До відома всіх наляканих і тих, хто не чув останніх новин – в ЗНТУ не було різанини, а був проведений день донора. 17 та 18 квітня всі студенти і працівники ВИШу мали можливість здати кров не відриваючись від навчального процесу. Для здачі крові треба було бажання, паспорт і виконання декількох вимог, про які я розкажу пізніше.
Тож, що таке донорство? Від латинського «donare» означає дарую, тобто донорство - це добровільна здача крові або її компонентів. Це є не тільки заходом допомоги людям, що потребують переливання задля порятунку чи продовження життя, а й у науково-дослідних цілях. Таке лікування бере початок із кровопускання, тим самим стимулюючи виробіток в організмі нової. У сучасній медицині існують цілі банки крові і лабораторії для її перевірки на предмет хвороб та інфекцій.
Донорський рух, основні засади якого базуються на доброті, гуманізмі і милосерді до людей, набуває зараз нових обертів популярності. Його пропаганда базується на отриманні спільної вигоди для обох сторін: реципієнт отримує кров або її компоненти, так необхідні для нормального життя, а донор – оновлює власну кров, що сприяє кращому обміну речовин і є профілактикою різноманітних захворювань.
На мою думку, всі, хто ставав перед вибором здачі крові, чув «страшні» історії. Я, систематичний донор, можу розвіяти найрозповсюдженіші власним прикладом. Здача крові не є більш болісною і страшнішою за звичайний внутрішньовенний укол чи забір крові на аналіз. Єдині незручності, які можуть спіткати донора – це невелика дієта та відносно ранній підйом з ліжка. Здача крові не несе небезпеки, бо її проводять кваліфіковані спеціалісти, використовуючи одноразове стерильне обладнання. Процедура є повністю безпечною, якщо виконуються вимоги, про які я обіцяв розказати:
Якщо ви повнолітній і прописані в місті, в якому здаєте кров.
Ви не переносили ніяких захворювань і не приймали сильнодіючі препарати останнім часом.
Ви дотримувались рекомендацій до харчування та образу життя, які прописані центром переливання крові.
Поздоровляю, ви маєте шанс врятувати чиєсь життя.
Безліч ЗНТУшників здали кров у ці дні. 17 квітня кров приймала виїзна бригада Обласної станції переливання крові. У цей день донорами стали 158 осіб. 18 квітня 76 осіб здали кров бригаді Запорізької обласної клінічної лікарні. Було присутнє і телебачення.
Загалом, у Дні донора взяли участь близько 300 осіб. Деякі не змогли здати кров за станом здоров'я, та не зважаючи на це, вагомий вклад був внесений. Хтозна скільки життів буде врятовано завдяки такому виду самопожертви. Запорізька обласна станція переливання крові та Запорізька обласна клінічна лікарня висловлюють щиру подяку всім активним донорам та людям, що беруть участь у таких заходах. Особисто від себе можу висловити сподівання, що подібні акції стануть частішими і масовішими заради поліпшення стану здоров'я нації та її морального росту.
Артем Мушкарьов
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