Ви є тут

Головна

Профорієнтаційні заходи продовжуються

Demo

10 травня 2024 року на кафедрі Електропривод та автоматизація промислових установок відбувся профорієнтаційний захід. До нас завітали учні Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти (ЗПЦПТО) а саме групи 4 та 5 курсів електротехнічного напряму з керівником Нікітіною І.І. Майбутні вступники мали можливість ознайомитись з сучасною лабораторною базою кафедри та особливостями цьогорічного вступу до університету. Учні ЗПЦПТО поспілкувавшись з деканом Електротехнічного факультету Антоновим М.Л., завідувачем кафедри Пирожком А.В., та  викладачами Казуровою А.Є., Осадчим В.В. та Крисаном Ю.О., детальніше дізналися про омріяні спеціальності та визначитись з подальшим вибором. В заході також прийняли участь завідувачі лабораторій Тертишина Л.О. та  Донець С.А.

     

Науково-технічна конференція молоді від ПАТ «Запоріжсталь»

Demo14 листопада 2023 року студенти Запорізької політехніки взяли участь у 47-ій науково-технічній конференції молоді від ПАТ «Запоріжсталь».

Актуальні виробничі виклики молодь пропонувала вирішувати із використанням різних підходів, адже до заходу радо долучилися представники різноманітних спеціальностей.
Кафедру електроприводу та автоматизації промислових установок  представив Радіон Богунов, Е-713м, виступивши з доповіддю у студентській секції (керівник доц. Назарова О.С.)

     

Підсумки обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки-2023

DemoУ вівторок 14 листопада 2023 року відбулося урочисте нагородження переможців Обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2023 році!
Вітаємо з перемогою аспіранта нашої кафедри Олександра Тараріна — переможця серед молодих учених у номінації «Технічні науки», та його наукових керівників — професора кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Володимира Зіновкіна та аспіранта Андрія Третьякова.

Вдячні за роботу у складі конкурсної комісії обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки-2023 доценту кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Юрію Крисану — номінація «Технічні науки».

    

Кафедра розвиває міжнародні зв'язки

Demo8 листопада 2023 року до нашої кафеди завітали представники британської некорпоративної організації «Casus Pax» на чолі з однією з засновниць та директоркою, докторкою Холлі Танн.

Основна діяльність їх асоціації — це збір, транспортування та доставлення матеріальних засобів відповідно до попередньо встановлених потреб різних організацій таким чином, щоб пом'якшити тиск на нестабільну логістичну мережу.

Колектив кафедри на чолі з завідувачем Андрієм Пирожком обговорили важливі питання щодо розвитку співпраці. В обговоренні також приймали участь доценти Аліна Казурова, Олена Назарова, Володимир Осадчий та інші.

Серед питань розглядались такі:

  • налагодження зв'язків між університетами Великобританії та Запорізькою політехнікою
  • наукова співпраця, зокрема перспективи використання зеленої енергетики, матеріалознавство у медичній сфері та інші напрями
  • розвиток Дитячо-юнацького наукового університету та створення на його базі нових лабораторій
  • освітньо-навчальна діяльність: проведення відкритих лекцій та освітніх проєктів

Тепер наші друзі очікують на конкретні пропозиції щодо розвитку та оновлення університету, адже зможуть виступити посередниками в забезпеченні міжнародної підтримки.

            

Курси безпеки машин та промислової автоматизації від PILZ

DemoЗ 20 по 21 квітня 2023 року на базі Поліського Національного Університету, відбулися курси підготовки для викладачів "Основи безпеки машин" та "PNOZmulti: програмування та діагностика", на які було запрошено завідувача кафедри Андрія ПИРОЖКА, декана  Миколу АНТОНОВА, доцента Юрія КРИСАНА та викладача Кирила ЄРМОЛЕНКА. Організаторами курсів стали компанії Pilz Polska та PILZ Ukraine. Учасники курсів PILZ відзначили їхню високу корисність і практичну спрямованість, що є важливим кроком для покращення безпеки машин та підвищення кваліфікації технічних спеціалістів в Україні. Всі учасники курсів отримали сертифікати від PILZ, які підтверджують їхні знання та навички у відповідній сфері. Крім того, представники нашої кафедри провели зустріч з представниками компанії «ЕНКОН Трейд Україна» та представниками компанії "Сіменс Енергетика". Обговорили розвиток співпраці у напрямку розробки та впровадження навчальних матеріалів в освітню програму ВНЗ України на 2023/2024 н.р.  З метою забезпечення максимально ефективного процесу навчання студентів та можливості перевірки набутих теоретичних знань практичним шляхом, домовились про розробку навчального комплексу практичних вправ, та отримання унікальних навчальних стендів PILZ.

            

До уваги студентів 4 курсу!

Demo КОМПЛЕКСНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ЕКЗАМЕН відбудеться:

– за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітньої програми «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» – 15.06.22, ауд. 521, 524 з 9.00-18.00;

– за спеціальністю 173 «Авіоніка», освітньої програми «Електротехнічні комплекси та системи літальних апаратів» – 16.06.22, ауд. 521 з 9.00-18.00;

– за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», освітньої програми «Промислова автоматика»– 16.06.22, ауд. 524 з 9.00-18.00.

У випадку поважних причин й неможливості здавати КОМПЛЕКСНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ЕКЗАМЕН в очному режимі, Ви можете його здати через систему дистанційної навчання moodle.zp.edu.ua.

Консультація з КОМПЛЕКСНОГО КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ЕКЗАМЕНУ відбудеться 13.06.22 о 12.00 в ауд. 521 та в онлайн форматі.

Поточні результати конкурсів студентських наукових робіт 2021-2022 н.р.

Demo

Олєйніков М.О.,асп., Зінов’єв Р.В., Е318 – переможці - регіональний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за компетенцією «Мехатроніка» (тренери: доц. каф. ЕПА Назарова О.С. i доц. каф. ЕПА Осадчий В.В.)

Переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робiт, секція «Електрична інженерія»

Шевченко Валерія Олександрівна, Е-311м, Жаховський Олексій Володимирович, Ез-310м – І місце (наук. кер. доц. каф. ЕПА Назарова О.С.)

Рябінін Олексій Андрійович, Е-319сп – ІІ місце (наук. кер. доц. каф. ЕПА Крисан Ю.О.)

Надобко Олександр Олександрович, Е-719сп - ІІ місце (наук. кер. доц. каф. ЕПА Казурова А.Є.)

Зінов’єв Ростислав Володимирович, Е-318 - ІІІ місце (наук. кер. асист. каф. ЕПА Мелешко І.А.)

Рудім Богдан Юрійович, Е-310сп – ІІІ місце (наук. кер. старш. викл. Залужний М.Ю.)

Вітаємо наших переможців!

Семінар з техніки автоматизації «Festo»

Demo

14-15 вересня 2021 року з ініціативи доцентів кафедри ЕПА Володимира Осадчого, Олени Назаровї та завідувача кафедри Андрія Пирожка у НУ «Запорізька політехніка» було проведено семінар з техніки автоматизації Festo. Керівник дидактики ДП «Фесто» Євген Риженко та менеджер по ключовим замовникам ДП «Фесто» Костянтин Бережко поділилися досвідом реалізації проектів щодо оснащення навчальних лабораторій в Україні, WorldSkills – міжнародних змагань з професійної майстерності у компетенції «Мехатроніка» та її розвиток в Україні, а також про Індустрію 4.0 та компетентності спеціалістів майбутнього. Студенти та викладачі кафедри взяли активну участь у роботі семінару.

     

Співпраця з підприємством «Преобразователь-комплекс»

Demo

7 липня представники кафедри ЕПА  відвідали ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Преобразователь-комплекс», яке спеціалізується на розробці і виготовленні виробів силової електроніки для всіх галузей промисловості. Заступник технічного директора Олександр Соломаха розповів про інноваційну діяльність на підприємстві, а саме, як сьогодні ведеться розробка комплексної системи діагностики для металургійних підприємств із застосуванням цифрових двійників електромеханічноії частини, машин реального часу Speedgoat Performance та обладнанням інших провідних фірм (Siemens, SKF). Система діагностики дозволить віддалено відслідковувати роботу електротехнічних агрегатів, прогнозувати та попереджувати аварійні стани. Проектування систем керування, моделювання та робота обладнання в режимі реального часу виконується за допомогою ліцензійного програмного середовища Matlab/Simulink.

     

 

До уваги студентів!
Навчання на період карантину проводиться викладачами дистанційо.

Demo

У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину на кафедрі впроваджено дистанційне навчання.
Навчально-методичне забезпечення з дисциплін кафедри, що містить навчальні посібники, монографії, конспекти лекцій, методичні вказівки до лабораторних, практичних, курсових та дипломних робіт і проєктів, є публічно доступним в електронній формі в унівеститетському репозиторії (http://eir.zntu.edu.ua/?locale=uk) та електронній бібліотеці (http://e-library.zntu.edu.ua) університету.

Оперативне інформування студентів здійснюється на сторінці кафедри (https://zp.edu.ua/kafedra-elektroprivodu-ta-avtomatizaciyi-promislovih-ustanovok), у Фейсбук-групі ( https://www.facebook.com/groups/1571538639532140) та Телеграм-каналі ( https://t.me/epa_NUZP ).

Взаємодія між викладачами та студентами здійснюється за допомогою сервісів Google Classroom та Moodle НУ «Запорізька політехніка», комунікаторів та месенджерів Skype, Viber, Telegram, Facebook, а також сервісу відеоконференцій Zoom.

Для отримання оперативної інформації з дистанційного навчання та комунікації з викладачами, що здійснюють поточний контроль, використовуйте електронну пошту.

Контакти викладачів:

Прізвище, ім'я, по батьков Науковий ступінь,вчене звання Посада e-mail
Пирожок Андрій Володимирович к.т.н., доцент завідувач кафедри ЕПА pirozhokav@gmail.com
Бондаренко Валерій Іванович к.т.н., доцент професор кафедри obond345@gmail.com
Зіновкін Володимир Васильович д.т.н. професор професор кафедри znvvv@ukr.net
Тиховод Сергій Михайлович  д.т.н. доцент професор кафедри tikhovod@ya.ua
Андріяс Ірина Аркадіївна к.т.н., доцент доцент кафедри andriyas@zntu.edu.ua
Антонов Микола Леонідович к.т.н. доцент кафедри antonovnick@gmail.com
Арсеньєва Світлана Іванівна к.ф-м.н., доцент доцент кафедри svetlana.arsenyeva@gmail.com
Казурова Аліна Євгеніївна к.т.н., доцент доцент кафедри akazurova@gmail.com
Крисан Юрій Олексійович к.т.н., доцент доцент кафедри krisan@mail.com
Кулинич Едуард Михайлович к.т.н., доцент доцент кафедри kuliniched@gmail.com
Назарова Олена Сергіївна к.т.н., доцент доцент кафедри nazarova16@gmail.com
Осадчий Володимир Володимирович к.т.н., доцент доцент кафедри w.osadchiy@gmail.com
Васильєва Євгенія Володимирівна - старший викладач 17irla@gmail.com
Деєв Сергій Георгійович - старший викладач sgdeev68@gmail.com
Залужний Михайло Юрійович - старший викладач zaluzhniy_m@ukr.net

 

Шановні абітурієнти й студенти кафедри ЕПА!

Demo

Кожен з Вас має унікальну можливість приєднатися до нашої дружньої кафедри й прийняти участь в навчанні та підготовці до цілого ряду всеукраїнських змагань і конкурсів.

