала собі другу практику. Програму стажування, яку я проходила, організовувала ГО "Фундація суспільність". Проєкт під назвою "Хаб медіамобільності" передбачає надання умов та усіх можливостей 20 студентам з різних областей України. Зазвичай ця програма триває 2 тижні. Але 17 сесія, мабуть, була особливою. До речі, організатори теж так говорять. Справа в тому, що це стажування було заплановано ще на 1 квітня, але умови карантину на той момент не дали нам всім зібратися в Києві. Ми були на зв'язку аж цілих 4 місяці, і ось нарешті це сталося".

 

10 липня 2020 року викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" Запорізької політехніки стали учасниками дебатів "Жіноче лідерство в Україні – це утопія чи реальність". У результаті проведення дебатів була сформульована думка про те, що в Україні існує давня традиція жіночого лідерства і важливим є допомогти сучасним жінкам відчути та реалізовувати свій лідерський потенціал.

 

03 липня 2020 року у сквері Національного університету "Запорізька політехніка" в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся дебатний клуб "Конфлікт у житті підлітка: проблема чи можливість?". Дискусія виявилася корисною, оскільки вихід із конфліктних ситуацій – шлях до повноцінного спілкування людей у суспільстві.

 

02 липня 2020 року майбітні журналісти Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Моє життя як простір можливостей". Захід проводився в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020". Майже всі учасники заходу висловили думку про необхідність активного ставлення до подій власного життя, пошуку цілей, розуміння своїх бажань, а головне про наполегливе прагнення їх досягати і реалізовувати.

 

19 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Гра як форма ненасильницького розв'язання конфліктних ситуацій". Захід проводився в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

15-16 червня 2020 року в хабі "Платформа спільних дій" м. Запоріжжя в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Стратегії та напрямки блогерської діяльності". Найбільший інтерес аудиторії викликали теми вірусного контенту і треш-контенту, діяльності українських блогерів у соцмережах та функціонування журналістських YouTube-каналів.

 

12 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Використання новітніх технологій у висвітленні діяльності шкільних служб порозуміння у соціальних мережах". Захід проводився у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

9-10 червня 2020 року у хабі "Платформа спільних дій" м.Запоріжжя у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Жіноче лідерство" ("Мистецтво комунікації жінки-лідера"). Ініціатори проведення: ГО "Соціальна взаємодія", НУ "Запорізька політехніка". Участь у тренінгу взяли дівчата, молоді жінки, студентки НУ "Запорізька політехніка", Класичного приватного університету, які мають бажання бути лідерками громадянського суспільства, прагнуть політичного чи професійного зростання.

 

ГО "Соціальна взаємодія", Національний університет "Запорізька політехніка" 5 червня 2020 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Доповідачі ознайомили з особливостями Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області. Основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення амбасадорками блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, благодійного ярмарку, конкурсу дитячого малюнку та ін.) будуть спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади.

Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 

9-10 квітня 2020 року у Національному університеті "Запорізька політехніка" відбулася заочна ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі", яка була організована кафедрами журналістики, соціальної роботи та психології. У ній взяли участь 197 викладачів та студентів НУ "Запорізька політехніка", Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету, Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського та ін. закладів вищої освіти.

 

12 березня 2020 року в ПНЗ "КРЦМтаШ" відбувся семінар щодо впровадження медіаосвіти у шкільний процес, на який було запрошено заступників директорів шкіл та педагогів-організаторів Комунарського району. Після вступного слова директора закладу М.В. Хвастика запрошені спікери провели тренінг "Основи медіаграмотності". Доц. Волинець Г.М. зупинилась на поняттях "інформація", "інформаційний шум", "інформаційне село"; визначила функції медіаграмотності; окреслила перспективи формування медіаосвітніх компетенцій для учнів середньої та старшої ланки. Доц. Островська Н.В. презентувала практичний кейс щодо роботи з інформацією, зокрема елементи фактчекінгових технологій.

 

Члени ГО "Соціальна взаємодія", викладачі кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" доц. Пода О.Ю., проф. Погребна В.Л. та магістранти спеціальності "Журналістика" 25 лютого 2020 року взяли участь у роботі форуму "Жінки.Мир.Безпека", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". На форумі обговорювалися питання впровадження та моніторингу виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на національному та регіональному рівнях, впровадження політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони Запорізької області. До заходу долучилися представники Міністерства соціальної політики України, Апарату Урядового уповноваженого з гендерної політики, органів обласної та місцевої влади, міжнародних і громадських організацій.

 

Студенти спеціальності "Журналістика" засвоюють теоретичні знання, а також формують практичні навички. Однією з ефективних методик здобування досвіду є майстер-класи. Викладачі кафедри журналістики систематично проводять подібні заняття. Зокрема, 17 лютого 2020 року студенти 2 і 3 курсів відвідали тренінг із медіаграмотності, який провела доц. Г.М. Волинець. Учасники тренінгу обговорювали актуальні питання безпеки в інтернеті, а також механізми розповсюдження інформації в соцмережах.

 

14 січня 2020 року доц.кафедри журналістики Н.В. Островська взяла участь у селекторі-PRO на тему "Цифрова дитина", що відбувся в Запорізькій обласній раді.

 

9 грудня 2019 року на 3 курсі (СН-317) відбувся захист власних екологічних видань, на якому були присутні представники Екокоаліції Запоріжжя Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Наталія Ромашова.

 

5 грудня 2019 року було проведено фінальний круглий стіл Проекту з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019". Реалізація проекту здійснювалася за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Найактивніші блогери були нагороджені грамотами та подарунками.

 

2 грудня 2019 року в м.Київ студенти Кравченко Крістіна, Сідомон Анастасія (СН-318), Кавун Ганна (СН-316), Кулага Олена (СН-316), Тимченко Ілля, Боровик Карина (СН-317) стали учасниками підсумкової конференції проекту "Посилення громадянського контролю ІІ", організованою Чеською ГО "Асоціація з міжнародних питань" (АМО). Призові місця посіли: Боровик Карина - ІІ місце, Кулага Олена - ІІІ місце.

 

Апофеозом тижня журналістики в НУ "Запорізька політехніка" став театралізований концерт студентів спеціальності "Журналістика". 27 листопада 2019 року в актовій залі університету – аншлаг! На сцені – "Розслідування ведуть "Бремен-інформ" " – новаторська версія німецього фольклору, адаптована під українські студентські реалії. Актори – студенти-журналісти і випускники спеціальності попередніх років. Автор креативної ідеї та режисер – доцент кафедри журналістики Ірина Тонкіх. Глядачі були в захваті від акторської майстерності, дотепних діалогів, пісень, танців, костюмів і декорацій!

 

19 листопада 2019 року в актовій залі НУ "Запорізька політехніка" відбулася урочиста церемонія нагородження переможців університетського етапу обласного конкурсу "Студент року–2019". У номінації "Студент–журналіст року" перемогу здобула Василина Гав'як, студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика".

