Ви є тут

Головна » Факультети » Управління фізичною культурою та спортом

Кафедра фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту

Емблема кафедри «Фізична культура, олімпійські та неолімпійські види спорту»

Кафедра «Фізична культура, олімпійські та неолімпійські види спорту» (ФКОНВС)

Рік початку діяльності: 1932

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: доктор педагогічних наук, професор Атаманюк Світлана Іванівна

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія методико-технологічного обслуговування кульової стрільби
  • Навчальна лабораторія «Сучасна стратегія та інноваційні технології розвитку фізичної культури і спорту»
  • Спортивний клуб

Спеціальності:

017 – «Фізична культура і спорт», освітні програми:

«Фітнес і рекреація»

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Гоголя 70-Б, м. Запоріжжя, Україна, 69063
тел.: +380(61)7698565
e-mail: kafedra_sport@zp.edu.ua

2023 рік

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Спорт та фізичне виховання у закладах вищої освіти. Сучасність та майбутнє» 🔗

- Збірник тез доповідей (PDF, 2.1 MБ)

2021 рік

Інтернет — конференція «Спорт та фізичне виховання у закладах вищої освіти. Сучасність та майбутнє

Збірник тез (PDF, 2.1 MБ)

2019 рік

Всеукраїнська інтернет конференція «Спорт та фізичне виховання у закладах вищої освіти. Сучасність та майбутнє»

Збірник тез доповідей (PDF, 1,7 MБ)

2017 рік

Фізичне та спортивне виховання у вищих навчальних закладах

Збірка тез доповідей (PDF, 928 КБ)

Карантин йде, а ми не сидимо!

На відео – студентка УФКС-319 Гонтар Юлія – Срібний призер чемпіонату України серед студентів, бронзовий призер Міжнародного турніру на кубок генерала Петрова, займається в збірній НУ "Запорізька політехніка" за спеціалізацією гирьовий спорт.

 

До уваги здобувачів вищої освіти!

У зв'язку з продовженням загальнонаціонального карантину нагадуємо, що освітній процес на кафедрі організований з використанням дистанційних технологій навчання. Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи "Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»" чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Viber, Skype, Messenger, Facebook, Telegram, e-mail.

https://zp.edu.ua/sites/default/files/konf/rozklad_fkonvs_0_0.doc

Фізичне самовдосконалення під час карантину. Поради спеціаліста

На міському ТБ старший викладач кафедри ФКОНВС НУ «Запорізька політехніка» дає поради, як не марнувати час та проводити його з користю для здоров'я та краси.

Онлайн руханка

Онлайн руханка

Гарні традиції не варто змінювати незважаючи ні на що, навіть на карантин. Традиційна «Руханка» з нагоди Всесвітнього дня Здоров'я відбулася 07.04.2020 в режимі конференції Zoom рівно о 10.00. «Руханку» за вже сталою традицією провела старший викладач кафедри Фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту, МС України Світлана Кокарева зі студентами НУ «Запорізька політехніка».

Детальніше

 

«Машинка» долучилася до відзначення Міжнародного дня спорту

«Машинка» долучилася до відзначення Міжнародного дня спорту

Викладачі та спортсмени НУ «Запорізька політехніка» приєдналися до Всесвітньої акції МОК і ООН #WhiteCard (Біла картка) заради спокою в усьому світі! Акцію присвячено Міжнародному дню спорту на благо розвитку та миру, що був започаткований 6 квітня 2013 року Організацією Об'єднаних Націй разом з Міжнародним Олімпійським Комітетом.

Детальніше

 

Увага

Кафедра фізичної культури, олімпійських та неолімпійських видів спорту (ФКОНВС) пропонує студентам І-ІІ курсу одержати індивідуальні завдання (реферати та інш.) зі своєї спортивної дисципліни або за видом занять (спец.мед.групи, тощо). У обставинах, що склалися, виконання цих завдань є обов’язковою складовою для одержання заліку. Теми завдань будуть оприлюднені на каналі t.me/kafedra_sport

E-mail кафедри: kafedra_sport@zp.edu.ua

 

ТУРНІР З МІНІФУТБОЛУ НА КУБОК В.О. ТОЛОКА

З 9.11.2016р. До 7.12. 2016 у спортивному комплексі ЗНУ проводився турнір з міні-футболу на Кубок В.О.Толока серед студентів ВНЗ. У турнирі взяли участь 8 студентських команд: КПУ, ЗНУ, ЗДМУ, ЗНТУ, ЗДІА, Гіроколедж, Гуманітарно-правовий коледж ЗНУ, Мелітопольський коледж ТДАТУ.

