Ви є тут

Головна

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
"АВТОМАТИЗАЦІЯ, МЕХАТРОНІКА ТА РОБОТОТЕХНІКА"

Згідно з графіком акредитації 2020-2021 НУ «Запорізька політехніка» з 29 березня 2021р. відбувається акредитація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня "Автоматизація, мехатроніка та робототехніка" факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології, галузі знань 15 Автоматизація та приладобудування.

Програма роботи експертної комісії

 

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОСИСТЕМНОЇ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ ТЕХНІКИ"

Згідно з графіком акредитації 2020-2021 НУ «Запорізька політехніка» з 10 березня 2021р. відбувається акредитація освітньої програми першого (бакалаврського) рівня "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, галузі знань 17 Електроніка та телекомунікації.

Програма роботи експертної комісії


Співпраця з підприємствами та організаціями


З метою забезпечення високої якості підготовки фахівців, між кафедрою ІТЕЗ НУ "Запорізька політехнка" та рядом підприємств та організацій регіону підписані договори про співпрацю у таких напрямках, як створення лабораторій, проходження практики, проведення спільних наукових досліджень.

Філії на підприємствах

Навчання за усіма освітніми програмами на кафедрі ІТЕЗ передбачає проведення частини занять у філіях, розташованих на підприємствах Запорізького регіону, зокрема, КП "НВК"Іскра", ТОВ НВП "Хартрон-Юком", про що укладено договори про співпрацю: договір КП "НВК"Іскра", договір ТОВ НВП "Хартрон-Юком".

Підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями АLD engineering, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп»

ugoda

9 грудня 2020 року в Національному університеті Запорізька політехніка відбулося підписання Угоди про співпрацю з питань освіти між університетом і компаніями ALD engineering company, Schneider Electric та «Автоматизація ТераВатт Груп». Основою в реалізації даного проекту стало створення та урочисте відкриття партнерами науково-технічного простору TechnoHub HУ "Запорізька політехніка" з навчальними стендами, укомплектованими обладнанням провідної компанії Schneider Electric. На базі простору TechnoHUB у викладацького складу університету та студентів з’явиться можливість працювати з сучасним обладнанням, організовувати конкурси з автоматизації, проводити наукові дослідження, а також створювати інноваційні проекти. Монтажем, проектуванням та програмуванням стендів для TechnoHUB займалися провідні інженери компаній-партнерів проекту.

Співпраця з підприємством "INFOCOM Ltd"

infokom_ltd

denys_romanyuk

Як взяти участь у розробці сучасних безпілотних технологій, якщо ти студент 2, 3, або 4,-го курсу? Як у вільний від навчання час пройти стажування на реальних проектах? На всі ці запитання студентів спеціальності 151 "Автоматизація та комп''ютерно-інтегровані технології" надали відповіді генеральний директор компанії "INFOCOM Ltd" Едуард Троценко та керівник департаменту безпілотних технологій Сергій Румянцев.

В компанії ІНФОКОМ ЛТД наші студенти та випускники працюють над цікавими та актуальними проектами. Денис Романюк (студент групи РТ-516) спеціальності 172 - "Телекомунікації та радіотехніка" бере участь в розробці робота-поліцейського.

Співпраця із ПрАТ "Плутон"

pluton

Студенти 1 та 3 курсів Національного університету «Запорізька політехніка» спеціальностей «Телекомунікації та радіотехніка» та «Автоматизація та компьютерно-інтегровані технології» проходили практику на підприємстві "Плутон" з метою ознайомлення з плануванням виробничих процесів та організацією їх послідовності, специфікою роботи обладнання та номенклатурою продукції, що виробляється.

Важливою складовою практики стала унікальна можливість діалогу з провідними фахівцями та експертами «Плутон» у робочій обстановці, ознайомлення з організацією виробничих процесів на окремих ділянках (складально-монтажних ділянках, механічній ділянці, ділянці виготовлення струмоведучих шин, ділянці автоматизованого монтажу друкованих плат та електронних пристроїв, ділянці обробки твердої ізоляції, ділянці листообробки, ділянці нанесення ущільнювача (Gasketing), ділянці виготовлення та нанесення маркування та інших), із сучасним та модернізованим обладнанням, зі складними технологіями в області програмування, електротехніки, автоматизації тягових підстанцій, розробки систем АСУ ТП та телемеханіки.

