Ви є тут

Головна

Викладачі та співробітники

З початком нового семестру вітаємо не тільки студентів юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка», а й студентів юридичного факультету Національного університету «Чернігівська політехніка». Так, реалізуючи договір про організацію програми обмінів здобувачів вищої освіти між Національним університетом «Запорізька політехніка» та Національним університетом «Чернігівська політехніка» від 10.01.2024 року № 490, з метою навчання за програмою внутрішньої кредитної академічної мобільності зараховані студенти третього курсу юридичного факультету Національного університету «Чернігівська політехніка» Тимур Михеєнко та Оксана Кобець. Бажаємо студентам успіхів у навчанні.
 
Впевнені, що програми обмінів здобувачами вищої освіти, які постійно реалізує юридичний факультет Національного університету «Запорізька політехніка» в рамках численних договорів про співпрацю з нашими партнерами з різних куточків України, будуть сприяти подальшому вдосконаленню якості вищої освіти.

З нагоди Дня адвокатури, 19 грудня 2024 року, на юридичному факультеті Національного університету «Запорізька політехніка» в приміщенні Музею адвокатури Запорізького краю пройшла зустріч професорсько-викладацького складу та студентів з відомими адвокатами: представником Національної асоціації адвокатів України в Чеській Республіці Вадимом Лаврівським і Головою Запорізького відділення Асоціації адвокатів України, депутатом Запорізької обласної ради, партнером юридичної компанії «Майстро і Беженар» Дмитром Майстром.

З вступним словом та привітаннями з нагоди професійного свята виступив декан юридичного факультету, адвокат Юрій Філей. Гості передали університету нові експонати до Музею адвокатури, зокрема текст Присяги адвоката України й Відбитки штампів та печаток Колегії та Ради адвокатів Запорізької області (1980-х — початку 2020-х років), а також провели гостьову лекцію для студентів та викладачів юридичного факультету з особливостей адвокатської діяльності й професійної етики адвоката в Чеській Республіці та Україні.

Від кафедри конституційного, адміністративного та трудового права в заході взяли участь д.ю.н., проф. Максакова Р.М., д.н.з держ.упр., проф. Буканов Г.М., к.ю.н., доц. Баєва Л.В., к.ю.н. Гаврилов Ю.Г..

Спілкування з адвакатами було назвичайно цікавим, інформативним та пізнавальним, адже ніхто не зможе розповісти про роботу адвоката краще аніж сам адвокат. Під час заходу було приділено увагу таким питанням, як вміння адвоката налагоджувати зв’язок із своїм клієнтом, вміти професійно комунікувати в правовому просторі та дотримання правил адвокатської етики. Цікаво було почути практичні поради у сфері адвокатської діяльності. Адвокати говорили не тільки про престижність адвокатури, а й про відповідальність та обов’язки, що є не від’ємними елементами цієї професії. Також була обговорена тема захисту конфіденційних даних клієнта, що у наш час є серйозною проблемою. Багато компаній, які надають різноманітні послуги, вважають можливим розголосити особисті дані клієнта чи навіть передати їх третім особам. З цього приводу В.Лаврівський дав особисті корисні поради, а Д.Майстро звернув увагу майбутніх адвокатів на те, що адвокат не має бути «секретарем» і «виконавцем побажань» своїх клієнтів, а має в залежності від змісту справи вибудовувати свою стратегію захисту — лише в такий спосіб клієнт отримає дійсно професійну правничу допомогу і позитивне вирішення його проблемного питання. В кінці зустрічі була можливість задати питання адвокатам, чим скористалося багато студентів, а також пройшла пам'ятна фотосесія.

Від імені професорсько-викладацького складу та колектива студенства висловлюємо щирі слова вдячності за цікаву зустріч, корисні подарунки для Музею адвокатури і святковий настрій нашим шановним адвокатам і друзям юридичного факультету В.Лаврівському і Д.Майстро.

І чекаємо на нові зустрічі!!!

 

 

 

 

Д.ю.н., проф., в.о. зав. кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Максакова Р.М. долучилась до участі в обговоренні питань щодо впровадження можливостей штучного інтелекту в освітнє середовище.