Згідно регламенту змагання проводилися у двох групах за коловою схемою. Команди, що посіли у своїх підгрупах 1 та 2 місця проходили до полуфіналу. У групі А 2 місце посіла збірна команда ЗНУ, збірна ЗНТУ на 2 місці у групі. У групі Б на 1 місці студенті ЗДМУ, збірна КПУ — друга.

За вихід до фіналу турніру збірна команда ЗНТУ зустрічалася з володарем Кубку Толока — 2015 командою ЗДМУ. Перший тайм закінчився з рахунком 3:3, у другому медикам вдалося одержати перемогу. У матчі за 3 місце збірна ЗНТУ уступила команді ЗНУ та залишилася на 4 місці.

При підведенні ітогів у номінаціях найкрашим нападаючим визнаний студент ФЕУ Фетхалла Алі, найкращим вратарем у грі за 3 місце — студент ФМТУ Дядик Олександр ( відповідальний за збірну ЗНТУ з міні-футболу— Олександр Губрієнко)

ШАШКИ

23 листопада відбулися змагання на першість ЗНТУ серед факультетів. За результатами змагань:

І місце  ФКНТ 

ІІ місце  ФРЕТ

ІІІ місце    Т ф-т

 

ВОЛЕЙБОЛ

2-4 листопада в спорткомплексі ЗНУ відбулися ігри на Першість області з волейболу серед студентів ВУЗів ІІІ-ІV р.а., у якому взяли участь 7 команд - ЗНТУ, ЗНУ, ЗГІА, ЗДМУ, КПУ, БДПУ1, БДПУ 2.

	 Ітоги змагань: 
	І-ЗНУ
	ІІ-ЗНТУ
	ІІІ-ЗГІА. 
	Склад команди ЗНТУ: 
		Марущак М. Т-112, Терновий О. Т-313, Хоменко А. Е-122, 
		Пузан А. ІФ-815, Залозецький К. ІФ-513,Кошарна К. КНТ-525,
		Чумак І. КНТ-525, Гринь В. Т-815, Голубєв С.УФКС-111, 
		Дідич Д. УФКС-113, Палєнко В. УФКС-316,
		Мирошниченко Д. УФКС-226.
	Вітаємо наших волейболістів та їх тренера Сергія Луценка з почесним ІІ місцем, 
                яке вони вибороли у напруженій боротьбі!

 

ШАХИ

09.11.2016 у спортивному корпусі ЗНТУ відбулися змагання з шахів на першість університету, у яких взяли участь студенти десяти факультетів. За результатами змагань місця розподілилися наступним чином:

І місце – ФЕУ

ІІ місце – ФРЕТ

ІІІ місце – ІФ ф-т

4- ФКНТ

5- ГПФ

6- Е ф-т

7 – М ф-т

8 – ФМТУ

9 – Т ф-т

10 – Г ф-т.

Ці змагання стали етапними для підготовки збірної команди ЗНТУ до обласних змагань серед студентів ВНЗ, що відбудуться 1-2.12.2016.

Бажаємо успіху!

 

ОГОЛОШЕННЯ

Починаються змагання серед факультетів ЗНТУ:

9.11.16 – змагання з шахів.

10.11.16 – з настільного тенісу

23.11.16 – з шашок

Початок змагань о 15.30 у спортивному корпусі ЗНТУ.

ВІТАЄМО!!!

Студента гр. ІФ 224 Михайла Давиденко з перемогою у змаганнях з гирьового спорту, що проходили в Італії у м. Турин 27-30 жовтня 2016 р. Він здобув звання майстра спорту України, став Чемпіоном світу серед юніорів та срібним призером в естафеті з гирьового спорту.

 

ВІТАЄМО!!!

Вітаємо збірну команду з аеробіки з перемогою на міжнародних змаганнях Відкритого Кубку зі спортивної аеробіки  у м. Кохтле-Ярве (Естонія)

І місце – категорія «група»

І – категорія «пара»

І – категорія «трійка»

Спортсмени-учасники:

Виходцев В.

