Ви є тут

Головна

Із такою назвою до Дня української писемності та мови відбулася 5-7 листопада у ЗНТУ вже 15 Міжвишівська наукова конференція за міжнародною участю. В ній узяли участь студенти різних факультетів і спеціальностей, які навчаються на першому-п'ятому курсах в різних українських вишах, та магістранти, аспіранти, в тому числі з польського університету імені Адама Міцкевича.

Серед запорізьких університетів саме ЗНТУ п'ятнадцятий рік поспіль ініціює до свята української мови науковий форум студентської молоді з актуальних проблем українського мовознавства, риторики, термінознавства, стилістики.

Цьогорічну конференцію урочисто відкрив ректор ЗНТУ – голова ректорів ЗВО Запорізької області, доктор технічних наук, професор Бєліков Сергій Борисович, наголосивши на пріоритетах сучасної вищої освіти: наукова робота студентів, їх комунікативна культура та вправне спілкування в обраній професії українською і міжнародними мовами. Привітавши учасників конференції на багатьох європейських мовах, Сергій Борисович власним прикладом закликав студентів поглиблено вивчати державну й інші мови для успішної професійної комунікації, в тому числі у царині науки.

З грунтовною доповіддю про українську мову в сучасному світовому просторі та комунікативну культуру як обов'язкову складову професіоналізму виступила куратор і засновник конференції – доцент кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Онуфрієнко Галина Сергіївна.

Журналіст Гладій Оксана Богданівна розповіла про історію створення запорізької телепередачі «Мова як море».

Цікаво пройшли пленарне і три секційні засідання.Учасники конференції обговорили впродовж трьох днів такі актуальні проблеми: історичні витоки та теоретичні засади мовної комунікації, діловий етикет у мовній культурі різних країн світу, традиції й особливості українського мовного етикету.

Конференція вразила своїми масштабами (понад 80 доповідей), різними формами сучасного наукового спілкування (діалог і полілог, дискусія і відгук, інтерв'ю й огляд, узагальнення і фоторепортаж), корисними рекомендаціями, тематичними книжковими експозиціями, які підготували університетська бібліотека і викладачі кафедри, яскравою і неповторною виставкою «Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак», креативними роботами студентів-першокурсників спеціальності «Дизайн», красиво оформленими до конференції аудиторіями, творчою і шляхетною атмосферою.

Більшість учасників від ЗНТУ – це студенти гуманітарного факультету, а також факультетів будівництва, архітектури і дизайну, соціальних наук, економіки та управління.

У своїх відгуках студенти зазначили, що найкраще публічно виступили з науковими доповідями: Коваленко Єлизавета (ГФ-217), Сафарова Гюнель (ЮФ-217), Кавун Ганна (СН-316), Щербина Артем (ІФ-118), Мусійченко Поліна (БАД-538), Павленко Марія (ГФ-318), Біліонок Денис (ІФ-218), Череп Тетяна (ХННРА), Пилипенко Валерія (ФЕУ-618), Кичак Олександра (ЗНУ), Назаренко Олена (КНТ-118), Терлецький Станіслав (КНТ-138), випускник ЗДМУ Бєлінський Богдан, магістрантка ГФ ЗНТУ Бондаренко Ярослава, аспірантка ЗНУ Добровольська Марина.

Учасників конференції зацікавила і тематика стендових доповідей, які підготували аспірант Андрій Гладій (м.Познань), студент Мигуль Данило (Кривий Ріг), магістрант Ярошенко Артем (ЛДУВС), курсантка Когут Єлизавета (Київ), магістрантки Шмига Олександра (Київ) і Маліна Олена (ЗНУ).

Упродовж конференції студенти активно і наполегливо вчилися: переконливо і впевнено викладати обрану тему на широкий загал, робити презентації, уважно слухати наукові виступи інших, записувати важливе для себе і своєї професії, коректно ставити запитання, підсумовувати почуте у виступах та прочитане у стендових доповідях, помічати нюанси обговорюваних проблем, аналізувати власне мовлення та інших доповідачів і не боятися виступати. Студенти набували досвіду цивілізованої мовної комунікації, дуже важливої в кожній професії.

Участь у конференції допомогла знайти і нових друзів, і цікавих співрозмовників, збагатила новими знаннями, важливим досвідом і практичними вміннями, надихнула на бажання займатися науковою роботою, досліджувати мовні проблеми, опановувати міжнародні мови, досконало знати українську, постійно вдосконалювати своє мовлення.

Конференція була організована на високому сучасному рівні, і ми вдячні за надану нам допомогу в підготовці текстів доповідей і публічних виступів, презентацій. Для більшості це був ледь не перший досвід участі в науковій конференції. І ми ним задоволені.

Сизова Єлизавета (БАД-538),
Сафарова Гюнель (ЮФ-217),
Коваленко Єлизавета (ГФ-217)

Конференція очима її учасників

Дякую за запрошення взяти участь у такій актуальній за проблематикою конференції. Тепер вирішив написати у науковий журнал і статтю за темою своєї доповіді (А.Гладій, університет імені Адама Міцкевича)

Конференція дуже пізнавальна та цікава (Д.Черняєв, ГФ-318)

Було корисно поширити свої знання з української мови та ораторського мистецтва. Наші враження від конференції якнайкращі (Д.Дітковський, В.Гапанюк, БАД-528)

Для мене участь у цій конференції дуже важлива – це мій перший досвід публічного виступу. Дякую куратору конференції за підтримку, поради, набутий досвід, рекомендації (В.Бадло, ЗНУ)

Дуже вдячна організаторам конференції за гостинність, прекрасну ділову атмосферу і надану можливість долучитися до великої родини студентів, які цікавляться наукою, мовами, проблемами професійної комунікації (Т.Череп, ХННРА)