У 2016 році кафедра маркетингу починає набір за новою спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньою програмою «Організація торгівлі та комерційна логістика». Дана спеціальність є однією із найзатребуваніших на ринку праці не тільки в Україні, а й за кордоном.

Торгівля – це галузь господарства, яка виконує функції обігу товарів (забезпечує їх рух із сфери виробництва у сферу споживання), тобто торгівля – це комерційна діяльність з обороту, купівлі та продажу товарів. Торгівля як атрибут будь-якого суспільства існує в усіх економічних формаціях і відображає рівень розвитку товарно-грошових відносин. Торгівлю здійснюють фірми, що спеціалізуються на продажу або перепродажу товарів з метою отримання прибутку. Такий вид діяльності називається комерційним. Тому підприємницькі структури, що займаються торгівлею і торгово-посередницькою діяльністю, називають комерційними структурами. Проте комерційною діяльністю сьогодні займаються не тільки спеціалізовані підприємства. На сьогоднішній день ефективна організація торгівлі неможлива без застосування комерційної логістики.

Комерційна логістика – це процес, який включає комплекс дій, пов'язаних з плануванням, управлінням, реалізацією і контролем за рухом товарних, інформаційних, фінансових та сервісних потоків, об'єднаних в єдину логістичну систему від виробничих підприємств до роздрібної торговельної мережі з метою максимального задоволення попиту споживачів і одержання прибутку ринковими контрагентами і посередницькими структурами.

Логістика – спеціальність синтетична. З одного боку, логісти – це економісти, управлінці, постачальники. Вони мають організувати закупівлю, транспортування, зберігання і збут продукції. З іншого боку, логісти повинні володіти серйозною математичною підготовкою, для того, щоб розробити оптимальні схеми доставки і складування товарів. Крім того, логісту необхідно мати уявлення про ту галузь матеріального виробництва, яку обслуговує його фірма чи підприємство.

Логістика – важлива складова сучасного бізнесу, яка динамічно розвивається. Ця цікава і затребувана робота приваблює молодих і енергійних людей своєю перспективністю. Адже логіст ніколи не залишиться без роботи. Там де є логістика, для справжнього фахівця завжди знайдуться вакансії. Професійний логіст – це системний інтегратор, який забезпечує поєднання основних функцій логістики (вантажопереробка, складування, транспортування, постачання, розподіл, управління закупівлями, замовленнями, запасами тощо) в єдиний бізнес-процес підприємства; координує і оптимізує діяльність структурних підрозділів фірми та її партнерів.

Посади, які дозволяє займати ця спеціальність: комерційний директор; економіст з комерційної діяльності; фахівці і менеджери відділів закупівлі, збуту, логістики промислових, торговельних підприємств, транспортно-експедиційних компаній тощо; експерти-консультанти з питань логістики (логістичний консалтинг та аутсорсинг), з питань організації оптової та роздрібної торгівлі; трейд-маркетологи та ін.

Кафедра маркетингу запрошує всіх бажаючих абітурієнтів на нову перспективну спеціальність.

Сертифікати ЗНО для спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

освітня програма «ОРГАНІЗАЦІЯ ТОРГІВЛІ ТА КОМЕРЦІЙНА ЛОГІСТИКА»:

1. Українська мова і література (обов'язковий) – 0,2.

2. Математика(обов'язковий) – 0,45.

3. Історія України або географія або іноземна мова (за вибором) – 0,2.

4. Атестат – 0,1; участь в олімпіадах – 0,05.