Кафедра веде підготовку фахівців освітніх ступенів:
БАКАЛАВР
Галузь знань / спеціальність - 13 «Механічна інженерія» / 132 "Матеріалознавство" - обіймає освітні програми «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів», «Композиційні та порошкові матеріали, покриття», ліцензійний обсяг – 75 осіб денной форми навчання та 25 осіб заочної форми навчання. Термін навчання – 4 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.
Навесні 2020 р. пройшла акредитацію освітня програма "Прикладне матеріалознавство" (термін - на 5 років).
Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:
- технік-технолог;
- технічний фахівець в галузі фізичних наук і техніки;
- технік-лаборант (металургія).
Відомості про самооцінювання
ОПП 2016 бакалаври
ОПП 2018 бакалаври
ОПП 2019 бакалаври
ОПП 2019 бакалаври НУ ЗП
Проект ОПП бакалаври
МАГІСТР
Спеціальність 132 «Матеріалознавство» обіймає освітні програми «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів», "Композиційні та порошкові матеріали, покриття" - ліцензійний обсяг – 65 осіб денной та заочної форм навчання.
Термін навчання – 1,5 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.
У 2018 пройшла акредитацію освітня програма "Прикладне матеріалознавства", а у 2019 р. - освітня програма "Термічна обробка металів". Термін дії - 5 років.
Під час навчання випускник здобуває кваліфікації:
- інженер (металургія);
- інженер-технолог;
- науковий співробітник (металургія);
- інженер із впровадження нової техніки і технології;
- викладач університетів та вищих навчальних закладів.
У навчальній діяльності кафедра плідно співпрацює із запорізькими промисловими підприємствами: «АвтоЗАЗ», ДП «Івченко-Прогрес», ПАТ «Мотор- Січ». На базі двох останніх було створено філіал інженерно-фізичного факультету, на якому навчаються також студенти за освітніми програмами «Прикладне матеріалознавство», «Термічна обробка металів». Створено можливість для використання сучасного обладнання і технологій підприємства у навчальному процесі. За зверненням ДП «Івченко-Прогрес» та ПАТ «Мотор-Січ» серед дисциплін спеціалізації вивчаються «Функціональне призначення матеріалів газотурбінних установок в енергетиці», «Спеціальні сталі та сплави в газотурбобудуванні», «Новітні технології отримання заготовок», "Технології виробництва виробів з ПКМ", "Властивості ПКМ" та інші. Також студенти проходять практику на зазначених підприємствах Наскрізна програма практики
Студенти та співробітники мають можливість пройти стажування із залученням закордоних партнерів.
Договори про співробітництво Договори про співробітництво Договори про співробітництво