Ви є тут

Головна
Файл: 

18 квітня 2025 року КРОХМАЛЬ Наталією, доцентом кафедри «Філософія, політологія та соціологія» Державного торговельно-економічного університету, кандидатом філософських наук, доцентом, провідним фахівцем в галузі досліджень діджиталізації суспільних відносин, на запрошення РЄЗАНОВОЇ Наталії, доцента кафедри «Політологія та загальноправові дисципліни», кандидата філософських наук, доцента була проведена гостьова лекція для здобувачів вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» НУ «Запорізька політехніка» на тему: «Віртуалізація суспільно-політичного простору». Під час лекції було розглянуто питання віртуалізації соціальних інститутів, держави, економіки, власності, культури, освіти та науки. Проаналізовано процеси віртуалізації органів державної влади, тенденцій, що пов'язані із віртуалізацією політичної системи, особливості виборчого процесу з використанням цифрових технологій, розглянуто віртуальні держави як продукт розвитку віртуального простору, що не мають аналогів на політичній карті сучасного світу.

Присутні активно долучилися до дискусії, ставили запитання та обговорювали виклики та можливості політики у віртуальному середовищі. Дякуємо пані Наталії за цікаву доповідь і глибокий академічний діалог. Спільними зусиллями формуємо нове бачення політичних процесів у цифрову добу.

 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

 

Опитування здобувачів вищої освіти щодо оцінки якості освітнього процесу 24/25 н.р. : https://forms.gle/emqqPaNTY3BUvQYK7
Для випускників бакалаврату: https://forms.gle/GLiVtQkk8DXSY83f8
Опитування повністю анонімне. Ваші відповіді будуть використані виключно для аналітичних цілей і представлені в узагальненому вигляді.
 
 

 

Емблема

11 березня розпочалися заняття модуля «Фінансова грамотність» гуртка «Гуманітарна мозаїка» Дитячо-юнацького наукового університету «Запорізька політехніка».

Заняття проходять у межах Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2025), в якому щороку беруть участь понад 100 країн світу. Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week в Україні: https://events.bank.gov.ua/gmw2025

Всесвітній тиждень грошей — це щорічна кампанія, що навчає молодь фінансової грамотності для ухвалення зважених рішень і досягнення фінансової стійкості.

Учні 9–11 класів розібрали перші кроки у веденні обліку витрат з метою формування принципів ощадливості у фінансовій поведінці та ставленні до фінансових питань, зокрема через визначення особистих уподобань щодо витрат чи заощаджень як частини комплексного підходу до формування високої культури фінансової грамотності у школярів.

Під час уроку школярі вивчили такі поняття: витрати сім'ї, обов'язкові та необов'язкові витрати, альтернативна вартість, викрадачі грошей, потреби, заощадження, резервний фонд, фінансова стійкість, фінансова ціль, диверсифікація, депозит, пасивний дохід, інфляція, ощадливе споживання.

26 березня учні Дитячо-юнацького наукового університету «Запорізька політехніка» взяли участь у грі «Фінансове піксі», яку ініціює Junior Achievement Ukraine у партнерстві з Національним банком України до Global Money Week.

Global Money Week — щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування знань, умінь, поведінки та ставлення до грошей, потрібних для ухвалення розумних та обміркованих фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.

Школярів привітали деканка факультету бізнес-технологій та економіки Олена Васильєва та директорка ДЮНУ Олена Назарова.

Для того, щоб зіграти та позмагатися, до Запорізької політехніки завітали учні запорізьких гімназій № 61, №107, №28, №77, №11, №103, №34, №62, Запорізького академічного ліцею №23 та Енергодарського багатопрофільного ліцею.

Командна гра «Фінансове піксі» передбачає пояснення та вгадування фінансових термінів, не називаючи їх. Школярі поринули в захопливу атмосферу з тематичними прапорцями та повітряними кульками, активно брали участь у динамічних раундах і з азартом змагалися між собою!

Усі учасники отримали сертифікати та сувеніри від Запорізької політехніки.