 

Протягом жовтня-листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" могли взяти участь у фотоконкурсі "Світ навколо нас". Було представлено декілька експозицій: "Урбаністичний пейзаж", "Портрет", "Макрофотографія", "Натюрморт" тощо. Комісія обрала найкращі роботи, переможці будуть нагороджені на концерті, присвяченому тижню журналістики.

 

7 листопада 2019 року до Дня української писемності та мови в НУ "Запорізька політехніка" був проведений міжуніверситетський круглий стіл "Культура вербальної презентації в Україні: історичні витоки, особливості, сучасні проблеми". У науковому диспуті взяли участь студенти спеціальності "Журналістика": Ганна Кавун, Карина Боровик, Шишкіна Софія, Кравченко Крістіна, Сідомон Анастасія, Тимченко Ілля, Тристан Олена, Яковенко Вікторія, Матушанська Олександра.

 

4-5 листопада 2019 року викладачі та студенти спеціальності "Журналістика"  НУ "Запорізька політехніка" взяли участь в обговоренні гендерного профілю Запорізької області  на UA: Запоріжжя, в межах навчального тренінгу для медійників із питань гендерно-чутливої та конфліктної журналістики за підтримки міжнародної організаціїї "ООН-Жінки".

 

2 листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" разом із викладачами І.Ю. Тонкіх та Г.С. Скуртул відвідали "Форум лідерів думок", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". Цей форум презентували як першу в Україні платформу взаємодії соціальних проектів, бізнесу та блогерів. На головній сцені виступили найбільш відомі та популярні блогери Яніна Соколова, Олексій Дурнєв, Роман Скрипін та ін. Громадські організації презентували власні соціальні проекти, а в інших локаціях відбулися виступи на тему створення контенту і просування брендів у соціальних мережах.

 

24-25 жовтня 2019 року кафедра журналістики НУ "Запорізька політехніка" стала співорганізатором тренінгу з фактчеку та медіаграмотності, проведеного керівником проекту "Без брехні" Олексндром Гороховським для запорізьких вишів у формі брейн-рингу. Збірна команда спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка" посіла 1 місце у змаганні.

 

7 жовтня 2019 року відбулася зустріч зі студентами 3 курсу спеціальності "Журналістика" з представниками Екокоаліції Запоріжжя Іриною Піроговою (Всеукраїнська екологічна ліга) та Олександром Костенко.

 

4 жовтня 2019 року для студентів 4 курсу спеціалізації "Інтернет-журналістика" магістрант спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка", керівник модераторів інтернет-порталу "Ukr.Net" Олексій Шарабура провів майстер-клас "Робота випускового редактора новинної редакції".

 

Яка місія журналіста під час конфліктів? Що таке медіація? Чому важлива збалансованість у подачі інформації? Ці та інші питання обговорювалися 26-27 вересня на семінарі "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти" (м. Дніпро), у якому взяли участь викладачка кафедри журналістики Г.Скуртул та студентка 3 курсу Олена Усата. Організатори заходу – Академія української преси за підтримки Представництва Фонду Кондрада Аденауера в Україні.

 

27 вересня 2019 року у стінах НУ "Запорізька політехніка" відбулася вистава "Коли ластівки повернуться додому", заснована на реальних життєвих історіях жінок-переселенок. Акторки Театральної студії "КУПЕ 5" не залишили байдужими нікого!

 

25 вересня 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка" відвідали національний заповідник о. Хортиця та історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Разом із викладачами кафедри студенти гарно провели час, дізналися багато нового, а також зробили різноманітні цікаві знімки.

 

11 вересня 2019 року у стінах НУ "Запорізька політехніка" відбулася зустріч із Миколою Томенко – народним депутатом IV-VIII скликань та головою благодійної організації "Фонд "Рідна країна" ". Він презентував у Запоріжжі проєкт "7 чудес України: малі батьківщини великих українців".

 

Гендер у дії

Доцентка кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" Олена Пода підвищила рівень викладацької і журналістської майстерності на тренінгу "Права людини та гендерно обумовлене насильство: як коректно писати про жінок і дітей". Захід проходив у Запорізькому національному університеті 20-21 червня 2019 року.

Студенти спеціальності "Журналістика" 1 червня 2019 року у парку "Дубовий гай" долучилися до проведення  конкурсу малюнку на асфальті "Мирний квартал", присвяченого Дню захисту дітей.

 

28 травня 2019 року відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу "Найкраща студентська рецензія", організованого ГО "ФОРУМ-АРТ" спільно з ГО "Запорізьке театральне товариство". Студентка 3 курсу спеціальності "Журналістика" Гав'як Василина посіла третє місце. Вітаємо переможців!

 

Доступна медіаграмотність або як навчити аудиторію розпізнавати фейкові новини: про це говорили студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" з Миколою Колодяжним у межах проекту "Stop Fake.org".  Нові перспективні ідеї почули від студентів О. Кошової та М. Дубровського.

 

24 квітня 2019 року, в рамках вивчення курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ", до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітала випускниця факультету соціальних наук, спортивна журналістка, ведуча програми "Спорт. Підсумки" на телеканалі "Алекс" Анна Клименко. Під час зустрічі майбутні журналісти дізналися, з чого варто починати спортивний репортаж, що таке "люфт" і "монеточка", а також чи повинен журналіст досконало знати правила ігрових видів спорту.

 

23 квітня 2019 року студенти факультету соціальних наук та юридичного факультету ЗНТУ провели благодійний ярмарок "Твори добро". Отримані кошти будуть перераховані нужденним людям, які мають статус ВПО та проживають у м. Запоріжжя.

 

19 квітня 2019 року у стінах ЗНТУ в межах Програми з відновлення миру і далогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019" відбулося блог-кафе, присвячене структурній організації блогу. Студенти мали можливість поговорити про особливості створення контенту для блогів, технічні аспекти роботи на платформі blogger.com.

 

16-17 квітня 2019 року в ЗНТУ проходив тренінг "Специфіка формування контенту блогів" в межах Програми з відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019", активними учсаниками якого стали студенти спеціальності "Журналістика". Тренер: Тонкіх Ірина (м. Запоріжжя). Проект здійснюється за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 

15 квітня 2019 року студентки 3 курсу спеціальності "Журналістика" разом із кандидатом філологічних наук, доцентом Хітровою Т.В. брали участь у навчальному тренінгу, організованому міжнародною організацією "Жінки-ООН (UN Women Ukraine).

 

Про необхідність критично мислити, виявляти та маркувати фейки та маніпуляції йшлося на презентації ресурсу "StopFake", яку 15 квітня 2019 року для студентів 2 курсу спеціальності "Журналістика" провів медіаексперт Микола Колодяжний.