З першого дня навчання запрошуємо до співпраці усіх бажаючих студенті любої освітньої програми кафедри ЕПА: 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», освітня програма «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод»; 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», освітня програма: «Промислова автоматика»; 173 – «Авіоніка», освітня програма: «Електротехнічні комплекси та системи літальних апаратів».

Під час навчального процесу студенти мають можливість працювати над реальними цікавими проектами замовників, що можуть стати першим вашим Стартапом, який буде основою реального дипломного проекту й початком професійної кар’єри.

Досвіду і натхнення у викладачів кафедри вистачить на усіх бажаючих.

https://www.facebook.com/groups/1571538639532140/

Ласкаво просимо до ЕПА НУ "Запорізька політехніка"

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ВDemo травні заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки бакалаврів «Промислова автоматика» за спеціальністю 151 – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Ознайомитись з освітньою програмою «Промислова автоматика» можна за посиланням >>>

Ознайомитись з заявою про акредитацію освітньої програмипрограми можна за посиланням >>>

Ознайомитись з відомостями про самооцінювання освітньої програми можна за посиланням >>>

Наші перемоги на всеукраїнському рівні

Demo

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт: з напряму «Електротехніка та електромеханіка» І місце - Шульженко Сергій Сергійович, Е314 (наук. кер. Назарова О.С., доц. каф. ЕПА) І місце - Олєйніков Микола Олександрович, Е326сп (наук. кер. Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА); зі спеціальності «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» І місце - Шульженко Сергій Сергійович, Е314 (наук. кер. Назарова О.С., доц. каф. ЕПА); зі спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» ІІ місце - Олєйніков Микола Олександрович, Е326сп, Морозов Павло Юрійович, Е313м (наук. кер. Назарова О.С., доц. каф. ЕПА); з напряму «Гірництво» ІІ місце - Бочаров Андрій Михайлович, Е315, (наук. кер. Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА); ІІІ місце - Алтарьов Антон Сергійович, Е326сп (наук. кер. Крисан Ю.О., доц. каф. ЕПА) Всеукраїнські студентські олімпіади: зі спеціальності «Автоматизація і комп’ютерно інтегровані технології» І місце - Олєйніков Микола Олександрович, Е326сп (кер. Казурова А.Є., доц. каф. ЕПА); з напряму «Електромеханіка» ІІІ місце - Олєйніков Микола Олександрович, Е-326сп (кер. Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА); з напряму «Механотроніка в машинобудуванні» VI місце – команда кафедри ЕПА ЗНТУ у складі: Шульженко Сергій Сергійович, Е314м Олєйніков Микола Олександрович, Е326сп Гончаров Дмитро Вікторович, Е326сп (керівники - Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА, Назарова О.С., доц. каф. ЕПА)

Дякуємо студентам за їх наполегливість та жагу до перемоги, керівникам – за гарну підготовку та ентузіазм, керівництву кафедри ЕПА, електротехнічного факультету та НУ «Запорізька політехніка» – за створення сприятливих умов для досягнення високих результатів!

  

Олімпіада зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології"

Demo

В травні в Одеській національній академії харчових технологій проходила олімпіада зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", в якій взяла участь команда від нашого університету. Від кафедри ЕПА до складу команди увійшли Гончаров Дмитро та Олєйніков Микола, а від кафедри ІТЕЗ - Бучко Ігор та Рєзанова Аміна. Завдяки відповідальному ставленню, командному духу та підготовці керівниками Казуровою А.Є., Малим О.Ю. та Писарським А.О. команда від ЗНТУ посіла друге місце, а студент від нашої кафедри Олєйніков Микола посів перше місце та отримав Диплом першого ступеня! Хотілося б відзначити, що студенти нашої команди дуже достойно представили університет та увійшли до ТОП-5 за кількістю балів у особистому заліку!

Пишаємось нашими студентами, бажаємо подальших успіхів та вітаємо всю команду!

     

 

Урочисте відкриття пам’ятної дошки

Demo

18 травня 2019 року у дворі Національного університету «Запорізька політехніка» відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки на честь студентів Електротехнічного факультету кафедри Електроприводу та автоматизації промислових установок, які брали активну участь у будівництві 5-го корпусу в середині 80-х років. Вітальні слова пролунали від Ректора Запорізької політехніки Бєлікова С.Б. та екс-завідувача кафедри ЕПА, а тепер професора цієї кафедри Бондаренка В.І.

 

      

 

II тур Всеукраїнської олімпіади з електромеханіки

Demo

В кінці березня 2019р. у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбувся другий тур Всеукраїнської студентської олімпіади з електромеханіки для студентів четвертого курсу електротехнічних спеціальностей.

Цього року в олімпіаді взяли участь 56 студентів з 14 вищих навчальних закладів України. Команду Запорізького національного технічного університету представляли студенти кафедри ЕПА: Адамцев П., Бочаров А., Лисенко В., Олєйніков М. Очолював команду декан Електротехнічного факультету Антонов М.Л.

В особистому заліку ІІІ місце виборов Микола Олєйніков. Вітаємо переможця і його викладачів!

     

 

Результати конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Гірництво»

Demo

20-22 березня 2019р. в Криворізькому національному університеті відбулася підсумкова конференція ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Гірництво». Студенти кафедри ЕПА Бочаров Андрій та Алтарьов Антон прийняли участь в секції «Гірнича електротехніка та електромеханіка». За результатами конференції Бочаров А.М. (науковий керівник Антонов М.Л., декан ЕТФ) отримав диплом другого ступеня, Алтарьов А.С. (науковий керівник Крисан Ю.О., доцент ЕПА) отримав диплом третього ступеня.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

   

 

Університетська науково-практична конференція "Тиждень науки"

Demo

 

 

18.04.18 на кафедрі ЕПА було проведено секцію "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод" щорічної університетської науково-практичної конференції "Тиждень науки". Студенти та викладачі доповіли результати своїх досліджень, ілюструючи їх презентаціями.

