Ви є тут

Головна

навчальний відділ

Державна служба якості освіти України проводить опитування професорсько-викладацького складу та студентів закладів вищої освіти України щодо питань, пов'язаних із використанням технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

Анкету розроблено, виходячи із принципів анонімності та конфіденційності, з метою виявлення проблем, які є загальними для освітянської спільноти, та пошуку шляхів їх вирішення.

До уваги випускників бакалаврату (ІV курс) НУ «Запорізька політехніка»

Вступ на навчання до магістратури в 2020 р. здійснюватиметься за результатами фахового вступного випробування (складається в університеті) та єдиного вступного іспиту з іноземної мови за технологіями ЗНО.

З метою оцінки рівня знань студентів з іноземної мови в університеті проводитиметься безкоштовне пробне тестування з іноземної мови за технологіями ЗНО.

За результатами тестування будуть сформовані групи за рівнем підготовки для навчання на підготовчих курсах.

Безкоштовне пробне тестування з іноземної мови буде проводитися за розкладом. Дивитися розклад >>

Перша фотовиставка фотографа-початківця у стінах рідного університету: мета, надії і сподівання юного митця.

10 лютого у стінах бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» було проведено фотовиставку за авторством студента нашого університету Григорія Чепурненка. Зараз юний митець навчається на другому курсі факультету комп'ютерних наук і технологій. Картини Григорія вражають своєю глибиною і змістовністю, тож ми вирішили дізнатися, що його надихає.

Цікавишся Європою, та стосунками між Україною та ЄС? Тоді ця можливість точно для тебе!

Як повідомляється, представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують набір учасників на сесії EU Study Days in Ukraine, які відбудуться у 2020 році:

33 сесія відбудеться – 9-12 квітня 2020 р. у місті Кропивницький

34 сесія відбудеться – 28-31 травня 2020 р. у місті Львів

35 сесія відбудеться – 18-21 червня 2020 р. у місті Кривий Ріг

36 сесія відбудеться – 23-26 липня 2020 р. у місті Бердянськ

До участі у сесіях Єврошколи запрошуються учасники з усіх регіонів України.

Надзвичайно важливим сьогодні постає питання формування інституту професійних управителів, що матиме на меті підготовку, перепідготовку та підвищення фахівців для житлово-комунального господарства.

Враховуючи важливість підготовки управителів багатоквартирного будинку та керівного складу підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління та утримання житлового комплекс ЕМАУ визначило, що формування системи підготовки кадрів для цієї сфери однією з пріоритетних цілей. Така підготовка проходитиме у рамках співпраці Громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» з Київською міською організацією роботодавців житлово-комунальної галузі «Федерація роботодавців ЖГК міста Києва» та ВНЗ.

Проблеми благоустрою міста – невичерпне джерело дискусій, та можливостей. Залишати їх без уваги не можна, тому питання формування архітектурного образу міста Запоріжжя було порушено під час зустрічі студентів НУ «Запорізька політехніка» з Головою архітектурної палати Запорізької обласної організації спілки архітекторів України Євгенієм Голощаповим.

Зустріч відбулась 7 лютого, і проходила у формі бесіди зі студентами спеціальності «Архітектура та містобудування», адже надзвичайно важливо, щоб майбутні фахівці мали змогу спілкуватися із діючими професіоналами своєї справи.

До дискусії було запрошено Голову Львівської обласної організації спілки архітекторів України Богдана Володимировича Гоя, який поділився власним досвідом, розповів про перспективи, і звернув увагу на нагальні проблеми у сфері архітектури. Одними з ключових моментів зустрічі стали питання ролі громадських організацій у рішенні проблем благоустрою міста, що розглядалося на прикладі окремих територіальних громад,

Керівником навчального відділу НУ «Запорізька політехніка» Грештою Віктором Леонідовичем відзначено важливість таких зустрічей студентів із професіоналами-практиками і запропоновано розширити напрямки майбутньої співпраці з питань удосконалення освітніх програм, обговорення переліку і наповнення навчальних дисциплін, практичної підготовки здобувачів вищої освіти та залучення потенційних роботодавців безпосередньо до освітнього процесу.

24 січня 2020 року представники Національного університету «Запорізька політехніка» приймали участь в методичному семінарі експертів та галузевих експертних рад Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, який проводився в НТУ «Дніпровська політехніка» за участі голови – С.М. Квіта та секретаріату агентства. Відповідно до програми семінару було розглянуто низку важливих питань реалізації акредитаційного процесу, а саме:

- Права та обов'язки учасників акредитаційного процесу;

- Особливості оцінювання критеріїв освітньої програми;

- Акредитація PhD програм.

Забезпечення якості освіти на рівні світових стандартів нерозривно пов'язане із поняттям академічної доброчесності. Особливо актуальним це питання є для майбутніх випускників, що готують до захисту бакалаврські та магістерські роботи.

Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

9 грудня 2019 р. в Національному університеті «Запорізька політехніка» було проведено лекцію на тему «Академічна доброчесність». Професор Бахрушин Володимир Євгенович, член національної команди експертів з реформування вищої освіти, надав вичерпну інформацію щодо понятійного апарату доброчесності, методів та засобів перевірки робіт на плагіат. Були обговорені питання організації внутрішньої якості освіти.

12 грудня 2017 р. відповідно до наказу МОН України від 30.11.17 № 1550 у Запорізькому національному технічному університеті відбулась регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому вступників у 2018 році до закладів вищої освіти та наукових установ, що здійснюють підготовку за освітніми ступенями бакалавра, магістра та доктора філософії, усіх форм власності та сфери управління, яку було організовано представниками МОН України (Рибалко Алла Вікторівна, заступник директора департаменту вищої освіти – начальник відділу університетської освіти МОН України; Кумков Дмитро Леонідович, начальник відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти МОН України; Волкова Оксана Юріївна, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення вищої освіти департаменту вищої освіти МОН України), Дніпропетровського РЦОЯО (Горбенко-Хвастунова Марина Михайлівна, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти), ДП «Інфоресурс» (Роєцький Дмитро Анатолійович, спеціаліст відділу технічної підтримки Єдиної державної електронної бази з питань освіти ДП «Інфоресурс»).