#GMWJAUkraine2025 #GMWUkraine2025 #EUCodeWeek #ThinkBeforeYouFollow #WiseMoneyTomorrow #GMW2025

 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

 

Емблема

20 червня Запорізька політехніка на чолі з ректором Віктором Грештою з задоволенням вітала у своїх стінах учасників сьомої обласної літньої школи для обдарованої учнівської молоді (напрям науково-технічний) ПНЗ «ЦНТТУМ «Грані».

Для учнів було організовано екскурсію університетом, яка розпочалася з Музею історії технічного прогресу. Також діти познайомилися з кафедрою «Електропостачання промислових підприємств» та їх STEM-проєктом – «Розумний будинок», відвідали кафедру «Технології авіаційних двигунів» і були вражені розмірами реальних авіаційних двигунів.

На кафедрі «Деталі машин та технологій підйомних механізмів» школярі спробували власноруч керувати пересуванням лабораторних кранів, а на кафедрі «Композиційні матеріали, хімія та технології» вони змогли власноруч відчути різноманіття структур новітніх матеріалів, зробили невеличкі вироби за допомогою 3D-ручки та спостерігали за 3D-друком на професійному принтері.

Кафедра «Електричні та електронні апарати» продемонструвала учням, з чого складаються апаратні частини різних сучасних гаджетів та електричних апаратів.

При відвідуванні кафедри «Фізичне матеріалознавство» учні змогли ознайомитися з матеріалами, кристалізацією та температурою плавлення на прикладі галію. Школярі досліджували структуру металу, а також працювали з растровим мікроскопом: подивились на комах при високому збільшенні. На кафедрі «Дизайн» гості з задоволенням роздивлялися роботи випускників, представлені на кафедральній виставці, з'ясували, що означає поняття «формотворення», були здивовані унікальністю паперових творчих робіт.

Завершилася екскурсія відвідуванням кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок», де школярі познайомилися з сучасною промисловою автоматикою і мехатронікою, порівняли ручну та автоматичну роботу сортувальної станції, познайомилися з моделлю системи водопостачання багатоповерхового будинку, а потім із захопленням керували дроном на занятті «Школи операторів дронів».

Спілкування було теплим та цікавим! Чекаємо на нові зустрічі та раді бачити нашу обдаровану молодь студентами Запорізької політехніки у майбутньому!

 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

 

Емблема

18-19 жовтня НУ «Запорізька політехніка» разом з Громадською організацією «Школа робототехніки «Вперед у Майбутнє» (м. Запоріжжя) та Запорізькою гімназією № 5 Запорізької міської ради у межах Європейської ініціативи «Тиждень Коду ЄС» провели захід «Програмування робототехніки — освітній мінікурс».

На захід зареєструвалися учні шкіл Запоріжжя: близько 50 учнів віком від 9 до 17 років розібратись у програмуванні робототехніки, а саме — квадрокоптерів.

Учнів привітали ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, проректор Андрій Іванченко, завідувач кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Андрій Пирожок, директорка Дитячо-юнацького наукового університету Олена Назарова, директорка Запорізької гімназії №5 Наталія Шанчева, вчителька фізики Запорізької гімназії №5 Євгенія Павленко та директор Школи робототехніки «Вперед у майбутнє» Денис Кабаненко.

Під час занять діти ознайомилися зі сферами застосування квадрокоптерів та професіями, у яких можуть використовуватися дрони, їх конструкцією, аеродинамікою та різними принципами керування. Розглянули основні етапи програмування польоту за допомогою SCRATCH і PYTHON, навчилися програмувати зліт і посадку, повороти та фліпи, розрахували траєкторію польоту по трасі з перешкодами, а також власноруч підготували автоматичний політ за програмою.

Зважаючи на безпекову ситуацію, під час тривоги заняття проводилися в бомбосховищі Запорізької політехніки.

Атмосфера заходу була дружньою та невимушеною, школярі швидко потоваришували та дуже раділи власним успіхам. Під час перерви наших гостей пригостили смаколиками від організаторів заходу.

Впевнені, зустріч підвищила зацікавленість до сучасних інженерних технологій та стала рушійною силою на шляху зростання нової епохи українських науковців та винахідників!

Двері Запорізької політехніки завжди відкриті для всіх, хто прагне розвиватись!

 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

 

Сторінки