Черкез К.

Суботіна Д.

Гуцалюк Д.

Стоколос К.

Тренер – Заслужений тренер України

Атаманюк С.І.

 

 

Кафедру створено у 1932 р., проте і до цього заняттям фізкультурою в інституті (тоді машинобудівному) відводилося значне місце. Фізкультура в 30-і роки взагалі вважалася своєрідною вітриною, виставкою досягнень нового соціалістичного режиму. Вже в 1930-1931 навч. році з допомогою спортивних інструкторів у Запорізькому машинобудівному інституті (ЗМІ) були створені секції спортивної та прикладної гімнастики, спортивних ігор, секція бойових засобів самооборони, секції фехтування, боротьби, боксу, оборони та нападу зі зброєю та без зброї, а також секція зимових видів спорту та туризму. Навчання студентів повинно було починатися із обов’язкової фізкультурної зарядки у всіх групах, а увечері починали свою роботу вечірні спортивні гуртки.

Першим завідувачем кафедри став Ю.В. Гренасовький і кафедра спочатку складалася з 4-х викладачів та лаборанта. До початку Другої світової війни чисельний склад кафедри дещо зріс і досяг 7 чол. Заняття фізкультурою часто поєднувалися з заняттями військовою підготовкою і військово-технічними видами спорту, такими як парашутний спорт та стрільба. Переможців з кульової стрільби керівництво вузу навіть нагороджувало дрібнокаліберними гвинтівками в особисте користування. На лютий 1934 р. в інституті нараховувалося 10 «ворошилівських стрільців». Популярними були заняття акробатикою, у тому числі і серед студенток. Взимку провадилися обов'язкові заняття і змагання з досить екзотичного для Запоріжжя лижного спорту (за програмою ГТО).

Влітку 1933 р. у вузі з'явився праобраз сучасного спорткомплексу («фізкультурний майдан»), на якому можна було займатися і проводити змагання з волейболу та гандболу.

З 1933 р. студенти ЗМІ почали приймати участь в спартакіадах серед вузів міста. В програму змагань входили лижі (змагання починалися в лютому), волейбол, баскетбол, шахи та гімнастика. В кожній студентській групі було запроваджено посаду фізорга, що відповідав за масовість участі студентів у змаганнях. Проте друга світова війна перервала розвиток кафедри і вона поновила своє існування лише в 1947 р., новим завідувачем став колишній фронтовик П.П. Нагорний.

Перші спортивні зали, що містилися на першому поверсі головного корпусу інституту, прийняли студентів в 1952 р. Заняття в них велися часом мало не до півночі, тому що місця на всіх одночасно не вистачало, особливо взимку. Саме тоді серед студентів вузу з'явилися перші кандидати і майстри спорту СРСР.

З 1965 р. кафедру очолив Рева В.К., який перебував на цій посаді понад 20 років. Свою трудову діяльність В.К. Рева розпочав з шістьма збірними командами ЗМІ з ігрових видів спорту. Під його керівництвом жіноча команда з баскетболу нашого вузу була призером чемпіонату України і студентських республіканських змагань. Це були роки постійного розвитку кафедри. В 1966 р. було відкрито спортивний комплекс інституту. В його залах, тирах і легкоатлетичному манежі могли одночасно займатися понад 200 чоловік з 10 різноманітних видів спорту. Підвищення ролі фізичної культури у вузах колишнього СРСР багато в чому було пов'язане з прийняттям в 1969 р. нового «Положення про вищі навчальні заклади». Найбільш суттєвою зміною став перехід з 2-річної на 4-річну систему викладання, розвиток секційних занять, збільшення кількості викладачів кафедри.

Студенти університету мають можливість займатися багатьма видами спорту: гандбол, баскетбол, футбол, фут зал, волейбол, ритмічна гімнастика, гирьовий спорт, легка атлетика, настільний теніс, тайквандо, шахи і шашки. Міською адміністрацією в 2000 р. було виділено 16 постійних стипендій для студентів-спортсменів.

Для занять різноманітними видами фізичних вправ університет має непогану спортивну базу: єдиний спортивний комплекс, де знаходяться ігровий зал, гирьовий зал, два тири, легкоатлетичний манеж на 6 доріжок, зал аеробіки та ритмічної гімнастики.