Співпраця із ПрАТ "Укрграфіт"

ukrgrafit

Студенти кафедри ІТЕЗ, що навчаються за спеціальністю  "Автоматизовані та комп'ютерно-інтегровані технології", проходили виробничу практику на підприємстві ПрАТ "Укрграфіт", де приймали участь у розробці, монтажі та відлагодженні шаф керування технологічними процесами на підприємстві. Також під час канікул студенти мали можливість підвищувати свій рівень практичних навичок програмування блоків систем керування на базі зазначеного підприємства. 

П'ятий академічний бізнес-інкубатор

43646120_1749153111873608_7615809552268656640_n11 жовтня 2018 року відкрито п’ятий академічний бізнес-інкубатор при вищих навчальних закладах Запорізької області.

Урочисте відкриття відбулося у Запорізькому національному технічному університеті, під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слепян, за сприянням Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, за фінансовою підтримкою Запорізької обласної ради за участі ректора університету д.т.н., професора Сергія Бєлікова.

Навчальна, виробнича, конструкторсько-технологічна практика:

Спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка":  ПАТ "Мотор Січ"НВП "Хартрон-ЮКОМ", ПрАТ "Плутон", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020), ТОВ "Імпульс" , ТОВ "Азов Контролз". Спеціальність 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології": ПрАТ "Укрграфіт"ПАТ "Запоріжсталь", ТОВ "Інфоком ЛТД" (20192020)

До уваги стейкхолдтерів

Просимо роботодавців заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланнями:

Просимо здобувачів заповнити анкету відповідності вимог або критеріїв роботодавців за посиланнями:

Анкета випускників (для всіх спеціальностей)

Висловлені Вами побажання будуть використані для поліпшення якості освітніх послуг, що надаються НУ "Запорізька політехніка". Дякуємо за співпрацю!

 


Міжнародна діяльність


Реалізація академічної мобільності Erasmus+

akademichna_mobilnist

yeva_byelinska

На початку 2020 року 2 студенти спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки" Владислава Твердохліб та Михайло Романов взяли участь у програмі Академічної мобільності Erasmus+. Вони проходили навчання у Політехнічному університеті, м. Мадрид, Іспанія (Universidad Politecnica de Madrid).

З лютого 2021 р. здобувач ВО Бєлінська Єва (РТ-518) приймає участь у програмі академічної мобільності у Коледжі університету ім. Артезіса Плантійна в Антверпені, Бельгія. Результати виконання дослідницького проєкту обсягом 20 кредитів ЄКТС рекомендовано врахувати при оцінюванні дисциплін відповідно до наданого ЗВО-партнером переліку.

Міжнародна літня школа "Доповнена реальність"

75419070_979596445710042_2931117941736865792_n

З 30 вересня до 4 жовтня 2019 у Тернопільскому національному економічному університеті проходила міжнародна літня школа «Доповнена реальність» (спонсори - Німецька служба академічного обміну DAAD; Берлінський Університет прикладних наук (HTW Berlin); група компаній «MagneticOne Group».) В школі взяли участь студенти з HTW Berlin, ТНЕУ, ОНПУ та НУ "Запорізька політехніка". Робоча мова – англійська. Студенти були розділені на команди та працювали над проектами з розробки програмного забезпечення з AR. Студентки кафедри ІТЕЗ Ольга Кохан та Анна Шило в складі своїх команд розробляли та захищали проекти за темами:

- Доповнена реальність для вуличного мистецтва або графічних романів (коміксів);

- Квест у пошуках скарбів з доповненою реальністю.

Участь у школі надала можливість отримати нові навички  програмування в Unity. По завершенні школи вони отримали сертифікати, що відповідають 2 кредитам у навчальному навантаженні. Ці кредити будуть зараховані студентам в осіньому семестрі.

