Ви є тут

Головна
Урочисте відкриття XV фестивалю СТЕМів «Студентські жарти-2013»

20 березня Голова профкому студентів ЗНТУ – Іванченко Андрій урочисто відкрив XV фестиваль СТЕМів «Студентські жарти-2013».

«Та це ж собака Баскервілів! Що ти робиш?» – «Заряджаю рушницю сіллю!» – «Тоді заряджай і хлібом, якщо вже ми такі гостинні!», – цей жарт вітчизняного СТЕМу «ЗНУ» став одним з кращих на відкритті фестивалю. Він, хоча і в комічній формі, здається, характеризує добру слов'янську натуру: сіль не можемо уявити без хліба, і це говорить про те, що ми завжди раді вітати гостей! А вони раді до нас повертатися. І от, нарешті, вчора до нас повернулися «Студентські жарти»!

Виступам колективів, за традицією, передував брифінг з організаторами та журі, де, звісно, була присутня і наша прес-служба. Ми мали змогу спілкуватися із Віктором Андрієнко, Тетяною Івановою, Василем Бендасом, Вадимом Набоковим, Ларисою Нєвєровою, Олегом Зимою, Олегом Григор'євим, Володимиром Прушківським та Андрієм Іванченко.

Зіркове журі із задоволенням пригадали, із чого починався і як потім розвивався фестиваль. Віктор Андрієнко, який уже більше 10 років очолює журі, зазначив, що справу було розпочато у достатньо важких умовах: різні проблеми, які мали б вирішуватися на рівні держави, тоді проникали до побуту, і жартували, звісно, про наболіле. Але зараз фестиваль виходить на новий рівень, бо він проходить під патронатом голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Миколайовича Пеклушенка. А це не може не порадувати та і гумор став більш добрим та вічним. Нерідко можна побачити, що колективи, не домовляючись, ставлять вистави, наприклад, на тему молодої сім'ї. А отже, все більше людей приходить до нового гумору, де насамперед – справжні цінності.

Гості також відмітили роль, яку СТЕМи відіграли безпосередньо у їхньому житті. Так, творчий шлях Тетяни Іванової та Вадима Набокова розпочався саме із участі у СТЕМі. Щоправда, тоді вони жили в різних містах: Одесі та Донецьку, а вже згодом почали виступати в одному колективі. «В общем, СТЭМ - это кузница «Деревни дураков»,» – з усмішкою підбив підсумок Віктор Андрієнко.

Гості багато жартували та охоче ділилися із журналістами різними цікавинками. Наприклад, Віктор Андрієнко розповів, що попри свою знаменитість, зовсім не боїться сам прогулюватися Запоріжжям. «Вот вы говорите – «звёзды», но мы – звёзды нормальные. Я, например, Запорожское кулинарное училище закончил, и 3 месяца работал кондитером,» – говорить артист. Віктор Миколайович був повністю відкритий для спілкування, фотографувався і, навіть, сказав, де його можна буде знайти у місті протягом днів фестивалю. Також актор розповів про роль глядача в оцінці виступів СТЕМів: «Зритель не дурак – он и освистать может. Тогда мы с ребятами просим участника покинуть сцену, если выступление похоже на «Comedy club» или чтение с листочка, как у Жванецкого. Было он такое пару раз…» – зазначив Віктор Андрієнко. Проте попросив не дуже суворо ставитися до команд, адже вийти на сцену – це вже серйозний крок, тим більше для студентів технічних спеціальностей. «Это ж вам не юрист Володя Зеленский!» – навів приклад Віктор Миколайович. Хоча, є в історії СТЕМівського руху один такий «технар», з якого майже розписку взяли про те, що він жодного дня не буде працювати за спеціальністю. Зараз він достатньо відома людина і займається творчістю.

Була висловлена подяка і друзям фестивалю – спонсорам за вклад, зроблений у проведення і розвиток «Студентських жартів». Цього року Фестиваль проводиться за підтримки ПК «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ВАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», Запорізької торгово-промислової палати, АТ «Мотор Січ» та АТ «Златобанк».

