Студентські роки – одні з кращих в житті. Молоді люди завжди сповнені енергії і нових ідей. Спробувати свої сили, а також розкрити потенціал, отримали можливість студенти Запорізького національного технічного університету. Так, наші студенти (Артем Бабакін, Світлана Левченко, Роман Савілов і Олексій Безсмертний) пройшли локальний етап EBEC Zaporizhzhya, потім здобули перемогу на національному етапі EBEC Ukraine в Києві. Після цього вони взяли участь у фінальній стадії змагань, яка проходила в місті Брно (Чехія). 120 студентів з усієї Європи вирушили в це місто. Студенти зробили все, щоб впоратися із завданнями, які були надані компаніями-партнерами.
Змагання тривали 7 днів, 4 з яких були присвячені роботі над завданнями, решту часу хлопці знайомилися з культурними особливостями країн учасників й відпочивали.
Наша команда брала участь в категорії Team Design – це категорія в якій команді потрібно спроектувати і створити з наданих матеріалів робочу модель, обумовлену завданням. Протягом 4-х днів командам були поставлені 2 завдання.
Перше завдання полягало в тому, щоб створити автомобіль, здатний піднімати 3 коробки з полки, переміщати їх на іншу полицю, при цьому проходячи через смугу перешкод, хитромудрій траєкторії. На виконання завдання учасникам було дано два дні. Завдання запропонував партнер заходу – Skoda Auto.
У другому завданні учасникам були надані два дахи автомобіля в масштабі 1:1 і два автомобілі різних розмірів. Було потрібно спроектувати і розрахувати кріплення для датчика розумного автомобіля. Конструкція повинна була витримувати такі параметри: максимальну швидкість 160 км / год, навантаження в трьох осях 1,5 * g. Необхідно було зібрати конструкцію, на якій встановлювався датчик вагою 15 кг з можливість регулювання висоти і універсального кріплення для різних дахів. Потім в середовищі Auto desk Fusion 360 побудувати цю модель в 3D, розрахувати всі параметри і випробувати конструкцію на її міцність за параметрами.
Спонсором цього завдання була компанія Valeo. А для успішного виконання завдання, командам було надано 3D-принтери від компанії Y Soft, щоб учасники могли створювати необхідні для виконання поставленого завдання деталі.
По закінченню часу, кожна з команд презентувала свої проекти перед командами-суперниками, а також компетентним журі.
За 7 днів хлопці відточили свої інженерні навички на практиці, поспілкувалися з представниками компаній-роботодавців і здорово провели час зі студентами-інженерами з усіх куточків Європи.
Дегтяренко Владислав
Міжнародна студентська організація BEST