Академічна мобільність студентів та аспірантів

romanyuk1

Співпраця з університетами Євпропейського Союзу є найкращим способом обміну досвіду із закордонними спеціалістами та розвитку технологічної бази України. Так, бакалавр кафедри ІТЕЗ Романюк Денис вирушив за програмою мобільності ЄС Erasmus+ KA1 на навчання у Бельгію до коледжу Thomas More, який веде тісну співпрацю з університетом KU Leuven. Його навчання проходить на кампусі De Nayer, обладнаному для підготовки спеціалістів з автоматизаціі, електротехніки, автоіндустрії, технологій зварювання та ін. Там він отримує знання з предметів хмарного обчислення, алгоритмів цифрової обробки сигналів та зображень з використанням вбудованих систем. Для покращення перебування міжнародних студентів, заклади навчання пропонують курси нідерландської мови.

romanyuk2

За підтримки технічної бази кампусу та досвіду викладачів коледжу Thomas More, студент займається розробкою економічно доступної системи для відстеження концентрації важких часток у повітрі та їх джерел на великих площах. Результатом цієї роботи буде економічний (вартістю близько 60 EUR) прототип пристрою для відстеження забрудненості повітря, система для обробки отриманих даних та їх презентації у зрозумілому користувачеві вигляді. Усе це буде виконано з використанням хмарних технології, що дозволить з легкістю розширювати масштаби проекту. Утворення великих кластерів зазначених пристроїв дозволить визначати джерела забруднення.

shaptala

Участь у академічній мобільності студентів та докторів філософії є важливою складової для їх успішності в навчанні. Така можливість є і у студентів нашого університету. Цього року аспірант першого курсу спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Шаптала Стас прийняв участь у програмі Erasmus+. Він один семестр проходив навчання в Технічному університеті Ільменау. За цей час Стас розробив концепцію та прототип веб-симуляції "Автономного мініатюрного транспортера" для Віддаленої Лабораторії "GOLDi". Він повернувся з новими знаннями та ідеями та зараз працює над новим проектом у нашому університеті.

Весняна школа у рамках програми ALIoT (Erasmus+)

67058020_2473759696021900_5458600650906533888_o

Викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ прийняли участь у весняній школі Spring Training School STraS-2019 “Academia and Industry Cooperation in Internet of Thing” у рамках програми ALIoT (Erasmus+), що проходила з 18 по 20 травня 2019 року на базі Національного університету «Запорізька політехніка». В роботі школи прийняли участь представники всіх партнерських університетів України, а також університетів Великобританії (Університет Ньюкасл-апон-Тайн та Університет Лідс Беккет). Кафедра інформаційних технологій електронних засобів провела для учасників Весняної школи екскурсію до лабораторії кіберфізичних систем. Також було представлено наступні доповіді:

Smart mirror for sports (автори Г.М.Шило, Д.І. Романюк А.Р. Калиниченко) - про розробку розумого дзеркала, здатного розпізнавати рухи, для виконання спортивних вправ,

Application OF AR / VR for educational purposes (автори Н.І. Фурманова, Г.Н. Шило) - про використання доповненої та віртуальної реальності в освіті.


Лекції та семінари


Участь викладачів в курсі по роботі з контролером ПЛК та системою візуалізації Rockwell Automation

uchast_v_onlayn-lekciyah_vykladachiv_sichen_2021

З 20 по 22 січня 2021 року відбулося підвищення кваліфікації викладачів від Азов Контролз TeraWatt Group, викладачі Шило Г.М., Фарафонов О.Ю., Малий О.Ю. та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

Навчання викладачів за програмою Schneider Electric

З 17 по 20 листопада, 23 по 27 листопада 2020 року відбулося підвищення кваліфікації за програмою «Програмування та експлуатація контролерів Modicon M340 та ePAC M580 в інструментальній системі EcoStruxure Control Expert», викладачі Шило Г.М., Шевченко О.С.та та Писарський А.О. отримали сертифікати про успішне проходження курсу.

International week: lectures, roundtables, seminars, workshops

З 18 по 20 листопада 2020 року студенти та викладачі кафедри ІТЕЗ приймали участь в заході, присвяченому 120-річчю НУ "Запорізька політехніка". Були відвідані лекції, семінари та майстер-класи від провідних науковців з Бельгії, Німеччини, Португалії, Австрії, Ізраїлю, Польщі, Іспанії та України. За отриманими сертифікатами студенти мали змогу зарахувати частини кредитів із відповідних навчальних дисциплін.

Онлайн-лекція на тему "Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу

Шановні студенти магістратури, керівники дипломних проєктів (робіт), викладачі і студенти університету!

Запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу».