Цьому був присвячений цикл лекцій, організований за підтримки Міністерства освіти і науки України на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України. Відкриттям цього циклу стала лекція професорки Роуз Лаккін (Roze Luckin), почесної професорки Університетського коледжу Лондона, на тему «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні», яка відбулася 10 грудня 2024 року. Ця лекція стала першою у цілому циклі запланованих заходів, присвячених цій актуальній на сьогодні темі.

Змістовна і важлива доповідь Роуз Лаккін подарувала учасникам цінні знання про персоналізоване навчання, автоматизацію оцінювання, етичні виклики та стратегічне планування впровадження ШІ в освітній процес. 12 грудня відбулась друга лекція у рамках цілого циклу передбачених заходів про впровадження можливостей штучного інтелекту в освітнє середовище. Цього разу понад 4000 учасників з усіх куточків України долучилися, аби прослухати лекцію відомого британського науковця, професора Майка Шарплза на тему: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики».

Професор детально ознайомив слухачів із інструкціями та практичними порадами для роботи з інструментами використання генеративного ШІ, а саме ChatGPT, в освітньому процесі, розповів про можливості їх застосування для написання есе, створення планів занять та ведення діалогів. Лекція була максимально практичною і відкрила нові горизонти для викладачів та студентів, надаючи поштовх для глибшого осмислення ролі технологій у сучасній освіті. Професор Шарплз підтвердив, що штучний інтелект — це неймовірна технологія, яка буде невід’ємною частиною освітнього процесу, незалежно від бажання його учасників.

Жваві обговорення наприкінці лекції дали змогу вести діалог із провідним світовим експертом та поставити найактуальніші питання. Продовжуємо рухатися вперед у напрямку інтеграції штучного інтелекту в освітній процес, зберігаючи академічну доброчесність та покращуючи якість освіти.

 

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, який в цьому році проводився з 8 до 13 грудня, д.ю.н., проф. Максаковою Р.М. було організовано та проведено круглий стіл для здобувачів вищої освіти на тему: «Актуальні проблеми конституційного та конституційно-процесуального права України». Засідання круглого столу відбулись 13 грудня за активної участі студентів 1, 2 і 5 курсів юридичного факультету. Захід проведено з нагоди Дня прав людини та 125-річниці заснування НУ “Запорізька політехніка”.

На обговорення учасників було представлено доповіді:

1. ПРАВОВА ПРИРОДА КОНСТИТУЦІЇ ТА ЇЇ МІСЦЕ У СИСТЕМІ ЗАКОНОДАВСТВА

Доповідач: Задачина Катерина.

2. РОЛЬ КОНСТИТУЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ І ПРАВ ЛЮДИНИ.

Доповідач: Портной Денис.

3. БАЛАНС МІЖ ПРАВАМИ ЛЮДИНИ ТА ВИМОГАМИ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ.

Доповідач: Постольний Олександр.

4. ПРАВО НА ЖИТТЯ.

Доповідач: Гришина Вікторія.

5. ПРАВА ДІТЕЙ В УКРАЇНІ.

Доповідач: Перуганич Ольга.

6. ОСНОВНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАВА ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ.

Доповідач: Шиліна Дар'я.

7. ПОЛІТИЧНІ ПРАВА ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УКРАЇНІ .

Доповідач: Панченко Анна.

8. КОНСТИТУЦІЙНІ ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА.

Доповідач: Паршин Роман.

9. ОБОВ'ЯЗОК ДОДЕРЖУВАТИСЯ КОНСТИТУЦІЇ ТА ЗАКОНІВ УКРАЇНИ.

Доповідач: Пахомов Артем.

10. ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ КОРУПЦІЙНОЇ СКЛАДОВОЇ, ЩОДО ЗЛОВЖИВАННЯ ОБМЕЖЕННЯМ ПРАВ ЧОЛОВІКІВ НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ.

Доповідач: Сурков Марк.

11.ПОРЯДОК НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ.

Доповідач: Ачхи Сніжана.

12. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ.

Доповідач: Моісеєнко Вікторія.

13. ПРАВОВИЙ СТАТУС ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ.

Доповідач: Тітов Микола.

14. ПРАВОВИЙ СТАТУС БІЖЕНЦІВ.

Доповідач: Сусанін Єгор.

