Наприкінці червня 2015 року в рамках проекту TEMPUS 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR [DESIRE] «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії» відбувся візит делегації ЗНТУ на чолі з ректором професором Бєліковим Сергієм Борисовичем до партнерських вищих навчальних закладів: Католицького Університету Льовен та Університетського коледжу Томас Мор Мехелен-Антверпен Кампус де Найер (Бельгія).
Основною метою візиту ректора було обговорення здобутків спільних міжнародних освітніх проектів TEMPUS, результатів міжнародної співпраці та перспектив подальшої участі ЗНТУ в європейських освітніх та наукових проектах HORISONT 2020, ERASMUS+ та ін..
Згідно з програмою візиту відбулися наступні зустрічі делегації ЗНТУ з:
-
проректором з науки, інженерії та технологій КУ Левен професором Георгом Жиленом,
-
заступником декана факультету інженерних технологій з дослідної роботи професором, доктором Яном Івенсом,
-
заступником декана факультету інженерних технологій з міжнародних зв'язків професором Сабіною Веркруссе,
-
менеджером Університетського коледжу Томас Мор Мехелен-Антверпен Кампус Де Найер Мартін Тайманс,
-
головою кампусів КУ Левен, Де Найер, Жіль з технологій професором Вертом Лауверсом,
-
головою з досліджень Томас Мор Джоан де Бок,
-
менеджером з міжнародних зв'язків Томас Мор Агнес Дилліен,
-
головою з освітніх електронних інформаційно-комунікаційних технологій Хільдою Янсен,
-
головою Дослідної групи Томас Мор з Вбудованих систем Патріком Пелгрімсом.
Делегація ЗНТУ відвідала навчальні та дослідницькі лабораторії Томас Мор (Центр автомобільних технологій, Центр зварювальних технологій, Лабораторію тривимірного друкування, Лабораторію проектування будівельних конструкцій, Метрологічну лабораторію, Центр Сертифікації продукції, Лабораторію нанотехнологій та інші), ознайомилася з навчальними планами та програмами підготовки бакалаврів та магістрів, зустрілася з викладачами та студентами.
Важливою складовою візиту була участь в Літній школі «Вбудоване програмне забезпечення та CAD/CAM/CAE для вбудованих систем» за програмою проекту TEMPUS DESIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії». Провідні європейські викладачі провели для своїх колег з України, Грузії та Вірменії наступні тренінги:
-
формула Flowcode Buggy,
-
MCAD CREO,
-
ECAD Altium,
-
C для вбудованих систем,
-
вбудовані комунікації,
-
вбудоване програмне забезпечення,
-
обробка цифрових сигналів,
-
багатоядерне програмування,
-
вбудовані операційні системи.
Цікавими подіями Літньої школи стали семінар Altium Academic Roadshow від компанії Трансфер – офіційного представника компанії Альтіум, а також відвідування підприємства зі складання електронних виробів на основі друкованих плат.
Отримані під час Літньої школи знання та практичні навички будуть використані викладачами для організації нової сучасної лабораторії Вбудованих систем та віддаленої інженерії (а.53а) та впровадження в навчальний процес ЗНТУ європейських методик навчання та нових курсів з вбудованих систем.
На сьогоднішній день в рамках проекту TEMPUS DESIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії» ЗНТУ отримало сучасне обладнання для лабораторії вбудованих систем, ліцензійне програмне забезпечення (Creo 2.0, Atlium 15, FlowCode). Найближчим часом очікується поставка 3D принтеру LEAPFROG CREATR HS та 3D сканеру GOTCHA. Загальна вартість отриманого обладнання складає 19923 євро.
Помічник ректора з питань міжнародного співробітництва
О. Андрієнко