Ви є тут

Головна

У 2016 році виповнюється 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру. Подібно до табору смерті Аушвіц в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 року тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, активістів комуністичної партії, українських націоналістів, ромів (циган) та інших ворогів нацистських окупантів.

Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначилися на багатьох подіях історії України. Події, які відбулися у Бабиному Яру, стали одним з найкривавіших прикладів спроби нацистських злочинців остаточно вирішити єврейське питання під час Другої Світової війни.

Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх шкіл із всесвітньої історії та історії України. В університетському курсі з історії України теж обов'язково нагадується про ці сумні події.

Ми повинні пам'ятати про трагедію Бабиного Яру як жахливий приклад нетерпимості, нелюдської жорстокості та наслідків різноманітних ідеологій національної, расової, соціальної зверхності. В сучасних умовах пам'ять про події, які відбулися наприкінці вересня 1941 року, є жорстким попередженням усім нам про можливі наслідки війни, яка розкриває найгірші сторони людської суті.

Мозуленко Д.І., асистент кафедри українознавства та
загальної мовної підготовки ЗНТУ