Основні питання:

  • Поняття академічної доброчесності.
  • Основні види порушень академічної доброчесності.
  • Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.
  • Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.
  • Поняття та види академічної відповідальності.
  • Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.

Лекції проводитимуться 9 та 10 грудня 2020 року о 16:00 в онлайн-форматі.

Ідентифікатор конференції: 816 0982 8017

Код доступу: 2020

Лекція на тему "Академічна доброчесність"

img-f793e29e5bbb6ea2233143b5302e674e-v

img-8e3f37e7f378f47c6a0591f92662fefc-v

9 грудня 2019 р. в Національному університеті «Запорізька політехніка» було проведено лекцію на тему «Академічна доброчесність». Професор Бахрушин Володимир Євгенович, член національної команди експертів з реформування вищої  освіти, надав вичерпну інформацію щодо  понятійного апарату доброчесності, методів та засобів перевірки робіт на плагіат. Були обговорені питання організації внутрішньої якості освіти. 

Семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку"

60959902_2372311459500058_940067190319611904_n

17 травня 2019 року на базі кафедри ІТЕЗ Науково-методичним центром професійно-технічної освіти було органіовано семінар на тему "Сучасні технології комп’ютерного моделювання та 3d-друку". Під час заходу викладачі різних навчальних закладів познайомилися з історією інформаційних технологій в інженерній діяльності, дізналися про особливості використання 3d-моделей для дизайну та виробництва, застосування різних систем тривимірного моделювання. Було проведене практичне заняття зі створення тривимірних моделей та 3d-друку. 


Конференції


Онлайн-конференція "Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in Black Sea Region"

18 листопада 2020 року відбулась онлайн-конференція “Perspectives in Industry Digitalization and Advanced Manufacturing in the Black Sea Region“ («Перспективи цифрової трансформації промисловості та вдосконаленого виробництва в Чорноморському регіоні»), присвячена 120-річчю Національного університету «Запорізька політехніка».

Співорганізатором конференції була міжнародна асоціація «Мережа університетів Чорноморського регіону» BSUN. В конференції взяли участь представники університетів членів асоціації та їх партнери з країн Європи та України, промислові підприємства AcumenIST (Бельгія), АТ «Мотор Січ», Schneider Electric Україна, TeraWatt Solutions GmbH (Німеччина), «АЛД інжиніринг та будівництво», INFOCOM LTD. Конференція зібрала експертів, що працюють у галузі передових технологій цифровізації. Доповідачі демонстрували, як впровадження їх останніх досягнень змінює виробництво та повсякденне життя. Учасники також окреслили перспективи подальших досліджень, які вчора здавалися неможливими. Представники кафедри інформаційних технологій електронних засобів входили до складу організаційного комітету та представили доповідь на тему «Convenient Positioning System for Construction Sites» в рамках науково-дослідної роботи кафедри спільно з компанією «АЛД інжиніринг та будівництво». Програма конференції  Організаційний комітет

Міжнародна конференція науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікації та інформаційних технологій"

07-09 жовтня 2020 року в НУ «Запорізька політехніка» проходила X ЮВІЛЕЙНА МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА  КОНФЕРЕНЦІЯ  «СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ І ДОСЯГНЕННЯ В ГАЛУЗІ РАДІОТЕХНІКИ, ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ». Конференція присвячена 120-річчю з дня заснування Національного Університету «Запорізька політехніка»

Мета конференції: Аналіз і узагальнення нових теоретичних та практичних результатів у відповідних галузях знань, сприяння активному обміну досвідом фахівців. Студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних технологій електронних засобів взяли участь в організації секції 4 «Інформаційні технології в проектуванні та виробництві»  Програма конференції 


Освітня діяльність


Дистанційне навчання

Всі курси кафедри ІТЕЗ представлені в системі дистанційного навчання НУ "Запорізька політехніка" за посиланням: https://moodle.zp.edu.ua/course/index.php?categoryid=314

Акредитація освітніх програм

Національним агентством з якості вищої освіти прийнято рішення про акредитацію в поточному навчальному році освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка, галузі знань 17 Електроніка та телекомунікації: «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки».


