Ви є тут

Головна

Що може бути краще, ніж час, який людина проводить із задоволенням, переживаючи безліч позитивних моментів. У кожного із нас живе жага до перемог, звершень. Усі ми захоплюємось людьми, котрим вдалось зробити щось незвичне, яскраве, те, що не кожному до снаги.

Автомобільний спорт для багатьох хлопчиків є уособленням їх мрій. Швидкі авто на постерах, що висять над ліжком, іграшкові «суперкари». Та мрія така недосяжна для багатьох, адже автомобільний спорт – це дуже складний і дорогий вид змагань. Трошки наблизити цю мрію вдалося студентам «Машинки», адже 18 жовтня пройшов «Аматорський турнір з картингу ЗНТУ», організований силами профбюро студентів Транспортного факультету.

Картинг – вид спорту, у якому беруть участь гонщики на простих автомобілях без кузова. Він був першим етапом у становленні таких ікон автомобільного спорту як Мікка Хаккінен, Міхаель Шумахер, Ніккі Лауда і багато інших. Це означало, що учасникам турніру буде нелегко. Так воно і сталося…

На старт змагань вийшло 10 команд. Честь Транспортного факультету захищало одразу чотири команди: «Пси», «Кучеряві», «#Godzilla_team», а також команда від кафедри «ДВЗ» – «Чорти», Факультет міжнародного туризму і управління був представлений командою «Флеш», за ЕТФ виступали «Настольні монстри» і команда «Lufthansa», від КНТ – команда «КНТ-шники». ФРЕТ був представлений командою «MSDN Drive», від студмістечка виступила команда «Брати Шумахери». Почалося все із п'ятихвилинних ознайомчих заїздів. Усі учасники мали можливість звикнути до керованості картів, вивчити конфігурацію траси картодрому «Байконур», де проходив турнір. Годину тривали ознайомчі заїзди, а їх кінець означав початок справжніх перегонів, а точніше кваліфікаційних заїздів. Під час кваліфікації пілоти змагалися із часом, намагаючись як найшвидше проїхати чотири залікових кола. Результати кожного учасника команди складалися у загальнокомандний час. У підсумку була сформована таблиця, за якою вісім команд кваліфікувалися у «першу четвірку» і «другу четвірку», команди які зайняли дев'яте й десяте місце вибули з турніру. Ними на жаль виявились «Флеш» і «MSDN Drive». Учасники отримали Грамоти «за участь в університетському турнірі з картингу», сертифікати на гру в мафію, а також право на втішні заїзди. Найкращий же час у кваліфікації показала команда «Пси», яка виявилася на 17 секунд швидше ніж найближчі переслідувачі. Учасники, що залишилися, змагалися у чвертьфінальних заїздах на виліт, де кожен водій однієї команди конкурував з учасником від іншої у заїздах на три кола. Переможцем виявлявся той, хто першим перетинав фінішну лінію. У чвертьфіналі «першої четвірки», команда «Пси» виграла у «Lufthansa», «#Godzilla_team» вибила з турніру «Братів Шумахерів». У «другій четвірці» до півфіналу пройшли «КНТ-шники» і «Настольні монстри». Півфінальні заїзди проходили за тим же принципом, але тільки між капітанами. У «першій четвірці» намічалося транспортне дербі, але команда «Пси» знялася зі змагань, без бою віддавши право захищати честь Транспортного факультету пілотам «#Godzilla_team». Кращими у «другій четвірці» стали «КНТ-шники», вибивши з турніру «Настольних монстрів», і сформувавши фінальну пару. У заїзді за чемпіонства капітани команд змагалися один з одним на дистанції у п'ять кіл. Відповідно до передстартового жеребкування, більш вигідну внутрішню позицію на старті зайняв карт «КНТ-шників». Він одразу від старту вирвався вперед і, протягом усієї дистанції, не дав шансу себе обійти.

Після чотирьох годин запеклої боротьби, спалених покришок, перемог і поразок ми визначили кращих. Ними стала команда «КНТ-шники», яка отримала Кубок ЗНТУ з картингу, що є перехідним. Тобто, турнір з картингу буде щорічним і, сподіваємось, стане доброю традицією нашої улюбленої «Машинки»!

Євген Тхор
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