У наш час, коли інформація рухається швидко, а потреби змінюються постійно, запровадження штучного інтелекту для роботи і навчання відкриває нові горизонти для розвитку, стає незамінним помічником для людей, що прагнуть завжди вдосконалюватися та приймати обґрунтовані рішення, зосереджуватися на тому, що дійсно важливо.
Враховуючи вимоги часу, Гаврилов Юрій Геннадійович – начальник відділу Запорізької обласної прокуратури, к.ю.н., доцент кафедри конституційного, адміністративного та трудового права створив AI-бота для моніторингу місць несвободи! Це AI-бот, який допомагає аналізувати умови утримання в місцях несвободи та виявляти можливі порушення Європейської конвенції з прав людини та норм українського законодавства.
Для кого робота з AI-ботом буде корисною?
По-перше, громадянам для об'єктивної оцінки умов утримання в місцях несвободи та швидкої підготовки звернень. Спеціалістам в юридичній сфері, а саме адвокатам і правоохоронцям, як додатковий інноваційний інструмент оцінки можливих порушень прав людини. Та безперечно, студентам-правникам, як інструмент для навчання та практичного розбору кейсів.
Як це працює?
Завантажуєте фото місця несвободи та текстовий опис, і бот аналізує:
-
умови утримання та матерільно-побутовий стан приміщення;
-
ознаки можливих тілесних ушкоджень у затриманих;
-
ризики порушення прав людини;
Після аналізу бот визначає можливі порушення, надає посилання на рішення ЄСПЛ та українське законодавство, а також пропонує рекомендації (зокрема, підготовку тексту звернень або адвокатських запитів). Бот може використовуватися у навчані майбутніх юристів і тренінгах для правоохоронців – він ставить запитання, аналізує відповіді, пояснює помилки. Це чудова можливість для практичного навчання на основі реальних кейсів!
Дякуємо за впровадження сучасних технологій у навчальний процес! Це перший крок до цифровізації правозахисної діяльності!
Посилання на AI-бота: https://chatgpt.com/g/g-67cc0a75435481919dd730827976ca03-ai-monitoring-mists-nesvobodi