     

 

Результати конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Електротехніка та електромеханіка»

Demo

15-18 квітня 2018 року у Дніпровському державному технічному університеті (м. Кам’янське) відбулася підсумкова конференція ІІ етапу всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Електротехніка та електромеханіка», у якій взяли участь студенти електротехнічного факультету. На конкурс було подано 145 робіт (213 авторів) з 30 ВНЗ України. У роботі журі конкурсної комісії взяли участь Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА; Шрам О.А., в.о. зав. кафедри ЕПП; Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА; Назарова О.С., доц. каф. ЕПА. Дипломом ІІ ступеня нагороджений Шульженко С.С., Е314 (науковий керівник Назарова О.С., доц. каф. ЕПА); Дипломом II ступеня відзначений Олєйніков М.О., Е326сп (науковий керівник Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА); Диплом III ступеня виборола Терьохіна Є.Ю., Е425а (науковий керівник - Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА); Диплом III ступеня отримала Крисан К.О.,Е115 (науковий керівник - Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА); Диплом III ступеня відзначений Пазюк К.В., Е426а (науковий керівник - Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА). Вітаємо студентів і наукових керівників!

     

Захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів-електропривідників 2017

Demo

21 грудня 2017 року на кафедрі Електропривода та автоматизації промислових установок відбувся захист випускних магістерських кваліфікаційних робіт студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спеціалізації «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод». 

До складу екзаменаційної комісії увійшли: голова ЕК генеральний директор ТОВ НПО «ЕТНА» Писанко Василь Васильович, декан електротехнічного факультету ЗНТУ к.т.н. Антонов Микола Леонідович, завідувач кафедри ЕПА к.т.н. доцент Бондаренко Валерій Іванович, доцент кафедри ЕПА к.т.н. доцент Пирожок Андрій Володимирович, доцент кафедри ЕПА к.т.н. доцент Крисан Юрій Олексійович.

Тематика дипломних робіт студентів пов’язана з актуальними науковими проблемами над якими працює колектив кафедри. Студенти здійснили ґрунтовні дослідження та показали високий рівень знань. Аналіз цих робіт показує, що вони дійсно мають відповідну теоретичну і практичну цінність, за змістом, обсягом і оформленням та відповідають вимогам до випускних робіт.

Щиро всіх вітаємо з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у роботі.

     

 

І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

Demo

05 грудня 2017 р. відбулася підсумкова конференція І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт секції «Електрична інженерія». У роботі секції взяти участь кафедри ЕПА, ЕМ, ЕЕА і ЕПП. Від цих кафедр було подано на конкурс 53 роботи, серед них 17 робіт (26 авторів) від кафедри ЕПА.

На підсумковій конференції виступили студенти, роботи яких претендували на призові місця. Відповідно до наказу МОНУ № 605 від 18.04.2017 р. «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей» загальна кількість переможців не може перевищувати 25% від загальної кількості авторів наукових робіт.

Члени конкурсної комісії оцінювали актуальність, наукову новизну, практичну цінність роботи, наявність публікацій авторів за тематикою роботи, наявність документальних підтверджень впровадження результатів дослідження, теоретичну підготовку авторів, оформлення презентації, вміння тримати увагу аудиторії, а також активність студентів на конференції, тобто поставлені студентами питання та відповіді на них.

За результатами доповідей і презентацій призові місця студентів кафедри ЕПА розподілилися наступним чином: Морозов Павло Юрійович, студ. гр. Е-313м - І місце у секції «Електрична інженерія» вузівського туру конкурсу студентських наукових робiт (науковий керiвник Назарова Олена Сергіївна, доц. каф. ЕПА) Шульженко Сергій Сергійович, Е-314 – ІІ місце у секції «Електрична інженерія» вузівського туру конкурсу студентських наукових робiт (науковий керiвник Назарова Олена Сергіївна, доц. каф. ЕПА) Савiлов Роман Iгорович, студ. гр. Е-313м – ІІ місце у секції «Електрична інженерія» вузівського туру конкурсу студентських наукових робiт (науковий керiвник Осадчий Володимир Володимирович, доцент кафедри ЕПА) Олєйніков Микола Олександрович, Е326сп – ІІІ місце у секції «Електрична інженерія» вузівського туру конкурсу студентських наукових робiт (науковий керiвник Осадчий Володимир Володимирович, доцент кафедри ЕПА) Похил Артур Едуардович, Е312м, Томіло Денис Станіславович, Е313м – ІІІ місце у секції «Електрична інженерія» вузівського туру конкурсу студентських наукових робiт (науковий керiвник Пирожок Андрій Володимирович, доцент кафедри ЕПА)

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

     

 

Олімпіада з Електромеханіки

Demo

29 листопада 2017 р. згідно з Наказом ректора ЗНТУ (№448 від 17.11.2017 р.) на кафедрі Електроприводу та автоматизації промислових установок пройшов І етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом “Електромеханіка” для студентів четвертого курсу електротехнічних спеціальностей.

Олімпіада за напрямом «Електромеханіка» – це творче змагання з теоретичної та практичної підготовки студентів старших курсів, до циклу підготовки яких входять дисципліни: «Теоретичні основи електротехніки», «Теорія електропривода», «Теорія автоматичного керування», «Системи керування електроприводом», «Математичне моделювання електромеханічних систем», «Силова перетворювальна техніка». Всі представлені завдання мали рейтингову систему оцінювання. Така організація дозволила учасникам вибирати конкурсні завдання за рівнями складності, виходячи з власних можливостей, і повніше виявити навички учасників.