15. ДІЯЛЬНІСТЬ УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ.

Доповідач: Котегова Альона.

16. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ САМОУСУНЕННЯ ВІД ВИКОНАННЯ ОБОВ'ЯЗКІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ВИПАДОК ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА.

Доповідач: Головецький Михайло.

17.КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

Доповідач: Фесенко Максим.

18. ПРОЦЕДУРА УХВАЛЕННЯ АКТІВ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНІ.

Доповідач: Шеремет Віра.

Круглий стіл пройшов в режимі жвавої дискусії, здобувачі уважно слухали та ставили запитання доповідачам, з різних точок зору обговорювали суперечливі моменти, пов’язані з проблемою, винесеною на обговорення та висловлювали свої власні думки й позиції з проблемних питань.

 

Дякуємо всім учасникам за активну участь та конструктивні ідеї! Сподіваємося, що здобуті навички допоможуть студентам не лише у навчанні, але й у майбутній професійній діяльності.

 

 

Студенти юридичного факультету НУ "Запорізька політехніка" групи Ю-314 взяли участь у конкурсі соціальних відеороликів "Сила світла проти тіней насильства" у межах Міжнародної акції " 16 днів проти насильства".
Відеоролик підготували Студенти I курсу групи Ю-314: Головецький Михайло, Постольний Олександр, Гришина Вікторія, Смик Таїсія під керівництвом доцента кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Баєвої Л.В. Студенти отримали приз "Глядацьких симпатій". Вітаємо!!!!
На жаль, ми живемо у світі, де діє таке негативне явище, як насилля. В світі постійно відбуваються війни, напади на людей, приниження. Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Давайте разом діяти і скажемо:
"Досить!!!!"" Ні" насильству!!!!.
 
 

 

10 грудня на юридичному факультеті НУ " Запорізька політехніка" було проведено круглий стіл " Молодий юрист шлях до успіху". Круглий стіл організувала доцент кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Баєва Л.В. Участь в заході взяли студенти групи Ю-114 та Ю-314.

Метою проведення круглого столу було закріплення знань та навичок, як застосувати їх на практиці, а також якими якостями повинен володіти юрист для здійснення практичної юридичної діяльності.

Окремо варто відзначити активну участь студентів: Постольний Олександр, Головецький Михайло, Мураткін Ілля, Бакши- Сарач Катерина. Студенти підготували цікаві презентації та доповіді.

Захід пройшов у дружній атмосфері. Учасники активно взаємодіяли, ставили питання, обговорювали актуальні теми.

 

 

 

   За результатами університетського конкурсу студентських наукових робіт 2024/2025 н.р.в секції «Правознавство, політичні науки та правоохоронна діяльність» переможцями робіт, поданих від кафедри конституційного, адміністративного та трудового права визначено:

  • 1 місце — наукова роботастудента групи Ю-111 Авраменка Максима Дмитровича на тему «Міжнародна організація праці: історико-структурна характеристика та взаємодія з Україною в соціально-трудовій сфері»; науковий керівник: доцент кафедри КАТП Смолярова Марина Леонідівна.
  • 2 місце- наукова робота студента групи Ю-113м Гавриша Сергія Олеговичана тему: «Форми і санкції конституційно-правової відповідальності»; науковий керівник професор кафедри КАТП Максакова Руслана Миколаївна.
  • 3 місце- наукова робота студентки групи Ю-114 Худякової Олени Вадимівнина тему «Еволюція інституту глави держави в українській конституційно-правовій традиції»; науковий керівник: професор кафедри КАТП Пальченкова Вікторія Михайлівна. Сердечно вітаємо з перемогою студентів та їх наукових керівників і бажаємо подальших успіхів!!!

 

       

        Сьогодні, 5 грудня, в м. Дніпро пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні проблеми державотворення, правотворення та правозастосування”, яка об'єднала до участі понад 100 науковців. В конференції взяли участь і представники від кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Національного університету “Запорізька політехніка”. Зокрема з доповіддю на тему “Напрями повоєнного реформування конституційно-правового статусу Президента України в умовах дії надзвичайних правових режимів” виступила д.ю.н., проф. Максакова Р.М., також з доповіддю на тему “Проблеми тлумачення понять “переконатися в безпеці” та “дати дорогу” при застосуванні Правил дорожнього руху України” виступив аспірант кафедри, адвокат Рощин В.С..