 

12 квітня 2019 року в Києві відбувся семінар "Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу", в якому взяли участь викладачі кафедри журналістики (О.Ю. Пода, Г.М. Волинець, Н.В. Островська). Семінар був проведений у рамках проекту "Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ, який реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (АМО), за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Спікери – О. Гороховський (керівник проекту "БезБрехні"), Олекса Шалайський (редактор сайту "Наші гроші") та Наталя Онисько (редакторка сайту "Наші гроші. Львів") презентували цікаві й змістовні доповіді.

 

"Як не треба писати заголовки. Клікбейт та маніпуляції в заголовках інтернет-видань" – майстер-клас із такою назвою 10 квітня 2019 року провів майбутнім журналістам Олексій Шарабура, магістр спеціальності "Журналістика", керівник випускових редакторів інтернет-порталу "Ukr.net".

 

28-31 березня 2019 року як переможець конкурсу фактчек-розслідувань Вікторія Грибко (СН-326) на запрошення головного редактора фактчекінгового проекту "БезБрехні" Олександра Гороховського пройшла стажування в Німеччині у видавництві TAZ. Під час стажування розглядали питання журналістських стандартів у німецьких медіа, цифрової безпеки персональних даних при пошуку інформації, роботи журналіста під час виборів, специфіки висвітлення військових конфліктів.

 

"Наші гроші" в Запоріжжі! Олег Шемчук, журналіст-розслідувач, що спеціалізується на викритті корупційних схем у сфері державних закупівель, тендерної політики, неправомірної діяльності посадових осіб, провів інформативно-насичений тренінг для студентів-журналістів ЗНТУ.

 

ГО "Центр реформ, демократії та права", Запорізький національний технічний університет спільно з Фундацією прав людини 12 березня 2019 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2019". Доповідачі ознайомили з метою, завданнями і напрямами реалізації Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області.

 

20 лютого 2019 року студенти 3 курсу на практичному занятті з "Видавничої справи та редагування" разом із доцентом кафедри журналістики ЗНТУ Н.В. Островською мали чудову можливість унаочнити теоретичні знання з цього предмету. З допомогою гостинних бібліотекарів Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки "ожив" кожен рядочок великої класифікації видів видавничої продукції. Мініатюрні книжки і фоліанти, факсимільні і репринтні видання переносять в іншу епоху.

 

6 лютого 2019 року студенти 1-4 курсів спеціальності "Журналістика" взяли активну участь у тренінгу з креативного фактчекінгу, організованого проектом "БезБрехні" за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (через посольство Німеччини в Україні). Майбутні журналісти дізнавалися, як перевіряти різні інформаційні продукти на точність і правдивість, проводили власні дослідження заяв і повідомлень, вчилися встановлювати вердикт і працювати з деталями. Усі учасники отримали сертифікати, і головне – задоволення від навчання.

 

5 грудня 2018 року відбувся вже традиційний для цієї пори концерт до тижня жуналістики.

Мабуть, кожен хоча б раз у житті дивився фільм "Службовий роман", а цього разу він втілився на концертній сцені актового залу ЗНТУ. "Службовий роман: медіахолдинг" – як вам така інтерпретація? Котрий рік поспіль підготовкою концерту займається доцент кафедри журналістики Ірина Юріївна Тонкіх і, безперечно, результат перевершує всі очікування, а підтвердження цьому – вдячні оплески глядачів. Сподіваємося, й надалі творчий колектив буде дивувати всіх оригінальними ідеями й неймовірним їх втіленням.

 

05 грудня 2018 року до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітав відомий фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач відділу новітньої історії КЗ "Запорізький обласний краєзнавчий музей" ЗОР Лініков Володимир Анатолійович. Гість розповів про нюанси створення репортажної світлини, показав зразки вдалих робіт і фото з типовими помилками, поділився секретами успішної фотозйомки.

 

3 грудня 2018 року у студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" пройшла презентація та захист власних видань, присвячених важливій для нашого регіону екологічній проблематиці. На захист також завітала Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League), яка допомогла оцінювати видання та поділитися захопливими історіями про свій досвід еко-активізму. "Не жалітися, а діяти!" – закликала пані Ірина.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Постол Анастасія стала переможницею в номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2018"! Вітаємо! Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

9 листопада 2018 року пройшов Вузівський конкурс студентських наукових робіт ЗНТУ 2018-2019. У ньому взяли участь студенти спеціальності "Журналістика": Цвітанська Юлія (СН-313м), Грибко Вікторія (СН-326), Постол Анастасія (СН-314м), Шарабура Олексій (СНз-314м), Саприкіна Ксенія (СН-325), Андрієць Віталій (СН-314м), Погребна Олександра (СН-314м), Кондрахіна Юлія (СНз-313м), Чертанова Надія (СНз-316). Переможцями першого етапу стали: І місце – Андрієць Віталій, ІІ місце – Постол Анастасія, ІІІ місце – Грибко Вікторія та Саприкіна Ксенія.

 

7 листопада 2018 року у стінах ЗНТУ відбулася XV Міжвишівська наукова конференція "Мовна комунікація у світовому просторі". Цей захід був організований кафедрою українознавства та ЗМП до Дня української писемності та мови, в якому взяли участь студенти 1-6 курсів різних спеціальностей. Серед активних учасників – і студенти спеціальності "Журналістика": Юлія Андрющенко, Ганна Кавун, Олександра Кошова, Яна Курган, Катерина Ліхачова, Вероніка Сировешкіна, Артем Скудін, Юлія Якімцова та інші.

 

16 жовтня 2018 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках відзначення Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності доцент кафедри журналістики ЗНТУ Наталія Василівна Островська провела тренінг із фактчекінгу (fact cheсking – перевірка фактів, спрямована на виявлення невідповідностей між наявними фактами та навколишньою дійсністю). Розглянуті питання: Чому фактчекінг є необхідним не тільки для журналістів? Чи варто вірити всім повідомленням ЗМІ? Як і навіщо перевіряти інформацію від публічних осіб?

 

2 жовтня 2018 року студенти 2,4 та 6 курсів спеціальності "Журналістика" взяли участь у практикумі членів Комісії з журналістської етики. До майбутніх журналістів завітали Олексій Погорелов, директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси, Сергій Гузь, журналіст, член Комісії з журналістської етики, Сюзанна Мнацаканян, керівник проекту "Свобода медіа в Україні" Ради Європи, Єлизавета Кузьменко, представник Громадського радіо.

 

ЗНТУ вже в четвертий раз приймає у своїх стінах відомого українського журналіста – Андрія Куликова, редактора, теле- та радіоведучого, голову Комісії з питань журналістської етики. Зустріч, яка відбулася 27 вересня 2018 року в Запорізькому національному технічному університеті, була пов'язана насамперед із його творчою і професійною діяльністю. Андрій Куликов ділився власним досвідом із майбутніми журналістами – студентами відповідної спеціальності, підкріплюючи розповідь випадками із власного життя.