При створенні конкурсних завдань укладачі (доц. Антонов М.Л., доц. Пирожок А.В., доц. Крисан Ю.О.) відійшли від використання типових завдань, що розглядаються у навчальних курсах за відповідними напрямками. Тематика конкурсних завдань вимагала від студентів-учасників олімпіади крім знання теоретичного матеріалу показати здатність мислити, аналізувати, приймати рішення щодо напрямку розрахунку та обґрунтування прийнятого рішення.

Переможці І етапу будуть представляти наш університет на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом “Електромеханіка” який традиційно проходить восени у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського.

Дякуємо всім за участь та бажаємо плідного подальшого навчання.

 

Кафедра ЕПА на “Ярмарці освіти” в Запоріжжі

Demo

Упродовж 9 - 11 листопада у виставковому центрі “Козак-Палац” відбувся “Ярмарок освіти” на якому були представлені вищі навчальні заклади всіх рівнів акредитації: ліцеї, коледжі, інститути, академії, університети; лінгвістичні центри, освітні курси, мовні курсі та представники вищої освіти за кордоном. Деякі студенти вузів практично показували навички які здобули під час навчання. Також студенти приділяли увагу самоврядуванню та був концерт на честь відкриття. Запорізький національний технічний університет приваблював майбутніх абітурієнтів різноманітністю спеціальностей як технічних так і гуманітарних.

Серед учасників ярмарки також була кафедра “Електроприводу та автоматизації промислових установ” яку представляли к.т.н, доцент Кулінич Едуард Михайлович, к.т.н, доцент Пирожок Андрій Володимирович зі студентами, переможцями Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за напрямом “Електротехніка та електромеханіка”. Кафедра презентувала багато робототехніки створеної студентами електропиводниками, що дуже привертало увагу саме до неї. Але найбільш значимим є презентація нової спеціальності електротехнічного факультету 173-«Авіоніка», яка поєднує у собі і електроніку і авіацію.

Загалом захід пройшов дуже цікаво і колоритно, сподіваймося що наша країна отримає більше нових студентів, а в подальшому і спеціалістів.

   

 

Чергові успіхи обдарованої молоді кафедри ЕПА на Міжнародній науково-технічній конференції ПАТ "Запоріжсталь"

Demo

9-10 листопада 2017 року Палац культури Металургів на два дні став центром наукової металургійної думки країни. Саме тут, за традиційної підтримки металургійного комбінату «Запоріжсталь» була проведена 44-а Міжнародна науково-технічна конференція молоді. Відкривали конференцію генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма та лідер молодіжної організації ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Ільченко. Вони зазначили, що цьогорічна конференція присвячується 25-річчю молодіжної організації комбінату та подякували учасникам за активну участь у науково-технічній творчості, побажали всім плідної праці, цікавого спілкування і гарних науково-технічних ідей. Під час конференції працювали 11 секцій - аглодоменна, сталеплавильна, прокатна, діагностики та ремонту обладнання, енергетична, обчислювальної техніки, ІТ та автоматики, транспортна, економіки та фінансів, соціальної, молодіжної політики та управління персоналом, охорони праці, промислової та техногенної безпеки, охорони навколишнього середовища та радіаційної безпеки. Крім працівників ПАТ «Запоріжсталь» особисто зробили доповіді представники Білоруського металургійного комбінату, Новокраматорського машинобудівного заводу, Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, Авдіївського коксохімічного заводу, Дніпровського металургійного комбінату, Металургійного комбінату «Азовсталь», Північного гірничо-збагачувального комбінату, Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату, Інтерпайп Україна, Інтерпайп нижньодніпровський трубопрокатний завод, Інтерпайп новомосковький трубний завод, Дніпросталь, Метінвест бізнес сервіс, Метінвест ремонтно-механічний завод, Гірничо-збагачувальна компанія «Мінерал», «Запоріжвогнетрив», Запорізький ливарно-механічний завод, Національна металургійна академія, Запорізький національний технічний університет, Запорізька державна інженерна академія, Запорізький гідроенергетичний коледж, Запорізький металургійний коледж. За словами організаторів, всього на конференції прозвучали більше 270 доповідей. Від ЗНТУ було представлено доповідь у енергетичній секції магістранта (група Е322м) Руслана Єфименка (науковий керівник – Назарова О.С., доц. каф. ЕПА) на тему «Особливості моделювання електромеханічних систем зі змінним моментом інерції». У секції діагностики та ремонту обладнання виступив магістрант (група Е313м) Павло Морозов (науковий керівник – Назарова О.С., доц. каф. ЕПА) з доповіддю на тему «Лабораторний стенд для дослідження сигналів пошкодженого енкодера». Як зазначив Ростислав Шурма, молодь є генератором ідей, які згодом втілюються у масштабні проекти, які реалізуються на підприємствах України. Крім цього, науково-технічна конференція проводиться для того, щоб дати можливість молоді розвиватися, обмінюватися думками та навчатися.

   

 

Перемоги студентів кафедри ЕПА на обласному рівні

Demo

Щорічно Запорізькою обласною державною адміністрацією (ЗОДА) проводиться конкурс обдарованої молоді у галузі науки. У 2017/2018 навчальному році у номінації «Технічні науки» серед студентів Диплом Лауреата отримав Роман Савілов, магістрант групи Е313м (наукові керівники - Осадчий Володимир Володимирович, доцент кафедри електропривода і автоматизації промислових установок; Назарова Олена Сергіївна, доцент кафедри електропривода і автоматизації промислових установок). Також вже традиційним є конкурс «Студент року», запроваджений ЗОДА, який проводиться у два етапи: університетський і обласний рівень. Віктор Брилистий, магістрант групи Е322м (наукові керівники - Осадчий Володимир Володимирович, доцент кафедри електропривода і автоматизації промислових установок; Назарова Олена Сергіївна, доцент кафедри електропривода і автоматизації промислових установок) у номінації «Студент – вчений року» виборов першість у названих етапах, завдяки накопиченому досвіду участі і неодноразовим перемогам у конкурсах студентських наукових робіт на всеукраїнському рівні, участі у міжнародних, всеукраїнських і університетських наукових конференціях, результати яких впроваджені у навчальний процес і виробництво, а також опубліковані у тезах та фахових статтях. Щиро вітаємо переможців! Бажаємо їм подальших успіхів і творчих досягнень!