Окремі спортсмени і збірні команди вузу, підготовлені викладачами кафедри, успішно виступають на змаганнях міського, обласного та всеукраїнського масштабів. Команда ЗДТУ з гандболу успішно виступала в лізі українського чемпіонату під керівництвом Заслуженого тренера України майстра спорту Невинського А.Ф. Команда з фут залу «Університет» проводила ігри на першість вищої ліги України. Баскетбольна збірна ЗДТУ в 1999 р. брала участь в іграх Універсіади України, що проходили в м. Харкові, і стала срібним призером. В 2000 році команда «ЗГТУ-Ферро» (тренери Соловйова Л.Г. та Рева О.В.) стала чемпіоном міста, на додаток знову повторивши срібне досягнення української універсіади. Багато гравців баскетбольної команди «Ферро», учасника чемпіонату української суперліги, були випускниками ЗДТУ. На сьогодні команда «Ферро-ЗНТУ» успішно виступає в першій лізі українського чемпіонату.

Під керівництвом старшого викладача О.О. Щокіна, який більше 20 років вів зі студентами заняття гирьовим спортом, збірна команда гирьовиків університету кілька разів вигравала відкритий чемпіонат міста. Першим студентом – майстром з гирьового спорту став наприкінці 80-х років студент-«автомобіліст»  В. Лочман.

Регулярні тренування й участь у різноманітних змаганнях дають можливість студентам досягати високих спортивних результатів. У травні 1996 р. студент гр. Е-224 О.Лебідь став переможцем відкритого чемпіонату Німеччини з кікбоксінгу в командному заліку. В грудні 1997 р. 3-курсник ІФ М. Вершина в Парижі виборов золоту медаль у комплексному двобої зі східних одноборств. В 1997-2002 рр. студент факультету, відмінник навчання Толстіков А.В. став майстром з гирьового спорту, призером і переможцем міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Майже всі викладачі кафедри фізкультури мають звання майстра спорту. Серед них є заслужені майстри України, –  наприклад, член збірної СРСР з фехтування,  чемпіонка та багаторазова призерка Кубка Європи, чемпіонка світу 1986р.

 та срібна призерка 1991р. Напалкова Т.В., якій в квітні 2002 року присвоєне звання Заслуженого майстра спорту України з фехтування. 

Більше 30 років працював старшим викладачем кафедри заслужений тренер України М.К. Двояковський (1935-1998). Працюючи в університеті з 1966 р., він підготував 6 майстрів спорту з кульової стрільби з гвинтівки і пістолету. Його вихованці брати-близнюки Аркадій та Ігор Бік були чемпіонами молодіжних спортивних ігор СРСР 1972 р. та чемпіонами України. Студенти «машинки» не раз ставали чемпіонами республіканських спартакіад і змагань серед вузів. Чотири роки поспіль – з 1970 по 1973 – запорізькі стрільці були найсильнішими в республіці серед своїх ровесників. З 2000 року секція з кульової стрільби відновила свою роботу, зараз із студентами-стрільцями в університетському тирі працює Заслужений тренер України Грищенко Л.Я. Збірна команда ЗНТУ з 2001 року стає неодноразовою переможницею відкритої першості та чемпіонатів міста та Запорізької області.

Викладачем на кафедрі працює також В. Жук, відомий воротар, який з 1979 по 1986 р. провів 170 матчів за запорізький «Металург», виступав в таких командах майстрів, як «Чорноморець» (Одеса), «Кривбас» (Кривий Ріг), «Буковина» (Чернівці).

Наймасовішим спортивним заходом в інституті є традиційні спартакіади, перші з яких були проведені відразу ж після повоєнного відродження кафедри. Перші спартакіади проводилися всього з 3-4 видів спорту, нині вона проводиться з 9 видів. В спартакіаді ОСК «Гарт» ЗНТУ брала участь в змаганнях з 13 видів. Щорічно на старти традиційної спартакіади виходить близько 2000-2500 студентів.

Поряд зі студентською спартакіадою регулярно проводиться і спартакіада серед викладачів та співробітників.