 

Зважаючи на стан довкілля, предмет "Екологічна проблематика ЗМІ" є не менш важливим, аніж інші науки. Проте, окрім вивчення проблем та методів подолання з теоретичного аспекту, важливо отримувати інформацію від людей, у яких є досвід роботи в цій сфері. 24 вересня до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Олеся Крамаренко (ГО "Дзига"). Вони розповіли не тільки про екологічні проблеми нашого Запоріжжя,  а й поділилися маленькими перемогами.

 

Завідувач кафедри журналістики  Вікторія Леонідівна Погребна взяла участь у програмі Trainings to Trainers, яку здійснює Interlink Academy (Гамбург, Німеччина) спільно з кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету. Програма передбачає ознайомлення із сучасними методами проведення занять та тренінгів із застосуванням технологій переконання та проведення цільових панельних дискусій. Учасники програми отримають сертифікати міжнародного рівня, ліцензовані Урядом Федеративної Республіки Німеччина.

 

20-21 квітня 2018 року кафедра журналістики ЗНТУ стала співорганізаторами І етапу міжрегіонального навчального семінару "Фактчек як інструмент протидії маніпуляції і фейка". Методика впровадження в навчання проведеного керівником проекту "БезБрехні" Олександром Гороховським, автором першого в Україні практичного посібника "Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи", за участі куратора Валентини Люлі.

Організатори: Асоціація міжнародних справ (АМО, Чехія), Міністерства закордонних справ Республіки Чехія, перший український фактчек-портал "БезБрехні".

 

У рамках вивчення курсу "Радіовиробництво" 13 квітня 2018 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали радіостанцію "Великий Луг". Екскурсія почалася з "операторської" та "монтажної" студій. Студенти побачили, де проходить запис та монтаж радіопрограм, дізналися про особливості роботи радіоведучого та звукорежисера в прямому ефірі. Директор радіостанції Наталія Агаркова підтримала ініціативу майбутніх медійників спробувати себе в ролі радіожурналістів та запросила всіх бажаючих на виробничу практику.

 

Магістри спеціальності "Журналістика" разом із доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною відвідали тренінг "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти", який проходив 20-21 березня 2018 року. На тренінгу обговорювалися такі питання: Яка місія журналіста під час конфліктів та як він впливає на їх перебіг та розвиток? Що таке медіація, журналістика відданості та пропаганда? Як патріотизм поєднується з професіоналізмом?

 

В Олімпійському домі відбулася церемонія нагородження лауреатів XVII Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів "Україна олімпійська" та ХІ Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії. Ганна Віталіївна Клименко, наша випускниця 2014 року, на сьогодні журналістка і ведуча програми "Спорт. Підсумки" ТРК "Алекс", стала лауреатом у номінації "Дебют в спортивній журналістиці". Вітаємо і пишаємося!

 

6-8 грудня 2017 року в ЗНТУ працювала експертна комісія МОН України. Голова експертної комісії – завідувач кафедри журналістики Тернопільського національного університету ім. Володимира Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Н.М. Поплавська. Член експертної комісії – завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, доктор філологічних наук, професор О.Г. Ткаченко.

На підставі аналізу поданих на акредитацію матеріалів і результатів акредитаційної експертизи комісія зробила висновок про можливість акредитації за освітньо-професійною програмою "Журналістика" спеціальності "Журналістика" Запорізького національного технічного університету за другим (магістерським рівнем).

 

29 листопада 2019 року відбувся концерт "Античність. Десята муза", присвячений "Тижню журналістики". Організатором заходу стала к.ф.н., доцент кафедри журналістики І.Ю. Тонкіх. У концерті взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика". Перед початком свята відбулося нагородження найактивніших студентів. Відзначали за акторську майстерність, успіхи у навчанні та участь у наукових конференціях і фотоконкурсі.

 

14 листопада 2017 року до студентів груп СН-316 та СН-326 завітав журналіст, громадський діяч, директор благодійного фонду "Impulse.UA" Микола Колодяжний із майстер-класом "Медіасупровід події".

 

12 жовтня 2017 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції "Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика, методологія медіадосліджень", яка проходила в межах інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень – спільного проекту ЗНУ і Міжнародної ради досліджень і обмінів (IREX).

 

19 березея 2017 року у нашому місті вперше стартував конкурс "Найкраща студентська рецензія". Ініціатор заходу – ГО "Запорізьке театральне товариство" на чолі з Н.В. Петренко. Активну участь взяли студенти спеціальності "Журналістика" Карина Галунова, Лілія Кириленко, Олександра Кошова, Діана Макарова, Дар'я Пузир. Результати оголосили 27 березня, а урочисте нагородження в редакції газети "Запорізька правда" відбулося 30 березня, де були присутні всі члени журі. Друге місце в цьому конкурсі посіла студентка 2 курсу Пузир Дар'я за рецензію на спектакль "Кайдашева сім'я", постановка якого відбувалася в театрі ім. Магара. У подарунок переможцям були презентовані дипломи від організації "Запорізьке театральне товариство", книги Валерія Гайдабури "А що тато робить в театрі?" і невеличкі презенти від газети "МИГ".

 

За результатами Всеукраїнського конкурсу, який щорічно проводить Асоціація спортивних журналістів України, були нагороджені переможці  в 27 номінаціях. За підсумком 2016 року в п'яти з них перемогли представники запорізьких ЗМІ. Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Пасько здобула перемогу в номінації "Молода гвардія. Надія АСЖУ" як кращий молодий спортивний журналіст України.

 

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315, СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" та "Винеgreat".

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доц.  Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулися зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "ZaБор" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіпросторі та студентів 1-2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект – перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ.

 

У рамках практичного заняття з дисципліни "Фотожурналістика" студенти 3 курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результатами їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І, звичайно, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня 2016 року у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

18 жовтня 2016 року об 11 годині у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студентів ЗНТУ, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки – "просушування" (фото на прищіпках) – символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлізавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиції. Виставка триватиме до середини листопада.

 

26 квітня 2016 року в залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас із розфарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", в якому студент 5 курсу спеціальності "Журналістика" Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила паралельно з конкурсом.

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів із відомими українськими телевелучими, кореспондентами та репортерами. Уже двічі проводилася прес-конференція з журналістом Андрієм Куликовим.

Файл: 

До уваги здобувачів вищої освіти, студентів спеціальності "Журналістика"

Шановні студенти спеціальності "Журналістика", під час карантину ми продовжуємо навчальний процес за допомогою дистанційних платформ Zoom, GoogleClassroom, Viber, Skype, Messenger, Facebook, Telegram, Moodle.

У розділі "Розклад занять та консультацій" надано інформацію стосовно організації та графіку роботи за навчальними дисциплінами на час продовження карантину. Рекомендуємо ознайомитися з наданою інформацією та відповідально поставитися до виконання планів навчальної роботи в умовах використання дистанційних технологій навчання!

