Ви є тут

Головна

Допомога у виготовлені захисних екранів для лікарів

Студенти та викладачі кафедри ІТЕЗ продовжують допомагати у виготовлені захисних екранів для лікарів разом зі школою робототехніки "Вперед у майбутнє".

Вітаємо наших першокурсників з дебютом в олімпіадах зі спортивного програмування!

XVII відкритий чемпіонат Харкова (тип турніру ACM) цього року проходив онлайн протягом п’яти годин. Командну роботу студенти організували в системі Discord.
У склад команди увійшли студенти групи РТ-619 спеціальності 151 « Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»:Владислав Нагурний, Анна Шило, Дмитро Кузовін.
 Бажаємо команді подальших успіхів!

Участь в розробці робота-поліцейського

В компанії ІНФОКОМ ЛТД наші студенти та випускники працюють над цікавими та актуальними проектами. Денис Романюк (студент групи РТ-516) спеціальності 172 - "Телекомунікації та радіотехніка" бере участь в розробці робота-поліцейського.

До уваги роботодавців

Просимо роботодавців заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1CvnfKLuI042J2xnzOTGYtDukCtSmhM_O9LfxLTg...

Висловлені Вами побажання будуть використані для поліпшення якості освітніх послуг, що надаються НУ "Запорізька політехніка". Дякуємо за співпрацю!

Лекція на тему "Академічна доброчесність"

    

9 грудня 2019 р. в Національному університеті «Запорізька політехніка» було проведено лекцію на тему «Академічна доброчесність». Професор Бахрушин Володимир Євгенович, член національної команди експертів з реформування вищої  освіти, надав вичерпну інформацію щодо  понятійного апарату доброчесності, методів та засобів перевірки робіт на плагіат. Були обговорені питання організації внутрішньої якості освіти. 

Оголошення

В понеділок 9 грудня 2019 року з 11.55 до13.15 в ауд.153 (1 поверх головного корпусу) відбудеться лекція на тему «Академічна доброчесність» лектор – професор Володимир Євгенович Бахрушин.

Запрошуємо усіх бажаючих!!!

Весняна школа у рамках програми ALIoT (Erasmus+)

Викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ прийняли участь у весняній школі Spring Training School STraS-2019 “Academia and Industry Cooperation in Internet of Thing” у рамках програми ALIoT (Erasmus+), що проходила з 18 по 20 травня 2019 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка». В роботі школи прийняли участь представники всіх партнерських університетів України, а також університетів Великобританії (Університет Ньюкасл-апон-Тайн та Університет Лідс Беккет). Кафедра інформаційних технологій електронних засобів провела для учасників Весняної школи екскурсію до лабораторії кіберфізичних систем. Також було представлено наступні доповіді: Smart mirror for sports (автори Г.М.Шило, Д.І. Романюк А.Р. Калиниченко) - про розробку розумого дзеркала, здатного розпізнавати рухи, для виконання спортивних вправ, Application OF AR / VR for educational purposes (автори Н.І. Фурманова, Г.Н. Шило) - про використання доповненої та віртуальної реальності в освіті.

Міжнародна діяльність "Доповнена реальність"

З 30 вересня до 4 жовтня 2019 у Тернопільскому національному економічному університеті проходила міжнародна літня школа «Доповнена реальність» (спонсори - Німецька служба академічного обміну DAAD; Берлінський Університет прикладних наук (HTW Berlin); група компаній «MagneticOne Group».) В школі взяли участь студенти з HTW Berlin, ТНЕУ, ОНПУ та НУ "Запорізька політехніка". Робоча мова – англійська. Студенти були розділені на команди та працювали над проектами з розробки програмного забезпечення з AR. Студентки кафедри ІТЕЗ Ольга Кохан та Анна Шило в складі своїх команд розробляли та захищали проекти за темами: - Доповнена реальність для вуличного мистецтва або графічних романів (коміксів); - Квест у пошуках скарбів з доповненою реальністю. Участь у школі надала можливість отримати нові навички  програмування в Unity. По завершенні школи вони отримали сертифікати, що відповідають 2 кредитам у навчальному навантаженні. Ці кредити будуть зараховані студентам в осіньому семестрі.