У 2001 р. зроблено реконструкцію спортивного комплексу ЗНТУ. Велика увага приділяється науково-методичній роботі викладачів, які беруть участь в наукових та науково-практичних конференціях, що проводяться як у ЗНТУ так і в інших вузах України. У 2001 р., вперше на базі технічного ВНЗу було проведено регіональну науково-методичну конференцію: «Фізичне виховання у вищій школі і його роль в підготовці спеціалістів». За результатами конференції виданий збірник матеріалів та проведення таких конференцій стало традиційним. На кафедрі на сьогоднішній день працюють три кандидати наук у сфері педагогіки та фізичного виховання, а два викладача є пошукачами на здобуття наукового ступеня «кандидат наук з фізичного виховання».

За останній час команда ЗНТУ з баскетболу «Ферро-ЗНТУ» вперше в історії клубу в 2010 році виборола Кубок України та зайняла ІIІ місце в чемпіонаті. Дубль команди під керівництвом тренерів Реви О.В. та Дудніка І.Ю., в якому займаються лише студенти ЗНТУ, посів ІІІ місце. За результатами чемпіонату 2 студенти отримали звання «Майстер спорту України», а 10 студентів – «Кандидат у майстри спорту України».

Під керівництвом старшого викладача О.О. Щокіна, збірна команда з гирьового спорту щорічно виграє відкритий чемпіонат міста в різних вагових категоріях, також студенти стають переможцями обласних змагань.

Г. Баранова гр. УФКС-227, яка є МСМК, та М. Пташник гр. Е-313, майстер спорту, ставали призерами чемпіонату світу в 2008 та 2009 роках та неодноразовими переможцями чемпіонату та Кубку України з гирьового спорту.

Під керівництвом заслуженого тренера України Л.Я. Грищенко студент Д. Філістович гр. Т-426 став переможцем Кубка Європи з кульової стрільби в грудні 2008 року у Польщі, збірна команда ЗНТУ з кульової стрільби – неодноразові фіналісти чемпіонатів України серед студентів.

3 вересня 2007 року у ЗНТУ було створено нову кафедру «Олімпійські та ігрові види спорту» в складі факультету Економіки та управління. Кафедра ОІВС стала новим свіжим струменем у спортивно – масовому русі університету. Кафедра об'єднала у своєму складі викладачів з суттєвим досвідом роботи в університеті й на просторах професійного спорту та представників нової спортивної генерації. Класичний та інноваційний підходи роботи на кафедрі – результат плідної роботи та вмілого керівництва завідуючої кафедри ОІВС – доцента, кандидата наук з фізичного виховання та спорту, майстра спорту СССР, заслуженого тренера України, судді міжнародної категорії Атаманюк Світлани Іванівни. Зараз кафедра ОІВС гостинно відчиняє двері студентам, що бажають займатися фізичною культурою та спортом на аматорському та професійному рівні.

Спортивна мода диктує необхідність поділу спортивного навантаження на заняттях з фізичного виховання за спеціалізаціями. Студенти мають можливість займатися на заняттях 11 видами спорту, такими як: аеробіка, волейбол, гандбол, футбол, настільний теніс, гирьовий спорт, пауерліфтинг, стренфлекс, легка атлетика, шахи та шашки. Працюють групи загальної фізичної підготовки, а нещодавно, завдяки появі на кафедрі викладача Гавриленка В.В., з’явилася нова спеціалізація – групи ЗФП з рукопашним боєм. Студенти,в яких є незначні відхилення у здоров'ї також мають змогу займатися фізичною культурою у спеціальних медичних групах. Викладачі кафедри намагаються знайти індивідуальний підхід до кожного студента, щоб найбільш зацікавити молодь до занять фізичною культурою та спортом.

Високих спортивних результатів під керівництвом завідуючої кафедри заслуженого тренера України Атаманюк С.І. досягла збірна команда університету зі спортивної аеробіки. Цей вид спорту подарував тренеру, а заразом і університету 39 МС та 8 МСМК. Світлана Іванівна дала розвиток аеробному руху в університеті за всіма напрямками. Особливу увагу в університеті приділяють командним видам аеробіки, а саме виступам степ- та фанк-команд. Фанківський рух в університеті став приємним сюрпризом для глядачів та самих спортсменів. Під керівництвом тренера Атаманюк С.І. та за сприянням ректора університету Бєлікова С.Б. фанк – команда ЗНТУ приймала участь у всеукраїнських стартах, в результаті чого стала неодноразовим переможцем та призером Чемпіонатів України, Кубків України та Чемпіонатів України серед вузів III-IV рівня акредитації. Не оминали увагою спортсмени й участі у міжнародних змаганнях у Голландії, Угорщині, Чехії, Франції та Росії. Результатом прогресу команди стала перемога у травні 2006 року в м. Києві на Чемпіонаті Європи.