Бажаємо Вам здоров'я та успіхів у навчані!

 

Графік консультацій викладачів на 2020-2021 рр.

П.І.П. викладача понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота
Хітрова Т.В.     15:00-17:00   11:00-13:00 метод. день
Островська Н.В.

 

10:00-13:00   10:00-13:00   метод. день
Панченко С.А.   10:00-13:00   10:00-13:00   метод. день
Погребна В.Л.   12:00-15:00   12:00-15:00   метод. день
Пода О.Ю.   10:00-13:00     10:00-13:00 метод. день
Скуртул Г.С. 10:00-13:00 10:00-13:00       метод. день
Тонкіх І.Ю.     11:00-13:00 11:00-13:00   метод. день
Єськова К.В. 10:00-13:00 11:30-15:30       метод. день
Волинець Г.М.   10:00-14:30   11:30-13:00   метод день

Розклад двінків

Пара Початок Кінець
I 8:30 9:50
II 10:05 11:25
III 11:55 13:15
IV 13:25 14:45
V 14:55 16:15
VI 16:45 18:05
VII 18:15 19:35
VIII 19:45 21:05

Розклад занять

 

Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією: 2 доктори філологічних наук, професори (з них у штаті − проф. Погребна В.Л.); 9 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Клименко Н.О., Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старші викладачі Островська Н.В., Скуртул Г.М.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург»,  та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ФІЛІЯ ПАТ НСТУ  «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Волинець Галина Миколаївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Островська Наталія Василівна к.н. із соц. ком. доцент кафедри журналістики
Панченко Світлана Анатоліївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Погребна Вікторія Леонідівна д.ф.н., професор завідувач кафедри журналістики
Пода Олена Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Скуртул Ганна Сергіївна к.ф.н. доцент кафедри журналістики
Тонкіх Ірина Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Хітрова Тетяна Володимирівна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Єськова Катерина Вікторівна ст. викладач викладач кафедри журналістики

 

Кафедра журналістики готує:

 

Бакалавр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "фотокореспондент, відповідальний секретар редакції, фахівець з інтерв'ювання ЗМІ, радіо-, теле- та інші ведучі ".
Магістр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "магістр з журналістики, журналіст, редактор, викладач університетів та вищих навчальних закладів")

Список основних навчально-методичних робіт кафедри журналістики за останні 5 років:

 
2016 рік
 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 c.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Медіаправо” для студентів ІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 38 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Морфологія) для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: Г. М. Волинець. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 46 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіакритика» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 6. Навчальний посібник з дисципліни «Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті» для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: І. Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 58 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Методологія дослідження соціальних комунікацій» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: О. Ю. Пода – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 8. Ознайомча, навчальна, виробнича, асистентська практика. Методичні рекомендації для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С. А. Панченко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 22 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія літератури» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / К. В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 62 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 40 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Міжнародна журналістика» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Т.В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 12. Тексти лекцій з дисципліни «Теорії масової поведінки» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Н.О.Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 102 с.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Система організаційної роботи прес-служби та перс-секретаря" для студентів ІІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 "Журналістика" / Укл :Н.В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 32 с.
 14. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Телевиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності 061 – Журналістика / Укл. : К. В. Єськова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 62 с.

 

2017 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Телевиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: К.В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 62 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спортивна проблематика в ЗМІ» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 30 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Синтаксис простого ускладненого речення) для студентів ІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 38 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Українська література"  для студентів денної та заочної форм навчання, спеціальності: 061 "Журналістика" / Укл : С.А. Панченко.– Запоріжжя : ЗНТУ, 2017.– 58 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу "Газетно-журнальне виробництво" для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика / Укл. : К.В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017.– 38 с.

2018 рік

 1.   Пода О.Ю. Соціологія масової комунікації для студентів денної і заочної форми навчання  спеціальності  6.030301 – «Журналістика» / Укл. О. Ю. Пода. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 2. Тонкіх І.Ю. "Історія української культури" для студентів денної і заочної форми навчання  спеціальності  051 – «Економіка» / Укл. І. Ю. Тонкіх. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 30 с.
 3. Хітрова Т.В. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Газетно-журнальний менеджмент» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Т.В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 42 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Прикладні  соціально-комунікаційні технології. Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / укл. : Н. В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 46 с.
 5. Скуртул Г.С. Агенційна журналістика: Навчально-методичний посібник / Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 122 с.
 6. Волинець Г.М. Українська мова у професійному спілкуванні: Навчально-методичний посібник / Г.М. Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 132 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 34 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті» для студентів ІІІ курсу денної форми навчання,  спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 9. Методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни «Медіаправо» для студентів ІІ курсу денної та заочної форми навчання спеціальності   061 «Журналістика» / Укл. Н.В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 32 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література ХХ-ХХІ ст.» для студентів 2-3 курсів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 74 с.
 11. Тексти лекцій з дисципліни «Культурна проблематика ЗМІ» (частина І) для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: Ю. Г. Полєжаєв, К. В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 78 с.
 12. Тексти лекцій з дисципліни «Культурна проблематика ЗМІ» (частинв ІІ) для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: Ю. Г. Полєжаєв, К. В. Єськова – Запоріжжя: ЗНТУ, 2018. – 90 с.                                         

2019 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Радіовиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г. С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 38 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Методика викладання фахових дисциплін» для студентів-магістрантів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 50 с.
 3. Тексти лекцій з дисципліни «Українська мова у професійному спілкуванні» (синтаксис і пунктуація) для студентів ІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2019. – 126 с.
 4. Методичні вказівки до написання курсових, кваліфікаційних робіт бакалаврів і магістерських робіт для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 061 "Журналістика"/ Укл.:С.А. Панченко.– Запоріжжя, ЗНТУ, 2019.– 46 с.
 5. Хітрова Т.В. Історія зарубіжної журналістики : навчально-методичний посібник для студентів ІІІ курсу спеціальності 061 – "Журналістика" / Т.В. Хітрова.– Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 145 с. 

2020 рік

 1. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Інформаційна політика і безпека" для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: В.Л. Погребна. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 66 с.
 2. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Історія зарубіжної журналістики" для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: Т.В, Хітрова. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 66 с.
 3. Методичні рекомендації з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ" для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 42 с.
 4. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з курсу "Медіакритика" для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл.: Н.В. Островська. – Запоріжжя: НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 42 с.
 5. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з курсу "Українська мова у професійному спілкуванні" для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл. : Г.М. Волинець. – Запоріжжя : НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 38 с.
 6. Методичні рекомендації з організації самостійної роботи до вивчення курсу "Реклама і зв'язки з громадськістю" для студентів IV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 "Журналістика" / Укл. : І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя : НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 38 с.
 7. Навчально-методичний посібник  з дисципліни "Історія української журналістики" для студентів ІІІ курсу спеціальності 061 "Журналістика" / Укл. : С.А. Панченко. – Запоріжжя : НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 110 с.
 8. Газетно-журнальне виробництво : навчально-методичний посібник / К. В. Єськова. – Запоріжжя : НУ "Запорізька політехніка", 2020. – 170 с.

