20 листопада відбулася зустріч студентів та викладачів ЗНТУ з Генеральним секретарем Мережі університетів Чорноморського регіону (BSUN) Еденом Мамутом.

Еден Мамут є також професором з інженерної термодинаміки, управління тепловою енергією та оновлюваних джерел енергії Університету «Ovidius» (м. Констанца, Румунія); Директором Інституту нанотехнологій та альтернативних джерел енергії; професором PhD програм з альтернативних та оновлюваних джерел енергії Університету Бухарест. Головними дослідницькими галузями гостя є: мультимасштабне моделювання термо-рідини; аналіз та оптимізація складних енергетичних систем; оновлювані джерела енергії; стійкі транспортні системи та ін.. Він є автором 95 статей, 12 книг та декількох зареєстрованих в Німеччині патентів.

Пан Еден зробив презентацію на тему «Інженерна освіта для Промислової Революції 4.0» (PDF, 7 МБ), в якій наголосив на сучасних трендах розвитку світової промисловості, особливостях Промислової революції 4.0, а також актуальних задачах Мережі університетів Чорноморського регіону, яка об'єднує сьогодні 120 університетів з 12 країн, в тому числі ЗНТУ.

Професор Мамут поспілкувався з присутніми на зустрічі та відвідав лабораторії ЗНТУ. Зокрема, створену в рамках проекту TEMPUS DESIRE лабораторію вбудованих систем та віддаленої інженерії (кафедра програмних засобів), лабораторію авіаційних двигунів (кафедра технології авіаційних двигунів), навчальний центр DELCAM (кафедра металорізальних верстатів та інструментів).

Згідно з рішенням Вченої ради ЗНТУ, професору Едену Мамуту присуджено звання Почесного професора ЗНТУ.

Ввечері пан Еден прийняв участь в урочистій церемонії святкування 115-ої річниці технічної освіти в Запорізькому краї та Дня університету.

Відділ міжнародних зв'язків та роботи з іноземними студентами