Захист дипломних проєктів бакалаврів та магістрів 2023 р.
Наказ №72 від 24.03.23 «Про затвердження тем та керівників дипломних проєктів (робіт) студентів денної форми навчання освітнього ступеня “магістр” спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (освітня програма «Електромеханічні (електротехнічні) системи та комплекси»)» (PDF, 644 KБ)
Наказ №178 від 09.05.23 «Про затвердження тем, керівників дипломних проєктів (робіт) студентів денної та заочної форм навчання освітнього ступеня “бакалавр” спеціальності 144 «Теплоенергетика» (освітня програма «Промислова і комунальна теплоенергетика»)» (PDF, 588 KБ)
Наказ №202 від 19.05.23 «Про затвердження теми та керівника дипломного проєкту (роботи) студента денної форми навчання освітнього ступеня “магістр” спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (освітня програма «Електричні машини і апарати)» (PDF, 224 KБ)
Наказ №203 від 19.05.23 «Про затвердження тем, керівників дипломних проєктів (робіт) студентів денної та заочної форм навчання освітнього ступеня “бакалавр” спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (освітня програма «Електричні машини і апарати»)» (PDF, 1.8 MБ)
Запрошуємо до обговорення проєктів освітніх програм на 2023-2024 н.р.
Пропозиції та зауваження надсилайте на пошту kafedra_em@zntu.edu.ua
Вперше на кафедрі електричних машин було проведено олімпіаду з теоретичних основ теплотехніки

В олімпіаді прийняли участь здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 144 Теплоенергетика.
Детальніше >>
Згідно наказу №303 «Про проведення університетського конкурсу про кращу студентську наукову роботу 2022-2023» від 23.09.2022 року на кафедрі електричних машин відбувся конкурс наукових студентських робіт

На конкурс за секцією «Електрична інженерія» були представлені та опрацьовані рецензентами 37 студентських наукових робіт від 60 авторів, з них 10 робіт за підсекцією «Теплоенергетика» від 17 авторів, 21 робота за підсекцією «Електричні машини» від 35 авторів.
Детальніше >>
До уваги студентів кафедри електричних машин!
Запрошуємо вас взяти участь у дистанційних студентських олімпіадах НУ «Запорізька політехніка» з теоретичних основ теплотехніки та електричних машин, яка відбудуться за розкладом:
- теоретичні онови теплотехніки: 6 грудня 2022 року з 9-00 по 21-00 (тривалість 60 хв.);
- електричні машини 7 грудня 2022 року з 9-00 по 21-00 (тривалість 60 хв.).
Для того, щоб стати учасником олімпіади, треба заздалегідь зареєструватись за посиланням
- теоретичні онови теплотехніки: https://moodle.zp.edu.ua/enrol/index.php?id=5465
- електричні машини: https://moodle.zp.edu.ua/enrol/instances.php?id=5483
Нагадуємо, що учасники та призери олімпіади мають право на додаткові бали до рейтингу академічної успішності.
Відкрито нові освітні програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Програмні засоби електричної інженерії» та «Інженерія відновлювальної енергетики».


Акредитація освітньо - наукової програми підготовки здобувачів вищої осівти за другим магістерським рівнем «Електромеханічні (електротехнічні) системи та комплекси» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
З 27 по 29 травня заплановано проведення акредитаційної експертизи освітної програми підготовки здобувачів вищої осівти за другим магістерським рівнем «Електромеханічні (електротехнічні) системи та комплекси» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Ознайомитись з освітньою програмою «Електромеханічні (електротехнічні) системи та комплекси» можна за посиланням https://zp.edu.ua/sites/default/files/konf/onp_141_2020.pdf
Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв'язку можна за посиланням
Відкрита зустріч з ЕГ: 27 травня 2021 15:00 РМ Київ
Веб-посилання https://zoom.us/j/94617430433?pwd=UU9RdTd2N0UraElxell6Uk1jMUNVdz09
Ідентифікатор конференції: 946 1743 0433
Код доступу: 2021
Програма онлайн візиту експертної групи
Програма "онлайн візіту" експертної групи (PDF, 594.76 КБ)
ВІТАЄМО!!!
ДІВЧУК ТЕТЯНУ ЄВГЕНІЇВНУ
із присудженням наукового ступеня кандидата технічних наук
за спеціальністю “Електричні машини і апарати”
згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 09.02.2021 №157:
(науковий керівник - Яримбаш Д.С., д.т.н., проф. кафедри електричних машин)
Науково-практична конференція "Тиждень науки 2020"
Засідання секції "Електричні машини" проведено на кафедрі електричних машин в заочному вигляді. З програмою конференції та доповідями учасників можно ознайомитись нижче.
Тези доповідей учасників секції "Електричні машини" науково-практичної конференції "Тиждень науки 2020"
Програма секції "Електричні машини"
До уваги студентів кафедри «Електричні машини»!
Дистанційне навчання на період карантину
У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину на кафедрі впроваджено дистанційне навчання. Матеріали по дисциплінам розміщені на веб сервісах Google Classroom https://classroom.google.com/ та Moodle http://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=298
У платформі Moodle будуть розміщуватися матеріали з навчальних дисциплін та проводитися тестування й інші контрольні заходи.
Для доступу до цієї платформи Вам потрібно заповнити Гугл-форму: https://forms.gle/ghVDbL2K8QhN7CC19
Після перевірки в ручному режимі (це може потребувати кілька днів) Вам буде надіслано логін та пароль електронною поштою.
Окрім реєстраційних даних при заповненні форми просимо Вас також надати відповіді на питання анкети, інтегрованої з нею.
Google Classroom:
Дисципліни проф. Яримбаша Д.С.
Основи оптимізації складних електромеханічних (електротехнічних) систем та комплексів
групи Е-219м, Е-919м, код курсу - hiflxqc
Дисципліни ст.викл. Літвінова Д.О.
Електричні машини
групи Е-219, Е-218сп, Е-228сп,Е-238сп
https://us04web.zoom.us/j/75472345712?pwd=ZmkyTGZ0aGNSZEdmOHJvc2RRdzRGdz09
ОАП ЕТП і ЕМС
групи Е-217, Е-218сп, Е-228сп, Е-238сп
https://us04web.zoom.us/j/71834846355?pwd=NnBNOVBQLzgxM3pJZCtXRWFXbm9xdz09
Electric machines
група Е-419a
https://us04web.zoom.us/j/71196918012?pwd=LzZMalNhUkdGMXE3NE1GeXRpOFN3Zz09
Дисципліни доц. Коцура І.М.
Основи наукових досліджень та новітні методи пошуку та обробки інформації
група Е-919м, код курсу - 2bsdmox
Новітні методи пошуку та обробки інформації
група Е-219м, код курсу - K77thje
Завершено проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Електричні машини і апарати» зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти

«Intelligent Energy and Power Systems»
(IEPS’2018)
Міжнародна конференція IEEE з інтелектуальної енергетики та енергетичних систем (IEPS) була створена Секцією IEEE Ukraine у 2014 року. Конференція була успішно проведена двічі в 2014 та 2016 роках у Києві, Україна. У 2018 році місцем проведення конференції обрано м. Харків. Метою IEEE IEPS є об'єднання дослідників із областей енергетики, інтелектуального та адаптивного контролю, інтелектуальних мереж та промислової електроніки з провідних університетів, науково-дослідних лабораторій та промисловості. Ця конференція є місцем для обговорення сучасних ідей, інноваційних концепцій та експериментальних результатів.
Активну участь в роботі конференції прийняли викладачі кафедри "Електричні машини" Яримбаш Д.С. та Дівчук Т.Є.
Кафедра ЕМ учасник міжнародного проекту "B E S T"
З 28 червня по 4 липня в нашому університеті був проведений проект Радою Європейських Студентів по Технологіям (BEST), в якому активну участь приймала кафедра «Електричні машини». Тема проекту «I've got the Power! The Energy Power».
Метою проекту було надання знань іноземним студентам в області електроенергетики, обмін досвідом серед студентами нашого університету та провідними європейськими технічними університетами (Іспанія, Фінляндія, Бельгія, Греція, Чехія, Туреччина, Болгарія, Словаччина, Австрія, Латвія, Португалія). Університет відвідало 18 іноземних студентів (фото).
Академічну частину проекту (8.5 год.) провів старший викладач кафедри «Електричні машини» Літвінов Дмитро Олександрович на англійській мові. Основними питаннями лекційних занять були: класифікація енергоресурсів, застосування електричних машин на різних типах електричних станцій, основи техніки високих напруг; а також проведені практичні заняття із високовольтним обладнанням, яке знаходиться в лабораторії кафедри. Викладач кафедри «Електричні машини» Літвінов Д.О. отримав сертифікат від Local BEST Group (фото)
СІМПОЗІУМИ ТА КОНФЕРЕНЦІЇ
26-27 жовтня 2017 р. у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся XX Міжнародний симпозіум
«ПРОБЛЕМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ, ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ ТА ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ»
(SIEMA’2017)
Головною метою симпозіуму є висвітлення проблем вдосконалення електроенергетичних, електротехнічних і електромеханічних пристроїв і систем, ознайомлення науковців, викладачів, аспірантів, та студентів з новітніми досягненнями вузів і підприємств України, а також інших країн в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.
Учасниками заходу стали 240 науковців із 30 наукових установ і промислових організацій України та країн ближнього зарубіжжя. Активну участь в роботі симпозіуму прийняли викладачі кафедри "Електричні машини" Яримбаш Д.С., Яримбаш С.Т. та Дівчук Т.Є.
15-17 жовтня 2017 р. у Інституті "Електромеханіки, енергозбереження і систем управління" Кременчуцького Національного університету імені Михайла Остроградського проходила
Міжнародна конференція
"MODERN ELECTRICAL AND ENERGY SYSTEMS"
"Сучасні електричні та енергетичні системи"
(MEES 2017)
Основною метою конференції є спілкування вчених і представників промисловості з України та інших країн, а також обговорення нових сучасних технічних винаходів у відповідності з темами конференції.
В роботі конференції прийняли участь викладачі кафедри "Електричні машини" Яримбаш Д.С., Яримбаш С.Т., Коцур І.М., Літвінов Д.О. та Дівчук Т.Є.