 

Екскурсії, що розширюють світогляд

Demo

11 жовтня 2017 року для студентів та викладачів кафедр «Електропривод і автоматизація промислових установок» та «Інформаційні технології електронних засобів» за ініціативи та під керівництвом доцента кафедри «Електропривод і автоматизація промислових установок» Пирожка Андрія Володимировича та в.о. завідувача кафедри «Інформаційні технології електронних засобів» Шило Галини Миколаївни було організовано дві екскурсії у Дніпропетровську, у яких взяли участь 46 осіб.

Об’єктом першої екскурсії було вибрано завод «Інтерпайп Сталь» - перший завод, що збудовано «з нуля» за роки незалежної України, а також найбільший електросталеплавильний комплекс у Європі та СНД. Студентів вразило, що тут гармонічно поєднуються інноваційні технології, нова культура виробництва та сучасне мистецтво. Кожний екскурсант був забезпечений засобами індивідуального захисту з логотипом заводу та проінструктований щодо техніки безпеки на території підприємства. Під керівництвом кваліфікованого гіда відбулася цікава екскурсія, на якій дізналися про те з чого починається виробництво сталі, які особливості цього процесу у порівнянні з іншими металургійними виробництвами, а також про систему екологічного моніторингу атмосферного повітря, що дозволяє забезпечити високі екологічні стандарти роботи. Справили враження арт-інсталяції Олафура Еліасона, які розташовані як ззовні цехів, так і безпосередньо у цехах, а саме, «Матеріал – це рух», яка створює ілюзію обертання диска у просторі, «Твій міст роздумів» - це перехід між будівлями заводу із дзеркальними стінами та стелею, що підсвічуються певним чином, створюючи ілюзію нескінченності простору, у якому працівники заводу віддзеркалюються нескінчену кількість разів. У інсталяції ззовні цеху «Твій вогненний візерунок» - автор намагався відобразити тепло, яке виробляється під час виготовлення сталі. Зустрічає і проводжає усіх відвідувачів заводу інсталяція «Твій тунель часу» - це величезна арка із труб, які виготовлені на заводі, при чому вигляд тунеля змінюється в залежності від того, з якої точки його роздивлятися, тому потрібний час, щоб усвідомити та вразитися цим арт-об’єктом.

Друга екскурсія була спрямована на ознайомлення з Noosphere Engineering School. Це проект компанії Noosphere та провідних університетів України. У рамках проекту організовано обмін знаннями топ-менеджерів та викладачів із зацікавленими та творчими студентами, таким чином відбувається взаємодія бізнесу та науки для реалізації інноваційних ідей. Екскурсантів ознайомили із напрямками роботи Noosphere Engineering School спрямованих на проблематику створення IT-систем; робототехніку та електроніку; розроблення ігр; космічні дослідження та технології; ефективне природокористування; оптимальне проектування/конструювання. Продемонстрували готові зразки завершених проектів, які брали участь у різних змаганнях та виставках, а також ті, які із цікавої розробки перейшли в категорію міжнародних бізнес-проектів. Студентів зацікавило те, що під час роботи над цими проектами вони зможуть отримати крім інженерних, технічних знань і умінь практичні навички керівництва проектами, складання їх бізнес-планів. Кваліфіковані та досвідчені ментори готові поділитися своїми акумульованими та апробованими впродовж багатьох років напрацюваннями щодо особливостей організації роботи у стартапах, усвідомлення своїх сильних та слабких сторін, розрізнених думок при формуванні концепції ноу-хау.

Отже, по завершенню цих заходів усім і студентам, і викладачам було над чим замислитися та відчути натхнення щодо формування та втілення своїх творчих ідей. Усі екскурсанти виражають вдячність організаторам за можливість таким чином розширити свій світогляд!

           

 

Участь студентів електроприводників в фінальних змаганнях європейського рівня

Demo

Щорічні європейські інженерні змагання BEST (ЕВЕС), які проводить міжнародна студентська організація Board of European Students of Technology (BEST). EBEC відбуваються у понад 32 країнах і надає студентам можливість випробувати себе у вирішенні теоретичної чи практичної задачі. До змагань запрошуються студенти усіх інженерних спеціальностей, оскільки сформувавши команду з чотирьох учасників вони повинні вирішити міждисциплінарне завдання у категорії Team Design або у категорії Case Study.

У цьому році фінал інженерних змагань відбувся в місті Брно Чехія. Студенти кафедри ЕПА Артем Бабакін та Роман Савілов (група Е-313м) гідно представили Україну, вони впоралися з усіма випробуваннями. Перше завдання представила компанія Skoda, учасникам необхідно було розробити платформу з дистанційним керуванням для збору токсичних вантажів і подолати смугу перешкод. Студенти спроектували платформу на гусеничному ходу з гідравлічним маніпулятором, більшість елементів їм вдалося роздрукувати на 3D- принтері. Друге завдання для учасників змагань підготувала компанія Valeo.

Студентам запропонували розробити аналітичну і фізичну модель кріплення для давача розумного автомобіля. І випробувати ці моделі за параметрами: швидкість руху автомобіля 160 км / год і навантаження по трьом осях 3G. Вирішення завдання потребувало від учасників великого рівня знання з таких навчальних предметів: опір матеріалів, механіка, аеродинаміка і навички роботи в середовищі Autodesk Fusion360. Нашим студентам вдалося спроектувати універсальне кріплення, яке підходить під будь-який автомобіль. Моделі пройшли всі випробування, також вдалося продемонструвати представникам компанії, що станеться з кріпленням при зіткненні автомобіля. При цьому їх кріплення витримало перевантаження і залишилося неушкодженим. Європейські інженерні змагання BEST (ЕВЕС) – це ще один крок на шляху до майстерності майбутніх фахівців.

