8-13 лютого 2017 року група представників професорсько-викладацького складу ЗНТУ взяла участь в роботі Зимової школи педагогічної майстерності, організованої Британською Радою в Україні в межах проекту «Англійська мова для університетів». Цей масштабний захід об'єднав 145 викладачів англійської мови для професійного та академічного спілкування і викладачів нефілологічних дисциплін, які використовують англійську мову в своїй науково-педагогічній діяльності.
Викладачі ЗНТУ пройшли навчання за трьома напрямками:
- Academic Teaching Excellence (ATE): Антипенко Є. Ю., професор кафедри будівельного виробництва та управління проектами; Жорняк Л. Б., доцент кафедри електричних та електронних апаратів; Казурова А. Є., доцент кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок; Пархоменко А. В., доцент кафедри програмних засобів; Скуйбіда О. Л., доцент кафедри охорони праці і навколишнього середовища; Табунщик Г. В., професор кафедри програмних засобів; Фролов М. В., завідувач кафедри металорізальних верстатів та інструментів; Фурманова Н. І., доцент кафедри інформаційних технологій електронних засобів;
- CiVELT: Essentials: старший викладач кафедри іноземних мов Войтенко С. В., викладачі кафедри іноземних мов Адаменко О. В., Бикова Ю. О., Сівець Р. О., Сивачук О. М.;
- English for Academic Purposes (EAP): завідувач кафедри іноземних мов Соболь Ю. О.
Жорняк Л. Б., доцент кафедри електричних та електронних апаратів, поділилася своїми враженнями від навчання: «Цим займаються натхненні, талановиті, вельми кваліфіковані та зацікавлені люди, які мріють не тільки надати певні знання, але й зробити роботу і професійне життя наших викладачів нетривіальним і цікавим». Крім того, вона додала, що отримані під час навчання знання дозволяють викладачам «втілити в подальшій роботі всі ідеї та можливості сучасної освіти в світі».
Фурманова Н. І., доцент кафедри інформаційних технологій електронних засобів, зазначила, що буде застосовувати у своїй викладацькій діяльності отримані знання, зокрема використовувати нові підходи до освітнього процесу, способи створення командної взаємодії, ігри та мультимедійні засоби.
Доцент кафедри іноземних мов Жукова Н. М. отримала міжнародно визнаний сертифікат Professional Award in Teacher Development (British Council) і в Зимовій школі педагогічної майстерності пройшла стажування як тренер. Разом із колегами вона проводила тренінг для викладачів англійської мови професійного спрямування з 15 університетів України.
Яскравою заключною подією став виступ усіх учасників Зимової школи, які підготували неформальний відгук на навчання і поділилися своїми враженнями (Skit).
16-18 лютого завідувач кафедри іноземних Соболь Ю. О. та доцент кафедри іноземних мов Жукова Н. М. взяли участь у Симпозіумі в межах проекту «Англійська мова для університетів».
Під час триденної зустрічі завідувачі кафедр і викладачі англійської мови професійного спрямування ділилися досвідом із запровадження нової програми з навчальної дисципліни «Англійська мова професійного спрямування» для студентів нефілологічних спеціальностей.
Крім того, було обговорено можливості більшого наближення викладання англійської мови в університетах до потреб студентів, що є запорукою їхнього вдалого працевлаштування і конкурентоспроможності на міжнародному ринку праці.
Особливу увагу було приділено плануванню та оцінці подальших якісних змін в ході реалізації проекту Британської Ради в Україні.
27 лютого – 1 березня завідувач кафедри іноземних мов Соболь Ю. О. пройшла стажування як тренер проекту Researcher Connect, взявши участь у проведенні тренінгу для молодих науковців у м. Дніпро.
Серед учасників триденного тренінгу Researcher Connect була доцент кафедри фізики Лозовенко О. А.
7 березня відбулася нарада 15 університетів-учасників проекту «English for Universities» з представниками МОН і Британської Ради в Україні з питань підвищення стандартів викладення англійської мови бакалаврам (рівень В1), магістрам (рівень В2) і науковцям.
З боку ЗНТУ у нараді приняли участь ректор Бєліков Сергій Борисович і завідувач кафедри іноземних мов Соболь Юлія Олександрівна. В результаті обговорення проблем, пов'язаних з вивченням англійської мови у вищих навчальних закладах, було розроблено перспективний план дій на наступний рік.