В рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» та Обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2016» 22 квітня пройшов майстер клас «Формування та розвиток інженерно-алгоритмічного мислення на базі апаратно-програмних платформ» націлений на сприяння розвитку STEM (Science Technology Engineering Mathematics) освіти в регіоні. Головною темою було підвищення ефективності підготовці майбутніх інженерів, для чого необхідна взаємодія між школами, університетами, обласною владою та бізнесом.
Модератор заходу, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО Сергій Аркадійович Іванов підіймав питання щодо інтеграції зусиль для розвитку STEM освіти, необхідності підтримки від місцевих та обласних органів влади.
Школи регіону продемонстрували свої досягнення та прагнення продовжувати роботу в галузі робототехніки. Слід відзначити роботи, що продемонстрували вчитель інформатики Запорізького технічного ліцею Ткаченко Т.В., учитель інформатики Матвіївського НВК «Всесвіт» Рабешко В.В., учитель інформатики Запорізької ЗОШ № 55 – Ярмолович Н.М.
Від Запорізького національного технічного університету демонстрували свої можливості в галузі робототехніки та потенціал взаємодії зі школами регіону представники кафедри програмних засобів (pdf, 2.2 МБ) і кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок (pdf, 2.9 МБ).
Пирожок Андрій Володимирович, кан. техн. наук, доцент, очолив делегацію кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок у складі ст.викладача Залужного Михайла Юрійовича й студентів ПОХИЛА Артура (гр. Е-312) та Дениса ТОМІЛО (гр.Е-313), та випускника кафедри Дмитра Микитюка з власноруч створеним роботом. Вони продемонстрували проекти, що виконуються на кафедрі (кулястий робот, автоматизована мийка, судно на повітряній подушці та інше), та показали можливості взаємодії зі школами з метою профорієнтації, популяризації інженерних професій, що особливо актуально для нашого промислового Запорізького регіону.
За підтримки міжнародних проектів TEMPUS ICo-op «Промислова співпраця та креативна інженерна освіта на основі віддаленої інженерії та віртуального інструментарію» та DESIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» на кафедрі програмних засобів функціонують три віддалених лабораторії – лабораторія GOLDi ( http://goldi-labs.net/index.php?Site=47 ), лабораторія RELDES та лабораторія ISRT. Професор кафедри програмних засобів Табунщик Г.В. провела презентацію з використання віддалених експериментів для навчання робототехніці, запропонувала можливості співпраці зі школами регіону зацікавлених в розвитку STEM освіти.
Крім того студенти та аспіранти кафедри програмних засобів представили існуючі програми та проекти проекти: Розумний дім (ст. гр. КНТ-711м, А.В. Туленков), Засоби програмування для Raspberri Pi (ст. гр. КНТ-424 Охмак В.О), Проекти з Arduino у LabView (аспірантка каф. ПЗ Петрова О.A.), Програмування рухомих платформ з FlowCode Buggy (студ. гр. КНТ-711м, Є. П. ГРИГОР'ЄВ).
Представник компанії DIXI, партнера National Instrument, Шевцов А., провів презентацію їх розробок та розповів про академічні ініціативи.
Всі презентації визвали жвавий інтерес у відвідувачів та школярів.
Захід відвідали голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак та начальник Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Тетяна Ярославна Озерова. Вони підтримали ініціативи викладачів та талановитої молоді.
Професор кафедри Програмних Засобів,
Галина Володимирівна Табунщик