9 листопада 2014 року у м. Запоріжжя відбувся Кубок України з українського рукопашу «Спас» пам'яті Нестора Івановича Махна. Змагання ставило перед собою задачу розвитку та популяризації Українського рукопашу “Спас”, як національного виду спорту, розвитку шкіл та стилів національних бойових мистецтв, виконання вимог «Єдиної державної спортивної класифікації України», виявлення найкращих спортсменів з Українського рукопашу «Спас», патріотичне виховання підростаючого покоління.

Близько 100 молодих бійців з усієї країни взяли участь у цьому змаганні. Звісно, Кубок не оминули своєю увагою міцні та вправні студенти нашого Запорізького національного технічного університету. Честь «Машинки» гідно захистили представники спеціалізованої дружини «Щит», команда у складі 3 хлопців.

Змагання проходили у різних вагових категоріях від 65 до 90+ кг. Цікаво те, що учасники представляли різні бойові школи: ушу, кунг-фу, бокс, кікбоксинг і таке інше, але змагалися винятково за правилами «Спасу». Зауважимо декілька основних відмітних правил:

• Ні в якому разі не можна бити ліктями та колінами.
  • Можна боротися не більше 10 секунд.
  • Удари у стрибку оцінюються вище;
  • Також високо оцінюються кидки.
  • За больовим визначають програш.

Молоді люди боролися не тільки за призові місця, але й у номінаціях: «Воля до перемоги», «Найкоротший бій», «За кращу техніку». Найбільш вольовим до перемоги виявився наймолодший 9-річний учасник змагань, найкоротший бій (15 секунд) продемонстрували представники бойового мистецтва ушу, титул кращої техніки відправився до бойової школи «Тигр-Дракон».

А наші хлопці стали одними з кращих у таких вагових категоріях:

• Левченко Данііл (ІФФ) – ІІ місце у вазі 70 кг;
  • Булава Андрій (УФКС) – ІІ місце у вазі 75 кг;
  • Бриль Віталій (ФКНТ) – ІІІ місце у вазі 70 кг.

Подібні заходи для наших бійців не новина. Спецдружина «Щит» завжди готовий із гордістю захищати честь «Машинки», із чим регулярно успішно справляється. Тож бажаємо нашим хлопцям нових перемог, сили та бойової наснаги! Нехай ваші навички та вправність примножуються, адже ви наша гордість, опора та захист!

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