Ви є тут

Головна

За ініціативи доцента кафедри українознавства Людмили Турчиної 29 листопада 2014 р. у стінах Запорізького національного технічного університету відбулася зустріч із запорізьким осередком національної скаутської організації України «Пласт». Очолює місцевий осередок «Пласту» й фактично ініціатором його створення у Запоріжжі є Зиновій Березовський. Знайомство Л. Турчиної та З. Березовського відбулося під час Майдану в Києві у січні 2014 р., де вони домовилися про подальшу співпрацю щодо виховання свідомої молоді на Запоріжжі. Результатом зимових домовленостей стала екскурсія по ЗНТУ.

Маючи чудові декорації у вигляді головного корпусу ЗНТУ, Л. Турчина розповіла «пластунам» про основні віхи діяльності нашого вишу. Зокрема, про заснування олександрівського механіко-технічного училища, вікову категорію його учнів. З інтересом була сприйнята інформація щодо перейменування та підпорядкування навчального закладу у 1920-1930-х роках. Слухачів зацікавила історія будівництва навчальних корпусів університету, його відбудова у повоєнний період; здивування викликала система оцінювання, прийнята у вищій школі.

Фактично 13-річні «пластуни» знаходяться вже у тому віці, коли мають визначитися з власними уподобаннями щодо свого майбутнього. Будемо сподіватися, що екскурсія стінами ЗНТУ та чудова дружня атмосфера на кафедрі українознавства буде сприяти поповненню ними лав студентства «машинки». Тим більше, що представники організації «Пласт» патріотично налаштовані, відповідальні й свідомо прагнуть кращої долі для України.

Людмила Турчина,
доцент кафедри українознавства