Ви є тут

Головна

Доцент кафедри програмних засобів Табунщик Галина Володимирівна успішно пройшла науково-педагогічне стажування в галузі E-learning, віддаленого інжинірингу та віртуальних засобів в Технічному університеті Ільменау (Німеччина).

Стажування було організовано в рамках бюджетної програми 2201250 «Навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном». Табунщик Г.В. була обрана за рішенням конкурсної комісії (Наказу Міністерства освіти і науки України від 12.07.2013 № 965) для проходження стажування з метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки у Технічному університеті Ільменау (Німеччина) за напрямом: «Інформатика та обчислювальна техніка, зокрема комп'ютерні науки та обчислювальна техніка, програмна інженерія та програмне забезпечення систем», загальним строком проходження стажування: 01 жовтня – 20 грудня 2013 року.

Технічний університет Ільменау відноситься до наймолодших університетів Німеччини, але знаходиться у першій десятці університетів у рейтингу з інформаційних систем та систем керування. Стажування відбувалось на кафедрі Інтегрованих комунікаційних систем (Integrated Communication Systems Group). Основні області досліджень, що виконуюся дослідниками кафедри: Самоорганізація в мобільних комунікаційних системах; Когнітивна радіо мережа; Менеджмент в мобільних технологіях і якість сервісів (Quality-of-Service); UAV-based комунікаційні платформи; Взаємодія в Smart Grid; HW/SW системи і методи тестування; E-Learning і віддалений інжиніринг. Лабораторії та результати досліджень кафедри з інтегрованих систем зв'язку є частиною International Graduate School on Mobile Communications спрямовані на підтримку двох міжнародних магістерських програм в університеті:

  • магістр наук в галузі зв'язку та обробки сигналів (MSCSP): програма призначена для іноземних студентів зі ступенем бакалавра в галузі електротехніки або інформаційних технологій. Метою програми є підготувати студентів до докторської програми з мобільного зв'язку. Програма повністю викладається англійською мовою і не вимагає знання німецької мови.
  • магістр наук в галузі досліджень в галузі комп'ютерних та системотехніки (РЦСО): програма призначена для іноземних студентів зі ступенем бакалавра в галузі комп'ютерних наук або обчислювальної техніки. Метою програми є підготувати студентів до нашої докторської програми з мобільного зв'язку. Для підтримки цього, основні частини програми складаються з окремих дослідницьких проектів і семінарів. Програма повністю викладається англійською мовою і не вимагає знання німецької мови.

 

Під час стажування Галина Володимирівна

  • відвідала захисти дипломних проектів на отримання звання бакалавра, магістра, та захист дисертації на отримання звання кандидат технічних наук (Dr.Ing);
  • відвідала щорічну ярмарку вакансій, що проводиться в університеті, щоб допомогти студентам знайти місце для стажування, тимчасової роботи або постійної роботи після завершення навчання;
  • ознайомилась з експериментальним проектом «Основна інженерна школа», що спрямована на отримання студентами практичного втілення знань, які вони отримують під час навчання в університеті. Проект існує третій рік, і кожного року він приваблює все більш студентів. Практичним результатом проекту є розроблений мобільний робот після завершення першого року навчання.
  • ознайомилась з розробками кафедри у галузі віртуальних та дистанційних засобів навчання;
  • було підписано договір співпраці між Факультетом Комп'ютерних наук Автоматизації Технічного Університету Ільменау та Інститутом Інформатики та Радіоелектроніки Запорізького національного технічного університету, відповідно до якого планується проведення спільних досліджень у галузі автоматизованих систем, e-learning та віддаленого інжинірингу.

Побажаємо Галині Володимирівні подальших успіхів у втіленні європейського досвіду та результатів стажування у процес підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів кафедри програмних засобів.