Акредитація освітніх програм

Національним агентством з якості вищої освіти прийнято рішення про акредитацію в поточному навчальному році освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, галузі знань 17 Електроніка та телекомунікації: «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки».

Академічна мобільність студентів та аспірантів

 

Співпраця з університетами Євпропейського Союзу є найкращим способом обміну досвіду із закордонними спеціалістами та розвитку технологічної бази України. Так, бакалавр кафедри ІТЕЗ Романюк Денис вирушив за програмою мобільності ЄС Erasmus+ KA1 на навчання у Бельгію до коледжу Thomas More, який веде тісну співпрацю з університетом KU Leuven. Його навчання проходить на кампусі De Nayer, обладнаному для підготовки спеціалістів з автоматизаціі, електротехніки, автоіндустрії, технологій зварювання та ін. Там він отримує знання з предметів хмарного обчислення, алгоритмів цифрової обробки сигналів та зображень з використанням вбудованих систем. Для покращення перебування міжнародних студентів, заклади навчання пропонують курси нідерландської мови.

За підтримки технічної бази кампусу та досвіду викладачів коледжу Thomas More, студент займається розробкою економічно доступної системи для відстеження концентрації важких часток у повітрі та їх джерел на великих площах. Результатом цієї роботи буде економічний (вартістю близько 60 EUR) прототип пристрою для відстеження забрудненості повітря, система для обробки отриманих даних та їх презентації у зрозумілому користувачеві вигляді. Усе це буде виконано з використанням хмарних технології, що дозволить з легкістю розширювати масштаби проекту. Утворення великих кластерів зазначених пристроїв дозволить визначати джерела забруднення.

Участь у академічній мобільності студентів та докторів філософії є важливою складової для їх успішності в навчанні. Така можливість є і у студентів нашого університету. Цього року аспірант першого курсу спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Шаптала Стас прийняв участь у програмі Erasmus+. Він один семестр проходив навчання в Технічному університеті Ільменау. За цей час Стас розробив концепцію та прототип веб-симуляції "Автономного мініатюрного транспортера" для Віддаленої Лабораторії "GOLDi". Він повернувся з новими знаннями та ідеями та зараз працює над новим проектом у нашому університеті.

Проходження практики студентами

 

Студенти 1 та 3 курсів Національного університету «Запорізька політехніка» спеціальностей «Телекомунікації та радіотехніка» та «Автоматизація та компьютерно-інтегровані технології» проходили практику на підприємстві "Плутон" з метою ознайомлення з плануванням виробничих процесів та організацією їх послідовності, специфікою роботи обладнання та номенклатурою продукції, що виробляється.

Важливою складовою практики стала унікальна можливість діалогу з провідними фахівцями та експертами «Плутон» у робочій обстановці, ознайомлення з організацією виробничих процесів на окремих ділянках (складально-монтажних ділянках, механічній ділянці, ділянці виготовлення струмоведучих шин, ділянці автоматизованого монтажу друкованих плат та електронних пристроїв, ділянці обробки твердої ізоляції, ділянці листообробки, ділянці нанесення ущільнювача (Gasketing), ділянці виготовлення та нанесення маркування та інших), із сучасним та модернізованим обладнанням, зі складними технологіями в області програмування, електротехніки, автоматизації тягових підстанцій, розробки систем АСУ ТП та телемеханіки.

 

Студенти кафедри ІТЕЗ, що навчаються за спеціальністю  "Автоматизовані та комп'ютерно-інтегровані технології", проходили виробничу практику на підприємстві ПрАТ "Укрграфіт", де приймали участь у розробці, монтажі та відлагодженні шаф керування технологічними процесами на підприємстві. Також під час канікул студенти мали можливість підвищувати свій рівень практичних навичок програмування блоків систем керування на базі зазначеного підприємства. 

