На кафедрі програмних засобів ЗНТУ 14 листопада 2017 р. відбулася зустріч представників провідних IT-фірм запорізького регіону зі студентами спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 122 «Комп'ютерні науки», що була організована за підтримки міжнародного проекту «Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Applications» (ALIOT, 573818-EPP-1-2016-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP) програми «Еразмус+» Європейського Союзу.
У зустрічі взяли участь представники компаній Freshcode, Redwerk, Infocom ltd., SQURO, Light IT, Apriorit, UD Tech, OpenGeeksLab, ISD, ЗНСО, Fintegro, Computools та Livestream. Під час зустрічі студенти заслухали виступи представників фірм із презентаціями поточних вакансій, умов праці, можливостей щодо проходження практики, стажування і навчання на фірмах. Студенти також мали змогу надати потенційним роботодавцям свої контактні дані, домовитися про можливе стажування та практику. Учасники зустрічі також отримали сувеніри та буклети фірм.
Приємно, що серед представників компаній, що брали участь у зустрічі, виявилися колишні випускники кафедри програмних засобів. Також випускники кафедри займають ключові керівні посади на багатьох IT-фірмах регіону та України. Деякі студенти навіть під час навчання в університеті засновують власні фірми або стають регіональними представниками іноземних компаній. Це свідчить про високу якість підготовки студентів на кафедрі.
Проведення зустрічей студентів із потенційними роботодавцями стало на кафедрі програмних засобів вже традиційним. Щосеместру представники найбільших IT-фірм регіону відвідують заходи кафедри програмних засобів. Також за сприяння Запорізької міської ради щороку студентам кафедри та викладачам надається безкоштовна можливість щодо відвідання IT-форуму. Інтерес підприємств до співпраці з кафедрою програмних засобів обумовлюється постійно зростаючим попитом на її студентів та випускників як на регіональному, всеукраїнському та світовому ринках праці, а також тим, що кафедра програмних засобів є найбільшою в регіоні за кількістю студентів і випускників IT-кафедрою і має значний вплив на регіональний ринок праці в IT-галузі.
Широке залучення науково-педагогічних працівників кафедри програмних засобів до виконання міжнародних проектів Erasmus+ та Tempus, а також держбюджетних науково-дослідних робіт дозволяє кафедрі постійно оновлювати та розвивати матеріально-технічну базу, а також забезпечити повну відповідність навчальних дисциплін кафедри світовим стандартам. Це викликає значну зацікавленість у потенційних роботодавців, бо випускники кафедри володіють знаннями та технологіями, що відповідають вимогам і потребам ринку праці.
Завідувач кафедри програмних засобів
С.О. Субботін