Офіційний перевізник Фестивалю таксі «Оптимальне». Пригощає ресторан «FELICITA». Поліграфія від «Колорпринт». Смачні обіди від кафе «Suncity», сувеніри від компанії «Мир Сувениров», СТЕМи відпочивають у нічному клубі «Crowbar», урочисте оформлення сцени від арт-студії «Show».

Наші журналісти поцікавилися, чого б співрозмовники хотіли побажати один одному, як членам журі. В першу чергу, Тетяна Іванова побажала отримати задоволення від виступів, до неї приєднався Вадим Набоков, який зичив побачити цікаві номери, що ніколи раніше не демонструвалися. Василь Бендас висловив колегам побажання, щоб скоріше розпочався фестиваль. А Віктор Андрієнко своє побажання присвятив учасникам: «Желаю быть свободными!».

І от прийшов час святкового відкриття! Фестиваль зібрав повний зал. Глядацька аудиторія – найрізноманітніша: від малого до великого, а також преса і команди, що виступають в інші конкурсні дні.

20 березня свої номери продемонстрували: СТЕМ «ЗНУ» Запорізького Національного Університету, м. Запоріжжя (Украіна), СТЕМ «Крупный план» м. Дніпропетровськ (Україна), СТЕМ «Энерго», м. Іваново (Росія) та СТЕМ «ИРКА» Інституту педагогіки і психології КГУ ім. Н.А. Некрасова, м. Кострома (Росія).

Хочеться сказати про родзинки виступів кожного учасника відкриття фестивалю.

СТЕМ «ЗНУ» представив виступ на тему «Запорізький Шерлок Холмс», де той самий сищик розкривав таємницю запорізьких мостів, а точніше причину їх такого довгого будівництва. Цікаво, що протягом усього виступу в залі сміявся малюк, викликаючи разом з конкурсантами щирий сміх усієї публіки.

Своєю неординарністю відзначився СТЕМ «Крупный план» – наші дніпропетровські гості. Їх виступ складався із коротеньких замальовок, переходи між якими були оформлені, можна сказати, в окремий номер.

СТЕМ «Энерго» з Іваново по праву заслужив бурні овації після виступу. Учасники представляли номер про життя у гуртожитку, переплітаючи його з мобілізацією до армії та здачею екзаменів у різних країнах світу. Конкурсанти використали багато музики і навіть аудіо-нарізку з улюблених радянських художніх та мультиплікаційних фільмів. Вийшло дуже талановито, оригінально, а головне – страшенно смішно!

Також голосно і від душі аплодували СТЕМу «ИРКА» з Костроми. Хлопці спочатку завели зал нестримними танцями, а потім представили виступ на тему «Про що пліткують чоловіки». Дуже цікаво на очах глядачів плітки виростали у справжню виставу – і зал не відчував себе від сміху. Дуже порадували і замальвки на тему «Жіночі очі» та «Змагання з єрундистики» – ну, дуже смішно! А в кінці виступу наші костромські гості підкорювали своїм танцем один з найвідоміших голосів «Машинки» Лізу Бородіну. Причому, підкорили не тільки її, а й увесь зал.

Під кінець відкриття фестивалю кожен глядач міг проголосувати за команду, що йому найбільше сподобалась, щоб та під кінець претендувала на приз глядацьких симпатій.

Дякуємо всім учасникам за виступи, а членам журі за бесіду. Чекаємо ще більше яскравих емоцій від «Студентських жартів-2013», адже початок був дуже багатообіцяючим та приніс масу задоволення! І найголовніше: ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ НА ВИСТУПИ КОНКУРСАНТІВ! Обіцяємо, ви анітрохи не пошкодуєте!

Сніжана Вичужаніна

Прес-служба Фестивалю (Гузенко Юлія (095)4112122)
Організаційний комітет фестивалю: +38(061)224-42-35,
e-mail: stem-2013@rambler.ru