1 вересня вся країна урочисто відзначає День Знань. Усі ми дізнаємося про важливість цієї дати ще у дитинстві, коли батьки вперше приводять нас до школи на свято першого дзвоника. А після цього починається активне поглинання різноманітних знань: навчання у школі, в училищі або коледжі, в університеті. У підсумку приходить момент, коли ці знання хочеться або потрібно застосувати на практиці. Тоді ми стикаємося із проблемою працевлаштування. Хтось без особливих перешкод долає її, а декого зупиняє безробіття.
Зараз безробіття молоді є однією з найгостріших соціально-економічних проблем України. Вирішують таку проблему різними способами, підходячи до неї з різних боків. У якості допомоги у подоланні безробіття використовують і різні програми, які містять тренінги та семінари для молоді.
Суспільна організація «Молоді регіони», яка підтримує безпосередній зв'язок із профкомом студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ, запропонувала студентам нашого університету взяти участь у програмі «Спільна справа». Серед основних завдань цієї програми називають вирішення проблеми зайнятості, зокрема подолання безробіття серед молоді, а також популяризація ідей підприємництва серед молодих та розвиток відповідних ініціатив.
У зв'язку із цим першого вересня, у День Знань, якраз перед навчанням, у приміщенні «Центру молоді» було проведено тренінг з подолання безробіття серед молоді шляхом розвитку підприємницьких ініціатив молодого населення Запорізького регіону. Незважаючи не те, що майже цілий день вийшов зайнятим – з десятої ранку до четвертої вечора, це заняття того варте, і час плинув майже непомітно. Тренінг пройшов у невимушеній обстановці з чаєм, кавою та цукерками у формі дружньої бесіди з іграми та вправами. Учасники під керівництвом досвідченого психолога-коуча проаналізували себе, як людину, яка прагне мети, дізналися про свої сильні та слабкі сторони, розібралися, чого насправді прагнуть. Було дуже цікаво, кожен присутній зробив для себе величезне відкриття, зрозумівши приховані сторони свого «Я».
Безумовно, такі тренінги необхідні, особливо для молодих людей, які часто не можуть визначитися із вектором, а тому залишаються на місці: безробітними, нереалізованими, розчарованими та спустошеними. А завдяки подібним заняттям можна запросто розібратися у собі, поставивши потрібну мету та вибравши оптимальний шлях для її досягнення. Тож, якщо ви бажаєте недосяжного, радимо спробувати і взяти участь у тренінгу. Можливо, виявиться, що ваша справжня мета знаходиться зовсім близько, варто лише простягнути руку!
Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