Цей Чемпіонат допоміг присвоїти звання МСМК студентам ЗНТУ Ляпунову Д., Лепьохіній І., Крошиній В. та Людві Д.

Новою сторінкою у аеробних тренуваннях збірної команди ЗНТУ стала організація степ команди. Збірна команда ЗНТУ зі степ – аеробіки з 2004 року є незмінним чемпіоном України у категорії степ, неодноразовим переможцем Кубку України, Чемпіонату України серед вузів III-IV рівня акредитації, членом збірної команди України зі спортивної аеробіки та фітнесу. Степ - команда також приймала участь у Чемпіонаті Європи 2005 році у Росії, Чемпіонаті Європи 2006 році у Києві, команда стала срібним призером Сzech Aerobic Open 2008. А 2009 рік приніс команді довгоочікувану перемогу у Чемпіонаті Європи у Чехії. І знову ж таки отримали 4 МСМК, саме Шеховцова К., Чмихал А., Черненко К. та Шилова С.

Переломним для розвитку спортивної аеробіки ЗНТУ та України в цілому став 2011 рік – вперше в історії української аеробіки збірна України приймала участь у Всесвітній літній універсіаді, що відбулась в Китаї. Неймовірним досягненням для університету стало те, що завдяки титанічним зусиллям Атаманюк С.І. та підтримці Бєлікова С.Б. саме Світлана Іванівна,як головний тренер, очолила збірну команду України, до складу якої ввійшли викладач каф.ОІВС Черненко К.Г. та студенти ЗНТУ Стоколос К., Шелест К., Губенко В., Тептіна O. та Лукінова О. У змаганнях найвищого рівня, де змагались більшість країн світу, великим здобуттям стало вже те,що у різних категоріях команда ввійшла до фіналів, а в категорії степ, аероденс і групи посіли почесне 5,6 і 7 місця відповідно.

 Збірна команда продовжує працювати у різних напрямках аеробного руху. Шеховцова К. В. працює із збірною командою з фанк – аеробіки, які окрім спортивної діяльності, також приймають активну участь у творчому житті університету, прикрашають своїми показовими виступами міські свята та урочисті події. Команда працює у двох складах, що дає змогу постійно вирощувати нових перспективних спортсменів. Сьогодні молоді тренери – викладачі кафедри вже мають переможців всеукраїнських змагань та майстрів спорту України.

 Але всі надбання та перемоги команди не є завершальними. Команда та тренерський склад кафедри під керівництвом Світлани Іванівни Атаманюк продовжує тренувальний процес та сподівається на нові досягнення.

Університет також має збірну команду з пауерліфтингу. Тренувальний процес збірної проходить під керівництвом ст. викладача кафедри ОІВС Щербія С.А., серед вихованців якого 6 МС та 15 КМС. Сергій Анатолійович також стоїть біля витоків нового перспективного виду спорту – стренфлексу, що зацікавлює молоде покоління і дає сподівання на нові перемоги.

Студенти університету також формують збірну команду з футболу під керівництвом ст. викладача кафедри Черненка А.Є. У 2009-2010 році студенти економіко-гуманітарного інституту під керівництвом викладачів кафедри Черненка А.Є. та Губрієнка О.А. приймали участь у Турнірі майбутніх дипломатів, де посіли 5 та 6 місця відповідно.