   Учасники конференції жваво дискутували з актуальних питань сьогодення в сфері державотворення, правотворення та правозастосування. Результатом цих дискусій стало прийняття резолюції до якої увійшли рекомендації та пропозиції й від науковців кафедри.

 

10 грудня – Міжнародний день прав людини,який відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

З цієї нагоди, студенти Національного університету «Запорізька політехніка» з 4-6 грудня відвідали у Києві Міжнародну правозахисну конференцію «Десятиліття 2014-2024. Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію», яка об’єднала понад 1000 учасників: міжнародних партнерів, дипломатів та правозахисників з кожного куточку України та світу. Запрошені на захід були студентки, що здобули перемогу на університетському етапі конкурсу наукових робіт серед студентів старших курсів на тему: “Омбудсман України: захист прав людини під час війни” Панасюк Катерина Олегівна, Котегова Альона Володимирівна та Качура Олена Олександрівна (науковий керівник д.ю.н., проф. Максакова Р.М.).

На заході основна увага зосереджувалась на темі єдності України з усім демократичним світом, його правилами та нормами. Відкрив конференцію Президент України Володимир Зеленський та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

В рамках конференції локаційно були проведені панельні дискусії з тем:

«Взаємодія парламентів та омбудсманів заради просування прав людини в добу невизначеності»

«Пошук шляхів підвищення ефективності виконання рекомендацій НПМ в умовах війни»

«Українці в російському полоні: пошук та повернення додому»

«Декада спротиву російській агресії: віра, єдність та права людини як основа стійкості України»

«Війна за ідентичність: десятиліття страждання та стійкості українських дітей»

«Партнерство влади та громадянського суспільства як запорука верховенства права в демократичному світі»

«Дотримання інформаційних прав під час війни: виклики, перспективи»

«Реінтеграція звільнених цивільних: шлях після повернення»

«Між рядками: декларації та реальність в захисті прав ВПО»

«Дотримання права на справедливий суд в умовах війни: реалії, виклики, перспективи»

В усіх учасників була можливість приєднатися до обговорення теми дискусії та поділитися своїми думками.

Також, була проведена екскурсія до самого Секретаріату Уповноваженого ВРУ, де студенти зустрілися з керівниками департаментів, які детально розказали про свою роботу та провели екскурсію по головним залам секретаріату.

Приємним бонусом для наших студенток стала персональна фотосесія та спілкування з українським омбудсманом Дмитром Лубінцем та Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Запорізькій області Михайлом Волковим.

Проведений захід підкреслив, що права людини – це найголовніший скарб, найбільша нагорода, вираз взаємозв’язку та людяності, бо демократія це вибір, який потрібно захищати.

 

 

У грудні для студентів юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка» була організована екскурсія до Запорізького районного управління поліції та ізолятора тимчасового тримання. Захід відбувся за ініціативою Гаврилова Юрія Геннадійовича, к.ю.н., доцента кафедри конституційного, адміністративного та трудового права та завдяки тісній співпраці з поліцією і став важливим кроком у формуванні нового покоління професіоналів у сфері права.

 

 

Що було особливого?

Студенти ознайомилися з роботою поліції, дізналися про роль прокурора у забезпеченні дотримання прав затриманих. У рамках інтерактивної частини, студенти пройшли всі етапи перебування затриманого в підрозділі поліції та побачили, як працює система «Custody Records». Вони приміряли на себе ролі слідчого, адвоката, інспектора з дотримання прав людини та чергового, щоб краще зрозуміти процеси, що забезпечують прозорість і дотримання прав затриманих. Після цього учасники відвідали ізолятор тимчасового тримання, де наочно побачили куди доставляються затримані після вибуття з підрозділу поліції.

Чому це важливо?

Такі заходи дають можливість студентам не лише побачити роботу правоохоронців зсередини, але й зрозуміти значення такої діяльності у забезпеченні прав людини. Це шанс для них задуматися про свою роль у вдосконаленні системи правосуддя та виховати в собі високі стандарти професійної етики.

Дякуємо організаторам за надану студентам можливість покращувати свої теоретичні знання!

Сторінки