Ви є тут

Головна

У межах Всеукраїнської акції, спрямованої на розвиток молодіжного підприємництва, 30 листопада в Запоріжжі відбувся Форум «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці». Організаторами Форуму виступили Міністерство молоді та спорту, Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фонд народонаселення ООН, Запорізький обласний центр молоді.

Участь у заході взяли роботодавці Запорізької області, яких представляли директори, власники та топ-менеджери найбільших підприємств Запоріжжя. На заході було присутні більше 140 активних молодих людей зі всього Запоріжжя, які планують розвивати свою кар'єру в українських компаніях. Серед присутньої молоді були і студенти «Машинки», які зацікавлені роботою в Україні.

Були проведені майстер-класи щодо роботи в команді, самопрезентації та успішного працевлаштування за участі спікерів з Lifecell, Coca-Cola та Аперкон.

Під час Форуму вісім нових компаній: Запоріжсталь, Запорізька кондитерська фабрика, Запорізький титано-магнієвий комбінат, ЗарорізьОілГруп, Епіцентр, Мотор Січ, Нібулон, Прогрес — підписали Пакт заради молоді. Це основний документ, який затверджує, що підприємці готові працювати з Міністерством молоді та спорту для сприяння працевлаштування молоді різних спеціальностей.

Відбулась презентація унікального блокноту «Автостопом по кар'єрі», який допоможе молодим людям свідомо оцінити власні прагнення, вимоги професійної сфери та ефективно запланувати подальший кар'єрний розвиток.

Форум проводився з метою налагодження діалогу між компаніями та активною молоддю в рамках ініціативи «Український Пакт заради молоді-2020».

Було в новинку те, що цей форум не був схожий на ярмарку вакансій. Представники компаній чітко окреслювали і критикували сучасне покоління. Така форма виступу була спрямована зовсім не на те, щоб звинуватити або принизити молоде покоління, а для того, щоб студенти розуміли, що від них вимагаю великі компанії.

На завершення хочеться додати, що статистика Міністерства молоді та спорту показує, що ситуація з працевлаштуванням молодого покоління в жахливому становищі: 23% – такий показник безробіття серед людей у віці 15-24 роки; 52% молоді працює не за фахом; 36% мають недостатній рівень знань та навичок, які вимагає сучасний підприємець. Саме такі форуми допоможуть вирішити цю невтішну ситуацію. Головне – не зупинятися на досягненому і рухатися вперед, і, згодом, ми станемо такою ж європейською розвиненою країною, як Франція, Німеччина чи Великобританія.

Євген Іванченко,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