Команда студентів ZNTU_SetUp у складі:

Безсонова Андрія Георгійовича, студ.гр. КНТ-421м

Косаренко Вікторії Геннадіївни, студ.гр. КНТ-111

Задорожнього Євгена Віталійовича, студ.гр. КНТ-121м

виступила відмінно, посівши I абсолютне місце в підсумковій таблиці півфіналу світу студентської олімпіади з програмування ACM по Південно-Східній Європі та вперше отримала право представляти Запорізький національний технічний університет (ЗНТУ) у фіналі Міжнародної студентської олімпіади з програмування АСМ, який відбудеться у Таїланді в травні 2016 року.

З 15 по 18 жовтня 2015 року вп'яте відбулися змагання півфіналу світу студентської олімпіади з програмування ACM по Південно-Східній Європі в Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ), які проводилися одночасно із фіналом чемпіонату України з програмування у вищій лізі.

Загалом у півфіналі світу студентської олімпіади з програмування змагалося 86 команд з 7 країн Південно-Східної Європи. Завдяки всесвітній мережі Internet півфінал першості світу проводився паралельно на двох майданчиках: у м. Вінниця та в м. Бухаресті. Учасниками вінницького півфіналу світу стали 44 команди з України, а Бухарестський технічний університет прийняв 42 команди з Республіки Болгарії, Боснії і Герцеговини, Республіки Македонії, Республіки Молдови, Румунії, Республіки Сербії та Турецької Республіки.

Офіційне відкриття півфіналу світу в м. Вінниця розпочалось із вітального слова ректора ВНТУ, професора Володимира Віталійовича Грабко та доповіді директора півфіналу світу, професора Володимира Івановича Месюри.

Після церемонії відкриття олімпіади відбувся пробний тур (знайомство з системою проведення олімпіади). Також учасникам олімпіади були запропонована технічна доповідь представника компанії Facebook.

За основним туром змагань можна було спостерігати в режимі он-лайн через мережу Internet. Конкурс був доволі складним: за 5 годин потрібно було вирішити 10 складних і одночасно цікавих задач, для розуміння і розв'язання яких потрібні були знання не тільки мов програмування (С/С++, Java) і математики, а й теорії алгоритмів, теорії графів, комбінаторики, і найголовніше – володіння нестандартним швидким логічним мисленням. При цьому на команду, що складалась із 3 чоловік, був виділений лише один комп'ютер, тобто змагання вимагало від учасників злагодженої командної співпраці.

Переможці півфіналу світу в абсолютному заліку:

– перше місце виборола команда ZNTU_SetUp (ЗНТУ);

– друге місце посіли команди LNU Penguins (Львівський національний університет) та Flawless (Київський національний університет ім. Т. Шевченка);

– на 3 місці – Frogs та Unicon (Київський національний університет ім. Т. Шевченка), [UNIBUC] PenReturnedIs (Бухарестський технічний університет).

Детальніше з результатами учасників можна ознайомитися на сайті олімпіади.

У програмі олімпіади були також передбачені наступні розважальні заходи: відвідання шоу води, світла і музики (світло-музичний фонтан Roshen) в м. Вінниця, екскурсія містом, змагання з боулінгу та ін.

Спонсорами олімпіад виступили: IBM (генеральний спонсор), Facebook (платиновий спонсор) і Microsoft (золотий спонсор), а також CDM, DataGroup, WinInterective, Astound. Генеральним медіа-партнером виступив Укрнет.

Команда ZNTU_Kappatalize отримала величезний досвід та вагомі практичні навички участі у півфіналі світу, що дозволить їм у майбутньому гідно представляти ЗНТУ.

Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.

Ми щиро вітаємо переможців, сподіваємося, що всі студенти отримали величезне задоволення і корисні навички від участі в олімпіаді, і бажаємо всім в майбутньому успішно застосувати свої знання в житті!

старший викладач кафедри програмних засобів, тренер команд
Миронова Наталя Олексіївна