         

 

Участь кафедри ЕПА у конкурсі наукових доповідей молодих вчених Міжнародної науково-технічної конференції «ПАЕП-2017» і «СЕЕ-2017».

Demo

12-16 вересня 2017 року в НТУ «Харківський політехнічний інститут» відбулася 23-я спільна Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми автоматизованого електропривода. Теорія і практика» та «Силова електроніка та енергоефективність». Вона присвячена 150-річчю від дня народження засновника української електротехнічної школи Павла Петровича Копняєва.

В роботі конференції взяли участь науковці і освітяни з різних міст України, Бєларусі, Німеччини, Грузії, Польщі, Естонії. Традиційно в рамках конференції було проведено конкурс доповідей молодих вчених серед учасників до 30 років. Він проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української асоціації інженерів-електриків та Німецької служби академічних обмінів (DAAD). У конкурсі взяли участь представники Інституту електродинаміки НАН України, Державного університету залізничного транспорту, НТУ «ХПІ», Дніпровського державного технічного університету, НТУУ «КПІ», Національного університету залізничного транспорту, Запорізької державної інженерної академії і Запорізького національного технічного університету, загалом 10 осіб.

Магістрант кафедри ЕПА Віктор Брилистий виступив з презентацією і доповіддю на тему «Дослідження системи керування позиційним електроприводом з дискретним давачем положення» (наукові керівники – к.т.н., доцент кафедри ЕПА Осадчий В.В. і к.т.н., доцент кафедри ЕПА Назарова О.С.). Журі конкурсу і особисто співголова конференції, Президент Української асоціації інженерів-електриків, Заслужений діяч науки і техніки України, д.т.н., професор Клепіков В.Б. нагородили Віктора Брилистого дипломом за ІІІ місце і грошовою премією. Результати дослідження опубліковані у Віснику Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», який віднесено Міністерством освіти і науки України до видань, що враховуються при захисті дисертацій.

Вітаємо переможця і наукових керівників! Бажаємо подальшої плідної роботи, творчого натхнення і нових успіхів!

 

 

Перемоги наших студентів з електромеханіки

Demo

Щорічно Дніпродзержинський державний технічний університет організовує на високому рівні проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Електротехніка та електромеханіка». Цього року серед переможців конкурсу вже традиційно є і студенти нашої кафедри.

Дипломом I ступеня нагороджені Савілов Роман Ігорович, Е-313 і Брилистий Віктор Вікторович, Е-322м (наукові керівники - Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА, Назарова О.С., доц. каф. ЕПА); Дипломом II ступеня відзначений Шульженко Сергій Сергійович, Е-314 (наукові керівники - Осадчий В.В., доц. каф. ЕПА, Назарова О.С., доц. каф. ЕПА); Диплом III ступеня виборов Морозов Павло Юрійович, Е-324сп (науковий керівник - Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА).

ІІІ місце на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Електромеханіка» 2016/2017 н.р. посів Бабакін Артем Анатолійович, Е-324сп (керівники, які підготували переможця - Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА; Пирожок А.В., доц. каф. ЕПА; Крисан Ю.О., доц. каф. ЕПА).

   

 

Перші перемоги

Demo

Вперше у 2016-2017 навчальному році студенти нашої кафедри взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація». На розгляд журі конкурсу було представлено дві наукові роботи, одну з яких було запрошено на підсумкову конференцію, яка проходила 29-31 березня 2017 р. у Вінницькому національному технічному університеті. Автор роботи – Віктор Мацола, студент групи Е-315 (науковий керівник – Назарова О.С., доц. каф. ЕПА), виступив з презентацією та доповіддю на тему: «Мікропроцесорні вимірювальні системи як засіб автоматизації технологічного процесу» і був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня.

Перші успішні кроки студенти кафедри зробили цього року і на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Гірництво», що проводиться Криворізьким національним університетом.

Лауреатами стали Руслан Штельваг, Е-325сп (науковий керівник – Антонова М.В., старш. викл. каф. ЕЕА) – Диплом ІІ ступеня, Олексій Матвейчук, Е-325сп (науковий керівник – Антонов М.Л., декан ЕТФ, доц. каф. ЕПА) – Диплом ІІІ ступеня, Антон Аксютенко, Е-324сп (науковий керівник – Антонова М.В., старш. викл. каф. ЕЕА) – Диплом ІІІ ступеня.

   

 

 

  Перемоги студентів-електромеханіків

 

 

22-25 березня 2016 р. у Кременчуцькому національному університеті проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Електромеханіка». Команда студентів групи Е-312 кафедри ЕПА у складі: Кожемякіна К.С., Брилистого В.В., Сорокіна Г.В. була відряджена для участі у олімпіаді від ЗНТУ.

В особистому заліку ІІ місце виборов Кирило Кожемякін.

27-30 березня 2016 р. у Дніпродзержинському державному технічному університеті проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Електротехніка та електромеханіка». Цього року на конкурс надійшло близько 270 робіт з 30 ВНЗ України. Семеро студентів кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установок» ЗНТУ були запрошені для захисту їх наукових робіт на підсумкову конференцію.

Студенти Віктор Брилистий (гр. Е-312) і Роман Савілов (гр. Е-313) підготували доповідь та презентацію на тему «Позиційний привод розімкненої двомасової системи» були відзначені Дипломом І ступеня (наукові керівники – доценти кафедри ЕПА Осадчий Володимир Володимирович і Назарова Олена Сергіївна).