2021 рік

 1. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу «Журналістське розслідування» для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 06 «Журналістика» / Укл. : Т. В. Хітрова. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 38 с.
 2. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з курсу «Видавнича справа та редагування» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : Н. В. Островська. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. –
  46 с.
 3. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу «Вступ до спеціальності» для студентів 1 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : С. А. Панченко. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. –
  46 с.
 4. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу «Теорія і методика журналістської творчості» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : В. Л. Погребна. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 62 с.
 5. Методичні рекомендації щодо самостійної роботи студентів із дисципліни «Радіовиробництво (виробництво контенту, продукту, промоція)» для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г. С. Скуртул. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 40 с.
 6. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу «Теорія масової комунікації» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : О. Ю. Пода. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 28 с.
 7. Методичні вказівки з організації самостійної роботи до вивчення курсу «Теорія та історія соціальних комунікацій» для студентів 1 курсу магістратури денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл. : О. Ю. Пода. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 66 с.
 8. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з дисципліни «Культурна проблематика ЗМІ» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: К. В. Єськова. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 34 с.

Методички

Методика та організація наукових досліджень

Історія зарубіжної журналістики

Українська мова у професійному спілкуванні

Фотожурналістика

Екологічна проблематика в ЗМІ

Комунікаційні технології

Медіакритика

Психологія мас

Соціально-політична проблематика в ЗМІ

Сучасна українська публіцистика

Психологія журналістської творчості

Спецкурс за вибором. Типологія друкованих ЗМІ.

Авторське редагування

Система організації прес-служби і прес-секретаря

Газетно-журнальне виробництво

Медіаправо

Вступ до спеціальності. Технічні засобі виробництва

Практикум з фаху. Газетна журналістика

Історія української журналістики

Теорія журналістики

Теорія та історія журналістики

Інформаційна політика та безпека

Історія української культури

Теорія літератури

Теорія і методика журналістської творчості

Авторське право

Спецкурс. Гендер і друковані ЗМІ

Теорія та історія соціальних комунікацій

Українське журналістикознавство

Риторика

Теорія масової інформації

Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті

«Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Організація роботи віртуальної редакції

Економічна проблематика ЗМІ

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальний менеджмент

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальні жанри

Українська література

Теорія масової комунікації

Зарубіжна література

Радіовиробництво

Телевиробництво

Методика викладання фахових дисциплін

Прикладні соціально-комунікаційні технології

Соціальна інформація

Теорія та історія видавничої справи та редагування

Практична стилістика

Спортивна проблематика в ЗМІ

Практикум з фаху телевізійний менеджмент

Міжнародна журналістика

Агенційна журналістика

Журналістська етика

Основи наукових досліджень

Документознавство та архівознавство

Реклама і звязки з громадкістю

Журналістське розслідування

16 жовтня 2020 року викладач І.Ю. Тонкіх провела виїзне практичне заняття зі спецкурсу "Інтернет-журналістика" зі студентами 4 курсу, гр. СН-317. Під час екскурсії містом учасники знімали фото- й відеорепортажі, готували матеріали для блогів на тему "Святкування Дня міста Запоріжжя 14 жовтня 2020 р.".

 

9 жовтня 2020 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом із викладачем Єськовою Катериною Вікторівною відвідали Запорізький ботанічний сад. Фотографії, нотатки, інтерв'ю з працівниками закладу, а також особисті враження від побаченого будуть відображені у студентському виданні групи СН-319.

 

1 жовтня 2020 року викладач Волинець Галина Миколаївна разом зі студентами 2 і 3 курсів спеціальності "Журналістика" провели пішохідну фотоекскурсію "Парки сучасного Запоріжжя". Це була не звичайна прогулянка, а справжня пара. Студенти вчилися фотографувати в "польових умовах". Майбутні журналісти шукали цікаві ракурси у центрі міста. Вони побували на бульварі Шевченка, у парку Трудової слави і на Райдузі. Під час прогулянки було зроблено багато пейзажних і портретних фотографій.

 

Студент другого курсу спеціальності "Журналістика" Колодій Пантелій у Міжнародному турнірі з гімнастики Даніеля Домато (Париж, Франція) посів ІІ місце у вправах на коні (срібло), ІІІ місце у вправах на кільцях (бронза).

 

27 листопада 2019 року було організовано зустріч студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" із фотографом, членом фотоспілки України Сергієм Лавровим.

 

13 листопада 2019 року було організовано зустріч студентів 1 курсу спеціальності "Журналістика" з інструктором Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Владом Семиволом. Тема бесіди-тренінгу: "Безпека/небезпека роботи журналіста в зоні збройного конфлікту (ООС): перша домедична допомога".

 

3 листопада 2019 року напередодні 85-ї річниці Голодомору викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" відвідали Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" (м. Дніпро) та прослухали освітній семінар від Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума".

 

23 жовтня 2019 року студенти першого курсу спеціальності "Журналістика" разом із куратором, доц. Тонкіх І.Ю. відвідали музей техніки В. Богуслаєва. Відвідувачам було презентовано експозиції авіаційних двигунів та колекцію мотоциклів вітчизняного та зарубіжного виробництва.

 

16 жовтня 2019 року студенти третього курсу спеціальності "Журналістика" провели виїзне практичне заняття із "Фотожурналістики" на кондитерській фабриці "АВК" (м.Дніпро). Журналісти оглянули виробничі цехи, ознайомились із нюансами технологічних процесів виготовлення цукерок і змогли дегустувати солодощі у необмеженій кількості. Групі поталанило: адже ми побували на лінії виготовлення нового продукту для АВК – молочного пористого шоколаду, який ще не надійшов у продаж. Зробивши яскраві фото, насолодившись ароматом шоколаду і різноманіттям смаків шоколадних цукерок, студенти вирушили додому створювати фоторепортаж.

 

27 вересня 2019 року у стінах Національного університету "Запорізька політехніка" відбулася вистава "Коли ластівки повернуться додому", засновану на реальних життєвих історіях жінок-переселенок. Акторки Театральної студії "КУПЕ №5"/Theatric Studio "Сoupe #5" не залишили байдужими нікого! Особливо вразило глядачів те, що реальна героїня однієї з трьох представлених історій вийшла на сцену з квітами і привітала акторку, яка розповіла про її долю. Друга історія про хвору дівчинку теж мала своє продовження. Небайдужі викладачі, студенти університету, школярі, їх батьки поклали в скриньку гроші для її лікування.

