3 – 5 квітня 2016 р. відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з культурології, який уже третій рік поспіль проходив у Національному технічному університеті України «КПІ» у м. Київ. Після тогорічної участі у ВСО з культурології наш університет знов отримав запрошення. Від Запорізького національного технічного університету в змаганнях взяли участь переможці І туру олімпіади – студентки груп ФЕУ-113 Шлендер Катерина і Шиблова Анастасія під керівництвом ст. викладача каф. українознавства та ЗМП Сигиди Галини Анатоліївни. Підготовчий етап вимагав написання реферативних робіт на задані теми у доволі короткий термін з перевіркою на плагіат. Дівчата обрали для підготовки такі теми : «Інтерпретація образів та сюжетів Вільяма Шекспіра у світовому мистецтві», «Греко-скіфська пектораль: космологічна символіка образів і структури ». Роботи успішно пройшли цей етап. Далі учасників приймала кафедра філософії інституту соціології і права НТУУ. Усього у вирішальному етапі брали участь понад 45 студентів – представників провідних ВНЗ м. Києва, Харкова, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Ніжина, Чернігова, Чернівців, Дрогобича, Миколаєва, Херсону, Хмельницька, Одеси, Донецька(Вінниці) та Львову.

Після урочистого відкриття студенти взяли участь у комплексному тестуванні, яке складалося з трьох блоків питань: питання з теорії культури(10), питання з історії культури(9), питання з прикладної культурології(8). Після перерви на каву відбувся захист реферативних робіт. Шлендер К. і Шиблова А. блискуче виконали презентації своїх тем у повній відповідності до змісту попередніх рефератів. Сигида Г.А. взяла участь у семінарі для викладачів з проблем викладання культурології у технічних ВНЗ. Увечері були підведені загальні підсумки: до виходу у фінал нам не вистачило 0,5 балу. Дівчат помітили і відзначили дипломами: Шлендер К.О. за перемогу в І турі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Культурологія» у номінації «Краща презентація творчої роботи», Шиблову А.М. за перемогу в І турі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Культурологія» у номінації «Інноваційний підхід у розробці наукової проблематики». Сигида Г.А. отримала «Подяку» за високопрофесійну ґрунтовну підготовку студентів.

Учасники запорізької делегації щиро вдячні студентові 1 курсу юридичного факультету НТУУ Михайленку Михайлові за волонтерську допомогу.

Бажаємо нашим знавцям культурології успіхів у навчанні, наукових дослідженнях та у майбутньому!

Декан гуманітарного факультету
Дєдков М.В.