Ви є тут

Головна

Всі викладачі кафедри ІФП активно проводять наукові дослідження, результати яких доповідаються на національних, міжнародних науково-технічних конференціях та публікуються у фахових наукових журналах.

Наукова діяльність, наукові школи та напрями наукових досліджень кафедри!

На кафедрі ІФП активно ведеться наукова робота зі студентами. Більшість студентів-старшокурсників виконують невеликі наукові дослідження під час роботи над спецчастиною дипломного проекту. Частина розробок, що виконується студентами в межах дипломного проектування докладаються на наукових конференціях та в подальшому використовуються в умовах підприємства. Кожного року в квітні-травні в НУ "Запорізька політехніка" проводяться студентські наукові конференції, в яких приймають участь старшокурсники, що під керівництвом викладачів працюють над вирішенням різноманітних науково-технічних задач. За участю студентів останнім часом опубліковано кілька статей у фахових журналах. Студенти кафедри беруть регулярну участь у наукових конференціях та форумах, конкурсах студентських наукових робіт різноманітних рівнів та проведенні олімпіад, де неодноразово були призерами. Так у 2015 р., студентка 5 курсу на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з "Філології", що проводився Херсонським національним університетом, посіла третє місце. Таким чином, наукова та науково-видавнича діяльність університету та їх перспективи сприятимуть якісній підготовці магістрів зі спеціальності 035 "Філологія".

Сучасні стандарти освіти у відповідності до потреб ринку праці швидко змінюються. Знання іноземної мови стає одним з найбільших пріоритетів не тільки в навчальному планах середньої освіти, але й в силабусах вищих навчальних закладів. Оволодіння іноземною мовою значно збільшує конкурентоспроможність спеціаліста при працевлаштуванні, оскільки надає можливість вдалого міжкультурного спілкування з колегами та клієнтами.

Знання іноземної мови передбачає не тільки засвоєння фонетичних, лексичних та граматичних ресурсів вербального коду, а значно ширший процес логіки та специфіки мислення носіїв вивчаємої мови, усвідомлення їх культурного надбання. Саме тому огляд когнітивних аспектів міжкультурного спілкування в сучасній методиці викладання іноземних мов вбачається найбільш вдалою «призмою» для опановування іноземним вербальним кодом.

Професорсько-викладацький склад кафедри працює  в рамках науково-дослідної роботи за темою «Когнітивні аспекти міжкультурного спілкування в сучасній методиці викладання іноземних мов». У 2021-2022 увага була зосереджена на завданнях першого етапу теми  1.1 Визначення лінгвокультурних особливостей лексико-семантичної та граматичної систем германських мов та їх розгляд у процесі викладання. Попри ковід обмеження та  загрози війни викладачі брали участь у міжнародних, всеукраїнських та університетських науково-методичних заходах, обмінюючись досвідом з  українськими та закордонними  представниками наукової спільноти.

Викладачами кафедри було видано наступні наукові публікації - див. Додатки.