 

10 вересня 2019 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" здійснили вже традиційний похід у Запорізький міський дитячий ботанічний сад. Цікава екскурсія надихнула майбутніх журналістів на створення власних матеріалів для студентської газети і захопливу фотосесію.

 

Спортивна проблематика в дії

3 квітня 2019 року на "Славутич-арені" (м. Запоріжжя) студенти і студентки третього курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачкою курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ" доценткою Ганною Скуртул, а також кураторками груп доцентками Оленою Подою і Тетяною Хітровою активно вболівали за команди "Зоря" (Луганськ) і "Динамо" (Київ). Матч закінчився з рахунком 2:3 на користь киян.

Жіноче враження від футболу – маса позитивних емоцій і задоволення! Тому закликаємо: усі на футбол!

 

28 березня 2019 року для студентів другого курсу спеціальності "Журналістика" пройшла зустріч із представниками благодійного фонду "Карітас Запоріжжя" . Тема зустрічі "Перспективи розвитку студентського волонтерського руху".

 

За активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня студента грамоту отримала студентка другого курсу спеціальності "Журналістика" Боровик Карина. Щиро вітаємо!

 

Вітаємо студенток 2 курсу спеціальності "Журналістика" Шишкіну Софію, Косевич Анастасію, Курган Яну, які нагороджені грамотами за активну громадську позицію, вагомий внесок у розвиток профспілкового руху та з нагоди Міжнародного Дня студентів і 118-ї річниці ЗНТУ.

 

Напередодні 85-ї річниці Голодомору викладачі та студенти кафедри журналістики відвідали Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні"

Для цього унікального Музею (третій у світі за величиною меморіальний комплекс присвячений Голокосту) надзвичайно важливо показувати, що у ХХ столітті люди пережили не один геноцид. "Чужого болю не буває" – назва зали, експозиції якої присвячені Голодомору в конексті інших світових трагедій.

Про тогочасних журналістів, які спробували пробити своєрідний інформаційний вакуум між мешканцями України та іншим світом, роль ЗМІ під час цих трагічних подій розповів на освітньому семінарі Українського інституту вивчення Голокосту "Ткума" Єгор Врадій.

 

"Слово і сумління": альтернативи в епоху тоталітаризму" – такою була тема зустрічі науковців Інститут "Ткума". Музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" з майбутніми журналістами. Важлива розмова про роль журналіста на прикладі трагічних подій нашої історії вчить відповідальності за свої слова.

 

24 жовтня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" долучились до заходу "One, Two, Tree. Інтерактивна карта дерев, Перша зустріч", організованого ГО "Дзига" і Zpspace.com.ua У затишній атмосфері активні громадяни нашого міста обговорили план створення та реалізації відкритої інтерактивної карти дерев у Запоріжжі, спираючись на досвід інших міст України й світу. До того ж отримали порцію натхнення від активістів: Богдан Тишкевич (ГО "Агенція журналістики даних", рух "Зелений Кропивницький"), Катерина Бакова (Засновниця руху "Зелений лист" у місті Одеса), Ольга Сладкова (zpspace.com.ua).

 

Віртуальна екскурсія – не менш цікаво, ніж реальна, якщо її проводить майстер своєї справи!

9 жовтня 2018 року у Науковій бібліотеці ЗНТУ студенти спеціальності "Журналістика" стали учасниками віртуальної екскурсії вулицями рідного міста "Олександрівськ, якого немає", проведеної Романом Акбашем, краєзнавцем, креативним директором музею "Історії зброї". Роману допомогала Єншуєва Тетяна, старший викладач кафедри "Дизайну" ЗНТУ. Вона принесла свої картини зі старими будівлями нашого міста. У ході зустрічі аудиторії були представлені архівні фотографії старого міста минулого та позаминулого століть: Шенвізький міст через р. Мокур Московку (Космічний район), перший залізничий вокзал (який був зруйнований під час війни і на його місці збудовано сучасний вокзал), будівлі на вулиці Соборній (будівля на перехресті вулиць Соборної і Базарної), вул. Миколаївській ( зараз вул. Святого Миколая), вул. Базарній та ін. Під час цієї екскурсії слухачам вдалося не лише побачити унікальні архівні фотокартки з архітектурою старого Олександрівська, а й почути її історію створення і подальшу долю.

 

11 листопада 2018 року студенти та викладачі кафедри журналістики відвідали театр "Крик" у м. Дніпропетровськ. Музична вистава-контакт "Сонце в очах твоїх" нікого не залишила байдужим: актор спілкувався із глядачами, читав вірші, та грав на саксофоні.

 

6 вересня студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Хітровою Тетяною Володимирівною відвідали художню виставку "Ми всі такі різні та об'єднує нас одне...", яка проходила на територіцї арт-холу "Лофт-Млин".

 

19 квітня о 15:00 у залі мистецтвознавчої літератури бібліотеки ЗНТУ відбулося відкриття персональної виставки робіт В.М. Мелай – "Візерунки долі в рушниках". Валентина Михайлівна – старший викладач Молочанської дитячої школи мистецтв, майстер народної художньої вишивки, член спілки Майстрів народного мистецтва України.

У залі панувала урочиста й затишна атмосфера, а аудиторія (студенти першого курсу спеціальності "Журналістика") заворожено слухала поради майстрині.

 

29 березня о 12:00 у головному корпусі Запорізького національного технічного університету відбулося відкриття всеукраїнського-патріотичного турніру "Українська революція: 100 років боротьби", що був присвячений подіям 1917-1921 років. У цей день змагалося 9 команд, кожна з яких представляла один із факультетів університету. Перемогу здобула команда ФЕУ (факультету єкономіки та управління), однак студенти факультету соціальних наук також не залишилися без нагород – вони посіли почесне 3 місце

 

21 березня в ЗНТУ вкотре було проведено конкурс ораторського мистецтва, участь у якому взяли 10 студентів із різних факультетів. Змаганння провшло під гаслом "Хто такі студенти, і де вони існують".

У конкурсі брала участь і студентка-першокурсниця, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" – Боровик Карина. Завдяки вдалій промові та цікавій презентації з кумедних фото вона посіла 3 місце серед усіх учасників.

 

Логічним завершенням дисциплін "Газетно-журнальне виробництво" та "Екологічна проблематика ЗМІ" стала презентація студентами власних видань.

 

16-17  листопада 2017 року у "Козак-Палац" відбувся Туристичний Бізнес  Форум-2017, в якому взяли активну участь студенти спеціальності "Журналістика". 11 грудня 2017 року відбулась церемонія вручення подяк за вагомий внесок у проведенні форуму.