Значного рівня досяг розвиток гандболу в університеті. ЗНТУ пишається та завдячує тому гандболу, який ми знаємо, заслуженому тренеру СРСР Невинському А.Ф. Анатолій Федорович протягом багатьох років був наскрізним стрижнем команди, її мозком та одночасно душею. Світла пам’ять про цього тренера досі робить з вже Мотор- ЗНТУ-ЗАЗ команду. Під керівництвом свого керманича наша гандбольна команда стала бронзовим призером міжнародного меморіалу пам’яті Бєлікова- Соболевського, срібним призером першої універсіади у м. Одеса (2005р), бронзовим призером 2-ї універсіади у м. Донецьку (2007р), 2-х Чемпіоном України в першій лізі, 3-м срібним призером Чемпіонату України у вищій лізі, 3-м бронзовим призером Чемпіонату України у вищій лізі. Завдяки зусиллям Анатолія Федоровича та команди у 2007-2008 році відбувся дебют команди у Чемпіонаті України у Суперлізі, що приніс університету 6 місце. У сезоні 2009-2010 команді під керівництвом вже нового тренера Дядечка І.Є. вдалося втриматися у Суперлізі. Робота шанованого тренера Невинського А.Ф. в Україні та за її межами дається в знаки: Анатолій Федорович виховав плеяду талановитих гандболістів, що отримали високі спортивні звання. Зараз вихованець Анатолія Федоровича – Корнієнко Д.С., викладач кафедри ОІВС, натхненно працює з другою гандбольною командою, що виступає у вищій лізі.

Успішні виступи збірних команд приводять студентів у великий спорт та допомагають вдосконалювати свої вміння та примножувати університетські досягнення.

Майже всі викладачі кафедри ФКО НВС мають високі спортивні звання. Серед них МСМК Черненко К.Г., Шеховцова К.В., Чмихал А.І., Сокол А.О., МС Римар Ю.І., МС Щербій С.А., КМС з плавання Кириченко О.В., КМС з легкої атлетики та спортивної аеробіки Кокарева С.М. Викладачі Черненко  К.Г. та Чмихал А.І. мають міжнародну суддівську категорію зі спортивної аеробіки.

Кафедра з ентузіазмом займається спортивно-масовою роботою. Популярним стало проведення спартакіади серед викладачів. Відродженням традицій стала спартакіада серед студентів ФЕУ, ГФ, ГПФ та ІФ факультетів. Найяскравішою подією у спортивному житті з 2005р. стали всеукраїнські Бали Аеробіки під патронатом ЗНТУ

Кафедрою ФКО НВС були неодноразово проведені такі заходи, як «Бал аеробіки», 

Чемпіонат України серед студентів (спортивна аеробіка), Універсіада зі спортивної аеробіки, «Спортивне свято» серед факультетів (ГФ,ГПФ,ІФ,ФЕУ та ін.),  « Фітнес-марафон» для студентів (ГФ,ГПФ,ІФ,ФЕУ)

З великим успіхом пройшов перший в історії ЗНТУ Фітнес-марафон. За допомогою викладачів кафедри та спортсменів збірної команди зі спортивної аеробіки були проведені майстер – класи з різних танцювальних стилів. З ініціативи тренерів –викладачів кафедри Кокаревої С.М., Шеховцової К.В, Чмихал А.І. та Черненко К.Г. студенти університету отримали змогу насолодитися сучасною танцювальною феєрією, отримати новітні знання з сучасних стилів танцю та наблизилися ще на крок до спортивного руху університету. Викладацький склад кафедри ОІВС повен ідей та ентузіазму та буде намагатися й надалі радувати студентів і викладачів вузу різними цікавими заходами.

Прізвище, ім'я, по батькові Вчений ступінь, звання Посада
Атаманюк Світлана Іванівна доктор педагогічних наук, професор завідуюча кафедри, професор
Ванюк Олександр Іванович кандидат наук з фізичного виховання та спорту доцент
Гальченко Лія Володимирівна кандидат  педагогічних наук, доцент доцент
Голєва Наталія Павлівна старший викладач
Соляник Дар'я Геннадіївна викладач
Дудник Юрій Ігоревич старший викладач
Журавльов Юрій Геннадійович кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент доцент
Кириченко Олена Віталіївна старший викладач
Кокарев Борис Валерійович кандидат наук з фізичного виховання та спорту доцент
Кокарева Світлана Миколаївна кандидат наук з фізичного виховання та спорту доцент
Кубатко Аліна Іванівна канд.пед.наук доцент
Луценко Сергій Георгійович старший викладач
Напалкова Тетяна Вадимівна старший викладач
Путров Олександр Юрійович старший викладач
Рімар Юрій Іванович кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент доцент
Терьохіна Ольга Леонідівна кандидат педагогічних наук доцент
Черненко Андрій Євгенович старший викладач
Шеховцова Катерина Вікторівна старший викладач
Щербій Сергій Анатолійович старший викладач

 

 

Сторінки