23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, ми відзначаємо День Державного Прапора України. Традиційно саме ця святкова дата щорічно збирає курсантів запорізьких вишів на кафедрі військової підготовки Запорізького національного технічного університету для складання військової присяги на вірність українському народу. Адже паралельно з опануванням основної професії запорізькі студенти протягом двох років вивчають військові дисципліни та загартовують у собі бойовий дух, складають іспити і напередодні останнього тижня літа стають випускниками кафедри військової підготовки.

Цього року місцем зустрічі незмінно залишилася кафедра військової підготовки Запорізького національного технічного університету. Зранку на плацу вишикувалися взводи на чолі зі своїми вихователями-викладачами. Серед курсантів можна було побачити не тільки студентів нашої «Машинки», а й хлопців із Запорізького національного університету та Запорізької державної інженерної академії та інших. Пролунали гімни України та ЗНТУ, і після вступного слова, молоді бійці урочисто присягнули на вірність нашому народу, отримавши горде звання офіцерів запасу. Їх підтримували гості заходу: рідні та близькі люди, викладачі та проректори вишів і особисто ректор ЗНТУ професор Сергій Борисович Бєліков. Потім він звернувся до випускників із вітальним словом та побажав сили і наснаги. Привітав курсантів і голова профкому студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ Андрій Володимирович Іванченко, а студентів, які особливо відзначилися під час навчальних зборів, ще і нагородив почесними грамотами ЗНТУ та цінними подарунками.

Молоді бійці порадували гостей чітким урочистим маршем із піснями та підкиданням у повітря монет на щастя. А потім продемонстрували навички самооборони та вміння володіти зброєю.

На святі складання військової присяги показав власні вміння і спеціальний підрозділ ЗНТУ «Щит». Глядачі залишилися у захваті від неймовірних трюків та прийомів самооборони бійців підрозділу, які своїм виступом просто феєрично завершили урочисту подію.

До масштабного гурту минулорічних випускників кафедри військової підготовки ЗНТУ приєдналися нові захисники Вітчизни, талановиті та молоді патріоти. Бажаємо їм успіхів і віримо, що вони стануть серйозною військовою опорою для рідної країни, сприятимуть її розвитку та процвітанню!

Сніжана Вичужаніна
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