Ви є тут

Головна

Гуманітарний факультет

Кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства та ЗМП Національного університету «Запорізька політехніка» Володимир Чоп став автором нового науково-популярного видання «Нестор Махно: Останній селянський герой», у якому на основі архівних та музейних документів, мемуарів, а також усних джерел досліджено постать одного з найбільш цікавих українських політичних і військових діячів XX століття.

3-4 жовтня 2019 року в приміщенні Національного університету «Запорізька політехніка» відбулася традиційна ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності», співорганізаторами якої стали кафедра українознавства та загальної мовної підготовки гуманітарного факультету Національного університету «Запорізька політехніка», Міністерство освіти і науки України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізький обласний краєзнавчий музей. В конференції, окрім науковців Запоріжжя, взяли участь представники наукових осередків України та культурно-національних товариств Запорізької області. Загалом на конференцію було подано більше ніж вісімдесят наукових статей і матеріалів.

З нагоди 100-річчя затвердження Тризуба гербом Української Народної Республіки у науковій бібліотеці Запорізького національного технічного університету 28 лютого 2018 р. відбувся «круглий стіл» на тему «Тризуб – державний символ України: від княжих часів до сьогодення», організований Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА, Гуманітарним факультетом ЗНТУ та Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм.

У заході прийняли участь декан гуманітарного факультету ЗНТУ професор Микола Дєдков, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськой, заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею, доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов, заступник голови обласної координаційної ради козацтва Запорізької ОДА Дмитро Сухінін, науковці, представники влади, громадськості, студенти та курсанти ліцею «Захисник».

Окрасою «круглого столу» стала планшетна виставка «Історія українського гербу» Запорізького обласного краєзнавчого музею.

5-6 жовтня 2017 року в приміщенні Запорізького національного технічного університету кафедра українознавства та загальної мовної підготовки ЗНТУ при сприянні Міністерства освіти і науки України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, Запорізької обласної державної адміністрації, Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізького національного технічного університету та Запорізького обласного краєзнавчого музею провела традиційну ХІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України». В конференції, окрім запорізьких науковців, взяли участь представники наукових осередків Дніпропетровщини, Київщини, Львівщини, Миколаївщини, Одещини та Херсонщини. Загалом на конференцію було подано більше вісімдесяти наукових статей і матеріалів.

У 2016 році виповнюється 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру. Подібно до табору смерті Аушвіц в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 року тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, активістів комуністичної партії, українських націоналістів, ромів (циган) та інших ворогів нацистських окупантів.

3 – 5 квітня 2016 р. відбувся ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з культурології, який уже третій рік поспіль проходив у Національному технічному університеті України «КПІ» у м. Київ. Після тогорічної участі у ВСО з культурології наш університет знов отримав запрошення. Від Запорізького національного технічного університету в змаганнях взяли участь переможці І туру олімпіади – студентки груп ФЕУ-113 Шлендер Катерина і Шиблова Анастасія під керівництвом ст. викладача каф. українознавства та ЗМП Сигиди Галини Анатоліївни. Підготовчий етап вимагав написання реферативних робіт на задані теми у доволі короткий термін з перевіркою на плагіат. Дівчата обрали для підготовки такі теми : «Інтерпретація образів та сюжетів Вільяма Шекспіра у світовому мистецтві», «Греко-скіфська пектораль: космологічна символіка образів і структури ». Роботи успішно пройшли цей етап. Далі учасників приймала кафедра філософії інституту соціології і права НТУУ. Усього у вирішальному етапі брали участь понад 45 студентів – представників провідних ВНЗ м. Києва, Харкова, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Ніжина, Чернігова, Чернівців, Дрогобича, Миколаєва, Херсону, Хмельницька, Одеси, Донецька(Вінниці) та Львову.

У травні цього року на базі Класичного приватного університету пройшов конкурс студентських дизайн-проектів пов'язаних з літальною тематикою. Організаторами виступили ДП «Івченко-Прогрес» спільно с Класичним приватним університетом. І присвячений він був 70-річчю легендарного конструкторського бюро, де було створено немало передових авіаційних двигунів. У конкурсі взяла участь велика кількість студентів з різних міст і навчальних закладів, що надало йому статус всеукраїнського. Серед членів журі були викладачі Класичного приватного університету, а також провідні конструктори ДП «Івченко-Прогрес», зокрема і генеральний конструктор, керівник КБ Кравченко Ігор Федорович.

Конкурсантам було запропоновано спроектувати літальні апарати різних конструкцій та методів пересування (літаки, гелікоптери, екраноплани і т. п.) Тут учасники могли повною мірою проявити свої творчі здібності та конструкторські навички. Активну участь у конкурсі взяли і студенти нашого Запорізького національного технічного університету. Журі оцінювало роботи за такими критеріями як інноваційність, естетичний вигляд, ергономічність та рівень конструкторського і технологічного рішення.

Визначні випускники спеціальності «Міжнародні економічні відносини» гуманітарного факультету ЗНТУ

АРТАМОНОВ Антон Вадимович – старший спеціаліст відділу корпоративних фінансів (corporate finance associate).компанії «Foyil Securities»

ГОРБЕНКО Ганна Юріївна – директор Київської консалтингової компанії

ДЕГТЯРЬОВ Роман Сергійович – менеджер з моніторингу фінансових потоків ВАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» у Швейцарії

ДЕГТЯРЬОВ Олексій Сергійович – член правління ВАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» у 2005–2008 рр.

ДОРОШЕНКО Сергій Олександрович – заступник начальника управління зовнішній зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації

ДРИГИНИЧ Роман Володимирович – заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації

ЗЮЗІК Костянтин Миколайович – менеджер податкової інспекції одного із штатів США

КАДЖОЯН Каріне – керівник департаменту реклами автомобільного концерну «Порше»

КУЦ Андрій Вячеславович – віце-президент Запорізької торгово-промислової палати

ЛЕОНОВА Лариса Миколаївна – провідний менеджер ЗЕД ТБ «Мегаполіс».

СВІРКІН Дмитро Олександрович – начальник управління ЖКГ Запорізької обласної державної адміністрації, перший заступник мера м.Запоріжжя

СІРЕНКО Олексій – генеральний директор запорізького представництва Української транспортної компанії