Студенти групи Е-313 Опанас Мельник і Ілля Цетва виступили з доповіддю і презентацією на тему «Асинхронний електропривод на основі 18-пульсного безпосереднього перетворювача частоти» (науковий керівник – декан ЕТФ Антонов Микола Леонідович) – нагороджені Дипломом І ступеня.

Студент групи Е-324сп Артем Бабакін виборов Диплом ІІ ступеня за доповідь на тему «Аналіз процесів в схемі активного однофазного ДНПЧ і стабілізація його регулювальних характеристик» (науковий керівник – декан ЕТФ Антонов Микола Леонідович).

Дипломами ІІІ ступеня журі конкурсу відзначило роботи студентів групи Е-324сп Васинського Владислава, який підготував презентацію на тему «Автоматизація дросельного електропривода механізму підйому вантажу» і Олександра Малого, який доповідав на тему «Дослідження електропривода на основі матричного перетворювача частоти» (науковий керівник – декан ЕТФ Антонов Микола Леонідович).

Щиро вітаємо студенів та їх наукових керівників з перемогами і бажаємо подальших успіхів та нових наукових досягнень!

 

 

   Представники кафедри ЕПА взяли участь у обласній виставці «Освіта Запорізького краю -2016»

 

22 квітня в Запорізькому національному технічному університеті відбулася  ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення іперспективи» та Обласна виставка «Освіта Запорізького краю – 2016». Модератор заходу, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Сергій Аркадійович Іванов підіймав питання щодо інтеграції зусиль для розвитку STEM освіти, необхідності підтримки від місцевих та обласних органів влади.

Представники кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установ» старший викладач Михайло Юрійович Залужний, студенти Артур Похил (група Е -312), Денис Томіло (група Е-313),та інженер Дмитро Микитюк  під керівництвом кан.тех.наук, доцента Андрія Володимировича Пирожка продемонстрували творчі досягнення кафедри. Так, на виставці були представлені: автоматизована автомийка, аеродинамічне судно та атоматизованого кулястого робота, якого власноруч виготовив випускник кафедри, інженер Дмитро Микитюк. Експозиція викликала велику зацікавленість у гостей та учасників виставки, що є результатом плідної роботи наших  провідних фахівців  у напрямку втілення провідних  технологій.

В  межах заходу пройшов майстер клас «Формування та розвиток інженерно-алгоритмічного мислення на базі апаратно-програмних платформ» націлений на сприяння розвитку STEM (ScienceTechnologyEngineeringMathematics) освіти в Запорізькому регіоні.

Головною темою було підвищення ефективності  залучення  навчання абітурієнтів та підготовка студентів, майбутніх інженерів, для чого необхідна координація дій між школами, університетами, обласною владою та бізнесом.

Захід відвідали голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак і начальник Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Тетяна Ярославна Озерова. Вони підтримали ініціативи викладачів і талановитої молоді до точних наук та інформаційних технологій.

 «Освіта Запорізького краю - 2016» - це чергове підтвердження прагнення кафедри «Електропривод та автоматизація промислових установ» примножувати нові  цілі і здобутки та досягати їх.

                                                                                                                                                                                                                                               

 

Виставка «Машинобудування. Металургія-2016» - цікаво, корисно, весело!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Упродовж 24 -26 травня у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся один з найбільших промислових форумів в Україні. Більше 120 учасників з України та зарубіжжя завітали в Запоріжжя, щоб взяти участь в 24-ій Міжнародній спеціалізованій виставці «Машинобудування. Металургія - 2016», організованої Запорізької Торгово-промисловою палатою. У заході брали участь представники провідних промислових підприємств України, та відомих торгових марок Бельгії, Естонії, Німеччини, Польщі, США, Швейцарії.

Більше за все представникам інших країн сподобався історико-культурний комплекс «Запорозька січ», де вони змогли не тільки насолодитися виставковими експозиціями та ознайомитися з життям козаків, а й приміряти справжній козацький одяг та сфотографуватись у ньому. Так і відбулося знайомство з представниками  торгових марок  із різних куточків світу.

Серед учасників і кафедра «Електроприводу та автоматизація промислових установ» ЗНТУ,яку представив  кан.тех.наук, доцент Андрій Володимирович Пирожок зі студентами, переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Електротехніка та електромеханіка».

На заході презентували вироби, які хлопці зробили власноруч, а саме: автоматизовану автомийку, аеродинамічне судно  та автоматизованого кулястого робота. За три дні перебування на виставці, представники університету змогли не лише показати себе, а побувати на багатьох заходах, присвячених розвитку сучасних технологій в Запорізькому регіоні.

Особливу увагу привертала запорізька фірма «Інфоком», котра  презентувала  власні розробки : дистанційне керування автомобілем та «розумну» рукавичку. Їх вироби дійсно вражають – ділиться враженнями переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Електротехніка та електромеханіка», студент групи Е- 324 сп Артем Бабакін

На відкритті виставки став почесним гостем голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. Від імені депутатського корпусу керівник облради привітав учасників заходу та подякував Запорізьку ТПП за представлену вітчизняним виробникам можливість гідно презентувати свої досягнення, знаходити партнерів і нові ідеї для розвитку бізнесу.

Загалом, виставка промайнула дуже швидко, адже щогодини відбувалося щось цікаве: круглий стіл «Структурні зміни в промисловості України та розвиток машинобудування», організація Hi-Tech кластера в сферах машинобудування і металургії, дискусія: чи можливе створення технологічних кластерів в м. Запоріжжі, научно - технічна конференція  «Лиття. Металургія 2016», майстер – класи, доповіді, та  ще багато цікавого.

«Отже, ми провели час із користю. Хочеться побажати тільки одного: хай буде більше небайдужих та зацікавлених до розвитку Запорізького краю, адже це не просто наше місто, це - наш ДІМ!»- такий висновок зробили Олександр Романов, Павло Морозов,Денис Томіло, та інші студенти кафедри ЕПА.