З вірою в Україну до перемоги!

Не тільки заступник директора студмістечка, а ще й справжній патріот Запорізького краю. Кеда Вадим Сергійович став переможцем літературно-дослідницького конкурсу «Патріотизм у долі Запоріжжя» та посів почесне перше місце в номінації «Патріотизм періоду незалежності України», який проводився Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації.

Робота Вадима Сергійовича присвячена Олександру Федоровичу Білоусенку, нашому земляку та сучаснику. Вона не тільки познайомила всіх не байдужих з історією рідного краю, а ще й проілюструвала становлення незалежності та зміцнення державності на прикладі нашого краю.

Кеда В.С. дослідив історичні факти, прочитав книгу, яка була подарована його батькові самим Білоусенком, співставив документи та тогочасні події. «У пошуках кращої долі» – таке найменування носила славнозвісна праця Олександра Федоровича. «Останній розділ першої частини книги присвячено періоду від закінчення війни до наших днів. «Біографія героя мого дослідження типова для молодої людини того часу – школа, робота в колгоспі влітку, навчання в Оріхівському сільськогосподарському технікумі, знову робота в колгоспі (обліковець тракторної бригади, комбайнер, тракторист, головний механік). Була та робота не з легких, та як зазначає О.Ф. Білоусенко «ніхто не вимагав від влади відповідних умов праці, спеціального одягу і харчування, великих зарплат і путівок до санаторіїв» (с.195). Відбудовувались села. Укрупнялись і міцніли господарства. Будувались школи, дитячі садки, Будинки Культури, лікарні» – витяг з дослідницької роботи.

Захист роботи почався словами великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка «Народ, який не знає своєї історії, – не вартий майбутнього». Ці віщі слова пройшли крізь віка і знайшли своє відбиття на багатьох поколіннях молодих українців, на тих, які цінують і знають свою історію. Прикладом таких людей і став випускник нашого університету, активіст, патріот Запоріжжя, Вадим Кеда. Щиро вітаємо переможця!

Єрмоленко Володимир
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