Конкурси, олімпіади та змагання


І етап змагань European BEST Engineering Competition

22-24 квітня 2021 р. в НУ "Запорізька політехніка" тривали змагання European BEST Engineering Competition. Команди змагаються у 2 категоріях і мають вирішити поставлену задачу за визначений час. У категорії Case study зазвичай питання стосуються управлінської діяльності або технічної сфери, завдання може носити специфічний характер, що стосується проблем і розробок компанії. Результати досліджень команди надають шляхом проведення презентації. Категорія Team design полягає у вирішенні технічної задачі. Підсумком роботи є пристрій, який виконує необхідні дії для вирішення проблеми. Цього року студенти кафедри ІТЕЗ приймали участь у змаганнях в обох категоріях. Команда першокурсників Strings of system (Антон Кривцун та Денис Білка (РТ-610), Максим Притула та Володимир Чернишев (РТ-510)) посіла 2 місце з напрямку Case study. У категорії Team design приймали участь одразу 2 команди наших студентів. Уже досвічена команда Incredible engineers (Олександр Щукін (РТ-510м), Вадим Котляров (РТ-118), Артур Чухрай (РТ-518сп)) посіли 3 місце, а новачки з групи РТ-610сп перемогли у змаганнях, об'єднавшись в команду Elon May Cry (Ольга Баранова, Антон Марченко, Ярослав Вакуленко, Віталій Король). Викладачі кафедри також традиційно приймають участь у змаганнях у якості членів журі. Так, Шевченко О.С. та Казурова А.Є. оцінювали результати у категорії Team design, а Фурманова Н.І. - в категорії Case study. Бажаємо всім учасникам залишатися такими ж творчими, а команді-переможцю - успіхів на національному етапі змагання!

ІІ етап Міжнародних відбіркових змагань ICPC

 

ii_etap_mizhnarodnyh_vidbirkovyh_zmagan_isrs

13 лютого 2021 р. студенти спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегрованих технологій" Баранова Ольга, Нагурний Влад, Шило Анна взяли участь у ІІ етапі Міжнародних відбіркових змагань ІСРС.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Робототехніка»

61681370_2391189027612301_1915026819505979392_n

23-25 травня 2019 р. в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Робототехніка». 
Кафедру інформаційних технологій електронних засобів представляла команда студентів (Олександр Щукін, Ігор Бучко, Аміна Рєзанова) з тренерами: доцентами каф. ІТЕЗ О.Ю. Фарафонов та О.Ю. Малий.

Конкурс NXP Cup Challenge EMEA

chehiya

21 березня 2019 року в м. Острава, Чеська республіка, проходив конкурс NXP Cup Challenge EMEA. Головною задачею була побудова безпілотної моделі гоночної машинки, що здатна максимально швидко пройти трек із білого полотна, розпізнати фінішну лінію та зони обмеженої швидкості, виходячи із показів лінійної камери. Студенти кафедри ІТЕЗ Антон Калиниченко та Денис Романюк розробили алгоритм розпізнавання треку та ключових знаків, представлених на ньому, на базі платформу FRDM-KL25Z. Отриманий студентами досвід в розробці роботизованих систем і мехатроніці надав можливіст покращити їх навички у даній сфері, а участь у конкурсах подібного рівня мотивує до нових звершень.

Висловлюємо щиру подяку компанії "INFOCOM LTD" за підтримку нашої команди!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Радіоелектронні апарати та засоби"

harkiv_olimpiada

19-21 березня 2019 року у Харківському національному університет радіоелектроніки пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади за напрямком "Радіоелектронні апарати та засоби". Наші студенти Павло Костяной та Артур Чухрай прийняли участь у роботі секції "Автоматизовані комплекси радіоелектроних виробництв", а Ігор Бучко та Євген Михайлов - секції "Проектування електронних апаратів".

За результатами олімпіади Павло Костяной отримав граоту за кращі знання в галузі 3Д-моделювання, а Артур Чухрай - за кращі знання в галузі CAD/CAM.

Проект "Sandbox" на конкурсі стартапів

47292412_2098610463536827_5373037502141562880_nМісяць праці, два дні виступів та дві години відчуття перемоги - проект "Sandbox" від нашої команди посів 2 місце на конкурсі стартапів! Диплом та сертифікат на 10 тис гривень вручив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Валерій Еделєв.

Також хлопці отримали сертифікат на навчання в Бізнес Школі Investment Business School 2.0 #IBS від групи компаній Global Genesis (засновник - Артур Гарслян) з можливістю подальшого розвитку проекту.