Участь в олімпіаді зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології"

Команда Національного університету "Запорізька політехніка" прийняла участь в олімпіаді зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", що проходила днями в Одеській національній академії харчових технологій. Минулого року наш університет успішно представляли студенти кафедри ""Інформаційні технології електронних засобів" Антон Калиниченко та Денис Романюк. Цього року до складу команди увійшли представники кафедр ІТЕЗ та електроприводу та автоматизації: Бучко Ігор, Гончаров Дмитро, Олейніков Микола та Рєзанова Аміна.

Семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку"

17 травня 2019 року на базі кафедри ІТЕЗ Науково-методичним центром професійно-технічної освіти було органіовано семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку". Під час заходу викладачі різних навчальних закладів познайомилися з історією інформаційних технологій в інженерній діяльності, дізналися про особливості використання 3d-моделей для дизайну та виробництва, застосування різних систем тривимірного моделювання. Було проведене практичне заняття зі створення тривимірних моделей та 3d-друку. 

 ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Робототехніка»

23-25 травня 2019 р. в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Робототехніка». 

Кафедру інформаційних технологій електронних засобів представляла команда студентів (Олександр Щукін, Ігор Бучко, Аміна Рєзанова) з тренерами: доцентами каф. ІТЕЗ О.Ю. Фарафонов та О.Ю. Малий.

Конкурс NXP Cup Challenge EMEA

21 березня 2019 року в м. Острава, Чеська республіка, проходив конкурс NXP Cup Challenge EMEA. Головною задачею була побудова безпілотної моделі гоночної машинки, що здатна максимально швидко пройти трек із білого полотна, розпізнати фінішну лінію та зони обмеженої швидкості, виходячи із показів лінійної камери. Студенти кафедри ІТЕЗ Антон Калиниченко та Денис Романюк розробили алгоритм розпізнавання треку та ключових знаків, представлених на ньому, на базі платформу FRDM-KL25Z. Отриманий студентами досвід в розробці роботизованих систем і мехатроніці надав можливіст покращити їх навички у даній сфері, а участь у конкурсах подібного рівня мотивує до нових звершень.

Висловлюємо щиру подяку компанії "INFOCOM LTD" за підтримку нашої команди!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Радіоелектронні апарати та засоби"

19-21 березня 2019 року у Харківському національному університет радіоелектроніки пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади за напрямком "Радіоелектронні апарати та засоби". Наші студенти Павло Костяной та Артур Чухрай прийняли участь у роботі секції "Автоматизовані комплекси радіоелектроних виробництв", а Ігор Бучко та Євген Михайлов - секції "Проектування електронних апаратів".

За результатами олімпіади Павло Костяной отримав граоту за кращі знання в галузі 3Д-моделювання, а Артур Чухрай - за кращі знання в галузі CAD/CAM.

Вітаємо завідувача кафедри ІТЕЗ Шило Г.М.  з захистом докторської дисертації

Вітаємо завідувача кафедри ІТЕЗ Шило Галину Миколаївну із блискучим захистом докторської дисертації та бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям щасливого життя і плідної професійної діяльності будуть міцне здоров’я та удача, натхненна думка й щирі почуття, підтримка родини та колег!

Проект "Sandbox" на конкурсі стартапів

Місяць праці, два дні виступів та дві години відчуття перемоги - проект "Sandbox" від нашої команди посів 2 місце на конкурсі стартапів! Диплом та сертифікат на 10 тис гривень вручив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Валерій Еделєв.

Також хлопці отримали сертифікат на навчання в Бізнес Школі Investment Business School 2.0 #IBS від групи компаній Global Genesis (засновник - Артур Гарслян) з можливістю подальшого розвитку проекту.

П'ятий академічний бізнес-інкубатор

11 жовтня 2018 року відкрито п’ятий академічний бізнес-інкубатор при вищих навчальних закладах Запорізької області.

Урочисте відкриття відбулося у Запорізькому національному технічному університеті , під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слепян, за сприянням Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, за фінансовою підтримкою Запорізької обласної ради за участі ректора університету д.т.н., професора Сергія Бєлікова.