 

6-8 грудня 2017 року студенти 3 курсу Ярослав Третьяков, Марина Чупис, Владлена Мачульська взяли участь у триденній "Медіашколі децентрелізації для українських регіональних журналістів". Маштабний всеукраїнський проект проводився Академією української преси за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Зустріч була цікавою, пізнавальною і плідною. Її головним результатом виявилась підготовка фахівців у сфері децентралізації для подальшої співпраці та розвитку громадянської журналістики в Україні. Учасники тренінгу отримали необхідні знання для підготовки аналітичних матеріалів в онлайн та друкованих ЗМІ.

 

22 листопада 2017 року студенти й викладачі кафедри журналістики відвідали виставу "Леся. Нескінчена розмова", створену за листами й творами великої письменниці. Дійство відбулося на малій сцені театру ім. Магара.

 

Що має на меті реформа децентралізації, які від неї переваги отримають пересічні люди, навіщо об'єднуватися в громади, як пов'язана децентралізація з реформами освіти то охорони здоров'ята ще багато запитань...І головне — як просто це все писати, хто може надавати коментарі та чия думка буде фаховою і переконливою? На ці та інші питання 21 листопада студентам ІІІ курсу спеціальності "Журналістика" розповіла експертка з комунікації Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми "U-LEAD з Європою та Мінрегіону України, Наталя Селюкова.

 

9 листопада 2017 року студенти 3-го курсу ЗНТУ спеціальності "Журн6алістика" завітали до запорізького художнього музею на виставку, присвячену буддійській культурі. "Скарби Тибету" - це єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурному спадку гімалайського регіону. Організаторами виставки стали: благодійний фонд "Жива традиція", об'єднання буддистів Діамантового шляху лінії наступництва Карма Каг'ю в Україні. Серед експонатів були найрізноманітніші речі: храмові музичні інструменти, статуетки, маски, побутові та ритуальні предмети, сувої із давньою письменністю, національний одяг, буддійський живопис і навіть інгредієнти для виготовлення тибетських ліків. Звісно, багато експонатів зроблені не для краси та мають глибоку історію, хоча і становлять художнійінтерес. Кожна з цих речей розповідає про настанови Будди. Загалом, виставка налічує більш ніж 450 унікальних експонатів , привезених з Тибету, Непалу, бутану та тінших регіонів Азії. Після відвідин музею студенти виконали практиче завдання для навчальної дисципліни "Фотожурналістика" -  створили прекрасні фоторепортажі. деякі світлини розміщені як додаток до уього матеріалу.

 

У стінах Запорізького національного технічного університету відбулася XIV Міжвузівська науково-практична конференція "Наука, техніка, культура, мистецтво: досягнення в Україні, пошуки і перспективи, видатні постаті", присвячена Дню української писемності та мови. Захід проходив із 7 по 10 листопада. У ньому взяли участь студенти 1-го - 6-го курсів Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету та Хортицької національної академії. Тематика доповідей була дволі різноманітною. Учасники від медичного університету розповідали про досягнення видатних учених та лікарів Запоріжжя, а також про студентів, яким вдалося винайти колінний суглоб для протезу. Доповідачі факультету іноземної філології від ЗНУ цитували "Заповіт" Шевченка українською, російською, англійською та німецькою мовами, тим самим підкреслюючи, що рядки творів Кобзаря не втрачатимуть совєї мелодії, навіть якщо будуть перекладені різними мовами світу. Приємно здивували зал студенти спеціальності "Журналістика" від ЗНТУ . Дівчата обрали теми, які стосувалися уроків української мови на телеканалах та в мережі інтернет. Щоб людям було легше зрозуміти зміст правил, такі українські мовознавці, як Олександр Авраменко та Олександр Пономарів, спеціально створюють рубрики на каналах та блоги в інтернеті. Уроки тривають до двох хвилин, але навіть за такий короткий проміжок часу можна дізнатися багато чого нового й цікавого. Якщо ж людині не зрозуміле якесь слово чи вислів, вона може написати лист мовознавцю, адже на сайтах є зворотній зв'язок. У такий спосіб можна легко вивчити українську мову, а головне - безкоштовно!

 

30 жовтня 2017 року студенти групи СН-317 відвідали музей техніки Богуслаєва, де побачили експозиції техніки, починаючи від різноманітних двигунів і закінчуючи експонатами танків та літаків. Особливу увагу викликав другий поверх, де розташовані мотоцикли найрізноманітніших моделей. Першокурсники отримали неймовірні враження від побаченого.

 

11 жовтня 2017 року студенти 2 курсу спеціальності журналістики відвідали Запорізький міський дитячий ботанічний сад. Упродовж екскурсії ознайомилися з історією закладу, помилувалися диковинними рослинами в кактусарії, вдихнули чудові аромати лимонарію. Прогулялися й спеціально облаштованим майданчиком з гойдалками та затишними альтанками. А найбільше враження на майбутніх журналістів справила приємна зустріч із хранителем казкової атмосфери  - паном Чіпом - мавпочкою, яка стовідсотково дарує настрій на увесь день.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Студенти спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації Міжнародного фестивалю "Книжкова толока", як волонтери-журналісти. Захід тривав з 21 по 23 жовтня.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами, відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первинного ладу до сучасності. Справили враження експозиції присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент 5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

Кожного року кафедра журналістики проводить «Тиждень журналістики». Зустріч з провідним теле і радіожурналістом України Андрієм Куликовим;

Андрій Куліков

– зустріч з головним редактором журналу «VIP-Club» Ганною Нечипуренко;

Ганна Нечипуренко

– зустріч з журналістами газети «МИГ» Володимиром Москаленко та Анастасією Писарєвою;

Володимир Москаленко

– Зустрічі з творчими людьми завжди надихають і захоплюють. Презентація нового роману «Риб’ячі діти» письменника, головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія:

– Тележурналіст, музикант Валентин Терлецький представляє нову віршовану збірку «П’ята пора року»:

Валентин Терлецький

святковий концерт, де були нагороджені кращі студенти: за активну участь у науковій діяльності кафедри журналістики ЗНТУ, за успіхи у навчанні, за активну участь у створенні медіа-проектів, за артистизм, творчість та активну участь у заходах кафедри журналістики та ЗНТУ, за І, ІІ, ІІІ місце у фотоконкурсі «Світ навколо нас».

Святковий концерт
Святковий концерт на честь «Тижня журналістики»

– Перлина Дніпропетровщини – Центр народного мистецтва «Петриківка». Майстер-клас для майбутніх журналістів:

Петриківка

– Знайомство з історією і традиціями єврейського народу (м. Дніпропетровськ, Центр «Менора», Музей історії єврейського народу і Голокосту):

Менора

Студентами і викладачами кафедри журналістики випускається навчальна студентська газета (навчально-методичні матеріали) «СтудPol». Редакція газети та приймала участь у Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент». За шість років існування було вдосконалено дизайн видання, покращено поліграфічну якість, кількість сторінок та залучено нову читацьку аудиторію.

Газета Студпол
Студентська газета «СтудPol» (Видається з 29 листопада 2007 року)

Сторінки