Вперше за останні дев'ять років команда Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) виборола право взяти участь у півфіналі світу студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC. Присутність команди на олімпіаді стала можливою завдяки підтримці ректорату та профкому студентів ЗНТУ.
Команда ZNTU_SetUp (Задорожній Євген Віталійович, Безсонов Андрій Георгійович, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-411, 3 курс) показала успішний результат, посівши 13 місце в підсумковій таблиці півфіналу світу та 10 місце в фіналі чемпіонату України у вищій лізі.
Південно-східний європейський півфінал світу студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC відбувся з 11 по 13 жовтня 2013 року в Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ) та проводився одночасно із фіналом чемпіонату України з програмування ACM-ICPC у вищій лізі.
Загалом в півфіналі світу студентської олімпіади з програмування змагалося 79 команд з 7 країн південно-східної Європи. Завдяки всесвітній мережі Internet півфінал першості світу проводився паралельно на двох майданчиках: у м. Вінниця та в м. Бухаресті. Учасниками вінницького півфіналу світу стали 42 команди з України, Молдови і Туреччини, а Бухарестський технічний університет прийняв 37 команд з Румунії, Сербії, Болгарії та Македонії.
Спонсорами олімпіади виступили провідні світові IT-компанії: Яндекс, Facebook, Microsoft, BMS consulting, S&T, CDM, Datagroup, SysIQ, ABBYY, Miratech, WIN interactive, Impression computers та інші.
Офіційне відкриття півфіналу світу в м. Вінниці розпочалось із вітального слова ректора ВНТУ, професора Володимира Віталійовича Грабка та доповіді директора півфіналу світу, професора Володимира Івановича Месюри.
Після церемонії відкриття олімпіади відбувся пробний тур (знайомство з системою проведення олімпіади). Також учасникам олімпіади були запропоновані технічні доповіді представників компаній Яндекс та Facebook щодо найсучасніших методів обробки та аналізу даних у всесвітній павутині.
За основним туром змагань можна було спостерігати в режимі он-лайн через мережу Internet. Конкурс був доволі складним: за 5 годин часу потрібно було вирішити 10 складних і одночасно цікавих задач, для розуміння і розв'язання яких потрібні були знання не тільки мов програмування (С/С++, Java) і математики, а й теорії алгоритмів, теорії графів, комбінаторики, і найголовніше – володіти нестандартним швидким логічним мисленням. При цьому на команду, що складалась із 3 чоловік, був виділений лише один комп'ютер, тобто змагання вимагало від учасників злагодженої командної співпраці.
Переможці півфіналу світу в абсолютному заліку:
-
перше місце виборола команда SobolevTeam (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна)
-
друге місце посіли команда BZFlags (Київський національний університет ім. Т. Шевченка) та команда Phantom Menace (Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського)
-
на 3 місці – команда ONU 1 2/3 (Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова), команда Unibuc_BigDawgs (Бухарестський технічний університет) та команда Frogs (Київський національний університет ім. Т. Шевченка)
Детальніше з результатами учасників можна познайомитися на сайті олімпіади.
У програмі олімпіади були також передбачені наступні розважальні заходи: відвідання шоу води, світла і музики (світло-музичний фонтан Roshen) в м. Вінниця, екскурсія до Художнього музею ВНТУ, екскурсія містом з відвідуванням музею-садиби М.І. Пирогова і ставки Гітлера, змагання з боулінгу/більярду/пінг-понгу та інші.
Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.
Ми щиро вітаємо переможців, сподіваємося, що всі студенти отримали величезне задоволення і корисні навички від участі в олімпіаді, і бажаємо всім в майбутньому успішно застосувати свої знання в житті!
тренер, старший викладач кафедри програмних засобів
Миронова Наталя Олексіївна