Ви є тут

Головна

9 березня вся Україна відсвяткувала 199-ту річницю із Дня народження нашого великого земляка – Тараса Григоровича Шевченка. Для Запоріжжя ця подія відзначилася і всеукраїнським урочистим конкурсом-фестивалем із символічною назвою «Хортицький Кобзар». Уже вдруге цей захід проводиться Національною спілкою кобзарів України, Запорізькою обласною та міською радою, Управлінням культури і туризму облдержадміністрації, Національним заповідником «Хортиця», обласною філармонією та обласним осередком Національної спілки кобзарів України з метою розвитку традицій національної культури, яку неможливо представити без творчості Тараса Шевченка і колоритного музичного інструменту – бандури. Цей захід відвідали й наші студенти, які охоче спостерігали за молодими талантами на який з'їхалися юні кобзарі-бандуристи з Чернігівської, Сумської, Львівської, Житомирської та інших областей, щоб компетентне журі визначило кращого з кращих.

Гостей була рада вітати обласна філармонія у концертному залі ім. М. Глінки. Таланти спочатку проявили себе зранку у конкурсній програмі, де виконали по два різножанрові твори, а потім увечері на заключному гала-концерті. Вік конкурсантів не перевищував 16 років, тому їхні номери були не тільки захоплюючими, а й зворушливими. Було приємно спостерігати, як щиро дитина у вишиванці творить музику. І головне, по очах виконавців було видно, що їм подобається те, що вони роблять, а отже, головна мета фестивалю була досягнута.

По завершенні конкурсу учасники були нагороджені у номінаціях бандурист-вокаліст і бандурист-інструменталіст дипломами та грамотами, пам'ятними сувенірами-книгами та подарунками. Переможці, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця, отримали звання лауреатів та дипломантів Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Хортицький Кобзар». Цього року перемога поїхала до Львова та містечка Малин, що на Житомирщині.

У тому числі приємним подарунком для учасників став виступ артистів Запорізької обласної філармонії, які відповідно до теми фестивалю виконали уривки з таких відомих творів, як «Тарас Бульба» та «Байда», а також організовані екскурсії до Музею козацтва та Історико-культурного комплексу «Хортиця».

Цього року славетна Хортиця об'єднала багато областей нашої рідної країни навколо українських самобутніх традицій, сподіватимемося, що наступного року учасників буде ще більше, адже у 2014 році виповнюється рівно 200 років із дня народження найвидатнішого Кобзаря, і це буде вже ІІІ Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький Кобзар».

Сніжана Вичужаніна
студентка гр. РТ-912
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